Everybody should have his own world...

3. kapitola - James Potter

17. září 2011 v 12:15 | Maggdinka |  *Weird people*
Vaše vyprosená nová kapitola k Weird people je tady :-) Jsem moc ráda, že je o tuhle povídku zájem. Byla sem dost zvědavá, jak se povídka uchytí, ale už po prvních pár kapitolách jste mě přesvědčili, že se vám líbí a že jí chcete. Proto doufám, že vás ani s touhle kapitolou nezklamu. Dneska je na řadě James, na kterýho jste byli zvědaví :-) No, nezbývá mi než dodat, abyste si kapitolu užili. Dozvíte se, jakou super schopnost dostane náš milý nebelvírský chytač. Doufám, že komentáře budou tak skvělý, jako doposud…Vaše Maggdinka♥James Potter

"Jak si vede tvoje ruka? " zajímal se Remus ráno u snídaně.
"Cože? " nechápal James.
"No, před pár dny ti bouchnul kotlík přímo nad rukou a docela ošklivě to krvácelo. " vysvětloval Lupin, proč se zajímá. James se zarazil. Od toho výbuchu si vůbec nevzpomněl, že by měl poraněnou ruku. Zadíval se na svojí dlaň. Byla tam jen jizva.
"Teda Dvanácteráku, řeknu ti, ty máš ale hojení. " hvízdl obdivně Sirius, když viděl, že Jamesova ruka je už skoro jako dřív.
"To víš, některý lidi maj prostě dobrou hojivost. " pokrčil James rameny. "Po těch všech zraněních z famfrpálu a úplňků je tohle úplná prkotina, proto se to hojí tak rychle. "
"Jestli to bereš takhle, divim se, že nejsem ještě nesmrtelnej. " ušklíbl se Remus. Všichni se rozesmáli. Věděli moc dobře, že naráží na svoje zranění, který trží každej měsíc.
*
"Co zase chceš? " vyjela Lily nerudně na Siriuse. Poslal jí totiž vzkaz, ať večer přijde na astronomickou věž. Dost váhala, ale na druhou stranu jí to nedalo. Když přišla, Sirius už seděl na cimbuří a zíral dozadu k horám.
"Taky tě rád vidim, Evansová. " ušklíbl se Sirius.
"Sory, zdravim tě. " protočila Lily oči. "Tak co chceš? "
"Je něco novýho? " vybalil na ní Sirius.
"Co tim jako myslíš? "
"No, myslim s tou tvojí schopností. " upřesnil to.
"Myslíš jako, jestli sem něco novýho nakreslila? " nechápala zrzka. "Já nepoznám, kdy kreslim normálně a kdy kreslim budoucnost. Poznám to, až když se něco stane. "
"No a nenakreslila si třeba někoho známýho? " vyzvídal dál Black.
"Co já vim? Asi ne. " pokrčila Lily rameny. "Já myslela, že to ty máš mít novinky. Ty vidíš jinejm lidem do hlavy. "
"Nemysli si, že to je nějakej med. Víš, jak mě bolí hlava? " stěžoval si.
"Copak tobě se nelíbí, že víš, co si o tobě holky myslej? " ušklíbla se Lily. "Podle toho, jak tě znám, myslela bych si, že tu tvojí schopnost začneš využívat ke svýmu prospěchu. "
"Co tim myslíš? " zadíval se na ní Sirius se zájmem.
"No, že bys ty holky mohl využívat podle toho, co si myslej. Víš, jak bys jim mohl udělat radost, kdybys dělal přesně to, na co myslej a co chtěj? To si přeje snad každá holka. " vysvětlovala Lily.
"Teda Evansová, od tebe bych zrovna takovouhle radu nečekal. " zíral na ní Sirius nevěřícně. Evansovou měl vždycky za slušňačku.
"No co, ty holky si můžou sami za to, že s tebou vlezou do postele. A nepopírám, že i mě by se líbilo, kdyby mi kluk doslova četl myšlenky a dělal všechno, co mám ráda. " zamrkala Lily.
"Teda Evansová, teď sem tě poznal z trochu jiný stránky. Kdyby po tobě už roky nepálil James, dal bych si říct. " zasmál se Sirius svůdně.
"To si nech pro jiný, Blacku. " řekla Lily se smíchem a rozverně do něj šťouchla.
"Evansová, musim říct, že s tebou je docela i sranda, když chceš. " usmál se Sirius. Byl mile překvapenej.
"Se mnou je sranda mnohem častějc, jenomže ty a Potter mi nedáte záminku se chovat jinak než odtažitě a nepříjemně. " propálila ho Lily pohledem. "Ale moc si na to nezvykej. Nemusíš každej tejden vyzvídat, jestli je něco novýho. Když se něco stane, tak ti to řeknu sama. Příště mi napiš, až když budeš něco mít. "
"Co ta změna nálady Evansová, doteď si byla tak milá. " kroutil Sirius nevěřícně hlavou. Ta má určitě svoje dny.
"Nechci tě zklamat, Blacku, ale myslim, že my dva kámoši nikdy nebudeme. " ušklíbla se Lily ironicky a dala se na odchod. "Aspoň ne do tý doby, co mi budeš říkat Evansová. "
"Dobře, Lily, je sedmák, lecco se může změnit. " křikl za ní Sirius, když už otevírala dveře. Překvapeně se na něj otočila. "Až mi nebudeš řikat Blacku, nebudu ti řikat Evansová. " dodal. Když za sebou zavírala dveře, zdálo se mu, že se pro sebe usmála.
----------------------------
"Do háje, zaspali sme. " nadával Sirius, když se ráno probudil a tím vyhnal z postele i Jamese.
"Kruci, to nás nemohl Remus vzbudit? On ani Peter tady nejsou. " zaklel James, když obhlídnul pokoj.
"Za jak dlouho začíná hodina? " zajímal se Sirius, zatímco si natahoval tričko.
"Asi za deset minut. " informoval ho James.
"Až na to, že máme první hodinu lektvary, takže musíme až dolů. " zabručel Sirius. "Tak co je? Tobě to trvá jak holce. " popoháněl Jamese netrpělivě. Ten si zrovna navlíkal kalhoty a přitom se snažil dojít do koupelny. Najednou se ozvala rána, protože se James o kalhoty přerazil. Zařval bolestí.
"Co ti je? " zhrozil se Sirius. James byl poslední dobou dost nemotornej. Každou chvíli se nějak poranil a něco si udělal.
"Myslim, že mám zlomenej prst. " zaskučel James naštvaně a zvedl se z podlahy. "Běž na hodinu beze mě, já se stavim na ošetřovně a přijdu tam. Omluv mě u Křiklana. "
"No tak dobře. " souhlasil Sirius, na nic nečekal a vyřítil se z pokoje.
"Do prdele, já mám fakt štěstí. " ulevoval si James přisprostle, když zůstal v pokoji sám. Zkoumal svůj prst. Vážně to vypadalo, že ho má zlomenej. Najednou začal cítit takový mravenčení. Nechápal, co se to děje, bylo to dost nepříjemný.
Začal si s poraněným prstem trochu hýbat a pokoušel se ho nějak narovnat. Najednou se ozvalo křupnutí, do prstu mu střelila bolest a on zařval.
"Co to do háje je? " vykulil oči a zkoumal svojí ruku. Prst byl narovnaný, vypadalo to, že si kůstku nahodil zpátky. Popadl tašku a vydal se na ošetřovnu.
Celou cestu ho v prstu nepříjemně pálilo. Bylo to vážně dost divný. Zlomeniny už měl nesčetněkrát. Už mockrát se při famfrpálu potkal s nějakým potloukem, ale tohle při zlomenině ještě nikdy necítil.
Když míjel jedno mezipatro, mimoděk se zraněnou rukou opřel o zábradlí. Ucukl a čekal bolest. Jenže nic. Opatrně si na něj sáhnul. Nic.
Na jeho hojivosti mu začalo bejt v tu chvíli něco dost divnýho. Myslel si, že je prostě jenom imunní vůči škrábancům, jenže když se mu zahojil během pěti minut i zlomený prst, to už začínalo bejt vážně dost divný.
Usoudil, že nemá vůbec cenu na ošetřovnu chodit. Kdyby se bolest zase ozvala, dojde si tam. Rozeběhl se tedy na hodinu. Zbývalo ještě pár minut do zvonění a on byl jen pár pater od učebny. Běhal rychle a měl výdrž, takže to určitě stihne.
Cestou minul pár opozdilců, kteří měli taky co dělat, aby stíhali. Řítil se dolů. Po chvíli hrad zpustl. V týhle části není moc učeben, takže tady není moc lidí. Schody bral po dvou a nepřestával zpomalovat. Po chvíli zjistil, že to nebyl zas tak dobrej nápad.
Asi dvě patra od učebny přeskočil jeden schod a ztratil balanc. Padal přímo na obličej a nemohl tomu nijak zabránit. Pak už to šlo ráz naráz, kutálel se po schodech jako míč a zastavil se až dole u zdi. Cítil takovou bolest, že myslel, že má všechny kosti v těle rozlámaný.
Když se pohnul, bolest nebyla tak velká, jak očekával. Začal se kontrolovat.
"Bože můj. Já mám fakt dneska den blbec. " zařval opravdu vytočeně. Levý kotník měl protočený asi o devadesát stupňů a levé rameno měl vykloubené. Jenže necítil takovou bolest, která by byla k situaci přiměřená. Rozhodl se něco zkusit.
Oběma rukama popadl kotník, zatajil dech a trhl zpátky. Uslyšel křupnutí, nohou mu projela bolest jako elektrický šok, ale přežít se to dalo. Okamžitě ucítil to pálení a mravenčení, jako u zlomeného prstu.
Potom popadl svojí zdravou rukou vykloubené rameno, trhl a vrátil ho zpátky do jamky. Sice ho to bolelo, ale úplně cítil, že se všechno vrací do normálu. Zůstal sedět u zdi a prudce oddychoval. Co se to sakra děje?
-----------------------------
"Blacku, Blacku! " Sirius si to zrovna mířil na hřiště, když slyšel, jak někdo volá jeho jméno. Když se otočil, viděl, jak se za ním řítí Lily. Zrovna dneska se konal ten očekávaný famfrpálový zápas Nebelvír proti Zmijozelu, na který se James tak dlouho připravoval.
"Kde je Potter? " vysoukala ze sebe, když k němu doběhla a prudce oddychovala. Remus a Peter, se kterýma Sirius šel, nechápavě koukali.
"Co se stalo? " vyzvídal Sirius.
"Pojď někam stranou. Myslim, že sem konečně něco nakreslila a není to dobrý. " ozval se v Siriusově hlavě Lilyin hlas. Uvědomila si, že jí uslyší, takže použila svoje myšlenky, aby mu to sdělila. Všiml si, že Evansová v podpaží drží skicák.
"Zbav se nějak těch dvou a pojď za mnou. " vyslala k němu Lily další myšlenku.
"Hele kluci, běžte napřed a zaberte nějaký místo na tribuně. Já si tady s Evansovou jen něco vyřídim. " otočil se Sirius na svoje dva kamarády a aniž by stihli cokoliv říct, zmizel i s Lily za rohem.
Hrad byl už skoro vylidněný, zápas měl začít asi za deset minut, takže všichni už byli na hřišti. Mohli si spolu v klidu promluvit.
"Podívej. " vydechla Lily a strčila mu do ruky skicák se svojí malbou.
"Teda Evansová, musim říct, že kreslíš fakt dobře. " pokýval Sirius uznale hlavou.
"Ježiši, Blacku, teď nezkoumej, jak kreslim, ale spíš co na tom obrázku je. " sprdla ho Lily naštvaně. Sirius se dal do zkoumání obrázku.
"No do prdele! " zaklel Sirius.
"Já vim. " přikývla Lily. "Na tom obrázku to vypadá dost děsivě. "
"Jenže ten zápas začíná už za pár minut. " krčil Black bezradně rameny. Oba dva se naráz rozeběhli ven. Řítili se k tribunám, aby zadrželi katastrofu. Jenže když se blížili, ozval se pronikavý hvizd a do vzruchu se vzneslo čtrnáct hráčů na košťatech.
Lily a Sirius zděšeně doběhli ke hřišti a zůstali stát dole u vchodu na tribuny. Nemělo ani moc smysl chodit nahoru. Jestli se stane to, co Lily nakreslila, bude lepší, když budou na zemi. Bylo to poprvý, co si oba přáli, aby se Lilyina schopnost zmýlila.
Asi po půl hodině hry to přišlo. Sirius a Lily celou dobu nespustili z Jamese oči a najednou, když si jen tak hroužil nahoře nad hřištěm, aby měl dobrý rozhled na zlatonku, jeden ze zmijozelských chytačů na něj odpálil potlouk.
Byla to vážně šlupka a Jamese to trefilo přímo do zad. Vymrštilo ho to z koštěte a letěl k zemi. Všichni začali polekaně vřískat. Řítil se snad z padesáti stop a nikdo s tím nemohl nic dělat. Jeden z nebelvírských střelců se ho pokusil chytit, jenže ho minul o pár čísel.
Pak už se ozvala jen rána a kolem místa, kde James dopadl, se vytvořil oblak prachu. Najednou se rozprostřelo ticho jako v hrobě a všichni se zatajeným dechem pozorovali. Sirius a Lily na nic nečekali a rozeběhli se přímo k Jamesovi.
"Pane bože! " vyjekla Lily hrůzou a zakryla si vyděšeně ústa.
"Jamesi, no tak chlape. " povzbuzoval ho Sirius. Nebyl to moc hezkej pohled. Potter ležel na zemi v kaluži krve, měl rozraženou hlavu a skoro všechny kosti v těle zpřelámaný.
"Evansová, musim říct, že ten tvůj obraz byl sakra přesnej. " nadhodil Sirius, když uviděl scenérii před sebou.
"Do háje. " zabručel James a otevřel oči.
"Ty vole Jamesi, ty žiješ! " vytřeštil Sirius oči. Oba s Lily na to koukali jak zjara. Po tomhle pádu by měl být skoro v komatu a on je při vědomí.
"Pottere, madame Pomfreyová už jde. " ujišťovala ho Lily. Najednou vyjekla. James se opřel na loktech a nadzdvihl se. Vzal pravou ruku, cítil, že má určitě vykloubený loket, škubnul a nahodil ho zpátky.
"No to je humus. " ulevil si Sirius znechuceně a jenom zíral, že James ani neceknul bolestí. Potom si James všiml, že má otevřenou zlomeninu holenní kosti a trčí mu ven z nohy. Začal jí zatlačovat zpátky. Po celém těle cítil mravenčení a pálení, ale bolest pomalu ustupovala.
Sirius a Lily na něj zírali s otevřenýma pusama. Pozorovali ho, jak si sám napravuje zranění a přitom ani nemrkne bolestí.
"No to mě podrž. " vydechla Lily a zírala Jamesovi na čelo. Rána, kterou měl skoro přes půl hlavy se přímo před jejich očima zacelovala. Krev ustupovala a po chvíli už mu po ráně zbyla jen jizva.
Oběma v tu ránu bylo jasný, že tohle není normální a že se do jejich klubu pravděpodobně přidal nový člen.
"Tak tomuhle se říká nezranitelnost. " vykoktal Sirius pomalu. James na něj nechápavě koukal.
"Pottere, budem ti muset leccos vysvětlit. " dodala Lily, když viděla, jak je James zmatený. Stejně jako ona, když se dozvěděla o svojí schopnosti.
"Pane Pottere, jste v pořádku? " to se k nim přiřítila madame Pomfreyová. Nevěřícně na něj koukala, když si všimla, že sedí. Byl celý zašpiněný od krve, ale nikde neviděla známky zranění.
"Já sem v pohodě madame, myslim, že na ošetřovnu chodit nemusim. " uklidnil jí James. Chtěl se co nejdřív dozvědět, co mu chtějí Lily a Sirius. Proto odtud musí co nejrychleji vypadnout.
"Tak tohle jsem ještě nikdy neviděla. " vydechla madame Pomfreyová, když zběžně Jamese prohlídla. "Pokud jste si jist, že vám nic není, můžete jít, ale pokud by se něco dělo, přijďte za mnou. " dodala, když viděla, že ho na ošetřovnu dovléct nemůže.
"Pojď Jamesi, musíme si pokecat. " pomohl mu Sirius na nohy a oba dva i s Lily se vrátili zpátky do hradu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 17. září 2011 v 13:04 | Reagovat

Tak tohle je vážně super. Takovou schopnost bych taky chtěla. Ale tu nemotornost by si mohli nechat. :-D

2 hplovehp hplovehp | Web | 17. září 2011 v 15:09 | Reagovat

Megamazec! Tuhle schopnost bych se svou šikovností vážně ocenila. Vlastně by se mi líbily všechny ty schopnosti, které si postavám zatím přisoudila. Už se těším na Rema a Claire. A samozřejmě i na temnou stranu!

3 Szurmina Szurmina | 17. září 2011 v 15:14 | Reagovat

Nešlo se nezasmát, když jsem si představila, jak tam James sedí a napravuje si kosti... :-D  :-D super :-)

4 Maeve Maeve | Web | 17. září 2011 v 15:52 | Reagovat

No já se zbláznim! Další skvělá schopnst! To je senzační! Padala jsem ze židle při představě jak sou všichni k smrti viděšený, jenom Jimmy si tam tak nandavá zpátky kosti ;D Sem zvědavá co budou mít ostatní!!

[2]: Naprostej souhlas. Taky bych to docela ocenila, jak se tak znám :D

5 Hermelinka111 Hermelinka111 | 17. září 2011 v 17:04 | Reagovat

Honem sem s další kapitolkou- už se jí nemůžu dočkat. :-D

6 Vendy Vendy | 17. září 2011 v 19:27 | Reagovat

opět výborný a musim uznat, že tahle povídka byla skvělej nápad

7 Lilka xD Lilka xD | 17. září 2011 v 22:51 | Reagovat

božíí :-D by mě zajímalo kdo bude další :D tak honem další kapču :D

8 Tara Tara | 18. září 2011 v 17:31 | Reagovat

Waw to je super povídka zajímá ně pokračování :-) tak rychle další kapču ;-)

9 Roxen Black Roxen Black | Web | 28. prosince 2011 v 22:58 | Reagovat

[3]: Já se přitom přímo tlemila když jsem si představila jak James sedí na trávě a v pohodě si zatlačuje kost do nohy :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama