Everybody should have his own world...

9.kapitola - Dvojčata Sandersovy - 1.část

17. února 2012 v 9:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Po Elitě Bradavic je na řadě zas povídka Weird people. Takže dodávám novou kapitolu. Od dopsání Elity mi to ani moc dlouho netrvalo, což je dost překvapující. Psaním se částečně i odreagovávám a čistím si hlavu. Poslední dobou pořád bloumám po netu a hledám vysoké školy (Už do 29.února musí být podané přihlášky!) Jako by nestačila blížící se maturita, ještě musíme přemýšlet o školách…Doufám, že se vám tahle kapitola bude líbit. Dozvíte se v ní další nové schopnosti. Tentokrát bude na dvě části, protože je to moc dlouhé. Doufám, že se vám kapitola bude líbit. Prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥
PS: Dneska je tu jen první část, tu druhou dodám v nejbližších dnech.Dvojčata Sandersovy - 1.část

Lily se vracela z knihovny. Byla už skoro večerka, takže cestou do Nebelvíru nepotkala ani nohu. V šestém patře spatřila malou, drobnou hnědovlásku. Očividně se vracela na kolej. Když se míjeli, Lily si jí prohlédla. Pak se zarazila.
"Hej, počkej! " křikla na dívku. Ta se zmateně otočila.
"Promiň, známe se? " nechápala ta holka a čekala, co z Lily vyleze.
"No, já sem Lily Evansová. Mám takovej pocit, že sem tě už někdy zahlídla. " představovala se Lily.
"No a? " nadzdvihla dívka skepticky obočí a založila si ruce na prsou. Nechápala, kam tím ta zrzka míří. Je snad na holky a chystá se jí pozvat na rande?
"Ty seš Niki Sandersová, viď? " vymáčkla se Lily, aby se ujistila, že narazila na správnou osobu.
"No, vlastně sem Tracy. Spletla sis mě s mojí ségrou. " vysvětlovala Tracy.
"Jo, jasně promiň. Vy ste obě úplně stejný. " zasmála se Lily omluvně.
"Hele, nechci bejt neomalená. Ale o co ti jde? Jen tak si mě zastavíš na chodbě a zmateně koktáš. Máš něco konkrétního? " Tracy začala být už pořádně netrpělivá.
"Jo, promiň. " usmála se Lily rozpačitě. Zase tady blekotá. Není lehký říct cizímu člověku: Jsem zmutovaná z ministerstva kouzel, seš taky?
"Jde o tohle. My jsme před pár týdny přišli s pár kámošema za Brumbálem s takovým problémem. Teď si volal celou školu, vás taky, a ptal se na zvláštní věci. " začala Lily a ztlumila trochu hlas. Říká se, že Bradavice mají uši, takže nikdy nikdo neví, kdo právě poslouchá.
"Počkej, je vás víc? " vykulila Tracy oči.
"Jo, z Nebelvírskýho sedmáku jsem to já a další čtyři kluci. Brumbál nám pověděl o tobě, tvojí ségře a ještě jednom klukovi z Mrzimoru. " vysvětlovala Lily.
"No páni. Brumbál říkal, že to udělali hodně dětem, ale nenapadlo mě, že se ty schopnosti projevili u tolika. " vydechla Tracy ohromeně.
"Ani nevíš, jak sme z toho všeho byli zmatený my. " usmála se Lily povzbudivě, aby dala Tracy najevo, že není jediná zmatená a překvapená. "Jde mi o to, že bysme se mohli třeba někdy sejít. Vzájemně si popovídat. Vezmi i ségru. Řekneme vám o svých schopnostech a vy nám o vašich. " vyklopila Lily konečně to, co měla celou dobu na jazyku.
----------------------------
Lily o setkání s Tracy Sandersovou okamžitě pověděla ostatní. Domluvila se s ní, že se všichni sejdou ve čtvrtek večer v jedné z nepoužívaných učeben v šestém patře.
"Evansová, seš fakt dobrá, žes to s ní domluvila. " poplácal Sirius Lily uznale po zádech.
"Jo, aspoň se dozvíme, co maj ty dvě holky za schopnosti. " přitakal James. "Je docela zvláštní, že na nás všech provedli stejnej pokus, ale máme každej jinou schopnost. " hloubal Potter zamyšleně. Šli právě na sjednanou schůzku s dvojčaty. Vzali s sebou i Claire. Sice žádnou schopnost neměla, ale to bylo fuk. Stejně už věděla jejich tajemství, tak je jedno, jestli se schopnosti obou holek dozví rovnou nebo jí to potom Lily vyklopí.
Když v osm vešli do učebny, dvojčata už tam byla. Byly na chlup stejný. V obličeji ani v na postavě by nikdo nepoznal žádný rozdíl. Jediné poznávací znamení bylo, že Niki se oblékala víc sportovně a pohodlně, zatímco Tracy podle všeho sledovala trendy a oblékala se víc žensky.
"Ahoj holky. " pozdravila Lily. Všichni se sobě navzájem představili.
"Ty vado, mít obě v posteli, tak si připadám jak v nějakým deliriu. Viděl bych dvakrát. " zachechtal se Sirius Jamesovi do ucha.
"Tichošlápku seš nechutnej. " zašklebil se James.
"Díky, že ste přišli holky. " započat debatu jako první Remus.
"Vůbec není za co. Brumbál nám říkal, že je nás takových víc, ale neřekl nám žádný konkrétní jména. Seznámíme se a povíme si o svejch vlastnostech. " ujala se slova Niki. Během pár minut vyšlo najevo, že i když se dvojčata podobají jako vejce vejci, jsou jinak úplně jiné. Jejich styl oblečení vlastně vystihoval i jejich povahu. Niki byla otevřená, kamarádská, komunikativní a dost hlasitá, naopak Tracy byla zakřiknutější, rozvážnější a většinou mlčela a jen poslouchala.
Poberti s Lily usoudili, že si získají náklonnost a důvěru děvčat, když jim o svých schopnostech povědí dřív. Tak se aspoň otevře brána mezi nimi a holky tak budou upřímnější a víc v pohodě.
"No tak to je hustý! " vykřikla fascinovaně Niki, když jim kluci a Lily prozradili svoje "zvláštní nadání ". Aby to bylo ještě věrohodnější, každý z nich předvedl malou ukázku toho, co umí. Jen Lily nemohla svojí schopnost předvést, protože stále viděla budoucnost jen náhodně.
"No, my už sme vám svoje schopnosti vykecali, teď je to na vás. " pobízel holky netrpělivě Sirius. Mluvil tak za všechny, protože všichni byli zvědaví, co za schopnosti se u holek projevily.
"Jasňačka. " usmála se Niki a už otevírala pusu, aby začala vypravovat.
"Počkej! " vyjekla Tracy najednou a tím sestru přerušila.
"Tak hele, o tomhle sme už mluvili. Oni nám svoje schopnosti řekli, tak proč bysme jim neměly říct ty naše? " obořila se Niki na sestru. Tracy k tomu očividně žádné další námitky neměla, takže mlčela.
"Nejdřív se projevil moje schopnost. Bylo to asi v půlce prázdnin. " dala se Niki do povídání.
*****************
Začátek srpna
*****************
"Mimi, nechápu, proč nemůžu jet s Megan do Francie! " vřískala Niki na matku. Občas byli její rodiče k nesnesení. Nechápala, proč jí nechtějí dovolit tenhle malej výlet. Přece se jednalo jen o pět dní. Bylo jí sice už sedmnáct, tudíž byla plnoletá, ale oni s ní pořád zacházeli jako s malým děckem.
"Už jsem řekla. " stála si její matka za svým. Niki vřískla, vyběhla schody nahoru a hodlala v pokoji trucovat.
"Di do háje. " křikla ještě dolů na matku a pak práskla dveřmi. KŘACH! Niki si rychle zacpala uši, takovou ránu teda nečekala.
"Ježiši. " vydechla, když vzhlédla a všimla si, že omítka kolem dveří je celá potlučená. "Tak tuhle ránu sem moc nevychytala. "
*
"No tak Niki, hraješ jako holka. " chechtal se Steve. Steve byl její kámoš už od školky, se kterým vždycky trávila celý prázdniny. Steve byl mudla, takže přes rok se neviděli. Často chodívala s ním a ostatníma klukama z vesnice hrát fotbal.
"Komu tady říkáš holka? " urazila se Niki a popadla míč. Rozehrála a vykopla. Věděla, že Steve to myslí jen ze srandy, často jí takhle popichoval. Jenže ona se vždycky nechala vyhecovat a pořádně se do hry pustila.
Niki všechny šikovně obehrála a hnala se s míčem k bráně. Nikdo už mezi ní a brankařem nestál. Teď to musí dát, jinak to bude mít od Steva na talíři další dva tejdny. Dala si šikovně míč do správné polohy, trochu se zastavila, protože ostatní byli daleko za ní, napřáhla nohu a vší silou kopla.
Míč letěl na bránu jako dělová koule. George, který byl v bráně, ho bedlivě sledoval. Míč naletěl přímo do něj, bylo to taková pecka, že George i s míčem v ruce se odrazil od sítě branky a spadl na zem.
"Gól! George ho sice chytil, ale je za čárou! " chvástala se Niki. Až potom si všimla, že na ní všichni kluci vyjeveně čuměj.
"Teda Niki, tohle sem snad ještě neviděl. " vykoktal Steve překvapeně a šel pomoct Georgovi na nohy.
*
"Do háje, ségra, zase si byla v mým pokoji a čorla mi šminky! " řvala Niki naštvaně. Řítila se z pokoje k ségře. Právě se chystala na diskotéku s kámošema a zjistila, že všechno její malování chybí. Věděla, kdo v tom má prsty. Nebylo to poprvý co si Tracy bez dovolení vzala její kosmetiku.
Zabrala za kliku, ale bylo zamčeno. Tohle Tracy dělala vždycky, když cejtila průser.
"Nebuď srab a vylez. Já spěchám na disko, takže ti tentokrát nic neudělám. Prostě ty šminky potřebuju hned! " řvala Niki na sestru přes zavřené dveře. Nic. Se ségrou si vždycky rozuměli a většinu času se měli rády, jenže občas jí tak strašně vytáčela, že to ani nebylo možný.
"Počítám do tří, potom ti ty dveře třeba vyrazim. " vyhrožovala Niki, ale vevnitř pořád ticho. Zas nenápadně dělala, že tam není. To je fakt nenápadný, když má zamčený dveře.
"Jeden...připravuju se! " odpočítávala Niki. "Dva…rozpřahuju se! " upozornila znovu. "A tři! " křikla bojovně a vší silou praštila rukou do dveří. Ozvalo se křupání dřeva. Když se pořádně rozkoukala, překvapeně zjistila, že její ruka je zaražená skrz naskrz ve dveřích. Pomalu jí vyndala, byla trochu poraněná od třísek. Z pokoje na ní překvapeně koukala sestřina tvář.
"No tak hned nevyváděj ne. " zavrtěla Tracy nechápavě hlavou a šminky sestře dírou podala. Pak vytáhla hůlku, aby se pustila do opravy dveří. Rodiče by se dost divili, co se tady dělo, kdyby to viděli.
*
"Nevim, proč musíme celej den chodit jak blbci po lese. Řikala sem mámě, že žádný houby nenajdem a taky je to pravda. " hudrovala Niki. Právě se celá jejich rodina ploužila po lese.
"Vždyť je to hezký ne? Jen tak si vyjít do lesa a procházet se. Sbírá hub není jen o tom je najít. " poučovala Tracy sestru.
"No jasně, je to krása. Stromy voní, ptáčci zpívají. " ušklíbla se Niki ironicky. "Nevim, proč mě nutěj na ty houby chodit, když já je nejim. "
"Pozor, Niki! " křikla Tracy na sestru, ale už bylo pozdě. Niki se rozplácla na zem, jak široká tak dlouhá, protože zakopla o balvan. Naštvaně se zvedla a oklepala ze sebe jehličí.
"Tak, už toho mám dost. " zafuněla a kopla do kamene. "Celej den se tady plahočim. Houby nikde a ještě tady mám házet huby o šutry? To teda ne, ty hajzle! " začala Niki nadávat a naštvaně ukazovala na balvan, jako by za to mohl. Sehnula se a vší silou popadla balvan. Jako by ho chtěla vyrvat ze země. Niki byla odjakživa nervák a tak trochu prudká.
Najednou balvan začal povolovat. Niki táhla a táhla, až jí najednou zůstal v ruce.
"Ha! A mám tě! " zachechtala se a vypadala u toho skoro jako nějakej psychopat. Zdvihla kámen na hlavu a vší silou jím mrskla k jednomu stromu.
"Ty vole, tohle není normální. " vydechla Tracy překvapeně. Niki nejdřív nechápala. Až potom si všimla, že ten kámen je docela dost velkej a taky evidentně těžkej.
"Nejdřív ty moje dveře, teď ten kámen. Niki, s tebou se děje něco divnýho! " Tracy zírala na svoje dvojče, jako by právě spadla z Marsu.
****************
Současnost
****************
"To bylo poprvý, co sem slyšela Tracy říct něco aspoň trochu sprostýho. " zasmála se Tracy, když postup své schopnosti převyprávěla. Tracy se tvářila trochu zahanbeně. Byla to asi od přírody slušňačka.
"Páni, tak to je mazec. " ušklíbl se Sirius. Jeho poznámka patřila tomu, co právě vyslechli, ne tomu, že byla Tracy sprostá.
"Takže jak přesně pojmenováváš svojí schopnost? " zajímalo Remuse.
"Říkám tomu supersíla. " pokrčila Niki rameny.
"Jo, myslim, že tohle je dost trefný pojmenování. " přitakal James.
"Ze začátku se mi to stávalo hlavně, když sem byla naštvaná. Potom se mi to stávalo skoro pořád. No a teď už to mám pár měsíců, takže sem se to naučila jakž takž ovládat. Když sem ale moc ovlivněná emocemi, tak mě to pořád moc neposlouchá. " popisovala Niki svojí supersílu.
"Seš první z nás, komu se ta schopnost projevila. " konstatovala Lily a věnovala Niki přátelský úsměv.
"No Tracy, teď seš na řadě ty. " pobídl Sirius tišší ze sester Sandersových k povídání.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 17. února 2012 v 14:43 | Reagovat

Moc dobře napsaná kapitola. Je to vážně zajímavý. dost jsem se nasmála vždycky když se Niki naštvala a něco zničila. třeba když zničila dveře. "No tak hned nevyváděj ne." To mě dostalo. :D
Už se těšim na druhou část a jsem zvědavá na Tracyinu schopnost.

2 hplovehp hplovehp | Web | 17. února 2012 v 15:49 | Reagovat

Zajímala by mě Tracyna schopnost. A nemůžu se dočkat Claire.
Kapča se moc fajn četla, ale chtělo by to brzo další.

3 Barussiiik Barussiiik | 17. února 2012 v 17:21 | Reagovat

[2]:
Jo, mě taky. Celá kapitola se mi moc líbila a těším se na další. :D  :-D

4 Adussaaa Adussaaa | 17. února 2012 v 17:41 | Reagovat

Moc hezká kapča těším se na další :-)

5 Elis Elis | 17. února 2012 v 18:00 | Reagovat

Úžasná kapča, sice tam máš ,,...Co Tracy řekla něco sprostýho" řekla Tracy. Ale jinak dobrý :D Těším se na další kapču :)

6 Vendy Vendy | 17. února 2012 v 19:09 | Reagovat

Zajímavé, tahle povídka je psaná v takovém, řekněme klidnější duchu než Elita, ale v části o schopnosti Niki mi připadalo, že sklouzáváš do Elity.. Možná je to záměr, nevím..

7 Barussiiik Barussiiik | Web | 20. února 2012 v 11:26 | Reagovat

Moc hezká kapitola. Niki si svou supersílu užívá. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama