Everybody should have his own world...

22.kapitola - Schopnosti na obtíž

13. července 2012 v 10:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Nová kapitola k Weird People je na světě. Minule jsme byli svědky Voldemortova plánování, jak proti sobě hrdiny poštvat. Začne ovládat je i jejich schopnosti. Černou magii temný pán ovládá dobře, takže naše kamarády nečekají pěkné časy. Jak to Voldemort vymyslí? To všechno uvidíte. Tohle není záležitost jen jedné kapitoly, důsledky Voldemortova nápadu budete číst i v budoucích kapitolách :-) Doufám, že se vám moje nápady budou líbit a že si užijete čtení. Samozřejmě prosím o komentáře, víte, že mi vždy dělají velkou radost…Vaše Maggdinka♥Schopnosti na obtíž

Čas v Bradavicích letěl rychlostí blesku. Najednou byl už únor, nikdo ani pořádně nevěděl jak. Zkoušky OVCE byly za dveřmi, takže sedmáci zažívali ve škole při hodinách pořádný záhul. Dostávali navíc tuny domácích úkolů, takže neměli skoro žádný volný čas.
"Je to náhodou docela prima. " pochvalovala si Lily, jednou večer v Nebelvírské společenské místnosti, když psali pojednání na lektvary.
"Prima? Zbláznila ses? " vykulil Sirius oči. "Je pátek večer a my tady sedíme a píšem úkoly. "
"Ty tak něco píšeš. Akorát opisuješ od Remuse. " ušklíbla se Claire. "A snažíš se něco obšlehnout i ode mě a od Lily. "
"Protože ste nejchytřejší na světě. " usmál se úlisně mladý Black.
"Lichotkama si opisování nevysloužíš, Blacku. " zavrtěla Claire nekompromisně hlavou a opět se sklonila nad svým úkolem.
"Mimochodem, nemyslela sem prima, jakože musíme dělat úkoly a nudit se u toho. Myslela sem to tak, že se právě nudíme! " vysvětlovala Lily.
"Trošku tě nechápu. " podíval se na ní nechápavě James.
"No, jde o to, že máme zase jednou klid. Už uběhlo několik týdnů od plesu a nic se nestalo. Nikdo se nás nepokusil zabít ani nic podobnýho. Proto sem řekla, že je prima tady jen tak sedět a věnovat se škole, jako by se vůbec nikdy nic nestalo. " vysvětlila zrzka, jak svojí původní větu myslela.
"Jo, v tomhle s tebou souhlasím, Lily. " přikývl Remus.
"No vám se to možná líbí, když psaní úkolů řadíte mezi svoje hobby aneb top 10 nejoblíbenějších činností, ale já si takhle páteční večer a relaxaci rozhodně nepředstavuju. " ušklíbl se Sirius ironicky.
"Říkej si co chceš, ale je docela příjemný a osvěžující, jen tak tady sedět a dělat obyčejný věci do školy. Jako za starých časů. " pokrčila Lily rameny a dál už se Blackem nezabývala.
"Bože, celý dny tráví s Niki, já mu dávám všechny úkoly opisovat a ještě si stěžuje. " ozval se Siriusovi v hlavě Remusův hlas. Sirius se překvapeně na kamaráda podíval. Jeho tvář vypadala naprosto normálně, ani se na něj nepodíval. Ale hlas jeho myšlenek zněl jízlivě.
"Black je vážně otravnej. Pořád si musí na něco stěžovat. " ozvala se tentokrát myšlenkově Claire. Nedívala se na něj, ani na sobě nedala nic znát. Prostě jenom opisovala něco z učebnice.
"Proč je Sirius furt s tou krávou z Havraspáru? Myslela sem, že mě chtěl pozvat na rande. Pak si přijde ona a nic. " ozval se jiný hlas. Patřil nějaké dívce. Podle hlasu Sirius netušil jaké. Zmateně se rozhlížel po společence, ale neviděl nikoho, kdo by ho byť jen koutkem oka pozoroval. Tohle bylo vážně divný, Sirius z toho měl špatný pocit.
"Ach jo, pořád se nemůžu dostat Lily pod kůži. Zato Sirius si teď pořád randí s Niki a na nás, svoje kámoše už si skoro neudělá čas. Štve mě, blbec. " tentokrát se ozvaly Jamesovi myšlenky. Sirius už toho měl akorát dost.
"Cos to řikal, Dvanácteráku? " vybafl na kamaráda. James se na něj zmateně podíval.
"James nic neříkal. " ozval se Peter. Všichni seděli potichu a psali úkol.
"Nemyslim nahlas, myslim myšlenkově. " upřesnil to Sirius a propaloval Jamese pohledem.
"O co ti jde, Tichošlápku? Celou dobu tady akorát dělám ten úkol, teď sem si četl pasáž z učebnice. " pokrčil James rameny a zmateně si svého nejlepšího kamaráda prohlížel. Sirius to vzdal. Byl naštvaný. Všichni si tady o něm myslí bůh ví co, ale když se zeptá, tak to nikdo nepřizná. Občas je to čtení myšlenek spíš prokletí než dar.
Chvíli se ještě snažil něco dělat do školy, ale nemohl se vůbec soustředit, takže to vzdal. Zvedl se k odchodu.
"Kam jdeš? " zvedl Remus překvapeně hlavu.
"Chvíli na vzduch, tak je to ovzduší nějak otrávený. " zabručel Sirius, sjel všechny nabručeným pohledem a bez dalšího slova odešel ze společenky. Všichni se na sebe překvapeně podívali. Co se to s ním sakra děje?
---------------------------
Jednoho dne odpoledne po obědě čekali Nebelvírští před učebnou kouzelných formulí. Hodina měla začít asi za deset minut, ale oni přišli dřív, rovnou z Velké síně. Takhle po obědě se nikomu nechtělo nikdy nic dělat, protože byli najezení a spokojení. Naštěstí hodiny kouzelných formulí byly v pohodě.
"Co budem zas dneska dělat? " zajímalo Červíčka.
"Profesor Kratiknot říkal, že začneme nějaký nový kouzlo. " řekl Remus vzrušeně. Kouzelné formule mu šly (jako všechno ostatní) a bavily ho. Vždy, když probírali nové kouzlo, byl štěstím bez sebe.
Vtom si všimli, že se k nim chodbou žene Tracy. Sice přímo neběžela, ale šla dost rychle. Tvářila se vážně. Něco se muselo stát. Za tu dobu co se znali s dvojčaty, dokázali je od sebe hravě rozeznat, i když zvenčí vypadaly úplně stejně.
"Co se děje? " vyhrkla Lily, hned jak Tracy uviděla.
"Pojďte rychle se mnou, řeknu vám to po cestě. " vydechla Tracy, ani k nim úplně nedošla. Ostatní se nenechali pobízet a šli rovnou za ní.
"Tak o co jde? " vyzvídal James, když pořád nemluvila.
"Něco s Niki? Stalo se jí něco? " vysypal ze sebe Sirius. Tracy se tvářila dost vážně, takže tady mohlo jít pravděpodobně jenom o její sestru.
"Ano i ne. Jak se to vezme. " zabručela Tracy. "Čekáme si takhle před sklepením na hodinu lektvarů. Pak přišel George, to je její bejvalej. Nerozešli se v dobrým, on jí podváděl asi měsíc, než se to dozvěděla. "
"Ach ne. " vydechla Lily. Začalo jí docházet, o co tu jde. Dobré bylo, že Niki se nic nestalo.
"Úplně jako by ztratila hlavu. Nevšímala si ho, jenže on utrousil zas nějakou blbou poznámku a ona se do něj pustila. Mlátí ho tam jak pominutá. A já nemůžu nic dělat, hlavně ne před celou třídou. " vysvětlila Tracy, v čem je problém.
"To je tele. " utrousil Sirius a protočil panenky. Všichni už doběhli do sklepení. Naskytla se jim zajímavá podívaná. U zdí se krčili Havraspárští sedmáci a přímo přede dveřmi učebny mlátila Niki s Georgem o zem. Vůbec se nesnažila skrývat svojí sílu. Její ex přítel už byl skoro v bezvědomí.
"Hej Niki, uklidníme se jo? " křikl na ní Sirius. Už došli až k ní. Do bezpečné zóny, aby taky neschytali nějakou ránu.
"Tenhle hajzl si to zaslouží. " zafuněla Niki vzteky. Nebyla na ní ani známka únavy.
"Jdu na to. " řekl James a rychle k ní přiskočil. Chytil jí kolem pasu, takže nemohla tolik manévrovat. Konečně George pustila.
"Vezměte ho někdo na ošetřovnu. " křikla Lily směrem ke skupince Havraspárských studentů. Dva Georgeovi kamarádi k němu rychle přiběhli, přehodili si jeho ruce přes svá ramena a rychle ho táhli z Nikiina dosahu.
"Uklidni se, ještě mě zraníš a nemám zájem se tady přede všema zahojit. " pošeptal James Niki do ucha, když se kolem sebe snažila kopat. Měla sice sílu tak velkou, že by se mu hravě vytrhla a zmalovala tady všem ciferník, ale pomalu se začala uklidňovat. K Jamesovi se přidal i Sirius a popadl Niki z druhé strany. Odtáhli jí pryč, ostatní hrdinové šli za nima.
"Co to do tebe sakra vjelo? " utrhl se na ní Sirius, když zašli za roh a byli z doslechu kohokoliv.
"Nemá mě štvát blbec jeden. " vyprskla Niki a svého chování vůbec nelitovala.
"Uvědomuješ si, žes použila svojí schopnost na bezbrannýho člověka? " připojil se k Siriusovu kárání i James.
"To je toho. Na co by nám ty schopnosti byly, kdybysme je nepoužívali? " pokrčila Niki lhostejně rameny.
"Přece se jasně řeklo, že svoje schopnosti nebudem používat na ostatní a ani je před nima nebudem ukazovat. Co kdyby na to někdo přišel? " hustil do ní Sirius, teď už trochu klidnějším hlasem.
"Prosimtě, oni ani nevědí, že nějaký takový schopnosti existujou. " mávla Niki rukou.
"O to ale přece vůbec nejde. " zavrtěl Sirius nevěřícně hlavou.
"Od tebe to zrovna sedí. Ty čteš myšlenky každýmu člověku, nejenom nám. " utrhla se na něj Niki.
"Jenže čtení myšlenek je pasivní schopnost, nikomu tím neublížim. Navíc, to čtení je automatický, nemůžu to jen tak vypnout. Nebo možná můžu, ale stálo by mě to moc úsilí a energie. Nebudu se celej den soustředit na to, abych neviděl do hlavy stovce lidí. " Sirius už se zase vytáčel.
"Niki, Sirius má pravdu. Nemůžeš své schopnosti používat, kdy se ti zlíbí. " vložil se do toho klidně a diplomaticky Remus. "Já bych taky mohl na celou třídu jedním mávnutím ruky svrhnout hradby, kdyby se mi zachtělo. Jenže to prostě dělat nemůžeme. "
"A to řekl jako kdo? Kdo určil, že si nemůžeme se svýma schopnostma dělat, co chceme? " zabručela Niki popuzeně.
"To my, vzpomínáš? " odpověděl jí James. "Určili sme si pravidla. A měli bysme je dodržovat. Všichni, bez výjimky. "
"Niki, tvoje schopnost by mohla ublížit ostatním lidem. Například moje schopnost, Siriusova, Jamesova a Peterova nikomu neubližují. Jenže u tebe je to něco jinýho. Byl ti dán dar a musíš ho užívat opatrně. " vložila se do toho konečně Lily. Claire asi jako jediná překvapeně postřehla, že nazvala poberty křestními jmény. Nebylo na tom ale zas tak nic moc zvláštního, jejich vztahy se letos rapidně změnily.
"No jo, dobře. " odsekla Niki popuzeně a vzdorovitě si založila ruce na prsou. Všichni moc dobře věděli, že je výbušná a drzá. Vždycky se ale chovala rozumě a nepřekračovala žádné hranice. Tentokrát to bylo ale jinak. Bylo to zvláštní. Začalo zvonit na hodinu.
"Omlouvám se. " řekla Niki najednou. "Nevim, co to do mě vjelo. Najednou mě zaplavila taková vlna vzteku. Nevim proč. George do mě rejpe každou chvíli a nijak si to neberu, je to kretén. Jenže tentokrát to ve mně úplně vybouchlo a neovládla sem se. "
"No, hlavně, že sis svojí chybu uvědomila. " usmál se na ní Remus. "Nám se ale omlouvat nemusíš, to bys měla někomu jinýmu. "
"Jo, co nejdřív za ním zajdu na ošetřovnu a omluvim se mu. Pokud teda ze mě není moc vyděšenej. " přikývla Niki.
"Takže seš už v pohodě? " díval se na ni Sirius zkoumavě.
"Jo dobrý, teď půjdem se ségrou na hodinu. Už sem v cajku. " ujišťovala je. "Vy běžte taky, ať nemáte nějaký problémy. "
"Neboj, my máme Kratiknota a tomu to nějak vysvětlíme. " mávl James bezstarostně rukou. Niki a Tracy se vydaly zpět do sklepení. Ostatní je ještě chvíli pozorovali, aby se ujistili, že Niki zase nedostane nějaký záchvat zuřivosti. Pak se sebrali a šli na hodinu Kouzelných formulí.
-----------------------------
Voldemort pomalu přecházel po místnosti a přemýšlel. Znovu si projížděl plán, který vymyslel. Zdál se bezchybný, snad všechno vyjde tak, jak má.
"Můj pane, slečna Blacková a pan Snape už jsou tu. " hlásil jeden Smrtijed, který právě vešel do místnosti.
"Přiveď je sem. " přikázal Voldemort. Netrvalo to ani dvě minuty a Smrtijed se vrátil zpátky, těsně za ním přišli i Bellatrix a Severus.
"Nech nás o samotě a postarej se, aby nás nikdo nevyrušil. " otočil se Voldemort na svého služebníka. Ten s úklonou přikývl a vycouval z místnosti. Zavřel za sebou dveře. V místnosti teď zůstali jen Pán Zla, Bellatrix a Snape.
"Co žádáte, náš pane? " uklonila se Bella a dychtivě čekala, jaký úkol si pro ně Temný Pán opět připravil. Voldemort pro ní byl totéž, co bůh. Zbožňovala ho a byla ochotná splnit cokoliv. Navíc se jim dostalo velké pocty, jsou ještě v Bradavicích a jsou to studenti, a přesto si je Pán Zla vybral.
"Mám pro vás dva úkol. Je jednoduchý, ale musí být správně proveden, aby vyšel přesně tak, jak chci. " promluvil Voldemort klidně.
"Cokoliv přikážete, můj pane. " uklonil se tentokrát Snape.
"V tomto úkolu bude hlavní úlohu hrát Bella. Severusi, ale tebe v něm potřebuji také a sehraješ velice důležitou roli. Budeš mít za úkol, postarat se o slečnu Evansovou. Ostatní bude jenom na Belle. " mluvil Voldemort směrem ke Snapeovi.
"Jistě, můj pane. " přikývl Snape.
"Nuže, řeknu vám teď, co bude vaším úkolem. Poslouchejte dobře, vše musí být provedeno do nejmenších detailů přesně tak, jak to řeknu. " začal Voldemort a oběma vypověděl plán, který vymyslel proti "kladným hrdinům".
"Rozumíte všemu, co po vás chci? " ujistil se, když domluvil.
"Dokonale. " přitakala Bella a Snape jí dal přikyvováním za pravdu.
"Výtečně. " usmál se Voldemort ledově a trochu škodolibě. "Je na vás, kdy tento úkol provedete, ale mělo by to samozřejmě být co nejdříve. Dobře je sledujte a sami vyhodnoťte, kdy bude nejlepší plán provést. "
"Nezklameme vás, pane. " uklonil se opět Snape.
"Tím jsem si jist. " usmál se na oba studenty Voldemort ledově. "Teď už běžte. " mávl rukou ke dveřím a tím jim dal jasný signál, že mají okamžitě odejít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 13. července 2012 v 10:25 | Reagovat

No vau. Síla. Volďas je fakt hajzl. Tohle jim dělat. Díky němu Nikki slušně ujely nervy. Dobrý bylo, když Remus říkal, že by jednim mávnutím ruky mohl na celou třídu shodit hradby. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama