Everybody should have his own world...

3.kapitola - Cirkus v Bradavicích

14. června 2012 v 9:00 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Jak jsem před časem slibovala, přidávání článků se opravdu zrychlilo :-) Teď už mám po přijímačkách, takže mám definitivně a opravdu prázdniny. Docela jsem se do toho psaní zase dostala a chytilo mě to. Není tak těžké sesmolit čtyři stránky, jak jsem si myslela. Teď máme samozřejmě Elitu Bradavic. Co se bude za zdmi Bradavic dít dál? To všechno uvidíte, když budete číst. Prosím moc o komentáře, je to poslední dobou fakt bída. Nevím, jestli je to tím, že jsem dlouho nepřidávala, a tak na mě prdíte, ale moc dobrá motivace to není, když vidím tři krátké komentáře. Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥Cirkus v Bradavicích

Dnešní ráno je naprosto příšerný. Je mi blbě a hlava mě bolí, jak kdyby mě někdo přetáhl flaškou. Skoro nic sem nenaspala, do pokoje do vlastní postele sem se dostala až někdy po čtvrtý ráno. Noc s Jazzem byla vážně divoká. Dokonce myslim, že mi ta vášeň ještě víc rozproudila alkohol v krvi, takže i teď se cejtim vožralá.
"Nemáš chodit do Prasinek v půlce tejdne. " vyčítala mi Leona, když sme šli na první hodinu. Ještě ke všemu přeměňování s McGonagallkou.
"Jo, jak se opovažuješ chodit chlastat beze mě? " sprdla mě dotčeně Emma. No jo, co jinýho od ní taky člověk může čekat. O tom, proč sem se vrátila tak pozdě, sem radši přede všema pomlčela. Pravděpodobně si myslej, že sme s Jazzem až do rána chlastali u Tří Košťat.
V učebně přeměňování sem se složila jako vždy do poslední lavice a okamžitě ulekla na učebnici. Na to ty knížky sou dobrý.
"Ty fakt vypadáš. " ušklíbla se Emma. Samozřejmě, že sedim s ní. Co bych taky jinýho při hodinách dělala, než kecala s ní?
"Nech mě žít. " zabručela sem a snažila se usnout.
"Až tě McGonagallová uvidí, ta ti to pěkně nandá. " tlemilo se to pako, který mělo tentokrát vlasy krátký a rozcuchaný, podobně jako James a každej pramen měl jinou barvu. Občas mě napadá, že ta holka není v pořádku.
"Ať si to zkusí. To pak něco uvidí. Dlouho sme jí nic neprovedly, co říkáš? " ušklíbla sem se škodolibě. Je fakt, že poslední dobou sme byly moc hodný. Loni před odjezdem do Ameriky sem si to u ní nechtěla rozházet, abych mohla jet, a pak sem měla jiný starosti - se Siriusem.
"Jo, to je pravda. Nějako sme polevily a vypadly ze cviku. To by takhle nešlo, ještě by si na tohle příměří a klid mohla zvyknout. " chechtala se Emma tlumeně, protože profesorka už vešla do třídy. Začala něco vykládat a nás dvou si jako vždycky radši nevšímala.
"Hele, to ste jako tak dlouho seděli a chlastali? " vyzvídala Emma. Podrážděně sem vzhlídla. Už se mi totiž skoro podařilo usnout a ona se musí zas na něco ptát.
"Jo, no a? Přijde ti na tom snad něco zvláštního? " nadzdvihla sem skepticky obočí. Tohle skenování a vyslýchání bych spíš čekala od Lilky. To ona vždycky spolehlivě pozná, když někdo kecá. Emma to od ní už asi chytila.
"No zvláštní mi to nepřijde, ale myslim, že kecáš. " pokrčila Emma rameny. Neodpověděla sem. Ona taky chvíli mlčela.
"Tak co ste dělali? " ozvala se po minutě ticha.
"Slečno Stoneová, slečno Heckersová, uvítala bych, kdybyste mi neskákaly do výkladu, když už samy nemůžete poslouchat. Ostatní studenty v této učebně se totiž snažím něco naučit. " ozvala se přísně McGonagallka. Emma nemluvila totiž zrovna moc potichu a jí to už asi začalo vadit.
"Pardon. " zabručela sem, aniž bych jí nějako oslovila. Pár lidí se zasmálo. Ta stará ježibaba to přešla radši mlčením, protože za těch sedm let už ráčila pochopit, že se mnou nemá vůbec cenu diskutovat.
"Nemysli si, že to napomenutím McGonagallky nějak zakecáš. " dloubla do mě Emma asi po minutě. Ty jo, ta holka je fakt pako. Na jednu stranu se Minervě vůbec nedivim, že z nás roste a je na nás dvě tak alergická. A to Emma ještě chodí do její koleje. Chodit tam i já, tak starou Minnie asi mrdne.
"Ježiš, já nevim, co by se furt mezi náma mělo dít. Ty myslíš, že s každým klukem, se kterým se bavim trochu víc, musim hned něco mít? " vyjela sem na svojí často natvrdlou a otravnou kámošku.
"Sirius? Remus? " ušklíbla se Emma. No jo, tak tyhle dva sou zrovna příklad, ale to neznamená nic.
"No a, já nevim, co tim sleduješ. " pokrčila sem nevinně rameny.
"Vy ste měli sex! " vykřikla Emma polohlasně. Půlka třídy se na nás otočila, většina z nich se smála. Bože, ta holka je fakt zlej sen!
"Můžeš to jít rovnou vyhlásit do rozhlasu. " sprdla sem jí naštvaně.
"Takže je to pravda?! " radovala se šeptem. Já nevim, proč má furt někdo potřebu řešit můj milostnej život.
"Tak hele, já se tě taky nevyptávám, co a kde s kým děláš po nocích. " vybuchla sem nakvašeně. Teď mi docvaklo, že Emma už pěkně dlouho nikoho neměla, teda aspoň pokud já vim. A já byla vždycky první, kdo to věděl.
"Není, co bych ti říkala, protože s nikým nic nemám. " odvětila Emma klidně.
"Jak to můžeš vydržet? " nechápala sem. Já bych se bez kluků a sexu asi zcvokla. Jo, dá se to vydržet, ale Emma už nikoho neměla snad od páťáku!
"Už sem se vytrénovala. " ušklíbla se.
"A co Mike? " zahýbala sem provokativně obočím. Pamatujete si na Mika, že jo? Ten namakanej týpek, do kterýho byla Emma strašně dlouho zblázněná.
"Co s ním. Sme jen kámoši. " pokrčila rameny.
"Ale furt se ti líbí, že jo? " dorážela sem. Částečně sem se zajímala proto, aby se přestala starat o mě a o Jazze.
"Jo Mike, je prostě Mike. " usmála se trochu zasněně. Tohle se u Emmy často nevidí. Vlastně skoro vůbec nevidí.
"Hele, ale povim ti, že s Jazzem to bude vážnější. " řekla potom. Do háje, už sem myslela, že od tohohle tématu sme upustily.
"Proč by mělo? " nechápala sem.
"Víš, jak to dopadlo se Siriusem. Taky ste byli celou dobu jen kámoši, pak ste měli ty úlety a románky a nakonec ste spolu začali chodit. " poučovala mě moudře. Tady si zas někdo hraje na děsně chytrýho experta na vztahy.
"Jo, jenže taky se podívej, jak to se Siriusem dopadlo. Díky bohu, už sme zas kámoši a je to mezi náma v pohodě, ale mohlo to taky dopadnout hůř. Nechci, aby mě něco podobnýho potkalo i s Jazzem. " ujišťovala sem nejen jí, ale i sebe.
"No, asi máš pravdu. " přisvědčila a tím byla naše debata konečně definitivně uzavřená.
"Tak, ale už toho mám dost. " vybuchla McGonagallová a flákla pěstí do stolu. "Tohle je už dnes druhé napomenutí. Jste ve škole pár dní a už děláte problémy. " rozkřikla se na nás. Nevim, co proti nám pořád má. Chvíli na nás nasupeně čuměla, pak to vzdala a pokračovala s výkladem.
"Myslim, že bysme jí zas měly trochu potrápit. " pošeptala sem Emmě. "Zvykla si, že už sme dlouho nic neudělaly, takhle to nemůžeme nechat. "
"Já sem pro. " zazubila se Emma šibalsky. "Máš nějakej nápad? "
"Jo, zrovna mě něco napadlo. " usmála sem se škodolibě a začala Emmě líčit svůj plán, kterej mě právě napadl. Co se týče buzerací učitelů, dokážu bejt dost kreativní. Po zbytek hodiny sme plánovaly a každou chvíli vybuchovaly tiše smíchy.
------------------------------
V neděli, tejden po našem příjezdu do Bradavic, sem se šla projít se Siriusem. Loni sme naši tradici moc nedodržovali, ale dřív sme byli zvyklí chodit jednou za čas jen tak ven, jen my dva. Kecali sme o všem možným. Loni sme na to nějak prděli, tak sem ráda, že sme na to zas teď navázali i po tom všem, co se mezi náma stalo.
"He he, jo v Americe to byla pecka. " smála sem se. Znova sem Siriusovi vyprávěla zážitky z prázdnin za oceánem. Neotravovala sem ho tim, sám se zeptal.
"Závidim. " usmál se. Tohle povídání se Siriusem sem měla odjakživa ráda. Vždycky poslouchal, ať už sem říkala sebevětší blbosti.
"Musíme zas udělat nějakou pořádnou chlastačku. Dlouho žádná nebyla. Ta první den za moc nestála. " plánovala sem. Musíte si už o mě myslet, že sem alkoholik. No možná sem, ale to je jedno.
"To si piš. " ušklíbl se Sirius. Ten kluk se mnou vždycky držel, co se týče chlastu. "Tvoje a moje narozeniny to kdyžtak jistěj. "
"Jo to jistěj, jenže já mám narozky až v listopadu a ty v prosinci. A to je daleko. " protestovala sem. To si dělá srandu ne? Dva měsíce!
"Však uděláme něco i předtim. Jen řikám, že největší chlastačky nás čekaj na narozky. " ujišťoval mě. No proto! Už sem se lekla, že hodlá takovou dobu čekat.
"Už sem tě dlouho neviděla s žádnou holkou. " popíchla sem ho, když sme si sedli na jeden šutr u jezera. Bylo sice už devět hodin večer, ale bylo furt hezky a teplo.
"Změnil sem se. Už nerandim. " odvětil. Slyšim dobře?
"No, tys nikdy nerandil. Tys jen sváděl holky, vyspal ses s nima a odkopl je. " uvedla sem to na pravou míru. Každej si pod slovem randění představuje něco jinýho.
"To je jedno, jak to nazveš. Prostě se už s holkama jen kvůli jedný noci nescházim. Tohle už nechci. Chci prostě holku a vztah. " pokrčil rameny, jako by se nic nedělo. Mě málem spadla huba na zem.
"Seš normální? " vyjela sem nechápavě. S tim klukem něco není v pořádku.
"No co? Když sem měl každej den jinou, nadávali ste jakej sem děvkař. Teď chci holku a vztah a zas myslíte, že sem divnej. " odsekl naštvaně.
"Jo, možná sme si dělali srandu, že seš děvkař. Ale to k tobě prostě patří. Ty seš Sirius Black! " tady se děje něco vážně divnýho.
"Že zrovna ty se tak divíš. Pokud si vzpomínám, chodil sem loni s tebou. To díky tobě sem poznal, že vztah může bejt dobrej. Takže jestli hledáš příčinu, podívej se na sebe. " ukazoval na mě, jako by mě obviňoval.
"Jo, takže za to zas můžu já. " rozhodila sem ruce. Už sme zas u toho. Další věc, ve který mám prsty, i když nevědomky.
"Já ti to nemám za zlý. Jen řikám, ať se tak nedivíš a vysvětluju ti, proč už nechci známosti na jednu noc. Měla bys bejt naopak pyšná. " uváděl to na pravou míru.
"Jo to povídej těm pipinám, co po tobě jedou. " rozřehtala sem se. "Až mě někdo prokleje, bude to tvoje vina! " píchla sem ho výhružně se smíchem do prstu.
"Beru tě za slovo. Když tě někdo zabije, je to na mě. " ušklíbl se a objal mě kolem ramen. Už sme to zas já a Sirius. Přesně jako za starých časů. Ještě předtím, než sme spolu začali chodit. Neřikám, že to nebylo dobrý, náš vztah byl fajn, ale jako kámoši sme lepší. Takhle to má bejt a vždycky mělo.
"Ty vole. " vyjekla sem polohlasem a čučela k lesu. Sirius se rychle otočil, co mě tak zaujalo.
"Je to James? " zaostřoval Sirius oči.
"Vypadá to tak. " přitakala sem. "A ne sám. "
"To je Lily? " vyzvídal Sirius. Ty vogo, proměňuje se ve psa, ale podle všeho je slepej jak patrona. Už je sice docela přítmí, ale Lilku pozná snad každej hned. Ta září vždycky na všechny strany.
"Ne, není to Lily. Je to nějaká čubka. " odsekla sem. Fakt. James si to podél lesa kráčel s nějakou černovlasou holkou. Vypadala tak na pátej ročník.
"Ajo, on vlastně řikal, že večer s někým jde ven. Myslel sem, že jde s Lily, že si to s ní chce třeba vyříkat a vrátit se k ní. " plácl se Sirius do čela.
"Jo, to si fakt vyříkává. " zabručela sem. "Prochází se tady s nějakou holkou, tejden po rozchodu s Lily. To se mi vůbec nelíbí. "
"Třeba sou to jen kámoši a šli si pokecat jako my. " snažil se Sirius najít alternativu.
"Jo jasně. Viděl si Jamese snad někdy s někým jiným kromě Lily, mě nebo Emmy, Sarah a Leony? " ušklíbla sem se.
"To je fakt. " připustil Sirius. James se nikdy s jinýma holkama nebavil. Měl jen pár kámošek z naší party. Lily pro něj vždycky byla středem vesmíru.
"Doufám, že se tvoje bývalý manýry nepřenesly na něj. " povzdychla sem si. Ze Siriuse je teď slušňák, kterej chce najít tu pravou a s Jamese bude děvkař?
"Vždyť je teď s tou jednou holkou. To hned neznamená, že jich bude mít sto. " mávl rukou Sirius. "Hele, třeba si s ní užije a pak se vrátí k Lily. Budou si kvit, jeho ten vztek přejde, protože jí tu nevěru oplatí a daj se zas dohromady. " plánoval optimisticky.
"To určitě. Znáš Lily. Ta zjistit, že si James začal s někym z trucu a aby se jí pomstil, tak ho nikdy nevezme zpátky. " ušklíbla sem se. Já Lilku znám moc dobře. Z jednoho hlediska by si byli sice s Jamesem kvit, ale ona by to nikdy nerozdejchala.
"Třeba si s tou holkou teď venku uvědomí, že Lily je nejlepší na světě a že s nikým jiným stejně bejt nechce. Oni sou pro sebe jako stvořený, takže žádná holka z Bradavic se nemůže Lily vyrovnat. " rozumoval Sirius.
"Jo, na tom něco bude. " připustila sem. Pak sme šli zpátky k hradu. Ne že by nám byla zima, nebo bysme se nudili. Po cestě zpátky sme pořád řešili Jamese a tu záhadnou holku. Sirius slíbil, že se hned večer optá Jamese, co to má znamenat. Dohodli sme se taky, že Lily nic říkat nebudeme. Ta by to nerozdejchala, ještě furt je z toho rozchodu mimo.
------------------------------
"Tak jdem na to? " ušklíbla sem se na Emmu. Bylo úterý, deset dopoledne. Před deseti minutama začala hodina přeměňování, na který sme nebyly. Dneska provedem ten plán, kterej sme vymyslely, abysme Minnie trochu potrápily. Kvůli našim plánům sme museli až do Londýna, protože v Prasinkách sme všechno potřebný nesehnaly.
"Jasně, doufám, že to bude stát za to a ostatní se aspoň pobavěj. " smála se Emma.
"Já doufám, že to bude McGonagallce aspoň stát za to, aby nám dala pořádnej školní trest. Snad nebude sucharka. " tlemila sem se. Asi si myslíte, že sme na hlavu co? Obvykle se lidi modlej, aby jim to prošlo a trest neměli nebo byl co nejmenší. My se naopak vyžíváme v tom, když je trest co nejpřísnější. To totiž signalizuje, že se nám ten vtípek povedl a že profesory pořádně namíchnul. A o to nám jde.
"Tak jdem! " vřískla sem. Vrazily sme do učebny přeměňování uprostřed hodiny. Všichni se začali strašně smát, jen McGonagallová měla vražednej výraz. Já a Emma sme na sobě měly klaunský kostýmy, paruky a dokonce i bambule na nose. Začaly sme troubit s frkačkama, rozhazovat konfety a z hůlek pouštět pestrobarevný jiskry. Lítaly sme po učebně jak splašený a vřeštily sme. Všichni spolužáci se svíjeli v záchvatech smíchu.
"Stoneová, Heckersová! Ke mně do pracovny. Hned! " vybuchla McGonagallka. Na čele jí naběhla žíla, vypadalo to, jako by se o ní pokoušel infarkt. Ušklíbly sme se na sebe a všechno sme to dovršily tím, že sme si triumfálně plácly. McGonagallku málem švihlo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 14. června 2012 v 15:27 | Reagovat

To je výborný. Mě prostě dostávaj ty jejich hlášky typu: Chodit tam i já, tak starou Minnie asi mrdne. I když se odehrávají jen v jejich hlavě. Určitě má pravdu v tom, že Lily by Jamesovi jen tak neodpustila kdyby se s jinou vyspal z trucu. Navíc konec bradavického Casanovi. No a ten vtípek nakonec je perfektní. Hlavně to triumfální plácnutí k nim dvěma tak nějak patří. :-P
Nechtěla jsi krátké komentáře tak snad jsem alespoň trochu potěšila. :-)

2 Elis Elis | Web | 14. června 2012 v 16:45 | Reagovat

Naprosto úžasné! Popravdě, já být Lily tak Jamesovi mrdnu hrnec o palici. Tss, jak jen může! Poflakovat se s jinou holkou... Fajn, trochu přeháním :D Taky nevím, jestli to bude s Jazzem vážný, nebo ne. Bude zajímavý, až se znova setkaj. Ale fakt, James by si to s Lilkou měl vyříkat. A Emmě bys mohla dát nějakýho kluka :D Trochu změny by neškodilo. Popravdě... Ten vtípek na konci jsem předpokládala něco velkolpjejšího :D Jako spodní prádlo Minnie a Albuse ve Velké síni. Ale i tohle je dobrý :DD Jsem moc ráda, že jsi tuhle kapitolu přidala tak moc rychle. Díky, díky, díky! Už jsem totiž bez tvých úžasných povídek nemohla vydržet :) Takže... Doufám, že rychle bude další. Jo a... Chtělo by to nějakou větší akci. :D Já jen tak. Chybí mi to velký napětí, jestli Remus někoho sežere, nebo ne :D Tak to je vše, co jsem chtěla říct. Úžasná kapča!

3 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 24. června 2012 v 15:37 | Reagovat

Jimmy, Jimmy!!!!!!!!!! To je blbeček!!!!!!! Co to ksakru dělá?!?! Fakt pako!!!!!! A co to je se Sirim? Jestli chce Black vážnej vztah, tak jsem hafoň!!!! XD A doufám že brzo bude nějaká ta pařbička, protože ty mě vdycky dostanou!!!!! A prosííííííím ať se daj Jamie a Lils brzo dohromady! Ty dva k sobě patřej a já jsem z toho jejich rozchodu úplně nejvíc smutná! A jak píše Elis... Emma by si taky mohla někoho najít. Přece jenom už je to docela dlouho co nikoho neměla! A ten vtípek na konci! Nemá cybu! :-P  :-)  :-D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama