Everybody should have his own world...

23.kapitola - Nevhodná líbačka

19. července 2012 v 9:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Nová kapitola k Weird People je na světě. Minulá kapitola skončila schůzkou Belly a Severuse s Voldemortem, který jim zadal úkol. O jaký úkol jde? Určitě to bude zase nějaký plán, jak naše přátelé rozdělit nebo rozhádat. Nápady Lorda Voldemorta jsou vždy ďábelské a tento není výjimkou. Co se tentokrát přihodí? A jak se k tomu postaví naši hrdinové? To všechno se dočtete právě v této kapitole. Poslední dobou je to velká bída s komentáři. Chápu, že většina z vás je někde na prázdninách bez přístupu na internet nebo máte lepší věci na práci, než číst povídky. Ale když už si je přečtete, prosím, zanechte aspoň krátký komentář. Každého "autora" jako jsem já, to vždy potěší. Nezbývá mi, než vám popřát krásné čtení a kapitolu si užijte…Vaše Maggdinka♥Nevhodná líbačka

Bella vešla do Zmijozelské společenské místnosti. Bylo to pár dní po tom, co si je k sobě zavolal Voldemort. Pohledem rychle přelétla místnost a zamířila ke svým dvěma kumpánům - Severusovi a Arnoldovi.
"Přišel náš čas. " řekla prostě. Oba se zvedli a všichni tři šli společně na chodbu. "Sledovala jsem Evansovou, právě je v knihovně. " informovala kluky.
"Jdeme na to. " přikývl Severus Snape chladně a všichni tři odešli směr knihovna. Lily Evansová tam seděla úplně sama u stolu. Bylo už po večeři a v knihovně moc lidí nebylo. Navíc, v uličce mezi regály, kde zrzka seděla, nebylo ani živáčka. Všechno jim nahrávalo do karet. Na nic nečekali a šli rovnou za ní.
*
Ani ne o hodinu později se Lily vracela zpátky do společenky. Nebyla nějako ve své kůži, cítila se divně. Nebylo moc bezpečné, chodit tu jen tak po hradě. Chvíli přemýšlela, kudy se jde do Nebelvírské věže. Byla naprosto zmatená. Konečně došla k portrétu Buclaté dámy.
"Odvážné srdce. " řekla heslo, které jí propustilo do společenské místnosti. Bylo tu plno, protože bylo devět hodin večer a většina studentů psala úkoly, nebo se učila. Rozhlédla se a zamířila ke krbu, kde seděl Sirius Black, Claire Bennetová a Remus Lupin. Po ostatních nebylo ani památky.
"Ahoj, seš tu nějak brzo. " vzhlédla překvapeně Claire od knihy přeměňování, když se její kamarádka posadila na volné křeslo vedle ní.
"V tuhle dobu je v knihovně docela zima, tak jsem si vzala knížky sem a budu se učit tady. " usmála se Lily sladce. Remus si jí prohlížel. Vypadala nějak zvláštně. Jako by jí někdo zasáhl matoucím kouzlem. Rozhlížela se po společence a prohlížela si věci i lidi.
"Kde je Potter? " podívala se tázavě na Siriuse. Všichni se na ní překvapeně podívali. Lily Evansová se ptá po Jamesi Potterovi? S ní je vážně něco v nepořádku.
"Má famfrpálový trénink, ale každou chvíli by měl přijít. Venku už je tma jako v pytli. " informoval zrzku Sirius. James Potter byl kapitán nebelvírskýho famfrpálového družstva. Byl sice teprve únor a zápasy začínaly až v dubnu, ale James svojí funkci bral vážně. Tím spíš, protože letos byl v posledním ročníku, takže chtěl, aby nebelvírský tým pod jeho vedením a s jeho chytačskými schopnostmi vyhrál pohár.
Chvíli všichni seděli mlčky. Lily se pokoušela číst, ale vůbec se nemohla soustředit. Byla nějako moc roztěkaná.
"Siriusi, že ty jsi začal posilovat. " usmála se Lily laškovně na Blacka. Všichni tři se na ní překvapeně podívali. S tou Evansovou vážně není něco v pořádku.
"Ehm, posiluju už tak dva roky a nikdy sis ničeho nevšimla. " podíval se na ní Sirius skepticky. Očekával nějaký vtípek na jeho adresu.
"Hm, tak sem prostě byla asi blbá nána. " pokrčila Lily nevinně rameny s úsměvem.
"Tobě dneska hrabe. " konstatoval Sirius a vrátil se ke svojí knížce.
"Pořád seš s Niki? " ozvala se Lily opět na Siriusovu adresu. Zaujatě ho pozorovala a prohrabovala si své zrzavé kadeře.
"Ehm, já s ní nechodim, jestli ti jde o tohle. Ale jako sme spolu. " vykoktal ze sebe Sirius zmateně. Tý Evansový se vážně něco stalo.
"Hm, škoda. " povzdychla si. Claire na svojí kamarádku nevěřícně zírala.
"Takovej děvkař to byl a teď najednou musí bejt se Sandersovou. " Sirius překvapeně vzhlédl. Zaslechl totiž tuhle Lilyinu divnou myšlenku. Kdyby Evansovou neznal, myslel by si, že ho snad nabaluje.
"Jdu nahoru. " vyhrkla najednou Claire. Z Lily se jí dělalo trochu nevolno, jako by to ani nebyla ona. Neměla zapotřebí tu sedět a poslouchat ty její žvásty směřované na Siriuse.
"Já jdu do knihovny. " zvedl se k odchodu i Remus.
"Ty mě tady s ní necháš samotnou, Náměsíčníku? " vyhrkl Sirius skoro zoufale, jako by tam Lily vůbec nebyla a nemohla je slyšet.
"Prosím tě, vždyť je to Lily. Potřebuju si najít něco v jedný knize. Hned budu zpátky. " zasmál se Remus nad tím, jak zoufale slavný bradavický Casanova vypadal. Zůstali tam spolu sami dva. Claire odešla do pokoje a Remus do knihovny. Sirius se modlil, aby každou chvíli přišel už James.
"Tak, vypadá to, že sme tady zůstali sami dva. " usmála se Lily sladce na Siriuse a posadila se do křesla vedle něj, kde předtím seděl Remus. Sirius se nervózně ošil a dál se pokoušel alespoň předstírat, že čte knihu.
"Vážně, Evansová, s tebou něco není v pohodě. " vydechl Sirius, protože to už nevydržel. Lily se k němu nakláněla a vysílala k němu všelijaké signály.
"Možná mě tady někdo pobláznil. " zamrkala Lily laškovně. Sirius zakroutil hlavou, pokoušel se nějak probrat. Zdálo se mu, jako by to byl jen nějaký divný sen. Pak se stalo několik věcí najednou. Portrét se zvenčí otevřel, někdo vešel dovnitř. Lily se k Siriusovi bleskově nahnula a začala ho vášnivě líbat. Ozvalo se bouchnutí o podlahu.
Sirius se od zrzky šokovaně odtáhl a podíval se k portrétu. Stál tam James a nevěřícně na ně zíral. Samým překvapením pustil na podlahu své koště, které si z famfrpálového tréninku nesl.
"Tak zase někdy. " usmála se Lily ledově na Siriuse, zvedla se a rychle kolem Pottera vyběhla na chodbu. Uháněla rychle dolů. Byla to už skoro hodina, co byla ve společence. Rozrazila dveře jedné učebny ve sklepení.
"Hotovo. " usmála se ledově na Snapea a Yaxleyho.
"Jaký to je, líbat svýho bratrance? " ušklíbl se posměšně Yaxley.
"Byl to úkol od Pána Zla. Pro něj bych udělala cokoliv. " odsekla chladně Bella, tentokrát už ve své podobě. "Viděl mě Potter, takže se nám náš plán vydařit. Určitě se to dozví i Sandersová a Black a Evansová budou ze hry. "
*******************
Jak to bylo?
*******************
Lily seděla v knihovně a četla si jednu knihu. Vtom k ní přistoupil Severus Snape. Polekaně vzhlédla. Bylo jí jasné, že mají něco za lubem.
"Evansová, nedělej tady scény před ostatníma lidma a pojď s náma. " zabručel chladně Snape do jejího ucha, když se k ní sklonil. Lily se rozhlédla. V její uličce nikdo sice neseděl, ale pár lidí v knihovně bylo.
Bylo jí jasné, že nemá cenu jakkoliv odporovat, nebo se o něco pokoušet. Byl tu sice s ní jenom Snape, ale určitě někde za rohem číhají i Yaxley a Bellatrix. Vstala a šla poslušně za svým bývalým kamarádem. Šli mlčky, až se zastavili ve sklepení. Vešli do nějaké nepoužívané učebny.
"Evansová, šla jsi sem pěkně a poslušně, ale bohužel tě musíme omráčit. " zapředla Bella sladce, zamířila na ní hůlku a vykřikla "Mdloby na tebe. " Lily se bezvládně sesunula na podlahu.
Yaxley jí rychle vytrhl pár rezavých vlasů a vhodil je do poháru, který měli připravený. Mnoholičný lektvar se zbarvil do zlata, takže nevypadal tak odporně. Bellatrix se napila a přímo před očima jejích dvou spolužáků se proměnila v Lily Evansovou. Nikdo by nepoznal rozdíl.
"Ještě oblečení. " podotkl moudře Severus. Bella na sobě měla totiž černý hábit. Možná si někdo z Lilyiných kamarádů pamatuje, v čem odešla pryč, takže to muselo být naprosto věrohodné. Vysvlékli jí tedy už do spodního prádla a Bellatrix vklouzla do jejích džínů a svetru.
"Tak hodně štěstí. " popřál jí Severus. "Lektvar účinkuje jenom hodinu, tak musíš spěchat. "
"Neboj, vím, co mám dělat. " odsekla Bella trochu dotčeně a rychle odešla.
*
Když se vrátila, přemýšleli, co s Lily.
"Měli bychom na ní seslat nějaké matoucí kouzlo, aby si nepamatovala, co dělala. Kdyby věděla, že odešla s námi, všem by to vyžvanila a plán by tak nevyšel. " přemýšlel Arnold Yaxley.
"Můžu na ní seslat kouzlo na krátkodobou ztrátu paměti. Nebude si pamatovat nic od té doby, co vyšla z Nebelvírské věže. " řekl Severus. Jeho nápad byl výborný. S jeho schopností dobrého myšlení rychle vymyslel, jak to udělat, aby si Lily nepamatovala, že s nimi vůbec přišla do styku.
Pořád ještě byla v bezvědomí a oni jí dopravili do třetího patra. Pak zašli za roh a nechali jí na chodbě. Severus na ní zamířil hůlkou a vyřkl kouzlo, kvůli kterému zapomněla na všechno, co se stalo za poslední dvě hodiny. Potom na ní zamířil znovu a jedním jednoduchým kouzlem jí probral z mdlob.
Lily se začala zmateně rozhlížet, vůbec nevěděla, jak se tam ocitla. Pak se trochu rozkoukala a vydala se do Nebelvírské věže.
"To bychom měli, tenhle plán určitě skvěle klapne. " promnula si Bellatrix vítězoslavně ruce, nadšená, že bez chyby splnili úkol, který jim jejich pán zadal.
********************
Mezitím v Nebelvíru
********************
"Do háje, Tichošlápku, co to do tebe vjelo? " řval James z plných plic. Po tom líbacím incidentu vyběhl hned nahoru do pokoje a naštvaně mrsknul koštětem na postel.
"To ona se vrhla na mě. " bránil se Sirius.
"Jo určitě, to mi tak povídej. Nemá tě ráda stejně tak, jako nemá ráda mě. Takže pochybuju, že by tě jen tak sama začala dobrovolně líbat. " ječel James. Byl pořádně vytočený, takhle snad na svého nejlepšího kamaráda nikdy naštvaný nebyl.
"Jamesi, přísahám, že já jsem nic neudělal. Evansová navíc byla hrozně divná. Potvrdí ti to i Remus, až přijde. Jako by to vůbec nebyla ona. " snažil se Sirius vysvětlovat situaci. Peter na ně zmateně koukal. Až doteď v klidu spal ve své posteli, ale když sem vtrhli oni dva, vzbudili ho.
"To mě ale vůbec nezajímá. " vyštěkl James, byl vzteky celý bez sebe. "Do háje, Siriusi, můžeš mít jakoukoliv holku, na kterou si ukážeš a ty se líbáš s Lily. Sem do ní blázen už od prváku a ty to víš líp, než kdokoliv jinej. "
"Fakt se omlouvám, Dvanácteráku, ale já vážně nechtěl. Chovala se fakt divně, byl sem z ní úplně nesvůj a pak se na mě prostě jen tak vrhla. " obhajoval se Sirius. Nevěděl už, co má říct, aby se jeho kamarád uklidnil.
"Nevypadalo to ale, že by ti to kdoví jak vadilo. " ušklíbl se James ironicky. Vtom dovnitř vešel Remus.
"Remusi, řekni Jamesovi, že Lily byla dneska nějaká divná. " vyhrkl okamžitě Sirius, když viděl svého zachránce, který mu mohl všechno potvrdit.
"Jo, vážně byla divná. Taková roztěkaná, jako by to nebyla ona. " přikývl Remus, i když nevěděl, o čem se ti dva dohadují.
"To byla až tak divná, že začala líbat Siriuse? " vyštěkl James na chudáka Remuse, který vůbec o ničem nevěděl. Před tím incidentem odešel do knihovny.
"Cože? " vykulil oči Remus.
"Jo, vrhla se na mě jak pominutá a začala mě líbat. " přitakal Sirius.
"Tohle by Lily nikdy neudělala. " ušklíbl se Remus.
"Vidíš! " ukázal Sirius triumfálně prstem na Jamese.
"Nejde o to, co s ní bylo nebo nebylo, ale o to, že ty seš můj nejlepší kámoš a tohle prostě dělat nemůžeš. " založil si James paličatě ruce na prsou.
"Vždyť sem se od ní hned odlepil. " rozhodil Sirius bezmocně ruce. James ale nechtěl nic slyšet, vyběhl ven z pokoje a kamsi zmizel.
*
Lily přišla do pokoje. Dneska už nic udělat nestihne. Bolela jí šíleně hlava, jako kdyby jí někdo přejel parním válcem. Claire v pokoji byla.
"Ahoj, už máš hotový ten úkol? " usmála se Lily na blondýnu. Claire mlčela. Vypadala nějak naštvaně. Zase jí určitě vytočil Black, pomyslela si Lily a šla si dát horkou sprchu.
Když vyšla z koupelny, Claire už ležela. Ležela zády k ní, ale určitě ještě nespala.
"Co se děje? " zeptala se Lily opatrně. Žádná odpověď. Shodila ze sebe ručník, oblékla se do pyžama a také si lehla.
"Tak co se stalo? Nějak tě naštval Black? " nedalo jí to a dál na Claire dorážela.
"Jo, dá se to tak říct. A nejen on. " zabručela Claire.
"Jak to myslíš? " nechápala Lily a byla ráda, že aspoň něco s kamarádky vypáčila.
"Nedělej, že o ničem nevíš. Já nejsem blbá. " odsekla Claire, pořád otočená zády k Lily. Lily nechápavě zírala. Co se to do háje stalo? Sama si nepamatuje co poslední dvě hodiny dělala a teď se Claire chová divně.
"Já vůbec nevim, o čem to mluvíš. " řekla Lily zoufale.
"Já sem vás viděla! Šla sem do pokoje, protože mě štvalo to tvoje chování. Asi sis myslela, že sem už nahoře, ale byla sem furt na schodech. " rozkřičela se Claire a konečně se na Lily otočila. Podle výrazu v obličeji byla pořádně naštvaná.
"Co to tady meleš? " vyjekla Lily podrážděně. Štvalo jí, že s ní mluví takhle neurčitě a neřekne jí to rovnou.
"Viděla sem tě, jak si začala líbat Siriuse! " vyštěkla Claire a znovu zalehla obličejem ke zdi. Lily nebyla schopná slova. Vůbec si nepamatovala, že by byla tady v Nebelvírské věži. Navíc, nikdy by se nelíbala s Blackem. To už by jí spíš sbalil Potter, než aby si začala něco s bradavickým svůdníkem.
Jenže ať se snažila jakkoliv vzpomenout, měla úplně vygumováno. Byla by snad ona něčeho takového schopná? Začínala sama o sobě pochybovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 19. července 2012 v 9:21 | Reagovat

Tak jestli jsou Voldemortovy nápady ďábelské tak to nevím jak nazvat tvé nápady co se povídek týče. Musim uznat, že tohle je moc chytře vymyšlený. Takhle dostanou minimálně čtyři lidi ze hry.

2 C. C. | 19. července 2012 v 9:41 | Reagovat

Tohle je rafinované. :-D Super povídka, těším se, jak to bude dál.

3 LilyE LilyE | 19. července 2012 v 11:59 | Reagovat

Tak tohle se Voldymu fakt povedlo, dostane tak dost lidí od sebe. Super kapitolka :D

4 karcoolka karcoolka | 19. července 2012 v 17:12 | Reagovat

Voldemort má fakt dobrý nápady. Super kapča, co nejdřív další, chci vědět jak se teď bude James chovat k Lily a Claire k Siriovi :-?  :-D

5 Leegy Leegy | Web | 20. července 2012 v 21:41 | Reagovat

Super kapitola. Moc se těším, na pokračování. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama