Everybody should have his own world...

37.kapitola - Začátek klání

31. srpna 2011 v 21:01 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Jak jsem dřív slíbila, nová kapitola k Elitě Bradavic je tu. Je to poslední prázdninový článek. Měla sem co dělat, abych to ještě dneska stihla, protože sem byla shánět pár věcí do školy a navíc chci jít brzo spát (ne jako každej den prázdnin o půlnoci) abych nezaspala hned první den. Nechci strašit, ale myslím, že s dosavadní rychlostí přidávání článků se můžete od září bohužel rozloučit. Budu se snažit, abych vás nezanedbávala, ale toho učení bude hodně už od začátku roku. Keci o maturitě budu slýchat každej den. No nic, kapitolu si užijte a doufám, že se bude líbit. Komentáře mě moc potěší…Vaše Maggdinka♥
PS: Přežijte první školní den :-)
Začátek klání

V neděli na nás čekala slíbená prohlídka Los Angeles. Já se těšim jak malý děcko! Vyrazili sme hned ráno v devět hodin, abysme toho stihli co nejvíc.
"Ty vogo to je Rodeo Drive. " rozplývala sem se nad slavnou ulicí, kde se najdou snad všechny butiky, na který si člověk jen vzpomene.
"Hned bych šla nakupovat. " přikývla Lilka, která sdílela moje nadšení.
"Tak to ani náhodou. " vložil se do toho Sirius. "Kdybysme měli rozchod, tak byste celej den strávili jen lítáním po obchodech. To je nuda. "
"Hele nedržkuj! " pohrozila sem mu vážně. "Tomu ty vůbec nemůžeš rozumět. "
Vzali nás úplně všude, takže do školy sme se vrátili až večer. Byli sme v centru, v Beverly Hills, v Hollywoodu a viděli sme všechno možný, včetně Chodníku slávy, na kterým sou hvězdy slavnejch osobností.
"Je to tady fakt super. " přikývl uznale James. "Už chápu, proč ses sem vždycky chtěla podívat. "
"Lepší by bylo, kdybysme sem šli v noci. To by teprve bylo něco. V noci to tady žije daleko víc než ve dne. " povzdychla si Lily. To je fakt, v tomhle s ní souhlasim. Ale možný to přece je. Vždyť říkali, že když nám je sedmnáct, tak sem můžem sami v doprovodu někoho místního. Jen nevim, jestli to platí i v noci. Jinak bych zlanařila Logana a Justina a šli bysme si zapařit v los angeleským stylu.
"Třeba se nám to někdy povede. " ušklíbl se Sirius. Očividně myslel na to samý, co já. Sme hold propojený, já to řikám pořád.
"To si piš, že se nám to povede. Musíme si přece zapařit přímo v LA. " ujistila sem ho. Musim se zeptat Brumbála, jestli se to povolení vztahuje i pro noc. Pokud jo, najdu si Logana, vždycky byl tak přátelskej, tak by nás mohl vzít do víru velkoměsta.
--------------------------
"Tak co, jak se vám povedly testy? " vyzvídal Sirius. Zrovna sme vyšli z učebny, kde sme psali první dvouhodinovej test. Další nás čeká za dva dny.
"Byla to brnkačka. " ušklíbl se James nonšalantně. No jo, jemu se to mluví, když je přes obranu génius.
"Ale jo, bylo to lehký. Docela sem se bála, že se ztrapnim, ale nebylo tam nic, co bysme nebrali. U pár odpovědí sem si nebyla jistá, ale když ztratim pár bodů, tak se zas tak nic neděje. " mávla sem rukou. Bylo mi celkem fuk, jak dopadnu. Na druhou stranu bych si chtěla zachlastat s Willisem, takže doufám, že to dopadne co nejlíp.
"Vsadim se, že Lily a Remus dopadli jako vždycky skvěle. V jejich předmětech sou nejlepší z ročníku, takže ty sou za vodou. " uvažoval Sirius.
"To si piš, ty se dostanou do první desítky jako prd. " zasmál se Jimmy. To je teda fakt, sou to šprti. Podle toho, co nám řikali pozdějc, měl James pravdu. No ještě aby ne. Jestli má někdo proslavit Bradavice tak sou to právě Lily, Remus a James. Ne že bych nevěřila sobě a Siriusovi, ale musíme si přece jen přiznat, že na ně nemáme.
Po obědě sme šli za Brumbálem, abysme si ujasnili, jak je to s těma vycházkami do LA večer. Moc nás potěšil, protože to povolil. Ještě že máme tak úžasnýho říďu. Prostě řekl, že ví, že se o sebe dokážeme postarat a nic se nám nestane. Takže když půjdem s někym místním, kdo to tady zná, tak je to cajk.
"Skočim najít Logana a rovnou se ho zeptám. " nabídla sem se hnedka.
"Počkej, to chceš jít už dneska? Vždyť je neděle. " zarazil mě Remus.
"No a? V LA je jedno, jakej je den. Tam to žije celej rok, každej den v tejdnu. Všechny bary a kluby sou otevřený. " objasnila sem mu, jak to tady chodí. Všichni sou nějak moc skeptický ne? Já už sem si všechno zjistila, to ať se nebojej. "Ale dneska bych nešla. Najdu ho, zeptám se ho, jestli by šli s náma a pak se s nim domluvim, jakej den by to bylo nejlepší. Ale já bych byla pro pátek nebo sobotu, to jede nejlíp. " dodala sem.
"Počkej, já půjdu s tebou. Jak tě znám, ještě by ses tady ztratila. " nabídla se Lily. To je teda milá. Nevim, proč uráží můj orientační smysl. V Bradavicích sem sice už párkrát zabloudila, ale to se může i po šesti letech stát každýmu.
Vydala sem se teda s Lilkou do budovy C, kde maj místní studenti pokoje. Doufám, že nám to nebude trvat dlouho. Snad Logana najdem ve společence, nebo v pokoji. Ještě že tady maj výtahy, kde sou popsaný tlačítka podle ročníků. Vim, že Logan chodí stejně jako my do šesťáku.
Vyjely sme nejdřiv do společenky pro šesťáky, všichni na nás zírali, co tam děláme, ale Logan nebo Justin nikde. Tak sme je šly hledat do pokoje. Naštěstí sme zjistily, že u každýho pokoje je tabulka se jmény obyvatel, takže nemusíme klepat na všechny dveře na patře.
"Hele, tady bydlej. " zastavila mě Lily a ukazovala na jedny dveře. Hlasitě sem zabušila, aby to bylo slyšet.
"Už sme ti říkali Marty, že další trávu nechceme. " zabručel kluk, kterej otevřel. Až potom si všiml, že nejsme žádnej Marty. Koukal na nás jak zjara a my na něj taky, protože byl jenom v ručníku. Na jeho opálený tělo byl moc hezkej pohled.
"Nazdar, trávu neprodáváme, ale hledáme Logana nebo Justina. " začala sem.
"Jo, vy budete ty jejich Britky. " ušklíbl se a obě si nás prohlížel dýl než je slušný. Ne že by mi to nějak extra vadilo. Jen ať se podívá, jestli to tady nemá.
"No, to sme přesně my. Můžeš nám je zavolat? " vyhrkla sem netrpělivě, když se k ničemu neměl.
"Jasně, je tady jenom Logan. " přikývl a zašel dovnitř. Po chvíli přišel náš kámoš.
"Ahoj holky, návštěva až do pokoje. " zamrkal. "Chcete dál? "
"Ne, to je v pohodě. " mávla Lily rukou. Jako by se bála, že něco provede, když by se za náma zavřely dveře. No neměla bych jí to za zlý, Logan i ten jeho spolubydlící byli vážně kus.
"Vlastně sme tě přišli jen o něco poprosit. " nakousla sem téma, kvůli kterýmu sme sem přišly. "Ptali sme se našeho ředitele, jak je to s vycházkama z ostrova. Řekl, že když si seženeme někoho místního, kdo zná LA, tak můžeme pryč klidně i večer. No a nenapadl nás lepší průvodce než ty. Co bys řekl na malou obchůzku místních klubů, aby Angličani poznali noční život v Los Angeles? "
"Já sem pro. " usmál se. "Co říkáte na pátek? V sobotu je tady ten ples, z toho by nás neuvolnili, ale v pátek by to šlo. "
"Jasně, pátek je super. " přitakala Lily nadšeně.
"Dobře, tak já promyslim, kam vás vezmu. Obejdem pár klubů, abyste tady něco viděli. " ujistil nás Logan. "Vezmu s sebou Justina a pokud by vám to nevadilo a chtěli by, tak i Carlose a Mary Ann. Seznamoval sem vás s nima na tý party. "
"To bude prima. Vem, koho chceš, čím víc, tím líp. Jde hlavně o to, abysme měli nějakej místní doprovod. Hele, tak se ještě domluvíme na čase jo? Do pátku se určitě ještě uvidíme. " začala sem se pomalu loučit.
"Jasně, tak zatím zdar. Vymyslim super prohlídku nejlepších klubů. " rozloučil se s náma Logan a když sme nastoupily do výtahu, zavřel za sebou dveře. Hned sme jely dolů, abysme tu super novinu oznámily klukům. Už se nemůžu dočkat pátka, něco mi říká, že to bude nejlepší a nejprochlastanější noc v mým životě.
----------------------------
Hned v úterý sme psali druhej test. Byl o něco těžší než ten první, protože v prvním byli otázky jen z prvních třech ročníků, kdežto v tom druhým byl čtvrťák až šesťák. Stejně to ale byla docela brnkačka, na obranu já mám hlavu, takže cajk.
Ve středu už se přešlo k praktický části, abychom to měli co nejrychleji hotový, protože finále, kde bude deset nejlepších, se bude konat po neděli. Na závěrečný party, která je v příští sobotu se oznámí výsledky. V neděli pak jedem zpátky. Dostávám kopřivku, jenom na to pomyslim. Na druhou stranu v Bradavicích je stranda, tak o nic nejde.
Každýmu řekli vždycky jméno s kym bude soupeřit. Na place bylo vždycky pět dvojic a kolem chodila komise z ministerstva i profesoři a hodnotili. Bylo to fakt podobný jako zkoušky NKÚ, který sme dělali vloni, takže to bylo cajk.
Jako prvního protivníka sem měla nějakou holku z Kanady. Tu sem zvládla levou zadní, myslim, že sem jí hned na začátku pěkně nakrkla, protože skoro pořád byla na zemi. Její sebevědomí muselo dostat asi pořádnou ránu, ale to mi je fuk, protože moje ego se timhle snadným vítězstvím pěkně nafouklo. Aspoň budu mít větší sebevědomí při dalších soubojích. Dodělala sem jí pomocí Petrificus totalus a tim byl náš souboj u konce.
Celý dopoledne to šlo jako po másle. Občas, když sem nebyla na place, sledovala sem jak si vedou kluci. James vybombil úplně všechny s naprostým přehledem. Nevim, jestli je to tim, že je chytač, ale jeho rychlost byla neuvěřitelná. V pár momentech sem ani neviděla, kde má hůlku. Vždycky jí zničehonic vytasil a tím, že dobře ovládal neverbální zaklínadla, nikdo nikdy nevěděl, co na něj vymyslel tentokrát.
Sirius si vedl taky dost dobře. Párkrát to sice úplně nevychytal, ale byly to jen malý chybičky. Připadal mi strašně sexy, jak tam tak bojoval. Zajímavý, na co já dokážu myslet předtím, než jdu na souboj.
"Tak jak vám to šlo? " vyzvídala sem na Lily a Remusovi při obědě. Jimmyho a Siriuse sem mohla pořád po očku sledovat, ale o těch dvou sem neměla ani páru.
"Hračka. " mávla rukou Lily, jako by to nestálo ani za řeč. To mi bylo jasný hnedka, všechny lektvary měla určitě perfektní.
"Jo, tak v pohodě. Sice se mi jedno kouzlo povedlo jen z poloviny, ale ty ostatní dopadly dobře. " navázal Remus sebevědomě.
"Tys byl určitě skvělej. " políbila Lily Jamese.
"To si piš, že byl. Určitě nejlepší v celý místnosti. Jestli to nějak neposere, jde si zaručeně pro medaili. " odpověděla sem za něj.
"Nemusíš mě tak chválit, tys byla taky skvělá. " bránil se James. "Viděla sem Sam hned při prvním souboji, pak už sem sám byl na place, ale to co tam předváděla bylo skvělý. Ta holka vůbec nevěděla, kde je. " vyprávěl ostatním. No, nechám si líbit, když mě chválí takovej mistr jako Jimmy.
Po obědě sme měli dvě hodiny volno, abysme načerpali energii. Šli sme se smočit do oceánu a jen tak se váleli na lehátkách na pláži a užívali si sluníčka. Úplně sem cejtila, jak do mě díky paprskům proudí energie a cejtila sem, jako bych dokázala porazit kohokoliv.
Ve čtyři sme měli nástup v učebně, abychom pokračovali. Každýho čekaly do večeře ještě tři souboje. Doufám, že to půjde tak hladce jako dopoledne.
"Ale, ale. " ozvalo se za mnou, když sem se chystala na svůj první odpolední souboj. Otočila sem se, stál tam Justin.
"Nevěděl sem, že ty se Rose Stoneová. " ušklíbl se. No jo, mohlo to bejt pro něj překvapení, když se všem představuju jako Sam a potom vyvolaj moje skutečný jméno.
"No jo, Samantha je moje druhý jméno, takže používám jenom Sam, protože Rose je hrozný. " objasnila sem mu to. "Tak to vypadá, že si to teď spolu rozdáme. " zamrkala sem.
"Neunikl mi ten dvojsmysl. " zasmál se Justin.
"Jo a ještě se na nás při tom bude dívat můj kluk. " vyplázla sem jazyk. Postavili sme se do soubojovýho postoje.
"Nevěděla sem, že reprezentuješ zrovna v obraně. " nadhodila sem téma a začali sme bojovat.
"To protože ses neptala. " pokrčil rameny a vyslal na mě další kouzlo. Je zábava si povídat, když s někým bojujete. Kupodivu to ani nezmenšuje pozornost, jak by si mohl někdo myslet. Já si dokážu kecat při čemkoliv. A když říkám při čemkoliv, tak naprosto v jakýkoliv situaci. Zeptejte se Siriuse, co občas vykládám v posteli.
"Teď na tebe sešlu Expelliarmus. " vykřikl Justin v zápalu boje.
"Prosim tě, zrušil si všechno napětí. V hororu taky zabiják nevytáhne trubku a neohlásí: Prosím o pozornost všechny nezletilé bez dohledu v domě u jezera. Přesně ve 3:00 vyskočim z támhletý skříně a rozsekám vás na kusy. PS: Oheň je moje jediná slabina. " rozesmála sem se a jeho kouzlo sem hravě odrazila. Náš souboj skončil poměrně nerozhodně, tak sem zvědavá, jak nás ohodnotili.
Poslední dva protivníky toho dne sem zvládla levou zadní. Čekala sem, že to bude horší, když sou ze všech škol vybraný jen ty nejlepší. Na druhou stranu Bradavice sou prej docela známý tim, že studenti ovládaj nadprůměrně obranu. Asi proto nám taky Willis věří, protože sme na vyšší úrovni, než většina z těch lidí. Dost často na hodinách totiž procvičujem kouzla prakticky, teorii ani nebereme, což je dobře, protože to nám je v životě na prd.
Každopádně někdy kolem šestý byl konec a my se odebrali na večeři. Byla sem vyhládlá jako prase, vůbec nevim proč. Bavili sme se o dnešních pocitech ze soutěže. Podle toho, co sem slyšela, všichni si dost věřej. Což je dobře, protože chci, aby všichni v Bradavicích valili bulvy, až se vrátíme.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Áďa Áďa | 1. září 2011 v 7:21 | Reagovat

jako vzdycky to je suprovy,hezka kapitola uz se tesim na dalsi :-)  :-)  :-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 1. září 2011 v 10:21 | Reagovat

"Teď na tebe sešlu Expelliarmus. " vykřikl Justin v zápalu boje.
"Prosim tě, zrušil si všechno napětí. V hororu taky zabiják nevytáhne trubku a neohlásí: Prosím o pozornost všechny nezletilé bez dohledu v domě u jezera. Přesně ve 3:00 vyskočim z támhletý skříně a rozsekám vás na kusy. PS: Oheň je moje jediná slabina. " rozesmála sem se a jeho kouzlo sem hravě odrazila.

Tak z toho jsme umírala. Bože. A ještě ke všemu  moje fantazie místo zabijáka z hororů vykouzlila Voldemorta jak s tím ampliónem vyřvává na dům Potterových.
"Tak hele, za pět dvanáct jdu k vám na náštěvu. Nachystejte si Ku*va hůlky, ať je alespoň nějaká sranda!"
A jinak mega dobrá kapitola. Moc mě mrzí, že to teď nebude tak časté, kvůli škole, ale plně tě chápu. Já taky nebudu mít moc času. Jen dnešní první den jsme dostali sto padesát tisíc pokynů co všechno máme vplnit, přinést a zaplatit. Děs. Já asi taky nebudu moct pravidelně přidávat takový hromady povídek a kapitol jako o prázdninách. Jinak přeju úspěšné přežití čtvrťáku!

3 Koki Koki | 1. září 2011 v 12:06 | Reagovat

Dobrá kapitola. Tady má někdo rád HIMYM.

[2]: Fakt dobrá představa.

4 maggdinka maggdinka | Web | 1. září 2011 v 13:33 | Reagovat

[3]: to si piš že mám :-D HIMYM teď pořád sjíždím, je to naprosto geniální seriál ;-) a Barneyho a ty jeho hlášky naprosto miluju :-P

5 Vendy Vendy | 3. září 2011 v 14:19 | Reagovat

tak, na zápasy jsem se strašně těšila a vůbec si mě nezklamala:) opět skvělá kapitola a doufám že james vyhraje ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama