Everybody should have his own world...

9.kapitola - Dvojčata Sandersovy - 2.část

19. února 2012 v 9:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Tak tady je ta druhá slibovaná část k Weird people. Doufám, že se vám bude líbit aspoň tak, jako první :-) Za komentáře budu šťastná…Vaše MaggdinkaDvojčata Sandersovy - 2.část

"No Tracy, teď seš na řadě ty. " pobídl Sirius tišší ze sester Sandersových k povídání.
"No, nevim ani odkud začít. Moje schopnost se projevila asi dva týdny po Niki. Bylo to asi týden před začátkem školy. " začala Tracy vyprávět a všichni natahovali uši, aby jim nic neuniklo. Niki je obdařená supersílou, tak byli zvědaví, co získala její sestra.
*****************
Konec srpna
*****************
Johny Adams jí donesl kytku. Byl to milý kluk. Měli spolu už několik schůzek a rozuměli si. Sice to byl mudla, ale to Tracy ani v nejmenším nevadilo. Dneska jí dokonce na jejich páté rande přinesl růži.
V koupelně pečlivě natočila vodu do vázy a růži do ní dala. V pokoji si jí položila přímo vedle postele na noční stolek.
Večer než šla spát, myslela na Johnyho. Byl to fakt milý kluk. Podívala se na kytku na stolku a vzala poupátko do dlaní. Najednou jako by jí projel slabý elektrický šok. Ucukla.
"Pane bože! " vydechla Tracy a zírala na kytku. Poupátko bylo zatáhlé a zmrzlé, jako by kvetlo v zimě venku. Když usínala, přemýšlela, co to mělo znamenat.
*
Za dva dny odjížděly sestry do Bradavic. Obě už se moc těšily, ale chtěly si poslední dny doma ještě užít.
Tracy i Niki se vydali společně s dalšími lidmi k jezeru, kam se chodili koupat. Bylo kousek od jejich vesnice a v létě tam byla voda krásně teplá.
Niki se vždycky válela spíš na břehu a opalovala se, nebo si naopak dávala s klukama plavecké závody. Kdežto Tracy se ráda jen tak máchala a pomalu si plavala. Byla vodní živel, ve vodě vydržela klidně i celé hodiny, aniž by musela ven.
"Hej, Tracy, pojď už z vody! " pobízela sestru Niki.
"Já si budu ještě plavat. " odbyla jí Tracy a máchala se dál.
"Ty s tou vodou jednou splyneš. " ušklíbla se Niki a sledovala sestru, jak se potápí a zase vyplouvá na hladinu. Tracy přestala vnímat. Kolem ní byla jenom voda, nic jiného neexistovalo. Jak ona tohle milovala. Přestala myslet na vše a byla prostě vodou. Najednou jí cosi čaplo a táhlo jí nahoru.
"Do háje, Tracy, není ti nic? " vydechla Niki polekaně. To ona jí vytáhla z vody. Pane bože, proč tak šílí?
"Co ti je? Jen tak sem si plavala, co by mi jako mělo bejt? " nechápala Tracy.
"Jen tak plavala? " vykulila Niki oči. "Trac, bylas pod vodou snad tři minuty bez nadechnutí. "
"No, tak to je asi můj nový rekord. " usmála se Tracy a vůbec se nevzrušovala tím, že se o ní její o tři minuty starší sestra bála.
"Vůbec sem tě z břehu neviděla, tak sem skočila do vody. Tam sem tě taky neviděla, takže když sem se potopila, měla sem otevřený oči. Zase sem tě neviděla. Najednou jako by ses objevila asi tak metr ode mě. " líčila Niki, co právě zažila.
"Ta voda je dost tmavá a kalná, asi si mě jen přehlídla. " mávla Tracy bezstarostně rukou.
*
"Ty vogo, zejtra už jedem do Bradavic a musí bejt mokro. Nechce se mi v tomhle nikde courat. " hudrovala Niki, když se chystaly z domu. Přes noc trochu sprchlo a venku byly místy kaluže. Slunce sice už zase svítilo, takže už tolik mokro nebylo.
"Kdybychom ty nákupy učebnic nenechaly na poslední chvíli, tak bys nemusela nadávat. " kárala Tracy sestru. Ona chtěla do Londýna na Příčnou ulici už před týdnem, ale její živější sestra to pořád odkládala, s argumentem, že si musejí ještě pořádně užít konec prázdnin.
"Hele nech si toho. Dyk je to fuk. " mávla Niki rukou. Tracy si povzdychla. To je tak vždycky. Niki nejdřív na něco nadává, ale když jí někdo obviní, tak hned obrátí a řekne, že na tom nezáleží.
Do Bradavic jely naposledy, takže už věděly, co a kde sehnat, takže nákupy odbyly celkem rychle. Naobědvaly se u Děravého kotle a když vyřídily poslední věci, přemístili se zpátky do své vesnice.
"Počkej, koupim si ještě nějaký zásoby do Bradavic. " zastavila Niki sestru. Niki milovala sladké a vždycky když jela do Bradavic, nakupovala zásoby čokolád, bonbonů a lízátek. V Medovém ráji měli sice lepší, jenže do Prasinek se dostanou nejdřív v říjnu.
Takže na rozkaz Niki šly do obchodu.
"To sis nemohla vzpomenou, když sme byly na Příčný? Tam máš podobný sladkosti jako v Medovým ráji. " vyčítala jí Tracy.
"Tak hele, ty mi sladký vždycky kradeš, tak si nestěžuj. Je to i pro tvoje dobro. " odsekl Niki nakvašeně a nakupovala dál. Domů se vydaly pěšky, nebylo to tak daleko a navíc moc dobře znaly jednu zkratku, kterou jsou doma za pět minut.
Šly cestičkou mezi ploty, kde nebyl ani pořádný chodník. Jenže kdyby šly po chodníku, dojdou domů o deset minut dýl. Ještě si musely obě sbalit, protože kufry do Bradavic měly stále poloprázdné.
Všude po cestě byly kaluže. Sem se slunce tak dobře nedostalo, takže ještě nebylo sucho. Holky se jim vyhýbaly.
"Do háje. " zalamentovala Tracy. Měla na nohou jenom žabky a do jedné kaluže stoupla.
"Tracy! " vypískla Niki a vyděšeně na ní zírala. Její sestra nechápala, o co jde. Pochopila, až když se podívala na nohy, na které jí sestra zírala. Její tělo jako by mizelo. Silueta zůstávala, ale její nohy už nebyly pokryty kůží ale byly pokryté vodou. Nejen pokryté. Tracy cítila, jako by ona byla z vody.
"Tak tohle sem fakt ještě neviděla. " kulila Niki oči a se zájmem si sestru prohlížela. Voda postupovala pořád nahoru, až byla Tracy z vody celá.
"Co to je? " nechápala Tracy a kulila oči. Mluvit mohla normálně, dokonce když zkusila udělat krok, udělala ho.
"Trac, myslím, že s náma dvěma se děje něco zvláštního. " konstatovala Niki. Tracy udělala krok ven z kaluže. Voda se začala pomalu stahovat. Ušla pár kroků a už byla zase úplně normální.
*
"Dělej, jinak nám to ujede. " nadávala Niki na pomalejší sestru. "Rodiče tam už s kuframa sou. " právě běžely na vlak do Bradavic. Tracy si ještě zapomněla učebnici, takže se pro ní spolu přemístily domů a objevily se zpátky v Londýně v jedné zapadlé uličce. V noci zase pršelo, takže se Tracy snažila vyhýbat kalužím. Včera večer si doma hrála s vodou a pokaždé se její tělo transformovalo.
Běžely a Tracy si přestala dávat pozor.
"Uáá! " vykřikla. Niki se rychle otočila, její sestra nikde.
"Tracy, kde seš? " nechápala Niki. Myslela, že je to nějaký hloupý vtip.
"Tady dole. " ozvalo se od země. Niki propukla v hlasitý smích. Její sestra byla uvězněná dole pod mřížovým kanálem. Vedle kanálu byla louže a Tracy do ní při běhu omylem šlápla. Její tělo se přeměnilo a ona jako voda protekla dolů.
"No, to je vážně vtipný. " urazila se Tracy. "Moc se nechechtej a radši mi pomož. " Niki přemáhala myšlenka, nechat tam sestru trčet, ale vlak jim jel už za čtvrt hodiny. Vytáhla hůlku, poblíž nikdo nebyl a poklop zvedla. Tracy vylezla ven, naštěstí tam nebyl kanál, jinak by byla špinavá.
"Tohle přestává bejt sranda. " odfrkla si Tracy naštvaně.
*****************
Současnost
*****************
Tracy dovyprávěla. Chvíli nikdo nic neříkal. Zdálo se to naprosto neuvěřitelné. Což je ironie vzhledem k tomu, co mají ostatní za schopnosti.
"Ty vado, takže ty seš něco jako vodní žena jo? " zamrkal Sirius, který se vzpamatoval jako první.
"No, vlastně sem tomu nikdy přímý název nedala, ale dá se to tak asi nazvat. " přikývla Tracy váhavě.
"Hele, nechci vypadat nějak drze, ale předvedla bys nám to? Mě by totiž strašně zajímalo, jak to vypadá. " odvážil se James zeptat. "My sme naše schopnosti taky předvedli. "
"No, proč ne. " pokrčila Tracy rameny a došla k umývadlu v rohu. Pustila vodu a strčila pod ní ruku. Voda se jí od ruky začala linout do celého těla. Všichni zírali s otevřenýma pusama. Tracy před nima, nebyla už z masa a kostí, ale z vody.
"Takže nějak to funguje. " řekla Tracy.
"Počkej, ty můžeš i mluvit? " zeptala se Lily překvapeně.
"No jasně, můžu dělat cokoliv, i chodit. Akorát jak sem zjistila, nemůžu brát věci do rukou. Dokonce můžu vodu i stříkat. " vysvětlovala Tracy.
"A můžeš tak zůstat i normálně, nebo jen když seš v kontaktu s vodou? " zajímal se Remus. Jeho tyhle věci vždycky zajímaly.
"No, pracuju na tom. Ze začátku, jakmile sem z vody odešla, zmizelo to. Občas, když se dost soustředím, chvíli mi to zůstane. Ale třeba jen minutku, pak to zas zmizí. Budu muset víc trénovat, abych to vymakala, když vidím, že vy všichni na svých schopnostech pracujete. " usmála se Tracy a ruku z vody vyndala. Voda postupně začala mizet před nimi opět stála Tracy z masa a kůže.
"Niki, předveď nám taky tu svojí sílu. " pobídl Niki James, protože ta jim ještě svojí schopnost nepředváděla.
"No já nevim, co chcete vidět? " Niki přemýšlela, na čem by svojí schopnost ukázala.
"Rozbij táhletu lavici! " navrhl Sirius.
"Proraž stěnu! " přeřvával ho James.
"Stěnu? " ušklíbla se Lily ironicky. Bradavické zdi byly z kamení. Niki došla k lavici, která byla už tak polorozpadlá, takže se mohla zničit. Napřáhla ruku a vší silou do ní bouchla. Všichni zaťali zuby, tohle muselo pekelně bolet.
"No páni. " vydechla Claire, která většinu času spíše mlčela. Lavice byla vejpůl.
"Řikal si stěnu? " otočila se Niki na Jamese. Všichni na ní nechápavě zírali, když šla ke zdi. Ona to vážně chce udělat. Připravila ruku v pěst, rozpřáhla se a zabořila jí do zdi. Kameny pukly a oddrolily se, jako by byly z perníku. Ve zdi byla díra.
"Tak tohle je mazec! " zařehtal se James. "I když necejtim bolest a hned se uzdravim, od tebe bych ránu dostat nechtěl. "
"Můžem to zkusit. " zasmála se Niki vyzývavě na Pottera.
"No prosim. " zařehtal se a přistoupil k ní.
"Jamesi ty seš blázen, dyk tě vystřelí z hradu. " snažil se ho zastavit Sirius.
"Ať vystřelí, já si pak jen vyběhnu schody. " pokrčil James rameny a čekal, až ho Niki udeří. Rozpřáhla se a dala mu pěstí do břicha. James letěl přes celou učebnu, až se zastavil o zeď. Kus omítky opadal a James se sesunul k zemi.
"To je hustý! " řehtal se James poťouchle a přitom si narovnal vykloubené rameno. Pak si vyhrnul tričko a spolu s ostatními sledoval, jak modřina od Nikiina úderu mizí. Čůrek krve, který mu tekl po zátylku v místě, kde se bouchl o zeď, se pomalu začal stahovat.
"Paráda, až budu chtít cvičit svojí schopnost, vím za kým jít. " ušklíbla se Niki.
"Vždy k službám. " uklonil se James, nyní už úplně zdravý.
"Tak, ještě musíme najít Matthewa Parkmana a bude to všechno. " shrnula to Lily.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 19. února 2012 v 9:27 | Reagovat

Tak to bylo perfektní. Skvělá schopnost ostatně jako všechny. Dostalo mě když skončila pod tou mříří a hlavně ten konec když se předváděla Niki. :D
Jsem zvědavá co za schopnost bude mít Matthew a chtělo by to aby nějakou schopnost měla i Claire. :-)

2 Elis Elis | 19. února 2012 v 14:54 | Reagovat

Úžasná schopnost - vodní žena ^^ Vždy k službám :DDD

3 Vendy Vendy | 19. února 2012 v 21:12 | Reagovat

super vlastnost, fakt. přiznávám, že to by mě ani ve snu nenapadlo.

4 Barussiiik Barussiiik | Web | 20. února 2012 v 11:28 | Reagovat

Tracy jakko vodní žena - moc hezká kapitola a schopnost k tomu. :-D

5 hplovehp hplovehp | Web | 20. února 2012 v 13:58 | Reagovat

Jé, vodní žena... T oby bych byla já! Sice to není kdoví jak užitečná schopnost, ale já vodu miluju a kámošky mi říkají mořská panna.
Jinak mě dostalo jak se nechal James praštit.
"Jamesi ty seš blázen, dyk tě vystřelí z hradu. "
"Ať vystřelí, já si pak jen vyběhnu schody. "
Konkrétně z těhle dvou vět jsem se sesypala. Fakticky. :-D  8-)  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama