Everybody should have his own world...

2.kapitola - Lily Evansová

12. září 2011 v 14:00 | Maggdinka |  *Weird people*
Tak a je tu další kapitola Weird people. Moc vám všem děkuju za předchozí komentáře, jsem moc ráda, že se vám první kapitola líbila. Vaše ohlasy mě vážně moc potěšili. Tak doufám, že vás ani tentokrát nezklamu. Prozatím si užívejte rychlost přidávání. Čím dál víc se nám vrší úkoly a písemky, takže se obávám, že postupně rychlost článků trochu upadne. Nebojte se ale, blog nebudu zanedbávat :-) No, tentokrát je na řadě Lily. Co za schopnost se projeví u ní? Přijde na to, o co se jedná s jejím IQ? To všechno se dočtete v dnešní kapitole. Budu moc ráda, když zanecháte super komentáře, jako posledně…Vaše Maggdinka♥Lily Evansová

"Black byl tuhle večer vážně divnej co? " nadhodila Claire, když s Lily mířili na dvouhodinovku lektvarů.
"Jo, to je pravda. Byl dost roztržitej. Takovýho sem ho zatím ještě nezažila. " přikývla Lily. Siriuse probírali už mockrát. Bylo to pár dní od onoho večera ve společence, kdy Sirius vyletěl a šel do knihovny. Od tý doby už byl sice normálnější, ale pořád mu něco očividně vrtalo hlavou.
"To s tou knihovnou bylo vážně hodně divný. Co Blacka znám, ještě nikdy nešel dobrovolně do knihovny. " ušklíbla se Claire ironicky.
"Je to fakt záhada. Zajímalo by mě, o co šlo. Akorát, že se s Blackem nebavim, takže to asi nezjistíme. " pokrčila Lily rameny. "Leda bys to mohla zkusit ty. " mrkla na Claire.
"Já? " zasmála se blondýna. "Mě se těžko Black s něčim svěří, dyk si pořád jen vjíždíme do vlasů. "
"Možná, ale má pro tebe slabost. Kdybys za nim přišla a předstírala starostlivost, třeba by povolil a řekl ti, co mu je. " naléhala Lily.
"Na to zapomeň. " bránila se zuřivě Claire. "Koho vůbec zajímá, co s Blackem je? " odfrkla si.
"No, tentokrát si s tim začala ty. " pokrčila Lily nevinně rameny a jako první vešla do učebny. Claire hned za ní a obě se posadily do přední lavice hned u katedry.
"Dobré ráno třído. " dovnitř vešel profesor Křiklan. "Dnes mi umícháte posilovací lektvar. Zabere přibližně hodinu, takže máte dost času na přípravu. Návod na přípravu najdete v učebnici na straně dvacet. " dal třídě pokyny a zasedl za katedru. Všichni se okamžitě pustili do práce.
Už mělo skoro zvonit a studenti dodělávali svoje lektvary. Najednou se zezadu učebny ozval výbuch. Pak se odtamtud vyvalil kouř a až když se rozplynul, viděli všichni, co se stalo.
"No jasně, Potter. " ušklíbla se Claire, když všichni zírali na Jamese, kterýmu vybuchl nepovedený lektvar. Vlasy měl zježený víc než obvykle a obličej špinavý.
"Není vám nic, pane Pottere? " křikl na něj starostlivě Křiklan.
"V pohodě, pane profesor. " mávl James rukou. Jediný, co mu tenhle výbuch udělá je Péčko, který určitě dostane.
"Jamesi, krvácíš. " ukázal na jeho dlaň Sirius. Výbuch jeho ruku trochu pořezal, protože tam zrovna přihazoval jednu ingredienci.
"To nic není. " uklidnil ho James. Vůbec ho to nebolelo, protože dokud ho Sirius neupozornil, ani si toho nevšiml.
"Co ti je? " šťouchla Claire do Lily. Ta zhypnotizovaně zírala na Pottera a výjev před sebou.
"Ale nic. " škubla sebou Lily a dál už byla v pohodě. "Zase mám pocit, jako by se tohle už někdy stalo. " dodala.
"No jasně, Potterovi vybuchujou lektvary a kotlíky totiž každou chvíli. " ušklíbla se Bennetová.
"To je ale něco jinýho. " odbyla jí Lily. Claire se na kamarádku zaraženě podívala. Přijde to jenom jí, nebo je kromě Blacka divná teď už i Lily?
-----------------------------
Pár dní se nedělo vůbec nic zvláštního. Ve škole bylo všechno při starým a nikdo neprojevil žádný známky divnosti.
Claire bedlivě zkoumala Lily, ale na jejím chování nebylo nic divnýho. Prostě se jí tenkrát na lektvarech asi jen zdálo, že je Lily nějaká divná.
"Mám hlad, že bych snědla snad celý prase. " vzdychla Claire, když s Lily konečně po dlouhém dni ve škole mířily na večeři.
"To máš z toho, žes skoro neobědvala. " ušklíbla se Lily stylem, kterým jasně dala najevo, že si za to Claire může sama.
"Hlavně co nejdál od Pobertů. " zašklebila se Bennetová, když vešly do síně a viděly, že v části, kde sedí Poberti je zase nejvíc hlučno a veselo. Naneštěstí pro ně, nikde daleko od Pobertů místo už nebylo, takže si museli sednout jenom pět metrů od nich, takže slyšeli každej jejich stupidní vtípek.
"Jamesi, James, mám pro tebe novinku! " řítil se uličkou od druhého konce stolu kluk. Holky v něm poznali jednoho z nebelvírských hráčů famfrpálu a byl asi ve třetím ročníku. Byl moc šikovnej hráč, ale jinak hrozný nemehlo.
Hnal se za Jamesem a bůh ví proč s sebou nesl ovocný koláč. A nebyl by to on, kdyby se něco nestalo. Zakopnul si o vlastní nohu a spadl na zem. Ještě ke všemu se obličejem trefil přímo do koláče. Všichni kolem propukli v hlasitý smích, někteří dokonce tleskali.
"Panebože! " vydechla Lily a zírala na toho malýho ňoumu.
"Taky nechápu, proč se mu všichni tak smějou. " založila si Claire ruce na prsou. "Je to sice trochu vtipný, ale chudák kluk z toho bude mít akorát trauma. "
"Pojď rychle se mnou. " popadla Lily kamarádku za ruku a táhla ji z Velký síně pryč, aniž by se zajímala o to, jestli je smích slušnej nebo ne.
"Co tě to popadlo, prosim tě? " nechápala Claire, protože zrzka jí táhla za sebou do schodů jako hadr.
"Musim ti něco ukázat. " odpověděla Lily úsečně. Konečně aspoň pustila Claire a brala schody po dvou. Kamarádka za ní jí skoro nestačila.
"Poslední dobou mi nešlo pár věcí do hlavy. Občas mi přišlo, že mám deja vú. " mluvila Lily přes rameno ke Claire, když byly ve společence a běžely do pokoje.
"No a? Deja vú má občas každej. " nechápala Bennetová rozrušení svojí kámošky.
"Jo, jenže já sem ho měla za poslední dva tejdny minimálně čtyřikrát a to už tak normální není. " vysvětlovala Lily. Doběhla ke svýmu kufru a začala se v něm divoce přehrabovat.
"Lily, ty mě děsíš. " zírala Claire skepticky na chování svojí kamarádky. Její chování bylo hodně divný.
"Teď něco uvidíš. " usmála se Lily a podala Claire svoje desky s obrázky, který namalovala a který si vždycky skladovala.
"Co má bejt? Lil, už dávno vim, že seš hotovej Picasso. " nadzdvihla Bennetová nechápavě obočí, ale aby uspokojila svojí kámošku, otevřela desky a začala zkoumat obrázky. "Líbí se mi, že kreslíš takovým komiksovým stylem. Jen nechápu, proč pořád maluješ jenom lidi. Nechceš se dát na krajinky a zátiší? " komentovala Claire Lilyiny výkresy.
"Ježiš, prosim tě. " mlaskla Lily netrpělivě a přidřepla si ke Claire na podlahu. Vzala si od ní desky a začala se v nich přehrabovat. Potom vytáhla jeden obrázek a ukázala jí ho.
"Hm, moc pěkný. " kývla Claire uznale.
"Nic ti to do háje nepřipomíná? " vyhrkla Lily a nechápavě na kamarádku zírala. Claire si povzdychla a začala obrázek zkoumat blíž.
"Hej, to je sranda. Vypadá to úplně stejně jako ta situace teď dole. Je tam kluk s ksichtem v koláči a ostatní kolem se smějou. " ukazovala pobaveně Claire.
"Teď se podívej na tohle. " strčila jí Lily do ruky další dva obrázky, který mezitím našla v deskách.
"Povim ti, že tohle je vážně divný. " řekla Claire pomalu po chvíli zkoumání. Teprve teď jí začalo docházet, co se jí to Lily pokouší říct.
"To mi povídej. " přikývla Lily. "Myslela sem si, že to je jen deja vú. Tenhle obrázek, jak mě Potter srazil ve vlaku a pomáhal mi sbírat, sem nakreslila asi tejden předtim, než sme nastoupili do Bradavic. " ukázala Lily na jeden skicák. "A tenhle druhej, těsně po nástupu do školy. " ukázala Lily na druhý papír, na kterým byl vyobrazenej ten Jamesův výbuch při hodině lektvarů.
"Bude to asi znít šíleně, ale skoro to vypadá, jako bys kreslila budoucnost. " rozesmála se Claire hlasitě. Potom popadla tašku s učením a šla si do společenky udělat úkoly.
"Jo, vypadá. " hlesla Lily, když už byla v pokoji sama. Pozorně se na obrázky znovu podívala a dumala. Prohledala celý desky, aby zjistila, jestli se tam nenajde ještě nějaký takový obrázek, ale nebylo tam nic.
--------------------------
Všichni sedmáci toho večera seděli ve společence, protože měli hromadu úkolů. Učitelé je jimi přímo zavalovali, aby prej procvičovali na zkoušky OVCE.
Byli tu samozřejmě i Poberti. Ne, že by se moc učili, spíš dělal úkoly jenom Remus a ostatní od něj opisovali. Lily a Claire seděli u stolu hned kousek od nich, protože nikde dál už nebylo místo.
Lily si prohlížela Blacka. Ne, že by o něj po letech projevila zájem, ale protože byl pořád ještě roztržitý. Každou chvíli si mnul uši, občas si namasíroval spánky a každou chvíli koukal na někoho ve společence.
"Vypadá to, že je na tom Black podobně jako já. " uslyšel Sirius Evansovou. Okamžitě zpozorněl a zaměřil se na ní. Viděl, že ho pozoruje.
"Asi bych měla jít do knihovny a zkusit něco zjistit. " ozvala se opět Lily. Sirius rychle vystartoval z křesla a šel k ní.
"Blacku, potřebuješ něco? " odpálkovala ho Claire ne moc mile.
"Za tebou nejdu, Bennetová. Přišel sem za Evansovou. " ušklíbl se na ní Sirius.
"Za mnou? Proč? " nechápala Lily zmateně.
"Myslim, že bysme si mohli promluvit. " ztlumil Sirius hlas. Lily mu zírala do očí a Claire na ně dva koukala, jako by spadli z višně.
"Lily, bacha na něj, tenhle trik zkouší na holky, když je chce dostat do postele. " zasmála se Claire provokativně.
"To se vůbec nemusíš bát, protože kdybych si něco na Evansovou zkusil, tak by mě James zabil. " usmál se Sirius na Bennetovou sladce. "Tak hele, Evansová, pokud si budeš chtít pokecat, budu venku na nádvoří. " otočil se Sirius na Lily a pak odešel.
*
"Tak cos mi chtěl? " ozvalo se za Siriusem. Nebylo to ani pět minut po tom, co odešel a Lily za ním přišla.
"Vim, že se s tebou něco děje. Něco divnýho. " začal Sirius. "Před chvílí sem tě ve společence slyšel, že chceš jít do knihovny. "
"Cože? Nic takovýho sem přece neřikala. " vykulila Lily nechápavě oči.
"Jo, to neřikala. " přikývl Sirius. "Myslela sis to a já to slyšel. " podíval se na ní a sledoval, jak zareaguje. Konečně to mohl někomu povědět a podle toho, co si Lily myslela, taky se s ní něco dělo.
"Děláš si srandu? " Lily se rozesmála.
"Hele, já vim, že to zní fakt šíleně, ale nedávno se mi stala fakt divná věc. " Sirius se posadil a začal mluvit. Byl dost vážnej, což Lily zaskočilo, protože nikdy nezažila Blacka, mluvit o něčem tak vážně.
"Začal sem slýchat lidi a oni popírali, že by něco řekli. Potom sem si všiml, že vůbec nepohybujou rty. Zní to šíleně, ale myslim, že umim číst myšlenky. " vyklopil to ze sebe Sirius. Když to řekl nahlas, znělo to fakt divně, ale na druhou stranu mu došlo, že to je vážně pravda.
"Tak to se ti vážně povedlo. " rozesmála se Lily během jejich rozhovoru už podruhý.
"Blackovi už nadobro hráblo. " ozvaly se její myšlenky.
"Určitě mi nehráblo. " bránil se Sirius. Lily okamžitě zmlkla a zírala na něj.
"Jak si to udělal? " vyhrkla.
"Dyk ti to řikám. Můžu ti to dokázat. Pomysli na něco a já ti přesně řeknu, co to je. Mysli si třeba nějaký číslo, od jedný do milionu. " pobízel jí Sirius.
"Dvě stě osmdesát pět tisíc tři sta padesát. " řekl po chvíli, zatímco bedlivě Evansovou sledoval.
"To není možný! " vydechla Lily a sedla si vedle něj na zadek.
"Hele, ať už se ti stalo cokoliv, tak tě ujišťuju, že v knihovně nic nenajdeš. Prohledal sem to tam všechno, dokonce sem i v noci šel do oddělení s omezeným přístupem, nikde nic. " poučoval jí Black.
"Jak je tohle možný? Není to podezřelý? Nastoupíme do sedmáku a během dvou tejdnů se projeví schopnosti u nás obou. Bůh ví, kdo bude další. " vrtěla Lily nechápavě hlavou.
"Můžu se zeptat, co máš ty? " zkusil to Sirius opatrně.
"No, možná víš, že já kreslim. " nadhodila Lily. Sirius přikývl. A pak už mu všechno na co přišla, vyklopila.
"Takže myslíš, že si namalovala budoucnost? " vykulil Sirius oči, když Lily dopovídala.
"No, vypadá to tak. " pokrčila Lily rameny. Sama tomu pořád nemohla uvěřit.
"Proč ne? Jestli já opravdu umim číst myšlenky, jakože asi jo, když sem ti to teďka dokázal, tak ty můžeš umět malovat budoucnost. " zaspekuloval Sirius.
"Přemejšlela sem. " řekla Lily.
"Šokovalo by mě, kdybys někdy přestala. " ušklíbl se Black ironicky. Lily ho propálila výhružným pohledem.
"Měli bysme určitě zajít za Brumbálem. Ten by o tom něco mohl vědět. " prozradila mu Evansová svůj nápad.
"Víš co? Já myslim, že bysme měli ještě chvíli počkat. No vem si to, u mě a u tebe se to projevilo teď v poslední době, co když se objeví někdo další? " zarazil jí.
"To není zas tak blbej nápad. " sjela ho Lily překvapeným pohledem.
"Budu všechny pečlivě sledovat. " navrhl Sirius. "Teda spíš poslouchat. " dodal. "U tebe sem to taky poznal skoro hned, tak pokud se u někoho projeví něco dalšího, poznám to. "
"Tak dobře, jestli přijdeš na něco novýho, chci to vědět. Pokud něco zjistim já, taky za tebou přijdu. " přikývla Lily.
"Je to neuvěřitelný co? " ušklíbl se Sirius, když se Lily zvedla k odchodu.
"Ani mi nemluv. Sem z toho celá nesvá. Na druhou stranu je to fakt pecka. Sem zvědavá, co se z toho vyklube. " řekla Lily a odešla zpátky do hradu.
"To já taky. " dodal Sirius, když už tam byl sám.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 12. září 2011 v 16:02 | Reagovat

Super kapitola. Tahle povídka se mi fakt líbí. Dobrý malovat budoucnost. Doufám že další bude James.

2 Katie Katie | 12. září 2011 v 17:07 | Reagovat

Super hyper ultra cool :D Fakt úžas kapča miluju tvoje povídky ;) :D

3 Vendy Vendy | 12. září 2011 v 17:10 | Reagovat

prosim prosim, dalšího co nejrychleji, fakt se mi to líbí

4 hplovehp hplovehp | Web | 12. září 2011 v 17:12 | Reagovat

Naprosto úžasný. Líbí se mi tady to kuplířství Lilly a Siriuse.. takový roztomilý. A Lillina schopnost.. týjo. Mě by se zatím ale asi líbila víc Siriova schopnost. Vždycky přemýšlím, co si kdo o něčem nebo o někom myslí. A to jsem se chtěla zeptat, nešlo by nějak udělat, abys nakreslila nebo sehnala a vložila do článků ty Lilliny obrázky?

5 maggdinka maggdinka | Web | 12. září 2011 v 18:42 | Reagovat

[4]: Musím tě s těma obrázkama zklamat, ale to asi nepůjde...já kreslit moc neumim, akorát tak portréty, ale tak, jak si ty obrázky představuju v hlavě, bych je vážně nezpatlala :-D Máte aspoň místo pro svojí představivost ;-)

6 Lilka Lilka | 12. září 2011 v 21:13 | Reagovat

Božká kapitolka :)) fakt by mě zajímalo kdo bude dalšíí :D tak šup,šup dlaší kapitolku už se nemůžu dočkat :-D :D

7 kassie kassie | 13. září 2011 v 19:11 | Reagovat

fakt super kapitola, napiš co nejdřív další už se těšim, tak honeeem :-)

8 Hermelinka111 Hermelinka111 | 13. září 2011 v 19:56 | Reagovat

Skvělá povídka i kapitola. Z vlastní zkušenosti vím, že není lehké vymyslet něco originálního, co by lidi bavilo a proto se sklaním. Máš to skvělé. :-)

9 Maeve Maeve | Web | 16. září 2011 v 14:23 | Reagovat

Skvělý skvělý. Pěkná část se Siriuskem a s Lily, a taky Lilyina schopnost. Wow, to bych teda chtěla taky umět. ;) Vážně skěvý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama