Everybody should have his own world...

43.kapitola - Záchranář

25. října 2011 v 15:21 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
No, konečně se mi podařilo zpatlat novou kapitolu k Elitě Bradavic. Trvalo to dost dlouho, ale já prostě nemám čas a ani inspiraci. Doufám, že nejste moc naštvaný, že blog tak zanedbávám. No nic, teď ke kapče - naši kamarádi odjíždějí na prázdniny. Co všechno se v dnešní kapitole stane? Jak si Sam začne užívat prázdniny a hlavně - s KÝM?! No, to uvidíte. Btw fakt jim závidim, já bych prázdniny chtěla hned :-D
Jako vždycky mě každý komentář od vás moc potěší, takže doufám, že mně uděláte radost a zanecháte jich co nejvíc :-) Mějte se hezky…Vaše Maggdinka♥Záchranář

Čekáte nějaký změny? Tak to vás těžce zklamu. Tady je všechno při starým. Sirius ještě pořád nesbalil žádnou holku - což mě začíná docela znepokojovat. Ne, že bych chtěla, aby si po našem rozchodu hned někoho narazil, na druhou stranu to samotářství se mu vůbec nepodobá. Začínám mít vážně obavy, že sem ho nějak přeprogramovala.
Navíc si o mě všichni furt myslej, že sem svině. Kam vkročim, tam si všichni klepou na čelo, že sem pustila Siriuse Blacka k vodě. Všichni asi vsázeli, že to Sirius bude první, kdo na mě hodí bobek. A ono takový překvápko.
Během těch posledních dní v tomhle školním roce sem skoro každej večer chodila do Prasinek, jen tak si sedla na bar u Tří Košťat a kecala s Jazzem. To je jedinej člověk, kterej se na mě nedívá blbě. Dá se s nim normálně bavit a aspoň se odreaguju.
"Co vůbec plánuješ na prázdniny? Kromě toho že pojedeš k nám. " vyptávala se mě Emma, když sme frčeli vlakem do Londýna. Nechci řikat, že konečně jedu domů, ale fakt už se docela těšim - až si od Bradavic odpočinu a až uvidim svojí rodinu.
"Vlastně ani pořádně nevim. Určitě pojedem na návštěvu za babičkou do Český republiky. Určitě se domluvíme s Jamesem a všichni zas hromadně pojedem do Godrikova dolu a musim se ještě domluvit s Loganem nebo Justinem a pojedu za nima do Ameriky, klidně sama, mě je to fuk. Ale Lilka řikala, že pojede se mnou. Můžeš taky, jestli chceš. " sdělovala sem jí svoje plány na dva měsíce.
"Já nevim, neznám je. " vykrucovala se Emma.
"To je fuk. Hned se s nima spřátelíš. Navíc řikali, že můžem vzít svoje kámošky. " ujišťovala sem jí. "Hele, já to s nima domluvim a pak bych ti dala vědět, jestli nebudeš někde jinde. "
"Tak jo, dej mi vědět a nějak to pořešíme. Stejně se sejdem někdy začátkem srpna u Potterů ne? " přikývla.
"No jo, vlastně. Do tý Ameriky bych jela až někdy před začátkem školy, tak se domluvíme buď u tebe, nebo u Potterových. " mrkla sem na ní. Emma byla krom Jazze jedinej člověk, kterej do mě už kvůli Siriusovi nehučel. Jí to bylo vlastně fuk. Myslim, že je ještě možná ráda, protože takhle trávim zas dost času s ní. Když sem byla se Siriusem, tak sem na ní trochu prděla. Když to tak beru, je vlastně výhoda bejt nezadaná.
"Sam, tak ahoj! " skočila mi Lily kolem krku na nádraží, když sme vystoupili večer v Londýně z vlaku. Sem po tý dlouhý cestě celá rozlámaná, už se moc těšim na svojí postel doma.
"Však mě se taky bude stejskat. " ušklíbla sem se na zrzku. "Už nejseš naštvaná? " přimhouřila sem oči a prohlížela si jí. Ona a James na mě byli sice hodný, ale furt do mě hučeli, ať se k Siriusovi vrátim.
"Naštvaná? Já sem nikdy nebyla. Je to tvoje věc. " usmála se. No, aspoň někoho sem se už zbavila a snad od ní už nic neuslyšim.
"Sam, tak se měj hezky. " přišel ke mně James a objal mě. To je tak hezký, ale snad nezačne Lilka žárlit. "Užij si prázdniny a včas se ti ozvu, kdy se všichni sjedou k nám. "
"Budu nedočkavě čekat. " ujistila sem ho. To je jedna z mála věcí, na který se těšim jak malej Jarda. Když teda nepočítám ještě Ameriku, kam doufám pojedu. Musim se s Loganem spojit, dal mi na sebe e-mail, tak mu napíšu, jen co doma zasednu ke kompu.
"No nic, já půjdu. Řekla sem, že přijdu domů co nejdřív, abych byla s našima na večeři. Tak se mějte a napíšeme si. " rozloučila sem se s celou mojí tlupou. Objala sem všechny holky a zamávala klukům. Popadla sem kufr a svojí starou vypelichanou sovu a dala se k odchodu.
Než sem procházela přepážkou na mudlovský nádraží, ještě sem se naposledy otočila. Zachytila sem Siriusův pohled a krátce sem na něj kývla. Když sem se s nim tak loučila, připadala sem si docela provinile. To se mi moc často nestává.
---------------------------
Doma sem si moc dlouho nepobyla. Už sem sovou obeznámila naše dřív, jaký mám přibližně plány na prázdniny, že skoro celej srpen budu někde v háji, takže hned pár dní, co sem přijela, sme se vydali na návštěvu k mojí babičce.
Jak už sem několikrát zmínila. Moje mamka do Británie přicestovala z Český republiky, to je taková malá země ve střední Evropě. Tady poznala tátu, sestěhovali se k sobě a zůstala tady. No a moje babička tam samozřejmě bydlet zůstala.
Fakt sem si to tam užila a perfektně se odreagovala. Přestala sem myslet na Bradavice a na ty poslední nepříjemný dny, kdy na mě každej koukal skrz prsty.
V Česku se hrozně dobře chlastá. Vždycky když sem tady, piju jenom pivo. Problém je v tom, že domů přijedu vždycky aspoň o dvě kila těžší, protože babička vaří výborně. Nedá se to odmítnout a malý porce nezná.
U babičky sme strávili tejden. Jenom já, rodiče a Katy. Bylo to fajn, fakt sem si to užila a konečně sem byla po dlouhý době někde dýl s mojí rodinou. Mám je fakt ráda, občas na to v Bradavicích zapomínám.
------------------------------
"Hned jak sem obdržel tvojí SOS sovu, běžel sem za tebou. " rozzářil se přede mnou Jazzův úsměv, když sem otevřela vstupní dveře. Nebojte se, nic se mi nestalo. Děje se jen to, že se příšerně nudim.
Včera naši se ségrou odjeli pár dní stanovat. Ne že bych byla nějaká fiflena, ale na spaní v přírodě a opejkání buřtů na ohni fakt nejsem stavěná.
Jazz byl první člověk, kterej mě napadnul. Mimo to sem věděla, že nikdo z holek nebude mít určitě čas, protože všechny měly nějaký plány s rodičema nebo mudlovskejma kámošema.
"Děkuju ti, dobrej vílo. " usmála sem se na něj a vtáhla ho do našeho domu, kterej sem měla teď jenom pro sebe.
"Přinesl sem i něco na záchranu a na zahnání nudy. " ušklíbl se a ukázal mi, co skrejval celou dobu za zádama. No jasně, lahev whisky. Povim vám, já si fakt umim vybírat kámoše.
"Já věděla, proč napsat zrovna tobě. " mrkla sem a vzala od něj whisky, abych jí dala vychladit do ledničky. "Doufám, že se pár dní zdržíš. " dodala sem.
"Neboj, sbalil sem pár věcí, oznámil tátovi, že chvíli bude v hospodě beze mě a sem tady, plně k dispozici. " ujistil mě a já si teprve teď všimla, že má na zádech batoh. Provedla sem ho domem, abych mu ukázala, kde co je a pak sem ho zavedla do malýho pokoje pro hosty, kde těch pár dní bude spát. Dokonce sem vlastnoručně vyměnila povlečení, aby byl v čistým. No dobře, kecám, použila sem jednoduchý kouzlo, protože ručně se mi to fakt dělat nechtělo. Ale účel byl splněnej tak jako tak.
Večer sme si objednali každej jednu pizzu, abysme nemuseli nic dělat sami. Kdybysme vařili, ještě by to dopadlo blbě.
Jen tak sme seděli v obýváku na zemi, cpali do sebe pizzu, zapíjeli to vínem z tátova sklípku a dobře se bavili. Každou chvíli sem se dusila kouskem pizzy, jak sem se řehtala. S Jazzem byla tak děsná sranda, že to ani nebylo možný. Fakt sem si nemohla vybrat lepšího společníka.
Když sme dojedli a po obýváku se povalovaly krabice od pizzy, rozdělali sme tu vychlazenou whisky, kterou Jazz přinesl jako pozornost. Mustila sem na DVDčku film, ani nevim jakej - nějakej akčňák.
Po chvíli popíjení sme byli už oba docela nadraný. Ono jedna lahev whisky na dva lidi, to je docela dost. I když oba vydržíme hodně, to francouzský víno předtim udělalo taky svý.
Nakonec to dopadlo tak, že sme na film ani nekoukali a vyprávěli si nejrůznější životní zážitky, trapasy a akce. Už docela dlouho sem nebyla takhle uvolněná a v pohodě. S Jazzem to šlo prostě samo.
*
Druhej den sme se začali trávit už od rána u bazénu. Máme docela ucházející zahradu s ne moc velkým bazénem, ale na blbnutí a polehávání úplně stačí. Snídani sme si dali na lehátkách na verandě a na sluníku vylehávali kocovinu ze včerejší noci. Musim říct, že když sem ho viděla poprvý v plavkách bez trička, málem sem ztratila dech. Takový tělo se jen tak nevidí.
Když sme dosnídali, shodil mě do bazénu. Hajzl, ještě že už je od rána vedro. Pak sme se začali navzájem topit. No, možná vás tohle vůbec nezajímá, jen tady chci říct, že s Jazzem se fakt skvěle bavim.
Odpoledne sme došli koupit nějaký zásoby pití na večer. Jazz navrhl, ať sem někoho pozvu, jako ze svejch kámošů, ale to sem tvrdě zamítla. Mám teď naprosto skvělou náladu a nechci si jí ničim kazit. Navíc, jak už sem řikala, všichni sou někde v háji na dovolený.
"Hele mohli bysme si zahrát flašku! " napadl mě přímo geniální nápad. Už sem byla trochu mimo, tak se nedivte, že mě napadá takováhle dětinská zábava.
"Na líbání? " rozchechtal se Jazz a rajcovně zamrkal.
"Ne, třeba na otázky. " opravila sem ho.
"To ale nemusíme hrát flašku, když sme jenom dva. Prostě se budem na střídačku vzájemně ptát na všechno, co nás napadne. " začal Jazz vymejšlet. Páni, jemu to fakt pálí. De vidět, že je starší a moudřejší.
"Dobře, tak já začnu! " hlásila sem natěšeně a aby sem nebyla na suchu, pořádně sem si lokla ze svojí skleničky. Jazz mě napodobil, oba sme se pohodlně uvelebili na zemi. Myslim, že bude ještě litovat, k čemu se upsal, protože mě napadá spousta otázek, ale jedna je blbější než druhá.
"Kolik si měl holek? " vychrlila sem ze sebe první, dost osobní otázku. Podle toho jak koukal, nebyl nijak pohoršenej, spíš to vypadalo, že přemejšlí.
"Vážný známosti nebo sex? " zeptal se mě jen tak mimochodem. Vykulila sem oči. Panáček se docela nezdá, to sem si myslela, že je slušnej, ale očividně už měl taky pár holek jen do postele.
"No, můžeš obojí. To by mě fakt zajímalo, kolik měl Jazz Oldman holek. " ušklíbla sem se a napjatě čekala, co se dozvim za číslo.
"No, vážný známosti asi tři. Na sex a tak, asi sedm. " odpověděl, když to konečně spočítal.
"Počkej, chceš mi říct, že ve dvaceti si měl deset holek? " valila sem bulvy.
"No co, každej sme nějakej. Zeptej se Siriuse, kolik jich měl do sedmnácti. " pokrčil rameny a odkázal mě na svýho ex.
"O Siriusovi bych se tady nerada bavila. Nechci si ničim kazit náladu. Kdybych chtěla, aby mi ho furt někdo připomínal, pozvu si sem někoho z Bradavic a ne tebe. " odsekla sem úsečně.
"Promiň, vim, jaká byla dohoda. Žádnej Sirius. " omlouval se Jazz rychle, a aby to nějak odčinil, nalil mi další várku whisky, protože skleničku už sem měla skoro plnou.
"Jaký jídlo máš nejradši? " teď byl s otázkou na řadě on a docela mě překvapil.
"Cože? " zakuckala sem se.
"Slyšela si dobře. Nemusíme se bavit o sexu, holkách a klukách. Řikala si, jakýkoliv otázky, tak se tě ptám na tohle. " usmál se a čekal na odpověď.
Tuhle naši malou hru sme hráli skoro hodinu. Každou chvíli sme si dolejvali whisky a některý otázky byly fakt nehorázně ujetý. Pak sem se ho zeptala, jestli mě zná už z dřívějška z Bradavic.
"To víš, že tě znám. Chodil sem do Nebelvíru a tys tam byla každou chvíli nalezlá za klukama nebo Lily a Emmou. Pamatuju si, že když sem tě viděl poprvý, tak sem svýmu kámošovi Larrymu řekl - Ty vado to je kunda. " rozchechtal se. Já byla po týhle větě naprosto v koncích a uhranutě sem na něj zírala. Myslim, že zčásti za to mohl alkohol a zčásti to, že o mně někdo mluví takhle pěkně.
Ani nevim, jak se to semlelo, ale najednou sem se na něj vrhla a začala ho líbat. Nebylo to nijak extra vášnivý, prostě sem se na něj koukala, a když sem viděla výraz v jeho očích, neudržela sem se a udělala sem to.
"Nebudeš tomu asi věřit, ale po tomhle sem toužil už tenkrát v zimě, co sem tě poznal. Jenže tys furt někoho měla. Jednou to byl Remus, pak zas Sirius. " vydechl Jazz, když sme se od sebe odtrhli. Ta pusa byla fakt neuvěřitelná.
"Ale teď už nikoho nemám, tak nemel a líbej. " pobídla sem ho. On na nic nečekal a tentokrát se vrhl on na mě.
"Mám dobrej nápad, co takhle jít nahoru? " mrkla sem na něj, vytáhla ho na nohy a táhla ho po schodech k sobě do pokoje, aniž bysme přestávali v líbání. Mám takovej pocit, že dneska v noci se moc nevyspim.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lilka Lilka | 25. října 2011 v 16:02 | Reagovat

Jééj pěknýýý :DDD fáááákt suprovýý mooc se ti to povedlo :-D

2 Vendy Vendy | 25. října 2011 v 16:26 | Reagovat

no jo.. ty mi zase čteš myšlenky!:D díky, žes je dala tak nějak dohromady, ale doufám že to nebude jen letní románek.. to bys mě teda naštvala

3 hplovehp hplovehp | Web | 25. října 2011 v 17:48 | Reagovat

No ty vole... Tak a teď už nevím, čí jsem! :-D Nejdřív jsem chtěla, aby se Sam vrátial k Siriusovi, ale Jazz je mi sypatický už od začátku... Ty víš jak člověku zamotat hlavu!

4 Koki Koki | 25. října 2011 v 18:08 | Reagovat

Tak tohle je fakt skvělý. To bylo jasný že skončí s Jazzem. Nejlepší je asi ten konec od toho jak řiká že chodil do Nebelvíru.

5 Katie Katie | 25. října 2011 v 19:08 | Reagovat

Hezký... Ale já to čekala už celkem dlouho, že to tak dopadne :) Kdyby tohle o mě někdo řek tak mu vrzím takovou facku, že by nemoh mluvit...

6 Maeve Maeve | Web | 25. října 2011 v 21:21 | Reagovat

[3]: Naprostej souhlas! Ale zase, Siriusek je můj favorit vždycky, takže bych volila jeho, ale jak si tak Jazze pamatuju z předchozích kapitol, ten maník nebude zas tak špatná partie ;D

7 Katie Katie | 10. listopadu 2011 v 15:29 | Reagovat

Hele nechceš už přidat nějakej článek? :D

8 hplovehp hplovehp | Web | 10. listopadu 2011 v 18:12 | Reagovat

Nechci bejt rejpal, já taky nepřidávám tolik jako o prázdninách, ale něco by to chtělo... Že by kapitolu? 8-)

9 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 22. dubna 2012 v 20:38 | Reagovat

Jako Jazz dobrý, ale na vztah se Siriem to nemá! Ať žije Siriusek!!!!! :-)  :D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama