Everybody should have his own world...

11.kapitola - Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí

28. července 2012 v 9:13 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Teď mám období, kdy absolutně nic nestíhám, takže si važte téhle kapitoly. Chtěla jsem jí sice přidat už včera, ale jaksi jsem to nestihla. Jednodenní zpoždění ale nic není, takže snad odpustíte :-) Minule jsme byli svědky úletu Jamese a Leony. Jak to všechno ponese Lily? Opravdu nepojede s ostatními na vánoce k Potterovým jako loni, nebo jí nakonec Sam a ostatní přemluví? To všechno uvidíte ;-) Nechci to zbytečně protahovat, takže v téhle kapitole už skočíme na vánoční prázdniny. Jak budou probíhat tentokrát? Přihodí se zase něco zvláštního? Budou zase kalit jako "zamlada"? Doufám, že se vám kapitola bude líbit, jako vždy (doufám). Užijte si čtení a o komentáře už vám ani říkat nemusím, to je přeci samozřejmost. Pěkně si počtěte…Vaše Maggdinka♥Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí

"Fakt nepojedeš? " překecávala sem Lilku. Už za dva dny odjíždíme na prázdniny pryč a ona furt mele svou, že bude doma s rodičema a její otravnou sestrou. Je na Jamese a Leonu hodně naštvaná, to vám povim.
"Já tam s nima v jednom baráku nebudu. Zase bych přišla tam, kam nemám a přerušila jejich románek. " založila si Lily tvrdohlavě ruce na prsou.
"Prosimtě, oni už spolu nic mít nebudou. To byl jen jednorázovej úlet. " mávla sem rukou.
"Možná, ale já s nima prostě v jednom baráku nebudu. Sou to svátky klidu a míru a s nima bych si toho klidu a míru moc neužila. " trvala pořád na svým.
"Bez tebe to ale nebude ono. Co tam budu dělat? " zafuněla sem zoufale. Ne, že bych byla na Lily nějak závislá, ale sou prostě věci, který můžu dělat jenom s ní a jenom věci, o kterých můžu mluvit jenom s ní.
"No co, budeš tam mít Emmu a Sarah. A kluky. Se Siriusem už se zase normálně bavíš jako dřív, tak o co jde. Navíc, bude na vánoce doma i Jazz ne? " pokrčila ta zrzka rameny.
"Říkej si, co chceš, ale bez tebe to prostě nebude taková sranda. " propálila sem jí vyčítavým pohledem. Jestli se tyhle vánoce budu nudit, tak to bude jenom její vina. Však mám na překecávání ještě dva dny, já jí nějak zpracuju.
------------------------------
"Tak si teda užij prázdniny no. " zabručela sem a založila si ruce na prsou. Nehodlám se s ní vůbec bavit, zrádkyně. Možná vám docvaklo, že sem Lily nepřekecala. Teď stojíme na nádraží a loučíme se s ní, protože ona jde směr domov a my směr Potterovi.
"Ty budeš trucovat? " ušklíbla se Lily a očividně si docela užívala můj pohled zpráskanýho psa.
"No tak promiň, že tě mám tak ráda, že nechci, abys byla na Vánoce pryč od nás. " odsekla sem nakvašeně. Ostatní si zatím vyndávali věci z vlaku.
"Jestli mě máš fakt tak ráda, tak musíš chápat, proč s váma bejt nemůžu. " podívala se na mě vážně. Ta záležitost s Jamesem a Leonou jí ani po dvou tejdnech nepřešla. Pořád byla pořádně naštvaná. No upřímně, já se jí ani trochu nedivim.
"Jo já vim. " povolila sem. "Já bych se na tvým místě zachovala nespíš stejně. Jen mě prostě hrozně štve, že tam s náma nebudeš. "
"Já vim, že to nemyslíš špatně. Mě to taky mrzí, ale prostě tam bejt nemůžu. Uvidíme se zase ve škole a vynahradíme si to, slibuju. " usmála se Lily. To už přišli její rodiče, aby jí vyzvedli. Nevim, proč se prostě nepřemístí domů. Její rodiče sou oba mudlové, takže musej jet autem.
My ostatní sme se konečně vyskládali z vlaku a vydali se ven z nádraží. Musíme si zas najít nějakou smrdutou uličku, abysme se mohli nenápadně přemístit.
Objevili sme se před Potterovic sídlem. Pro dnešek deaktivovali ochranné kouzlo, které přeměňování zabraňuje, abysme se mohli přemístit rovnou ke dveřím. Páni, za ten půlrok sem skoro zapomněla, jak je ten barák obrovskej a úžasnej.
"Buona sera, ragazzi! " vítala nás hned ve dveřích paní Potterová italsky. Sice jí nerozumim ani slovo, ale je to krásný.
"Ciao mamma. " ušklíbl se James a matku objal. To už se za svojí ženou vynořil i pan Potter a vesele se na nás zubil.
"Určitě musíte mít hlad. " strachovala se paní Potterová a nahnala nás dovnitř, protože venku pořádně mrzlo.
"Tak si doneste věci nahoru, nějak se zabydlete a přijďte dolů na večeři. Už to tady dobře znáte, tak víte, kam jít. " úkoloval nás Jack Potter. Všichni sme pomocí nanášecího kouzla dopravili svoje kufry nahoru. Já sem samozřejmě na pokoji s Emmou, s kým jiným bych taky byla, že jo.
Hned jak sme přišli do pokoje, obě sme se s Emm rozeběhly a skočily do měkoučký postýlky. Tady je to prostě jak na zámku.
"Opovaž se koukat na nějakej horor! " upozornila sem jí výhružně. Asi si z loňska pamatujete, že Emma je trochu přecitlivělá a noc po hororu s ní je docela psycho.
"Mluvim ale ze spaní. " nadhodila ledabyle, aby mě upozornila.
"Už druhým rokem s tebou sem v pokoji, myslíš, že to nevim? " podívala sem se na ní skepticky. Ta holka je někdy tak trochu zabržděná. Trochu sme se vybalily, převlíkly se po cestě a vyrazily dolů na večeři. Už se moc těšim, Sofia zas navařila určitě kdejaký italský speciality.
Po večeři sme se přesunuli k Jamesovi do jeho vlastního obýváku, kde sme pořádali skoro vždycky všechny pařby a chlastačky.
"Co budem dělat? " otočil se na nás pán tohohle pokoje. Aniž by mu někdo odpověděl, vyndal ze svojí soukromý ledničky dvě lahve whisky.
"Podívala bych se na nějakej film. " navrhla Sarah a zalíbeně zírala na mega velký domácí kino, který tady James měl.
"Opovaž se tam dát nějakej horor! " pohrozila sem Jamesovi a hodila pohled po Emmě. "Dej tam pro mě za mě třeba Titanic, nebo cokoliv jinýho, hlavně ne nic strašidelnýho. "
"Dám tam třeba nějakej akčňák, může bejt? " navrhl James.
"Máš noční můry z krve? " podívala sem se skepticky na Emmu. Nemám zájem, aby mi ve spánku vytrhala vlasy a vyškrábala oči.
"Ne, krev ani nějaký střílení mi nevadí. Hlavně ať tam nejsou příšery nebo duchové. " mávla rukou Emma. No, kvůli jejímu vlastnímu dobru doufám, že nekecá. Přísahám jinak totiž, že jí snad prohodim oknem. James tam dal teda akčňák, něco se Silvestrem Stalonem. Moc velkou pozornost sem tomu nevěnovala. Akční filmy mě sice bavěj, ale děj a postavy mě musej fakt chytnout, jinak je to nuda.
Koukala sem jen tak po očku, usrkávala whisky a žrala popcorn a chipsy. Očividně sem ale nebyla jediná, koho to moc nebralo. Sirius se asi po hodině sledování filmu zvedl a vešel dveřmi ven na velký balkón. Byl to ten samej balkón, na kterým sme se před rokem na Silvestra políbili. Nebo spíš, on políbil mě. Chvíli sem přemejšlela, jestli mám nebo nemám, ale pak sem se zvedla a šla za ním.
"Nemáš tam pro mě taky jedno? " zeptala sem se. V ruce držel cigaretu a kouřil. Docela sem dostala chuť a po těch dramatech s Jamesem a Lily mi to přišlo jako dobrej nápad.
"Jasně, pro tebe vždycky. " usmál se. Trochu se mě lekl, protože neslyšel, že sem přišla. Vzpamatoval se ale a nabídl mi krabičku. Vytáhla sem z ní jednu cigaretu, vložila si jí do pusy a Sirius mi podpálil.
"Dlužíš mi noc. " ušklíbl se.
"Nedlužim ti radši nic. Těmahle dluhama to minule začala, vzpomínáš? " podívala sem se na něj. Jo, takhle to mezi náma vlastně začala. Skoro vždycky mi totiž zapálil, pak řekl, dlužíš mi noc a pak sem mu to opravdu splatila.
"Jo, na to si dobře vzpomínám. " přitakal Sirius a potáhl ze své cigarety. Vypadal nějako zamyšleně, což není moc obvyklý. U něj.
"Děje se něco? " promluvila sem po chvíli mlčení, protože Sirius nijak nekomunikoval a ani se o to nijak nepokoušel.
"Vůbec nic. " překvapeně zamrkal, jako bych ho vytrhla z přemýšlení a povzbudivě se na mě usmál. Na mě ať tohle nezkouší, já mu na to nenaletim. Je to můj nejlepší kámoš a nějakej čas sem s nim chodila, takže myslim, že ho mám docela slušně přečtenýho.
"Fakt Siriusi, o co jde? " postavila sem se před něj, abych na něj pořádně viděla. Snažil se mýmu pohledu odolávat, ale nakonec podlehl. Moje rentgenový a pronikavý oči se občas docela šiknout.
"Ale, jde o Jamese. " mávl Sirius rukou a doufal, že to jen tak odbydeme.
"V jakým smyslu? " zajímalo mě. Mě James momentálně dost sere, ale to je hlavně kvůli Lily. Zajímalo by mě, co žere Siriuse.
"Vůbec to není on. Chová se úplně jinak. " napověděl mi.
"Jo, to máš pravdu. " přikývla sem.
"Navíc, skoro už s náma ani netráví čas. Každou chvíli běhá za nějakejma holkama, jako by se snažil dohnat celých šest let, kdy toužil po Lily. " rozmluvil se trochu víc.
"To víš, je nevybouřenej. " mávla sem rukou. Ne, že bych to podporovala, ale na jednu stranu Jimmyho moc dobře chápu.
"Jo, to je, ale to ho neomlouvá. " zabručel Sirius a zapálil si další cigáro. Páni, ten je ale v nervu, když si dává už druhý.
"Tys taky každou chvíli lítal dřív za holkama. " pokrčila sem rameny. Nechci se Jamese nějak zastávat, neschvaluju to, co dělá, ale je fakt, že Sirius se choval dřív úplně stejně.
"Jo, jenže nikdy sem kvůli holkám neprděl na svoje kamarády. " ukázal na mě prstem. "Když sme se na něčem domluvili nebo něco podnikali, tak to prostě platilo. Žádný rande není tak důležitý, aby šli stranou mý kámoši. James to ale dělá a to mě nejvíc štve. Ať si běhá za kým chce a jak chce, ale ať neslibuje, že něco podniknem a pak ani nepřijde. Ani se neomluví! Prostě jen nepřijde. "
"Nevěděla sem, že tohle James dělá. " zaraženě sem se na Siriuse dívala. Myslela sem, že problémy sou jen mezi ním a Lily. Netušila sem, že prdí i na Siriuse, Remuse a Petera. To mě dost překvapilo.
"Protože sem ti o tom neříkal. " pokrčil Sirius rameny.
"A proč? Víš, že mě můžeš říct všechno. Vždycky si říkáme všechno. " vyčítavě sem na něj koukala.
"Promiň, myslim, že teď si měla dost starostí s Lily ohledně Jamese. Nechtěl sem, abys řešila ještě něco dalšího. " omlouval se Sirius fakt upřímně. Já na něm poznám, když to myslí smrtelně vážně a kdy to říká jen tak do větru.
"Je jedno, co řeším a o čem přemejšlim. Seš můj kámoš a můžeš na mě navalit cokoliv. Já sem zvyklá na to, že toho většinou o všech vim víc, než ostatní. " podívala sem se na něj smrtelně vážně.
"Díky Sam. Budu si to pamatovat, už nic před tebou tajit nebudu. " usmál se Sirius a objal mě kolem ramen.
"Půjdem dovnitř ne? " podívala sem se na něj. Přece jenom byl prosinec a já mám na sobě jen slabou mikinu.
*
Ráno sem už v osm vstala a šla dolů do kuchyně na snídani. Naivně sem si myslela, že když sdílím pokoj s Emmou, tak se vyspim. Jenže ta důra začala zas mluvit a řvát ze spaní něco o Mikovi a dokonce se mě snažila objímat.
Dole už seděli, jako obvykle, James a Sirius. James jako vždycky četl Denního věštce a Sirius se ládoval koblihami. Přepadle sem si k nim kecla.
"Co ti je? " ušklíbl se Sirius, když si všimnul mýho nevyspalýho a podrážděnýho výrazu.
"Emma. " zabručela sem prostě. Nic víc sem dodávat nemusela, hned mu došlo, že moje noc s Emmou byla opět neobyčejná a poněkud krušná.
"Co dneska podnikneme? " podíval se na nás James energicky. Tady je někdo vyspalej. A já mu docela závidim.
"Já bych šel docela na kopec. " navrhl Sirius nadšeně.
"Musíš to upřesnit. Lyžovat, nebo bobovat? " ušklíbla sem se.
"No měl sem namysli lyže a snowboard, ale to bobování taky není špatnej nápad. " zamyslel se Sirius. Já mám vždycky dobrý nápady, to mi nemusí připomínat.
"Lyžovat. " vstoupil nám do řeči James.
"Ok, sem pro. " přikývla sem. Už je to zas rok, co sem lyžovala, naposledy tady u Potterů. Musíme ale tentokrát dávat větší pozor na Emmu, ať zas neskončí zapíchlá rypákem ve stromě, jako posledně.
*
Lyžování proběhlo v pohodě. Nikdo si nic neudělal, když nepočítám občasný držkopády, kterým se prostě nevyhnete, když jezdíte jak hovada. Večer sme jedli s Potterovými, který už byli doma z práce.
"Zítra je Štědrý den. Oba jdeme zase do práce, tak můžeme se na vás spolehnout, že to tady zas připravíte, tak hezky jako loni? " usmála se na nás Sofia.
"Jasně mami, budeš zírat. " přikývl James. Je hezký, že takhle doma pomáhá a není mu zatěžko s něčím pomoct a něco udělat. Já proti tomu taky nic nemám, krádeže stromku z lesa a jeho následný zdobení mě baví. Navíc, zas budem určitě něco kuchtit a to já sem vždycky ve svým živlu.
"Vy jdete zas do práce jo? To vám na ministerstvu nedaj ani chvíli pokoj? " podíval se Sirius na Jacka Pottera. Sofia do práce musela. Její rodina vlastnila v Itálii restauraci a i na Štědrý den dopoledne a odpoledne měli narváno.
"To víš, poslední rok je to tam fakt frmol. Všichni jako by se zbláznili. " povzdychl si Jack. "Říkám vám, že teď nastanou zlý časy, přijde temný období. " dodal. Trochu mě z toho zamrazilo, ani nevim proč.
"Kvůli Voldemortovi? " otázal se Remus zaujatě, jako by byl ten plešatej černokněžník jeho vzor.
"Jo. Zatím to není tak znát, ale jeho moc a síla den ode dne roste. A abych pravdu řek, na ministerstvu začínaj bejt všichni v koncích. Nevěděj, co si s ním počít a jak ho zastavit. A bude hůř. " zasvěcoval nás Jack do situace. Nad tímhle sem se docela i zamyslela. Žádnej egoistickej maniak mi nebude kazit a ztrpčovat život. A jestli mi přijde někdy do cesty a bude chtít prudit, tak to něco uvidí. To mu celý ministerstvo pak bude připadat jak banda nemožnejch trapáků.
"Jacku, nemluv o tom. Jsou Vánoce, svátky klidu a míru, tak si je nebudeme kazit takovýhlema pesimistickýma řečma. " uťala Sofia manželovo předpovídání ne moc zářný budoucnosti na téma Voldemort.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 28. července 2012 v 9:32 | Reagovat

To byla skvělá kapitola. Nechtěla bych sdílet pokoj s Emmou. :-D

2 Leonie Leonie | 29. července 2012 v 17:11 | Reagovat

Taky mluvím často ze spaní a opravdu Sam lituju :-D

3 LilyE LilyE | 1. srpna 2012 v 20:30 | Reagovat

skvělá kapitola je dost pech sdílet pokoj s Emmou :D

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 5. srpna 2012 v 11:25 | Reagovat

Tyjo dobrá kapitola!!!! A toho Jamese bych fakt zabila!!!!! Merline!!!!!!! Abych pravdu řekla, docela mě s*re!!!!!!!! Jinak já taky mluvím a ječím ze spaní!!!!!!! Na táboře to bylo například ,,REMUSI LUPINE!!!!!!!! ZABIJ HO!!!!!!!"
Jo a dostalo mě: "Kvůli Voldemortovi? " otázal se Remus zaujatě, jako by byl ten plešatej černokněžník jeho vzor. OMG!!!!!! Bratr se ptal jestli mi něco není a já se jenom přidušeně pochechtávala!!!!! :-D  :-D  :-P  :-P  :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama