Everybody should have his own world...

19.kapitola - Absolventský ples

30. června 2012 v 9:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Poslední článek tohoto měsíce patří Weird People. V Bradavicích začal nový školní rok, možná nějaký nový vztah a Zmijozeláci dostali pěkně na frak. Co se bude dít dál? Budou mít hrdinové chvíli pokoj, nebo se bude opět něco dít? Nic víc nebudu dodávat, musíte prostě číst. Doufám, že se vám tahle povídka líbí :-) Nemusíte se bát, jen tak ještě neskončí, sme teprve v polovině roku. S hrdiny Weird People se budete ještě nějakou chvíli setkávat. Tahle kapitola je kratší, než obvykle, ale nebojte, příště to už bude určitě lepší. Jako vždy, zas a znova, prosím o hodnotící komentáře. Užijte si čtení…Vaše Maggdinka♥Absolventský ples

Claire se nemohla opět soustředit. Poslední dobou nemohla myslet na nic jiného, než na Siriuse a Niki. Pořád se nutil, nepřemýšlet o tom. Nejenom proto, že je jí po nich kulový, ale hlavně proto, že Sirius slyšel její myšlenky a rozhodně nestála o to, aby věděl, že na ně myslí každou chvíli.
Sirius a Niki spolu nechodili. Tedy zatím, alespoň ne oficiálně. Trávili spolu ale dost volného času a očividně si skvěle rozuměli. Měli toho opravdu dost společného. Měli hlavně společnou povahu.
Sirius občas nějakou z Claiřiných myšlenek zachytil a pořádně ho to mátlo. Proč o něm a Niki pořád přemýšlí? On s Niki nic nemá. Tedy má, ale není to vztah, jedná se spíše o tělesnou stránku.
-------------------------
V Bradavicích se chystal tradiční ples. Šlo o jakýsi maturitní ples, věnovaný sedmým ročníkům. Tenkrát se tyto plesy v Bradavicích každoročně pořádali.
"Ještě štěstí, že nemusíme na ples v páru. " odfrkla si Claire, když se jednou s Lily o plese bavili. Byla polovina ledna a ples se konal už za dva týdny.
"Jo, to fakt nevim, s kým bych šla. Musela bych jít s nějakým čuňákem a z plesu bych neměla nic. " usmála se Lily šťastně.
"Musíme už začít shánět šaty. Pokud s tím budeme otálet, nic kloudnýho neseženeme. " upozornila Claire na fakt, že šaty zatím nemají. Původně je chtěly shánět o vánočních prázdninách, jenže kvůli událostem, které se staly, jim tento plán nevyšel. Nezbývalo jim nic jiného, než si jít pro dovolení k profesorce McGonagallové nebo profesoru Brumbálovi, aby mohly nějaký víkend ze školy odejít.
"Slyšim dobře o vybírání šatů? " ozvalo se za nimi. Ani se nemuseli otáčet, už podle hlasu poznali, kdo to je. Blížili se k nim James, Remus a Peter.
"Kde ste zapomněli Blacka? " ušklíbla se Claire, když si všimla, že vůdce jejich smečky chybí.
"Je někde s Niki. " mávl James rukou. Claire sklopila oči a dál se nevyptávala.
"K tvojí otázce, Pottere. Jo, musíme si jít koupit šaty na ples. " odpověděla mu Lily. Všichni na ní překvapeně zírali. Nestávalo se často, že by Jamesovi jen tak odpovídala na otázku a ještě k tomu zamluvenou.
"Mohl bych se obětovat a jít s váma. Abych vám pomohl. Do takových plesových šatů se špatně leze, tak se nabízím, že vám s tím budu pomáhat. " zašklebil se James.
"Ty seš ochota sama. " zasmála se Lily. V jejím hlase ale nebylo moc náznaku ironie, spíš vtip a dokonce možná laškování. Poslední dobou se k Jamesovi chovala docela dobře. Všichni si toho všimli. Bylo to možná tím, že se vídali tento rok často, kvůli jejich schopnostem. Dost možná to také bylo proto, že to James vymyslel plán na jejich záchranu od Voldemorta a to on vynesl Lily ven v náručí.
"Náhodou, já bych vám pomohl. " kasal se James.
"Jako kdybys zrovna ty rozuměl módě. " ušklíbla se Lily.
"Co? Chceš říct, že se oblíkám blbě? " ohradil se trochu dotčeně. Lily sjela jeho outfit pohledem. Vůbec se neoblíkal špatně. Nosil džíny, které dobře obepínaly jeho postavu a trička a mikiny, které dávaly vynikat jeho širokým ramenům.
"Neříkám, že blbě. Jen nevim, jestli se vyznáš v módě dámských plesových šatů. " poupravila Lily odpověď.
"To možná ne, ale rozhodně dokážu klučičím zrakem zhodnotit, jestli holce šaty slušej, neb ne. " pokrčil rameny a marně doufal, že by snad holky svolily.
"Myslim Pottere, že by ses z nakupovaní se ženskejma zbláznil. " odbyla ho Claire. Ta hra mezi Potterem a Lily byla sice roztomilá, ale trochu nudná.
"Mě by to vůbec nevadilo. " zakřenil se James tak, že ukázal řadu svých zářivě bílých a rovných zubů.
"Pojď Jamesi, musíme jít. Knihovna za chvíli zavírá. " ozval se Remus trochu netrpělivě.
"Vy jdete do knihovny a donutili ste tam vkročit i Pottera? " vyprskla Lily smíchy.
"No dovol? " opáčil James dotčeně.
"Promiň, ale nevypadáš jako typ, kterej by chodil do knihovny. Já sem tam docela často a tebe ani Blacka sem tam nikdy neviděla. " smála se zrzka dál.
"My knihovnu nepotřebujeme, protože sme přirozeně inteligentní. " odfrkl si James, jako největší machr. "A navíc umíme opisovat od Remuse. " dodal s mrknutím. Lily se rozesmála. S tou holkou není vážně něco v pořádku, pomyslela si Claire. To mučení u Voldemorta jí muselo asi nějak vážně poznamenat.
"Tak hodně štěstí při vybírání šatů. " popřál jim James ještě a on, Remus i Peter odešli směr knihovna.
-----------------------------
Leden utekl jako voda. Učení měli studenti dost, hlavně sedmé ročníky, protože se jim nezadržitelně blížily závěrečné zkoušky OVCE.
Konečně nastal víkend plesu. Ples samotný se konal v sobotu, ale už od pátku večer probíhali přípravy ve velkém. Všichni studenti moc dobře věděli, že absolventský ples v Bradavicích je událost školního roku. Vždycky se skvěle pobavili, zatancovali si a popili.
"To ještě existuje něco tak obyčejnýho jako školní ples? " vydechla Lily nadšeně.
"Jo, zdá se to neuvěřitelný. Celej tenhle rok byl naprosto zmatenej a divnej. Pořád ty schopnosti, potom přepadení Smrtijedů v Prasinkách a nakonec pobyt u Voldemorta. Ten ples se zdá jako nějaká blbost. " přitakala Claire.
"Náhodou je to super. Zapaříme si, opijem se a chvíli nám zas bude fajn. Nebudem používat svoje schopnosti, nebudem myslet na Voldemorta. Ten ples je naše spása. " opáčil James. Už se na ples moc těšil.
"To máš recht, Dvanácteráku. " přikývl Sirius. "Opijem se! " rozchechtal se nahlas.
"Vy byste se furt jenom ožírali. " ušklíbla se Lily ironicky.
"No dovol? " ohradil se Sirius. "Dovoluju si tě upozornit, Evansová, žes nás ještě ožralý neviděla. "
"Dokážu si to živě představit. " zabručela, ale usmála se.
"Lily, myslím, že tyhle dva ožralý si nedokážeš představit v žádným případě. " zasmál se Remus.
"No ty máš tak co říkat. " odfrkl si James, pak se otočil na holky. "Když se Remus ožere, není to ten Lupin, jakýho znáte. "
"Tak to bych chtěla vidět. " rozesmála se Claire, protože si absolutně nedokázala představit tohohle Remus Lupina opilého.
"Jeho byste chtěli vidět a nás ne? Asi se urazíme. " odsekl Sirius, naoko naštvaně.
"Ty a Potter se totiž chováte šíleně a trhle i za střízliva. Kdežto Remus je takovej ten intelektuál. " vysvětlovala Lily, jak to bylo myšleno.
"No, zrovna tebe bych si taky nedokázal představit nalitou, Evansová. Taková šprtka jako ty určitě neumí pořádně pařit. " rýpl si do zrzky James.
"Vsadíme se? " napřímila se Lily.
"To má bejt výzva? " nadzdvihl James pobaveně obočí.
"Tak platí, dneska budem pařit a ožerem se. Chcem vás vidět. " vložil se do toho zapáleně Sirius.
"Ok, Blacku, máš to mít. " plácla si s ním Claire.
"No, my půjdem nahoru. Musíme se připravit. " zvedla se Lily k odchodu do ložnice a Claire ji následovala. Do plesu zbývaly tři hodiny a ony měly co dělat, aby se oblékly, učesaly a namalovaly.
"Připravte se hlavně psychicky. Za tři hodiny začíná pařba, jakou ste ještě nezažily! " křikl za nimi ještě Sirius, když už kráčely po schodech do pokoje.
*
"Claire, musíme už jít. Za čtvrt hodiny to začíná a my musíme nastoupit s ostatníma z ročníku. " vyháněla Lily kamarádku z koupelny. Dělala poslední úpravy na vlasech a trvalo jí to strašně dlouho. Vůbec nestíhaly.
"Sem zvědavej, v čem se holky ukážou. " ušklíbl se Sirius, celej natěšenej. Ples je vždycky událost, a i když nebyli absolventi, v minulosti si to dost užili. Letos jsou sedmáci, takže ten ples je věnovaný jim. Tím pádem to musí být ještě lepší, než v minulých letech.
"Páni, vám to ale sekne. " vydechl James a zíral na schody. Sirius se rychle otočil. Blížily se k nim Niki a Tracy. Tracy měla nadýchané šaty, kdežto Niki nebezpečně sexy s průstřihy a rozparkem.
"Seš kočka. " pošeptal Sirius laškovně Niki do ucha, když k němu přišla. Svůdně na něj zamrkala dlouhýma řasama.
"No, musim přiznat, že ty v tom smokingu tak nejseš úplně k zahození. " usmála se a trochu vyplázla jazyk.
"Lily a Claire by sebou měly hodit, pokud to nechtěj prošvihnout. " podíval se Remus na hodinky, když k nim přišla profesorka McGonagallová a začala je řadit do dvojic. Sedmáci totiž vždycky vcházejí do sálu, když už tam všichni ostatní jsou. Mají dokonce i první tanec.
Tracy někam utekla, Niki zůstala ve dvojici se Siriusem. K Peterovi McGonagallová strčila nějakou holku z Mrzimoru. Na Jamese a Remuse zbyly Lily a Claire. James si rozhodně nemohl stěžovat.
V sále začala hrát hudba, která ohlašovala začátek plesu a i nástupu sedmáků. James a Remus nervózně sledovali schodiště. Holky to snad doopravdy prošvihnou!
Najednou se obě vynořily a běžely, div si nezlámaly nohy na mimořádně vysokých jehlových podpatcích. James okouzleně koukal na Lily. Ona byla krásná vždycky, ale dneska mimořádně.
James rychle popadl Lily za ruku, vtáhl jí vedle sebe a nabídl rámě. Claire rychle přiskočila k Remusovi a udělali totéž, co James s Lily. Lily dokonce ani neprotestovala, že je s Potterem. Je to přeci jen nástup a navíc, přišly pozdě, takže se nemůžou vybírat. Pro Jamese to mělo ovšem velký význam, právě se mu splnil jeden z jeho snů.
"Moc ti to sluší. " usmál se mile na zrzku. "Lily. " dodal. Lily na něj překvapeně zírala. To bylo snad poprvé v životě, co jí neřekl Evansová.
Konečně na ně došla řada a vykročili do sálu plného studentů a profesorů. Dnešní večer bude stát zato.
*******************
Ukázka šatů
******************

Lily šatyClaire šatyNiki šatyTracy šaty


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leonie Leonie | 30. června 2012 v 11:31 | Reagovat

Jako vždy úžasná kapitolka :-) Je taková oddychová, ale zase i velmi zajímavá. Osobně si vůbec nedokážu představit, že by mi nějaký kluk mohl číst myšlenky, takže hodně soucítím s Claire :-D Jinka, nejhezčí šaty má právě ona a Niky.

2 LilyE LilyE | 30. června 2012 v 13:38 | Reagovat

nádhera jako vždycky :-) souhlasims Leonií je to fakt taková oddechovka a to je dobře. Je někdy celkem pech když ti kluk čte myšlenky. A nejlepšejší šaty má asi Tracy s Lils :D :D  :D

3 Koki Koki | 30. června 2012 v 13:45 | Reagovat

Skvělá kapitola. Hrozně se mi líbil rozhovor mezi Lily a Jamesem a samozřejmě sázka. Už se těšim až jí budou plnit. A pěkný šaty. :-)
Souhlasím s holkama. Taky si neumím představit, že by mi někdo četl myšlenky. Natož kluk. Bych se zbláznila. :D

4 TheEliska007 TheEliska007 | Web | 1. července 2012 v 20:03 | Reagovat

Moc hezký!:-)  Těším se na to, jak dopadne ten ples. Nejhezčí šaty má podle mě Claire a Lily. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama