Everybody should have his own world...

5. kapitola - Je to venku

6. října 2011 v 16:22 | Maggdinka |  *Weird people*
Tleskejte, konečně se mi podařilo sesmolit novou kapitolu k Weird people. Moc se omlouvám, že to trvalo tak děsně dlouho, jenže sem se sekla, protože sem nevěděla, co psát. Navíc teď nemám moc času. Mám novýho boyfrienda, takže jistě chápete, že se mu musím věnovat ;-) Do toho ještě ten čtvrťák, kdy po nás ve škole pořád někdo něco chce…Tentokrát se děj posune zase trochu dál. Nedozvíte se nic o žádné další schopnosti, ale nudit se snad ani tak nebudete. Tak, co se bude dít? Jak se naši hrdinové budou prát se svým novým já? To všechno uvidíte :-) Nemám ani co dodat, prostě čtěte a bavte se. Samozřejmě opět moc prosím o komentáře, ať mám větší chuť do psaní…Vaše Maggdinka♥Je to venku

Byl právě začátek října a v Bradavicích pomalu začínalo přituhovat. Přece jen hrad byl kousek od hor, takže tady byla dost brzo zima.
"Hele, myslim, že bysme měli jít už za tim Brumbálem. " nadhodil James u snídaně. Sirius, Peter i Lily věděli, o čem to mluví. Remus a Claire na ně nechápavě zírali. Neměli vůbec o ničem ponětí.
"Já bych ještě chvíli počkal. " odporoval mu Sirius.
"Já souhlasim s Potterem. " ozvala se Lily. Všichni se na ní překvapeně podívali. To bylo snad poprvý v životě, co v něčem souhlasila s Jamesem.
"Co myslíš ty, Petere? " otočil se Sirius na kamaráda a doufal v jeho podporu.
"Já myslim, že bysme za ním měli jít. " přidal se Peter na stranu Jamese a Lily.
"Já už se chci dozvědět, o co tady jde. A jestli to má někdo vědět, tak Brumbál. " vysvětlovala Lily Siriusovi. Ten to vzdal, protože ho přehlasovali a nemělo cenu se s nima hádat. Mimo to byl taky dost zvědavý, jaká je příčina jejich schopností.
"No dobře, tak za nim po večeři zajdeme. " rezignoval Sirius a usrkl ze svýho kafe.
*
"Co to s těma blbečkama pořád řešíš? " dorážela Claire na Lily, když spolu šli po obědě na hodinu.
"Claire, jestli z toho nechceš mít velkou hlavu, ani to nechtěj vědět. " odbyla jí Lily, ne zrovna moc mile.
"Ale já to chci vědět. " vzdychla Claire už trochu naštvaně. Lily teď pořád pekla s Pobertama a to jí dost znepokojovalo.
"Časem se možná dozvíš, o co jde. " mrkla na ní Lily tajemně. "Možná ne ani od nás, ale sama od sebe. "
"Líp si mi to fakt vysvětlit nemohla. " ušklíbla se Claire ironicky, protože Lilyina poznámka jí akorát ještě víc vykolejila.
"Hele, fakt to neřeš. " mávla Lily rukou, aby se zbavila jejích všetečných otázek. "Pojď musíme spěchat, za pár minut zvoní a ještě nám zbejvaj tři patra. "
Holky teda zrychlily krok a do učebny přeměňování vešly, ještě než zazvonilo. Skoro všichni tam už byli, dokonce i parta Pobertů. Když kolem nich procházely, Lily se významně podívala na Siriuse. Ten na ní tázavě kývl.
"Claire se dost vyptává. Poslední dobou je dost neodbytná. " vyslala k němu Lily myšlenku. Sirius zakroutil hlavou, z čehož pochopila, že claire rozhodně nemá nic říkat.
"Dneska večer zajdeme teda po večeři za Brumbálem jo? " slyšel z její hlavy ještě. Souhlasně přikývl a sledoval, jak si Evansová a Bennetová sedají do první lavice. Potom si všiml, jak ho pozoruje Remus. Asi mu neunikl jeho rozhovor s Lily. Samozřejmě nic nemohl slyšet, ale viděl jejich oční kontakt. Remus se sice na nic moc nevyptával, ale bylo mu taky hodně divný chování jeho kamarádů.
"Co to zas načmárala na tu tabuli? " stěžoval si James nevrle, protože ani s brýlemi nemohl přečíst, co profesorka McGonagallová napsala na tabuli.
"Já řikal, ať si sedáme víc dopředu, protože z týhle dálky tam není skoro nic vidět. " rýpl si Remus.
"Je tam, že máme do týdne donýst pojednání o přeměně vody na víno. Má mít padesát řádků. " hlásil Peter, když zbystřil zrak a hravě to přečetl.
"Díky Červíčku. " ušklíbl se James vděčně. Během těch týdnů se ukázalo, že všechny schopnosti sou dost užitečný. I Peter, kterej měl teď bystřejší všechny smysly dost často našel uplatnění. James svojí schopnost vychytal taky dobře, kvůli jeho častým úrazům. Siriusovi se zas dost šiklo čtení myšlenek při konverzacích s holkama a Lilyino předvídání bylo taky moc užitečný. Sice poslední dobou nic zásadního nenamalovala, ale nikdo nikdy nevěděl, co se může stát.
---------------------------
"Asi za půl hodiny se sejdem před Brumbálovou pracovnou. Musim se nějak zbavit Claire. " podívala se Lily významně na Siriuse, když procházela z večeře kolem pobertů. Sirius přikývl, aby Lily poznala, že jí slyšel a že souhlasí.
"Tak za půl hodiny se sejdem s Evansovou a půjdem za Brumbálem. " hlásil Sirius Jamesovi a Peterovi.
"Co máte s Brumbálem? " podíval se po kamarádech podezřívavě Remus. "A co je ještě divnější, co máte s Lily? Dřív vás nemohla ani vystát a teď se spolu každou chvíli bavíte. " dodal ještě skeptičtěji.
"Remusi, to radši vůbec neřeš. " mávl rukou James, aby ho odbyl. "Časem se to možná sám dozvíš. " mrkl.
"Vy ste jedno velký tajemství. " zavrtěl Remus hlavou a rezignoval, protože věděl, že z kamarádů vůbec nic nevytáhne.
Chvíli před domluveným časem s Evansovou se James, Sirius a Peter vydali k Brumbálově pracovně, kde se měli setkat s Lily.
"Co mu vůbec řeknem? " spekuloval James.
"Co bys chtěl vymejšlet? Prostě že se u nás začaly projevovat schopnosti. Ukážem mu, o co de. Já mu přečtu myšlenky, ty si můžeš zlomit a narovnat ruku a Peter taky něco předvede. " pokrčil Sirius rameny lhostejně.
"Nejde o to, co mu řeknem, ale jestli ví, o co tady jde. " vložil se do toho Peter.
"Moje řeč, Červíčku. " přikývl Sirius souhlasně. Všichni byli celý den jako na jehlách, nemohli se dočkat, jestli jim k tomu Brumbál něco řekne.
"Kde ta Evansová je? " klepal Sirius netrpělivě nohou o podlahu. "Sama mi řekla, že se sejdem za půl hodiny tady. "
"A nehučelo ti jen v hlavě? " ušklíbl se James trochu ironicky.
"Hele, už to docela ovládám. Rozpoznám, kdy na mě někdo mluví a kdy si něco jen myslí a to se na něj nemusim ani dívat. " hájil se Sirius dotčeně. On měl svou schopnost nejdýl ze všech, tak ať si na něj moc nevyskakujou. Měl už dost času se s ní seznámit a naučit se jí dobře používat.
"No to je dost, že deš, Evansová. " spustil James, jakmile se Lily objevila za rohem.
"Nedržkuj Pottere. " zpražila ho Lily, ne zrovna mile.
"Co to máš? " zajímal se Sirius, když viděl, že Lily s sebou něco nese.
"No, pár těch mejch kreseb. Abych Brumbálovi ukázala, jak ta moje schopnost funguje. Třeba podle týhle kresby s Potterem pozná, že to co mu řikám, je pravda. " vysvětlovala Lily a ukazovala klukům svoje obrázky.
"Teda Evansová, musim říct, že kreslíš fakt dobře. " hvízdl James obdivně.
"Hm, díky Pottere. " Lily se sotva znatelně pousmála. "Nikdy bych nečekala, že mě za něco pochválíš. "
"Já? Já tě chválim furt. " vyslal k ní James vzdušný polibek. "To ty na mě nejseš moc milá. "
"Budu na tebe milá, až si to zasloužíš. " vyplázla jazyk.
"Jen si tady vrkejte vy dvě hrdličky, ale já bych už docela chtěl jít za tim Brumbálem. " vyrušil je Sirius z rozhovoru. Lily se začervenala a James se ušklíbl.
"Mimochodem znáte někdo heslo? " ozval se Peter.
"Jo, já sem primuska. " odpověděla Lily a řekla heslo. Hned nato se objevilo točité schodiště, všichni si na něj vystoupili a vyjeli nahoru k těžkým dubovým dveřím. Sirius, který šel, jako první vzal za klepadlo a třikrát ťuknul do dveří. Aniž by je někdo vyzval dál, dveře se otevřeli a všichni čtyři se nahrnuli dovnitř.
Když vešli dovnitř, uviděli spoustu malých přístrojů, které vrčeli a skřípali. Ani jeden z nich ještě nikdy v Brumbálově pracovně nebyl. Všichni se zájmem koumaly obrazy bývalých ředitelů a ředitelek Bradavic, kteří na ně z obrazů zvědavě civěli.
"To jsou k nám hosti. Co vás ke mně přivádí? " ozvalo se od druhých dveří, a když se otočili, viděli zářivý úsměv jejich ředitele.
"Pane řediteli, přišli sme sem s takovou zvláštní záležitostí. Dějou se dost divný věci a my doufali, že byste třeba mohl vědět, o co jde. " spustil Sirius, který se jako první ujal slova.
"Pokud budu znát odpověď, rád vám pomůžu s čímkoliv. " zazubil se Brumbál a všechny čtyři propaloval zvědavým pohledem. Bylo na něm vidět, že ho to dost zaujalo.
"Prosím, posaďte se. " pokynul ke dvěma židlím, které stáli před jeho pracovním stolem, a jediným mávnutím hůlky vyčaroval další dvě, aby si všichni mohli sednout. Všichni čtyři se teda posadili, ale ani jeden z nich nepromluvil. Nikomu se do vyprávění moc nechtělo, protože přece jen to znělo dost divně.
"Tak prosím, můžete začít. " vyzval je Brumbál.
"Pane profesore, je to vážně hodně zvláštní věc. " začala Lily ostýchavě. Kdo jim uvěří, že maj nějaký schopnosti? Na druhou stranu, když mu ukážou, jak to funguje, třeba jim fakt uvěří.
"Slečno Evansová, já už jsem v životě viděl hodně zvláštních věcí. Myslím, že mě už nic překvapit nemůže. " usmál se Brumbál povzbudivě a pohledem jí vybízel, aby začala konečně mluvit.
"No víte, věc se má tak, že během září se u nás čtyřech začali projevovat, ehm, takový schopnosti. " Lily se konečně začala vymačkávat, když viděla, že ani jeden z kluků se k tomu nemá.
"Velice zajímavé. " hlesl Brumbál zaujatě a naklonil se v křesle blíž k nim, jako by chtěl, aby mu neuteklo ani slovíčko. "Jak usuzujete, že to jsou nějaké schopnosti? Co přesně se děje? " vyzvídal.
"No pane řediteli, každej máme něco jinýho. " ujal se tentokrát slova James. "Je to dost divný. Všichni sme na sobě začali pozorovat změny a nikdo nevíme, o co jde. "
"Jaké změny? " vyzvídal Brumbál dál.
"No, něco jako šestej smysl. Prostě takový schopnosti. Každej máme něco úplně jinýho, ale v jednom se to shoduje. Je to rozhodně neobvyklý. " vysvětloval James.
"Jo, to je fakt. U mě se to objevilo jako u prvního. Hledal sem v knihovně snad ve všech odděleních, ale nenašel sem ani větu o tom, že by se lidi začali jen tak měnit a získávat nějaký nadpřirozený schopnosti. " vložil se do toho Sirius.
"Co přesně máte na mysli? Jaké schopnosti? " vyptával se Brumbál dál a vypadalo to, že už ho štve, že pořád mluvěj jen v šifrách a nic konkrétního zatím nikdo neřekl.
"No, já slyšim, co si lidi myslej. James se sám a rychle hojí, Evansová maluje věci, který se ještě nestaly a Peter má zlepšený smysly. " vyklopil to Sirius konečně. Brumbál si je všechny prohlížel, jako by čekal, že se co chvíli začnou smát a vykřikovat, že je to vtip, ale když viděl, jak vážně na něj koukal, vydechl úžasem.
"Chcete mi říct, že vy pane Blacku, čtete myšlenky? " otočil se na Siriuse. Ten přikývl. "Vy pane Pottere, jste nezranitelný. " i James přikývl. "Slečno Evansová, vy malujete budoucnost? " další přikývnutí. "A pan Pettigrew má bystré smysly. " když i Červíček kývnutím potvrdil, Brumbál chvíli neřekl ani slovo a bylo vidět, že usilovně přemýšlí.
"Můžeme vám to klidně dokázat, pane profesore. " nabídl James, když viděl, že jejich ředitel se na to moc netváří. Ne, že by jim nevěřil, ale asi byl dost na vážkách, jestli si z něj náhodou nedělaj jen srandu.
"Pokud můžete, byl bych moc rád. " narovnal se Brumbál vzrušeně. Jakmile se mluvilo o předvádění, byl hned jak na jehlách.
"Já jsem donesla pár svých obrázků. Nic vám to asi říkat nebude, protože jste u toho nebyl. " strčila mu Lily pod nos svoje skici. Brumbál si je se zájmem prohlížel.
"Moment, není to z posledního zápasu? " vytřeštil oči a ukázal obrázek, na kterým byl James v kaluži krve, když se zřítil při posledním famfrpálovým zápase.
"Ano, nakreslila jsem to pár dní předtím. " přikývla Lily.
"Pane řediteli, myslete, na co chcete. Třeba nějaký vysoký číslo. " pobídl ho Sirius, když Lily skončila se svým předváděním. Brumbál přikývl a chvíli se zamyslel.
"Osm milionů, tři sta dvacet dva tisíc, osm set třicet devět. " hlásil Sirius po chvíli bez mrknutí oka.
"Pozoruhodné! " vykřikl Brumbál nadšeně. "Co mi ukážete vy, pane Pottere. " otočil se tentokrát na Jamese, protože se nemohl dočkat, co dalšího uvidí.
James beze slova vytáhl hůlku, přiložil si jí na předloktí a neverbálně si ruku rozřízl od zápěstí až k lokti. Okamžitě mu z ruky začala téct krev, ale po chvíli se rána začala zacelovat, krev se pomalu stahovala, až na jeho ruce zůstala jen malá jizva.
"Díky tomuhle sem vlastně přežil ten pád při famfrpálu. Jinak by bylo asi po mě. " vysvětloval James. Brumbál s otevřenými ústy zíral na místo, které ještě před chvílí krvácelo.
Nakonec se zvedl Peter, šel na druhý konec místnosti a řekl řediteli, aby co nejtišeji cokoliv zašeptal. Když i on předvedl, že má schopnost a slyší na několik metrů i ty nejtišší zvuky, Brumbál se zvedl.
"Moc vás nepotěším, když řeknu, že přesně nevím, o co se jedná. Mám určitou teorii, ale než vám řeknu, co to je, musím si jí ověřit. " otočil se na studenty.
"Děkujeme, pane řediteli. " usmála se Lily.
"Až budu vědět něco víc, někoho pro vás pošlu. " dodal Brumbál a rozloučil se s nimi. Kluci a Lily se slušně rozloučili a odešli.
Jakmile se za nimi zabouchli dveře, přešel Brumbál spěšně k jednomu z obrazů, který visel na stěně.
"Thomasi, vyřiď prosím ministru kouzel, že k němu jdu s neodkladnou záležitostí, tohle ho rozhodně bude zajímat. " promluvil ředitel na vousatého kouzelníka. Ten mlčky přikývl a zmizel z obrazu pryč.
Potom Brumbál přešel ke krbu, nabral letax, hodil ho do krbu a když z něj vyšlehly jedovatě zelené plameny, vstoupil do nich a křikl: "Ministerstvo kouzel. Kancelář ministra kouzel. " Hned nato ho plameny pohltily a pracovna ztichla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hermelinka111 Hermelinka111 | 6. října 2011 v 18:00 | Reagovat

Myslím, že se tio ta kapitolka vydařila. Moc chválím a těším se na další, i kdybych měla čekat celý týden :-D

2 TheEliska007 TheEliska007 | 6. října 2011 v 18:32 | Reagovat

Krásná kapitolka, tvůj blog jsem objevila před nedávnem a je opravdu úchvatný!!! ;-) Moc se těším na další kapitolku! :-D

3 hplovehp hplovehp | Web | 6. října 2011 v 18:53 | Reagovat

Boží, skvělý, perfektní§ Vím, že je málo času, já taky nestíhám. Ale tohle je bombová kapča. Jestli mě necháš takhle napnutou, tak prasknu!

4 Katie Katie | 6. října 2011 v 20:14 | Reagovat

Super kapča! No je mi celkem divný, že jde za ministrem, páč Brumbál Popletálka...A nebo všechny ministry zjevně nemá moc v lásce. No ale jinak supr těším se na další..

5 maggdinka maggdinka | Web | 6. října 2011 v 20:23 | Reagovat

[4]: v té době ještě Popletal ministrem kouzel určitě nebyl :) nevim, teď abych nekecala, ale mám pocit, že JKR někdy zmiňovala, že Popletal nastoupil na ministra až když poprvé padl Voldemort (když zabil Jamese a Lily) :-)

6 Koki Koki | 7. října 2011 v 14:41 | Reagovat

Svkělá kapitola. Chce to pokračování. Nejlíp Claiřinu schopnost.

7 Katie Katie | 7. října 2011 v 17:55 | Reagovat

[5]: Ale stejnak mám pocit že ministry nemá rád :D

[6]: Zásadně nesouhlasím! Já chci Rema!

8 Koki Koki | 7. října 2011 v 18:58 | Reagovat

[7]: Kdo taky má rád ministry.
    A zásadně nesouhlasím s tvým nesouhlasem.

9 Maeve Maeve | Web | 7. října 2011 v 19:03 | Reagovat

Skvělá kapitola. Miluju s jakou nechápavostí asi musí Claire čumět na to, že se s Poberty Lily baví.
Sama to dobře znam... Neni čas. Jen doufám, že brzy zase něco přibyde. ;)

10 hplovehp hplovehp | Web | 7. října 2011 v 20:33 | Reagovat

[7]: Přidávám se ke Koki aneb nesouhlasím s tvým nesouhlasem.

11 Koki Koki | 7. října 2011 v 20:39 | Reagovat

[10]: Díky. Ty prostě nezklameš.

12 Katie Katie | 8. října 2011 v 10:42 | Reagovat

[8]: A já zásadně nesouhlasím s tvým nesouhlasem proti mému nesouhlasu!

[10]: Ty.. zrádkyně! :DDD

13 Koki Koki | 8. října 2011 v 11:15 | Reagovat

[12]: A já zásadně nesouhlasím s tvým nesouhlasením s mým nesouhlasem proti tvému nesouhlasu.

14 hplovehp hplovehp | Web | 8. října 2011 v 12:17 | Reagovat

[12]: Nejsem zrádkyně! :D A zásadně nesouhlasím s ajkýmkoli nesouhlasem proti mému nesouhlasu.

15 Katie Katie | 8. října 2011 v 16:32 | Reagovat

[14]: Já jsem si dělala srandu :D Ale nesouhlasím s tvým nesouhlasem proti mému nesouhlasu

[13]: A já zásadně nesouhlasím s Tvým neouhlasem proti mému nesohlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesohlasu! HA! Mě to začíná bavit :D Ale aA´t to bude kdkoli už se těším :)

16 Katie Katie | 8. října 2011 v 16:33 | Reagovat

ZNPS(zdaleka ne poslední slovo): Jsem na pc mamky takže se nediv, že mám jiný IP...

17 hplovehp hplovehp | Web | 8. října 2011 v 17:20 | Reagovat

[15]: Nesouhlasím s tvým nesouhlasem proti mému nesoulasu s tvým nesouhlasem.

Ale souhlasím s tím, že by to chtělo další kapitolku. Kdo souhlasí s mým souhlasem, ať napíše, že souhlasí.

ONPS (opravdu ne poslední slova) : Souhlas a nesouhlas jso udivný slova. Souhlasíte nebo nesouhlasíte?

18 Koki Koki | 8. října 2011 v 20:46 | Reagovat

[15]:A já zásadně nesouhlasím s tvým nesouhlasem s mým nesouhlasem proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu. Jo mě to taky baví. Jsem fakt nečekala co rozpoutám nesouhlasením s nesouhlasem. :-D

[17]: Souhlasím. :-D

19 wizarding-world wizarding-world | 9. října 2011 v 10:13 | Reagovat

[18]: Souhlasím s Tvým souhlasem se souhlasem hplovehp ALE  zásadně nesouhlasím s tvým nesouhlasem proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu! xD

20 Katie Katie | 9. října 2011 v 10:14 | Reagovat

[19]: Jů, tak se nechci jmenovat! J8 jsem Katie! :D

21 Koki Koki | 9. října 2011 v 14:11 | Reagovat

[19]: Já zas zásadně nesouhlasím s tvým nesouhlasem s mým nesouhlasem proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu.
Kdyby se ti z toho začínala motat hlava tak řekni (napiš).

22 Koki Koki | 9. října 2011 v 14:12 | Reagovat

[19]: A ještě souhlasím s tvým souhlasem s mým souhlasem se souhlasem hplovehp.

23 Katie Katie | Web | 9. října 2011 v 14:56 | Reagovat

[21]: A já nesouhlasím s tvým nesouhlasem proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu

[22]: Souhlasím s tvým souhlasem s mým souhlasem s tvým souhlasem se souhlasem hplovehp
PS: byla bych ráda kdyby jste mi koukli na blog..Nikdo tam nechodí :(

24 Koki Koki | 9. října 2011 v 19:20 | Reagovat

[23]: A já zase nesouhlasím s tvým nesouhlasem s mým nesouhlasem proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu proti mému nesouhlasu proti tvému nesouhlasu.
Souhlasím s tvým souhlasem s mým souhlasem s tvým souhlasem s mým souhlasem se souhlasem hplovehp.
P.S. Koukla jsem se ti na blog a jdu začít číst tvojí povídku.

25 Katie Katie | 9. října 2011 v 19:30 | Reagovat

A už je tu spam :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama