Everybody should have his own world...

4.kapitola - Peter Pettigrew

22. září 2011 v 20:04 | Maggdinka |  *Weird people*
Už čtvrtá kapitola k Weird people je tady. Je to zvlášní. Ještě není ani konec září a já stihla tolik kapitol. No, vy mě motivujete, protože vaše komentáře sou naprosto skvělý. Je jich hodně, jsem ráda, že jsem oslovila i nové lidi (vám věrným čtenářům, kteří čtete, i Elitu Bradavic jsem samozřejmě moc vděčná :-) Co se stane v téhle kapitole? Objeví se nějaká nová schopnost? Dozví se naši tři hrdinové, kteří už o tom ví (Sirius, Lily a James) o co tady vůbec jde? No, všechno se to tady dočtete :-) Přeju vám moc příjemný čtení a ať se vám kapitola líbí minimálně tak, jako ty předchozí. Vaše super komentáře mě moc potěší, jako vždycky…Vaše Maggdinka♥Peter Pettigrew

"Počkejte, takže vy my tady tvrdíte, že slyšíte myšlenky a malujete budoucnost? " zíral James skepticky na Lily a Siriuse. Bylo po zápase a oni ho odvlekli pryč, aby mu vysvětlili, co se teď děje.
"Ne oba dva. Já čtu myšlenky a Evansová maluje. " opravil ho Sirius.
"Jasně, to sem pochopil. " odbyl ho James. "A myslíte si, že já se jako uzdravuju? "
"No, já bych to nazvala možná jako nezranitelnost. " pokrčila Lily rameny.
"To je šílený. " zavtěl James nevěřícně hlavou.
"Šílený je, když slyšíš v hlavě deset hlasů najednou a nevíš, jestli na tebe někdo opravdu mluví, nebo jen přemejšlí. " ušklíbl se Sirius.
"Musim něco ještě zkusit. " James vytáhl hůlku.
"Co chceš dělat, Pottere? " vykulila Lily oči a zírala, jak James míří svojí vlastní hůlkou na svojí ruku. Neverbálně provedl zaklínadlo a na předloktí se mu otevřela hluboká rána.
"Zbláznil ses? " vyhrkl Sirius.
"Klid, ani to moc nebolí. Jestli sem opravdu nezranitelnej, posunul se mi i práh bolesti ne? " ujišťoval ho James. Všichni tři potom čekali, co se stane.
"To se jen tak nevidí. " vydechla Lily, když se Jamesova rána začala zacelovat. Za chvíli byla jeho ruka zase jako dřív.
"Teď už tam není ani jizva. Tenkrát, jak sem se popálil, když mi vybuchl kotlík, měl sem tam několik dní jizvu. " divil se James.
"No, každopádně sem rád, že sem se nezbláznil. " ušklíbl se Sirius. "Když se mi to stalo poprvý, myslel sem, že mi hráblo. Jenže teď v tom ste i vy dva, takže se tady něco děje. "
"Měli bysme jít za Brumbálem. " navrhl James.
"Jo, to už sme taky řikali, ale ještě bych nějakou dobu počkala. S Blackem sme to řešili před pár dny a teď ses k nám přidal i ty. Když počkáme ještě pár dnů, třeba se stane něco dalšího. Když ne, tak za ním půjdem. " rozhodla Lily.
"Jo, souhlasim s Evansovou. " přitakal Sirius. Nakonec souhlasil i James.
"No nic, já jdu za Claire. " zvedla se Lily a odešla od nich.
"Řeknu ti, tohle je vážně hustý. " vykoktal ze sebe James, když se Siriusem zůstali sami. "Nevim co víc, jestli ta schopnost, nebo to, že sem se poprvý bavil s Evansovou, aniž by na mě řvala. " dodal s úšklebkem.
"Jo, tak to já taky ne. " zařehtal se Sirius souhlasně.
-----------------------------
"Petere, pojď už, nebo nestihnem hodinu. " popoháněl Petera Sirius. Poberti se právě chystali na další nudnou hodinu.
"No jo, vždyť už du. Nemusíš tak řvát, Tichošlápku. " zafuněl Peter dotčeně.
"Kdo tady křičí? " podíval se Sirius nechápavě na Jamese. Ten jen pokrčil rameny.
"Co ti dneska je, Červíčku? " dloubl do Petera James u oběda. Dnešní den byl příšerenej. Peter měl strašnou migrénu. Každý zvuk, každý hlas jako by ho bodal do uší. Nejhorší to bylo, když zvonilo na přestávku nebo na hodinu.
"Ale nic. Příšerně mě bolí hlava. " mávnul Peter rukou, aby svoje kamarády uklidnil. James a Sirius poslední dobou pekli pořád spolu. Ne že by to bylo něco nezvyklýho, oni prostě byli nejlepší kamarádi. Ale dost často si teď povídali v soukromí, jako by měli nějaký tajemství.
"Co mu je? " podíval se James na Siriuse přes stůl a vyslal k němu neverbálně otázku. Sirius pokrčil rameny a dal Jamesovi najevo, že si s ním promluví v soukromí. Ta Jamesova nezranitelnost byla sice fajn, ale kdyby taky četl myšlenky, mohli by si kecat kdykoliv.
Po obědě Sirius a James odešli. Nechali tam Remuse a Petera samotný.
"Kam jdeš? " nechápal Remus, když viděl, že se Peter zvednul k odchodu.
"Já…" zakoktal se Červíček. "…musim na záchod. Za chvíli přijdu, nebo se sejdeme až na hodině. "
"Dobře. " přikývl Remus a na nic dalšího se už nevyptával. Peter ale vůbec nemusel na záchod. Šel rychle ze síně, aby kluky dohodnil. Zajímalo ho, o čem si to pořád povídaj. Bylo mu úplně jasný, že jdou zase něco probrat, podle toho, jak se na sebe podívali na obědě.
Potichu a nenápadně je sledoval, až zalezli do jedný z nepoužívaných učeben. Potichu se připlížil ke dveřím, který nechali pootevřený.
"Slyšel si něco, Tichošlápku? " ozval se zevnitř Jamesův hlas. Peter nadskočil leknutím. Mluvil tak hlasitě, jako by stál přímo vedle něj a mluvil mu do ucha. Jenže když nakouknul škvírou mezi dveřma, viděl, že jeho kamarádi stojí až vepředu u katedry.
"No, pochybuju, že se u něj něco objevilo. " pokrčil Sirius rameny. Peter ani nemusel stražit uši, slyšel ho dost zřetelně.
"Ale chtěl si snad se mnou mluvit ne? Já sem tě sice neslyšel, ale podle tvýho pohledu sem usoudil, že mi chceš něco říct. " zajímal se James vzrušeně. Co se to sakra děje, podivil se Peter.
"No, akorát ho bolí hlava, ale to není žádnej div. " mávl Sirius rukou. "Ale začíná tušit něco ohledně nás. " po týhle větě Peter pořádně nastražil sluch a zpozorněl, aby mu neuteklo ani slovíčko.
"Jak to myslíš? " vykulil James oči.
"No, všimnul si, že se pořád někde scházíme a povídáme si sami. " vysvětloval Sirius.
"Třeba si jen myslí, že sme gayové. " zasmál se James.
"A to by byla lepší možnost? " ušklíbl se Sirius.
"Rozhodně lepší, že kdyby opravdu zjistil, o co jde. " pokýval Potter hlavou. Peter stál a ani se nehnul. Nechápal, o čem to jeho kamarádi mluví a už vůbec nechápal, jak to, že Sirius tohle všechno ví. Nikdy si nevšiml, že by byl nějak zvlášť empatický a všímal si, co ostatní cítí.
"Jo, to je fakt. " vytrhl ho z přemýšlení Siriusův hlas.
"Možná bysme měli jít za Evansovou, říct jí to a nějak to vyřešit. " ozval se opatrně James s nadějí v hlase. Teď byl Peter ještě zmatenější. Za Evansovou? Vyřešit s ní něco? James s Lily si nedokázali vyřešit ani jednu hádku, natož něco jinýho.
"Tak hele, já vim, že se s ní chceš bavit, ale nemůžeme za ní běžet jen tak pro nic za nic. " zachechtal se Sirius, protože Jamesovi úmysly prokouknul.
"S tim nesouhlasim. Už od prváku sem za ní běhal pro nic za nic. " bránil se James nevinně. "Hele, já jen řikám, že už je to tejden od toho famfrpálu a nic novýho se neobjevilo. Prostě bysme asi měli jít za Brumbálem. " dodal James vážně. Peter zpozorněl. To musejí mít opravdu nějaký problém, když chtěj jít za Brumbálem.
"Ještě ne. " utnul ho Sirius. "Budeme pár dní sledovat, jak na tom je Peter a jestli se u něj neobjevila nějaká… " Sirius nedopověděl. Zarazil se v polovině věty. Posunky Jamesovi ukázal, že někdo je za dveřmi.
"Červe, to tě doma neučili, že poslouchat cizí rozhovory je neslušný? " vybafl na Petera Sirius, jakmile prudce rozevřel dveře.
"Jé, ahoj kluci. " vykoktal Peter a dělal překvapenýho.
"Na tohle ti neskočíme. Jak dlouho tady stojíš? " vypálil nemilosrdně James.
"Chvíli. Zrovna sem šel na hodinu, když sem vás zaslechl. Tak sem myslel, že se pro vás stavim a půjdeme společně. " vymýšlel si Peter rychle výmluvu.
"Kecá? " podíval se James krátce na Siriuse, aby to Peter nemohl postřehnout. Sirius přikývl. Podle Peterových myšlenek věděl, že slyšel celej jejich rozhovor.
"Dobře, tak jdem na hodinu. " utnul tuhle situaci Sirius a všichni tři se společně vydali nahoru na hodinu kouzelných formulí, kterou teď po obědě měli.
----------------------------
Peter bloumal sám po hradě. Byl už večer a po chodbách už moc lidí nechodilo. Hlava mu třeštila k prasknutí. Až teď, když byl sám a v klidu, bylo to trochu lepší. Posledních pár dní byl nějako moc citlivý na zvuky a hlasy. Možná na něj leze nějaká nemoc.
"Já ti povim, že Jason je úplnej bůh. " uslyšel zřetelně. Po chvíli viděl, že se chodbou k němu blíží dvě holky. Od pohledu odhadoval, že to budou asi páťačky, ale do Nebelvíru určitě nechodili.
"Až tak jo? " vyzvídala ta druhá holka.
"No, ani ti nemusim vyprávět, co sme spolu dělali. " ušklíbla se ta první dívka. Peter jenom koukal. Ty holky od něj byly daleko na celou chodbu, ale on je slyšel, jako by mu křičeli do ucha.
"Co tak čumí? " ušklíbla se jedna z nich. Všimly si Petera, jak jde proti nim a kouká na ně. Tentokrát byl hlas tlumenější, jako by se ta holka snažila šeptat. Jenže rozhodně nešeptala.
"Nevim, to je ten kámoš od Blacka a Pottera. " řekla ta druhá. Jde vidět, že Poberty a hlavně Jamese a Siriuse zná vážně každej v tomhle hradě, pomyslel si Peter. Divil se, že vůbec věděl, že se s nima dvěma kamarádí.
Celou cestu do společenky mu to vrtalo hlavou. Ne to co ty holky říkaly, ale jakto, že je tak zřetelně slyšel.
Hned jak vkročil do společenky, rozbolela ho zase hlava a do uší ho uhodil strašnej hluk. Slyšel zřetelně desítky hlasů, slyšel dokonce i škrábání per po pergamenu a praskání ohně. Rychle se běžel uklidit nahoru do pokoje, kde snad bude mít větší klid.
"Červíčku, co ti je? Vypadáš nějako vyjeveně. " narovnal se James na posteli, když Peter přišel do pokoje. Až teď si všiml, že Sirius a James tady jsou.
"Kde je Remus? " snažil se Peter změnit téma, když si všiml, že jejich čtvrtý kamarád tady není.
"V knihovně, kde jinde. " ušklíbl se Sirius. James se významně podíval na Siriuse. Ani k němu nevyslal myšlenku, aby pochopil, že po něm chce, aby sledoval Peterovi myšlenkový pochody.
"Asi si půjdu už lehnout, po dnešku jsem úplně zničenej. " konstatoval Peter a lehl si na postel, aniž by se svlékl.
"Co se stalo s těma holkama, Petere? " ozval se Sirius. Peter se překvapeně narovnal do sedu a čučel na svého kamaráda, jako by právě přiletěl z Marsu.
"Cos to řekl? " vyvalil Peter oči.
"Vim o těch holkách. Co se s nima stalo? " Sirius mu nepodal žádný vysvětlení a jenom vyzvídal.
"Tys mě snad špehoval? " vyjel na něj Peter dotčeně.
"Ne, nešpehoval. A uklidni se. " bránil se Sirius, když viděl Peterovu reakci.
"Hele, musíš mu to nějak vysvětlit. " ozval se pro změnu James, tentokrát už slovně mluvil na Siriuse.
"O čem to tady sakra mluvíte? " křikl Pettigrew, protože už nevydržel, jak na sebe jeho kamarádi házej nějaký pohledy nebo si v šifrách povídaj.
"Sou tady určitý věci, který bys měl vědět, ale nejdřív chci, abys jednoduše odpověděl na jednu otázku. " začal Sirius a podíval se vážně na Petera. On ale přestal vnímat. Najednou uslyšel divnej zvuk. Jako by něco skřípalo. Vycházelo to ze stropu. Zadíval se tam a najednou, jako by se celý strop přiblížil. Viděl všechno naprosto zřetelně. Dva šrouby, které držely velký těžký lustr tam nebyly a další dva se povolovaly. Nebylo to moc viditelné, ale slyšitelné.
Skřípání zesílilo. Peter stačil rychle zareagovat, přesně dole pod lustrem stáli James a Sirius.
"Pozor! " vyjekl, vyskočil z postele a strhl Siriuse na podlahu. Jenže to už se lustr zřítil. Peter zděšeně koukal, jak pod ním James mizí.
"Ježiši, Červíčku, díky. " vydechl Sirius překvapeně.
"Jamesi? " křikl Peter s nadějí, že jeho kámošovi nic není.
"Neboj, ten je v pohodě. " mávl rukou Sirius bezstarostně a oprašoval ze sebe prach. Najednou se ze sutin ozvalo kašlání a James se pomalu začal hrabat z toho bordelu.
"Do háje, mě tohle už fakt nebaví. " zaklel James, když vylezl. Jednu ruku měl očividně zlomenou.
"Musíš na ošetřovnu! " zhrozil se Peter.
"Klid. " mávl rukou James a tu zlomenou si v klidu narovnal. Peter jen valil oči.
"Je dobře, žes instinktivně skočil po Siriusovi, protože mě se nic nestane. " nadhodil James. "Ale asi si to budu brát osobně jako kámoš, žes radši zachránil Siriuse než mě. "
"Jo, je to neuvěřitelný. " zabručel Sirius jako odezvu na Peterovi myšlenky. Tentokrát se Červíček překvapeně podíval na Blacka.
"Nejdřiv tady uklidíme ten bordel a potom ti to vysvětlíme. " poplácal James Petera po zádech, vytáhl hůlku a pustil se do napravování škody. Sirius ho napodobil. Peter chvíli vyjeveně stál a zíral na svoje dva kamarády, než se trochu vzpamatoval a pak jim šel pomoct, aby se co nejdřív dozvěděl, o co se tady jedná.
*
"Tak tohle by mě ani ve snu nenapadlo. " vydechl Peter, když mu kluci řekli o svém čtení myšlenek a o nezranitelnosti.
"Co se děje tobě? " vyzvídal James netrpělivě.
"No, já vlastně ani nevim, co přesně se mi děje. " pokrčil Pettigrew rameny. "Poslední dobou mě strašně bolí hlava z jakýhokoliv zvuku. Přijde mi, že slyšim daleko zřetelnějc. To se mi stalo s těma holkama. " podíval se na Siriuse. "A pak sem uslyšel to skřípání lustru, a když sem se na něj podíval, viděl sem naprosto zřetelně, že se povolujou šrouby. "
"No Péťo, nevim přesně, o co se jedná, jestli o nějaký vyvinutí smyslů, ale každopádně to nějaká schopnost taky bude. " vyřkl Sirius svůj názor. Všichni tři se po sobě významně podívali a začali řešit všechno kolem jejich nových schopností.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 22. září 2011 v 20:11 | Reagovat

Červovi vyvinuté smysly? Nevím, zvláštní. AAle schopnost se mi líbí. HOnem další. Už se těším an Rema, a doufám, že ani Claire nezůstane bez schopnosti.

2 Katie Katie | 22. září 2011 v 20:53 | Reagovat

Já osboně se taky těším na Rema a jinak sup kapča. Byla by srnda kdyby i Sev měl nějakou schopnost :D

3 Koki Koki | 22. září 2011 v 21:57 | Reagovat

Já se těšim na Claire a samozřejmě i na Rema. Ale teď by to chtělo Claire. Kluci zatim vedou. Už tu byli tři.

4 Maeve Maeve | Web | 23. září 2011 v 16:00 | Reagovat

Nějak mě zprvu nenapadlo, že i Červíček bude mít nějaké schopnosti, ale evidentně jo. Jsem za to i docela ráda, protože moc lidé Petera do povídek nedává. Jinak je to hrozně hezky napsané, navíc myslím že je to fakt dobrá vlastnost. Nejlepší stejně bylo, když se Peter strachoval o Jimmyho a Sirius úplně v poho :D Skvělý to bylo. Jinak se samozřejmě těším na Remyho! No a samo sebou taky na Claire ;)

5 Hermelinka111 Hermelinka111 | 25. září 2011 v 15:17 | Reagovat

Opět musím říct, že je to super povídka. Přesto však mám jednu výtku a to takovou, že se v každé kapitole objevuje jedna schopnost. Každá kapitola je o tom, že někdo objeví schopnost a ten zbytek mu vše vysvětlí. Nechtěla bys to třeba nějak oživit? ;-) Jinak je to ale super :-)

6 kassik kassik | 1. října 2011 v 15:17 | Reagovat

zase super, co nejdřív další kapitolu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama