Everybody should have his own world...

14.kapitola - Nekalé praktiky

23. dubna 2012 v 19:14 | Maggdinka |  *Weird people*
Tentokrát přináším opět novou kapitolu k Weird people. Konečně jsme se dozvěděli zvláštní schopnost posledního z hrdinů - Claire. Prozradím, že žádný nový člověk se schopností se už neobjeví (snad jen někdo ze Zmijozeláků, ale to ještě teď nevím). Minulá kapitola skončila rozhovorem Bellatrix, Snapea a Yaxleyho, při němž kuli pikle proti našim "kladným hrdinům". Dozvíme se, co jim provedou? Jaký ďábelský plán vymyslela Bella, aby se konečně pro Voldemorta dozvěděli schopnosti spolužáků z Nebelvíru? To všechno se dozvíte právě teď :-) Takže, nebudu vás zdržovat, vy jste určitě už napnutí a chcete číst. Už po milionté vás moc prosím o komentáře a zdůrazňuji, že za každý váš komentáře, jsem strašně vděčná :-) Užijte si kapitolu a hezké počtení…Vaše Maggdinka♥




Nekalé praktiky

Uplynulo pár dní a celá škola už se těšila na vánoce. Hrad už byl vyzdoben stromky a jinou vánoční ozdobou jak to tak v Bradavicích každý rok bývalo.
Poberti a spol byli stále na pozoru před Bellatrix a Zmijozeláky. Nepotřebovali nějakou nepříjemnost. Ve škole je to už nebavilo (i když Poberty to nebavilo nikdy) a těšili se na svátky domů.
Claire se pomalu seznamovala se svou nově objevenou schopností. Občas to s ní bylo už k nevydržení. Každou chvíli k někomu z nich přiběhla, chmatala na ně a tím na sebe přejímala jejich schopnosti, potom s nimi všemožně experimentovala. Zvlášť ráda měla Jamesovu schopnost. Už pochopila, proč se nechával James bezdůvodně mydlit. Ta nezranitelnost přinášela jakousi moc a sílu. Pocit, že jste nezničitelní.
"Claire, přestaň se bodat tou vidličkou do ruky. " pokárala jí Lily jednou u večeře, když už chvíli znechuceně pozorovala kamarádku, jak si opakovaně zabodává jídelní vidličku do ruky.
"Za prvý, je to nechutný, zvlášť při jídle. " poučovala jí zrzka. "A za druhý, někdo by tě mohl vidět. O Zmijozelákách nemluvim. "
Claire se radši pro jistotu podívala k Zmijozelskému stolu. Bellu a její dva hlídací psy nikde neviděla. Bůh ví, co zase kde dělali.
"Je to sranda viď? " ušklíbl se James na Claire. Myslel tím samozřejmě to bodání.
"Jo, je dobrý, že mě to nebolí. Jako bych píchala do gumy. Navíc se to hojí čím dál rychlejc. " usmála se Claire. Lily protočila oči. Tohle ona nemůže nikdy pochopit, když nepozná, jaké to je.
O pár chvil později už všichni dojedli a šli společně do Nebelvírské věže. Teď nebylo moc chytré chodit někde po hradě v malých skupinkách, tím spíš holky sami. Věděli, že Zmijozeláci dokážou být dost krutý a vychytralí.
Poberti šli nahoru do pokoje pro učení. Měli na zítřek pojednání z lektvarů, které dostali za úkol už před měsícem a poslední termín odevzdání je zítra. Samozřejmě, že to jako vždy nechali na poslední chvíli.
Vešli do pokoje a zůstali zaraženě stát ve dveřích. Celý pokoj byl obrácený vzhůru nohama. Všechny jejich věci byli vyházené z kufrů, dokonce i matrace byli mimo postele. Byla tu spoušť.
"Zmijozeláci. " zasyčel naštvaně Sirius. Tohle vážně přehnali. Věděli, že se dřív nebo později o něco pokusí, že nezůstanou jen u špehování.
"O co se jako pokoušeli? " nechápal James.
"Snažili se najít nějakou stopu, která by vedla k odhalení našich schopností. " hádal Remus. Bylo to logické.
"Co si myslej, že si vedem deníček? " prskl Sirius rozhořčeně.
"Mohli po sobě aspoň uklidit, kdo to má uklízet? " zabručel James popuzeně, když si uvědomil, že to všechno budou muset uklidit. Ozvalo se krátké zaklepání na dveře a hned nato vešly Lily s Claire.
"Koukám, že u vás byli taky. " konstatovala Claire, když viděla ten bordel. U holek to převrátili vzhůru nohama podobně.
"Jak se sem dostali? " nechápal James.
"To není zas tak těžký si domyslet. Někde na chodbě si odchytili nějakýho chudáka prváka z Nebelvíru, přitlačili ho ke zdi, dali mu hůlku pod krk a on jim ze strachu řekl heslo. Předpokládám, že to udělali teďka. Na večeři nebyli a věděli, že ve věži nikdo nebude, protože všichni budou ve Velké síni. " odhadovala Lily svojí teorii.
"Ale jak se dostali k vám, vždyť vy ty schody máte začarovaný ne? " opáčil James.
"Jo, ale jen proti vstupu kluků, ne proti jinejm kolejím. " opravila ho Lily. "U vás asi hledali Snape a Yaxley a u nás Bellatrix. "
"No, asi nebyli moc nadšený, že si dali takovou práci a našli velký kulový. My žádný zmínky o schopnostech nikde nemáme. Dokonce ani nic nevzali, tady leží můj neviditelnej plášť, ale ani o ten zájem nejevili. " ušklíbl se James, když si představil, jak museli zuřit, když to tady vyrabovali zbytečně.
"Tvůj neviditelnej co? " vykulila Lily oči. O Jamesově rodinném dědictví neměla ani ponětí.
"Plášť. " mávl rukou James nad touto vzácností, jako by to byl kus hadru.
"Jenže mě něco vzali. " ozvala se Lily. Všichni se po ní překvapeně podívali.
"Nějaký moje kresby chyběj. " dodala na vysvětlenou. Všichni věděli, že nemyslí žádná umělecká díla, ale obrázky na kterých zachycuje svoje vize budoucnosti.
"Co ti chybí? " zajímal se Remus.
"Prošla jsem si to jen zběžně, takže to nevim přesně. Ale vim o dvou. Jeden je ten, kterej sem nakreslila před famfrpálem a druhej z Prasinek. " řekla Lily trochu zoufale. Všichni věděli, co to znamená. První obrázek, který nakreslila před famfrpálovým zápasem letos na podzim, zachycoval moment, kdy ležel rozlámaný James v kaluži krve na hřišti, poté co spadl z koštěte. Druhý byl z onoho víkendu v Prasinkách, který nakreslila přímo tam na cár papíru a byla na něm mrtvá Claire a Smrtijedi.
"Myslíš, že se domysleli? " zajímal se Sirius.
"Myslim, že jim to nic moc neprozradilo. Nanejvýš uhodli mojí schopnost, no. " pokrčila Lily rameny. "Ne, že by mě to těšilo, ale já je tím nijak neohrožuju, takže pro ně nejsem zas tak cenná informace. Vy jste mnohem důležitější. "
"Hajzlové, tohle jim neprojde. " prskl James naštvaně. Nejen, že ho vytočila jejich drzost, ale hlavně ho naštvalo, že v tuto chvíli už možná vědí Lilyinu schopnost. Se Snapeovým bystřejším uvažováním určitě.
-----------------------------
Do vánočních prázdnin už zbývaly jenom dva dny. Byl čtvrtek a v sobotu studenti odjížděli domů. Učitelé je pořád nutili něco dělat a učit se, jenže všichni už měli vánoční náladu, takže se jim nic nechtělo dělat.
Poberti a holky seděli dole ve společence a dodělávali poslední předvánoční úkoly. Bylo už po jedenácté hodině, ale jim to nevadilo. Oni chodili běžně spát kolem půlnoci. Moc lidí tu dole ve společence už nebylo, všichni šli buď spát, nebo šli aspoň nahoru do svých pokojů.
Najednou se ozvalo bušení na portrét. Někdo se snažil vší silou dostat dovnitř a ten někdo nebyl logicky z Nebelvíru, protože neznal heslo. Sirius vstal a šel otevřít.
"Holko drzá, celou mě rozmlátíš. " lamentovala Buclatá dáma. U vchodu stála Niki.
"Fajn, ste tady. " vydechla Niki s úlevou. Byla dost zadýchaná, očividně předtím běžela.
"Co se děje? " vyptávala se Lily, když Niki vešla do Nebelvíru a posadila se u nich v křesle.
"Tracy zmizela. " vyhrkla potichu Niki, aby nevzbudila u ostatních studentů, kteří tu ještě byli, nějaký rozruch.
"Cože? Jak to myslíš, zmizela? " vykulil oči James.
"Doteď ještě nepřišla. Myslím, že po večeři šla do knihovny, ale už je hodina po večerce a ona nikde. " vysvětlovala Niki a bylo vidět, že se o sestru vážně bojí.
"Třeba má s někým rande. " nadhodila Claire možnou alternativu.
"Kdyby měla něco domluvenýho, věděla bych o tom, vždycky si všechno říkáme. " odmítla Niki tuhle alternativu.
"Myslíš, že v tom maj prsty Zmijozeláci? " ozval se Remus.
"Kdo jinej? " odpověděl místo Niki Sirius.
"Třeba se to nějak vysvětlí. " uklidňovala Lily všechny kolem.
"Měli bysme ji jít hledat. " rozhodl James okamžitě. Nikdo na nic nečekal a všichni vyrazili ze společenky, klukům a Niki bylo jedno, že je už dávno po večerce a Lily s Claire to překously, protože jdou z věže z dobrého důvodu. Hrad byl velký a oni nevěděli, kde začít. Šli nakonec k Havraspárské věži, protože je nejpravděpodobnější, že Tracy by mohla přijít právě tam.
Niki šla zkontrolovat, jestli mezitím nepřišla, ale v pokoji nebyla, takže zůstali stát před věží na chodbě. Nečekali ani čtvrt hodiny a Tracy se konečně objevila. Vymotala se z tmavé chodby. Všichni hned poznali, že si jí vzali Zmijozeláci do parády, protože byla trošku zraněná.
"Pane bože, Tracy, co se stalo? " vyjekla Niki hrůzou, když viděla svoje dvojče. Mučili jí snad ohněm? Měla trochu ohořelé a přičmoudlé šaty.
"Odchytili si mě, když sem se procházela na nádvoří. " vydechla rozklepaná Tracy, bylo vidět, že jí tenhle zážitek zmohl. "Niki, skoč mi prosím pro vodu, jsem úplně vysušená. Půjdem si někam sednout a řeknu vám to. " poprosila Tracy svojí sestru o vodu, voda jí totiž momentálně dost chyběla.
Niki donesla sestře velkou lahev vody a všichni si našli volnou učebnu, která byla nedaleko, a tam se zašili, aby jim Tracy mohla všechno vypovědět.
"Procházela sem se venku, jen tak ve sněhu. Ve vodě sem jako doma, ať už v jakýkoliv podobě. Najednou se na mě všichni tři vrhly a chytili mě. Začali se mě samozřejmě vyptávat na naše schopnosti. Víc než já, Niki nebo Matthew ste je zajímali vy. " začala Tracy vyprávět. To všichni předpokládali, že se vyptávali na ně a nechtěli si jen přátelsky pokecat.
"Já sem jim samozřejmě nic říct nechtěla a nechtěla sem ani ukázat svojí schopnost. Jenže oni mi sebrali hůlku, takže sem se nemohla bránit. Bellatrix na mě použila Cruciatus. " vyprávěla Tracy.
"Cože? " vyhrkl Remus převapeně. O Zmijozelácích měli všichni své mínění, ale ani ve snu by je nenapadlo, že by někdo z nich na školním pozemku použil kletbu, která se nepromíjí.
"Jo, Cruciatus. " zopakovala Tracy, aby mu to potvrdila. "Moje schopnost už je natolik vyvinutá, že je součástí mně. Můj mozek vycítil nebezpečí a moje tělo se podvědomě samo proměnilo ve vodu. Takže kletba mi neublížila. "
"Takže tvoje vlastnost je prozrazená. " konstatoval James.
"Jo, ale to mě ani tak netrápilo. Oni se víc zajímali o vás. Byli teda dost překvapený, když to viděli. Bellu jsem očividně vytočila, tak na mě posílala jedno kouzlo za druhým, ale neublížilo mi to. Všude kolem byl sníh, takže moje energie byla nevyčerpatelná. " povídala dál Tracy.
"Živě vidim, jak musela bejt Bellatrix naštvaná. " zašklebil se Sirius. Svojí sestřenici znal bohužel až moc dobře.
"Jo, to byla. " přikývla Tracy. "Jenže pak je napadlo vzít mě do hradu. Zavlekli mě do nějaký starý učebny ve sklepení. "
"Tam už nebyl sníh. " vyhrkla Lily, když si uvědomila, že Tracy potřebuje čerpat energii z vody. Když už na ní přímo nesahá, musí ji aspoň cítit.
"Nebyl, ale naštěstí tam je dost vlhko, takže vodu sem cítila všude. Vložil se do toho Yaxley, ten má tu schopnost vrhání ohně. S tou sem se důvěrně seznámila. Začal mi pálit prsty. Jenže jak říkám, bylo tam vlhko, takže jsem měla energii. Prsty se mi proměnily vždycky v led, on je ohněm rozpustil a pak se voda stáhla zpátky a zase mi narostli. To už byli dost naštvaný. Bellatrix přímo zuřila. Jenže se do toho vložil Snape. " povzdychla si Tracy.
"Ajéje, ten něco vymyslel. " kousl se Remus do rtu. Měl na mysli tu Snapeovu schopnost přemýšlení. Určitě mu došlo, jak Tracyina schopnost funguje.
"Jo, ten teda něco vymyslel. " řekla smutně Tracy. "Vyčarovali kolem mě ohnivou bariéru, kruh, ze všech stran. Já se postupně začala vysoušet a nemohla jsem se už svou schopností bránit, protože jsem neměla už žádnou vodu v těle. "
Všichni Tracy pozorovali, bylo jim jí líto. Chudák Tracy, byla na to sama, nemohla se bránit a ani si zavolat o pomoc.
"Bylo to strašný, přes oheň na mě začali vysílat kouzla a potom začali kruh zmenšovat, takže ty plameny mě skoro olizovali. Bylo to strašný, už sem to nemohla prostě vydržet. " Tracy se rozbrečela.
"No tak. " uklidňovala jí Niki a objala ji.
"Tys jim to řekla viď. " řekl do všeobecného ticha pomalu James. Došlo mu, že Tracy nebrečí jen kvůli prožití bolesti. Tracy přikývla.
"Fakt sem nechtěla, jenže se to prostě nedalo vydržet. " omlouvala se Tracy a z očí se jí koulely slzy.
"To nic. " utěšovala jí Lily. "Mučili tě a byli by ti udělali ještě něco horšího. Kdyby si neodchytili tebe, našli by si někoho jinýho z nás. "
"Nejhorší je, že sme věděli, že něco takovýho přijde. Víme, jaký sou Zmijozeláci svině. My sme nic neudělali, nedávali sme si dost pozor. " vyprskl James naštvaně. Mělo jim to přece všem dojít. Bellatrix si vynutí informace jakkoliv.
"Jo, je to naše chyba, že sme to vůbec dopustili. " přikývl souhlasně Sirius.
"Já sem to ale vykecala. " škytla Tracy.
"Jak řekla Evansová, kdybys to nebyla ty, byl by to někdo jinej. Byla jen otázka času než něco takovýho podniknou a naše schopnosti se dozvěděj. Sice věděj, čemu čelit, ale nevěděj, že sme dobrý a silný. A hlavně, je nás mnohem víc. " konejšil jí James, aby dal najevo, že to vůbec nevadí. Tracy z toho byla fakt špatná. I když za to nemohla a v její situaci by to řekl asi každý, cítila se vůči všem dost provinile.
"Jo, nevěděj, s kým si zahrávaj. Jestli budou mít nějaký problémy, tak jim ukážem. " ušklíbl se bojovně Sirius.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | 23. dubna 2012 v 19:36 | Reagovat

no, pořád čekám, že se to nějak pořádně rozjede, nějaký vzrůšo nebo tak a ono pořád nic.. ale gumová ruka claire se povedla ;-)

2 Elis Elis | 24. dubna 2012 v 18:38 | Reagovat

Mně se ta kapča náhodou moc líbila :) Jako každá :D Už se těším co zmijozelákům provedou :)))

3 Koki Koki | 24. dubna 2012 v 19:02 | Reagovat

Dost mě pobavil začátek. Hlavně Claiřino zkoumání Jamesovi schopnosti. :D
Ale ty zmijozelský sv*ně si zasloužej dostat přes hubu.

4 hplovehp hplovehp | Web | 25. dubna 2012 v 12:59 | Reagovat

Já už se nemůžu dočkat, až naše parta udělá ze Zmijozeláků hadí sushi! :D

5 LilyE LilyE | 8. května 2012 v 16:37 | Reagovat

krasa......ttěšim se až z nich udelaj grilovaný zmije:D moooooooooooocinky pekne:D :D :D

6 Sheila Sheila | 19. května 2012 v 17:42 | Reagovat

'Super kapitola, už se moc těším na další! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama