Everybody should have his own world...

8.kapitola - Nadčlověk

5. ledna 2012 v 19:59 | Maggdinka |  *Weird people*
Tak nová kapitola k Weird people je konečně tady a s ní i pokračování děje. Tentokrát mi to netrvalo tak dlouho, navzdory tomu, že se uzavírají známky a já mám co dělat, abych si známky ještě vylepšila. Proto sem na sebe pyšná, že sem to takhle rychle stihla. Uvidíte, co se našim hrdinům stane nového. V téhle kapitole půjde hlavně o rozhovory a skryté pravdy. Budete svědky Brumbálova rozhovoru se studenty a dozvíte se, jak to všechno před lety bylo. Doufám, že vás nezklamu a kapitola se vám bude líbit. Tak prosím moc jako vždy o komentáře, vždycky mě moc potěšíte. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥


Nadčlověk
Konečně přišel den, kdy se měli James, Sirius, Peter a Lily dostavit k Brumbálovi do ředitelny. Jak se už dohodli, šel s nimi i Remus, jelikož taky získal schopnost. Jejich schůzka byla v devět večer.
Přesně v devět už klepali na těžké dubové dveře Brumbálovi pracovny. Nemohli se dočkat, až konečně uslyší vysvětlení jejich zvláštních schopností.
"Výborně, už na vás čekám. " uvítal je s úsměvem Brumbál, když vešli po jeho vyzvání dovnitř. Už pro ně stihl vykouzlit čtyři židle. Když si všiml Remuse, pátého člena, mávl hůlkou a objevila se další židle i pro něj.
"Vítám i vás, pane Lupine. Vás jsem tu čekal až zítra. Mám tomu rozumět tak, že i u vás se objevili takzvané zvláštní schopnosti? " usmíval se Brumbál vzrušeně.
"Ano, pane řediteli. " přikývl Remus a začal vyprávět, jak se to všechno semlelo.
"Ovládání živlů, to je také velice zajímavá schopnost. " pokyvoval ředitel uznale.
"Tak, pane řediteli, řeknete nám konečně, o co de? My sme už jak na trní. " škemral Sirius a tím Brumbálovi připomněl, proč jsou vlastně tady.
"Jistě, pane Blacku. " přisvědčil Brumbál a pousmál se nad jejich zvědavostí. Sám byl takový, hlavně zamlada.
"To, co vám teď řeknu, pro vás bude možná trochu šok. " začal Brumbál s vypravováním a usadil se do svého křesla za stolem. Jako vždycky si přiložil prsty jedné ruky k prstům druhé ruky. "Sám jsem se toho částečně účastnil a ani tehdy jsem na to nebyl moc pyšný. Přišlo mi to dost bezohledné a také riskantní. "
"Pane profesore, vy nás děsíte. " kulila oči Lily a přednesla nynější pocity všech.
"Mnoho let zpátky začal odbor záhad na ministerstvu kouzel vyvíjet jistý experiment. Pracovně ho pojmenovali Projekt 168. Šlo vlastně o jakési vytvoření nadčlověka. " začal se Brumbál rozpovídávat. Všichni jen kulili oči.
"Já jsem s tím už od začátku nesouhlasil, protože mi to přišlo nebezpečné. Představte si, kdyby se to povedlo a tato látka se dostala do nesprávných rukou. Mohlo by jít o naprostou zkázu kouzelnického i mudlovského světa. Jenže tehdejší ministr a nejvyšší představitelé ministerstva se nedali nijak přesvědčit. " Brumbál se při těchto slovech trochu mračil, jako by se vrátil o více než dvacet let zpátky.
"Vždyť myšlenku nadrasy a nadčlověka rozvíjel už Adolf Hitler. A jak to dopadlo. " vložila se do toho nevěřícně Lily.
"Správně, Lily. Tenkrát na tuto myšlenku doplatil celý mudlovský svět. Dokážete si tedy představit, jak jsem se obával této myšlenky v kouzelnickém pojetí. " přikývl Brumbál souhlasně na Lilyinu reakci.
"Já vůbec nechápu, proč tohle začali vyvíjet. Nejsou kouzelníci už tak dost mocný? Umíme přece kouzlit, na rozdíl od mudlů. " nechápal James.
"Jistě Jamesi, to já všechno vím. Jenže vykládej to ctižádostivému ministru kouzel, který chce za každou cenu dokázat, jak je skvělý a pokrokový. S mocí toužíme ještě po větší moci. " přisvědčil ředitel.
"Ne, že bych si chtěl stěžovat, ty schopnosti sou moc fajn. Ale já po víc moci netoužil, když sem uměl jen normálně kouzlit. " ušklíbl se Sirius.
"To většina lidí, Siriusi. Ale najedou se takoví, kteří si chtějí něco dokazovat a chtějí být ještě lepší. " pokrčil Brumbál rameny. Jemu se to mluví, když je nejlepší čaroděj všech dob. On už ani lepší být nemůže.
"Experiment byl po mnoha letech výzkumu dotažen k dokonalosti. Trochu se stydím, ale musím přiznat, že s konečnými úpravami jsem jim dost pomohl, protože už si nevěděli rady. " pokračoval Brumbál ve vzpomínání. Vážně to vypadalo, jako by se trochu styděl.
"Konečný projekt začali zkoušet na dospělých kouzelnících. Především na bystrozorech, protože ti chrání bezpečnost kouzelníků. " rozpovídal se ředitel znovu. "Jenže se neprojevili ani po měsících žádné účinky. "
"Pořád nechápu, co to má co dělat s námi, pane řediteli. " ozval se Remus. Byli sice rádi, že jim to Brumbál konečně ujasňuje a tahle skrytá pravda o ministerstvu kouzel byla fakt zajímavá, jenže se pořád nedozvěděli nic o sobě.
"Už se k tomu dostávám. " ujistil ho ředitel. "Když nevyšli pokusy s bystrozory, přišel jsem s jedním nápadem. Byla to snad největší hloupost, kterou jsem kdy řekl. Sice to byla jen moje teorie a nechtěl jsem to zrealizovat, jenže ministr se toho chytil a dal přesně na moje slova. " Všichni čekali, jaké moudro Brumbál tenkrát pronesl. Věděli jen, že to nějak souvisí s nimi.
"Napadlo mě, že projekt možná nefunguje u kouzelníků s rozvinutými schopnostmi. Prošli školami a nejrůznějšími výcviky a jejich kouzelnické umění bylo již téměř dokonalé. Přemýšlel jsem a došel k závěru, že nejlepší účinky by experiment mohl mít u kouzelníků s co nejméně rozvinutými schopnostmi. Napadli mě studenti školy. " popisoval Brumbál svoje úvahy. "Jenže ministr vzal tu nevyvinutost moc doslova. Došel k závěru, že pokud si myslím, že by to na studentech mohlo účinkovat líp, že nejideálnější to bude na dětech předškolního věku. "
"Počkejte, chcete říct, že jste nás do toho zatáhli jako děti? " vyhrkla Lily a tím přerušila Brumbálovo povídání. Nemohla uvěřit vlastním uším, že by ministerstvo takhle zneužilo malé děti pro svoje experimenty.
"Přesně tak, Lily. " přisvědčil Brumbál nevesele. "Bylo to dost riskantní a nezodpovědné. Nikdo nevěděl, jaké to může mít negativní účinky na děti, ale přesto to došlo až tak daleko. "
"To se mi snad zdá. " kroutil James nevěřícně hlavou.
"Ministr rozhodl, že těmto dětem bude pět let. Shodou okolností to byl zrovna váš ročník narození, kterému bylo právě pět let. " řekl Brumbál klíčovou větu. Všem už začalo svítat.
"Ministerstvo poslalo do vašich a ostatních rodin vyhlášku, kde byly informace o projektu a víceméně vašim rodičům nařídil, že je to povinné. Kdyby nebylo, myslím, že by to takového risku nešel nikdo. " sdílel s nimi Brumbál další svoje vzpomínky. "Vaši rodiče i s vámi se dostavili na ministerstvo, kde experiment proběhl. "
"A co se stalo pak? " vyzvídal Remus.
"Právě, že nic. " pokrčil Albus rameny. "Nestalo se vůbec nic. Neprojevovali se žádné účinky, ani žádná negativa. Proto ministr konečně ustoupil a projekt zrušil. Nikdy víc už se tento experiment neopakoval. " to bylo nejspíš všechno z Brumbálova vypravování, protože se na chvíli odmlčel. I studenti chvíli mlčeli a všechny tyhle nové informace si třídili v hlavě. Čekali ledacos, ale tohle rozhodně ne.
"Takže ty schopnosti se projevili až po téměř dvanácti letech? " ozvala se jako první Lily, což nebylo žádné překvapení. Ona se vždycky ptala na všechno jako první.
"Už to tak vypadá. " přitakal ředitel. "Když jste za mnou tenkrát přišli, vůbec jsem nechápal. Potom jsem si na Projekt 168 vzpomněl. Ihned jsem šel za ministrem a všechno mu pověděl. Shodli jsme se na tom, že určitě jde o tento projekt. "
"Proč myslíte, že se schopnosti projevili až takhle pozdě? " zeptal se Sirius zvědavě.
"To nemám tušení. Ale myslím, že pracovníci odboru záhad prostě jen neodhadli čas, po kterém se schopnosti projeví. Byl to úplně nový projekt, takže o účincích ani projevech neměl nikdo tušení. " odpovídal Brumbál trpělivě na jejich otázky.
"Počkejte, jednomu nerozumím. " ozvala se Lily zaraženě.
"Ptej se, Lily. Od toho tu dnes jsme, abych vám všechno vysvětlil. " pobídl ji Brumbál s úsměvem.
"Jakto, že jsem experimentem prošla i já. Vždyť moji rodiče jsou mudlové. " vyslovila Lily svojí otázku. Ostatní se zaraženě podívali, tohle je vůbec nenapadlo.
"To je jednoduché. " začal ředitel vysvětlovat. "U dětí se kouzelnické schopnosti projevují už od malička. Stejně tak i u těch, které jsou z mudlovských rodin. Všechna kouzelnická činnost se sleduje a u dětí je to dvojnásob. Proto se o tobě už vědělo, že jsi čarodějka. I tvým rodičům jsme poslali dopis a oni s tebou přišli. "
"Takže naši vědí už od mých pěti let, že jsem čarodějka? Když mi přišel v jedenácti dopis z Bradavic, byli překvapení. Takže to na mě jen nahráli. " Lily byla šokovaná a přemýšlela nahlas spíš sama pro sebe.
"Pane řediteli a u těch bystrozorů, kteří prošli experimentem, se taky objevily nějaké zvláštní schopnosti? " vypálil další otázku tentokrát James.
"Ne, u nich se schopnosti neobjevili. Nechci vypadat samolibě, ale myslím, že tímto se moje teorie o kouzelnické nevyzrálosti potvrdila. Vy jste byli tenkrát děti a teď jste dospělí a schopnosti se u vás projevili. Kdežto oni byli už tenkrát vyvinutí a dospělí, takže experiment nezabral. " reagoval Brumbál.
"Říkáte, že tenkrát ten experiment prováděli na všech dětech našeho věku. Takže někdo další určitě musí mít taky nějaký schopnosti. " ozval se Sirius. Zajímavý postřeh, tahle otázka nikoho nenapadla.
"Zatím jsem mluvil se studenty Mrzimoru a Havraspáru. Objevili se tři případy. " odtajnil Brumbál. Všichni vzrušeně koukali.
"Z Nebelvíru kromě vás zbývají ještě tři děvčata, tak uvidíme. Příští týden je na řadě Zmijozel, čehož se trochu obávám. " přiznal Brumbál.
"Jo, ty blbečci by toho mohli začít zneužívat. " zasyčel James. Lily do něj kopla a tím mu naznačila, aby se v přítomnosti ředitele choval slušně.
"Zatím vím o třech lidech, jak jsem řekl. " zopakoval ředitel znovu.
"Povíte nám, kdo to je? " vyzvídal James. "Mohli bysme se s nima sejít, podělit se třeba o svoje zkušenosti, a tak. "
"A také jste zvědaví, kdo to je a jaké mají schopnosti, že? " pousmál se Brumbál a v modrých očích mu poskakovaly pobavené jiskřičky.
"To taky. " přiznal se James s úšklebkem.
"Dvě slečny jsou z Havraspáru. Dvojčata Niki a Tracy Sandersovi. " prozradil Brumbál. "Další je chlapec z Mrzimoru, Matthew Parkman. Nechám na nich, jestli vám prozradí svoje schopnosti. "
"Děkujeme, pane řediteli. " zazubil se Sirius. Všichni už se nemohli dočkat. Hned zítra za nimi půjdou a budou vyzvídat. Zajímalo je, jaké schopnosti dal experiment jim.
"Pokud nemáte již další otázky, měli byste jít. Je už docela pozdě, za chvíli začíná večerka, tak si dejte pozor, ať vás nechytí pan Filch. Kdyžtak řekněte, že jdete ode mě. " Brumbál jim taktně naznačil, aby už odešli.
"Moc děkujeme, pane profesore. " usmívala se Lily. Všichni se s ředitelem rozloučili a odešli. Celou cestu až do Nebelvírské věže se vzrušeně bavili o tom, co se právě dozvěděli.
-----------------------------
Druhý den večer seděli Poberti s Lily ve společence a dělali úkoly. Najednou se otevřel portrét a dovnitř vešla Claire.
"Bennetová je z tý schůzky s Brumbálem nějako rozrušená. " syknul Sirius směrem k ostatním, protože slyšel, co se Claire honí hlavou. Právě se totiž vracela ze schůzky s Brumbálem, kvůli schopnostem. Hned jak je uviděla, namířila si to rovnou k nim.
"Musíme si promluvit. " vyhrkla a přisedla si na jedno volné křeslo k nim. Všichni po sobě vrhli znepokojené pohledy.
"Právě sem měla dost zvláštní posezeníčko s Brumbálem. Vyptával se mě, jestli sem na sobě nezačala poslední dobou pozorovat nějaký změny, něco jako zvláštní kouzelnický schopnosti. " začala jim líčit, co se v ředitelně řešilo. "Co o tom víte? "
"Co bysme o tom měli jako vědět? " reagoval jako první James a snažil se, aby to vyznělo nechápavě a ironicky.
"Hele, nedělejte tady ze mě blbečka. Kvůli tomu se furt poslední dobou scházíte co? " dorážela Bennetová.
"Proč myslíš? " nechápala Lily.
"Ale Lily, prosim tě. Poberty nesnášíš už od prváku a najednou se s nima na starý kolena v sedmáku začneš bratříčkovat. " zpražila ji Claire. "Vy víte, o co jde. Vy máte nějaký schopnosti? "
"Povíme jí to? " zeptala se Lily v duchu Siriuse a propalovala ho tázavým pohledem. Sirius pokrčil rameny, ale nakonec přikývl. I Jamesovi, Remusovi a Peterovi došlo, co Lily Siriusovi řekla, i když jí oni neslyšeli. Všichni rezignovaně přikyvovali.
"Myslim, že by ses měla pořádně usadit. Budem ti toho muset hodně povědět. " vyzvala Lily kamarádku a s pomocí kluků začali Claire všechno vypravovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roxen Black Roxen Black | Web | 5. ledna 2012 v 20:40 | Reagovat

Claire s toho asi jebne :D :D

2 hplovehp hplovehp | Web | 5. ledna 2012 v 20:52 | Reagovat

[1]: A zas už mi někdo krade... písmenka z klávesnice. To byla první věta, která mě p odočtení napadla a ktero usjem chtěla napsat jako komentář, jak vidím, máme podobný styl myšlení.
And by the way, už nás nenapínej a řekni nám o Claiřině schopnosti. Jsem jako na trní.

3 radcerneruze radcerneruze | 5. ledna 2012 v 22:34 | Reagovat

[2]: Naprosto souhlasim, chceme znat schopnost Claire! :-D Doufám ze bude mít neco uzitecného a lepsího nez Lily :D

4 Koki Koki | 6. ledna 2012 v 13:44 | Reagovat

[2]: Taky souhlas. Na Claire jsem zvědavá už od začátku.

5 Barussiiik Barussiiik | Web | 12. ledna 2012 v 15:05 | Reagovat

Já taky. Na Claire jsem hrozně moc zvědavá.

Ps: Podíváš se ke mě na blog. Teprve to rozjíždím. :-P a snažím se zabírat čtenáře.

6 elisahathaway elisahathaway | 15. února 2012 v 15:01 | Reagovat

jo jo prosim další kapitolu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama