Everybody should have his own world...

7.kapitola - Pán živlů

25. prosince 2011 v 12:29 | Maggdinka |  *Weird people*
Sice sem slíbila kapitolu včera, ale techniky vzato sou ještě dneska vánoce, takže sem nic neporušila :-P Jak už ste si stihli všimnout, s mým psaním to jde poslední dobou z kopce. Nemám vůbec čas, ve škole je hroznej frmol a víkendy, který sem věnovala psaní, zabírá už nějakej ten měsíc můj boyfriend. Chci ale, abyste věděli, že na vás neprdim. Jen toho mám prostě moc. Navíc v půlce ledna se mi vdává kamarádka. Já jí du za svědka, tak se jí snažím pomáhat.

No konec keců, teď ke kapitole. V minulý ste se dozvěděli, že i Remus má nějakou schopnost. Jaká přesně to je, to nebylo vysvětlený, takže se to dozvíte teď :-) Dozvíte se další novou schopnost? Co Brumbál a jeho úmluva s ministrem? Tohle všechno uvidíte, když si kapitolu přečtete. Mě nezbývá nic jinýho, než vám popřát hezké čtení a moc jako vždycky prosím o komentáře, i když nevím, jestli si je s takovýmhle přidáváním vůbec zasloužím…Vaše Maggdinka♥Pán živlů

"Tak co myslíte, že to je? " vyzvídala Lily. Ona a všichni čtyři Poberti se sešli v jedné z prázdných učeben. Byl to den po tom incidentu v tajné chodbě z Medového ráje. Lily zajímalo, co přesně je Remusova schopnost.
"To vůbec nemám tušení. " pokrčil Sirius bezmocně rameny. Remus se diskuze moc neúčastnil. Teprve včera se dozvěděl, že jeho kamarádi, včetně Lily mají zvláštní schopnosti, takže byl na tomhle území nováček. Pořád byl dost zmatený.
"Nějaký neverbální kouzelní bez hůlky? " nadhodil James, který přemýšlel nad povahou Remusovi schopnosti.
"To můžeme jen hádat. Dokud se Remova schopnost neprojeví znova, nebudem to asi vědět přesně. Je to zvláštní, když sme zjistili, že se nám děje něco divnýho, vždycky sme dokázali pojmenovat, o co de. " spekuloval Sirius.
"Říkáte, že Brumbál o tom něco ví? " ozval se Remus, po dlouhé chvíli mlčení.
"Nevim, tvářil se dost překvapeně, ale zároveň vzrušeně. " odpověděl James.
"Znáš Brumbála, toho vzruší každá blbost. " mávl rukou Sirius.
"Souhlasim s Potterem. Myslim, že Brumbál určitě něco ví, jen se to před náma snažil tajit. Jenom mě štve, že si nás ještě nezavolal, když to slíbil. " vložila se do toho Lily. Kluci na ní nechápavě koukali, byli zvyklí, že Lily nesouhlasila s Jamesem už z principu a teď se zastává jeho názoru.
---------------------------
Jednoho večera, když celá škola seděla ve Velké síni u večeře, se zničehonic zvedl Brumbál. Celá síň okamžitě utichla, protože to znamenalo, že přijde nějaký proslov nebo oznámení. Poberti a Lily - která seděla o kus dál - se po sobě významně podívali. Věděli, že teď přijde to, na co už nějakou dobu čekají.
"Přeji vám všem dobrý večer, milí studenti. Mám tu oznámení a zároveň prosbu na studenty sedmých ročníků. Žádám vás všechny, abyste se ke mně dostavili v průběhu následujícího týdne. Ve vašich společenských místnostech se objeví rozpisy, kdy se dostavíte ke mně do pracovny. " mluvil Brumbál nahlas a zřetelně. Všichni sedmáci se po sobě nechápavě dívali. Vůbec nikdo nechápal, o co tu běží.
"Nu, to je vše, co jsem vám chtěl. Nyní se můžete vrátit k vašemu jídlu. Přeji dobrou noc. " ukončil to Brumbál a posadil se. Po jeho slovech se sálem začalo ozývat drmolení, jak všichni řešili, co se děje.
"Páni, o co myslíš, že jde? " otočila se Claire zvědavě na Lily.
"To nemám tušení. " pokrčila Lily rameny. Byla to dobrá herečka, takže její kamarádka vůbec nepoznala, že by o týhle situaci mohla něco vědět. "Třeba se to jedná zkoušek OVCE. "
"Ty sou přece až na konci roku. " pochybovala skepticky Claire.
"Co já vim? " hrála Lily. "Nejsem přeci jasnovidka. " v duchu se musela svým slovům zasmát. V posledních týdnech to nebyla tak úplně pravda. Některou budoucnost viděla dost jasně.
Později se Lily kámošce vymluvila, že má ještě hlad, aby se jí zbavila. Chtěla si promluvit s klukama, aby zjistila, co si o tom myslí. Kluci mysleli asi na to samé, protože když Lily zmizela na chodbě, vstali od stolu a pokukovali po Lily. Šli nenápadně ke dveřím. Přece jen by bylo lidem dost divný, kdyby je jen tak viděli s Lily. Začali by je z lecčeho podezřívat.
"Tak co na to říkáte? " vypálila na ně nedočkavě Lily, když byli pár pater nad Velkou síní a kolem nich široko daleko ani noha.
"No, je jasný, že něco ví. " ozval se jako první James.
"Třeba ne, ale chce jen zjistit, kdo všechno v poslední době pocítil tyhle podivnosti. " přerušil ho Sirius.
"Myslíte, že se tohle děje i někomu jinýmu? " vykulil oči Peter.
"Určitě. " přikývla Lily. "Nepřijde vám divný, že si Brumbál volá jen sedmáky? Kdyby o tom nic nevěděl, tak by zpovídal všechny ročníky. Nebo by tím pověřil ostatní učitele. "
"Na tom něco bude, Evansová. " připustil Sirius, který byl v otázce těhlech zvláštních schopností občas dost skeptický.
"Podle mě to bude něco tajnýho. " dedukovala Lily. Ani sama nevěděla, jak blízko je teď pravdě.
"Proč myslíš? " zaujalo to Remuse.
" Myslíš, že za normálních okolností by měl Brumbál čas a chuť vybavovat se se studentama sám? Žádnej profesor o tomhle neví. " vysvětlovala Lily svoje úvahy. Ostatní se zarazili, takhle nad tím zatím nikdo z nich nepřemýšlel. Nikoho nenapadlo, že by mohlo jít o něco moc tajnýho.
"Ať už je to cokoliv, snad se to hodně brzo dozvíme. Už sem z toho dost nesvůj. " ušklíbl se James. Všichni se po sobě vzrušeně podívali, teď byli napjatý ještě víc, než kdykoliv předtím.
*
Toho večera seděli Poberti dlouho ve společence, protože na poslední chvíli dodělávali esej na přeměňování. Nedá se říct, že by ho dělali, protože jim to Lily dala opsat. Sedla si k nim, když Claire odešla spát a po dlouhém přemlouvání jim úkol na opsání přeci jen půjčila.
"Na tohle si laskavě nezvykejte. " peskovala je Lily. "Neznamená, že když se bavíme, kvůli těm novinkám, že hned budem nejlepší kámoši a vy nebudete dělat úkoly. Nebudete spolíhat na Evansovou! "
"Uklidni se, Evansová. " chechtal se Sirius a šťouchl do ní. Lily to nedalo a musela se pousmát. Šťouchla do Siriuse taky, ale trošku víc, než zamýšlela, protože si na svůj pergamen převrhl inkoust.
"To ti teda pěkně děkuju. " zabručel Sirius nerudně a koukal na modrou skvrnu.
"Jen se nezblázni. " chechtala se Lily jak neurvalá. Vytáhla hůlku a pomocí jednoduchého kouzla uvedla Siriusův pergamen do původního stavu.
"Pottere ty jenom hoříš. " vykoktala ze sebe Lily, která se pořád ještě smála.
"To sem tak žhavej z tebe. " mrkl James svůdně.
"Ne Dvanácteráku, ty fakt hoříš! " vyjekl Remus, když i on zaregistroval, že Jamesovi chytla nohavice. Byl tak unešený ze smějící se Lily, že si vůbec nevšiml, že posunul svou nohu nebezpečně ke krbu a díky jiskřičce mu chytili džíny. Remus v tom leknutí mávl rukou. Najednou se oheň začal stahovat do Jamesových kalhot, plameny se pomalu zmenšovaly, až po nich zbyl jen kouř.
"Tak tohle bylo hodně divný. " zíral Sirius nechápavě. "Tos byl ty? " otočil se na Remuse.
"Myslim, že jo. " vykoktal Remus. "Prostě sem se tak nějak lekl a jak sem viděl ten oheň, chtěl sem vytáhnout hůlku a uhasit ho, ale najednou, jako by mě sám poslechl. "
"Nejdřiv držíš celou chodbu, aby se nezřítila, a teď uhasíš jen tak oheň? " koukala Lily s otevřenou pusou.
"Tys to necejtil? " kulil oči Remus nechápavě.
"Vůbec. " pokrčil James lhostejně rameny. "Poslední dobou s tou mojí nezranitelností přichází i bezbolestnost. Párkrát sem zkoušel meze, co vydržim a čim horší je to zranění, tim víc mě to zoceluje a takovýhle blbosti mě nebolej. " vysvětloval James.
"Blbosti? Dyk to je popálenina. " zhrozila se Lily, když James odhalil svůj kotník. Měl popáleniny minimálně druhého stupně.
"Ty seš stejně blázen, Jelene. " kroutil Sirius nechápavě hlavou. "Jen tak si skáčeš z okna, potápíš se na čtvrt hodiny do jezera, řežeš se, ty seš nenormální. Nikdy tě nenapadlo, že tvoje schopnost může vynechat a ty přijdeš k úrazu nebo se možná i zabiješ? "
"To mě nikdy nenapadlo. " promnul si James bradu. "Ty svojí schopnosti taky využíváš a čteš, co si o tobě holky myslej a podle toho je balíš. "
"To je ale úplně něco jinýho, neubližuju sobě ani nikomu jinýmu. " bránil se Sirius.
"Mluv za sebe, ale ne za ty holky. " ušklíbla se Lily a znovu rozverně šťouchla do Siriuse, tentokrát si ale dávala pozor, aby se někomu zase něco nestalo.
----------------------------
Pár dní po Brumbálově proslovu se ve všech čtyřech společenských místnostech objevil rozpis, jak a kdy mají sedmáci chodit do ředitelny. Poberti i s Lily tam byli napsáni taky. James, Sirius, Peter a Lily byli napsáni všichni na jeden čas. Remus tam s nimi nebyl, protože když tenkrát byli za Brumbálem, ještě schopnost neměl. Nakonec se dohodli, že s nima Remus půjde a ne v určený čas.
Den před jejich návštěvou v ředitelně se sešli na nádvoří, aby si ujasnili, co a jak a aby už snad po miliontý probrali, co je v těch schopnostech ukryté za význam. Venku lilo jako z konve. Podzim byl přece jen už v plném proudu, byl skoro konec října. Kamarádi si zalezli pod stříšku, kde byla lavička, aby nezmokli. Tentokrát usoudili, že bude lepší, když budou venku, protože nevěděli, kdo je kdy může slyšet.
"Proč to pořád řešíme? " zabručel nerudně Sirius, protože tohle ho už nebavilo. Mohl místo tohohle tlachání klidně randit s nějakou holkou.
"Jo, to je vlastně fakt, dyk už zejtra jdem k Brumbálovi ne? Tam se všechno konečně snad dozvíme. " přikývl James souhlasně. Jemu tyhle schůzky nevadili, protože to znamenalo, že může trávit čas s Lily, aniž by se hádali.
"Co když nám nic neřekne? " nadhodila Lily.
"Jak to myslíš? " nechápal James.
"No, pokud je to něco třeba fakt tajnýho, proč by to Brumbál řikal zrovna studentům sedmých ročníků? " vysvětlovala Lily svoje úvahy.
"Třeba proto, že se nás to týká? " nadzdvihnul James obočí. Na tohle Lily už žádný argument neměla. Nad zítřkem viselo opravdu hodně otazníků a oni už byli pořádně napjatí. Čekali dost dlouho, tak chtějí znát odpovědi.
"To je slejvák. " zabručel Sirius, aby nějak prolomil nastalé ticho.
"Co se divíš, taky je podzim. Tady v horách už bude za pár tejdnů sněžit. " poučoval ho Remus. To nemusel ani říkat. Každý student Bradavic, který tu byl několik let věděl, že v okolí Bradavic začíná zima brzo a je pěkně tuhá. Kousek od hradu se tyčily vysoké hory a vál od nich často silný vítr.
"Zas to ale znamená předvečer všech svatých. " usmála se Lily. Tenhle svátek měla moc ráda. Měla ráda strašidelnou výzdobu a vyřezávané dýně.
Najednou se začalo ozývat křupání. Stříška nad nimi se pod náporem vody prolomila.
"Pozor! " stačil vykřiknout Peter, protože díky jeho sluchu jako první slyšel, že je něco v nepořádku. Bylo ale pozdě, všechno voda ze stříšky se na ně řítila, a že jí po tom slejváku nebylo málo. Nikdo už nestihl vytáhnout hůlku.
Všichni sklonili hlavy a kryli se před náporem ledové vody. Čekali, jenže se nic nestalo. První kdo se odvážil otevřít oči a podívat se, co se děje, byl James.
"No to mě podrž. " vydechl James v úžasu. I ostatní vzhlédli. Byl to vážně zvláštní pohled. Zvláštní, ale svým způsobem kouzelný.
Remus tam stál, ruce napřažené nad sebou. Vypadalo to, jako by mezi nimi a vodou udělal nějakou neviditelnou zeď. Všechna voda se zastavila asi půl metru nad nimi.
"Udělej s tim něco. " pobídla ho Lily.
"Jako co? " nechápal Remus.
"No, zkus tu vodu třeba posunout jinam, aby nespadla na nás. Zkus jí ovládat. " navigovala ho Lily. Všichni ho napjatě sledovali a čekali, co se stane. Remus se pekelně soustředit, zíral na vodu nad sebou. Pomalu pohnul rukama, voda nespadla. Stále držel ruce natažené před sebou a pomalu se pohyboval. Voda jako by šla za ním. Když byl dál ode všech, máchl rukama směrem k trávě. Jako by se povolilo neviditelné stavidlo, všechna voda zkropila trávu. Nikdo z nich na sobě neměl ani kapičku.
"Tak tohle je hustý. " zíral Sirius s otevřenou pusou. "Co tohle do háje všechno znamená? "
"Zrekapitulujeme si to. " ujala se Lily shrnutí. "Nejdřív chodba v medovém ráji, potom Potterova hořící noha a teď dešťová voda. " vyjmenovávala nahlas. Chvíli všichni přemýšleli. Skoro zároveň se rozzářila tvář pochopením jak Jamesovi, tak Lily.
"Chodba, země. Společenka, oheň. Nádvoří, voda… " začal vyjmenovávat James.
"A vzduch. " dořekla Lily za něj.
"Počkejte, vy myslíte, že to má co dělat se živly? " vykulil oči Remus.
"Podle mě určitě. " přikyvovala Lily horlivě. James jí dával za pravdu.
"No, vlastně to docela dává smysl. Budeš muset cvičit, aby ses to naučil ovládat a neprojevovalo se to jen náhodou. " vložil se do toho Sirius.
"Jo, to je pravda. Všichni sme museli naše schopnosti trochu pilovat. " souhlasil James. "Někdy až bude hodně větrno, zkus si ověřit, jestli se to doopravdy týká ovládání živlů. "
Vrátili se zpátky do hradu. Byli rádi, že přišli aspoň dneska na kloub nějaké záhadě a těšili, že zítra snad uslyší odpověď na tu druhou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 25. prosince 2011 v 15:46 | Reagovat

Moc dobrá kapitola. Už se těšim až půjdou k Brumbálovi. To s těma Jamesovejma pokusama bylo dobrý. "káčeš z okna. Potápíš se na patnáct minut do jezera." :-D

2 Elis Elis | 25. prosince 2011 v 16:36 | Reagovat

HEzké, těším se na další :). JInak, jsem ráda, že Rem dostal živly, hodí se to k němu :D

3 hplovehp hplovehp | Web | 25. prosince 2011 v 18:56 | Reagovat

Boží. Ty Jamesovi pokusy jsou nejlepší, "jen tak si skáčeš z okna..". A souhlasím s Elis, jsem ráda, že má Rem živly.

4 barussiiik barussiiik | Web | 26. prosince 2011 v 12:27 | Reagovat

Dobrý. Moc se mi líbilo, jak jsi napsala: ,,Skáčeš z okna, potápíš se na 15 minut do jezera. :-D K Remusovi se živly hodí.

5 hplovehp hplovehp | Web | 26. prosince 2011 v 14:05 | Reagovat

[1]:

[2]:

[4]:

Tak vidím, že se shodneme. :-D

6 Galatheia Freya Galatheia Freya | 28. prosince 2011 v 13:38 | Reagovat

Pan živlů, to se na Remíka fakt hodí :D A James...proste super :)) Uplne mi tou svou nezodpovednosti pripomel Siriuse jak ho zname od R v dobe Harryho :) Coz je dobry, protoze prece víme, ze v Bradavicích se tak chovali oba. Doufám, že zapojíš i Claire a že bude mít taky nějakou tu supervlastnost:-P

7 Roxen Black Roxen Black | Web | 28. prosince 2011 v 22:51 | Reagovat

Jamesovy pokusy jsou nejlepší :D :D :D :D
,,Jen tak si zkáčeš z okna, potápíš se na čtvrt hodiny do jezera,řezeš se."

Njelepší :D

mimochodem koukneš se ke mně na blog? teprve se rozjíždím, a zbírám čtenáře ;)

8 Maeve Maeve | 30. prosince 2011 v 22:43 | Reagovat

[7]: Souhlasím. "Ty seš stejně blázen, Jelene. Jen tak si skáčeš z okna, potápíš se na čtvrt hodiny do jezera, řežeš se, ty seš nenormální. Nikdy tě nenapadlo, že tvoje schopnost může vynechat a ty přijdeš k úrazu nebo se možná i zabiješ? "
"To mě nikdy nenapadlo. " :D No, James nebude zas tak úplně normální. Povedená kapitola.

9 Koki Koki | 31. prosince 2011 v 10:19 | Reagovat

[8]: Kdo z nás je vlastně úplně normální? Já teda rozhodně ne. :D

10 hplovehp hplovehp | Web | 31. prosince 2011 v 12:21 | Reagovat

No jasný. Já se dobrovolně přiznám, já nejsem normální. Já být střelená. :-D  :-P  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama