Everybody should have his own world...

40.kapitola - Goodbye LA! - 2. část

15. září 2011 v 21:19 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Jak jsem slíbila, je tu i druhá část k Elitě Bradavic, kde se konečně dozvíte výsledky soutěže. Mimo jiné se dozvíte hodně dalších věcí, budete svědky odjezdu našich kamarádů do Bradavic a zjistíte, jaký je to kalit s profesorem. Vaše komentáře k první části mě moc potěšili a budu moc ráda, když v tom budete pokračovat i teď :-)…Vaše Maggdinka♥Goodbye LA!

***********************
2.část
***********************

Všichni sme na porotce koukali a čekali, co přijde dál. V sále bylo hrobový ticho, nikdo nic neříkal. Bylo úplně vidět, že všichni sou jak na trní.
"Tak nejdříve bylinkářství. " začal předseda komise. Sklesle sme zabučeli. Četl jména, který sme nevnímali, protože to nikoho z nás nezajímalo.
"Ježiši, dědo, pospěš si. Tohle nás nezajímá. " zasyčel Remus. Všichni sme se tlumeně rozesmáli. Tohle bych zrovna od Remuse nečekala. Sirius a James by mě nepřekvapili, ale on? Vypadá to, že se taky už nemůže dočkat.
Dál ohlašovali další předměty. Jen pořád ne ty tři, který sme potřebovali mi. To je fakt k zbláznění, kolik vůbec předmětů se vyučuje? Sama nevim.
"Jako další vyhlásíme lektvary. " ozval se sálem porotcův hlas a my všichni zpozorněli. Tohle byla Lilyina chvíle. Nastražili sme uši a čekali. S každým lepším a lepším místem sme byli veselejší. Už byl u pátýho místa a Lily pořád nepřečetl. To je dobrý znamení.
"Na třetím, medailovém místě se umístila slečna Lily Evansová z Bradavic. " zvolal komisař a vzápětí celej náš stůl propukl v jásot. Dokonce i profesor Willis řval jak na lesy. James Lily šťastně políbil a nechal jí, ať si dojde pro diplom a bronzový pohárek.
"Jo, Bradavice! " řval někdo z davu a vzápětí sme poznali, že to je Logan. "Lily! " zařval teď pro změnu Logan.
"Páni, třetí místo. To je úžasný! " rozplývala sem se a blahopřála Lilce, když se vrátila zpátky. Když se křik utišil, přečetl porotce další jméno. Všem nám spadla čelist.
"Srabus je druhej? " vykulil oči Sirius.
"Tady se stala nějaká chyba v Matrixu. Jak si dovoluje bejt lepší než ty? " vztekal se James a čučel nechápavě na Lily.
"Prosimtě, Snape je daleko lepší v lektvarech než já. " mávla rukou Lily. Očividně jí to bylo úplně fuk. Hlavní je, že se umístila takhle skvěle. Nechápu, proč to ty kluci tak hrotěj. Chápu, že Srabuse nesnášej, ale ať se radujou s Lily.
Po lektvarech vyhlašoval péči o kouzelný tvory a kouzelný formule. Nevim, kolik předmětů ještě zbejvalo, ale moc jich už nebylo. Každou chvíli to musí přijít.
"Teď je na řadě přeměňování. " ohlásil chlápek se zesíleným hlasem. Zase sme se probrali a napjatě poslouchali. Teď přišla Remyho chvíle. Ten se taky určitě umístí, to je jasný jako facka. Je to nejchytřejší kluk od nás z ročníku, když nepočítám Jamese a jeho obranu proti černý magii. Jenže Remy je chytrej na úplně všechno a co se týče přeměňování, je to McGonagallový mazánek.
Komisař četl postupně jména, od desátýho místa k prvnímu. Pozorně sme poslouchali a byli čím dál veselejší, čím blíž byl k medailím a pořád ještě neřekl Remusovo jméno.
"Máme tu medailové pozice. Na třetím místě se umístila slečna Giulia Savioli ze Scuola di magia. " vyhlásil porotce a celý italský osazenstvo propuklo v jásot. Malá snědá holka si doběhla pro gratulaci a bronz a my jen zatínali pěsti a modlili se, ať je Remus první.
"Na druhém místě se umístil, Remus Lupin z Bradavic! " vykřikl a náš stůl zařval podruhý. Remus se nadšeně zvedl a vyfasoval malý stříbrný pohárek.
"No, teda Reme, čekal sem od tebe lepší výsledky. " popíchl ho Sirius rozverně.
"To sem zvědavej na tebe. " ušklíbl se Remus.
"No neboj se, já si moc velký naděje s umístěním nedělám. " mávl rukou Sirius.
"Náhodou Remy, podle mě je stříbro hezčí než zlato. " poplácala sem ho po rameni konejšivě. To je náhodou pravda. Stříbro je daleko hezčí, zlato je spíš pro starý babky.
"No brouku, teď ještě ty zlato a budem mít zastoupení na všech místech. " vtiskla Lily Jamesovi pusu na tvář.
"Hm, takovej zamilovanej páreček. " zadíval se na ně Willis obdivně. "Je to pěkně trapný. Vám je sedmnáct a ste spolu a já nemám žádnou přítelkyni. "
"Vážně? Tak to je špatný. " podivila se Lily.
"Jo, měl sem dlouhodobou známost. Chodili sme spolu pět let, ale před rokem sme se rozešli. Už jí nebavilo, že jsem furt v Bradavicích. " vysvětloval Willis melancholicky.
"To mě fakt mrzí. " vydechla sem soucitně. "Ale pane profesor, vy ste mladej, ste kus, vy si nějakou ženskou najdete rychle. " mrkla sem na něj.
"Díky Sam. " zachechtal se profesor. "Když už to říkáš ty, tak to něco znamená. "
"Co tim chcete říct? Že mám náročnej vkus? " založila sem si ruce na prsou.
"Neber si to osobně. " zasmál se. "Ale chodíš se Siriusem. Nemusim bejt student, abych věděl, že po Siriusovi jede každá holka na škole. "
"Tak díky. " ušklíbl se Sirius. Aby náhodou tou pýchou nepraskl.
"No a? Dyk sem chodila s víc klukama, i s Remusem. " nafoukla sem se.
"No dovol? To řikáš, jako že sem byl jeden z tvejch podprůměrnejch. " reagoval na mojí předchozí větu Remus dotčeně.
"Promiň Remy, tak sem to nemyslela. Jen sem tim chtěla říct, že nejedu jen po nějakejch playboyích, ale chodim i s normálníma klukama. " omlouvala sem se rychle.
"Já nejsem normální? " vyhrkl Sirius. Do háje, to sem si zas naběhla. Řve tady na mě jeden za druhým.
"Jako poslední předmět nám zbývá vyhlásit obranu proti černé magii. " ozvalo se.
"Ticho, to můžete dořešit potom. " přerušil nás Willis rázně a všichni sme zmlkli. Desátý místo získala jedna Italka. Zatnula sem prsty. I přes moje nevelký očekávání sem neskončila poslední, to je hustý!
"Na devátém místě se umístil Henry Fox z Kouzelné akademie. " vyhlásil komisař devátý místo na kterým se umístil Kanaďan z Vancouveru.
"Na osmé příčně skončila slečna Rose Stoneová z Bradavic. " ozvalo se a všichni sme okamžitě propukli v jásot.
"Juchů! " zařvala sem a viděla, jak se za mnou všichni pobaveně otáčej. Bylo vidět, že mi přejou tu radost z osmýho místa. Zezadu sem slyšela řev a věděla sem, že patří skupince našich místních přátel.
"Skvělý Sam. " radoval se Willis a bylo vidět, že je na mě vážně pyšnej. Zmlkli sme, poslouchali a napjatě čekali na další výsledky. Teď sme očekávali Siriusovo jméno, protože ať už se Jimmy umístil jakkoliv, určitě byl výš než Sirius.
"Páté místo obsadil Sirius Black z Bradavic. " vykřikl porotce a náš stůl vybuchl v aplaus už podruhý. Všichni po nás zírali. Bylo vidět, že sou docela udivený, že se od našeho stolu ozvalo dneska zařvání už čtyřikrát. No, uslyšej ještě pátý. Pár lidí pobaveně sledovalo Willise, jak se s náma raduje. Nebylo asi moc běžný, že by u někoho seděl jejich profesor a skoro víc, než my všichni dohromady.
"Škoda, žes nedosáhl na medaili, ale pátý místo je moc hezký. Už to, že ste se všichni tři dostali do finále dost znamená. " šklebil se profesor na Siriuse, kterej se nadšeně smál jako měsíček na hnoji. Po chvíli celej sál zase utichl a čekalo se na další výsledky.
"Nyní jsou na řadě medailové pozice. Na krásném třetím místě se umístil Logan Atwood z Atlantidy. " ohlásil porotce verdikt a skoro polovina sálu propukla v jásot.
"Joo! Los Angeles! " zvedla sem se ze židle a řvala nadšeně, když si šel Logan pro svůj pohárek. "Logane, seš nejlepší! " vřískala sem.
"Moc se nevyřvi, budeš hlasivky potřebovat ještě na Jimmyho. " krotil mě Sirius.
"Zlato, to mě vůbec neznáš? Moje hlasivky vydržej ledacos. " poučila sem ho. Ztichli sme a modlili se, aby Jamesovo jméno ještě nevyhlásili.
"Na druhém, stříbrném místě se umístila slečna Alyson Fordová z New York magic academy. " všichni sme se po sobě podívali a už sme gratulovali Jamesovi. Chtělo se nám všem strašně řvát, jenže sme si to museli nechat až na vyhlášení.
"Na prvním místě s jasným předstihem, přede všemi ostatními se umístil pan James Potter z Bradavic! " ještě to ani nestačil doříct a my už sme vřískali. James se zvedl a skromně si došel pro svoji výhru. Sirius dokonce pískal na prsty. Logan a spol řvali nadšením s náma.
"My to věděli! " skočila mu Lily kolem krku, jakmile přišel.
"Jo, zas tak velký překvápko to nebylo. " usmál se Willis a pyšně potřásl Jamesovi rukou. Překvápko to sice nebylo, ale všichni sme z toho byli totálně hotový.
Po vyhlášení už sme se mohli vožrat jak dobytci, už nám to bylo fuk. Když už sme znali výsledky, mohli sme oslavovat, jak jenom chceme.
Willis došel rozjařeně pro další lahev whisky, abysme měli co pít. Mě a Lily dokonce donesl další mojito, abysme měli tu whisky čim zapíjet. To je od něj tak milý.
"Nazdar! " zavřeštěl Logan. Bylo asi hodinu po vyhlášení a všichni v sále už byli docela na šrot, protože všichni oslavovali úspěchy v soutěži. Logan vypadal dost rozdováděně.
"No čau, tady je náš třetí nejlepší obránce. " zahejkala sem a zvesela se Loganovi vrhla kolem krku. Je zvláštní, že toho kluka znám dva tejdny, ale přijde mi, jako bysme ho znali několik let.
"A tady je osmá nejlepší obránkyně. " poplácal mě po zádech a trochu se zakymácel pod náhlou tíhou mojí váhy.
"No tak Logane, nestůj tam jen tak a pojď se s náma napít! " zařval James od stolu a už nalejval Loganovi skleničku whisky.
"Když jinak nedáš. " ušklíbl se Logan a sednul si na volnou židli. "Mimochodem, gratuluju k vítězství, nikdo si to nezasloužil víc než ty. " mrkl potom na Jamese a kopnul do sebe obsah sklenice.
Bylo kolem půlnoci a pár lidí už odešlo. My seděli u stolu, přišla na nás nějaká smutná nálada z toho, že už zejtra odjíždíme. Budeme se z pláže přemisťovat přenášedlama v jedenáct, kvůli časovýmu posunu. Takže v Prasinkách budem kolem osmý večer.
"Mimochodem pane profesor, jak se vůbec jmenujete? Myslim jako křestnim. " otočila sem se se zájmem na Willise. To by mě fakt dost zajímalo.
"To by se snad studentům nemělo řikat ne? " zasmál se Willis trochu už pod parou.
"Proč jako? Taky víme, že se McGonagallová menuje Minerva a Brumbál Albus. Máte taky podobně divný jméno jako oni? " páčila sem to z něj.
"To fakt ne. Nenarodil sem se před druhou světovou. " zasmál se Willis. Panečku, ten se rozjel. Hlavně bacha, ať ho neslyší Brumbál.
"Dobře. Jmenuju se Luke. " prozradil.
"Jé, to je hezký jméno. Luke Willis. " rozplývala se Lily rozněžněně.
Zbytek večera sme se skvěle bavili. Znova za náma přišli Logan a Justin a vzpomínali sme na společný zážitky, který sme tady prožili. Ve dvě ráno sme to ukončili a pakovali se na ubytovnu. Musim si ještě sbalit. Zejtra v osm je snídaně a v jedenáct odjíždíme, takže mám co dělat.
-------------------------------
"Tak se mějte pěkně a pozdravujte v Británii. " loučil se s náma Logan. Byla neděle skoro půl jedenáctý dopoledne a my se loučili před budovou A, kde už sme stáli s kuframa, připravený k odjezdu.
"To si piš. " ujistil ho James.
"Ach jo, budete mi tak chybět. " popotáhla sem. Já sem strašná měkkota co se týče loučení. Nic mě tak nedostane, jako loučit se s lidma, který už možná nikdy neuvidim.
"Však ty nám taky. " usmál se Logan a objal mě.
"Hlavně nezapomeňte vyvolat ty fotky z toho našeho tahu po LA. " připomněl nám Justin. Měli sme totiž s sebou ten kouzelnickej foťák, kterej vyvolá hejbající se fotky.
"To se neboj, sem zvědavej, co všechno sme tam zachytili, když se skoro na nic nepamatujem. " rozchechtal se Sirius.
"Jo hele, tak mě napadlo, kdybyste chtěli o prázdninách přijet k nám, stačí napsat. Použijte ale radši mudlovskou poštu, nevim, jak by sem totiž nějaká sova doletěla až z Británie. " přednesl nám Logan svůj nápad.
"Neboj, moje máma je mudla, tak umim mudlovský věci používat. Takže bysme fakticky mohli přijet, jo? " radovala sem se.
"No jasně. Bydlim hned u oceánu a máme dům pro hosty, kam byste se v pohodě vešli všichni. A klidně můžete vzít ty svoje kámošky o kterejch ste mluvili. " zamrkal Logan. "Sou nezadaný žejo? "
"Zatím jo. " zachechtala sem se. "Kde vůbec bydlíš? " dodala sem na Loganovu adresu.
"No, v Malibu. Justin tam bydlí taky, pád baráků ode mě. " odpověděl.
"V Malibu? " vykulila sem oči. "No tak to si piš, že přijedem. " píchla sem ho do žeber. "Slíbil si mi, že mě naučíš surfovat, takže musim. "
"Jasná věc. " přísahal Logan a očividně byl rád, že se nám jeho nápad líbí. No, ještě abych nechtěla strávit prázdniny v Malibu. To bych musela bejt úplně padlá na hlavu.
"Moji drazí studenti, musíme jít, nebo nám uletí přenášedlo. " popohnal nás Brumbál. Všichni sme se začali navzájem loučit, já sem objala každýho, kdo mi přišel pod ruku. Asi třikrát sem se přitiskla k Loganovi a dvakrát sem se dokonce nechtěně rozloučila s Jamesem.
Krbem sme se přemístili na pobřeží a každá skupinka si vybrala jedno přenášedlo. Minutu před jedenáctou sme se už radši pevně chytili. Zírala sem na oceán a cejtila, jak mě sluníčko pálí na kůži. Bude mi to tady tak chybět. Ještě že prázdniny nejsou za dlouho a sme pozvaný do Malibu.
Pak už sme zažili zas ten hnusnej, známej pocit a když sme otevřeli oči, stáli sme na nádraží v Prasinkách. Nebyla úplná tma, ale už se stmívalo. Bylo tady snad o dvacet stupňů míň. Na tý pláži, když žhnulo slunce bylo přes třicet a tady je sotva dvacet.
"Tady ste! " ozvalo se nám za zády. Otočili sme se a uviděli holky. Emma na mě okamžitě skočila a vítala mě.
"Nemohli sme to už vydržet, tak sme prošli do Prasinek tajnou chodbou. Musíte nám udělat místo v kočáře. " vysvětlovala Sarah a nadšeně na nás zírala, jak kdyby nás neviděla půl roku.
"Musíte nám všechno vyprávět. Jak ste dopadli v soutěži? Co tamní škola? Co kluci? A co pařby? " vyptávala se Lea. Páni, tý ta huba jede. Vsadim se, že jí ty dvě trdla za ty dva tejdny zkazili, ona nikdy nebyla tak výřečná.
Pomohly nám s kuframa do jednoho z přistavených kočárů, nasedli sme si a uháněli k hradu. Už z dálky sme viděli svítit okna v hradě.
"Ty svině, seš zas černá jak negr! " sprdla mě Emma, když si mě prozkoumala. I když mi Los Angeles a tamější lidi budou chybět, musim přiznat, že mi to tady chybělo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 15. září 2011 v 21:41 | Reagovat

Super kapitola. Já věděla že Jimmy bude první. Ale u Siruse a možná i Lily jsem čekala lepší místo. Ale stejně je to super. :-D

2 hplovehp hplovehp | Web | 16. září 2011 v 10:32 | Reagovat

Naprosto boží . A dvakrát jsem se nechtěně rozločila i s Jamesem.. Ty mě chceš zabít viď? Jinak naprosto bombová kapitola. A s Loučením to mám stejně jako Sam.

3 Maeve Maeve | Web | 16. září 2011 v 15:25 | Reagovat

Jojo, loučení taky nesnášim. Vždycky bulim ze všech nejvíc...:/ LA mi bude chybět taky, ale už se na Bradavice těšííím!

4 Vendy Vendy | 17. září 2011 v 8:57 | Reagovat

cože? sevík 2.? hezký překvápko

5 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 22. dubna 2012 v 20:13 | Reagovat

Já čekala že Siri, Lily, Remus a i Sam budou lepší... Minimálně Lily a Remy. Jo a jinak super kapča!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama