Everybody should have his own world...

24.kapitola - Rozdělení

23. července 2012 v 10:50 | Maggdinka |  *Weird people*
Kapitola k Weird People je na světě. Minule jsme byli svědky pěkně prohnaného "útoku" proti našim kladným hrdinům. Jak moc je to rozdělí? Vypořádají se s tím, pochopí to a přejdou to, nebo se vztahy mezi nimi zhorší a vyhrotí? To všechno uvidíme. Momentálně jsem na chatě s kamarádkou a sestřenkou, tuhle kapitolu jsme přednastavila, takže si toho važte, že jsem to stihla a vy tak máte co číst, i když já se pravděpodobně teď válím někde u vody, nebo něco podobného :-) Samozřejmě moc prosím o komentáře, až přijedu ráda si je všechny přečtu, tak doufám, že mě počtem i délkou ohromíte ;-) Užívejte si volna a teplých dní…Vaše Maggdinka♥Rozdělení

Lily se šla druhý den večer projít. Nic nechápala. Snažila se Claire vysvětlit, že si vůbec nic nepamatuje ze včerejšího večera a že ani naprosto omámená by nelíbala Blacka. Nechápala, proč je kvůli tomu Claire tak naštvaná a podrážděná. Určitě se jí Sirius líbí a tím výstupem kolem jejich polibku to definitivně potvrdila.
Lily se rozkoukala. Došla až do přízemí, přímo ke vstupní bráně. Byl sice únor, tím pádem byla pořádná zima, ale ona byla nabalená, protože i v hradě mezi těmi chladnými zdmi, nebylo žádné teplo. Tak vyšla ven na zasněžené nádvoří. Najde si nějakou lavičku pod stříškou, kde nebude mokro a sníh. Jak tak kráčela, vzadu si všimla nějaké siluety, která seděla sama. Bylo už po deváté hodině, takže byla tma jako v pytli, ale po chvíli Lily poznala, že to je Sirius Black. Došla k němu a mlčky si vedle něj sedla.
"Taky na tebe každej kašle? " ozval se Sirius po chvíli mlčení.
"No, vzhledem k tomu, že se bavím v podstatě jenom s Claire a ta je teďka naštvaná, tak se dá říct, že na mě každej kašle. " usmála se Lily nevesele. Sirius se na ní překvapeně podíval. Nechápal, proč je naštvaná i Bennetová.
"James to dneska vyžvanil Niki. " konstatoval Sirius suše. "Samozřejmě je pořádně naštvaná a nemluví se mnou. Což je ta lepší varianta, bál sem se, že mě vzteky zmlátí. " zasmál se.
"Hele Siriusi, omlouvám se. Ať už sem udělala cokoliv a za jakýhokoliv důvodu. Vůbec nic si nepamatuju, mám v hlavě úplně vymeteno. Při smyslech bych tohle nikdy neudělala. " začala se Lily omlouvat. Sice za nic v podstatě - aspoň podle sebe - nemohla, celý tenhle incident nejvíc ublížil Siriusovi.
"Pšt, stačí. " zarazil jí Sirius, když už zase otevírala pusu a chtěla něco říct. Tázavě se na něj podívala.
"Já vim, že ty bys nic takovýho neudělala. Nevim sice proč, ale na tebe moje kouzlo nikdy nepůsobilo. " ušklíbl se Sirius, ale pak zvážněl. "Ne vážně, byla jsi nějaká divná. I Remus to potvrdil. Cos přišla z tý knihovny, chovala ses divně, jako bys to ani nebyla ty. "
"Já si vážně vůbec nic nepamatuju. " povzdychla si Lily bezmocně. Byl to strašný pocit. Dvě hodiny jejího života, jako by ani neexistovaly, alespoň ne v její hlavě. "Šla jsem prostě do knihovny, pracovat na úkolu a pak jsem se najednou objevila na chodbě u schodiště, a když sem se podívala na hodinky bylo už po desátý. "
"Vypadá to, jako by na tebe někdo poslal matoucí kouzlo. " uvažoval Sirius.
"Taky mě to napadlo. Má to všechny příznaky. Ale kdo by něco takovýho dělal? " přemýšlela Lily.
"Hádej. " zašklebil se Sirius nevesele.
"Bella a spol. " odpověděla Lily.
"Na nic jinýho to nevypadá. Jen mi nejde do hlavy, čeho tím chtěli dosáhnout. " přemítal Sirius. Chtěl celé té situaci přijít na kloub.
"Podle mě nás chtějí rozeštvat. Když jsme totiž spolu, tak na nás nemůžou. Oni jsou jenom tři, nás je devět. Teď, když se s námi ostatní nebaví, jsme ve větším nebezpečí. " přemýšlela Lily nahlas. Její dedukce vypadala logicky. "Mě spíš nejde do hlavy, co na mě použili. Pomocí matoucího kouzla bych sice byla trošku mimo, ale ne dost na to, abych si vůbec na nic nevzpomínala. "
"Třeba na tebe použili Imperialmus. " napadlo Siriuse. Byla to sice jedna ze tří kleteb, které se nepromíjejí, ale nebylo pochyb, že to Zmijozeláky netrápí.
"Jo, tím by se hodně vysvětlilo. " přitakala Lily a zamrazilo jí v zátylku. Představa, že s ní někdo takhle lehce manipuloval se jí ani trochu nelíbila. "Je přece dokázaný, že lidi, který pod kletbou Imperialmus byli, mají totální výpadky paměti z doby, kdy na nich kletba byla. Dělali věci, který by nikdy nedělali a pak si na ně ani nevzpomínali, protože ta kletba všechny vzpomínky vymaže. "
"Hajzlové. " vybuchl Sirius naštvaně. "Tohle jim přece nemůžeme jen tak trpět. Napadají nás, mučí a teď už i manipulují. "
"Co s tím ale chceš dělat? Pokud sis nevšiml, na nás teď všichni prdí. My dva nic nezmůžeme. " pokrčila Lily bezradně rameny.
"Vysvětlíme jim to. Řekneme, na co sme tady teď přišli. Nejsou snad tak natvrdlí, aby to nepochopili. Přece tě znaj, věděj, že ty bys mě dobrovolně nelíbala. " vstal Sirius a vypadalo to, že chce jít teď hned. Lily ho chytila za ruku a stáhla ho zpátky na lavičku.
"Zní to sice jednoduše, ale tak to není. Lidská zášť a žárlivost jsou svině. Když seš naštvanej a něčemu chceš věřit, tak je vysvětlování houby platný. " promlouvala Lily rozumně.
"No a co chceš teda dělat? Plánuješ jen tak sedět a čekat, až to ostatní přejde? " vyhrkl Sirius netrpělivě.
"Musíme na svojí stranu dostat ty, kterých se to netýká. To znamená Remus, Peter, Tracy a Matt. Ti s tím nemají nic společnýho, musíme situaci nejdřív nastínit jim. Když nás bude víc, určitě budou poslouchat i Claire, Niki a James. " sdělila Lily Siriusovi svůj plán, který by mohl fungovat.
"Tak dobře, v tomhle s tebou souhlasim. " připustil Sirius. Zůstali na nádvoří ještě další půl hodinu a povídali si. Oba byli dost překvapení, že si mají co říct, nikdy se nebavili. Lily vždycky Blacka a Pottera nesnášela. Teď ale zjišťovala, že Sirius se chová úplně normálně, když je sám a v podstatě je to hodný kluk.
"Tak vy si nedáte pokoj?! " ozvalo se asi tři metry od nich. Stála tam Niki a vypadala pěkně naštvaně.
"To si myslíš, že sme tady na rande nebo co? " ušklíbl se Sirius ironicky.
"Hlavně, že mi vysvětluješ, že to byla jen náhoda, že byla Lily pod nějakým kouzlem. Teď je taky pod nějakým kouzlem? " zvyšovala Niki hlas.
"To spolu hned musíme něco mít, abysme si jen tak povídali? " opáčila Lily.
"Ty ani nemluv. Myslela sem si, že seš normální holka a ne jedna z těch cour, co tady po Bradavicích pobíhaj. " sjela jí Niki ošklivým pohledem a ošklivou poznámkou.
"No dovol? " Lily naštvaně vyskočila na nohy. Takhle jí nikdo nazývat nebude. Niki k ní přišla a tvářila se výhružně.
"Jo chováš se tak. " vystrčila Niki útočně bradu.
"No to teda říká ta pravá. " vyhrkla Lily. Vylétlo jí to z pusy dřív, než to dokázala zastavit.
"Ty krávo! " zařvala Niki a vrhla se po Lily. Začala jí bít.
"Zbláznila ses? " vyskočil Sirius na nohy a pokoušel se Niki od Lily odtrhnout. Niki ho ale odstrčila tak prudce, že odletěl dva metry a narazil do zídky ochozu. Niki přestala kontrolovat svojí sílu a nekrotila se. Byla jako šílená.
"Do háje, nepoužívej svoje schopnosti na ostatní lidi. Kromě Smrtijedů. " řval Sirius. "My sme tvoji spolužáci a kamarádi. "
"Vypadá to, že zas tak velký kamarádi nejsme. " funěla Niki a pořád proti nebohé Lily používala pěsti. Lily se podařilo vytáhnout dokonce hůlku a kouzlem Niki odhodila do dálky.
"Ty na mě budeš používat kouzla? " vyjekla Niki naštvaně, ještě víc než předtím.
"Když ty na mě používáš schopnost. Já se ti nemůžu bránit, já vidim jen budoucnost. " odsekla Lily. Niki byla ale opravdu jako smyslů zbavená. Jako by jí taky někdo něčím očaroval. Takhle nepříčetná byla, když mlátila toho svého ex přítele. Opět se vrhla na zrzku.
"Ty vážně nejseš normální. Hned toho nech! " přikázal Sirius.
"Nepleť se do toho. " zakvílela Niki.
"Já sem se s ní líbat, stejně tak, jako ona se mnou. Taky si zasloužim přes hubu. Tak nebij jí a postav se někomu sobě aspoň trochu rovnýmu. " přistoupil k ní Sirius vyzývavě. Chtěl jí hlavně odlákat od Lily. Lily byla křehká holka, takovýhle bušení nemůže dlouho vydržet.
"Niki, co to děláš, proboha? " ozvalo se od vstupní brány. Byla to Tracy. Rychle k nim běžela. Niki skoro ani nevěděla, že tam sestra je.
"Hned toho nech. " okřikla jí Tracy a postavila se mezi své dvojče a Lily. Niki, jak byla v ráži, se rozpřáhla a udeřila sestru do obličeje. Naštěstí trefila jenom vodu. Tracyin obranný reflex zafungoval a její postava se zhmotnila do vodní podoby. Niki zamrkala. To, že málem udeřila sestru, jí konečně probralo. Vyjeveně zírala. Lily ležela na zemi, byla docela zubožená.
"Seš v pohodě? " sklonil se Sirius rychle k Evansové a kontroloval, jestli je vůbec ještě při vědomí.
"Ne, to teda nejsem. " zafuněla Lily ztěžka. "Ty seš prostě magor! " utrhla se na Niki. Byla strašně naštvaná a zároveň v šoku. Niki na ní jenom zírala, jako by si až teď uvědomila, co tady udělala.
"Promiň, pomůžu ti na nohy. " vydechla Niki pomalu a natáhla k Lily ruku, aby jí pomohla vstát.
"Nesahej na mě! " dala Lily ruce v obranné gesto.
"Niki, radši vypadni. " podíval se na ní ledově Sirius a zkoumal rozsah Lilyiných zranění.
"Pojď, jdeme na kolej. " popadla Tracy sestru za rameno. Niki se dobrovolně otočila a odcházela pryč. Měla pořádné výčitky svědomí.
"Co tě bolí? " vyzvídal Sirius. Díky vlkodlačímu kamarádovi se docela vyznal ve zraněních.
"Celý tělo. " zakňučela Lily bolavě. "Hlavně bok. " Sirius jí prohmatal celé boky od prsou až k nohám.
"Myslim, že máš zlomený žebro, možná dvě. " řekl ustaraně. "Odnesu tě na ošetřovnu. Ostatní kosti a orgány budeš mít asi v pořádku, ale jistě to říct nemůžu. Navíc, budeš mít hodně modřin, podlitin a tržných ran. Vzal jí za ruku a pomohl jí na nohy. Podlomily se pod ní kolena. S nohami sice nic neměla, ale byla zesláblá a v šoku.
"Takhle bys nikam nedošla. " konstatoval Sirius, a aniž by jí nějak upozornil, chytil jí a vzal jí do náruče. Byla lehká jako pírko, takže nebylo těžké s ní dojít do hradu. Zamířil rovnou na ošetřovnu, aby se na Lily podívala zdravotnice madame Pomfreyová.
------------------------------
Jak Sirius správně předpověděl, Lily měla opravdu zlomená dvě žebra. Madame Pomfreyová byla naprosto zděšená, když Sirius zrzku donesl na ošetřovnu. Odmítali jí ale prozradit, jak se jí to stalo, řekli prostě jen, že spadla ze schodů. Zdravotnice jim to určitě nevěřila, ale dál už se nevyptávala.
Madame Pomfreyová trvala na tom, že si tam Lily aspoň pár dní nechá. Sice byla docela v pohodě, po těch hojivých lektvarech, které do ní ošetřovatelka nalila, ale jistota je jistota.
"Nemůžu uvěřit, že tě Niki takhle zřídila. " zavrtěl hlavou Remus. Přišli na ošetřovnu on a Peter, Sirius jim to řekl, hned jak přišel do pokoje.
"Byla jako smyslů zbavená. " popisoval Sirius. Remus i Peter byli Nikiiným chováním pořádně šokovaní.
"Výbušný lidi jako ona by neměli mít takovýhle schopnosti. Když jí přeskočí v hlavě, nebo jí něco přelítne přes nos, je pořádně nebezpečná. Vždyť ta její síla je čím dál větší a ona si jít takhle vybíjí na ostatních lidech. " hudrovala Lily.
"No jo, co naděláš. " pokrčil Remus rameny.
"Vážně je to ale všechno tady nějako divný. Lily mě líbá, je očividně pod nějakým kouzlem a Niki jí pak zmlátí jako smyslů zbavená. Pak, když tam přišla Tracy se konečně probrala a vypadala pěkně zmateně, jako by ani nevěděla, co tam dělá. " přemýšlel Sirius nahlas.
"Určitě v tom mají prsty Zmijozeláci. " konstatoval Peter.
"Na to ani oni nejsou dost chytrý. " zavrtěl Remus hlavou. "Neříkám, že nejsou prohnaný, ale tohle vypadá na práci z vyšších míst. "
"Myslíš Voldemorta? " vyhrkla Lily překvapeně. Tento scénář jí nenapadl.
"Jak by to bylo možný? " nechápal Peter. "Je od nás stovky mil daleko. "
"Neříkám, že mu nepomáhají jeho kumpáni tady na hradě jako je Bella a spol, ale nějaké plány nebo tak, musí vymýšlet on. " uvedl to Remus na pravou míru.
"Stejně je to nějaký divný. " zakabonil se Sirius.
"Voldemort je pánem černé magie, co my víme, co všechno umí za kouzla a triky. My o černé magii nevíme vůbec nic. " poučoval je Remus moudře. Všechny čtyři pořádně zamrazilo, když si představili, že by byli oběťmi černé magie. Co když je Voldemort právě teď sleduje a ovládá?
"Musíme rychle všechny usmířit a semknout se zase dohromady. Nepochybně jde Voldemortovi o to, aby nás rozhádal, protože jednotlivě nejsme tak silní. " řekla Lily trochu bázlivě.
"Jo, musíme nějak Jamese a ostatní přesvědčit, že tady jde o to, aby nás rozházeli. " přikývl souhlasně Sirius.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 23. července 2012 v 11:35 | Reagovat

Jsem ráda, že jim došlo o co jde. Nechtěla bych stát proti naštvaný Niki pokud bych nebyla James. Nebo alespoň neměla jeho schopnost. Už se těšim až zase budou všichni usmíření a držet při sobě. Potom už nesmějí za žádných okolností dovolit aby je něco rozhádalo a znovu postavilo proti sobě.
Ty teda umíš psát napínavý kapitoly. :-)

2 karcoolka karcoolka | 23. července 2012 v 17:49 | Reagovat

Tak to je napínavý.Nečekala bych, že zrovna Sirius a Lily se teď tak skamoší.Ale hlavně ať se jim podaří přesvědčit ostatní, jak to bylo.Super kapitola, co nejdřív se vrať z chaty, ať je tu další kapitola buď k Lidem nebo Elitě, prosííím :-D :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama