Everybody should have his own world...

5.kapitola - Děvka

27. června 2012 v 9:00 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Opět jsem tu v cuku letu s novou kapitolou k Elitě :-) Nečekejte od toho žádnou akci, je to jen povídka o protloukání několika poblbnutých přátel v čele se Sam Stoneovou. Bude v této kapitole nějaký zlom a drama? Uvidíte. Taky uvidíte, že Sam se začne učit novou věc. Jakou? To taky uvidíte :-) Moc a moc vás prosím o komentáře, vždycky jsem moc ráda, když vidím, že mé psaní a má představivost se někomu líbí. Doufám, že se vám kapitola bude líbit a že si její čtení užijete…Vaše Maggdinka♥Děvka

Jednou takhle večer sem se šla projít s Jimmym a dát s ním pokec. Samozřejmě z naprosto nezištných důvodů, ale když na to přijde, začnu o Lilce. Musim ty dva dát zas dohromady, já už se na tu obludu rezatou nemůžu dívat, jak furt vzdychá a brečí si do polštáře. Já sem naprosto pozitivní člověk a nemám ráda negativní emoce. To mě nedělá vůbec dobře.
"Jimmy, děláš mi trochu starosti. Už to vůbec nejseš ty. " nadhodila sem, když sme vyšli. Byl začátek října a takhle večer v devět už trošku přituhovalo, ale ještě se to dalo v pohodě jen v mikině a kalhotech.
"Co tím myslíš? " nechápal James. Ten aby taky něco pochopil, to by byl svátek.
"Myslim tim to, že pět let si byl zamilovanej do jedný holky a v jednom kuse za ní lítal a teď za poslední měsíc sem tě viděla už snad se čtyřma jinejma. Začíná se z tebe stávat Sirius. " vysvětlovala sem. Tohle snad dojde i blbýmu.
"No a co, celý ty roky tady v Bradavicích sem promarnil, když sem pořád běhal za Lily. Přitom je tady takovejch pěkných holek, který po mě jedou. Nikdy sem si to ani neuvědomoval. " pokrčil bezstarostně rameny. To je div, že po něm jedou holky, když je namakanej svalovec, kapitán famfrpálovýho týmu a momentálně po Siriusovi druhej nejhezčí kluk na škole.
"Hele na mě si nepřijdeš. Já vim, že teď jen kopeš kolem sebe. Protože seš prostě zklamanej a smutnej. " poplácala sem ho po ramenou.
"Jo přiznávám, sem zklamanej a smutnej, ale to je snad normální. Ty seš takovej pozitivní a věčně vysmátej člověk. Máš na to nějakej recept? " usmál se. Tahle přezdívka a pověst se mi líbí. Většina lidí mě má jen za magora.
"No, když sem smutná já, přestanu bejt smutná a místo toho sem úžasná. " zazubila sem se zářivě.
"To je dobrej recept. " rozesmál se. "Kdyby to bylo tak jednoduchý.
"Však mě znáš, já tohle mám v povaze. Sem asi nějako naprogramovaná, abych byla vždycky v pohodě, nic neřešila a furt se tlemila. " mávla sem rukou. "Ale taky to tak vždycky není. Pamatuješ na ten ples loni ne? Jak sem se rozešla s Remusem. To sem řvala jak mimino a vy ste mě s Lily utěšovali. "
"Jo, jenž to si byla vožralá. A ty když seš vožralá, tak projevuješ víc emoce, ať jsou jakýkoliv. "
"To je možná pravda, ale to neznamená, že sem taky věčně v pohodě. Jenom to na sobě nedávám znát a nenechávám se tim rozhodit. Život jde dál, ať se stane, co se stane. " objala sem ho kolem ramen. Dalo mi to dost zabrat, protože on má dvakrát širší ramena než já.
"Jo, život jde dál, tak nevim, proč do mě každej furt hučí, ať Lily odpustim a vrátim se k ní. " zabručel popuzeně.
"Protože udělala jednu blbost, za kterou piká už jenom černým svědomím. Ten úlet nemůže vrátit zpátky. Litovala toho hned, jak se to stalo. Jenže co teď může udělat? Vrátit se do minulosti? To nejde. " zastávala sem se Lilky. Přece jen, je to moje kamarádka. "Vy dva se k sobě prostě perfektně hodíte a ty sám to víš už od prváku. Neřikám, že podvádění je nějaká maličkost, ale dá se odpustit. Myslim, že vy dva prostě máte bejt spolu a ať si říká kdo chce, co chce, stejně si myslim, že se k sobě dřív, nebo později vrátíte. " Uf. Vážně bych se neměla snažit pořád urovnávat nějaký vztahy, a tak podobně, protože se ze mě pomalu stává psycholog. Za chvíli z toho začnu sama magořit.
"Sam, já vim, že to myslíš dobře. Ty i ostatní. Ale nepleťte se do toho. Kdo ví, třeba fakt za nějakou dobu Lily odpustim a třeba se k sobě vrátíme, to nikdo neví. Ale momentálně to z mojí strany vůbec nepřipadá v úvahu. " zarazil mě, když už sem zas něco chtěla spustit.
"Ok, dobře. Rozumim. Nebudem se o tom už bavit. " usmála sem se. Občas i druhý lidi chápu. Vim, jak mi bylo, když mě ostatní nutili, vrátit se zpátky k Siriusovi, i když sem nechtěla. Všichni na mě byli tenkrát naštvaný, že sem se na něj vyprdla. Takže tentokrát musim držet s Jamesem. Ne, že jsem proti Lily, já sem s oběma, ale musim taky projevit tomu mýmu jelínkovi nějakou podporu, když mu jí ostatní nedaj.
Došli sme až k okraji Zapovězenýho lesa. Už bylo docela šero, ale nám nikdy les nedělal potíže.
"Páni, nějak to tady zarostlo, za ty prázdniny. " vydechl James, když sme vlezli dovnitř. Jo, to má recht, je tady takovýho kapradí, křoví a dalšího bordelu, že se tudy nedá ani projít.
"Ty jo, kam to vede, k perníkový chaloupce? " zabručela sem trochu naštvaně. Když sem si porejpala nohy od ostružin.
"Ty seš pořád stejná, Sam. " zasmál se James. Už měl konečně zas trochu lepší náladu. "Je dobře, že ty ses nezměnila. Kdyby ses změnila, asi bych to nepřežil! "
"To já taky ne. " ušklíbla sem se a nad představou, že bych se snad měla někdy změnit, mi přeběhl mráz po zádech.
Nějakou dobu sme se procházeli po lese a jenom tak kecali. Občas ze sebe Jamie vysypal i nějakou tu vtipnou hlášku, což je dobrý znamení, že se z toho rozchodu vyhrabe bez následků. Byla by škoda, kdyby se změnil.
Do hrady sme dorazili nějak chvíli po večerce, ale na chodbách se ještě svítilo. Ujistila sem ho, že se mnou nemusí chodit k našemu holčičímu pokoji. Pche! Já znám hrad jako svý boty a tim spíš potmě.
------------------------------
Druhej den večer sem byla výjimečně v pokoji. Se mnou tady byla jenom Leona. Emma, Sarah a Lily někde lítali. Chystala sem se, že dneska zas zaskočím za Jazzem. Už sem ho nějakou dobu neviděla a potřebovala sem se odreagovat. Dám si pár skleniček whisky a kdo ví, jestli zas skončíme v komnatě nejvyšší potřeby.
Vtom se rozrazil portrét a dovnitř vpadla jako velká voda Lily. Těsně za ní letěly Emma a Sarah a vypadalo to, jako by se jí snažily v něčem zadržet.
"Já vždycky věděla, že seš děvka. " utrhla se na mě. Pomalu sem se zvedla z postele.
"To mluvíš jako o mě? " ukázala sem na sebe prstem a nechápala sem absolutně nic.
"O kom jiným bych mluvila. Nikdo jinej v tomhle pokoji nevojíždí každýho kluka na potkání. " vyprskla na mě. Tak tohle se mě dotklo. Moment, ale jak se dozvěděla o mě a o Jazzovi? A proč jí to tak vadí? Vždyť je to moje věc a navíc, Jazz skoro nezná.
"Já vůbec nechápu, o čem to mluvíš. " pokrčila sem rameny. "A pojmenování děvka si vyprošuju. Zas tolik kluků sem neměla a vůbec, co ti je jako po tom! " utrhla sem se na ní. Začíná mě štvát. Začne mě tady obviňovat, že sem děvka, ale vůbec nic jí po mým sexuálním životě není.
"Je mi po tom hodně, když děláš do mýho bejvalýho. Měsíc po tom, co sme se rozešli! " rozeřvala se.
"Moment, o jakým bejvalým to tady jako mluvíš? " hoši, teď sem vážně zmatená. Nevim o tom, že bych někdy měla něco s nějakým její ex.
"O kom asi. O Jamesovi. " vydechla nevěřícně. Z jejího tónu sem usoudila, že si myslí, že musim bejt totálně vypatlaná. Bože, proč zrovna já bych dělala do Jamese?
"Fakt úžasná kámoška. To furt bylo: Lily, já s nim promluvim. Vy se k sobě vrátíte. " začala se ta zrzka pitvořit. "Utěšuješ mě, seš milá a pak mi klidně bodneš kudlu do zad. "
"Tak hele, já nevim, co ti kdo zakecal, ale já rozhodně s Jimmym nic nemám. Nikdy sem neměla, nemám a mít nebudu. " začalo mi svítat. Jen fakt nevim, kde k takový kravině přišla. Navíc, teď mám Jazze. Sice jen kamarádsky, ale momentálně sem se vším spokojená, tak proč bych do háje chodila s bývalým svojí kámošky?
"Já už ti nevěřim ani nos mezi očima. Všechny kluky si vždycky omotáš kolem prstu a potom děláš neviňátko. " ukazovala na mě zuřivě prstem, jak kdyby mě chtěla propíchnout.
"Víš co, jdi do háje! " zařvala sem. "Jestli si tohle o mě myslíš, tak se nemáme o čem bavit. Já tě nenechám, abys mě takhle urážela. Na hlavu si srát fakt nenechám! "
"Fajn! " odsekla.
"Něco ti povim. Je mi fakt líto, že si myslíš, že bych ti to někdy udělala. Ty seš moje kámoška a tohle já kámošům nedělám. Buď si klidně uražená, kvůli blbosti, která není ani pravda. Mě je to fuk. " prskala sem. Ta zrzka mě tak štve. Já už se fakt do ničeho plíst nebudu. Člověk se snaží pomáhat a pak to akorát odnese. Takhle je to u mě vždycky. Budu prostě sobecká kráva, nebudu se o nikoho zajímat a bude mi nejlíp. Tohle obviňování, že já sem nejhorší už mě štve. Vystartovala sem z postele a vyšla ven z pokoje. Tady já nebudu. Ještě sem nezapomněla pořádně třísknout portrétem. Šla sem naštvaně chodbou, ani nevim kam. Už to mám, za Jazzem!
"Sam, počkej. " zařval za mnou někdo. Naivně sem si myslela, že by to mohla bejt Lilka. Byla to Emma. Za ní kousek dál běžela Sarah.
"Co jí to zas přelítlo přes nos? " vyštěkla sem na ně podrážděně. "Ještě mi může dávat za vinu, že za její úlet můžu já, že sem jí nacpala s Chacem do postele! " měla sem pěkně zrychlenej tep. Takhle naštvaná už sem nebyla pěkně dlouho. Já sem od přírody pohodář, ale když mě někdo naštve, tak to je něco.
"Vysvětlíme ti to. " snažila se mě uklidnit Sarah.
"Bradavický drbny zas zapracovaly. " zahučela Emma popuzeně. "Celou cestu do pokoje sme se snažily Lily přesvědčit, že to je blbost, že došlo jen k nedorozumění, ale ona si nedala říct. Byla jak šílená. "
"Pojď, všechno ti řeknem. Hlavně se ale uklidni. " pobídla mě Sarah a aniž by se mě na něco ptala, zatáhla mě do jedný učebny.
"To by mě zajímalo, co za suprácký věci se zas dozvim. " zabručela sem a kecla si na jednu lavici.
"Byly sme zrovna na záchodě. Já a Sarah sme čekaly na Lily u umyvadel a ona byla na záchodě. Pak tam vtrhly nějaký husy z Mrzimoru a začaly se upravovat v zrcadle a kvákat. " začala mluvit Emma. O jé, to mě mohlo napadnout, že v tom maj zas prsty nějaký husy ze školy. Nemaj nic jinýho na práci, než pomlouvat ostatní.
"Nevěděly, že je tam Lily a nás dvou si moc nevšímaly. " doplnila jí Sarah.
"Jedna začala mlet, že včera večer byla venku na rande, když uviděla tebe a Jamese, jak se procházíte. " mluvila zas Emma.
"A to je všechno? " ušklíbla sem se.
"Ne, počkej. " mávla rukou Emma.
"Začala kdákat, že prej ste se k sobě měli. Žes ho prej každou chvíli objímala a tiskla se k němu. A žes ho prej zatáhla do lesa. Vzalas ho za ruku, začala líbat a vtáhla mezi stromy. Že prej ste si to tam určitě rozdávali. " vyprávěla Sarah a ironicky se šklebila. Věděla totiž, že to není pravda. Na to mě moc dobře znala. Měla sem co dělat, abych zas nevybuchla. Pomalu sem oddychovala a počítala do deseti.
"Dovršily to tím, že se všechny začaly hihňat a pomlouvat tě. Že po Remusovi a Siriusovi si sbalila dalšího Pobertu. Žes jen čekala, až se s Lily rozejdou, abys po něm vyjela. " dovyprávěla Emma.
"No, to je fakt super. To, že mě ty kravky pomlouvaj, mi je jedno. Když sem chodila se Siriusem, tak to bylo stejný. Jenže teď je kvůli nim na mě Lily naštvaná. " rozhazovala sem nakvašeně rukama.
"Lily vystartovala ze záchoda jak střela. Jen po nich hodila hnusnej pohled a běžela sem. Bylo na ní vidět, že je úplně mimo. Běžely sme za ní a snažily se jí nějak zadržet a vysvětlit jí to, jenže ona se nenechala. " popisovala Sarah.
"Nejhorší na tom je, že ona si to vážně myslí. Věří tomu. To de fakt vidět, co si o mě myslí! " zasyčela sem. "S pomluvama bych se vypořádala, ale když si moje kámoška myslí, že sem coura, to je moc i na mě. "
"Kam jdeš? " vyhrkla Emma, když sem se zvedla a šla pryč.
"Opít se. Za Jazzem. " křikla sem přes rameno a ani se neohlídla. Nechaly mě jít. Věděly, že by nemělo cenu mě nějak zadržovat.
------------------------------
"Copak, že ses se mnou chtěla zas sejít? " vyzvídal na mě Sirius. Byli sme venku a procházeli se. Napadl mě totiž úžasnej nápad.
"Budeš mě učit se proměňovat. Chci bejt taky zvěromág! " vyhrkla sem nadšeně. Ani nevim, jak sem na tohle přišla, ale ten nápad mě prostě uchvátil. Jen tak bych se proměňovala v nějaký zvíře a mohla si běhat kdekoliv.
"Ehm, no. To není zas tak lehký. " ušklíbl se, jako by pochyboval, že to zvládnu. "Mimochodem, slyšel sem o tý tvojí hádce s Lily. " dodal.
"Hm, furt se nebavíme. " zabručela sem. Už je to pár dní a pořád sme spolu nepromluvili ani slovo. "Pokud víš, kvůli čemu to bylo, tak uznáš, že já se jí nemám za co omlouvat. "
"Jo, James mi řekl, jak to bylo. Však ona si uvědomí, že to je blbost a bude to zas ok. " utěšoval mě.
"Já se jí za nic omlouvat nebudu. Ať si za mnou přijde sama. Já nic špatnýho neudělala. Jediný, co já dělám je to, že se snažim pomáhat ostatním a pak to odseru. " už to ve mně zase začínalo pěnit.
"Ona je naštvaná hlavně sama na sebe. Za to, že podvedla Jamese. A teď hledá někoho, na kom by si to mohla vybít. " mávl rukou.
"Jo, jen nevim, proč to musim bejt vždycky já, na kom si ostatní něco vybíjej. " odsekla sem.
"Protože seš pohodová a nic si tak nebereš. Dokážeš si představit, kdyby si měl někdo vybíjet něco na Emmě? " rozesmál se.
"To fakt ne. " ušklíbla sem se při tý představě. "Ale zpátky k věci. Chci bejt zvěromág. "
"To není vážně tak lehký. "
"Jo, to vim i bez tebe, ale když mě budeš učit, půjde to. " zamrkala sem svýma dlouhýma řasama.
"Upozorňuju tě, že my se to učili víc než rok, než sme se stoprocentně pokaždý dokázali proměnit. " řekl vážně.
"Já sem učenlivá. " vyplázla sem jazyk. "Navíc, půjde to rychlejc, když mě bude mít kdo učit. Vy ste se to učili sami. "
"To je fakt. " připustil.
"Tak co? " podívala sem se nadějně.
"Zkusit to můžeme. " pokrčil rameny. "Půjčim ti jednu knihu, kterou si musíš přečíst, abys to vůbec pochopila. "
"Díky Siriusi, seš zlatíčko. Já tě miluju! " zasmála sem se a vrhla se mu šťastně kolem krku. Jen doufám, že se nebudu proměňovat v nějaký prase. Mojí povaze by to občas totiž odpovídalo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 27. června 2012 v 10:41 | Reagovat

Ta Lils e fakticky úplně blbá! To si myslí, že by jí to Sam udělala?! No... si jo... A móóóóc mě zajímá, v co se bude Sam měnit!!!!

2 Koki Koki | 27. června 2012 v 11:08 | Reagovat

Jamese chápu, že jí ještě nezvládne odpustit. Ale Lily by taky hned nemusela věřit všemu co kváknou nějaký mrzimorský nány. Stejně tak chápu Sam. Drby se daj přežit, ale když jí nevěří ani kamarádka tak to už je těžký.
A rozhodně se těšim v co se bude Sam proměňovat. I když to si asi chvíli počkáme. :-)

3 Barussiiik Barussiiik | Web | 27. června 2012 v 14:17 | Reagovat

Hezké. Zajímalo by mě, v co se bude Sam měnit.

4 Lucas Lucas | 27. června 2012 v 17:27 | Reagovat

Pekná kapitolka a použila si moje obľúbené motto z Ako som spoznal vašu mamu "When I get sad I stop being sad and be awesome instead. True story!"  :)

5 karol karol | 27. června 2012 v 20:01 | Reagovat

Ach jo,kdy se konečně daj Lily a James zas dohromady. Ale když si James užívá a zatím vubec nemyslí na to, že by se vrátil zpátky k Lily, tak by Lily měla jít dál a taky si začít užívat, třeba si to James pak uvědomí, o koho přišel :-)

6 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 27. června 2012 v 20:03 | Reagovat

[5]: Joooo... Na tom něco bude...

7 Vendy Vendy | 29. června 2012 v 18:54 | Reagovat

ty vole, ať už se ta Lily vzpamatuje...
kapitolka hezká, těším se na další :)

8 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 29. června 2012 v 23:21 | Reagovat

Ta Lily skočí fakt na všechno! Jinak jsem zvědavá na Saminu proměnu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama