Everybody should have his own world...

Epilog

25. srpna 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Už je to tady! Epilog k Potterovým s.r.o. Jsem moc ráda, že jsem dodržela svoje předsevzetí a dopsala to před koncem prázdnin. Teď už se můžu pustit do nové povídky, kterou jste si vybrali. Nerada se s touhle povídkou loučím, ale jsem ráda, že jsem jí dotáhla do konce a že se vám líbila. Moc děkuju všem, kdo povídku četl a zanechal někdy komentář, moc to pro mě znamená. I když jsem měla jeden čas krizi a skoro nepřidávala, znovu jsem blog rozeběhla a zdárně dopsala povídku. Byla bych moc ráda, kdybyste mi to obsáhle okomentovali, sdělili svoje dojmy - co se vám líbilo, co naopak ne. Ať to hezky uzavřeme, budu za dlouhý komentáře ráda :-) Tak si epilog užijte…Vaše Maggdinka♥Epilog

*********************************************
Srpen - týden po grilování u Potterových
*********************************************
Sirius rozvaleně spal ve svém novém bytě. Včera měl noční směnu, takže přišel až ve čtyři ráno. Bylo skoro jedenáct, ale on měl půlnoc. Vždycky, když se vracel takhle pozdě, vyspával do odpoledne.
O půl dvanáctý ho něco probudilo. Trhl sebou a byl naprosto bdělý. Přemejšlel, co ho asi vzbudilo. Pak se ozvalo bušení na dveře a jemu hned došlo, že to ho probudilo. Vyhrabal se z postele. V bytě bylo strašný vedro, takže spával jen v trenkách. Se zívnutím otevřel dveře.
"Dobrý ráno. " usmál se jeho host.
"Jess? " vykulil Sirius oči. "Co tady děláš? "
"No, přišla sem tě navštívit. Chtěla sem omrknout i tvůj bejvák. " koktala Jessica. Pohled na polonahýho Siriuse a to jeho sexy tělo jí naprosto vyvedl z míry.
"No jasně, pojď dál. " vyhrkl Sirius, protože ještě pořád stáli ve dveřích. "Mám tady bordel, tak se nezlob. Nečekal sem návštěvu a já sem skoro pořád v práci, takže na nějaký uklízení není čas. " omlouval se a přitom shrabával oblečení z gauče a hodil ho na postel.
"Měla sem se ohlásit. " řekla Jess trochu provinile, aby mu dala najevo, že jeho bordel jí ani v nejmenším nevadí.
"Dáš si kafe, nebo něco k jídlu? " nabídl se Sirius, protože sám si chtěl kafe udělat.
"Kafe stačí. " usmála se Jessica vděčně. "Můžu tady kouřit? " zeptala se potom.
"No jasně, to myslíš, že chodim až před barák? Posluž si. " pokynul jí Sirius a Jessica si zapálila cigaretu. Když uvařil kafe pro sebe i pro ní, donesl hrnky ke gauči, přisedl si vedle ní a zapálil si taky.
"Tak hele, abych to uvedla na pravou míru. " otočila se Jess čelem k Siriusovi. "Nepřišla sem na žádnou návštěvu. Prostě sem ti přišla říct, že se mi po tobě děsně stejská a je totálně na prd, že u nás nebydlíš. Sem ráda, že sis sehnal byt a práci, postavil ses na vlastní nohy. Jenže mě to štve! " Sirius si jí zkoumavě prohlížel, věděl, že to určitě není všechno, co mu chtěla říct, takže mlčel a nic neříkal. Jessica si lokla kafe, dokouřila a pokračovala v tom, co měla na srdci.
"Když si k nám před tejdnem přišel a viděla sem tě po měsíci, uvědomila sem si, že mi strašně chybíš a vadí mi, nevidět tě. Když jsi potom odešel a já si představila, že to takhle bude chodit už pořád, chtělo se mi brečet. " mluvila naléhavěji.
"Jo, tahle představa se mi taky nelíbí. " řekl Sirius smutně. Taky z toho byl docela v háji, i když se zabavoval prací, na Jessicu myslel pořád. Ještě než se rozešel tenkrát se Stacy Lewisovou, věděl, že jediná holka, kterou kdy opravdu miloval, je Jess. Jenže když jí podváděl se Stacy, ublížil jí a věděl, že si jí nezaslouží. Po všech těch událostech s Regulusem všechno zůstalo tak nějak otevřený.
"Chci bejt prostě s tebou. " Jess mu položila ruku na paži a pohladila ho.
"Co tohle znamená? " zíral na ní Sirius skepticky. Ten pojem se dá vyložit všelijak, tak si nebyl jistej, jak to myslela.
"To znamená, že tě miluju, blázínku. " usmála se. Na nic nečekala a vrhla se na něj. Líbala ho, vášnivě. Sirius si po chvíli uvědomil, co se děje a začal spolupracovat.
"Taky tě miluju. " pohladil jí po vlasech, když se od sebe odtrhli.
"Už nikdy nechci bejt bez tebe. Tenhle měsíc byl snad nejhorší v mým životě. " objala Jessica Siriuse a přitiskla se k němu jako klíště. Odjakživa byli jenom kamarádi, ale teď, když ho mohla po takový době zase políbit a obejmout, přišlo jí to jako naprosto přirozená věc. Takhle to prostě má bejt.
"Tak se ke mně nastěhuj. " vyhrkl Sirius. Moc nad tím nepřemýšlel, ale prostě to řekl. Když to vyslovil nahlas, přišlo mu to jako to nejlepší rozhodnutí.
"Cože? " vykulila Jess oči.
"Nastěhuj se ke mně. " zopakoval Sirius svojí nabídku. "Proč s tim čekat. Milujem se, víme to už dávno. Navíc, tady v Londýně si seženeš práci líp, než tam u vás. Já práci zatím mám, takže je jedno, jestli se budeš porozhlížet. A tenhle byt nám dvěma stačí. "
"Není to moc narychlo? " zeptala se Jessica nejistě, ale bylo jasný, že je na vážkách.
"Proč by mělo? Miluju tě a chci s tebou bejt každou minutu svýho života. Půjdeme rovnou k vám a řekneme to vašim. " Sirius se nadšeně zvedl z gauče a hledal triko, aby se oblíkl.
"Ne tak rychle, chlapečku. Je tady ještě jedna věc, kterou bych si chtěla osvěžit, než půjdem k nám. " mrkla na něj Jessica, vyrvala mu tričko z ruky a povalila ho na postel.
***********************
O sedm let později
***********************
"Proč nemůžu jít s váma? " čertila se Lily a křičela na Jamese.
"Třeba proto, že seš těhotná. " okřikl jí James nekompromisně. Nehodlal se nechat ukecat.
"No tak, Lily, je to jen malá akce. Máme hlášení, že tam je asi jen deset Smrtijedů. " uklidňovala jí Jessica.
"Minule sem taky šla a nevadilo to. " založila si zrzka naštvaně ruce na prsou.
"Nevadilo? " vybuchl James. "Byla si zraněná a něco se mohlo stát dítěti. O tomhle nebudem diskutovat, jsi už v šestým měsíci, to není žádná sranda. Nebudeš takhle hazardovat. "
"Jsem členka řádu a tohle je moje práce. " odsekla Lily.
"A já sem tvůj manžel a moje práce je ochránit svojí rodinu. Tim myslim tebe i to mimino v tobě. " tohle byla poslední Jamesova slova. Klidně tady Lily přiváže, jestli to bude nutný, prostě nikam nepůjde.
"Hele, nerad vám kazim tohle dohadování, ale ostatní už sou na místě a potřebujou pomoct, takže bysme měli hejbnout zadkama. " vložil se do toho Sirius netrpělivě.
"Neboj Lily, nic se nám nestane, za chvíli sme zpátky. " utěšovala jí Jessica a kamarádku objala.
"Dávejte na sebe pozor. " usmála se Lily nervózně a pevně se přitiskla k manželovi. Dala mu ještě polibek pro štěstí a pak sledovala Jamese, Siriuse a Jess ze dveří na zahradu, odkud se přemístili pryč. Vždycky, když odcházeli někam do akce, byla nervózní. Dneska měla obzvlášť špatný pocit, bála se víc, než kdy jindy. Zhluboka se nadechla, aby se nestresovala a šla zpátky do domu.
*
Smrtijedů tam ale nebylo tak málo. Původně jich sice deset bylo, jenže když přišli členové řádu, aby je zastavili, připojili se k nim posily. Takže když James, Sirius a Jessica dorazili, Smrtijedi měli jasnou převahu.
Dneska Voldemortovi poskoky asi jen tak pro legraci napadlo vypálit jednu vesničku na severu Británie. Teď byla polovina domů v plamenech. Řád naštěstí Smrtijedy odlákal do nedalekého lesa na mýtinu, takže už víc škody nestihli udělat.
"No, konečně jste tady. " radoval se Remus, který právě kouzlem skolil jednoho ze zakuklenců.
"Miluju tě. " vrazila Jess ještě Siriusovi rychlý polibek.
"Taky tě miluju, zlato. Dávej na sebe pozor. " pohladil jí po vlasech.
"Večer si zajdeme někam na večeři. " ušklíbla se Jess a odeběhla.
Ti tři se okamžitě pustili do boje. Ve všech akcích Fénixova řádu byli vítanou posilou, protože ovládali obranu proti černé magii snad nejlíp ze všech. Samozřejmě s výjimkou Brumbála a podobných starších a zkušenějších kouzelníků.
Postupem času se všichni roztrousili od sebe a každý bojoval s jedním nebo dvěma Smrtijedy. Museli být ve střehu a dávat si pozor, takže vůbec neregistrovali, co se děje kolem. Bojovali asi půl hodiny, když vtom prořízl vzduch výkřik.
"Jess! " zavřeštěl James. V tu chvíli, jako by všichni přestali bojovat. Dívali se, co se děje. James se řítil k bezvládné Jessičině postavě.
"Je omráčená? " vydechl Remus, který stál kousek od Siriuse. Siriusovi se najednou zatmělo před očima a jediné, co viděl, byla Jess ležící v trávě. Věděl, že není jen omráčená.
Někteří Smrtijedi se škodolibě pochechtávali. Uznali, že dnešní bitva je už dobojovaná, tak se pomalu začali přemisťovat pryč.
Sirius šel zhypnotizovaně k místu, kde byla Jessica. James jí držel v náruči a vzlykal, pořád dokola opakoval jenom její jméno. Všichni členové řádu smutně přihlíželi. Remus se za chůze připojil k Siriusovi a konejšivě ho poplácal po rameni.
"Jess. " zašeptal Sirius a přiklekl si vedle vzlykajícího kamaráda. Vypadala, jako by spala. Měla zavřené oči a trochu se usmívala. Všichni byli jako v transu. Sirius vůbec nevěděl, co v tu chvíli cítí. Jako by byl uvnitř úplně prázdný a necítil vůbec nic. Viděl Jamese, jak chová sestru jako malé dítě. Pohladil jí po vlasech.
Na ruce se jí leskl prsten. Nebylo to tak dávno, co jí požádal o ruku. Dokonce už měli stanovené datum svatby, za pár měsíců se měli brát.
Pak se Siriovi z očí začaly koulet slzy. Přišlo to z ničeho nic, nemohl to ovládat. Nemohl ovládat vůbec nic, ani ruce ho neposlouchaly.
Vzal si Jessiččino tělo od Jamese a přitiskl si jí na prsa. Kolíbal si jí na kolenou a políbil jí na tvář.
Když vzhlédl, všiml si, že vzadu mezi stromy stojí postava v kápi. Věděl, že to je Smrtijed a dokonce věděl který. Kdyby nebyl tak vyčerpaný a smutný, možná by vystartoval a vlastnoručně ho zabil. Jenže na to teď neměl ani pomyšlení. Věděl, že jí kdysi taky miloval. Možná, kdyby Regulus tenkrát ve škole viděl, jak Jessica dopadne, vůbec by se Smrtijedem nestal.
"Ach bože, ještě že se toho naši nedožili. " vysmrkal se James hlasitě. Jejich otec zemřel před pěti lety a matka před dvěma.
"Teď už je s nima. " utěšoval Jamese Remus. Někteří členové řádu se začali přemisťovat pryč. Pro všechny to byla strašná rána, protože Jessicu měl každý rád, ale teď jim připadalo, že tam už nemají co dělat. Ta chvíle byla moc intimní.
"Lily se z toho zblázní. " zašeptal James. "Ani jí to snad nemůžu říct, ta se z toho nevzpamatuje. Ještě by se jí přitížilo a mohla by mít problémy, teď se nesmí stresovat. "
"Co jí jako chceš říct? " ozval se Sirius.
"Já nevim. " povzdychl si James zoufale.
"I kdybysme jí lhali, pozná na tobě, že se něco stalo. Zná tě moc dobře a je vnímavá, dojde jí hned, co se stalo. " zavrhl Sirius Jamesův nápad.
"Sestřičko. " vzlykl znovu James a svezl se zpátky na kolena vedle Siriuse a chytil Jessicu za chladnoucí ruku. Nevěděl, jak brzo se s ní zase uvidí.
Když tam Sirius seděl v náručí s jejím tělem, věděl, že už nikdy nebude nikoho milovat tak jako ji. Byla jediná, kdo v něm probudil opravdové city a věděl, že už se to nikdy nezopakuje. Ani nechtěl.
Remus pomalu pomohl Siriusovi i Jamesovi na nohy. Sirius si vzal Jess do náruče a všichni tři se společně přemístili.
----------------------------
Sirius se na tu mýtinu u lesa vracel často. Často sedával na místě, kde Jessicu držel naposledy v náruči. Vzpomínal, jak si tady naposledy řekli "Miluji tě" a jak Jess plánovala po bitvě společnou večeři. Málokdy o ní s někým mluvil. Vlastně skoro ani s Jamesem, Lily, Remusem nebo Peterem. I vzpomínání bolelo, mluvit by o ní asi nedokázal. Nevěděl, kdy ji zase uvidí, ale ať už to bude za týden nebo za několik let, nikdy se nepřestane těšit.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 25. srpna 2011 v 10:17 | Reagovat

Proč musíš vždycky napsat smutnej konec? A to jsem si říkala jak je úžasný že se dali dohromady. Přesto jsem věděla že to dopadne smutně. Tak úžasná povídka. Jak já nesnášim smutný konce.

2 Lalaith Lalaith | E-mail | Web | 25. srpna 2011 v 10:18 | Reagovat

Né! Resuscitace! Oživení! Do prčic, Jess nemusela umírat. Kurňa, ani tu svatbu nestihli. To by mohla být taková pařba!
Povídka byla skvělá. Škoda, že je konec. Chvíli jsem si myslela, že se Regulus kvůli Jessice změní a nakonec budou spolu. Tak nic no... Jen by mě zajímalo, jak se cítil Regulus, když Jess zemřela.

3 Katie Katie | Web | 25. srpna 2011 v 11:37 | Reagovat

[1]: SOUHLASÍM! Tak jo řeknu ti co se mi nelíbilo a líbíilo.. Líbila se mi celá povídka a co se mi nelíbí? SMUTNEJ KONEC! Hele Víš proč se píšou povídky? Porotože tam můžeš úplně změnit děj, co na tom, že se Sirius ožení a Jess bude teta Harryho?! Hele tímhle mě neskutečně štveš. Ale co, piš si to jak chceš...

4 maggdinka maggdinka | Web | 25. srpna 2011 v 11:58 | Reagovat

Je mi líto, že vás smutný konce štvou, jenže já tim chci aspoň trochu zachovat Harryho Pottera (originál) navíc, nejsou to smutný konce v pravým slova smyslu. Vždycky hrdiny dám dohromady (a upřímně tyhle happy endy už mě taky štvou) akorát prostě na konci umřou nebo tak něco, protože tak navazuju na HP (tam neměl Harry žádnou tetu, Sirius byl zabásnutej a neměl žádnou manželku) chápu že vás to štve, ale já to chci takhle zachovat.

5 hplovehp hplovehp | Web | 25. srpna 2011 v 15:14 | Reagovat

[1]:

[3]:
Naprostý souhlas. Povídka skvělá, začátek epilogu skvělej, ale ten konec! Mě štveš! Nehorázně.

[4]: Já naopak ráda experimentuju a měním různý věci, který se mi nelíbily. A aby mi to v povídce logicky navazovalo.
A taky si můžeš počíst na mém blogu, ujmenuje Ro(c)k z Bradavic, je už 29. kapitol. Byla bych ráda, kdyyb sis to přečetla a komenty ohodnotila.

6 maggdinka maggdinka | Web | 25. srpna 2011 v 16:10 | Reagovat

Já mám naopak smutný konce ráda...happy endů kterejch je v americkejch filmech plno mám už plný zuby. Když se vám špatný konce nelíběj, tak nečtěte moje epilogy povídek :-) ale při vší úctě nebudu tady číst, jak strašně vás štvu, že sem si svojí povídku ukončila tak, jak chci sama

[5]:
Promiň že jsem se k tvojí povídce ještě neodstala, ale snažím se věnovat svýmu blogu a na čtení jsem měla otravnější věci (jako povinná četba k maturitě :-D) ale neboj, vrhnu se na to co nejdřív, slibuju :-)

7 Katie Katie | Web | 26. srpna 2011 v 12:18 | Reagovat

[6]: Já se na americký filmy nedívám takže.. :D Ale co, stejnak máš ty povídky dokonalý, ale slib mi, že jednou bude (aspoň jednou) Happy end. Please!

8 hplovehp hplovehp | Web | 26. srpna 2011 v 17:39 | Reagovat

[6]:
Jasan, známe. Povinná četba. BRR.. Jenom z toho slova mám kopřivku. To já si ráda něco přečtu, ale aby mi to někdo vnutil, to ne!
A k těm happy endům. Jasný už je to klišé, ale proč zatím většina tvých povídek končí tak smutně?
Ale jinak, v té o Hrdinech, bych klidně sad end brala, tam by se mi hodil.

9 Katie Katie | Web | 26. srpna 2011 v 19:41 | Reagovat

[8]: MNĚ NEE!

10 Vendy Vendy | 30. srpna 2011 v 8:24 | Reagovat

to snad ne... magdi, cos nám to zas udělala? my jsme sice chtěly, aby se jess a sirius dali dohromady, ale aby spolu zůstali o něco dýl.. je to fakt škoda, že to rowlingová tak blbě vymyslela:D

11 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | Web | 26. září 2012 v 21:35 | Reagovat

Nenene!!! Špatný!!! Takhle to nemělo skončit!!! K téhle boží povídce jsem ani nedávala komentáře (Za což se omlouvám...), protože jsem jí přečetla za jedno odpoledne a úplně mě vtáhla!!! Fakt nádherná povídka!!! A pak to, že James neví za jakou chvíli se znovu shledají... Brečím, brečím, brečím...! Ale nakonec se shledají všichni... Úpně všichni... Ještě jednou říkám FAKT KRÁÁÁSA!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama