Everybody should have his own world...

11.kapitola - První zkouška 2.část

15. března 2012 v 23:30 | Maggdinka |  *Weird people*
Tady je slibovaná druhá část k Weird people. Tady už moc tý akce není, ale i tak doufám, že se vám bude líbit. Teď pravděpodobně pár dní nic nepřidám. Ve středu máme ve škole na nácvik praktickou maturitu, tak si to musim zopakovat, abych nepropadla (sice je to jen cvičná, ale i tak) Takže uvidíme, jak to půjde. Budu vám o všem informovat. Užijte si povídku a prosím o komentáře, minule byly skvělý…Vaše Maggdinka♥První zkouška - 2.část

******************
2.část
******************
"Claire! " vřískala vyděšeně Lily ze svého úkrytu v lese. Zírala na svojí kámošku, která se nehýbala. Čekala, že se každou vteřinu zvedne a přiběhne k ní, jenže to se nestalo.
"Koukám, že máme o jednu míň. " rozesmál se jeden ze Smrtijedů.
"Ty hajzle! " zařval Sirius přímo nepříčetně a začal proti němu vysílat všemožná kouzla. Hravě se přitom vyhýbal kouzlům protivníků, protože slyšel každou jejich myšlenku a znal jejich kroky dopředu. Niki přiběhla k jednomu ze zakuklenců a uštědřila mu takovou ránu, že doletěl až ke Chroptící chýši a už se nezvedl.
"Claire. " Lily už se zoufalstvím rozbrečela. Chtěla ze svého úkrytu vyběhnout a běžet za ní.
"Lily, zůstaň tam! " poručil jí James. Lily ho kupodivu poslechla a zůstala bezpečně schovaná za stromy. James rychle zkontroloval situaci, jak si vedou ostatní a když viděl, že nemají žádné větší problémy, přiběhl rychle ke Claiřinu bezvládnému tělu.
"No tak, Claire, vstávej. " pobízel jí James a snažil se zachytit nějaký pulz nebo dech. Nic. Začal se obávat nejhoršího.
"Škoda mladých kouzelníků, nechceme vás zabíjet. Moc Pána zla roste a každý, kdo se mu postaví, bude potrestán. Vemte si z toho ponaučení a připojte se k němu. " promluvil jeden ze Smrtijedů hlubokým hlasem a dal svým společníkům signál, aby přestali útočit.
"To radši chcípnu! " odplivl si Sirius pohrdavě.
"Možná se ti to jednou vyplní a možná si to taky ještě rozmyslíš. " odvětil ledově Smrtijed, očividně vůdce jejich skupiny. Mávl na ostatní a všichni se s hlasitým PRÁSK přemístili neznámo kam.
Všichni se s obavou v nejhorší otočili na Claire. James u ní seděl a Lily už byla u něj, venku z úkrytu.
"Co jí je? " vyhrkl Sirius, když k nim doběhl. Lily brečela a James zakroutil zkroušeně hlavou.
"Ale no tak, Bennetová, vzbuď se. " zakňučel zoufale Sirius, sedl si na chladnou zem a vzal si Claire do náruče. Všichni pomalu ale jistě začínali propadat panice, ale Sirius se nevzdával. Jemně s ní třásl, hladil jí po vlasech, mačkal jí ruku.
"Siriusi, nech jí. " chytil ho Remus za rameno.
"Ne! " odsekl Sirius tvrdohlavě.
"Zasáhla jí smrtící kletba, všichni sme to viděli. " zašeptala Tracy opatrně.
"Claire. " Sirius se nad ní sklonil, takže svými vlasy zakrýval její tvář a pořád dokola opakoval její jméno.
"Siriusi. " ozvalo se slabě. Sirius polekaně a překvapeně vzhlédl.
"Pane bože! " vyjekla převapeně a zároveň šťastně Lily. Claire měla otevřené oči a na všechny se dívala. Pak si uvědomila, že neleží na zemi, ale na Siriusových nohách.
"Co se stalo? " nechápala Claire.
"My, my mysleli, že je po tobě. " vykoktal James zmateně.
"Cože? " nechápala Claire. To jsou teda blbý vtipy.
"Jo, běžela si za mnou do lesa, aby ses schovala a přitom tě zasáhl zelený paprsek. Asi pět minut ses vůbec nehýbala. James ti dokonce kontroloval životní funkce a nic. " vysvětlovala Lily. Všichni byli naprosto dokonale zmatení.
"Asi to bylo jen nějaký omračující kouzlo. " navrhl Peter možnou teorii.
"Zelený paprsek má jen smrtící kouzlo a navíc, kdyby byla jen omráčená, neměla by zastavený životní funkce. " poučoval ho Remus o nemožnosti.
"Smrtijedi používají černou magii, kterou my neznáme. Je možný, že tam nějaký takový kouzlo je, kdy člověk vypadá jako mrtvý. " přemýšlel James.
"Proč by to dělali? Proč by jen chtěli, aby vypadala jako mrtvá? " vrtěla pochybovačně hlavou Niki.
"Třeba nás chtěli jen vystrašit. Slyšeli ste toho jejich bosse, jak říkal škoda mladých kouzelnických životů. " vysvětloval James.
"To je rozumný vysvětlení. " přisvědčil Remus. Když si to myslel i on, už to něco znamenalo.
"Je ti dobře? " zajímal se Sirius. Momentálně bylo přece fuk, jak se co stalo a jakto, že Claire není mrtvá, i když tak vypadala. Hlavní přece je, že je v pořádku.
"Jo, sem v pohodě. " přikývla Claire. Očividně byla dost otřesená, ale jinak vypadala naprosto zdravě.
"Můžeš vstát? " pobídla jí Lily a podala jí ruku. Claire, za Siriusovi pomoci, chytila Lily za ruku a vydrápala se na nohy.
"Měli bysme jít za Brumbálem. O tom útoku Smrtijedů už určitě ví, tak mu řeknem všechno, co se stalo. " navrhl Remus. Všichni s ním ochotně souhlasili. Claire šla trochu chatrně, ale přidržovala se Lily, takže to bylo v pohodě. Sirius s Jamesem šli za holkama, aby hlídali situaci. Museli jít celou cestu až do Bradavic pěšky, což nebylo moc příjemné, vzhledem k tomu, co právě prožili a že se navíc ochladilo.
"Evansová běž, já tě vystřídám. " nabídl se v půlce cesty Sirius a ujal se vedení a přidržování Claire. Lily šla trochu neochotně za Jamesem, ale vzhledem k tomu, co se právě stalo, trávení času s Potterem bylo to nejmenší.
"Ještě, že jste přišli. Nevim jinak, jak by to dopadlo. " promluvila Lily, po pár minutách chůze v tichu.
"Přišli sme a viděla si, jak to dopadlo. " podíval se na ní James.
"Já fakt myslela, že je mrtvá. " zašeptala Lily s knedlíkem v krku. Pomyšlení na to, že by teď do hradu nesli Claiřino tělo jí vhánělo slzy do očí.
"Jo já taky. " přitakal potichu James. "Ale je živá a v pořádku a na ničem jiným už nezáleží. "
"Jak ste nás tak rychle naši? Slyšel mě Sirius? " zajímala se Lily.
"Ten tě slyšel až na cestě tam, pod kopce. " informoval jí James. "My byli U Tří košťat, když vyhodili do povětří ten dům. Venku sme narazili na Niki a Tracy a pak nám řekli, že v tom domě sou lidi. Tak sem tam pro ně šel. Naštěstí sou v pořádku. " odmlčel se James ve vypravování. Až teď si uvědomil, jaké má sucho v ústech. To bylo asi tím požárem.
"Tys zachránil lidi z hořícího domu? " zírala udiveně Lily.
"Jo, tak co, mě to neublíží a zachránil sem malý mimino s mámou. " pokrčil James rameny.
"To od tebe bylo statečný. " usmála se Lily slabě. James měl co dělat, aby se nezačal červenat, to bylo snad poprvé, co mu Evansová zalichotila.
"Počkej, ještě si nedořekl, jak ste nás tam našli. " pobídla ho Lily k mluvení, když si uvědomila, že na tuhle otázku vlastně odpověď ještě nedostala.
"No, já vim, že tam chodíš. Pokaždý, když máme výlet do Prasinek. " podíval se na ní James. Lily nevěděla co říct, prostě jen zírala.
"No, pod kopcem tě slyšel Sirius. Když sme běželi, tak sem si strašně přál mít jako super schopnost rychlost a pak sem si uvědomil, že vlastně už takovou super rychlost mám. Takže sme se se Siriusem proměnili a dál už víš. " dovyprávěl to James, aby nějak zamluvil to trapné ticho.
"Díky za pomoc. Už to, že ste na nás nezapomněli, znamená hodně. " pousmála se Lily stydlivě.
"Na tebe bych nezapomněl nikdy. " odvětil James a podíval se jí pevně do očí.
*
Z Prasinek šli rovnou za Brumbálem. Vchod byl odblokovaný, takže nemuseli znát heslo. Buď tam za ředitelem někdo šel, nebo na ně už čekal. Zaklepali a všichni se nahrnuli dovnitř. Ředitelna byla naštěstí dost prostorná, takže se tu v pohodě vešli. Nikdo tady nebyl.
"Kde je? " nechápala Niki zaraženě.
"Á, tady jste. Dostal jsem o vás nějakou hlášku. Tak to vyklopte. " ozval se Brumbál. Právě vyšel z jedněch dveří, kde byla možná jeho ložnice. Za kluky se slova ujal Remus a za holky potom Lily. Konečné vypravování, co se stalo u Chroptící chýše, vyprávěli oba na střídačku.
"Velice zajímavé. " odvětil Brumbál, jako by mu právě řekli nějakou senzaci. Na zlomek sekundy se zadíval na Claire.
"Pane profesore, nechápeme pořád, co se to stalo. Všichni sme viděli zelenej paprsek, ale Claire se probrala. " vmísil se do toho Sirius. Třeba jim to ředitel nějak vysvětlí.
"Slyšeli jste někdo smrtící kletbu? " zajímal se Brumbál.
"Právě, že ne. Musel to kouzlo vyslat neverbálně. " vmísila se do hovoru Tracy.
"Napadlo nás, že to mohlo bejt nějaký kouzlo černý magie, který neznáme. Něco, co nás mělo jen vystrašit, aby vypadala jako mrtvá. " sdělil James svojí předchozí úvahu, ke které dospěl v Prasinkách.
"O černé magii toho moc nevím, ale vím, že jediné kouzlo, které má zelenou barvu, je smrtící kletba. " koukal Brumbál na Claire a prohlížel si jí. Nikdo nepromluvil.
"Můžu se ale plést. " usmál se Brumbál, aby odlehčil situaci. "Lord Voldemort, nejen že je ukrutně zlý, ale musí se mu přiznat, že také velice nadaný a zručný kouzelník. Sám už dávno mohl vymyslet nová kouzla, která vůbec neznáme. "
"To de, vymyslet kouzlo? " vykulil oči Sirius.
"Jistě, jak myslíte, že před tisíci lety vznikla ta, která používáme dnes my? Někdo je přece musel vymyslet. " mrkl Brumbál.
"Ještě na něco moc důležitého jsem se chtěl zeptat. " řekl po chvíli ředitel a posadil se do svého křesla. "Používali jste své schopnosti při boji s nimi? "
"No, jasně. K čemu by nám byli, kdybysme je v takovýhle situaci nevyužili? " odpověděla mu jako první Niki a jeho otázku považovala za trochu hloupou.
"Jistě, to jsem předpokládal. " přitakal Brumbál. "Je přirozené, že v takovéto chvíli jste se nesoustředili jen na kouzla, ale také na své nové dary. "
"Vy se bojíte, že to vykecaj Voldemortovi. " vydechl Sirius. Potom si uvědomil, že není moc slušné lézt řediteli do hlavy, ale jeho myšlenka se nedala přeslechnout.
"Přesně toho se bojím, pane Blacku, děkuji, že jste mé myšlenky přetlumočil nahlas. " přikývl Brumbál a usmál se. Očividně se nezlobil.
"Podle mě si určitě museli všimnout, že ne všechno provádíme pomocí hůlek. Je otázka, jestli jim to přijde jako důležitá informace. " vložil se do toho Remus.
"Obávám se, pane Lupine, že tohle jejich pozornosti určitě neušlo a tím pádem to neujde ani Voldemortovým uším. " povzdychl si Brumbál.
"Co to znamená? " zajímalo Lily.
"Víte, já Lorda Voldemorta trochu znám. Prahne po kouzelných a neobyčejných věcech. Pokud se o vás dozví, bude vás pravděpodobně chtít strhnout na svou stranu. " Brumbál se rozhodl mluvit s nimi na rovinu.
"Nikdy. " odfrkl Sirius.
"Když chce něco, co nemůže mít, tak to zničí. " dodal Albus. Všichni se na sebe začali znepokojeně dívat. Oni mají schopnosti a až se o tom Voldemort dozví, půjde po nich.
"Nebojte se, víme o tom, tak si dáme pozor. Musíte být maximálně opatrní a já udělám vše, co dokážu, aby se vám nic nestalo. " ujistil je Brumbál s uklidňujícím úsměvem.
"Pane řediteli, já nechci nějak rejpat, ale všichni víme, že Zmijozeláci tíhnou k černý magii. Jak můžem vědět, že někdo ze školy se k němu už nepřipojil a že nás tady nezačnou otravovat. " ozval se James.
"Ač si to nerad připouštím, moc dobře jsem si vědom nepěkných zájmů některých našich studentů. Mějte se pro jistotu na pozoru a nikde nechoďte sami. " přisvědčil Brumbál a rozdával rady.
"Zmijozeláky zvládnem levou zadní, i bez schopností. " mávl rukou Sirius.
"Jo, ale uvědom si, že někdo z nich pravděpodobně nějakou schopnost taky má. " mírnil ho Remus.
"No jo, to je fakt. Pane profesore, má někdo ze Zmijozelu schopnost? " otočila se Lily se zájmem na Brumbála. Nikoho tohle předtím moc nenapadlo a hlavu si s tím nedělali.
"Jistě, pár jich je. " přitakal Brumbál. Všichni vykulili oči.
"Fakt? A kdo? A co maj za schopnosti? " vyptával se James.
"Vy ste jim všechno řekl? " zeptal se trochu neurvale Sirius.
"Pane Blacku, já mezi svými studenty rozdíly nedělám. Takže jsem jim řekl všechno, co vám. " podíval se na něj Brumbál skrz své půlměsícové brýle.
"Vždyť víte, jaký sou. " zabručel Sirius.
"Jsem si vědom toho, že moc morálky a sociálního cítění většina z nich nepobrala. Znám jejich rodiče i prarodiče. Vy sám, pane Blacku, víte, jaké tyto rodiny jsou. " nadzdvihl ředitel obočí. Narážel tak na Siriusovu rodinu, která byla už po staletí nechvalně známá svojí loajalitou k Salazaru Zmijozelovi a že podporovali vždy jeho názory a teorie.
"Jo, právě proto, že to vim. " odvětil chladně Sirius.
"Pane profesore, jak se máme bránit, když nevíme kdo a co mají za schopnosti. " vložila se do toho Lily mile. Usmívala se a doufala, že tohle na jejich ředitele zabere.
"Přijde mi to vůči nim trochu nefér, protože já jsem jim o vás nic neřekl. " vykrucoval se z toho Brumbál.
"Jo, ale teď je úplně jiná situace. Víme, že milujou černou magii, ale nevíme, kdo z nich už se mohl k Voldemortovi připojit. Tady jde o naše bezpečí a takhle se proti nim budem moct chránit líp, když budeme vědět, co od koho čekat. " přesvědčoval ředitele James. On měl vždycky plno argumentů a uměl lidi překecat.
"Dobře, pane Pottere, vyhráli jste. " usmál se Brumbál. James Potter byl velice bystrý, chytrý a měl trošku nevymáchanou pusu.
"Vím jenom o třech ze Zmijozelu. Další se buď nepřiznali, nebo se u někoho mohla nějaká schopnost vyvinout až po našem rozhovoru. Může jich být víc, takže nebuďte překvapení, kdyby schopnost projevili i další. " začal Brumbál.
"Jasně, my si dáváme pozor na všechny. Všichni sou jedna a ta samá sebranka. " přikývl Sirius netrpělivě a počastoval Zmijozeláky urážkou.
"Schopnosti se projevili u Bellatrix Blackové, Severuse Snapea a Arnolda Yaxleyho. " vyjmenoval Brumbál.
"U Srabuse jo? " uchechtl se James. "Nadměrný maštění vlasů? " neodpustil si vtípek na jeho adresu. Ostatní se rozesmáli a dokonce i na Brumbálovi bylo vidět, že mu pobaveně cukají koutky.
"Slečna Blacková na sobě začala pozorovat něco, co by se dalo nazvat super rychlost. Nejeden, že rychleji běhá, ale celkově její činnost je rychlejší. " prozradil Brumbál první.
"Takže i rychlejší kouzla. " povzdychla si Lily.
"To zrovna u ní není moc dobrý. Ta holka je magor. " zavrtěl hlavou Sirius znepokojeně. Měl pravdu, Bellatrix nebyla úplně normální a on to věděl moc dobře, protože to byla jeho sestřenice.
"Arnold Yaxley umí z rukou vrhat oheň. " prozradil Brumbál dalšího.
"Docela dobrý, ale nic, co by se nedalo zvládnout. " komentoval James.
"Severus Snape má schopnost, která se dá jen těžko pojmenovat. Kdybych to zkusil nazvat dvěma slovy, řekl bych, že má něco jako bystřejší mysl. " řekl Brumbál třetího člověka.
"To má být jako schopnost? " posmíval se Peter.
"Já bych se tomu moc nesmála, myslim, že to naopak pro nás není moc dobrý. " zarazila ho Lily. Snapea z dřívějška trošku znala.
"Souhlasím se slečnou Evansovou. Pan Snape je chytrý a bystrý, dost mu to pálilo i dřív. Když se tato jeho schopnost znásobila, umí přemýšlet daleko víc a rychleji a využívá větší mozkovou kapacitu než normální lidé. " podpořil Brumbál Lily.
"On je hlavně dost vychytralej a mohl by toho ošklivě zneužívat. " ozvala se Claire. Bylo to snad poprvé, co promluvila. "Bude schopnej vymyslet cokoliv. "
"Brácho, myslim, že by sis měl krejt zadek. " poplácal Sirius Jamese po zádech. Všechny to napadlo, Snape půjde po Jamesovi.
"To mě moc netrápí, já sem nezranitelnej, a dokud na to nepřijde, tak si může zkoušet, co chce. " pokrčil James bezstarostně rameny.
"Jo, ale až to zjistí, něco vymyslí. " varovala ho Lily.
"Myslím, že můžete jít. Dávejte na sebe pozor, a když se něco bude dít, přijďte za mnou. Heslo ke mně je Prasečí hlava. " rozloučil se s nimi Brumbál a vyháněl je z pracovny.
"Pane Pottere. " křikl ještě na Jamese, který odcházel poslední. "Slyšel jsem, jak hrdinsky jste se v Prasinkách zachoval a že jste zachránil dva lidi. Když své schopnosti budete využívat takhle, pomůžete mnoha lidem. Dobrá práce. "
"Díky, pane řediteli. " usmál se James, rozloučil se a šel za ostatníma.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 16. března 2012 v 7:01 | Reagovat

Jé, já jsem první! Jinak bezvadná kapča a jsem moc ráda, že Claire žije. A jak ji Sirius držel a přemlouval, ať ožije, málem jsem dojetím brečela. Ach jo, jsem poslední dobou nějaká moc citlivá. :-?  :-)

2 Koki Koki | 16. března 2012 v 7:42 | Reagovat

Skvělý dokončení kapitoly. Souhlasim že bylo skvělý jak Sirius přemlouval Claire ať žije.
Že zrovna tihle zmijozeláci získali schopnosti fakt neni dobrý. A to hlavně ta rychlost a myšlení.

3 Barussiiik Barussiiik | 16. března 2012 v 14:56 | Reagovat

Nádhera, začátek byl strašně dojemný. Jinak zajímavé nové schopnosti, ale u kapku špatnějších lidí.

4 Adussaaa Adussaaa | 16. března 2012 v 19:13 | Reagovat

Moc pěkná kapča, jako vždy. Je dobře, že Claire obživla a na začátku to bylo krásný. Hlavně s tím Siriusem. :-) A jinak dobré nové schopnosti a je docela dobře, že je maj i zmijozeláci. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama