Everybody should have his own world...

13.kapitola - Claire Bennetová

13. dubna 2012 v 17:43 | Maggdinka |  *Weird people*
Po kapitole k Elitě Bradavic je již tradičně na řadě Weird People. V minulé kapitole Claire všem zamotala hlavu. Poprvé sme se v této povídce také potkali s Voldemortem a jeho tlupou a taky jsme viděli Bellatrix, která pro Pána zla špehuje. Dají si naši superhrdinové pozor na Bellu a Zmijozeláky, aby Voldemort neprokoukl jejich schopnosti? A jak je to vlastně s Claiřinou schopností? Nebo jich snad má víc než ostatní? Na tyhle otázky dostanete odpověď jedině, když si přečtete tuhle kapitolu :-) Takže hurá do toho. Doufám, že vaši představivost a fantasii nezklamu a že potěším vaše čtenářské oko. Hlavně si kapitolu moc užijte a jako vždycky moc prosím o komentáře. Ráda si čtu vaše názory a vždycky mě zahřeje na srdci, když vidím, že přibyl nový komentář…Vaše Maggdinka♥
Claire Bennetová

Claire byla v následujících dnech pořád nesvá. Nic zvláštního na sobě sice poslední dobou nepozorovala, ale byla z toho očekávání nervózní. Když s Lily řekli klukům o tom jejím snu, který se jí zdál a předpověděl Jamesovo a Siriusovo setkání s Bellatrix, nikdo z nich nepochybovat, že má Claire nějakou schopnost. I její falešnou smrt teď připisovali experimentu ministerstva kouzel a ne černé magii.
Dávali si velký pozor na Zmijozelské. Věděli, že v tom není zapletená jen Bellatrix, ale určitě ještě minimálně Snape a Yaxley.
"Ještě, že mám to čtení myšlenek a že oni o tom nevěděj. " děkoval Sirius za svojí schopnost, když šli z hodiny lektvarů, kterou měli právě se Zmijozelem. Bellatrix ho pořád pozorovala, ale on o každé její myšlence věděl. Svojí schopnost vytrénoval už natolik, že se dokázal soustředit na myšlenky jen jedné osoby a ostatní lidi jakoby ztlumil. Momentálně to bylo vážně užitečné.
"Ona nemyslí na nic jinýho. Celou dvouhodinovku sem na ní byl napojenej. Snad ani na minutu nemyslela na lektvary nebo něco jinýho. Pořád přemejšlela, jak nás nachytat na švestkách. " líčil Sirius ostatním Belliny myšlenky. Nikdy by si nemyslel, že bude rád za to, že vidí svojí pošahaný sestřenici do hlavy.
"Jamesi, hlavně si dávej ty bacha. " káral Remus Dvanácteráka.
"Proč zas já? " ohradil se James dotčeně. Proč Remus mluví jen k němu, snad všichni musí být opatrní ne?
"Neber to špatně, ale od tý doby, cos získal tu tvojí nezranitelnost, jako bys zároveň pozbyl šikovnost a obratnost. Seš dost nemotornej. " vysvětloval Remus s omluvou v hlase.
"To vůbec není pravda. Famfrpál mi jde pořád skvěle. " odsekl James.
"Jo, to sme viděli na tom prvním letošním zápase. " ušklíbla se sarkasticky Lily. Mluvila o tom zápase, kdy James spadl ze strašné výšky na zem a pak se sám zvedl. V tu dobu se projevila jeho schopnost a Lilyina předvídavost tuto událost zachytila.
"Jenže za to sem nemohl. To se prostě při hře stává. V tom nebyla nešikovnost. O koště sem nezakopl. " zabručel James naštvaně. Byl uraženej, že se všichni pouštěj do něho.
"To je pravda, James za to nemůže. " ozval se Peter.
"Díky, Červíčku. " podíval se na svého kamaráda James překvapeně. Čekal by, že se ho zastane spíš Sirius než Peter.
"Nechtěl sem tě urazit, Dvanácteráku, chtěl sem tim říct, že by sis měl dávat větší pozor. Když se totiž zřítíš z padesáti stop, rozsekáš se a pak vstaneš a odejdeš po svých, tak je to docela nápadný. " mluvil rychle Lupin, aby Jamese nějak neurazil.
"Tak hele, všichni si musíme dávat pozor na to, jak se chováme, co děláme a co říkáme. " utnula to Lily. Nechtěla, aby se mezi sebou začali hádat. Už tak byli všichni nervózní z toho, že jim Zmijozeláci pořád dýchali na záda.
"Jo, Lily má pravdu. Musíte schopnosti používat co nejmíň. Když už, tak jen o samotě nebo mezi sebou. Ostatním lidem hodně maličkostí ujde, ale Zmijozeláci si daj jedna a jedna dohromady. " ozvala se Claire. Co se týkalo schopností, nikdy moc nemluvila, protože se jí to vlastně netýkalo, takže jí přišlo nefér, aby do toho kecala. Ale tentokrát něco říct musela. Navíc, třeba se jí to za chvíli začne týkat taky.
"Jo, Bennetová má naprostou pravdu. " přitakal Sirius souhlasně. "Musíme se prostě spolehnout na normální kouzla a nedat to na sobě znát. Teď jde hlavně o ty, co maj aktivní schopnosti, který se daj poznat, což sou všichni kromě mě a Evansový. "
"Jo, to je pravda. Lilyinu schopnost nikdo nepozná, když neuvidí obrázky a o Siriusovi se taky nedozvěděj, že čte myšlenky, pokud se někdo omylem neprokecne. " souhlasil James.
"Měli bysme už zmlknout. V tomhle případě platí dvojnásob, že stěny maj uši. " ukončila Claire konverzaci o schopnostech, protože pořád byli na chodbě a šli nahoru do Nebelvíru.
-----------------------------
Pomalu ale jistě se blížil čas Vánoc. Byl už začátek prosince a většina studentů už se těšila, až pojede na prázdniny domů a odpočine si. I Poberti a holky se na Vánoce chystali domů. Sirius jel samozřejmě k Potterům, protože v létě nadobro utekl z domu Blacků, protože už tam nemohl vydržet ani minutu.
Poberti právě seděli ve společenské místnosti a dělali, že se učí. Tenhle dojem dokázali navozovat velice dobře, i když jediný kdo se z nich opravdu učil, byl Remus. Claire a Lily někde lítaly po hradě. Chtěly si od kluků trochu odpočinout, poslední dobou s nimi trávili dost času.
"Kde ty holky sou? Už je skoro večerka a oni se pořád někde toulaj. " strachoval se James o spolužačky.
"Prosimtě, že se o ně tak zajímáš. Zas trůněj někde v knihovně nebo se procházej po hradě. " mávl rukou Sirius.
"Mě jde o to, že to není tak úplně bezpečný. Pořád nám na záda dejchaj Zmijozeláci. Aby si je někde neodchytili a něco jim neudělali. Víš, že oni sou schopný všeho. " vysvětloval James svoje obavy.
"Dvanácterák má pravdu. Určitě není bezpečný potulovat se po hradě jen tak večer. " zastal se ho Remus.
"Přece je nemůžem zamknout v pokoji nebo za nima pořád dolejzat. " opáčil Sirius.
"Mně by to nevadilo. " usmál se Potter.
"To vim, že ne. Ty za Evansovou dolejzáš rád. " rozchechtal se štěkavě Sirius.
Pár minut po desáté hodině, kdy odbyla večerka, se otevřel portrét Buclaté dámy a dovnitř konečně přišly holky.
"No konečně, už sme se báli, jestli vás někde nepřepadli Bella a spol. " hudroval James, jakmile je uviděl.
"Nestarej se, Pottere. " odsekla Lily. Vadilo jí, že jí Potter komanduje.
"Budu se starat. To není žádná prdel. Zmijozeláci sou svině, provedli by vám cokoliv, jen aby zjistili, co máme za schopnosti. " zvýšil James naštvaně hlas, ale potichu, aby je lidi kolem neslyšeli.
"Jo Pottere, my víme, že to myslíš dobře. " řekla rychle Claire, když viděla, že Lily se už nadechuje, aby mu na to něco odsekla.
"Teda Bennetová, tobě to dneska obzvlášť sekne. " hvízdl obdivně Sirius na Claiřinu adresu. "Mohu políbit tvojí líbeznou ručku? " ušklíbl se, popadl jí za ruku a políbil jí.
"Di se bodnout Blacku. " zasyčela Claire a znechuceně si mnula políbenou ruku. Ona i Lily si ke klukům přisedli na volná křesla u krbu.
"Nesledovali vás zase? " zajímal se Remus.
"No, když s náma není Black, je těžký to poznat, ale myslim, že ne. " pokrčila Lily rameny.
"Teda Evansová, je hezký vědět, že je pro tebe beze mě něco těžký. " ušklíbl se Sirius provokativně.
"Zas tak moc si nefandi. " prskla Lily.
"Jak nefandi? Teď si to sama řekla. " zasmál se Sirius triumfálně.
"Blacku, radši sklop hlavu a zas dělej, že se učíš. " odpálkovala ho za svojí kamarádku Claire. Už jí ty Blackovi plky štvaly. Chtěla chvíli ticho a klid. S Poberty tyhle slova moc dohromady ale nešla.
Kupodivu, Sirius i ostatní uposlechli a nic nedělali ani neříkali. Lily se začetla do nějaké knihy, Remus dělal úkol a kluci od něj opisovali a Claire zírala do krbu na plameny a o něčem přemýšlela.
"Drž hubu, Blacku. " řekla najednou Claire otráveně. Všichni se na ní nechápavě podívali. Tentokrát, ač je to divné, Sirius výjimečně mlčel a ani nedutal.
"Co je? " nechápala Claire, když viděla, jak na ní ostatní zírají.
"Já sem nic neřekl. " ozval se dotčeně Sirius. Tuhle větu slyšel už mockrát, ale ještě nikdy neoprávněně.
"On opravdu nic neřekl, Claire. " ujišťovala kamarádku Lily, když viděla, jak Bennetová nedůvěřivě kouká.
"Už mám asi slyšiny. Jsem docela unavená. " pokrčila rameny Claire. Jinak se to vysvětlit nedalo. Všichni zase zmlkli a věnovali se svým předchozím činnostem. Jen Sirius pozoroval Claire. Ta už nekoukala do ohně, ale zmateně koukala po lidech ve společenské místnosti. Něco mu to připomínalo.
"Ty mě slyšíš. " ozval se Sirius. Jenže nepromluvil. Claire na něj zrovna koukala a nepohnul pusou, pouze na ní koukal.
"Jo, slyšim. " odpověděla mu Claire telepaticky. Byla dost vyjevená.
"A slyšíš, co si myslej ostatní. " konstatoval Sirius suše. Claire přikývla.
"Vítej v mým světě. " řekl Sirius, teď už nahlas. Ostatní opět vzhlédli a nechápali. Že by se pomátl už i Sirius?
"Bennetová slyší myšlenky, jako já. " vysvětloval Sirius ostatním. Všichni kulili oči. Nikdo nevěděl, co se to s Claire děje. Očividně se i u ní začala projevovat nějaká schopnost, ale bylo záhadou jaká.
"Už to mám! " bouchl James triumfálně pěstí do stolu, až se ostatní lekli.
"Co jako? " nechápala Lily.
"Uvažujte. " naklonil se James blíž k ostatním, aby nevyřvával na celý Nebelvír. "Nejdřív v Prasinkách, Claire nezemřela, i když schytala smrtící kletbu. Kdo u ní byl naposledy? Já. Potom ten sen, kdy viděla Bellatrix se mnou a Siriusem. S kým tráví nejvíc času? S Evansovou. A teď, najednou slyší myšlenky a s kym přišla poslední do styku? Se Siriusem. " vysvětloval James svoje úvahy.
"Počkej, teď je tady s náma se všema a ostatní nic. " zarazil se Peter.
"Claire, teď slyšíš, na co myslim? " podíval se na ní James.
"Jo, tři tisíce pět set osmdesát jedna. " odpověděla Claire číslem, které si James myslel.
"Dej mi ruku. " pobídl jí Potter potom. Claire nechápala, ale byla zvědavá, o co mu jde, takže mu ruku dala.
"Slyšíš teď něco? " zeptal se James znovu, když jí pustil. Claire se na chvíli zaposlouchala. Nikdo z nich ani nedutal.
"Nic. " vydechla Claire nechápavě.
"Udělej si něco. " pobídl jí James najednou.
"Cože? " vykulila Claire oči. Nechápala, proč po ní chce, aby se zranila. Pak jí ale začalo pomalu docházet, co tím Potter sleduje. Byla zvědavá.
Vzala tedy ostrý brk, se kterým psal Remus a přejela si jím po předloktí. Objevila se dlouhá rána, která slabě krvácela. Všichni napjatě sledovali a čekali, co se bude dít. Asi minutu se nedělo nic, ale pak najednou, jako by se krev začala stahovat dovnitř. Po další minutě měla Claire na předloktí jen slabou jizvu.
"Už vím, o co ti jde. " přikývl Remus. Sám se divil, že mu to nedošlo dřív, bylo to tak prosté a logické. "Claire nemá žádnou specifickou schopnost. Má schopnost koho, s kým naposledy přišla do tělesného kontaktu. Koho se posledního dotknula! "
"Přesně to sem ti chtěl říct. " přitakal James, když Remus přetlumočil, co má namysli.
"Je to možný? " nechápala Lily.
"Za posledních pár měsíců sme viděli dost nemožností, proč by tohle nebylo možný? " opáčil James. Bylo to přeci tak jasné.
"Musíme si to ověřit. " vyhrkla Claire. Byla nadšená, že má konečně nějakou schopnost jako oni. Až doteď se cítila, jako páté kolo u vozu. Sice o jejich schopnostech věděla všechno, ale nemohla se toho účastnit přímo. Proto chtěla vědět, co za schopnost skutečně má. Dotkla se Remuse.
"Co mám dělat? " zajímala se. Nevěděla totiž, jak se Remusova schopnost používá. Věděla, že Remus ovládá živly a nejbližším živlem tu byl oheň v krbu.
"No, to je dost těžký takhle říct. Prostě natáhni ruku, zvedej jí a mysli na to, aby se ten oheň zvětšil. " radil jí Remus a sám při popisování dělal to, co myslel. Oheň se trochu zvětšil.
"Opatrně ale, ať tě někdo nevidí. " upozornil jí. Claire začala hypnotizovat plameny a v duchu si pořád opakovala, že chce, aby se zvětšily. Natáhla trochu ruku ke krbu. Ostatní hlídali, jestli se někdo nedívá, ale zároveň pozorovali Claire, co se stane. Bennetová začala pomalu zvedat ruku, chvíli se nic nedělo, ale pak se plameny pomalu začaly zvedat.
"Do háje. " vydechla Claire užasle.
"Myslim, Bennetová, že teď můžu říct: Vítej v klubu. " ušklíbl se Sirius. Chtěl Claire poplácat po zádech, ale pak si to raději rozmyslel. Bennetová by asi celý večer nechtěla slyšet myšlenky ostatních. Občas to bylo trochu otravné.
"Je to parádní pocit. " usmála se Claire blaženě. Taky je výjimečná.
---------------------------------
"Pořád nic? " vyzvídala Bellatrix, když přišel i Yaxley. Byla tu ona, Yaxley a Snape. Byli v opuštěné učebně ve sklepení, kde neriskovali, že je někdo uslyší.
"Nic. " vydechl Arnold zadýchaně. "Co vědí, že je sledujeme, dávaj si pozor, aby se nějak neprozradili. Asi svoje schopnosti teď nepoužívají. "
"Už za týden budou Vánoce. " upozornil je Severus Snape na tento fakt. Znamenalo to, že všichni odjedou domů na prázdniny, takže se sledováním bude útrum.
"Pán Zla mi tento úkol zadal už před dvěma týdny. Nebude rád, že jsme ho za takovou dobu nedokázali splnit. " vyprskla Bella naštvaně.
"Kdyby nevěděli, že po nich jdem, bylo by to mnohem jednodušší. " prskl Severus.
"Nemůžu za to, že mě můj krvezrádný bratránek objevil. Nevím, co má za schopnost, která mě odhalila. Dávala jsem si pozor, aby o mě nevěděli. To muselo zařídit nadpřirozeno. " odsekla Bellatrix dotčeně. Jak se jí vůbec Snape opovažuje takhle obviňovat? Kdyby nebyli ti dva tak neschopní, už dávno by všechny schopnosti znali.
"Co budeme dělat? " zajímal se Yaxley.
"Nebojte, mám plán. " odvětila Bellatrix s ledovým chladem a v očích se jí zlověstně zablýsklo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 13. dubna 2012 v 18:58 | Reagovat

Mrcha - to může bejt moje jediná reakce na Bellatrix.
Ale jinak tahle kapitola byla úžasná. A ta Claiřina schopnost to je něco. Si na někoho šáhne a dokáže to co on. To by se mi taky líbilo. I když teda na zmijozeláka bych si nešáhla. :-P

2 market market | 13. dubna 2012 v 22:51 | Reagovat

naprosto božíí... přidej prosím další kapitolu 8-)

3 hplovehp hplovehp | Web | 14. dubna 2012 v 10:02 | Reagovat

Já chci taky takovou schopnost jako má Claire! :D To by byl mega mazec! :-P  8-)

4 Adussaaa Adussaaa | 14. dubna 2012 v 11:47 | Reagovat

Jéé Claire se má. Taková suprová schopnost. Těšim se na další kapču :-)

5 Fanynka12 Fanynka12 | 15. dubna 2012 v 12:04 | Reagovat

Ta schopnost Clair je super :-) Jsem zvědavá, co si na ně Bella vymyslela...moc se těšim na další kapitolku :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama