Everybody should have his own world...

48.kapitola - Čekají nás dva týdny

12. března 2012 v 12:56 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Omlouvám se, že jsem nestihla kapitolu přidat, jak jsem slíbila, o víkendu. Jsem na sebe pyšná, že sem to stihla tak rychle :-D Tenhle týden by mohl být možná ještě plodnější, protože mám jarní prázdniny (konečně!). Sice se chci soustředit na učení a začít s tou maturitou už něco dělat a musim venčit sestřenčina psa, ale nějakou tu chvilku na blog si určitě najdu :-)

No nic, teď ke kapitole. Sam a Lily na konci minulé kapitoly dorazily do Ameriky a hned je čekal šok a okouzlení, když viděli dům patřící Justinově rodině. Konečně se zas uvidí s klukama po těch několika měsících. Tak jak jejich pobyt v USA začne? To uvidíte ;-) Navíc se dozvíte (z obrázku) kde je Justin ubytuje, tak doufám, že se vám to bude líbit aspoň tak jako hlavní budova. Nebudu už tady vykecávat, čtěte. Doufám, že se vám kapitola bude líbit, protože je dost těžký aklimatizovat se v týhle zimě na čtyřiceti stupňový vedra, který v povídce převažují. Užijte si to a zanechte alespoň krátký koment…Vaše Maggdinka♥Čekají nás dva týdny

"Do háje, Lilyňáku, tady strávíme dva tejdny! " vypískla sem nadšeně. Já tomu furt nemůžu uvěřit. Takovej palác. Na tohle nemá ani Potterovic sídlo a to je vážně co říct.
"Je to fakt luxus. " přikyvovala Lily horlivě. Bylo na ní vidět, že je stejně očarovaná jako já.
"Nazdar holky! " ozval se řev od hlavního vchodu. Hned sem poznala, že je to Logan. Jeho hlas se nedá jen tak zapomenout a navíc, několikrát sem si s nim v posledních dnech volala.
"Čau, jak se máte? " to se za ním objevil Justin a vítal nás.
"Zduřte! " zařvala sem, až se lekli, rozeběhla sem se a na Logana skočila a objala ho. Možná to byla trochu přehnaná reakce, ale mně se po něm fakt stejskalo a on je fakt čupr dupr kluk.
"Jo, taky se mi po tobě stejskalo. " ušklíbl se Logan, když sem ho konečně pustila.
"Teda Justine, musim uznat, že tohle je fakt luxusní baráček. " obrátila sem se na pána domu a chválila jejich palác až do nebes.
"Jo dík, taky si myslim. " usmál se Justin. "Za to může mamka, je totiž ministryně kouzel. "
"Páni, to ses předtím nezmínil. " vydechla Lily překvapeně. Teda Justinova mamina je ministryně kouzel celý Ameriky. To je vlastně, jako kdyby byla prezidentkou USA. Spíš mě hlavně udivuje, že do týhle funkce šoupli ženskou. U nás v Británii sou ministři vždycky jen chlapi. Amerika je hold pokrokovější no.
"Ty bláho, neřekly ste, že se sem stěhujete. " rozřehtal se Logan, když uviděl naši kupu kufrů a tašek.
"No neboj, to ještě není všechno. Musim se pak stavit za mamkou pro šaty. " usmála sem se nevinně. Kluci jen nevěřícně kroutili hlavou.
"Teda, vyrůstám kousek od Hollywoodu a naši se pohybujou ve filmařský branži, ale tohle sem fakt ještě neviděl. " nechápal Logan. Tím vlastně řekl, že sme ještě lepší, než celebrity, paráda!
"Tak pojďte, ukážem vám, kde budete bydlet. " vyzval nás Justin a pomocí kouzla naše kufry nadzvedl ze země a nasměrovával je do domu.
"Podrobnější prohlídku můžem udělat potom, pokud chcete. Nejdřív vás ale ubytujem. " rozhodl Justin, když jsme procházeli krásnou, mramorem obkládanou vstupní halou.
"Váš dům se vám bude líbit. " ujistil nás Logan.
"Náš dům? " vykulila oči Lily nechápavě.
"No jasně, dům pro hosty. V domě máme dost pokojů, kde bysme vás mohli ubytovat, ale dům pro hosty je daleko osobnější a pro návštěvy asi lepší. " vysvětloval Justin. No to mě podrž. Dokonce vlastní dům.
"Tak, tady budete, dámy, přebývat. " ukázal Justin, když sme prošli domem dozadu na rozlehlou zahradu. Přímo naproti nám byl rozlehlej dům, velkej, asi tak jako náš normální. Hned před ním byl obrovskej bazén.
"No ty vole, tak tohle je sen. " vydechla sem ohromeně a neodpustila sem si sprostý slovíčko, protože jinak se to vyjádřit nedalo.
"A to tam budem jako jen my? " vykoktala Lily nevěřícně.
"Jo, celý dva tejdny je tohle váš dům. " přikývl Justin. "Já a Logan budem spát normálně u nás v domě. Logan má u nás svůj vlastní pokoj. "
"Ale nebojte, budem s váma furt. Nás se jen tak nezbavíte. " zasmál se Logan rozverně. Oba nám pomohli s kuframa dovnitř.
"Až se nějak ubytujete, přijďte do haly v domě. Ukážu vám dům, jestli chcete. " informoval nás Justin.
"Jo a večer se de pařit. " dodal poťouchle Logan a oba odešli.
****************
Dům pro hosty
****************

-----------------------------------
Když sme si prošli náš dvoutýdenní dům, provedl nás Justin po jejich luxusním sídle. V životě sem v tak krásným domě nebyla. Byl tak moderně zařízenej a i když byla Justinova mamka ministryní kouzel, měli tady plno mudlovskejch vymožeností.
"Nepůjdem na chvíli na pláž? " nadhodil Logan, když sme dokončili prohlídku. Byly asi tři hodiny odpoledne.
"Já sem pro. " přikývla sem nadšeně. To si nechám líbit, plaváníčko v teploučkým oceánu.
"No, na chvíli bysme jít mohli. Pěšky je to odtud asi jen pět minut a stihnem se včas vrátit, abysme vyrazili do centra. Myslel sem, že bysme se mohli někde stavit na jídlo a pak jít pařit. " informoval nás Justin.
"Jo, to bude super. " souhlasila Lily.
"Já taky souhlasim. Aspoň nám ukážeš nějakou dobrou restauraci a ochutnáme nějaký dobrý jídlo. " přikývla sem i já. Šly sme se s Lily rychle převlíknout do plavek a nějakých lehkých plážových hadrů. Venku bylo minimálně čtyřicet stupňů a slunce pálilo. Ještě že sem celý prázdniny poctivě chytala bronz, nebudu vypadat mezi všema kaliforňanama jak sejra.
"Ještě, že sem si vzala plážovou tašku. " děkovala Lily bohu a nacpala do tašky osušku, opalovací krém a flašku s vodou. Měla moc pěknou proužkovanou, barevnou, plátěnou tašku.
"To mi povídej. " přikývla sem souhlasně a zachovala se podle jejího vzoru a všechno potřebný sem si sbalila do svý suprácký slaměný tašky, která se hodí přesně na pláž. Během čtvrt hodiny sme byly ready a šly sme za klukama.
Jak Justin prorokoval, cesta nám zabrala pět minut. Dolů to šlo rychle, protože Justinův dům byl vysoko na kopci nad oceánem. Nechci vidět tu cestu nahoru, radši si zalezu do nějakýho křoví a přemístim se.
Cestou dolů sme s Lilkou obdivovaly krásný domy. Všude stály jen samý honosný a velikánský vily, jde vidět, že tady bydlej samý boháči. Třeba tady nějakýho sbalim a po škole se sem přestěhuju. Ježiš to by byl sen!
Dorazily sme na pláž a okamžitě obsadili čtyři volný lehátka, nedaleko vody.
"Moc lidí tady teda není. " komentovala sem, protože pláž byla poloprázdná. Už sem v zahraničí byla a u moře taky a všude vždycky byla hlava na hlavě. Zrovna tady, v Malibu, nejproslulejších plážích v LA, bych čekala, že tady bude narváno.
"Tohle je soukromá část pláže. " vysvětloval Justin. "Nebo není vyloženě soukromá, ale prostě sem choděj jen lidi, který bydlej v okolí nad oceánem. Ostatní veřejnost a turisti sou o několik kiláků dál. " fíha, dokonce soukromá pláž. No, člověk se nemůže divit.
"Kterým směrem je Atlantida? " zajímala se Lily a koukala na oceán, jako by čekala, že se ostrov se školou objeví přímo před ní.
"Ta je jakoby u Santa Monicy. " informoval jí Logan. "To je pěknej pár kiláků dál. " ušklíbl se. Santa Monica odtud byla samozřejmě pěknej kus cesty. I když tady v LA berou tu vzdálenost trošku jinak, protože je to tady děsně rozlehlý.
"Klidně tady vykecávejte, ale já du zkusit vodu. " uzavřela sem ty jejich nesmyslný keci a rozeběhla se do oceánu.
*
Na pláži sme byli asi dvě hodiny, ale skvěle sme se bavili. Bylo fajn bejt zase tady, všechno mi přišlo tak bezstarostný a na Jazze ani na Siriuse, ani na nikoho jinýho sem ani nepomyslela.
V sedm sme měli rezervaci v jedný restauraci, kde to domluvil Justin. Takže sme se s Lily osprchovaly a smyly ze sebe slanou vodu a hodily se do gala. Vzhledem k tomu, že po večeři sme měli jít ještě pařit někam do klubu, ohákly sme se do párty hadrů, který nám mamka ušila. Musim říct, že sem fakt spokojená a Lily očividně taky.
*****************
Ukázka šatů
*****************
Sam šaty

Lily šaty

"Teda, jako vždycky vám to moc sluší. " pochválil nás Logan obdivně, když sme za nima přišli do domu.
"Můžem vyrazit? " zeptal se Justin a všichni sme svolili. Vyšli sme před dům, chytili se za ruce a přemístili se do centra Los Angeles. Nevěděly sem s Lily, kam nás chtějí vzít, takže sme se nemohli přemístit sami. Objevili sme se v nějaký postranní uličce, což bylo docela jasný, aby nás nikdo neviděl. Okamžitě sme uslyšeli ruch velkoměsta. Všude kolem byla stovka lidí.
"Kde to vůbec sme? " zajímala se Lily.
"V Beverlly Hills. " informoval nás Logan a vyrazil jako první na ulici.
"Jdeme do naší oblíbený restaurace. Je fakt dobrá a není ani tak moc drahá. Dávali sme tam rezervaci už minulej tejden, když sme se dozvěděli, že přijedete, protože jinak bysme se tam těžko dostali. " vysvětloval Justin.
"No, kdybys řekl mámě, ať to zařídí, tak bysme místo dostali i včera. " mávl rukou Logan.
"No, vaši by to taky zařídili. " ušklíbl se Justin. Koukám, že rodiče obou kluků maj docela velkej vliv. Není se čemu divit. Justinova máma je ministryně kouzel a Loganovi rodiče zas pracujou v showbussinesu.
Ušli sme pár kroků a objevili sme se před hezky a luxusně vyhlížející restaurací. Vevnitř bylo evidentně dost živo. Ono bylo živo všude, na ulici bylo plno lidí.
"Il Tramezzino. " přečetla Lily název restaurace. "To je italská, že jo? " hádala.
"Jo je, jak to víš, tys už o ní slyšela? " nechápal Logan.
"Ne, ale ten název zní italsky. James má italské kořeny, takže už to začínám jaksi rozlišovat. " vysvětlovala Lily. No jo, její milovanej je na půl Ital, takže už se do toho taky dostává.
"No jo, já zapomněl. James se o tom zmiňoval. " přikývl Logan, když pochopil. Vešli sme dovnitř, hrála tady příjemná muzika. Justin s Loganem zamířili na takovou malou recepci, kde stála hezká holka. Tady se očividně vyřizovali rezervace.
"Dobrý den, máme tady rezervaci na jméno Justin Green. " ohlásil Justin tý ženský.
"Jistě, pane Greene, už na vás čekáme. " usmála se dívka na zákazníka a všechny nás odvedla ke stolu. Přišel k nám nějakej poskok a vzal si ode mě a Lily naše kabátky.
"Ty se menuješ Green? " podívala sem se skepticky. Teď mě tak napadá, že vlastně ani nevim, jak se oba jmenujou příjmením.
"Ne, dal jsem rezervaci pod falešným jménem, abych se pobavil. " ušklíbl se Justin ironicky. Ha, ha, ten dokáže bejt vtipnej.
"Jak se menuješ ty, Logane? " zajímalo mě. Green není ještě tak strašný, sem zvědavá na Logana.
" Já takový štěstí na normální příjmení neměl. " ušklíbl se Logan. "Já sem Huntzberger. "
"No, není to úplně normální jméno, ale co, to si nevybíráme. " pokrčila Lily rameny a tím mu dala najevo, že na tom není nic směšnýho.
Objednali sme si jídlo a parádně se nadlábli. Vařili tady fakt výborně, to se musí nechat. Už dlouho sem se takhle dobře nenajedla, naposledy snad na velikonoce, kdy sme byli u Potterů a vařila nám paní Potterová.
"No, myslim, že je pravej čas, jít pařit. " shrnul situaci Logan, když sme dojedli. Bylo něco kolem půl devátý.
"Já myslela, že tady se začíná pařit až kolem půlnoci. " ušklíbla sem se.
"To sice jo, ale kluby otevíraj většinou v devět. Aspoň tam nebude tak narváno. " pokrčil Logan rameny. Justin to za nás zakásnul, docela se prohnul, protože každej sme měli jídlo asi o čtyřech chodech, ale jak sám řekl, jemu to je jedno, protože má peníze od rodičů. Když můžou žít v takovým paláci, takováhle útrata pro ně nic neznamená.
"Půjdem pěšky, kousek odtud je dobrej klub. Budem tam asi za čtvrt hodiny. " informoval nás Logan, když nám donesli věci ze šatny a my vyšli z restaurace.
"Kam plánujete jít? " zajímala se Lily.
"Do Zlatá léta. To je jeden z nejlepších klubů tady v okolí. Hrajou tam převážně takový ty hity z osmdesátých a devadesátých let. " uvedl nás Justin do obrazu.
"Jo, tam je to fakt parádní, bude se vám tam líbit. " přisvědčil Logan.
"Mě se líbí všude, kde je chlast. " zasmála sem se. To je náhodou pravda, ale to vy už asi stejně víte, protože mě dobře znáte.
Chvíli před devátou sme dorazili ke klubu, moc lidí tady nebylo, takže sme si vystáli jen krátkou frontu. Zaplatili sme vstup a vešli dovnitř. Hned mě to místo uchvátilo. Byly tady disco koule, všude světla a asi čtyři bary. Klub měl dvě poschodí a my se posadili dole, nedaleko parketu na dva gauče.
"Dojdu pro nějaký pití. " nabídl se Logan.
"Já ti pomůžu, abys to pobral. " vyskočil na nohy i Justin a oba odešli k jednomu z barů. Obsluha byla oblečená v zářivým oblečení, přesně takovým, jaký se před dvaceti lety nosilo. Byla to fakt pecka. Kluci nám donesli drinky, už nás znali a věděli, co pijeme.
"Tak holky, na nás a na následující dva tejdny. Pořádně si to tady užijem. " pozvedl Logan svojí Martini a připili sme si.
"To si piš. " ušklíbla sem se souhlasně. Roztočíme to tady a já už teď vim, že za dva tejdny se mi nebude chtít nikam odjíždět, i když se už docela do Bradavic těšim.
Celej večer sme pili, tancovali a skvěle se bavili. Celou dobu sme zůstali v tomhle klubu, bylo to tady fajn a nám se nikam nechtělo chodit. Kolem půlnoci sem o sobě už skoro nevěděla. Nechci ani vidět, jak mi zejtra ráno bude blbě. Ale to je fuk, sme přece v Americe!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Adussaaa Adussaaa | Web | 12. března 2012 v 15:04 | Reagovat

To je bombastická kapča. Ten dům, ty šaty prostě luxus. Já chci taky do Ameriky. Na to kde holky bydlej bych si hodně rychle zvykla. :-D  :-D  Těším se na pokráčko

2 Barussiiik Barussiiik | Web | 12. března 2012 v 15:09 | Reagovat

Krásné jako vždy. Jinak se mi líbí tvůj styl vybýrání fotek-nádherné. :-D  :-D

3 Vendy Vendy | 12. března 2012 v 17:28 | Reagovat

mňamka, to teploučko chci taky.. jinak moc hezké, jen ať už se tam Sam do někoho zabouchne, když už máme klid od siriuse.. nebo ať ta přijede Jazz :D

4 hplovehp hplovehp | Web | 13. března 2012 v 7:22 | Reagovat

[3]: Vendy, ty mě chceš zabít! Já už si nemůžu oblíbit dalšího Saminýho nápadníka!
Pokračování příště - až přijdu domů ze školy. :D

5 Koki Koki | 13. března 2012 v 12:56 | Reagovat

[4]: Souhlas. Zrovna jsem si řikala ať se nevyspí s jednim z kluků. Já chci aby nakonec byla se Siriusem.
Jinak výborná kapitola. Ten dům pro hosty bych brala jako svůj normální dům. I když ten z minula by byl ještě lepší.

6 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 22. dubna 2012 v 21:11 | Reagovat

Tak ten dům pro hosty bych si nechala líbit! A ty Lilyiny šaty jsou jako vždycky božíííí!! :-D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama