Everybody should have his own world...

11.kapitola - První zkouška 1.část

14. března 2012 v 10:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Nevídaná rychlost na mě :-D Povídky se snažím vždycky střídat a posledně jsem přidala Elitu Bradavic, takže teď je na řadě Weird people. Už jsme se dozvěděli všechno o schopnostech, které se u známých i nových hrdinů projevili. Jak se všechno bude vyvíjet dál? Čas v Bradavicích letí a zatím se nic moc neděje. Změní se to? Nebudu vám tu nic prozrazovat, abych vám hned všechno nevykecala, a vy jste tak přišli o všechno překvapení. Prozradím vám jen, že tentokrát už zažijeme trochu víc akce a napětí. Tahle kapitola, jak vidíte, je na dvě části, protože je delší a musela jsem to useknout :-)Uvidíte, stačí se jen začíst :-) Tahle půlka je delší, než obvykle, akční scény se mi vymýšlejí dobře.

Tak se mějte krásně a moc vás všechny prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥
PS: Pokračování této kapitoly dodám do dvou dnů. Rychleji to nestihnu a pomaleji mi to snad trvat nebude ;-)První zkouška - 1.část

Čas v Bradavicích se pomalu vlekl dál a nic nového se nedělo. Byl konec listopadu a všechno bylo při starém. U nikoho se žádná nová schopnost neobjevila, aspoň o tom nevěděli. Claire zatím žádnou zvláštní schopnost neobjevila a dost jí to štvalo. Všichni ostatní něco měli a ona pořád nic. Třeba se u ní ani nic neprojeví. I když i ona podstoupila jako malá ten experiment, na ní to žádné účinky mít nemusí.
Jednou večer, když se všichni vrátili z večeře po dlouhém dni, uviděli ve společence dav zvědavců kolem nástěnky.
"Co se zas děje? " zabručel Sirius zvědavě a probíjel se mezi lidma k nástěnce. Kluci z něj měli respekt a holky do něj zas byly zamilovaný, takže nikdo nic nenamítal.
"Aha, to je jen návštěva Prasinek. " mávl rukou trochu otráveně, když si oznámení přečetl. "Tuhle sobotu. "
"To je snad dobře, že se nic neděje, ne? " nechápal Remus Siriusův otrávený tón.
"Já myslel, že je třeba něco novýho. " pokrčil Sirius nevinně rameny.
"Aspoň si užijem víkend v Prasinkách. " usmála se Lily potěšeně. Moc ráda tam vždycky chodila.
"Jo, my si to spolu užijem, Evansová. " ušklíbl se James.
"Tak to prr, Pottere, neznamená, že když se s tebou bavim kvůli schopnostem, že s tebou budu trávit celou sobotu. " uzemnila ho Lily rychle.
"Tak Evansová, tohle mi přece nemůžeš udělat. " zakňučel James jak poraněný pes.
"To teda můžu. " odsekla Lily nemilosrdně. "My půjdem s Claire sami dvě a užijem si pěknej den, jako vždycky. Žádný schopnosti, prostě normální den v Prasinkách. "
"Vždyť i s náma to může bejt úplně normální den. " bránil se James.
"Pottere, nechtěj mě rozesmát. " rozřehtala se Lily. "S tebou nikdy nemůže bejt normální den. "
"Však uvidíš, já tě ještě překecám. " pokrčil James rameny, rozhodnutý, že to jen tak nevzdá.
----------------------------
Nepřekecal. Poberti v sobotu vyrazili do Prasinek, opravdu bez děvčat, protože Lily si stála za svým a nechtěla vůbec slyšet o tom, že by měla další den navíc trávit s nima. Claire to bylo sice celkem jedno, Poberti jí už docela přestali vadit, na druhou stranu si ale chtěla užít den s kamarádkou, jaký už dlouho neměly.
"Musím zajít k Taškářovi. " těšil se Sirius. Museli zase koupit nějakou blbost, to by jinak nebyl den v Prasinkách.
"A taky se musíme stavit v Medovým ráji. " ozval se Peter, div že neslintal při představě, že už za pár hodin bude mít kapsy plné sladkostí.
"No jo, to je ti podobný Červíčku. " rozesmál se James a všichni čtyři vyrazili ven ze školních pozemků. Bylo vždycky moc příjemný, na chvíli se vypařit.
"Vážně, chtělo by to nějakou akci. Máme schopnosti, to je fajn, ale nemáme je jak využít. " stěžoval si Sirius.
"Nech toho, nebo něco přivoláš. Buď rád, že se nic neděje a všechno je v pohodě. " krotil ho Remus.
"Náhodou, Tichošlápek má pravdu. Ne žádnej průser, ale nebylo by špatný si naše schopnosti zkusit na Srabusovi a spol. " ušklíbl se James škodolibě. Po tomhle toužil už dlouho, nakopat Zmijozelským zadek.
"Dvanácteráku, radši si nech zajít chuť. Nevíme, jestli se i u nich neobjevili nějaký schopnosti. Za prvý bysme se před nima dokonale prozradili a taky by nám mohli nakopat zadky, protože můžou mít něco daleko většího a silnějšího. " stál si za svým Remus. Ostatní kluci si asi neuvědomovali rizika.
"Náměsíčníku, ty o všem moc přemejšlíš. " odfrkl Sirius. Remus prostě moc používal mozek. Občas jim to pomohlo, ale občas to bylo pěkně otravné.
Cesta jim uběhla rychle a mezitím, co si povídali, došli do Prasinek. Byla už pořádná zima, také už byl konec listopadu. Sníh se zatím nedostavil, což bylo v tuto dobu tady v Bradavicích nezvyklé, protože kousek odtud byly hory, ale na obloze visely těžké mraky, což znamenalo, že každým dnem začne sněžit.
"Páni, fouká docela ledovej vítr. " stěžoval si Sirius. "Viděl bych to tak, že obejdem pár obchodů a pak to zalomíme U Tří košťat na Máslovým ležáku. "
"V tomhle s tebou, Tichošlápku, souhlasím. " přikývl Remus. Byla mu strašná zima. Za okny byl úplněk a on byl zase celý nesvůj, nevypadal zdravě a jeho tělo bylo slabé.
"Tak mě napadlo, Remusi, že s tou mojí schopností pro mě budou úplňky hračka. " nadhodil James.
"To asi jo, protože se uzdravíš, ale kdybych tě pokousal, tak by tě asi tvoje schopnost před proměnou neubránila. " zamračil se Remus. Nerad o svém problému mluvil a nechtěl, aby se někomu něco stalo.
*
"Je fajn, užívat si den, jen samy dvě. " libovala si Lily.
"Jo, to je fakt. Bez Pobertů. Navíc sme už dlouho spolu na dámský jízdě dlouho nebyly. Pořád jen řešíte ty svoje schopnosti a nic jinýho. " přitakal Claire souhlasně. Právě byly s Lily u Chroptící chýše. Sice tady foukalo a byla pěkná zima, ale to jim nevadilo. Chodily sem rády, moc lidí tady nikdy nebylo a mohly si vždycky v pohodě a v klidu popovídat.
"Jo, už mi ta jejich společnost lezla krkem. " ušklíbla se Lily.
"No, musíš ale uznat, že nejsou zas tak hrozný, jak sme si celejch šest let předtím mysleli. Chovaj se sice jak paka a občas i jako kreténi, ale když sme s nima a bavíme se o normálních věcech, tak to docela jde. " namítla Claire.
"Jo, to je i pravda. " přisvědčila Lily trochu zdráhavě.
"A přiznej si, že Potter už tě tak neštve. Že se ti docela líbí a jeho společnost si užíváš. " rýpala Claire do kámošky. Věděla, že teď to pořádně schytá, ale ona si to nemohla jen tak odpustit.
"Tak to teda ne. " vyprskla Lily dotčeně. "Jediný cos řekla, je pravda a to, že mě už tak neštve jako dřív. Ale to že by se mi líbil nebo že si jeho společnost užívám, je blbost. "
"No, když myslíš. " pokrčila Claire nevinně rameny a radši od tématu opustila, protože nechtěla Lily vytáčet. Ta když se naštvala, nebyla zrovna moc příjemná.
BUM!
"Panebože, co to bylo? " vyjekla Claire polekaně. Ze zdola z vesnice se ozvala dunivá rána, jako kdyby něco vybouchlo.
"To nevim, pojď, jdem se podívat. " pobídla jí Lily a obě seběhli o kousek níž. Vzápětí se ze středu vesničky vyvalil kouř, jako by tam někdo vyhodil nějaký dům do povětří. Claire natahovala krk a nevšimla si Lilyina nepřítomného výrazu.
"Co ti je? " nechápala Claire, když si zrzky konečně všimla.
"Papír a uhel. " vykoktala Lily se zavřenýma očima.
"Máš nějakou vizi? " vykulila Claire oči, ale na to se ani nemusela ptát, věděla to. Lily otevřela oči, najednou nebyly zelené, ale tmavě modré a panenky zmizely. Claire rychle vyndala hůlku a vyčarovala nejdřív pergamen.
"Já uhel neumím. " vykřikla.
"Zkus mojí kapsu. " pobídla jí Lily. Sama nebyla schopná skoro ničeho. Sedla si na kámen a chytla se za hlavu. "Ale rychle, jinak se mi rozskočí hlava. " pobídla blondýnu, aby si pospíšila. Claire rychle začala prohledávat Lilyiny věci a opravdu v bundě našla kus černého uhle. Rychle ho dala Lily, i s pergamenem, do ruky a ta začala čmárat. Z vesnice se ozývaly rány a výkřiky.
Po chvíli Lily dokreslila a probrala se zase do normálu. Obě dívky se na pergamen zahleděly. Byl úplně pomalovaný, bylo to trochu zmatené.
"Kdo sou ty zakuklenci? " nechápala Claire, když rozpoznala pár postav, zahalených v kápích. "Mozkomoři? " hádala. Naživo je samozřejmě neviděla, ale už o nich slyšela.
"Ne, tohle budou Smrtijedi. " vydechla Lily polekaně. O Smrtijedech už četly v novinách, popisovali tam jejich vzhled a byla tam dokonce rozmazaná fotografie. Byli to přívrženci Lorda Voldemorta, černokněžníka, který dělal ve světě zlo.
"Co tady dělaj? " vyjekla Claire vystrašeně.
"Nevím, jsou na nějaké misi? " Lily mohla jenom hádat.
"Co je tohle to? " ukázala Claire na spodek pergamenu, kterému předtím nevěnovaly pozornost.
"To je mrtvola. " vydechla Lily. "Nějaká holka. "
"Co budeme dělat, schováme se? " Claire přemýšlela na plné obrátky.
"Musíme najít kluky. " rozhodla Lily a přemýšlela, kde by Poberti mohli být.
*
Poberti seděli už od poledne U Tří košťat. Venku na ně byla moc velká zima a oni vždycky rádi chodili sem a dali si ležák, nebo něco ostřejšího. Rosmerta, místí servírka, byla jejich oblíbenkyně a ona sama je taky moc dobře za ty roky znala.
"Ta Rosmerta je stejně kus ženský co? " ušklíbl se Sirius chlípně.
"Tichošlápku, ty abys nemyslel na nic jinýho. " zasmál se James a nechápavě kroutil hlavou. Sirius se snad nikdy nezmění. Najednou se celý hostinec otřásl v základech a kousek od nich se ozvala ohlušující rána. Venku nastala panika a chaos.
"Co to do háje bylo? " nechápal James a snažil se něco zahlédnout z okna. Sirius vedle něj se chytil za hlavu. Jeho mozkem právě proudily stovky myšlenek všech studentů a obyvatel Prasinek, zesílené strachem. Jejich myšlenky přímo křičely a Sirius ten nápor nemohl vydržet.
"Jdem se tam podívat. " navrhl Remus statečně. "Petere, zaposlouchej se a zkus něco bližšího rozpoznat. " otočila se na Červíčka.
"Zkusím to, ale z tý rány sem málem ohluchl, vždyť víš, že můj sluch je mnohonásobně silnější. " přikývl Peter a vzpamatovával se z toho hluku.
"Pane bože, kdo to je? "
"Co tady chtějí? "
"Proč sem přišli? "
"Já nechci umřít! "
Sirius slyšel desítky myšlenek a sem tam zachytil něco konkrétního. Podle pár věcí co slyšel, se venku něco děje.
To už všichni čtyři vyběhli před hostinec a viděli, že dům pár metrů odtud olizují plameny. Lidé kolem zmateně pobíhali, křičeli a snažili se před něčím utíkat.
"Kluci! " ozval se zprava holčičí křik. Sirius se otočil, myslel, že je to Claire a Lily, ale byly to Niki a Tracy.
"Co se děje? " vyptával se James, když k nim dívky doběhly.
"Sou tady Smrtijedi. " vydechla Tracy vyděšeně.
"Jo, jen tak se tady objevili, vyhodili do vzduchu támhle ten barák a jen tak se tady procházej a metaj kouzla na všechny strany. Očividně se strašně dobře bavěj. " doplnila jí konkrétněji Niki, která si zachovala chladnou hlavu.
"Právě na nás málem spadl kus střechy, ale Niki ho naštěstí včas chytila. " vyprávěl Tracy hrůzný zážitek a poprvé v životě doopravdy děkovala bohu, že je se sestrou.
"Neviděly ste Claire a Lily? " zajímal se úzkostlivě Sirius.
"Ne, taky sme je hledaly. Viděli sme jen Matta, ten je u toho hořícího domu a pomáhá ho udržet, aby se nezřítil. Vevnitř jsou prej nějaký lidi! " informovala je Niki.
"Jamesi. " podíval se Sirius významně na Pottera.
"Čteš mi myšlenky. " zavtipkoval James dvojsmyslně. Rychle se oba rozeběhli k hořícímu domu, ostatní za nimi. James na nic nečekal a rovnou vběhl přímo do plamenů. Dům byl na zřícení a lidé kolem, co ho viděli, začali polekaně vřískat.
"Bude v pohodě. " vydechl Sirius a přesvědčoval tak ostatní, ale i sebe. Pár minut se nic nedělo. Pak z plamenů vyběhl James, trochu ohořelý a ukašlaný, s asi ročním dítětem v náruči a mladou matkou. Oba byli popálení, ale evidentně zdraví. Lidi kolem zírali, ale potom začali tleskat.
"Seš hrdina. " usmál se Remus.
"Jo, to je super, ale teď musíme najít holky. " mávl James bezmyšlenkovitě rukou. Sice právě zachránil dva lidi, ale nemyslel na nic jiného, než na Lily. Ona neměla schopnost, která by jí mohla pomoct a Claire neměla žádnou.
"Chroptící chýše! " vykřikl James najednou a rozeběhl se pryč z vesnice. Po Smrtijedech ani památky, ale čím víc se přibližoval ke kopci, tím byl hluk větší. Určitě šli tím směrem. Ostatní se řítili rychle za ním.
"Siriusi, jdou sem! " zavřískal s Siriusově hlavě Lilyin hlas. Pokoušely se s Claire volat, ale nikdo je přes ten hluk neslyšel, doufaly, že tohle vyjde.
"Slyšim Lily, Smrtijedi jdou k nim. " informoval Sirius ostatní a on i James zrychlili.
"Tohle nemá cenu. " zabručel James, na chvíli se zastavil, přivřel oči a za pár sekund před ostatními stál veliký a krásný jelen.
"Dobrej nápad Dvanácteráku. " přikývl Sirius, zastavil se taky a proměnil se v ohromného psa. Oba Poberti ve své zvířecí podobě vyrazili do kopce. Se čtyřmi nohami jim to šlo daleko rychleji. Všichni ostatní nechápavě zírali, ale běželi pořád za nimi.
"Blacku, Pottere, nevěřila bych, že tohle někdy řeknu, ale ráda vás vidim. " vydechla Lily úlevně, když uviděla, že se k nim řítí jelen a pes. Oba se u nich zastavili a přeměnili se zase zpátky.
"Jak víš, že sme to my? " nechápal Sirius.
"Myslíš, že sem blbá a že nevim, že ste zvěromágové? " nadzdvihla Lily obočí.
"Ste v pořádku? " strachoval se James.
"Jo, dobrý. Ale jdou sem. " přitakal Claire. Obě už měly vytažené hůlky a byly ve střehu.
"Ostatní už sem taky běžej, po cestě sme potkali i Niki a Tracy. " informoval je Sirius. To už doběhli i ostatní. Remus, James, Sirius a Niki se postavili před ostatní, protože jejich schopnosti byli v tuhle chvíli nejužitečnější. Kousek vedle nich si stoupla i Tracy, protože hned vedle ní byla kaluž, kterou mohla použít.
"Kohopak to tu máme? Bradavický studentíky. " zařehtal se hromový hlas. Smrtijedi už dorazili. Bylo jich šest, což nebylo zas tak moc. "Hrajete si na superhrdiny? " ušklíbl se.
"A vy zas na zakuklený debily? " neodpustil si Sirius rýpavou poznámku. Smrtijed se napřáhl hůlkou, ale Sirius byl o krok napřed, protože věděl, na co myslí. Black skočil po Lily a strhnul jí k zemi. Kouzlo jí minulo o pár čísel. Remus pomalu zvedal ruce a země před ním pukla a zvedala se do výšky, takže všechny zakryla. Potom rukama trhnul směrem k zakuklencům a trsy hlíny a kořenů je zasypaly.
"Co má tohle znamenat? " zafuněl jeden ze Smrtijedů. Byli očividně zaštvaní a začali vysílat jedno kouzlo za druhým. James stál přímo před Claire a Lily a jejich kouzla, která mířila na děvčata se vpíjela do něj, aniž by se mu cokoliv stalo. Smrtijedi byli očividně vyvedeni z míry. Lily rychle zaběhla za stromy do lesa, který od nich byl pár metrů, a tam se bezpečně schovala.
"Claire, běž za ní. " chytil James Claire kolem ramen a pobídl jí, aby běžela za Lily. Najednou se vše promítlo, jako ve zpomaleném filmu. Claire běžela, jak nejrychleji uměla, ale najednou se odněkud objevil paprsek zeleného světla.
"Claire! " vřískla Lily polekaně a pobízela kamarádku k běhu. Zelený paprsek však Claire zasáhl do zad a ta se skácela k zemi, jak hadrová panna.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Barussiiik Barussiiik | Web | 14. března 2012 v 10:34 | Reagovat

Wow, trak to je dobrý. Doufám, že Claire má nějakou schopnost aby neuzemřela, že jo.

2 Adussaaa Adussaaa | 14. března 2012 v 11:58 | Reagovat

Pěkné. Doufám, že Má Claire nějakou schopnost obživování nebo něco takovýho. Nějáké čáti mě fakt dostali.

3 hplovehp hplovehp | Web | 14. března 2012 v 16:52 | Reagovat

A to mám jako čekat na pokračování dva dny?! :D
To mě zabije! A doufám, že se Claire zase nějak oživí, nebo tak něco. Páč jsem si ji docela oblíbila.

4 Lola Emily Nicoleen Lola Emily Nicoleen | 14. března 2012 v 18:34 | Reagovat

Jéj, tak jsem se konečně rozhodla napsat komentář. Tvoje povídky jsem četla všechny, ale komentáře jsem nepsala. Když tak přemýšlím, tak ani nevím proč. Takhle povídka se mi moc líbí. Je originální. Z holek je mi nejvíce sympatická Niki. Je to skvělá postava. Už se těším na pokračování.

5 Koki Koki | 14. března 2012 v 22:14 | Reagovat

Ty mě chceš snad zabít. Taky doufám, že bude Claire v pohodě. Já prostě věděla, že ta mrtvola na obrázku bude ona. I když doufám, že to nebude mrtvola v pravim slova smyslu.

6 Galatheia Freya Galatheia Freya | 15. března 2012 v 18:21 | Reagovat

Jééé takhle to utnout, no teda, že se nestydíš :D Už se těším na další kapču. Třeba tam Claire konečně bude hrát nějakou roli, nebo se jí naopak zbaví.

7 June23Eaton June23Eaton | E-mail | Web | 22. září 2012 v 15:44 | Reagovat

If you want to buy a house, you will have to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/credit-loans">credit loans</a>. Moreover, my mother usually uses a commercial loan, which supposes to be really reliable.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama