Everybody should have his own world...

10.kapitola - Matthew Parkman

5. března 2012 v 21:20 | Maggdinka |  *Weird people*
Je tu opět nová kapitola, tentokrát k Weird people, jelikož posledně se tu objevila Elita Bradavic. Tahle je desátá, jubilejní. Není to moc velký pokrok, vzhledem k tomu, že první kapitolu jsem přidala v září, ale co už. Psaní mě teď nějak zase chytlo (což není úplně dobře vzhledem ke škole, ale je to dobře k blogu). Takže místo abych se učila na písemky, zkoušení nebo blížící se maturitu, píšu.
V minulé kapitole jsme se seznámili s dvojčaty Sandersovými a jejich superschopnostmi a nyní je na řadě Brumbálem zmíněný Matthew Parkman. Doufám, že jsem vymyslela dobrou schopnost a že vás nadchne stejně jako ty u ostatních. Omlouvám se, že to Mattovo povídání o rozvíjení schopnosti není tak dlouhé, ale já už prostě nevěděla, jak to popsat. Nic dalšího dodávat nebudu, nezbývá vám nic jiného, než číst :-) Tak se mějte krásně, užijte si kapitolu a komentujte…Vaše Maggdinka♥Matthew Parkman

Po setkání s Niki a Tracy, Poberti s Lily a Claire seděli ještě dlouho do noci ve společenské místnosti. Rozebírali všechno, co se dneska dozvěděli. Schopnosti dvojčat byly stejně neuvěřitelné a užitečné, jako ty jejich. Jen Claire chudák byla trochu mimo dění. I když věděla o téhle situaci úplně všechno, nevěděla jaké to je, být také něčím obdařena.
"Teď už zbejvá jen ten Matthew Parkman. " shrnul rozhovor Remus. "Do který koleje vlastně chodí? "
"Do Mrzimoru. " připomněla mu Lily.
"A ročník? " ozval se James s trochu hloupou otázkou.
"No asi sedmej jako my, když všechny děti byly experimentu vystaveny ve stejném roce a všichni sme stejný ročník narození. " odpověděla mu Lily a protočila nechápavě oči. Potter je někdy vážně tupec.
"Nehádejte se tady. " vložil se do toho Sirius, když viděl, že James otevírá pusu a chystá se Lily něco odseknout. "Musíme vymyslet, jak si s ním promluvíme, abysme z něj vytáhli jeho vlastnost. " dodal Sirius moudře. Kdo by to byl do něj řekl.
"No, já sem na Tracy narazila náhodou, jenže nemůžem čekat, až někde do Matthewa vrazíme. " dumala Lily.
"No, prostě za nim musíme jít. " pokrčil rameny Remus. "Co třeba na bylinkářství, vždyť Mrzimor chodí s náma. " navrhl Náměsíčník svůj nápad.
"Jo, to je možnost, ale na druhou stranu by bylo lepší, kdyby to bylo někde v klidu a soukromí a ne ve skleníku plným lidí. " namítl James, tentokrát naopak moudře.
"Já do toho nemám sice co kecat, když nemám žádnou schopnost, ale můžu k tomu něco říct? " ozvala se Claire, která většinu času mlčela. Bylo jí trochu trapné, mísit se do záležitostí, které se jí přímo netýkají.
"No jasně. " přikývl Sirius. "Nemáš sice schopnost, Bennetová, ale víš o týhle situaci všechno, takže sem s nápadem. " pobídl jí. Claire se dost divila, že tohle navrhl zrovna Sirius, čekala by ochotu spíš od Lily nebo Remuse.
"Podle mě bysme měli vyslat Blacka s Potterem přímo do mrzimorský koleje. Holkám se líběj a mezi klukama sou oblíbený, což já nechápu. " ušklíbla se Claire ironicky, když říkala svůj nápad. "Stačí večer jít k tý chodbě u kuchyně, počkat, až někdo půjde ven nebo dovnitř a určitě vás tam pustěj. Mám dojem, že Matthew hraje za Mrzimor famfrpál, takže na Pottera by mohl dát a Black se jako doprovod taky neztratí. "
"Teda Claire, tohle by mě nenapadlo. Musim uznat, že je to dobrej nápad. Já sice taky nechápu, co na těhlech dvou všichni viděj, ale mohlo by to fungovat dobře. " přikyvovala Lily uznale.
"Teda Bennetová, to je nejhezčí věc, cos o nás dvou kdy řekla. " zachechtal se Sirius. "Neber si to osobně, Jimmy, ale možná bych mohl jít já a se mnou Evansová. Je to kus pěkný ženský, tak bysme Parkmana mohli utáhnout na ní. " nadhodil Sirius svůj plán.
"Blacku, i když mi to svým způsobem lichotí. " usmála se slabě Lily na Siriuse. "Myslim ale, že by měl jít fakt Potter. Claire má pravdu, Matthew hraje famfrpál a Potter je nejlepší hráč za poslední léta, takže by na něj mohl dát. "
"Ó, Evansová, já nevim co říct. " usmál se blaženě James, když slyšel, jak o něm Lily pěkně mluví.
"Já si ale stojim za svým. " držel se svého Sirius. "V tom případě by tam měl jít James a Evansová. "
"Jo, to bude asi nejlepší. " vložil se do toho Remus. "James na něj zapůsobí díky famfrpálu a Lily tím, že je to pěkná holka. "
Dvojice James a Lily se nakonec mezi všema odhlasovala. James byl v sedmém nebi, že jde někam sám s Evansvou. O Lily se to říct nedalo, ta se naopak tvářila dost otráveně.
"No dobře, tak zejtra po večeři půjdem do Mrzimoru, Pottere. " otočila se Lily na Jamese a tím byl ukončen celý jejich rozhovor.
---------------------------
"Teda Evansová, to je poprvý, co spolu jdem někam sami. Technicky vzato je to vlastně rande. " ušklíbl se James samolibě, když kráčel s Lily v přízemí hradu ke kuchyni, kde jak věděli, byla Mrzimorská kolej.
"Pottere, zařaď zpátečku. Přijdem tam, seznámíme Matthewa se situací, domluvíme si s ním schůzku a jdem pryč. Tím to hasne. " odsekla Lily podrážděně. Poslední dobou jí sice Potter tak otravný nepřišel, když se pořád vídali kvůli schopnostem, ale takovéhle keci jí vytáčely pořád.
"Klídek Evansová. Dělám si srandu. " mírnil jí James, když viděl, jak se rozohnila. Konečně došli ke zdi, kde se nacházel vchod do Mrzimoru. Jenže neznali heslo, takže museli čekat, až někdo půjde.
"Jé super, ahoj! " spustil James na jakousi dívku, která právě vylezla ven. Mohlo jí být asi čtrnáct. "Hele, potřebujem se k vám dostat za jedním klukem, tak snad nevadí, když prolezem dovnitř. " spustil James.
"No jasně. " vykoktala holka, zjevně okouzlená tím, že na ní mluví James Potter. Hold James měl svůj šarm, na který holky letí.
"Teda Pottere, ta holka z tebe byla naprosto mimo. " nechápala Lily.
"Co se tak divíš? Mýmu šarmu se nedá odolat. " zašklebil se James od ucha k uchu. Lily si jen odfrkla. "Teď je čas, na tvůj šarm. " dodal a ukázal na skupinku kluků, která seděla u krbu. Myslel tím, aby za nimi Lily šla a poptala se po Matthewovi.
"Zafungoval. " usmála se Lily kouzelně, když se od kluků dozvěděla, kde má Matthew pokoj. Vyšli schody a zaklepali na dveře. Dovnitř je vyzval klučičí hlas.
"Nazdar. Já sem James Potter a tohle je Lily Evansová. Ty budeš Matthew, že jo? " spustil James na jediného obyvatele pokoje, který tu byl.
"Jo, já vim, kdo ste. Jo sem Matthew, o co jde? " koukal na ně trochu nedůvěřivě.
"Hele, abych to shrnul a nevykecávali sme se tady dlouho. Před několika dny si byl u Brumbála a dozvěděl se dost novejch a divnejch věcí. Nám dvěma a ještě několika dalším kámošům se stalo to samý. Máme zvláštní schopnosti. " dal se James do vysvětlování, proč jsou tady. Matthew mlčel.
"Jo, takže jestli chceš vědět víc a chceš se dozvědět něco i o nás a našich schopnostech, rádi bysme se s tebou někdy sešli a probrali to. " doplnila Jamese Lily.
"Pro začátek, říkejte mi Matt. " promluvil Parkman konečně. "Dost ste mě zaskočili, ale Brumbál řikal, že nás je takových víc. Takže jo, rád bych se sešel. "
"Super, tak vyhovuje ti třeba zejtřek večer? " nadhodil James.
"Jo dobře, tak třeba v osm. " přikývl Matt.
"Tak jo, sejdem se třeba v učebně úplně na konci chodby ve čtvrtým patře. " navrhl James místo setkání.
"Jo jasně. " souhlasil Matthew. "A přijdou i ostatní? "
"Přijdem všichni. " ujistila ho Lily s úsměvem.
*
Druhý den, přesně v osm, přišel Matthew do učebny ve čtvrtém patře, jak se domluvili. Všichni tu už byli. Nejen Nebelvírští, ale i dvojčata Sandersovy. Matt byl tím počtem dost překvapený, čekal, že s Jamesem a Lily tu budou tak další dva nebo tři lidé.
"Ahoj Matte. " pozdravila ho Lily s úsměvem. Všichni se mu představili.
"Jestli seš třeba trochu nervózní a nesvůj, můžeme ti nejdřív předvíst svoje schopnosti. " navrhl Remus, aby trochu odlehčil situaci. I když na tom byli stejně, bylo vždycky dost těžký mluvit o tom, protože to bylo tak neuvěřitelné.
"Tak jo. " souhlasil Matt. Všichni se vystřídali a předvedli, co umí. Matthew zíral s otevřenými ústy. Byla to naprostá bomba.
"No a teď, jestli nemáš námitky, pověz nám něco o své schopnosti a můžeš provést i ukázku. " pobídla ho Lily.
"No dobře. Řeknu vám to asi od začátku, jak to bylo a jak se to začalo projevovat. " pokrčil Matt souhlasně rameny. Všichni se posadili na staré lavice, aby mohli poslouchat. Jen vypravěč zůstal stát, aby se mu lépe povídalo.
********************
Začátek září
********************
Byl začátek září a Matthew seděl na jedné z prvních hodin přeměňování. Strašně se nudil a každou chvíli se mu chtělo spát. Přeměňování ho sice bavilo a kouzla mu v praxi šla, jenže teorie v podání profesorky McGonagallové byla strašná nuda.
Na začátku roku naštěstí zabral poslední lavici, kam profesorka špatně viděla, takže mu nic nebránilo v tom, jen tak si lehnout a odpočívat. Na přeměňování chodil vlastně relaxovat.
Už pěknou chvíli se válel na lavici a očima hypnotizoval brk před sebou. Strašně moc se nudil a už pět minut tady čuměl na pero.
Najednou zpozorněl a vyskočil. Zíral na lavici, na pero a vůbec nechápal. Před chvílí se mu zdálo, že se pero pohnulo. Sice jen trošku, ale určitě. Nebo už má snad halucinace? Přece jen dneska je to jeho poslední hodina a už je dost unavený. Asi mu už hrabe.
*
Matt zrovna seděl po dlouhém dni u večeře. Dneska měli osm hodin a jen jednu dlouhou pauzu na oběd. Bylo to fakt vyčerpávající. Navíc měl hlad jako vlk.
"Ty, Andrew, podej mi tamty brambory. " křikl Matt na kamaráda a ukazoval při tom na mísu brambor. Byla od něj moc daleko a v jeho blízkosti už žádné brambory nebyli. Na večeři přišel docela pozdě, takže teď, když už dojídal, bylo skoro všechno jídlo pryč a jeho spolužáci také. Ve Velké síni bylo jen pár opozdilců.
"Sory, Matte, ale sou moc daleko a já sem línej. Podej si je sám. " ušklíbl se Andrew omluvně.
Matthew přemítal, jestli se má na ty brambory vyprdnout, nebo se zvednout a dojít si pro ně. Nebylo to zas tak daleko, jenže jeho teď zrovna přepadla strašná lenost. Jak tak přemýšlel, upřeně zíral na mísu s brambory. Najednou se posunula asi o stopu blíž k němu.
Zpozorněl a zadíval se na ní znovu. Nevěděl sice, co se to děje, ale chtěl to zjistit a zkusit, co se stane, když mísu bude hypnotizovat dál.
Chvíli to trvalo, ale asi po minutě zírání a soustředění se na to, aby k němu mísa připlula, se dala znovu do pohybu.
"Ty vogo, co to je? " vykulil oči Andrew, který si toho všiml. "To máš někde hůlku a kouzlíš neverbálně? "
"Ne, to jde samo. " vykoktal Matthew, sám dost zaskočený a překvapený.
"Zkus to znova. " pobídl ho Andrew vzrušeně a sledoval ho. Matt se opět soustředil na mísu a brambory, v duchu si neustále opakoval, ať se ta mísa posune k němu. Po chvíli soustředění se mísa opět začala hýbat a jela po stole přímo k Mattovi, až se zastavila u jeho talíře.
"Tak tohle sem fakt ještě neviděl. " vydechl Andrew.
"To já taky. " přitakal Matt, teď naprosto v šoku.
*
"Myslíš, že je to dobrej nápad? " pochyboval Matthew.
"Jo, jasně. Máš v sobě nějakou kouzelnickou schopnost, tak na ní musíme přijít. " přikývl Andrew. Právě šli s Mattem ven na pozemky, kde je nikdo nebude rušit ani sledovat. Andrew přesvědčil Matthewa, aby svoji schopnost zkoušel, i když vlastně ani nevěděli co to je.
"Tak, tady sem položil ten míč a zkus ho přivolat k sobě. " pobídl Matta kamarád a postavil se vedle něj, aby celý ten zázrak viděl.
********************
Současnost
********************
"Počkej, tomu nerozumim. Co tvoje schopnost teda je? " šklebil se Sirius, když Matt ve zkratce dopovídal, jak to bylo se začátkem jeho schopnosti.
"No, našel sem si to v knihovně. Přenej název pro to zní telekineze. " vysvětloval Matthew.
"Aneb hýbání a ovládání předmětů jen pomocí mysli. " doplnil ho Remus, když viděl, že ostatní vůbec neznají význam slova a koukají jak vyorané myši.
"Páni, tak to je super. " přikývla uznale Lily. "To je moc užitečná a dobrá vlastnost. "
"Jo, od tý doby, co sem jí objevil, sem jí dovedl k dokonalosti, takže teď jí dokážu využívat kdykoliv a nemusím se soustředit skoro vůbec. " vypravoval Matt.
"Počkej, takže ten tvůj kámoš Andrew o tom ví? " ozvala se Niki.
"Jo, byl u toho v tý jídelně a byl to právě on, kdo mě nutil, ať se trénuju. Jinak bych asi nebyl tak daleko. On sám ale žádnou schopnost nemá. Nebo aspoň zatím. " odpověděl na Parkman na její otázku.
"Hele a mohl bys nám něco ukázat? " vyhrkl nedočkavě James. "Čistě jen ze zvědavosti. "
"Jasně, vy ste mi svoje schopnosti předvedli, tak proč bych nemohl i já? " přitakal Matt s úsměvem. Poodstoupil si od skupinky a koukal, co by mohl donutit k pohybu. Zrak mu padl na starou lavici. Nikdo jí používat už stejně nebude a on se aspoň předvede, že dokáže víc, než jen přisunout mísu s brambory.
Krátce za na lavici zadíval, trochu se soustředil. Lavice se nadzdvihla pár čísel nad zem a jak Matt hýbal očima, tam pomalu plula vzduchem. Pak zvedl prst a prudce jím mávl. Lavice se najednou rozletěla, až se na konci místnosti rozdrtila o zeď.
"Paráda. " zatleskal Sirius.
"Vítej v naší partě, superhrdinů. " zachechtal se James a poplácal Matta po zádech.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adussaaa Adussaaa | 6. března 2012 v 16:29 | Reagovat

Tak to je dobrý. Taky bych chtěla mít jednu schopnost jako oni, ale to bohužel není možný. :-)

2 Koki Koki | 6. března 2012 v 17:35 | Reagovat

Výborná kapča. Taky bych brala nějakou schopnost.
To chce taky relaxovat a ne se jen učit. To já převážně praktikuju tu první část. :-D

3 hplovehp hplovehp | Web | 6. března 2012 v 17:46 | Reagovat

Já chci taky nějakou schopnost! :D Jinak, mám to stejně jako ty, do učení se posledí dobou skoro nemůžu dokopat. Zajímavý je, že když mám nejmíň asu, tak mám nejvíc nápadů. Zajímavá nepřímá úměrnost. :-P

4 Vendy Vendy | 8. března 2012 v 15:52 | Reagovat

matt mě přijde docela divnej.. každopádně zajímavá schopnost.

5 Barussiiik Barussiiik | Web | 8. března 2012 v 21:52 | Reagovat

Hezké, já chci taky takovou schopnost, jako mají oni, ikdyž to asi nepůjde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama