Everybody should have his own world...

46.kapitola - Překvapení v Hollywoodu

14. února 2012 v 20:53 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Pro vás, kteří rádi čtete mé povídky je tu nová kapitola k Elitě Bradavic. Píše se mi to docela těžko, vzhledem k tomu, že v Elitě maj prázdniny a teplo, zatímco tady je sníh a kosa. Snad se mi podařilo dobře navázat, protože sem dlouho nepsala a trochu se vypadla ze cviku. Tak se vám, doufám, bude kapitola líbit. Moc vás prosím o komentáře, i když ste na mě nejspíš už za to moje nepřidávání naštvaný. No nic, užijte si kapitolku a zanechte nějaký komentář. Mějte se krásně…Vaše Maggdinka♥


Překvápko v Hollywoodu
Je fajn bejt zas u Potterů a ještě fajnovější je, bejt tady bez rodičů. V podstatě náš den je obyčejná rutina. Od rána se válíme u bazénu, popíjíme drinky, jíme a večer chlastáme. Možná si řikáte nic moc, ale co víc si přát, no ne?
V podstatě je všechno při starým. Lily s Jamesem pořád cukrujou jak dvě hrdličky a já a Sirius se zas už normálně bavíme. Nemyslete si ale, že se zas dáme dohromady. Oba teď vidíme, že bejt jen kámoši je ta nejlepší varianta.
Pořád sem ještě neviděla Jazze od toho dne, co od nás odešel. Dolů do města sme nechodili a sem za náma taky nepřišel. Už stokrát sem chtěla navrhnout Jamesovi ať ho pozve, jenže sem sama nevěděla, co to mezi mnou a Jazzem je. Jestli to byl prostě jen takovej prázdninovej románek, nebo něco víc. To sme si jaksi neujasnili. Navíc nechci, aby se něco dozvěděli ostatní, to by bylo zas keců. Už živě slyšim Lilku a Emmu, jak by do mě ryly, že sem se rozešla se Siriusem - nejhezčím klukem na škole - a dala se dohromady se starším klukem, kterýho sotva znám.
Již tradičně sem se u snídaně potkala se Siriusem a Jamesem. Všichni tři sme spali o prázdninách daleko míň, než ve školním roce. Bylo to asi tim, že sme věděli, že se budem moct celej den válet a ne hnít v lavicích a poslouchat ty pindy.
"Dobré ráno, pánové. " pozdravila sem zvesela a dřepla sem si na jednu z židlí v kuchyni. James zas byl schovanej za Denním věštcem a vypadal při čtení strašně důležitě, kor když má ty svoje brejle.
"Ahoj Sam. " pozdravili kluci unisono a dál se věnovali svým činnostem. James čtení a Sirius jedení.
"Kde máš Lily, Jimmy? " zajímala sem se. Hned mi tady něco nehrálo a až teď sem si uvědomila, že tady není ta rezatá příšera.
"Ještě spala, když sem vstával, tak sem jí nechtěl budit. " vysvětloval James.
"Dvanácteráku, mám špatnou zprávu. " ozval se po chvíli ticha Sirius. "Včera, když sem šel do baru pro whisky, všimnul sem si, že naše zásoby se dost ztenčily. "
"Jo, to mi je jasný. Zas tak moc sme toho nenakoupili. Nebo sem spíš nepředpokládal, že toho za tak krátkou dobu vypijem tolik. " přikývl James a konečně složil noviny. Upřímně mě s tim začínal docela rozčilovat. Sou s nim v místnosti lidi a on se schová za takovou plachtu.
"No tak dojdem nakoupit ne? " navrhla sem. Nechápu, co tady jako řešej. Dojde mi chlast, dojdu si do obchodu, nejsem přece líná ne?
"No jasně, jenže já nevim, jestli bude mít Tony v hospodě zásoby k prodeji. " opáčil James.
"No co, tak najdem Jazze a koupí nám něco mudlovskýho vedle v obchodě. " rozsekla sem to. Jeden se občas diví, jak já sem chytrá. Sfouknu dvě mouchy jednou ranou. Nakoupim chlast a ještě budu mít příležitost si snad promluvit s Jazzem.
"Teda Sam, tobě to nějako pálí. Překvapila! " chechtal se Sirius a přátelsky mě třísknul do zad, až sem měla co dělat, abych se udržela na židli.
"Tak kdy vyrazíme? " ušklíbla sem se na kluky a v duchu sem už přemejšlela, co si vezmu na sebe, abych po takový době na Jazze zapůsobila.
*
S klukama sme se do města vydali hned dopoledne. Když sme dosnídali, tak sme si chvíli ještě kecali a mezitim přišla Lilka. Chtěli sme ji vzít s sebou jenže ta lama je nějaká rozlenivělá a nikam se jí nechtělo.
"Já fakt doufám, že tam Tony bude mít nějaký zásoby navíc, který bysme si mohli koupit. Ne, že bych měl něco proti mudlovskýmu pití, ale kouzelníci dělaj lepší. " řešil Sirius závažný dilema, když sme kráčeli po Potterovic mega pozemku dolů k hlavní bráně. Měli by si tady pořídit takový ty malý autíčka nebo vláček, jaký maj v ZOO nebo na pouti. Tohle je fakt štreka. A nahoru zpátky to bude ještě horší.
"Snad tam něco málo mít bude. Kdyžtak můžem skočit do Londýna. Přemístíme se tam a za minutu sme zas zpátky. " uklidňoval Siriuse Jimmy. No jo, nechápu, proč se táhnem takovou dálku do vesnice, když se můžem pohodlně přemístit třeba k Děravýmu Kotli do Londýna a bejt zas za chvíli zpátky. No ale co, aspoň si zas s klukama pokecám. Se Siriusem sem se bavila teď dost, jak byl u nás, ale Jamese sem neviděla od června. Vždycky když sem byla s těmahle dvěma, bylo to mazácký. Oni si nic z ničeho nedělaj a je s nima hlavně švanda.
"Sam, musíš mi povědět o tom tvým rozhovoru s Blackovou. Sirius mi už něco řikal, ale mohl něco vynechat, tak to chci slyšet od tebe. " popichoval mě Jamie a šklebil se. Jak je vidět, s vyjetím na tu čůzu sem u všech zabodovala. Hned první večer u Potterů sem to před spaním vyprávěla Emmě u nás v pokoji. Řekla, že tohle byl nejlepší příběh na dobrou noc, jakej kdy slyšela a řehtala se asi hodinu. Ona sice neví o Blackových to, co já a kluci, ale všichni věděj, že je to stará semetrika, která dělá našemu Siriuskovi ze života jen peklo.
Vyklopila sem teda Jimmymu všechno, co se přihodilo v domě u Blackových. Sirius poslouchal taky, i když už to ode mě slyšel.
"Teda Sam, ty seš prostě frajerka. " pochválil mě uznale James a bylo vidět, že sem na něj dost zapůsobila. "Tohle by se jen tak někdo neodvážil udělat. Blacková je fakt postrach. " usmíval se. Koukám, že sem v jeho očích zas aspoň o stupeň stoupla. No, já ráda pomáhám kámošům a ráda se nechávám chválit.
"Nasrat na ní, nezajímá mě. Byla sem v tu chvíli vážně vytočená, takže sem vůbec nekoukala na následky. Když se u mě Sirius objevil a já viděla, jak je zuboženej, prostě sem se přestala totálně ovládat. " pokrčila sem rameny na vysvětlenou.
"Však to je dobře. Fakt tě za to obdivuju. " usmál se James a poplácal mě po zádech.
"Jo, to já taky, ale cejtim se vedle tebe trochu trapně. " ozval se Sirius. "Každou chvíli mi něco dělala, a i když sem se jí snažil postavit snad tisíckrát, s takovou grácií a vervou se mi to nepovedlo nikdy. "
"Ale Siriusi, já to nedělala proto, abych tě nějak shodila, ale protože mi na tobě záleží a ta ježibaba mě vytočila kvůli tomu, co ti udělala. " bránila sem se rychle. Ty vogo, to by mi tak ještě scházelo, aby byl na mě Sirius zas kvůli něčemu naštvanej. Tady se fakt člověk nedočká vděku.
"Ale Sam, to já vim! " ujišťoval mě Sirius rychle. "Já ti za to strašně děkuju, tohle pro mě ještě nikdo neudělal. " usmál se vděčně.
Konečně sme došli dolů na náves a zamířili sme rovnou do hospody, kam chodívala kouzelnická část obyvatelstva Godrikova dolu.
"Ale kohopak to tady vidim, nazdar mládeži! " vítal nás Tony od baru, hned jak sme vešli dovnitř. Bylo tady úplně prázdno. Přece jen bylo teprv dopoledne, a i když se mi tomu nechce věřit, většina lidí nezačíná nasávat už od rána.
"Ahoj Tony, omlouváme se, dlouho sme se tady neukázali. " šklebil se James omluvně.
"To bych teda řek. " zasmál se Tony od srdce. "Přišli ste nás poctít návštěvou už takhle brzo? Nebo snad jdete na oběd? "
"Ani jedno. " zavrtěl hlavou James. "Přišli sme se zeptat, jestli máš nějaký zásoby navíc, který bys nám mohl prodat. "
"Hele, máte štěstí. Zrovna zejtra nám sem dojdou nový zásoby a zbejvá nám ještě pár beden pití. Určitě se tam pro vás něco najde, pochybuju, že by se to dneska všechno vypilo. " ujišťoval nás Tony energicky.
"Jé, tak to je super. " oddychl si Sirius vděčně. "Já už se bál, že dneska zůstanem na suchu. "
"Á, party každej den co? Však to je správný, máte prázdniny, tak si je musíte užít. " zachechtal se Tony.
"No, my si neužíváme jen prázdniny. My si užíváme celej rok. " hodila sem poznámku do placu.
"Jé, ahoj lidi. " ozval se od kuchyně. Ty dveře sem moc dobře znala, už dvakrát sem se v nich srazila s Jazzem a dneska v nich stál taky samozřejmě on.
"Teda Jazzi, musim tě sprdnout. Jakto, že ses mi neozval? " pustila sem se do něj okamžitě. Chlapeček na mě prdí a to se mi nelíbí.
"Já? " nechápal Jazz dotčeně. " Já myslel, že vy se objevíte tady. Ste tady už skoro tejden a furt nic. Já nemám čas pobíhat někde večer po návštěvách. Já tady pracuju. "
"Tak to bysme se mohli někdy stavit. Když nebudeš mít zrovna honičku, sedneš si k nám a pokecám. " vložil se do našeho rozhovoru James. Díky ti jelínku můj! Já bych to sice Jazzovi navrhla taky, ale když to řekl James, nevyznělo to trapně nebo zoufale. Dneska z toho plánovanýho rozhovoru asi nic nebude, ale až sem půjdem, na chvíli ho někam odtáhnu a promluvim si s nim. Ať chce nebo ne.
"Tak co třeba zejtra? " navrhnul Jazz.
"Super. " přitakal James a tim to bylo domluvený.
----------------------------------
"Sam, kam si myslíš, že deš? Se snažíš od nás utýct? " řvala na mě Emma na celou zahradu. Ještě že ten Potterovic pozemek je tak velkej a na samotě, jinak by na nás mudlové určitě už dávno zavolali benga za rušení nočního klidu.
"Nikam neutíkám. " zakoulela sem očima. Ta holka je fakt tele. I kdybych šla jen na záchod, už by mě podezírala z útěku. "Jdu na komp zavolat na skypu Loganovi. V Americe je momentálně asi tak jedenáct dopoledne, dřív sem zavolat nemohla. Musim se s nim konečně domluvit na tý návštěvě. Prázdniny se krátěj a já chci v LA nějakou chvíli pobejt. "
"Ty tam fakt chceš jet jo? " čučela na mě Sarah trochu nevěřícně. Ježiš, co na tom nechápe? Oceán, sluníčko, klub, pařby, hezký kluci - co víc si přát?
"To si piš. " ušklíbla sem se a dál už radši nic neřikala, aby se mě zas někdo na něco nevyptával. Logan mě už určitě netrpělivě čeká. Rychle sem zapadla do baráku.
Vlítla sem k Jimmymu do obýváku, kde má počítač, zapnula sem ho a připojila se hned na skype.
"No, to je dost. " sprdnul mě Logan místo uvítání. Protože sme spolu mluvili i přes web kameru, koukal na mě jeho naštvanej ksicht.
"No tak promiň, sme zrovna všichni u Jamese a na zahradě máme grilovačku. Zdrželi mě, já za to nemůžu. " omlouvala sem se rychle. Ježiš, aby se tak naštval a naši návštěvu v Americe zrušil!
"Jo kámoši a chlastačka? Tak to já chápu. " mávl Logan rukou a jeho obličej na obrazovce se začal šklebit. Super, takovýho Logana já znám!
"Hele, potřeboval bych vědět, jestli teda dorazíš a s kým. Nejlepší by to bylo někdy během příštího tejdne, ale záleží na vás, jak dlouho tady chcete bejt. " přešel k tématu.
"Jasný, já bych ten příjezd taky viděla na příští tejden. Škola nám začíná už za tři tejdny a já bych ráda v Americe pobyla aspoň dva. " přikývla sem souhlasně. "Všichni sou lamy a nechce se jim, nebo něco maj. Jedinej, kdo mě nezradil, je Lily. Ta se mnou přijede. " dodala sem.
"Takže budete nakonec dvě jo? No, já se těšil i na kluky, ale takhle vás budem mít s Justinem jen pro sebe. " ušklíbl se Logan poťouchle.
"Tak bysme se měli domluvit konkrétně. Kdy chcete přijet? " zeptal se Logan a naše domlouvání začalo.
*
S Loganem sme volali víc než půl hodiny a domlouvali sme všechno potřebný. Někdy kolem půl jedenáctý sem konečně přišla zpátky za ostatníma.
"Evansová, bal kufry. V pátek jdem do Ameriky! " zařvala sem na Lily už ve dveřích.
"Cože? Už tenhle pátek? To je za pět dní! " vykulila oči vyděšeně.
"No a co? Čim dřív, tim líp. Aspoň tam budem moct bejt dlouho. " nechápala sem její mentalitu.
"Počkej, to už mi jí jako v pátek ukradneš? " založil si James ruce na prsou nesouhlasně.
"Ne v pátek, už dřív. Musíme si přece sbalit. Budem tam nejmíň dva tejdny a to chce hodně hadrů. " upřesnila sem to.
"Jimmy, Sam má pravdu. Budem tam aspoň dlouho. Mohl si jet taky, ale tys nechtěl. Byli sme spolu skoro celý léto, tak si od sebe aspoň na chvíli odpočinem. " usmála se Lily na Jamese a sedla si k němu na klín, aby si ho udobřila. Jo, my holky máme zvláštní dar.
"Takže, Lil, budem u Logana. Jeho rodiče sou někde v Asii nebo co, takže má celou vilu pro sebe. My dvě budem mít pro sebe dům pro hosty, kterej je prej hned u bazénu na zahradě! " osvětlovala sem Lily situaci a připravovala jí na to, co nás čeká.
"Ty vogo, neštvěte mě. " vyprskla Emma dopáleně. Je dost naštvaná, že si bude válet šunky, zatímco ona se bude kopat do zadku s rodičema na dovolený.
"Tak hele, já za to nemůžu, že musíš jet s rodičema do Skotska a nedali se ukecat. " obhajovala sem nás. "Nebo po mě chceš, abysme kvůli tobě tuhle dovolenou zrušili? "
"Jo. " přitakala Emma s úšklebkem.
"Zapomeň. " vyplázla sem jazyk a obrátila se zpátky na Lilku.
"Loganovi rodiče oba dělaj v showbussinesu. Jeho táta je producent a máma nějaká manažerka pár hvězd. Zrovna v tu dobu je v Hollywoodu premiéra nějakýho filmu, na kterým oba jeho rodiče dělali, takže maj lístky. A seženou i pro nás! Takže půjdem na pravou hollywoodskou premiéru, uvidíme hodně slavnejch a budem focený v časopisech. " sdělovala sem Lily nadšeně. Tuhle informaci sem si naschvál nechala nakonec. Když mi to před chvílí Logan řekl, málem sem se radostí počůrala.
"No nekecej! " vypískla zrzka nadšeně. Věděla sem, že tahle novinka jí naprosto uchvátí.
"Řeknu mamce, ať nám ušije nějaký skvostný šaty, abysme zapadly mezi hvězdy. Kdyby se nás někdo ptal, od koho je máme, aspoň jí udělám reklamu. Do odjezdu to určitě nestihne, ale až je bude mít, tak se pro ně přemístim domů, to není problém. " plánovala sem. Minule měli v LA naše róby od mamky velkej úspěch, tak doufám, že se vytáhne i tentokrát a my zabodujem.
"Jedem do Ameriky! " zavřískala Lily na celý kolo a radostně na mě skočila. Já začala řvát a jásat taky. Musíme přece dát průchod našim emocím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 14. února 2012 v 21:30 | Reagovat

sice po dlouhé době, ale opět skvělá kapitola. Škoda že jich nejede víc. Ale jela bych teda taky a to hned. :-P

2 Adussaaa Adussaaa | 15. února 2012 v 7:51 | Reagovat

hezká kapitola.A ještě bych se chtěla omluvit za ten předešlý koment a za ten blog.Pořád mám moc ráda tvůj blog.A opravdu se strašně moc omlouvám,když jsem psala tamten komentář, nevěděla jsem co píšu, protože jsem byla již naštvaná ,ale z jiného důvodu a vůbec ne na tebe. Opravdu se strašně moc omlouvám.
A těším se na další kapitolu :-)

3 maggdinka maggdinka | Web | 15. února 2012 v 11:52 | Reagovat

[2]: Díky za omluvu, vážím si toho. Nerada bych přišla o čtenáře jen proto, že jsem se (právem) naštvala. Pokud si budete blogy vést podle svého, tak nevidím důvod to už dál řešit :-)

4 hplovehp hplovehp | Web | 15. února 2012 v 17:44 | Reagovat

[2]: Abych citovala svou (neoblíbenou) učitelku matematiky: "Dobrá práce děvenko!" :-D

Ke kapitole:
Já chci taky do Ameriky! A chci léto!
Dost mých tužeb. Pojďme k rozpitvávání děje.
Nevím, jak se mi to povedlo, ale zase jsem se přeškolila na fandu Sirius + Sam. Jazz mi nějak klesl v oblibě. Jinak Emm nezávidím, jet do Skotska a ještě s rodiči... tfíííí.
Doufám, že brzo bude další kapča - už se těším na nové oslnivé modely!

5 Elis Elis | 16. února 2012 v 10:23 | Reagovat

Jů, tak to bude sranda :'D Sam a Lilka na prázdninách? Sami a s klukama? No nevím, nevím jak to dopadne. A souhlasím s hplovehp - přešla jsem k Siriusovi. Ale nevadí, možná přejdu k Loganovi xD

6 Vendy Vendy | 17. února 2012 v 18:57 | Reagovat

Jazz, Jazz, Jazz! Nebo nějakej borec z Ameriky. Nevím proč, Sirius působí dost ohraně.

7 Barussiiik Barussiiik | Web | 20. února 2012 v 11:23 | Reagovat

Já chci taky do Ameriky. Jinak moc hezká kapitola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama