Everybody should have his own world...

18.kapitola - Nový rok, nové věci

24. června 2012 v 9:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Tentokrát je na řadě Weird People, takže je tu nová kapitola :-) Akce si naši hrdinové užili docela dost, takže je teď necháme trochu oddychnout. Konečně jsou v bezpečí a utekli Voldemortovi. Jak stráví zbytek prázdnin a Silvestra? A co po nástupu do školy? Musí trošku vypustit a oddychnout si. Nechají Zmijozeláky (Bellu, Snapea a Yaxleyho) jen tak být, nebo se jim pomstí? :-) Třeba bude dnešní kapitola pořádně zajímavá. Proto čtěte, abyste se dozvěděli, jak to bude dál.

Prosím moc o komentáře, já už nevím, jak se mám jinak vyjádřit. Komentáře mě motivují v psaní a jsem vždycky šťastná, jak dítě o vánocích, když vidím nové komenty. Podle statistik můj blog navštíví denně kolem 40 lidí (což je opravdu hodně), jenže u každého článku najdu jen nanejvýš 5 komentářů. Nebudu dávat žádné limity, ani vyhrožovat, že skončím, ale dost mě to mrzí. Uvědomte si všichni prosím, že psaním kapitol pro vás zabíjím dost svého volného času, a i když je hezky tak občas dřepím u kompu a píšu. No nic, nebudu už dál buzerovat. Za každý komentář budu vděčná, jako vždy. Užijte si kapitolu…Vaše Maggdinka♥Nový rok, nové věci

Po útěku od Voldemorta se přemístili rovnou do Prasinek. Odtud přešli do Bradavic tajnou chodbou přes Medový ráj a šli rovnou k Brumbálovi. Vlastně ani nepřemýšleli, jestli ředitel někde tráví svátky, anebo je pořád na hradě. Každopádně ho v pracovně našli.
"Jamesi, Sirius, velice jste mě zklamali. Říkal jsem vám, abyste nic nepodnikali. Paní Potterová mi ráno poslala zprávu, že jste zmizeli. Chvíli jsme si mysleli, že vás také unesli. " podíval se na kluky Brumbál přísně. "Na druhou stranu, myslet si, že budete jen sedět doma, ode mě bylo dost pošetilé. " sotva znatelně se ušklíbnul.
"Co teď, pane řediteli? " vyzvídal Sirius.
"Teď dám všem vašim rodičům zprávu, že jste v pořádku. " kývl na všechny. "Na Lily by se mohla tady na ošetřovně podívat madame Pomfreyová, ale myslím, že ještě dnes budete moci domů. " Hned na začátku mu všechno vyklopili, takže věděl, že Voldemort Lily mučil. Ta už se ale zdála docela v pohodě, byla jen otřesená a v šoku. Žádná zjevná vnější zranění ale neměla.
"Já bych tady už zůstal. " podíval se James tázavě na Siriuse. "Sice je teprve pětadvacátýho, ale co. "
"Jistě, zůstat můžete. Ale mohli byste si domů aspoň dojít rozbalit dárky a vzít věci. " přikývl Brumbál. Po ošetření Lily se všichni pomocí letaxu z Brumbálova krbu přemístili do svých domovů, aby strávili vánoce s rodinami.
-------------------------------
"Já se fakt picnu, takže my fakt trávíme Silvestra s Evansovou a Bennetovou! " chechtal se Sirius. Měl v sobě už kapku alkoholu. Bylo třicátého prvního prosince a všichni "superhrdinové" spolu trávili tento poslední den v roce v Bradavicích. Sirius a James poslali vzkazy i Remusovi, Peterovi a Matthewovi. Všichni rádi souhlasili. Hlavně proto, aby si vyslechli historku o událostech minulých dní.
"Hele Blacku, jestli nepřestaneš rejpat, tak my zas půjdeme. " odsekla Claire podrážděně.
"Ale copak Bennetová, na svýho zachránce bys měla bejt příjemnější. Před pár dněma si mi div neskočila kolem krku, když jsme pro vás přišli k Voldemortovi a teď seš zas hnusná. " šklebil se Sirius rozjařeně. Ostatní se rozesmáli, dokonce i Lily.
"Děláš, jak kdybys pro mě přišel sám a ještě na bílým koni. " zasmála se Claire konečně a vyplázla na Blacka jazyk.
"Stejně sem trochu naštvanej, že ste nás nevzali s váma. " ozval se Peter vyčítavě.
"Promiň, Péťo, i tobě Remusi a tobě taky Matte. V noci sem vymejšlel ten plán, vyšlo z toho tak nějak samo, že potřebujem Niki a Tracy. Víc lidí už by bylo zbytečně moc, akorát bysme na sebe upoutali pozornost. Samozřejmě víme, že byste pomohli, o tom není pochyb. " omlouval se jim rychle James. To on vymyslel plán a tudíž i on byl odpovědný za to, že tam s nimi šly dvojčata a ne kluci.
"Nelam si s tim hlavu, Jamesi. Hlavně, že ste všichni tady a v pořádku. Navíc, z taktickýho hlediska by to bylo i lepší. Protože kdybyste se nevrátili a nechali si tam i vás, zbyli bysme ještě my tři, kdo by mohl jít na pomoc. " usmál se Remus kamarádky.
"Hele, holky, zatancujte nám. " řval Sirius na celou Nebelvírskou společenku. Nikdo z Nebelvíru tu kupodivu na vánoční prázdniny nezůstal, takže měli celou věž pro sebe. V klidu sem proto mohli přijít i Niki, Tracy a Matthew.
"Není tady tyč. " zařehtala se Niki a pořádně si lokla Ohnivé whisky.
"To můžem hned napravit. Na přeměňování nejsem sice moc odborník, ale sou jistý praktický a do života užitečný věci, který zvládnu. " mrknul na ní Sirius. Bylo na něm vidět, že Nikiina poznámka na něj udělala dojem a pěkně ho nabudila.
"Ty seš prostě prasák. " zašklebila se Claire znechuceně.
"Tak hele, Bennetová. Já nevim, co proti mně furt máš, ale já o žádný tyči neřekl ani slovo. Prostě sem jenom navrhnul ať jdete tancovat, gramofon tady je. Sedíme tady jak blumy a vůbec se nebavíme. Vy navíc nechcete ani chlastat. " bránil se vehementně Sirius.
"Jo, ta tyč byl můj nápad. " přihlásila se Niki. "A přiznávám, sem prasák. " rozesmála se divoce.
"Tahle holka je prostě přesně podle mýho gusta. " poklepal Sirius Niki po rameni.
"No, máte toho hodně společnýho. " nadhodila Lily. "Dokonce i nadměrný pití. " dodala, když zhodnotila obsah jejich flašek. Každý tady měl totiž jednu svojí a Siriusova a Nikiina flaška byla nejprázdnější. Dokonce ani James tolik nepil.
"Evansová, něco ti povim! " ukázal na ní Sirius prudce prstem.
"To zas bude nějaký životní moudro. " protočila zrzka panenky, ale pobaveně se culila.
"Není umění chlastat, když ti chutná. " pronesl Sirius poeticky.
"To máš recht! " zařvala Niki. Když byla přiopilá, moc nezvládala hlasitost svého hlasu.
*
Těsně před půlnocí už byli všichni trošku přiopilí. Holky ztratily zábrany a tancovali uprostřed společenky. James zhypnotizovaně pozoroval Lily, její taneční kreace a pohyby byly zatraceně sexy. Nikdy by si nemyslel, že se Evansová takhle dovede svůdně kroutit. Vždycky byla pěkně uťápnutá a při zemi. Stačilo pár loků whisky a hned z ní byla divoká dračice.
"No tak, kluci, pojďte taky tančit. " řvala na ně Niki rozjařeně. "Přece tady nebudem trapčit sami. Je Silvestr, tak se trochu odvažte! " Sirius se nenechal pobízet dvakrát a hned mezi holky vběhnul. Niki se mu líbila moc. Nejen vzhledem, i když to byla fakt kočka. To by se mu mohla líbit i Tracy, když byly dvojčata. Jenže Niki se mu líbila hlavně povahou. Byla prdlá, bezstarostná a pohodová. To se mu líbilo.
O půlnoci začali odpočítávat sekundy do začátku nového roku. Jejich poslední půlrok tady v Bradavicích.
"…tři, dva, jedna. Šťastný nový rok! " zakřičeli všichni, že to muselo být slyšet o několik poschodí dál. Jenže to jim nevadilo. Hrad byl téměř prázdný, ani moc učitelů tu na svátky nezůstalo a nikdo je nehlídal ani nepeskoval.
Všichni se začali objímat, třást si rukama a dokonce líbat na tváře.
"No tak, Evansová, je to jen pusa na novej rok. " hučel do ní James a nastavil tvář. Trošku se bál, aby mu nedala spíš pěstí, ale potom ucítil jemný dotek jejích rtů. Byla to ta nejkrásnější a nejsladší pusa, jakou kdy v životě dostal, i když byla jenom na tvář.
"Wau! " vykřikla Tracy překvapeně. Zírala na svou sestru a Siriuse. Jejich pusa k novému roku nebyla dost a Sirius začal Niki vášnivě líbat. Všichni se začali smát a tleskat. Claire taky tleskala a usmívala se. Usmívaly se však jen její rty, oči byly prázdné.
-----------------------------
V Bradavicích se vše vrátilo do normálu, protože vánoční prázdniny skončili a všichni studenti se vrátili zpátky. Hned den po příjezdu začala opět škola a většině lidí dělalo problém, vrátit se zase k učení, po takové době volna.
"Víte co? " ozval se jednou takhle večer Sirius. Uběhl už týden od Silvestra. Seděli ve společenské místnosti v Nebelvíru. S nebelvírskými tu byla i Niki, poslední dobou trávilo pořád čas se Siriusem. Ostatní už si začínali dokonce myslet, že spolu vážně chodí. Což byl zázrak, protože Sirius Black s nikým nikdy nechodil a s žádnou holkou se nikdy nesešel víc než třikrát. Tentokrát to ale vypadalo, že s Niki si vážně rozumí.
"Co tě zas napadlo? " ušklíbl se Remus. Věděl, že Tichošlápek zase dostal nějaký geniální nápad.
"Šel bych nakopat Zmijozelákům zadky. " vyhrkl bojovně.
"To je fakt. Napráskali nás Voldemortovi a kvůli nim unesl Evansovou a Bennetovou. Měli by za to pikat. Nesmí jim to od nás jen tak projít, nebo si zvyknout, že nic neděláme a můžou si dělat, co chtěj. " chytil se toho okamžitě James.
"Je lehký chtít se do nich pustit, když víš, že ti nic neudělaj, Pottere. " zasmála se Lily. Poslední dobou už se k sobě ti dva chovali docela i jako normální lidé.
"Musej za to pikat! " přidala se Niki k Siriusovi a Jamesovi. Niki byla dívka činů, neměla ráda zbytečně moc slov a byla akční.
"Tak hele, mě to u Voldemorta úplně stačilo. Nepotřebuju žádný další pozdvižení. " protestovala Lily dál.
"Však ty taky nepůjdeš. Ani Bennetová. Tohle si s nima vyřídíme my, jako chlapi. " rozhodl James.
"Tim jako chceš říct, že my nejsme dost dobrý? " ohradila se Claire dotčeně.
"Vůbec ne, ale vy ste byly den zavřený u Voldemorta, víc akce teď nepotřebujete. " vysvětloval Potter rychle. Všichni čtyři, James, Sirius, Remus a Peter se zvedli. Zvedla se i Niki.
"Kam si myslíš, že jdeš? " utrhl se na ní trochu Sirius.
"Jimmy říkal, že to vyřídíme jako chlapi ne? Znáš snad někoho jinýho, kdo bojuje a dává přes hubu líp než já? " ušklíbla se Niki odhodlaně. "Navíc, díky tý síle mám posunutej i práh bolesti, nejsem žádná křehulka, něco vydržim. "
"Není to dobrej nápad, Niki. " vložil se do toho Remus.
"Tak hele, ještě budete rádi, když vám někdo bude moct podržet Bellu a spol pod krkem u zdi. " odsekla a dál se o tom nehodlala bavit. Půjde na Zmijozelák prostě s nima.
Došli až ke Zmijozelské společenské místnosti, kde měli i ložnice.
"No jo, ale jak se dostaneme dovnitř a jak vůbec víme, že tam sou? " otočil se James na ostatní.
"Podívám se. " ozval se Červíček. Jeho schopnost bystrých smyslů se vyvinula už natolik, že dokázal vidět dokonce i skrz zeď. Ne úplně ostře, ale dokázal rozeznávat lidi. Zaostřil a zíral do kamenné zdi. Ostatní čekali.
"Jsou tam. Sedí vedle sebe v křeslech u krbu. " hlásil Peter.
"Super, ale jak je vylákat ven? " přemýšlel Remus.
"Můžu se tam tou zdí prostě jen probourat. " pokrčila Niki rameny.
"Jo jasně, myslim, že Zmijozeláci nechtěj ve stěně díru, bejby. " ušklíbl se Sirius. "Navíc, měli bysme si to s nima vyřídit sami, bez ostatních zmijí. Ne že bych se bál, ale byli by ve velký převaze a to nepotřebujem. " dodal.
"Souhlasim se Siriusem. " přitakal Remus.
"Můžete být chvíli zticha? Snažím se je poslouchat. " okřikl je Peter, až se po něm překvapeně ohlédli. Péťa na ně málokdy zvyšoval hlas. Zavládlo na pár minut ticho, nikdo z nich skoro nedýchal, aby Peter dobře slyšel.
"Už jdou! " vyhrkl najednou. "Jdou asi za Voldemortem. "
"Takže už maj práci na plnej úvazek, když za nim choděj i ze školy. " ušklíbl se Sirius.
"Niki, popadni Bellatrix, hned jak vyjdou, ať nezdrhne. O ostatní se postaráme my. " sykl ještě rychle James na Niki. Díky její supersíle jen ona může udržet Bellatrix, aby jim se svojí super rychlostí neutekla.
"Tady ste vy zmije proradný. " zachechtal se Sirius, když už všechny tři drželi. Hned jak vyšli ze Zmijozelu, popadli je a dotáhli do nějakého sklepa. Niki držela Bellu, která neměla absolutní šanci se ani pohnout. Sirius držel Snapea a Yaxleyho si vzal na starosti James, protože jen on mohl odolat plamenům, které mu mohli vyžehnout z rukou.
"Co si to dovolujete? Nesahejte na nás, vy špíny. " řvala Bellatrix a tvářila se, jak kdyby od nich měla chytnout lepru.
"Moc bych tady nemachroval a nepovyšoval se, sestřenko. " ušklíbl se Sirius. "Naše krev je stejně dobrá jako ta tvoje. "
"Ty máš tak co povídat o dovolování a špíně. " štěkla Niki podrážděně. To vy jste chytili a mučili mojí sestru a potom nás napráskali Voldemortovi. Kvůli vám unesl Lily a Claire a mohl je zabít. " stiskla Bellu ještě víc, ta zkroutila obličej bolestí. Nestávalo se tak často, že by měl někdo navrch nad Bellatrix Blackovou.
"Tvoje sestra vřeštila a prosila jako malá holka, když jsme jí mučili. " rozchechtala se Bella šíleně.
"Ty krávo jedna! " zařvala Niki naštvaně a dala bellatrix pěstí. Ta upadla na zem, a i když byla při plném vědomí, nemohla ani vstát. Takovou ránu Niki snad ještě nikdy nedala.
"Koukám, že už ti to nějako neběhá. " ušklíbla se Niki ironicky.
"Mysleli ste si, že to zůstane bez následků? Že si můžete dělat co chcete a my nic nepodnikneme? " mluvil James neurčitě ke všem.
"Pottere, vždycky budeme chytřejší než vy. " zasyčel Severus Snape.
"Ty určitě. " rozesmál se Potter. "Ty i s tou svojí schopností super mozku a myšlení seš stejně blbej jak tágo. " Sirius, který držel Snapea, se štěkavě rozchechtal.
"Pěkně ste se zmejlili, když ste mysleli, že vám to jen tak projde. Sou místa, kde vám nepomůže ani vás milovanej Voldemort. " odvětil James tvrdě a vytasil hůlku.
*
"Co se stalo? " vyzvídala okamžitě Lily, když se vrátili do společenky.
"Myslim, že ty už si dovolovat nebudou. " odpověděl jí překvapivě Remus.
"Co ste jim udělali? " zajímala se Claire vzrušeně.
"Pěkně sme je zmydlili. " ušklíbl se Sirius. Když odcházeli, Zmijozeláci se nemohli ani pohnout. Možná by se to dalo definovat jako šikana a oni by nikdy nic takového neudělali. Jenže teď byla situace jiná. Oni si to zasloužili.
"Nepřehnali ste to trochu? Půjdou žalovat Voldemortovi a co když ten vám něco udělá. " kárala je Lily. Bylo na ní vidět, že má docela strach.
"Prosim tě, Voldemort se zajímá jenom sám o sebe. Tomu je jedno, kdo z jeho Smrtijedů od koho dostane nakládačku. Myslim, že Voldemort nám pokoj jen tak nedá, ale rozhodně ne kvůli nim třem. " utěšoval jí James. Nebyla to zas tak velká útěcha. Jenže je pravda, že všichni věděli, že Voldemort se jen tak nevzdá a rozhodně jim nedá pokoj. Buď se k němu připojí, nebo budou pikat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | 24. června 2012 v 13:18 | Reagovat

cože?? Sirius a Niki? nee.. chudák Claire
každopádně silvestrovská oslava byla dobrá, ale mám takovej pocit, že přebíháš trošku z elity... ty pařby, alkohol, líbačky a tak. jasně, trocha akce a zábavy jo, ale mě to prostě připadá jako v elitě.

2 Koki Koki | 24. června 2012 v 14:48 | Reagovat

Oh skvělý. Výborně jsem se bavila. To bylo jasný, že to Claire zasáhne. Ale Niki dobrá když pije tolik co Sirius.
Dobře, že zmije dostali nakládačku. Nic jinýho si ani nezasloužili. Už teď se těšim na další kapitlu. :-)

3 karcoolka karcoolka | 24. června 2012 v 16:49 | Reagovat

Super kapča. Chudák Claire, nu což, je to Sirius, děvkař školy, stejně si myslim, že s Niki to dloho nevydrží. Mohla by být nějaká akce mezi Jamesem a Lily. Co nejdřív další kapitolu, prosíím.

4 Leonie Leonie | 24. června 2012 v 16:50 | Reagovat

Je mi tak trochu líto chudinky CLaire. Sama asi tak trochu neví co chce :-) Což mi trochu připomíná mě samotnou :-)

5 LilyE LilyE | 24. června 2012 v 20:40 | Reagovat

waw!!! krásná kapitolka jen je mi líto Clare,tohle si nezaslouží :-( Nik je dobrá v tom jak chlastá :D jinak celá ta pařbička byla faktiš good. Ale stejně bylo best jak ty Slizký Zmijozelský Zmije dostali pořádně do držky che che che :D Jen by snad mohla být náká akcička mezi Lils a Jimmim :-D těšim se na další kapču

6 Galatheia Freya Galatheia Freya | 25. června 2012 v 0:13 | Reagovat

Doufám, že nakonec Siri skončí s Claire, ale asi ještě nejdřív musí dostat trochu rozum:-) Nemyslím si, že Claire neví, co chce. Podle mě by ráda Siriuse, jenže takového, jaký on rozhodně není, nebo zatím ještě není? Prostě ne toho, který dbá především na svou image frajera:-) No chlastačky taky tady nemusím, je fakt, že od toho je tu elita. A nakládačka zmijozelákům...já ti nevím, jo to takové už otřepané klišé (i když je fakt, že charakteru mladého Jamese a Siriuse to odpovídá, už tam chyběl jen Remus, který varuje ty dva, nebo jen tiše přihlíží) Jinak si važ tohohle komentáře a dalších možných ode mě v létě, míří k tobě až z ciziny ;-)

7 penny penny | 26. června 2012 v 20:19 | Reagovat

Mně ta chlastačka nevadila, protože i v téhle povídce se musí někdy odvázat. Je mi moc líto Claire, ale nemyslím si, že by byla se Siriusem šťastná, protože je to furt strašnej děvkař a pochybuju, že by jim to nějak extra dlouho vydrželo. Ale kdo ví, třeba se změní. Niki je mi sympatická, ale přijde mi, jakoby pořád potřebovala být středem pozornosti. Na druhou stranu je dobře, že tam vystupuje i někdo jinej než klidná Lily nebo Claire. A dvojice Lily + James...líbí se mi, že jsi to s nima nijak neuspěchala, protože v některých povídkách to bývá tak, že třeba už po pár kapitolách jsou spolu a to pak není žádná zábava z toho jejich provokativního chování. Nakládačka Zmijozelákům mi přišla dobrá a hlavně se mi líbilo, že se tam zapojil i Peter. Obvykle ho nemám vůbec ráda, ale v téhle povídce mi ani moc nevadí. ...Omlouvám se, že jsem nekomentovala už dřív, ale tvůj blog jsem našla teprve včera. Tahle povídka mě dost zaujala, tak jsem ji musela rychle přečíst a myslím, že s těma schopnostma jsi to vymyslela fakt dobře. Těším se na další kapitolu. :)

8 Barussiiik Barussiiik | Web | 27. června 2012 v 15:11 | Reagovat

Nádhera jeko vždy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama