Everybody should have his own world...

10.kapitola - Definitivní konec

21. července 2012 v 10:00 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Nová kapitola Elity Bradavic je tu. V Bradavicích je všechno při starém. Sam pořád "randí" s Jazzem, Lily a James se nedali dohromady, Sirius je pořád sám a skoro nechodí na rande a vztah mezi Emmou a Mikem se vyostřuje. Povídka pěkně postupuje a pro naše hrdiny už je prosinec, a pokud si dobře pamatujete, v prosinci má narozeniny náš oblíbený Sirius Black. Nebude to oslava v takovém stylu jako vloni, ale určitě bude o zábavu postaráno a to by nebyly Bradavice, aby se zase něco nesemlelo a nezkomplikovalo. Takže určitě čtěte a hlavně prosím komentujte. Minule jste mě u Elity s komentáři moc potěšili, jen tak dál :-) Tak užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥Definitivní konec

Už je to tady děcka. Sirius má narozeniny. Je to zvláštní, jak ten čas letí. Samozřejmě, jestli vás to zajímá, vůbec nic se nezměnilo. Všechno je pořád při starym.
Sirius se rozhodl slavit narozeniny po mým vzoru, takže sme opět vyrazili ke Třem Košťatům, kde sme si pronajali salónek. Oproti loňskýmu roku je to docela suchárna, protože jestli si pamatujete, slavit to ve Velký síni a byla tam celá škola (kromě Zmijozeláků samozřejmě) a dokonce i pár profesorů. Na druhou stranu, to byly sedmnáctiny, to byla výjimka. Mě to ale vůbec nevadí, že nás je tady jen dvanáct, i tak si člověk může užít dost srandy.
"Sem tak dobrej v posteli, že občas už křičím svoje vlastní jméno. " rozchechtal se Sirius na celý kolo. Už bylo nějakých deset hodin a my už tři hodinky nasávali. A náš oslavenec to rozjel ve velkým stylu. Za půl hodiny byl vožralej jak doga, když k tomu připočítáme ještě to, že se samozřejmě s Jamesem zase zhulili.
"S tím křičením teda nevim. " ušklíbla sem se. "Ale dobrej v posteli seš, to můžu potvrdit. " dodala sem se smíchem.
"Díky Sam, ty vždycky víš, jak člověka potěšit. " zasmál se Sirius, objal mě kolem ramen a rozpustile mi rozcuchal vlasy. Okamžitě sem mu uštědřila pořádnou ránu do ramene, protože nesnáším, když mi někdo ničí můj účes. A zrovna on by to měl vědět ze všech nejlíp!
"Ste sice roztomilí, ale nechte toho. " zašklebila se Emma a dělala, že zvrací.
"Di do háje, ty máš tak co říkat o roztomilosti. " odbyla sem jí a podívala se nápadně na Mika. Tím sem jen chtěla naznačit, že oni sou poslední dobou tak roztomilí, až je to nechutný. Sice sem samozřejmě ráda, ale i tak. Pokud vim, tak spolu pořád nechoděj, Emma by za mnou hned přiletěla a řekla mi to. Každopádně spolu trávěj docela dost času a pořád se kočkujou.
"Hele, abych tady něco neřekla nahlas. " podívala se na mě hrozivě. Bylo mi jasný, že tím míří ke mně a Jazzovi.
Přípitek si tentokrát vzal na starost James. Říkal takový ty obvyklý kecy, jako že mu přejem hodně všeho, ať se nemění, ať se pořádně vožere a tak dále. Myslim, že ani sám Sirius tomu přípitku nevěnoval moc velkou pozornost, whisky, kterou měl na přípitek si mezitím, jak James mluvil, třikrát vypil, takže sme mu jí museli vždycky doplnit. Pak sme to do sebe všichni kopli na ex a pokračovali v zábavě.
Já a Sarah sme si opět vylezly na stůl a pokračovaly v tancování. Připojily se k nám i Jenny a Susie. Tyhle holky nikdy nezklamou. Emma se zas někde v rohu obírala s Mikem. Zrádkyně! Já, i když sem byla s Remusem nebo Siriusem, pořád sem se jí pokoušela věnovat, kor na pařbách. Ona teďka flirtuje s Mikem a na mě si ani nevzpomene. To sem to dopracovala. Už ani Emma mě nechce. Umřu sama a bez přátel! Nedivte se, že mám zas takový dedukce, už sem taky trochu nalitá. Sirius totiž trval na tom, že si s nim musim dát asi pět panáků, jinak se prej urazí. Já alkoholem nepohrdnu a navíc, nemůžu riskovat uražení Siriuse, no ne?
Jazz nás tu zase dneska obsluhoval. Mu taky nemůžou dát občas svátek? Aby tady mohl s náma jen tak sedět, kecat a popíjet? Pěknou chvíli se tady trošičku nudim, tak ho půjdu navštívit.
"Dobrý večer, pane. " skočila sem na barovou židli u výčepu, když sem vrazila do hospody. Jazz byl zrovna za barem a myl nádobí.
"Co tady děláš?" vyhrkl a čučel na mě, jako by se bál, že sem nemocná.
"To víš, v nebi mě nechtěj, v pekle se mě bojej, tak sem tady. " ušklíbla sem se rozverně. Ten alkohol na mě byl už trošku znát.
"To vim taky, ale proč nejseš tam s ostatníma a nechlastáš? " usmál se Jazz.
"Trošku nůďo tam. " pokrčila sem rameny.
"Ty seš poslední dobou nějaká divná. Pamatuju si tě ze Silvestra a z různých dalších akcí a tos to uměla rozjet daleko líp. " podíval se na mě vážně.
"To víš, už asi dospívám. Nebo hůř, moudřím. " ušklíbla sem se. Oba sme se naráz rozesmáli. Myslim, že v mým případě se ani jedný z těch věcí obávat nemusíme. Aspoň ne v následujících několika letech.
"Dneska tady není takovej nával. Za chvíli mě Rosmerta pustí, tak za váma přijdu. " oznámil Jazz a tím mi dal taktně najevo, abych vypadla. Tak sem se vrátila za ostatníma. Nic se tam nezměnilo, pár lidí tancovalo, pár jen tak chlastalo a Emma si zas v rohu povídala s Mikem. Ať už se ty dva daj taky dohromady, už je to trapný. Víc než měsíc kolem sebe choděj a ještě se ani jednou nelíbali. Možná bych měla Emmě poskytnout pár svých lekcí, jak na kluky. Já se vyznám dobře.
"…Tak nás ty poldové zastavili a ptali se: Nějaký drogy nebo alkohol? " vyprávěl Sirius hlasitě zas nějakou jeho story ze života. Sám pro sebe se každou chvíli chechtal. Připojila sem se k nim, sedla si a nalila si whisky.
"Tak jim říkám: Ne díky, všechno máme. " rozřehtal se nás Casanova. Ostatní se tlemili taky. Sice sem nevyslechla celej příběh, ale tohle mi bohatě stačilo. Sirius se prostě nikdy nezmění.
"Sam, kdepak furt lítáš? " zařval, když zaregistroval, že tam sedim. Dělá, jak kdybych tam vůbec nebyla. Dneska to bylo poprvý, co sem šla za Jazzem, tak ať nedržkuje.
"Koukám, že moje nepřítomnost tě vyloženě sžírá. " ušklíbla sem se ironicky.
"Však nevidíš, že sem se kvůli tobě opil? " zasmál se opile. Ajéje, už je to tady zase. Za chvíli mi začne vyčítat dokonce i to, že dejchám.
"We are the champions my friends! " ajéje Jenny, Susie, Sarah a Lily začaly zpívat starou známou pecku o Queenů. Řvou tady na celý kolo, tancujou a objímaj se. Nemá cenu jim radši ani věnovat pozornost. Lily je dneska rozjetější než normálně. Ten James jí ničí.
*KŘACH*
Strašná rána! Všichni sme leknutím nadskočili. Když sme se rozkoukali, zaregistrovali sme, že okno vedle krbu je rozflákaný. Myslela sem, že ho někdo rozmlátil třeba hozenou flaškou nebo tak. Jenže pak se zvenčí začala na nohy škrábat vytlemená Lily. No páni, ta holka má opravdu dost! Při zpívání a tanci se nechala tak unýst, až prolítla oknem. Naštěstí je to přízemí, takže se jí nic nestalo.
"Hups! " vyprskla ta šáhlá zrzka smíchy a nemohla přestat. Všichni sme se začali smát taky. To se jen tak často nevidí. Lily nevidíte ožralou denně, natož aby se stávaly takový věci, jako že propadne zavřeným oknem.
Remus, na kterýho z nás všech působil alkohol jako vždycky nejmíň, jediným mávnutím hůlky okno zase uvedl do původního stavu.
"Lilčo, pojď si na chvíli sednout ke mně. " mávala sem na ní. Za prvý, měla by se na chvíli uklidnit, aby si nějak neublížila a za druhý, s ožralou Lily je vždycky strašná sranda. Zažila sem to jen párkrát v životě, ale když už se vám poštěstí, tak to stojí zato.
"Hej Siriusi! " houkla Lily na Blacka. Oni dva dneska v opilosti zaručeně nejvíc vedli.
"Co je Lily? " zachechtal se Sirius. Páni, Black a Evansová komunikujou a ještě k tomu úplně vožralý. To bude zas něco.
"Ty seš takovej odborník. Na co daj kluci u holky? Podle čeho si vybíraj? " položila Lily Siriusovi filozofickou otázku. To není, v takovýmhle stavu.
"Já nevim, podle povahy, podle postavy a tak. " zasmál se Sirius. Jo on zrovna si tak někoho vybírá podle povahy.
"No, říká se, že vzhled není všechno, ale těžko si vyhoníš nad tím, jakou má slečna povahu. " rozřehtala se Lily na celý kolo. Musela sem se smát taky. Smáli se všichni, kdo jí poslouchali a kdo jí slyšeli. Jak sem řekla, vožralá Lily je skvělá.
"Co tak čumíš, radši mi ještě nalej. " křikla na mě Lily jako nějakej starej dědek v hospodě.
"To určitě. Myslim, že už máš dneska dost. " ušklíbla sem se a dala sem lahev whisky radši z jejího dosahu.
"Zrovna ty máš tak co říkat, slečno slušná. Ty se na každý kalbě zleješ jak hovado. " zabručela Lily. Ajéje, už začíná bejt agresivní. To je vážně známka toho, že bych jí neměla nalejvat. Stačí, aby někdo Lily v tomhle stavu naštval a vypálí mu dělo.
"Jo, jenže já v tom mám aspoň praxi a nepropadávám oknama. " zašklebila sem se a tím jí dala jasně najevo, že ode mě se whisky nedočká.
"Člověku se občas stane nějaká malá nehoda a ty z toho hned děláš konec světa. " odsekla nakvašeně, ale tlemila se. Ona má tak co říkat! Kdykoliv něco udělám nalitá, nebo střízlivá, vždycky z toho dělá neštěstí. Sama je největší moralistka a teď to všechno svádí na mě.
*
Už bylo po půlnoci a Jazz dostal konečně volno. Takže se k nám samozřejmě připojil a začal taky pít. Přijde mi, že polovina lidí je někde v háji. Není tady v salonku James, Jenny, Susie, Leona a dokonce i Emma a Mike. Doufám, že ty dva se spolu už aspoň někde líbaj. Jinak jim snad budu muset dát přednášku od profíka a přizvat si k sobě i Siriuse.
"Nechceš se jít nadejchat trochu čerstvýho vzduchu? " podívala sem se trochu starostlivě na Lilku. Byla poněkud zelená. Vypila toho vážně hodně. Trochu se bojim, aby nám tady nehodila šavli. Chudák Jazz by to musel uklízet a nadšenej by asi nebyl.
"Jo, to by nebylo špatný. " zabručela Lily slabě a vypadala, jako že chce co nejrychlejc umřít. Tak sme se zvedly, oznámila sem ostatním, že jdem jen na vzduch a vyvedla sem jí ze salónku. Lily zůstala ztuhlá stát u dveří, jakmile sem za náma zavřela.
"Co si do háje myslíte, že tady děláte? " vybuchla sem. Přímo před náma byli James a Leona. Líbali se. Lily najednou úplně vystřízlivěla, hodila po Jamesovi nenávistnej pohled a vyběhla přes hospodu ven na hlavní třídu.
"Leono seš normální? " houkla sem na tu pipku. "Lily je tvoje kamarádka a James je její bejvalej. Tohle se prostě nedělá! Navíc, ona ho má pořád ráda. "
"Už spolu ale nejsou, ne? " opáčila Leona klidně. "Navíc, nikdo Jamese do ničeho nenutil. "
"Zmiz. " sykla sem na ní naštvaně a ukázala na dveře od salónku. Chci si pěkně s panem blbečkem Potterem promluvit sama. Lea ví, že se mnou si není radno zahrávat, když sem naštvaná, takže radši poslechla a odešla.
"Co to s tebou je? " utrhla sem se na Jamese, když sme byli konečně sami.
"O co de? Vždyť sem teď singl. " pokrčil James nevinně rameny. "Hele celý ty roky sem promarnil tím, že sem se honil za Lily. Nevšímal sem si ostatních holek, i když sem jich mohl mít hodně. Konečně sem Lily dostal a zase sme se rozešli. Život jde dál. "
"Pane bože, kdo seš a co si provedl s naším Jimmym? " podívala sem se na něj skepticky. "Ten James, kterýho já znám by tohle nikdy neudělal a neříkal by takový hovadiny, jako že život jde dál. Já tohle motto sice zastávám, ale ty seš James Potter a ten se nikdy jen tak nevzdal Evansový. "
"Lidi se mění. Taky sem si nemyslel, že by mě mohla někdy Lily podvíst a udělala to. Nenaděláš nic. Já si můžu dělat co chci, žijeme ve svobodný zemi a já k nikomu nemám žádný závazky. " obhajoval se James.
"To je sice pravda, ale mohl by sis aspoň uvědomit, že tím někomu ubližuješ. Ten někdo tě pořád miluje, i když tě podvedl. Pro Lily ten úlet nic neznamenal, pořád tě měla ráda a pořád má, i přes to, že ty se už několik měsíců chováš jak největší idiot na světě. " založila sem si ruce v bok. Ten Potter je vážně občas necitlivej a natvrdlej.
"Před necelým měsícem sis to tady s Lily rozdal na záchodě, pak klidně řekneš, že to pro sebe nic neznamenalo, že se jen ozvaly starý pudy a teď se tady líbáš s Leonou. Bůh ví, kam až by to zašlo, kdybysme nepřišly. " mlela sem. Ani sem ho nepustila ke slovu, byla sem v ráži a když už sem takhle rozmluvená, tak to všechno vyklopím ven.
"Nevim, proč bych se ti měl nějak zpovídat. Ty máš zrovna tak co říkat. Děláš, jako kdybys byla nejsvatější člověk na světě. " vyštěkl. Ho hou, hochu, tak to si přehnal!
"Víš co Jimmy, poslední dobou mi je z tebe vážně na blití. Já nejsem žádnej moralista a nemám předsudky, ale co je moc, to je moc. Takže dokud se zase nezačneš chovat jako normální člověk, nemám si s tebou co říct. Když vidim, jak se teď chováš, myslim si, že je Lily bez tebe líp. " ukázala sem na něj hrozivě prstem. Tyhle gesta a tenhle tón používám jen, když sem s někým skončila. Už k tomu nemám co dodat, ten blbeček mě zas vytočil. Otočila sem se, aniž bych se na něj ještě podívala a šla ven, hledat Lily.
"Tady seš. " vyhrkla sem s úlevou. Lily seděla na lavičce před Medovým rájem. Na právě proběhlou situaci vypadala docela dobře, dokonce ani nebrečela.
"Sam, na Vánoce pojedu domů. " ozvala se po chvíli ticha. Schválně sem nic neříkala aby začala mluvit první.
"Cože? Ty s náma nepojedeš? " podívala sem se na ní překvapeně. I když sou s Jamesem rozešlí a moc spolu nevycházej, pořád se počítalo s tím, že Lily na Vánoce k Potterům pojede.
"Nemůžu tam s ním prostě celej týden bejt. Ne po tomhle. " podívala se na mě omluvně. Sice mě to štve, ale chápu jí. Co když zase Jamese něco popadne a udělá to s Leonou znova? To už by asi Lily nepřežila.
"To už je hodně špatný, když chceš dobrovolně trávit prázdniny s Petúnií. " ušklíbla sem se. S její ségrou už sem párkrát měla tu čest a můžu vám říct, že snad neznám víc prudérního člověka, než je ona. Lily moje poznámka asi moc vtipná nepřipadala, protože se ani neusmála. Chvíli sme zas seděly jen tak mlčky.
"Víš, dneska poprvý sem si uvědomila, že je vážně konec. " prolomila Lily ticho a nepřítomně zírala kamsi dozadu. "Doteď sem si myslela, že se všechno nějak vyřeší, že ke mně James pořád něco cejtí. Že za mnou prostě jednoho dne přijde, řekne, že mi odpouští a zase se k sobě vrátíme. "
"Nikdy neříkej nikdy. " poplácala sem jí povzbudivě po zádech.
"Ne, musíme se na to podívat realisticky. Já a James sme prostě pasé. Pohnojila sem to a teď za to pikám. " zavrtěla hlavou.
"Možná si to pohnojila, ale nesváděj všechno sama na sebe. James se teď chová jak naprostej debílek. Netrestej sama sebe za to, že ses prostě neuhlídala. Všichni sme jenom lidi a tyhle věci se stávaj. " hučela sem do ní. Dělá tady ze sebe mučedníka a z Jamese chudáčka, kterej má ke svýmu chování důvody.
"Je jedno, na koho co budu svádět. Prostě po dnešku vim, že náš vztah je definitivně v troskách a nemá sebemenší šanci na záchranu. " řekla Lily smutně.
"Pojď, půjdem dovnitř. " pobídla sem jí. Nechci bejt nějako rejpavá, ale je prosinec a vzhledem k tomu, že mám jen mikinu, není mi zrovna teplo.
"Já už se tam nevrátím. Půjdu zpátky do hradu. " odmítla Lily můj návrh.
"Nemám jít s tebou? " nabídla sem se. Nejen ze slušnosti, ale taky se mi tam moc nechtělo. Navíc, asi by někdo s Lily měl bejt. Nejsem žádná citlivka, ale pro kámoše udělám cokoliv.
"To je dobrý, běž za ostatníma. Projdu přes Medový ráj a půjdu rovnou do pokoje. Po hradě sem už sama v noci chodila. " mávla rukou. Ona šla do Medového ráje a já se vrátila zpátky na oslavu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 21. července 2012 v 12:18 | Reagovat

Začátek vážně vtipný, ale ten konec. Když jsem viděla kdo chybí v salonku tak jsem si řikala, že James určitě bude něco vyvádět s Leonou a taky, že jo. Tohle už přehnali. Něco jinýho je když se tahá s kdejakejma holka, ale s její kamarádkou. To se nedělá.

2 karcoolka karcoolka | 21. července 2012 v 14:42 | Reagovat

Jak jinak zase super kapitola. Ten konec byl hrozně smutnej,doufám, že si James uvědomí jakej je debil. Je mi líto Lily, jeden úlet a všechno je jinak.Co nejdřív další kapitolu prosííím :-D

3 Lucas Lucas | 21. července 2012 v 17:08 | Reagovat

Hm neviem prečo je James za blbca Lily ho podviedla ked boli spolu a on teraz nemá žiadne záväzky ale muž musí byť vždy za zlého :)

4 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 21. července 2012 v 18:39 | Reagovat

Začalo to úžasnejma Siriho kecama a končí to tak smutně. :-( James je fakt pako a být Leonou, jdu se zahtabat! Chudák Lily :-(

5 Koki Koki | 21. července 2012 v 21:04 | Reagovat

[3]: Pro mě osobně je tu jak ty říkáš za blbce nejen James, ale taky Leona. Protože Jamesovi bylo ublíženo tak si to vybíjí tímhle způsobem což se dá pochopit. Tady jde hlavně o to, že Leona je Lilyina kamarádka což se nedělá. Ať už z té strany, že Leona se neměla líbat s Jamesem nebo on s ní. Rozhodně tím, ale nedělám z Lilyiny nevěry nic. Na podvedení já mám většinou dost radikální názory.

6 larissak larissak | Web | 22. července 2012 v 20:43 | Reagovat

no a malej Potter se jako vyloupne odkud?! :D

7 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 27. července 2012 v 17:37 | Reagovat

Začátek byl neobyčejně vtipný! Hláška ,Ne díky, všechno máme.' mě naprosto odrovnala!!!!!!!! A ten konec... Nevím... Jako od Jimmyho nebylo jeho chování úplně to pravý, ale má pravdu, že už vůči Lily žádné závazky nemá. To ona to pohnojila, rozešli se a tak je zase singl. Je jenom na něm, s kým se bude stýkat! Stejně ten hlavní, kdo to posr*l je Leona!!!! Bylo tod ní vůči Lily pěkně hnusný! Takže v konečné fázy nesnáším Leonu, Jimmyho relativně omlouvám a Lils mi je líto a doufám, že se dájí s Jimmym ještě dohromady.

8 LilyE LilyE | 1. srpna 2012 v 20:38 | Reagovat

do prkvančič to bylo od Jamese s Leonou dost hnusný. Chudák Lily sice od ní nebylo pěkný že Jamese podvedla a on je teď singl, ale tohle se přece nedělá, líbat se s její kámoškou. Ale zase má James pravdu vtom že už k Lily žádný závasky nemá. Takže to zhrnu: Leona je vymetená kráva, Jamese aji omlouvám a Lily je mi dost líto ale věřím že se dají dohromady (i když je to 50 na 50 páč já sem najivka) Tý závorky si nevšímejte su blázen :D :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama