Everybody should have his own world...

25.kapitola - Odhalení pravdy

31. července 2012 v 12:24 | Maggdinka |  *Weird people*
Konečně je tu nová kapitola k Weird People. Chtěla jsem jí přidat dřív, ale jaksi jsem to nestihla. Hodně se teď učím na přijímačky, které mě čekají 14. srpna. Denně čtu přibližně 30 - 40 stránek italských dějin + italské reálie, takže na psaní nemám čas a ani moc náladu. Jsem zvyklá od maturity nic moc nedělat, takže jsem dost zlenivělá. Každopádně kapitola je tady, tak doufám, že se vám bude líbit. V této se nic moc dít nebude. Neměla jsem moc nápadů, a protože jsem jí chtěla přidat co nejdřív, tak nějak jsem to splácala dohromady. I tak doufám, že se vám kapitola bude líbit a že si jí užijete. Uvidíte, jestli se to konečně všechno mezi našimi hrdiny vyřeší, nebo bude situace stále vyostřená. Užijte si kapitolu a pište prosím komentáře, poslední dobou to zas moc valné není. Chápu, že většina lidí je někde na prázdninách, ale i tak se snažte :-) Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥Odhalení pravdy

"Musíme vymyslet něco, aby sme zjistili, co se doopravdy stalo. " dumala Lily. Včera jí po pár dnech konečně pustili z ošetřovny, kde ležela, protože jí Niki kvůli Siriusovi zbila.
"Musíme ze Zmijozeláků dostat přiznání a pokud možno si ho nějak nahrát. " přikývl Remus, který myslel přesně na to samé.
"Musíme ale vymyslet, jak to uděláme. Oni se jen tak chytit nedaj, budou si dávat pozor. A taky nebudou jen tak mluvit. " namítl Sirius pesimisticky.
"Dávat si pozor možná budou a nebudou chtít mluvit, ale to neznamená, že je nedonutíme. Když to nepůjde po dobrým, tak to musí jít po zlým. " osnovala Lily plán s kamenným výrazem mstitele. Nelíbilo se jí ani trochu, že jí Zmijozelští využili k tomu, aby jejich partu rozhádali.
"Jenže jak to udělat? Bez Jamese a Niki sme daleko slabší. " ozval se po chvíli ticha Peter.
"Nejsou to žádný bohové. " odfrkl si Sirius. "I bez nich to můžeme hravě dokázat. "
"Jo, Sirius má pravdu. I bez našich schopností jsme především kouzelníci a to dobrý kouzelníci. Zmákneme to i bez nezranitelnosti a supersíly. " připojila se k Blackovi souhlasně Lily.
"Měl bych nějaký plán, ale není rozhodně moc etický. Vyjednávali bysme po zlým. " prolomil ticho Remus. Všichni přemýšleli, jak to udělat, aby se aspoň jeden z bandy zmijozelských Smrtijedů přiznal.
"Mluvíme tady o Zmijozelákách, tak je fuk, jestli je to etický. Oni nám pořád otravujou život a taky s náma nejednaj jako v bavlnce. Takže pokud je to po zlým, tím líp. " ušklíbl se Sirius. Byl celý natěšený, chtěl jim něco provést. Už dlouho jim otravují životy. Chtělo to aspoň nějakou malou pomstu.
"Fajn, v tom případě by to snad šlo. " pokrčil Lupin rameny. "Budeme ale potřebovat Tracy, bez ní to nejspíš nepůjde. "
"Myslím, že to nebude problém. Ať už se jedná o cokoliv, Tracy bude určitě souhlasit. Však ona je taky na naší straně a chce tohle všechno vyřešit. " mávla Lily bezstarostně rukou. Věděla, že přemluvit Tracy k nějaké akci proti Bellatrix a spol, nebude vůbec těžké.
"Dobře, takže tady je plán. " přikývl Remus a vyložil ostatním, co vymyslel.
"Já myslim, že to půjde. Je to jednoduchý a bude to snad i účinný. " zhodnotil Sirius Remusův nápad. I když podle jeho gusta byl ještě moc měkký, tady šlo v první řadě o to, aby se dozvěděli pravdu a ne aby se pomstili. I když to by rád udělal.
--------------------------
"Jdeme na to. " vběhl Remus do společenské místnosti v Nebelvírské věži, aby zburcoval Lily, Petera a Tracy, která tu byla taky.
"Kde je Sirius? " vyptávala se Lily, ale všichni tři vstali a následovali Remuse ven na chodbu.
"Sleduje ho, aby se nám neztratil. Pokud by se chystal zajít do společenky, tak ho nějak omráčí, zneškodní a někam odtáhne. " informoval je rychle Remus za chůze o tom, co se právě děje. Jejich plán, jak získat informace, o tom, co se vůbec stalo s Lily, právě propukl. Všichni věděli, co mají dělat, měli to naplánované do detailů a každý znal přesně svojí úlohu.
Remus vytáhl Pobertův plánek, aby viděl, kde se Sirius právě nachází. Zastavil se a chvíli hledal tečku se Siriusovým jménem. Bylo něco po osmé hodině, takže teček na plánku bylo víc, proto nebylo tak snadné ho najít.
"Co to je? " zajímalo Lily, když viděla plánek a došlo jí, co na něm vidí.
"Pobertův plánek. Před pár lety jsme ho s klukama vytvořili, abysme věděli, kde se kdo přesně nachází. " vysvětloval Remus. "Tady je. " dodal potom, když konečně našel Siriuse.
"Proč je ve třetím patře? " nechápal Peter.
"Myslím, že ho omráčil a dotáhl tam. Je to lepší než ve sklepení, to by na nás mohli nějaký Zmijozeláci přijít. " uvažoval Remus. Šli teda do třetího patra do jedné z nepoužívaných učeben, kde se Sirius nacházel. Byl tam s ním i Yaxley. Přesně podle plánu.
"Všimnul si mě a chtěl zdrhnout, tak sem ho musel omráčit. " vysvětloval Sirius. Ostatní si všimli jeho paže, kterou měl popálenou. Yaxley se očividně bránil.
"Tracy. " pobídla Lily Tracy, aby udělala to, na čem se dohodli. Tracy přikročila nejdřív k umyvadlu, pustila vodu a pak přikročila k Yaxleymu a jediným mávnutím ruky kolem něj udělala vodní bariéru. Jeho oheň totiž mohl být nebezpečný, tak se tímto způsobem pojistili. Sirius mávl hůlkou a Arnold Yaxley se probral z mdlob.
"Co to do háje je? " vyjekl mladý Smrtijed, když si všiml, že před ním stojí pět lidí a že kolem dokola jeho těla je voda.
"Co bys řekl. " ušklíbl se ledově Sirius. "Přišli sme si za tebou jenom něco vyjasnit. "
"Já nic nevim. " odsekl Yaxley a dal jim jasně najevo, že o ničem mluvit nechce a nebude.
"Já bych řekl, že víš. Určitě v tom má prsty Bella a taky Snape. Což znamená, že i ty. " mluvil za všechny dál Sirius.
"Co jste mi udělali? " postoupila Lily o krok dopředu a pevně se na Arnolda zadívala.
"Nechápu, o čem to mluvíš. " opětoval jí Yaxley ledový pohled.
"Mluvím o tom večeru, přibližně před týdnem, kdy jsem byla sama v knihovně. Pak si nic nepamatuju a pak sem se probrala na chodbě. Hodinu jsem byla mimo a podle všechno jsem za tu hodinu stihla dojít do Nebelvírské společenky, políbit Siriuse a zase dojít zpátky na chodbu. " uváděla Lily svojí otázku na pravou míru.
"Nevím, o čem to mluvíš. " opakoval dál zarytě.
"Tak hele, vzpomeneš si, ať chceš nebo ne. " utrhl se na něj Sirius naštvaně a vytáhl hůlku.
"Víme, že vám šlo o to, abyste nás rozhádali a rozdělili. " vložil se do konverzace i Remus. Mluvil zatím klidně.
"To se docela povedlo. " ušklíbl se Yaxley.
"Myslim, že nemáš proč bejt tak veselej, vzhledem k tomu, že nemůžeš používat svoje schopnosti a že sem ti sebral hůlku. Takže to radši vyklop po dobrým, nebo tě to bude vážně bolet. " přešel Sirius na vyhrožovací taktiku.
"Jestli si myslíš, že ze mě něco dostanete, tak seš docela naivní. Já něco vydržim. " odporoval Yaxley zarytě.
"Vážně? " udělal Sirius překvapený obličej. "Tak se o tom můžeme hned přesvědčit ne? " dodal s ďábelským úšklebkem, pozdvihl hůlku a neverbálně na Arnolda vyslal nějaké kouzlo, které hravě proklouzlo vodní bariérou. Yaxley zařval bolestí.
"To není zas tak příjemný co? " zasmál se Sirius škodolibě. Tohle mu dělalo moc dobře. Konečně se aspoň trochu můžou pomstít. I když to není zrovna fér a etické, jak jde o Zmijozeláky, všechny výčitky a fair play jde stranou. Oni také nejsou jak z bavlnky.
"Hele vůbec si to neulehčuješ. Můžeme tady být celou noc a používat ne moc přijemný kouzla, nebo nám můžeš říct, co jste udělali a půjdeš si po svých. " ozvala se i Tracy.
"Moje řeč. " přikývl Sirius. Yaxley zarytě mlčel. Sirius se napřáhl a vyslal na něj další kouzlo. Yaxleymu se objevila na paži otevřená krvácející rána.
"Tak co? " vyhrkla Lily netrpělivě. Bylo jasné, že to Yaxley stejně nevydrží. Kdyby to byla Bellatrix, tak možná, ale on určitě ne.
"Teď já. " ušklíbla se Lily na Siriuse, když viděla, že opět pozvedá hůlku. Ať už s ní Zmijozeláci udělali cokoliv, chtěla se aspoň trochu pomstít. Sirius jí galantně pokynul, aby si posloužila. Lily vyslala na Yaxleyho nějaké kouzlo. Ten zařval, jako by ho na nože brali.
"Teda Evansová, nevěděl sem, že tohle dokážeš. Kde se to v tobě bere? " zasmál se Sirius na Lily. Byl překvapený.
"To víš, já nejsem jenom šprtka a něžná květinka. Umím dost takových kouzel. Dokážu se o sebe postarat. " pokrčila Lily rameny a trochu se červenala. Siriusovu poznámku totiž brala jako kompliment.
Ještě chvíli tam byli a Sirius a Lily se střídali v kouzlech, aby přinutili Yaxleyho mluvit. Ostatní jen přihlíželi, aktivně se toho neúčastnili.
"Ten úkol nám dal Pán Zla. " vykřikl Yaxley asi po půl hodině mučení. "To on ho celý vymyslel. Zavolal si nás a řekl, že ho musíme províst. "
"Takže Voldemorta napadlo, že mě Lily jen tak začne líbat jo? " ušklíbl se Sirius. Připadalo mu to naprosto absurdní.
"Přísahám. " přikývl Arnold.
"Tak jak přesně to bylo? Jaká kouzla ste na mě použili, abyste mě oblbli? " vyštěkla Lily. Konečně se už Yaxley rozpovídal, tak musí s pravdou ven.
"Nic jsme na tebe nepoužili, nebo aspoň ne úplně. " promluvil Yaxley.
"Tak jak to teda bylo? " nechápala Lily.
"Byla jsi v knihovně, my tě omráčili a odtáhli do sklepení. Tam ti Bella vytrhla vlasy a přeměnil se v tebe. " rozpovídal se.
"Mnoholičný lektvar. " svitlo Remusovi. To by dávalo smysl.
"Pak jsme ti svlíkli vrchní oblečení, Bellatrix si ho vzala na sebe a šla splnit úkol. Celou dobu to byla ona. Pak se vrátila, oblíkli jsme tě, dovedli nahoru do chodby, seslali na tebe kouzlo na krátkodobý výpadek paměti. Pak ses probrala a nic sis nepamatovala. " odříkal jim Yaxley celý příběh.
"Takže mě líbala moje sestřenice? " vyhrkl Sirius znechuceně. Nejen proto, že jsou pokrevně příbuzní, ale taky proto, že Bellatrix je magor.
"Jo, tenhle úkol jí dal Pán Zla a ona je ochotná a schopná splnit cokoliv. " přikývl Yaxley.
"Tak sme se dozvěděli všechno, co sme chtěli vědět. Běž do Zmijozelu a klidně to všem vyžvaň, že sme tě tady mučili. Ale opovaž se za náma jít a něco udělat. " pohrozil mu Sirius hůlkou. Tracy mávnutím ruky shodila vodní bariéru a Yaxley okamžitě šel pryč. Ani se neohlédl a ani ho nenapadlo, že by se jim měl nějako mstít. Dnes mu kouzla stačila až až.
*
"Pojďte, máme tady důkazy, že mezi Siriusem a Lily se nic nestalo. " zburcoval Remus Jamese a Claire. Tracy šla zase pro sestru. Sirius, Lily a Peter čekali v jedné učebně, aby na to měli naprostý klid.
Když tam byli všichni, Remus vytáhl hůlku, pronesl kouzlo a z hůlky se začal přehrávat záznam všeho, co bylo řečeno a co se stalo. Když uvěznili Yaxleyho, aktivoval totiž Remus jednoduché nahrávací kouzlo, takže měl všechno v hůlce.
"Takže to byla Bellatrix? " vydechla Claire překvapeně.
"Jo byla. Říkal sem, že Lily nebyla vůbec ve svý kůži, hned jak přišla. Mysleli sme, že v tom je matoucí kouzlo, ale byla to vlastně Bellatrix v Lilyině podobě. " přikývl Sirius. Konečně se všechno vyjasnilo.
"Páni, nikdy by mě nenapadlo, že i tohle může vymyslet Voldemort. " vrtěla hlavou Niki.
"Omlouvám se. " podívala se Claire na Lily omluvně. Dlouho se s ní kvůli tomu nebavila, protože byla uražená.
"Já se ti taky omlouvám. Za to, že sem tě neoprávněně zmlátila. Na svojí obranu musím ale říct, že sem to vůbec nebyla já, nevim, co to do mě vjelo. " obrátila se na Lily tentokrát Niki a omlouvala se za to napadení tenkrát na nádvoří.
Lily, Claire, Peter a Tracy odešli do společenek, takže v učebně zůstali jen Sirius, James, Remus a Niki.
"Sem rád, že se to vyjasnilo. " vydechl Sirius po chvíli ticha.
"Jo, to sice vyjasnilo. Ale to vůbec nic nemění na tom, že ses líbal s Lily. I když to nebyla ona. Jde o to, žes to udělal. Tohle kamarádi prostě nemůžou. Víš, že mám Lily rád už od prváku. " zabručel James. Sirius se na něj překvapeně podíval. Myslel si, že už všechno bude v pořádku.
"Jenže ona se na mě vrhla, nemohl sem nic dělat. " bránil se Sirius.
"Neměl ses vůbec nechat políbit. " odsekl James. "Nejde tady o to, že to nebyla Lily, ale Bellatrix a že to udělali proto, aby nás rozdělili. Jde o to, že ty seš můj kamarád a tímhle jsi mě zradil. "
"Přesně tak. " přidala se k Jamesovi i Niki. "Znám sice tvojí pověst a vim, že běháš za holkama. Jenže od Silvestra sme spolu trávili skoro všechen volnej čas, tak sem prostě měla pocit, že je mezi náma něco víc. Tim, že to byla Bellatrix, se to jen tak nesmaže. " Sirius na oba nevěřícně koukal. Takže dnes celá námaha byla na prd. Prostě to k ničemu nebylo.
"Sice už víme, že to bylo součástí plánu, jak nás rozeštvat, ale tím se nic nemění. " pokrčil James rameny a otočil se k odchodu.
"Jo, Lily za nic nemůže, ale ty jo. Kdybys totiž nechtěl a nedal se, tak byste se nelíbali. " připojila se k Potterovi i Niki a oba zároveň odešli z učebny.
"No věřil bys tomu, Reme? " otočil se Sirius překvapeně na Lupina, který tu celou dobu byl a mlčel.
"Co naděláš. " pokrčil Remus rameny. "Však ono je to za nějaký čas přejde. " dodal povzbudivě, poplácal Siriuse po zádech a oba odešli do společenky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leonie Leonie | 31. července 2012 v 14:08 | Reagovat

Zrada :-D Taková usilovná snaha o vysvětlení a ty telata to ani nedocení. No mi se to dokonce i rýmuje :-) Jinak jako vždy dobřa napsáno a na příjmačky držím palce :-)

2 Koki Koki | 31. července 2012 v 14:24 | Reagovat

Taky držim palce na přijímačky.
Jsem ráda, že si vyjasnili co se stalo. Ale ty to pořád musíš uržovat alespoň trochu zkomplikovaný. :-)

3 Michelle Michelle | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 20:44 | Reagovat

Super kapitola kedy bude ďaľšia?

4 Barussiiik Barussiiik | Web | 2. srpna 2012 v 10:27 | Reagovat

Velmi dobré. Četla jsem všechny tvé povídky, ale  nemohla jsem je okomentovat, protože jsem to četla z mobilu a tam nemůžu psát komenty :(. Tak to shrnu do jednoho :).Jinak se těšim na další a budu se ji snažit okomentovat.

5 LilyE LilyE | 3. srpna 2012 v 13:48 | Reagovat

moc se ti povedla, jsem moc ráda že se to vyjasnilo (pitomej Voldy :D )Jamese ale chápu páč Siri měl Lilču odstrčit protože to vypadalo že se mu to líbí (což se mu asi líbilo,páč je to Siri a Lily je hezká holka) Jinak držim palce na přijímačkách :D

6 LilyE LilyE | 3. srpna 2012 v 13:49 | Reagovat

toho komentu si nevšímejte hrabe mi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama