Everybody should have his own world...

1.kapitola - Zase to začíná

29. dubna 2012 v 15:26 | Maggdinka |  * Elita Bradavic 2 *
Omlouvám se, že mi přidání nové kapitoly trvalo zas docela dlouho, nicméně konečně je tady první kapitola k druhému dílu Elity Bradavic. Nebojte se, že byste o něco přišli. Navázala jsem tam, kde jsme skončili. Sam a Lily se vrátili z Ameriky zpátky do Británie, obohaceny skvělými, ale i nepříjemnými zážitky. Teď je čeká nástup do sedmého ročníku. Jak nový rok začne? Jak se zachová Lily? To se všechno dočtete. Takže čtěte a prosím, komentujte. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥Zase to začíná

Tak už sem zas tady. Na nádraží v Londýně a právě běžim se svým kufrem, těžkým jak kráva. Proč běžim? Protože nestíhám. Je už třičtvrtě na jedenáct a já fakt nechci, aby mi ujel vlak.
Nechápu, proč ještě sedmáci musej jezdit vlakem, když už se umíme přemisťovat. Na druhou stranu, ve vlaku máme dost času, povyprávět si zážitky z prázdnin. A že letos máme co vyprávět! Aspoň já a Lilka.
"Nazdar papoušku! " zařvala sem, když sem byla u vlaku a hledala v davu nějakej známej ksicht.
"Nazdar bloncko! " zněla odpověď. Emma na mě skočila. Jasně, že to oslovení patřilo jí. Dneska měla na hlavě snad každej vlas jiný barvy. Ona už si zvykla, že jí v týhle vizáži řikám papoušek. Moje oslovení samozřejmě pramení z toho, že sem blonďatá.
"Mě se tak stejskalo. " rozplývala se Emma a já měla pocit, že se každou chvíli rozšišlá. Takovou radost sem už dlouho neviděla.
"Jo, to mě taky. " ušklíbla sem se. "Kde sou ostatní? " zajímala sem se pak.
"Už sme zabrali kupé, já sem tě šla najít, aby ses nám ještě nezatoulala. " vedla mě do vlaku. Mluví o mě, jak o nějakým psu. To ať si nechá pro Siriuse.
"Nazdar hovada! " přivítala sem vřele celou svoji bradavičkou famílii. Všichni mě pozdravili a se všema sem se poobjímala.
"Teda Siriusi, slušnej člověk začíná chlastat, až když se setmí. " pokárala sem svýho ex, když sem ho viděla s flaškou whisky u huby.
"To je pravda. Jenže ten, na koho mluvíš, má ke slušnýmu člověku daleko. " rozesmál se Remus. Uložila sem si kufr a sedla si na volný místo mezi Lily a Emmou.
"Tak povídejte, co ste prováděli o prázdninách? " nadhodila sem téma k hovoru. Ne, že by mě nezajímalo, co řikaj, ale poslouchala sem jen na půl ucha. Nemohla sem se totiž strašně dočkat, až jim s Lily začnem vyprávět zážitky z Ameriky.
"Ty ses bavila s Johnny Deppem? " vylítla Emma na nohy a tím si vysloužila pěknou mrdu do hlavy o zavazadlovou přihrádku. Okamžitě sebou sekla zpátky na sedačku, oklepala se a zas šla za mnou.
"Nejen to, mám i jeho autogram! " ušklíbla sem se škodolibě. Vim, že Emma je podobnej fanatik jako já, co se týče Johnnyho. Abych tomu nasadila korunu, zalovila sem v kapse a autogram vytáhla. Schválně sem si ho dneska ráno do kapsy dala, protože sem se na tuhle situaci s Emmou škodolibě těšila.
"Autogram nebo život! " zavřískala Emma a zuřivě se na mě vrhla. Páni, málem sem zapomněla, jak velkej magor ta holka je! Div mi nevyškrábala oči a odneslo to pár mejch vlasů. Sirius s Jimmym jí ze mě pohotově strhli.
"Stejně ti ho ukradnu. Nezapomeň, že máme od loňska společnej pokoj. " odsekla Emma výhružně.
"Dobře ho schovám a budu tě sledovat. " odpověděla sem naprosto vážně. Ten kousek Johnnyho, co mám na papíře mi nikdo nevezme! Po tomhle incidentu sme s Lily začaly vyprávět ještě o naší poslední pařbě v LA, u Blake Lively doma. Samozřejmě, ten incident, mezi Lily a Chacem sme vynechaly.
"No vypadá to, že ste si to fakt užily. " usmál se Sirius. Ten jedinej z toho snad nebyl zatrpklej. Ostatní nám tiše, někteří i netiše záviděli.
"To si teda piš, navíc musíme s Lily za Brumbálem, něco sme klukům slíbily. " přikývla sem a společně se zrzkou sem jim všem začala líčit náš plán, ukecat Brumbála, aby mohli lidi z Atlantidy přijet na nějakej čas do Bradavic.
"No to by bylo super! " radovala se Emma nadšeně.
"Jo, konečně bysme je taky poznali. " přikývla Sarah stejně nadšeně. Oni přece kluky zatím nepoznali.
"Vidíte, tak nám můžete líbat nohy, jestli to vyjde. " ušklíbla se Lily.
"Jo, Logan a Justin se vám budou zaručeně líbit. " dodala sem. Tyhle dva týpci sou fajn, sice sme se z Ameriky vrátili před pár dny, ale mě už se po nich i tak stejská.
"Doufám, že se počítá s nějakou zahajovací pařbou ne? " ujišťoval se Sirius. Venku už bylo docela šero, což nám napovídalo, že co nevidět dojedem do Prasinek. To mi připomíná, že se musim hezky rychle jít v nejbližších dnech podívat za Jazzem. Letos zas bude pracovat u Tří Košťat.
"To si piš, Šlapko. Pařba bude! " vyjekla sem. Mohl si tady snad někdo myslet, že nebude chlastačka? Jestli jo, tak bych ho musela proplesknout. Chlastačky v Bradavicích maj bejt pořád, tim spíš první večer. Letos nastupujem do sedmáku, tak to potřebuje pořádnou oslavu. Je div, že nás ještě nevyhodili a furt se s náma otravujou. Já už bych měla bejt vyloučená aspoň desetkrát.
"Jasně, že pařba bude. " přidala se k mně Emma. To je můj člověk. Ta mě podpoří vždycky, zvlášť když jde o chlast.
O nějakou tu chvíli dýl, sme dojeli do Prasinek. Stihli sme se předtim ještě domluvit, že to zas spácháme u nás v pokoji (od loňska máme přece s holkama společnej). Sirius s Jamesem nezklamali a maj zásoby chlastu. Já a Emma taky něco vezeme, to by nebyli Bradavice bez nějaký tý whisky.
Prodrali sme se hloučkem nějakejch prváků. Já sem šla první a ne moc šetrně sem je odstrkovala, takže ostatní mohli jít za mnou. Já si hold žádný velký servítky neberu. Respekt musí bejt, to je musim naučit hned takhle za mlada!
"Nestrčil tě někdo na pekáči do trouby, Stoneová? " ozval se ten hnusáckej hlas, když sem vylezla na nádraží. Byl to Snape, s dalšíma mejma oblíbenýma spolužákama ze Zmijozelu. Hej ať jde do prdele, mě se moje opálení z Ameriky líbí!
"Zato ty sis nemyl hlavu od začátku prázdnin. Kdyby sis vyždímal vlasy, ufritovaly by se z toho hranolky pro celý Bradavice. " zpražila sem ho a aby byl ještě víc naštvanej, Emma, Sarah a Sirius, který právě vystoupili z vlaku a slyšeli mě, dostali neuvěřitelnej výtlem.
"Ubožačko! " odsekl Snape a s celou skupinkou Zmijozeláků se vzdálil.
"Ubožačko! " napodobil ho Sirius, zapitvořil se a na Srabusova záda ukázal neslušný gesto v podobě vztyčenýho prostředníčku.
"Trapák. " rozesmála se Emma. Ona každou chvíli mluví z cesty, ale musim říct, že v tomhle s ní vážně souhlasim. Nejvtipnější je, že on si dycky začne, snaží se někoho z nás urazit a vymyslí nějakou děsně "originální" hlášku. Někdo z nás ho utře a on odejde pomalu s brekem pryč.
Když se z vlaku vysoukali všichni, začali sme bojovat o nějakej kočár, co nás doveze do Bradavic. O kufry se nám naštěstí postaraj, s nima by to bylo fakt těžký. Nicméně sme s sebou měli příruční tašky a kabelky.
Málem sem umřela smíchy, když Emma přiběhla k jednomu kočáru, na kterej si sedla nějaká holka ze Zmijozelu a čekala na svoje kámošky.
"Hele, my sme tady všichni, kdežto ty čekáš, takže vysmahni. " vyhrožovala jí Emma. Já bejt tou holkou, tak jí radši poslechnu, protože nasraná Emma, to je něco. Samozřejmě, že ta holka se ani nepohla.
Emma na nic nečekala, a protože si nikdy nebere servítky, napřáhla se a sejmula Zmijozelačku taškou. Protože seděla na okraji, zahučela z kočáru dolů na hlavu. Všichni sme se se smíchem soukali do kočáru. Ten dopad asi nebyl zrovna měkkej.
"Já tě žeru. " řehtala se Sarah a triumfálně si s Emmou plácla.
"Já sem jí to řikala po dobrým. Nevim, proč tyhle Zmijozeláci nikdy neposlechnou, co se jim říká napoprvý. " ušklíbla se Emma a nevinně pokrčila rameny. Myslim, že kdyby ta holka Emmu znala, hned by dobrovolně vystoupila. Myslim, že po dnešku už si to bude nejspíš pamatovat.
Po chvíli kodrcání, kdy sem myslela, že můj zadek nepřežije, sme konečně dojeli k hradu a s radostí vystoupili. Všude byl strašnej chaos a všichni se sunuli do Velký síně na zahajovací večeři. Tak mě napadá, co by se stalo, kdybysme se na to prostě vyprdli? Na druhou stranu v našem případě si myslim, že by si naší nepřítomnosti každej hned všiml, protože by bylo o poznání větší ticho.
"Jídlo! " vřeštěla Sarah a zapletla se do davu. Ježiš, přes prázdniny sem skoro zapomněla na její závislost na sladkým, je to možný?
Vešli sme do Velký síně a za pochodu k nebelvírskýmu stolu sme já a Sirius připravovali dnešní pařbu. Ne připravovali doslova, ale promýšleli samozřejmě. My dva sme vždycky hlavní organizátoři, když se jedná o mejdany.
"Proč na nás všichni tak čuměj? " vykoktala sem směrem k Siriusovi, když sem si všimla, že lidi po celý Velký síni na nás koukaj jak magoři. Black se rozhlídl a taky si toho všiml.
"Možná proto, že sme se před prázdninama rozešli a nedokázali se spolu normálně bavit? " hádal Sirius. Ty jo, on zas nebude tak blbej jak vypadá. Ale to já samozřejmě už dlouho vim.
"To by mě zajímalo, co si teď myslej. Dva měsíce sou dlouhá doba a oni neměli přehled, co se mezi náma dělo. " šklebila sem se škodolibě. Ty bradavický drbny sou prostě vtipný. "Vsadim se, že někdo si dokonce myslí, že sme zase spolu. " dodala sem.
"Ať si myslej, co chtěj. " pokrčil Sirius rameny. "Prdelko. " dodal a plácl mě pořádně přes zadek. Ten ví, jak to završit. Polovina holek vyjekla nebo vzdychla. Sirius je fakt borec, já vim, proč je to můj nejlepší kámoš.
*
"Emmo, další flašku! " zavelela sem mocně z postele. Asi ste si správně domysleli, že naše první pařba letošního roku už dávno začala. Je asi jedna ráno a my teď dopili třetí flašku. To docela de.
"Kde je Lily? A James? " rozhlídla se zmateně Leona. Ty vado, to je blesk. Ty dva tady nejsou už tak hodinu a ona si toho všimla až teďka. Emma mi podala novou flašku Ohnivý whisky a já jí moc ráda načala.
"No nejspíš asi spolu ne? " ušklíbl se Sirius posměšně na Leoninu reakci. Jasně, choděj spolu, tak sou asi spolu. Neviděli se od našeho odjezdu od Potterových, tak maj hodně co dohánět. Doufám, že Lilka neudělá nějakou blbost a Jamesovi všechno nevyžvaní.
"Nejdem si zahrát flašku? " vyhrkl Sirius nadšeně. Je svým nápadem očividně uplně okouzlenej.
"Polib mi všechny kejty. " odsekla Leona. Začala sem se na Siriusovu adresu tlemit. Pěkně ho Lea setřela.
"Byl to jen návrh, abysme tady jen neseděli a nenasávali. " odsekl Sirius dotčeně. No jo, ten se hned urazí, jak není po jeho. I když, tohle máme vlastně společný, já taky za každou cenu chci, aby moje nápady procházely.
"O nasávání tady snad dneska první den školy jde ne? " ušklíbla se Emma. "Je to oslava našeho příjezdu do Bradavic. "
"Jo, to ale neznamená, že se nemůžem bavit. " ozvala sem se a tím se zastala Siriuse.
"Mě se ale nic dělat nechce a ostatním očividně taky ne. " vložila se do toho Sarah a mluvila i za ostatní. To jen já a Sirius sme měli furt potřebu něco dělat nebo podnikat. Sme hold neposedný duše.
"Tak si běžte někam zadovádět spolu a nás nechte žít. " zabručela Emma. Co má bejt do háje zas tohle za narážku? Na náš dřívější vztah nebo co? To nebylo úplně hezký.
"Je super bejt zase tady. " zařvala Emma tak moc, že sem myslela, že všichni ohluchnem. Určitě jí bylo slyšet až na druhý straně hradu.
"Neřvi tolik. " drcla do ní Sarah né moc mírně, takže Emma hodila solidní držku z postele na podlahu. Já se začala okamžitě tlemit. Už sem byla trochu opilá. Ty Emminy držkopády mě nikdy nepřestanou bavit.
"Kdo je v zemi zdejší, furt nešukéznější? " tlemila sem se jak blbá o nějakou tu hodinu později v koupelně na zrcadlo. Už sem byla dost pod vlivem a ostatní sem očividně dobře bavila, protože se každou chvíli tlemili.
*
Trhla sem sebou. Venku byla tma jako v pytli, podívala sem se na hodinky. Byly čtyři hodiny ráno. Už asi vážně stárneme a nic nevydržíme, touhle dobou sme ještě dřív pařili a teď už spíme. Kluci odešli asi před hodinou pryč.
Počkat, proč sem se vlastně vzbudila? Všimla sem si, že do pokoje proudí proužek slabého světla pod dveřmi z koupelny. Někdo tam je.
Podívala sem se po všech postelích, holky tam chrápali jak zařezaný. Jen Lily tady nebyla. Až teď mi došlo, že byla celou dobu pryč s Jamesem, a i když sme šli spát, ještě tady nebyla. Když sem si dala svým rozumem všechno dohromady, došlo mi, že v koupelně musí bejt ona. Mě to tak pálí, když chci!
Vstala sem a potichu sem se připlížila ke dveřím a poslouchala sem. Žádnou vodu nebo tak něco sem neslyšela. Nerada bych tam vtrhla ve chvíli, kdy by se Lily sprchovala. Očividně ale nic nedělala, takže sem pomalu a potichu otevřela.
Chvíli sem čučela jak dement a myslela si, že sem padlá na hlavu. Nikoho sem tam totiž neviděla. Že by jen nějakej jantar zapomněl zhasnout?
Pak sem si ale všimla něčeho hodně podivnýho. Lily ležela oblečená ve vaně. Samozřejmě bez vody. Ležela tam a nepřítomně zírala před sebe. Chvíli sem si myslela, že jí někdo zaklel, nebo že se asi nadobro zcvokla. Něco takovýho bych čekala spíš od Emmy nebo od sebe, ale Lily mě překvapila.
"Ehm, můžu se zeptat, co tady děláš? " odkašlala sem si a přisedla sem si na okraj vany. "Všimla sis doufám, že seš oblečená a že v tý vaně není voda, že jo? " dodala sem s úšklebkem. Není možný, aby byla ožralá, když takovou dobu byla pryč z pokoje a tím pádem i pryč od chlastu.
Najednou se rozbrečela. Nejdřív se jí po obličeji koulelo pár slz, ale pak se rozvzlykala tak, že sem myslela, že se snad dusí. Nemá náhodou epilepsii nebo tak něco? Hlavně ať nebrečí, nesnášim, když někdo brečí. Ona moc dobře ví, že mě to vždycky vyvede z míry a nevim, co v takovejhlech situacích dělat.
"On se se mnou rozešel. " vyškytala ze sebe a hystericky brečela dál. Já na ní zůstala opařeně čumět a nebyla sem schopná slova. Ta blbka mu to řekla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 30. dubna 2012 v 14:26 | Reagovat

Jsem ráda, že je pokračování. Sice jsem nechtěla aby se Lily a Jimmy rozešli, ale je dobře, že mu to řekla. Já bych udělala to samý.

2 Leonie Leonie | 30. dubna 2012 v 15:36 | Reagovat

Miluju tvůj styl psaní. Jen tak dál

3 Vendy Vendy | 30. dubna 2012 v 21:11 | Reagovat

mě to bylo hned jasný, že to lily vykecá..

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 1. května 2012 v 10:44 | Reagovat

JAK-SE-MOHLI-ROZEJÍT?!?!?! Néééé!!! Musí se dát OKAMŽITĚ dohromady! Lils a Jimmy prostě patří k sobě!

5 Barussiiik Barussiiik | 4. května 2012 v 17:25 | Reagovat

Škoda, že to takhle muselo skončit. Ti dva patří k sobě.

6 larissak larissak | Web | 2. června 2012 v 23:20 | Reagovat

Úplně miluju tu poslední větu :-D
Strašně se mi líbí tvůj styl psaní a ještě víc tahle kapitola. :-D
Mimochodem...nepodívala by jsi se ke mě na blog? Teprve začínám a zbírám čtenáře :-)
Děkuju předem

7 kath kath | E-mail | 5. února 2015 v 23:27 | Reagovat

je to fakt super kapitolka, presne ako všetky ostatné. som Ti veľmi vdačná, že si sa rozhodla pokračovať s touto poviedkou... prečítala som toho už hoodne ale táto poviedka ma akt chytila za srdce :) škoda, že sa L a J rozišli , ale verím, že s to nejako napraví :D a veľmi sa mi páči Sam so Siriusom :) prepáč, že tu oxidujem po tak dlhej dobe, ale chcem sa Ti podakovať za túto poviedku a aj povzbudiť ťa k novým poviedkam :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama