Everybody should have his own world...

17.kapitola - Odmítnutá nabídka 1.část

18. června 2012 v 9:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Opět kapitola k Weird People. V téhle bude akce a doufám, že se nebudete nudit. Musela jsem jí rozdělit na dvě části, protože je fakt dlouhá. Všechno se mi to do jedné kapitoly nesmrsklo. Ale pro vás jen dobře, aspoň máte víc čtení ;-) Lily a Claire unesli Smrtijedi k Voldemortovi a ten je vězní. Nevědí, co po nich chce. James a Sirius, jako správní gentlemani, samozřejmě nenechají holky bez pomoci. Jak to udělají, aby je našli? Co všechno budou muset vyřešit a podstoupit? No to uvidíte :-) Docela upřímně si myslím, že tahle kapitola se mi docela povedla a že se při čtení rozhodně nebudete nudit. Moc vás prosím o komentáře, je to pro mě za psaní moc hezká odměna, když vím, že se mé povídky lidem líbí. Hezké čtení…Vaše Maggdinka♥Odmítnutá nabídka

V pět ráno zapípal Jamesovi budík. Rychle ho vypnul, aby nevzbudil rodiče. Stejně byl skoro celou noc vzhůru, přemýšlel co a jak je potřeba udělat. On i Sirius se rychle oblékli, vzali hůlky a šli. Nepředpokládali, že by jim to mělo trvat nějak dlouho.
"Musíme vymyslet, jak je najdeme. Nevíme přece, kde má Voldemort nějakou skrýš nebo sídlo. " přemýšlel Sirius nahlas, když vyšli z domu a šli směrem k náměstí.
"Přemejšlel sem o tom. " informoval ho James. "Slyšel sem, že na Obrtlý ulici, jak je za Příčnou je jeden lokál. Tam se scházej takový pochybný existence. Touhle dobou tam určitě na nějakýho Smrtijeda narazíme. Přitlačíme ho ke zdi a on nám to pěkně vyžvaní. Když ne nahlas, tak aspoň v myšlenkách. "
"Jo, koukám, žes měl pernou noc. " hvízdl obdivně Sirius. Vypadalo to, že James má vymyšlený celý plán, jak z toho holky dostat.
"Dá se to tak říct. Nejdřív se ale ještě musíme pro někoho stavit. " přitakal James a ještě než se přemístili z Godrikova Dolu pryč, řekl Siriusovi celý plán, který přes noc vymyslel.
*
"Co tady děláte? " zabručela Niki. Probudily ji nějaký rány a tak vykoukla z okna. Sirius a James jí házeli na okno kamínky. Z vyprávění Niki a Tracy totiž věděli, kde bydlí a taky, že mají pokoje s okny směrem do zahrady.
"Potřebujem tebe a Tracy. " sykl Sirius. Snažili se být potichu, aby nevzbudili jejich rodiče.
"Do háje, vždyť je šest ráno. Zbláznili ste se? " odsekla Niki. To už z okna vykoukla i Tracy, kterou probudili. Nechápala.
"Všechno vám vysvětlíme potom, nebudem tady na vás teď řvát do okna. Prostě se pořádně oblečte a přijďte před dům. Potřebujem vaši pomoct. " odbyl obě sestry Sirius. O deset minut později už byly holky venku. Kluci jim vylíčili, co se stalo. Jak se za nimi stavil včera Brumbál a co všechno jim řekl.
"Musíme jim pomoct! " řekla rozhodně Niki, připravená jít do jakékoliv akce.
"Na co potřebujete zrovna nás dvě? " nechápala Tracy, proč se nestavili spíš pro Remuse, Petera nebo Matthewa.
"Vymyslel sem plán a bez vás to nepůjde. " podíval se na ně James vážně. Řekl jim všechno, co vymyslel.
"Jdete do toho? " ujišťoval se James, že jeho plánu rozumí a že chtějí podstoupit to riziko, do kterého se ženou.
"Jasně, nemůžem je v tom nechat. " přikyvovala Niki odhodlaně a Tracy přitakávala.
"Dobře. " přikývl Sirius. "Tak teď do Londýna. "
*
Sirius rozrazil dveře do hostince Supí pařát. Nedalo se tomu ani říkat hostinec, byl to pořádný pajzl. Na Příčnou ulici prošli přes Děravý Kotel a odtud pak na Obrtlou ulici. Na ulici se zeptali nějaké pochybně vypadající čarodějnic, kde najdou tu vyhlášenou hospodu. Na to, že bylo po šesté ráno, v Obrtlé ulici bylo docela dost podivných kreatur. Všichni na ně divně zírali. Nestávalo se často, aby do těchto končin zabloudili mladí studenti.
Sirius jako první vešel do hospody. Moc lidí tu nebylo, což se jim skvěle hodilo. Přece jen tu byli asi tři lidi. Některým těm stvořením se skoro ani lidé říkat nemohlo. Všichni se po nich překvapeně ohlédli. Tohle se tu ještě nikdy nestalo. Hostinci Supí pařát se vyhýbali obloukem i otrlejší návštěvníci Obrtlé ulice.
James se důkladně rozhlížel kolem. Nepředpokládal, že tu nějaký Smrtijed bude sedět s kápí na hlavě, ale určitě ho poznají. Sirius se pečlivě soustředil na myšlenky všech přítomných. Hosti se hladově dívali po Niki a Tracy. Asi se často nestávalo, aby sem přišli dvě hezké a mladé holky. Ještě k tomu na chlup stejné.
"Co tady ty studentíci dělaj? Jsou docela odvážný. " zachytil Sirius z rohu místnosti. Seděla tam ještě jedna osoba, kterou předtím přehlédli. Byl to chlap jako hora, rozcuchaný, zpocený a evidentně podnapilý. Sirius mrkl na Jamese a kývl hlavou směrem k němu.
"Chceme si promluvit. " přistoupil James k tomu chlapovi. Ostatní se drželi za ním.
"Co mi takoví floutci jako vy můžou chtít? " ušklíbl se chlap.
"Dozvíš se to. Ale někde v soukromí. " podíval se na něj James s kamennou tváří. Byl odhodlaný pro záchranu Lily a Claire udělat cokoliv.
"To určitě. " rozřehtal se chlap. Vytasil hůlku, dost pomalu na to, aby mu v tom kdokoliv z nich mohl zabránit. Ale nikdo nic neudělal. Vyslal na Jamese nějaké kouzlo. Udělala se mu tržná rána na prsou.
"Au. " řekl James nevzrušeně a provokativně zívl, jako by se nudil. Rána i jeho bunda se pomalu zacelila. Smrtijed valil oči.
"Co to do háje je? " myslel si vyděšeně.
"Tak hele, nemáme na tebe celej den. Promluvíme si, po dobrým nebo po zlým. " vyjel na něj netrpělivě Sirius. Smrtijed se zvedl a šel kamsi za hospodu, kde byl malý dvorek s popelnicemi.
"Kde je Voldemortovo sídlo? " štěkl James, když stálo všech pět venku.
"Nevim, co to žvaníte. " odsekl chlap.
"Nepovídej. " ušklíbl se Sirius a strhl Smrtijedovi rukáv, takže se odhalilo jeho Znamení zla. Bylo to znamení všech stoupenců Voldemorta.
"Tohle tetování sis nechtěl udělat v salonu? " zasmála se Niki.
"Myslíte, že mi budete jen tak vyhrožovat? Pár studentů zvládnu levou zadní. Nic vám neřeknu! " zařval Smrtijed a vytasil hůlku.
"Niki. " hlesl James nevzrušeně se založenýma rukama na prsou. Niki přišla před Smrtijeda, ten se ironicky ušklíbl.
"Co mi ta malá holka udělá? " rozřehtal se. Niki ho chytila pod krkem a hravě ho zvedla do vzduchu, takže byl zády opřený o zeď a nohama bezmocně škubal asi pět centimetrů nad zemí.
"Nikdy nepodceňuj holky. " zasyčela Niki.
"Hele, bejt tebou, řekni nám to po dobrým. Niki se moc nevyspala, a když jí naštveš, nebude takhle milá. " ozval se Sirius. Na potvrzení jeho slov Niki stiskla mužův krk, takže sykl bolestí.
"Kde sídlí Voldemort? " zeptal se znovu chladně James. Už mu docházela trpělivost. Musí holky najít co nejdřív. Každá minuta pro ně znamenala možné nebezpečí.
"Nemůžu jim to říct, zabil by mě. " pomyslel si Smrtijed trochu zoufale. Došlo mu, že nemá čest s obyčejnými studenty Bradavic.
"Tak hele, ty seš nám úplně ukradenej. Potřebujem jen vědět, kde sídlí. Nebudem mu vykládat, kdo nám to řekl. Stejně nevíme, kdo seš. " reagoval Sirius na jeho myšlenky. On samozřejmě netušil, že Sirius slyší v hlavě všechno, co mu proběhne mozkem.
"Přes obranu sídla na Westburský planině se stejně nedostanou. " pomyslel si Smrtijed. Víc Sirius nepotřeboval.
"Víš co Niki, pusť ho. Zjistíme si to jinak. " mávl Sirius rukou. James, Niki i Tracy věděli, co to znamená. Niki Smrtijeda pustila, ten spadl jako hruška na zem.
"Máš štěstí, že nejsme zlý. Běž se radši vyspat. " řekl ještě James a pak už všichni odešli. Prošli přes hospodu ven na ulici. Odtud šli mlčky na Příčnou, prošli Děravým Kotlem do mudlovského světa. Až tady začali mluvit.
"Je to nějaký sídlo na Westburský planině. " řekl Sirius.
"To ale neznamená, že tam budou holky. Tohle je jenom nějakej Smrtijed nízký kategorie, kterej neví, co a kde Voldemort dělá. Může mít deset sídel. " namítla Niki.
"Jo, ale to by myslel na víc míst a nejen na jedno. Říkal si, že přes obranu sídla na Westburský planině se stejně nedostaneme. " zopakoval Sirius, co slyšel.
"To je jedno. Známe aspoň tohle. Za pokus to stojí. " zavelel James.
"Dobře, teď uvidíme, jestli nám vyjde i plán číslo dvě. " přitakala Tracy a všichni čtyři se přemístili z temné uličky a mysleli přitom jen na Westburskou planinu.
*
Objevili se na nějaké pustině, kde bylo strašně moc sněhu. Kousek od nich byl velký a temný les. Přímo před nimi stál velký dům. Určitě to bylo Voldemortovo sídlo. Nikde nikdo.
"Půjdu první. Třeba tady budou nějaký nebezpečný ochranný kouzla, tak aby se vám nic nestalo. " řekl James. "Mimochodem Tracy, seš připravená? "
"Jasně. Je tady dost sněhu a tím pádem dost vody. " přikývla Tracy optimisticky. James vykročil. Nic se nedělo, žádná kouzla tu nebyla. Ostatní šli pár kroků za ním. Najednou se před ním zavlnil vzduch, natáhl ruku a když jí vytáhl, měl jí sežehnutou jako od kyseliny. Po chvíli se mu zase uzdravila.
"Co s tím? " přemýšlel Sirius.
"Pusť, zkusim jedno kouzlo. " šťouchla Tracy do Jamese. Něco mumlala. Vzduch zasvítil modře. James znovu natáhl ruku. Nic se nestalo. Šli dál. Došli bezpečně až ke zdi domu a skrčili se.
"Tak Tracy, je to na tobě. Víš, co máš dělat. " pobídl jí James. Tracy soustředila veškou svojí energii. Všude kolem byl sníh, takže byla plná síly. Dům byl očividně starý a vlhký, což pro ni bylo dobře.
Pomalu se začala měnit ve vodu a rozpouštět se, jako malá louže pronikla do skuliny ve zdi a zmizela. Zdi byly cihlové a ona se hravě protáhla mezerami mezi cihlami. Byl to zvláštní pocit, tohle ještě nikdy nedělala. Naštěstí viděla, kde je a co se děje. Pomalu se jako voda vplížila do domu a tekla po podlaze. Všude bylo liduprázdno. Musela najít holky.
Všimla si, že v hale jsou schody dolů, do sklepa. Jestli je tu opravdu drží, budou určitě tam. Sjela po schodech, protáhla se pode dveřmi a opět se zhmotnila do své normální podoby.
"Lily, Claire. Vstávejte! " sykla potichu, když viděla holky ležet na zemi. Obě se trhnutím probudily z neklidného spánku.
"Tracy! " vyjekla překvapeně Claire.
"Co tady děláš? " nechápala Lily.
"Na návštěvu jsem nepřišla. Jsou tu se mnou James, Sirius a ségra. Přišli sme si pro vás. " vysvětlovala.
"Jak nás chcete dostat ven? " zajímala se Claire.
"Neboj, James to všechno naplánoval a vymyslel. Počkejte tady a buďte ve střehu. " řekla Tracy. "Za chvíli se pro vás vrátíme. "
Tracy načerpala vlhko sklepa a opět se proměnila v malou kaluž. Proplula pode dveřmi, po schodech nahoru a přes halu ke dveřím. Pozorně se rozhlédla a poslouchala, jestli neuslyší nějaké zvuky. Šlo to hladce, vzduch byl čistý. Zhmotnila se a otevřela pomalu vstupní dveře, aby ostatní mohli dovnitř. Zvenčí se totiž otevřít nedaly, neměly kliku a žádná kouzla na ně nefungovala.
"Našla si je? " vyhrkl James potichu, jakmile proklouzli dovnitř.
"Jo, přímo tady dole ve sklepě. " ukázala Tracy na schody.
"Tak to bude hračka. Větší, než sme mysleli. " usmál se Sirius s úlevou. Ne, že by se bál, ale rozhodně si to nechtěl rozdat se samotným Lordem Voldemortem. Stejně jako by nikdy nechtěl soupeřit s Brumbálem.
Všichni proklouzli ke dveřím do sklepa. Jenže žádné kouzlo nefungovalo, byl na ně asi nějaký speciální kouzelný klíč, nebo něco podobného.
"Pusťte mě k tomu. Od čeho tady asi sem? " strčila Niki do ostatních. Sirius zavrávoral, její žďuchnutí nebyla žádná sranda. Niki vzala za kliku, trochu trhla a dveře se rozletěly. Moc velký rámus to neudělalo.
"Vy ste pro nás přišli! " radovala se Claire šťastně, že všechny vidí. Tolik se těšila na vánoční prázdniny, že si od nich odpočine a teď je ráda, že jsou všichni tady.
"Díky. " usmála se Lily a na všechny vděčně koukala.
"Teď rychle odtud. " zavelel James, popadl rychle Lily za ruku. Byl to jen instinkt. Evansová ani neprotestovala, v této chvíli jí bylo úplně jedno, že na ní Potter sahá. Všichni rychle proběhli salonkem a už byli u dveří.
"Je od vás milé, že jste přišli na návštěvu. " ozval se za nimi chladný a nepříjemný hlas. Pomalu se otočili. Přímo před nimi stál Lord Voldemort se dvěma Smrtijedy.

PS: Druhou část dodám zítra :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 LilyE LilyE | 18. června 2012 v 12:18 | Reagovat

nádhera těšim se na dalši :D

2 Leonie Leonie | 18. června 2012 v 14:11 | Reagovat

Zajímalo by mě, jestli tam skončí všichni, nebo jestli zdrhnou. Voldy bude tak či tak  valit oči :-D

3 Koki Koki | 18. června 2012 v 14:29 | Reagovat

Rozhodně dost napínavý a zajímavý. Mám ke kapitole jen jednu výhradu. A to tu, že druhá část tu bude až zítra. To je holé mučení. Horší jak Cruciatus.

4 Vendy Vendy | 18. června 2012 v 17:58 | Reagovat

že by už to vypadalo nadějně mezi Jamiem a Lily? každopádně se těším na pokračování, co si zase vymyslíš :D

5 Nikinka Nikinka | Web | 18. června 2012 v 20:34 | Reagovat

Ááá další blog s HP povídkami. No..budu si to všechno muset přečíst znovu, zatím to vypadá dobře. A vlastně celý tvůj blog s emi zdá zajímavý. Hned zítra ho začnu pročítat  :-D :-)

6 Barussiiik Barussiiik | Web | 27. června 2012 v 14:49 | Reagovat

Nádherné.Jako vždy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama