Everybody should have his own world...

34.kapitola - Konec jedné éry

21. srpna 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Ano, už je to tady! Poslední kapitola k Potterovým s.r.o. je na světě. Je to až k neuvěření. Na druhou stranu jsem tuhle povídku psala dost dlouho (měla sem dlouhý pauzy) ale bude se mi po tom stýskat. Ještě příště dodám epilog, aby se to definitivně uzavřelo. Budu moc vděčná za komentáře, klidně i delší, abyste zhodnotili tuhle povídku. Průběh, co se vám líbilo, co ne…prostě aby se to nějak uzavřelo. Bude se mi po tý povídce moc stýskat, na druhou stranu už se těším, až rozjedu novou :-) Všechno v životě někdy končí a změna je život. Takže si tuhle poslední kapitolu užijte…Vaše Maggdinka♥Konec jedné éry

Byl den před odjezdem na prázdniny, pro sedmé ročníky to znamenalo definitivní odjezd z Bradavic. Jessica na poslední chvíli balila. Za posledních pár dní neměla moc času a nechtělo se jí do toho. Jenže zítra ráno odjíždějí, tak to musela udělat.
"Čau, tak jak ti jde balení? " ozvalo se ode dveří. Jess se polekaně otočila, na vteřinu myslela, že tam stojí Regulus. Byl to ale Sirius, stál tam s rukama zaraženýma v kapsách.
"Jak ses sem dostal? Není tady náhodou nějaký ochranný kouzlo, aby kluci nemohli do holčičích ložnic? " divila se Jessica.
"Myslíš, že já to nedokážu obejít? " ušklíbl se Sirius trochu dotčeně. Na chytáky a obcházení kouzel byli Poberti mistři.
"Jak je na tom James? Zrovna se za ním chystám. " zajímal se Sirius a sedl si na vedlejší postel. Pozoroval Jess, jak si balí věci do kufru. James byl po tom incidentu s Regulusem ještě pořád na ošetřovně. Byl na tom docela bídně, když ho tam dopravili, ale uzdravoval se rychle.
"Znáš ho, už je v pohodě. Jen si ho tam pro jistotu chtěli nechat až do zejtřka. Takže musim k vám do pokoje a zabalit mu. " informovala ho.
"To nemusíš, už sem mu zabalil. "
"Aha. " podívala se na něj Jess zaraženě. Bylo to milý překvapení. "To je od tebe hezký, aspoň mám o práci míň. "
"Jak se těšíš domů? " Siriusovi se očividně pryč moc nechtělo. Ty poslední dny tady nebylo co dělat. Navíc se nudil, když byl James na ošetřovně. Jessica se vlastně docela nudila taky, protože Lily celý dny vysedávala u Jamese, takže jí Siriusova návštěva nevadila.
"Jo, těšim. Bude to fajn. " usmála se, moc veselý to ale nebylo. Domů a na rodiče se vážně těšila, jenže jí bylo do breku, když si uvědomila, že už se do Bradavic nikdy nevrátí. "Nemám vůbec ponětí, co budu dělat. Jako za práci. No to je fuk, to snad zjistim časem. "
"Tak to sme dva. " přikývl Sirius. S tím povoláním jí naprosto rozuměl. Nikdo si nedokázal představit, co bude dělat, až vyjde z Bradavic. Jen tak skočej do života, nebudou je chránit žádný kouzla a tlustý zdi a navíc se musej rozhodovat, co chtěj dělat po zbytek života.
"No co, hlavní je, že se budem pořád vídat. My tři s Jamesem se vrátíme k nám a Lily u nás taky určitě bude každou chvíli, takže aspoň tohle zůstane při starým. " usmála se Jessica pozitivně. Tohle byla jedna z mála věcí, který jí držely nad vodou.
"No víš, já se k vám nevrátim. Vašim sem na krku visel už dlouho, je čas postavit se na nohy. " začal Sirius pomalu.
"Co to povídáš? To se chceš jako vrátit do domu hrůzy k vašim? " zasmála se Jess ironicky. Po tom incidentu s Regulusem by to bylo ještě nesmyslnější než jindy.
"Našel sem si byt v Londýně. Jeden člen mojí rodiny, strejda Hank, mě nevydědil. Měl mě rád i po tom, co sem se dostal do Nebelvíru a posílal mi do banky docela tučný peníze. Takže mám na několik nájmů a do tý doby si prostě musim najít práci. " vysvětloval Black a čekal, jak bude Jessica reagovat.
"Aha. " vypravila ze sebe po chvíli mlčení a zírání. "Tak to ti gratuluju. Postavíš se na vlastní nohy, to je fajn. " začala to rychle ukecávat, aby nebylo vidět, že jí ta zpráva moc nepotěšila. Sirius jí znal ale dobře, takže nebylo těžký uhádnout, že její nadšení není moc upřímný.
"Neboj, k vám budu často jezdit. Na večeře, budem chodit do hospody. Vy můžete chodit za mnou a budem dělat pařby v bytě. Bude to fajn. " snažil se jí uklidnit.
"Jo, asi máš pravdu. " usmála se nakonec smířeně.
"Co myslíš, že udělá Brumbál s Regulusem a spol? Používali na Jamese kletby, který se nepromíjej, za to budou muset bejt pořádně potrestaný. " navázal Sirius téma jinde.
"Snad je vyhoděj, aby se to v budoucnu znova neopakovalo. Kdyby dostal Regulus padáka, vaši by se asi pořádně naštvali co? "
"Děláš si srandu? Ty ho budou milovat, ať se stane cokoliv. " ušklíbl se Sirius. "Pro ně je hlavní, že se dá na dráhu Smrtijeda a pochybuju, že by Voldemorta u pohovoru zajímalo, jestli maj dokončenou školu. Toho potěší, za co je vyhodili. Že šli pět na jednoho. Takhle to přece on a Smrtijedi dělaj ne? "
"Tobě nevadí, že se stane Smrtijedem? Mluvíš o tom, jako by to byla hotová věc. " zírala na něj Jess skepticky.
"Protože to je hotová věc. "
"Co když proti němu někdy budeš bojovat? Pořád je to tvůj bratr. " nedala se Jessica. Regulus jí nezajímal, šlo jí jen o to, jak Sirius dokáže opomenout bratra, i když k sobě měli daleko.
"Mýlíš se, on už hodně dlouho není můj bratr. " odpověděl s kamennou tváří. "A jestli proti němu budu muset někdy bojovat, tak si to nejspíš zaslouží a tím pádem mi nebude líto, že mu třeba něco udělám. "
"No nic, já jdu za Jamesem. Tak se zatím měj. " rozloučil se s ní Sirius po chvíli ticha a bez dalšího slova odešel z pokoje.
---------------------------
"Jimmy, dorazí i Sirius? " zajímala se paní Potterová. Byl konec července, měsíc, co opustili Bradavice a u Potterů se chystala grilovačka. Vzadu na zahradě všechno připravovali ke grilování i k jídlu. Lily tady byla už dva týdny, rodiče Potterovi si jí rychle oblíbili.
"Nevim, posílal sem mu sovu se vzkazem, ale neodepsal. Tak uvidíme. " pokrčil James rameny. Všichni si moc přáli, aby Sirius dorazil, bez něj by to nebylo ono. Jenže nikdo o něm neměl vůbec žádný zprávy. Za poslední měsíc napsal Jamesovi jen jeden dopis.
"Bylo by fajn, kdyby dorazil. " usmála se Jess smutně. Moc se jí po něm stýskalo. Byla zvyklá ho vidět pořád. Ve škole, o prázdninách doma a teď měsíc nic.
"Dobrý večer. " ozvalo se ode dveří. Byli to Remus a Peter.
"No nazdar! " vítal je James nadšeně. "Ste v kontaktu se Siriusem? " vyptával se hned, když je vedl k židlím.
"Napsali sme si akorát jeden dopis, hned na začátku léta. Přijde dneska? " odpověděl Remus.
"To právě nikdo neví. " pokrčil James rameny, ale bylo vidět, že příchod kamaráda s napětím očekává.
V šest usoudili, že už nebudou na Siriuse dál čekat. Kluci pomáhali panu Potterovi s grilováním, paní Potterová chystala něco v kuchyni a holky si povídali.
"Jestli Sirius nepřijde, tak to bude pěkně na prd. " nadhodila Lily. Seděli s Jess na houpací lavici, která stála opodál pod stromem.
"To teda jo. " zahlaholila Jess, ale dál se k tomu nevyjadřovala.
"Tak hele, sem tady s váma už dva tejdny a nejsem blbá. " šťouchla do kamarádky zrzka. "Chybí ti. Na to nemusim bejt ministr kouzel, abych to poznala. Proč mu prostě nenapíšeš? Nebo se za nim stav. Do toho dopisu, kterej poslal Jamesovi, napsal svojí adresu. "
"Tak hele, já za nim nebudu dolejzat jen proto, že mi je bez něj smutno. Není to tady ono, když tady není. Sám nenapsal, nestavil se, nic o něm nevíme. Třeba začal žít svůj život a na nás kašle. " spustila Jess.
"Prosím tě, jednou v životě bys mohla odhodit hrdost. " vrtěla Lily nevěřícně hlavou.
"Jednou sem jí odhodila, když sem byla s Regulusem a jak to dopadlo? " rozkřikla se Jessica potichu, aby je ostatní neslyšeli.
"Jenže Sirius není Regulus a to ty moc dobře víš. "
"Třeba mě ani nechce vidět. Zklamala sem ho, když sem začala chodit s Regulusem. Od tý doby to šlo s naším přátelstvím z kopce. " začala Jess téma zamlouvat.
"Co to meleš? " vybuchla Lily. "To vůbec není pravda. Pořád tě chránil, zmlátil kvůli tobě Reguluse, šel do domu rodičů. To ti připadá jako konec kamarádství? Navíc ste se na konci roku rozloučili v dobrým, tak proč by tě teď měl nenávidět? "
"Protože sem kráva. " vykřikla Jessica, protože už to nevydržela. "Jasný? Rozešli sme se, za což teda mohl on. Já si vzápětí našla jeho zlý dvojče. Kolikrát sme se kvůli Regulusovi pohádali. Nakonec mi pomohl, když unesli Jamese. Zbylejch deset dní od toho jejich útoku sme kolem sebe jen chodili a já sem mu nedokázala říct, jak moc ho mám ráda! " křičela tlumeně. "Když mi potom den před odjezdem řekl, že si našel byt a nebude bydlet u nás, tak sem byla v šoku. Neřekla sem mu, vyprdni se na byt, odjeď se mnou k nám! Ani jeden dopis sem mu nenapsala, on mě taky ne a nakonec nepřijde ani dneska. Možná proto by mě mohl nenávidět. " když domluvila, v očích se jí leskly slzy. Lily na ní soucitně koukala a objala jí.
"Holky, pojďte jíst. " zakřičel na ně pan Potter. Zvedly se a zasedli s ostatníma ke stolu. Maso, který ugrilovali bylo skvělý. Jen konverzace trochu vázla, všichni byli nějak zamlklí. Bylo jim líto, že Sirius nedorazil.
"Doufám, že na mě ještě něco zbylo. " ozvalo se ode dveří. Všichni se bleskově otočili. Jako první se vzpamatoval James.
"Brácho, tak tys nakonec dorazil! " vstal od stolu a běžel se se Siriusem přivítat.
"Sory, zdržel sem se v práci. " ušklíbl se Sirius nonšalantně, tak jako vždycky. Všichni se s ním přivítali. Jen Jessica seděla a koukala na něj, jako by pochybovala, že je skutečnej.
"To mě ani neobejmeš? " zadíval se na ní Sirius tím svým pohledem, když se se všemi přivítal a rozpřáhl ruce. Jessica se zasmála, rozeběhla se a skočila mu do otevřený náruče. Sirius si jí vyzdvihl do vzduchu, jako by byla peříčko a dlouho jí k sobě tiskl. Po Siriusově příchodu se náladu u stolu zvedla o sto procent. Všichni byli najednou živí. Probírali, co všechno se za měsíc událo, a vzpomínali na starý časy v Bradavicích.
Když dojedli rodiče šli uklízet dovnitř, Jessica sklízela ze stolu a ostatní seděli vzadu na trávě a vyptávali se Siriuse na všechno možný. Sirius každou chvíli pokukoval po Jessice, vypadala tak dospěle, když tam tak uklízela. Vůbec se nezměnila, byla pořád stejně krásná jako vždycky, ale přece jen něco na ní bylo jiný.
"Strašně se na tebe těšila, i když to nedává najevo. " řekl James, když si všiml, kam Sirius kouká. "Celej měsíc byla zničená, že tě ani jednou neviděla. "
"Jo, mě se taky stejskalo. " zíral na ní Sirius dál. "Po vás po všech. " dodal a podíval se na kamarády.
"Jo jasně, to povídej někomu jinýmu. " ušklíbla se Lily.
"Vážně. " dušoval se Black.
"To ti věřim, ale ne tolik jako po Jess. " uvedla Lily svojí poznámku na pravou míru. Ostatní se přesunuli dovnitř, Sirius chvíli zůstal sedět na houpačce. Po chvíli přišla Jess.
"Že ses vůbec obtěžovala si se mnou přijít popovídat. " řekl Sirius trochu uraženě. Jessica si přisedla vedle něj.
"Promiň, pomáhala sem našim. " vymlouvala se Jess. "Cos vůbec ten měsíc dělal? Co tvůj byt? "
"Byt je supr. Malej, ale pro jednoho stačí. " pokrčil Sirius rameny. "Jinak sem si našel práci. Pomáhám teď v Děravým kotli u Příčný, takže sem v kontaktu s kouzelníky pořád. "
"Tak to je super. " usmála se Jessica.
"Co děláš celou dobu ty? " zajímal se Sirius.
"Vlastně se jen tak poflakuju. Pořád přemejšlim, co se životem. Co budu dělat za práci, pořád nevim. Tohle sou asi moje poslední prázdniny v životě, než si něco najdu, tak se je snažim prodloužit, co to jde. "
"To je asi fakt. " přitakal Black.
"Je to tady bez tebe takový smutný. Každý léto si byl prakticky jen u nás. Je divný, když tady nejseš. Stejská se mi. " začala si Jess stěžovat.
"To mě taky. " pousmál se Sirius smutně. "Víš co? Přijďte mě někdy navštívit do Děravýho kotle. Potom můžem někam jít, nebo udělat pařbu u mě. "
"Hlavně ať to netrvá zas měsíc. "
"To záleží jen na vás. "
"Dobře, ale občas by ses mohl ukázat i tady u nás. Vim, že máš práci a tak, ale máš snad někdy i volný dny ne? Můžeš přijít klidně bez ohlášení, víš, jak to v našem domě chodí. " pokárala ho Jessica za to, že se u nich ani jednou nestavil. Pak se zvedla, Sirius jí napodobil.
"Moc jsi mi chyběla. " usmál se a objal jí. Jessica se k němu tiskla jako klíště. Nasávala jeho vůni a snažila si zapamatovat každej kousek jeho těla. Bůh ví, kdy se zase uviděj.
"Ty mě taky. " zašeptala a vychutnávala si tuhle chvíli.
"Stejská se mi po Bradavicích. Mrzí mě, že už nejsme takový kámoši. " vyslovil Sirius, co se mu právě honilo hlavou.
"Jo, kámoši. " povzdychla si Jessica. Když jí takhle objímal, vzpomněla si, když tady v Godrikově dole byli naposledy. Bylo to o vánočních prázdninách a oni spolu chodili. Až teď si uvědomila, jak moc jí to chybí. Bylo jí z toho smutno. Jenže věděla, že se k sobě nikdy nevrátěj.
"Půjdem dovnitř za ostatníma? " pustil jí Sirius z obětí a vykročil k domu. Jessica na něj chvíli koukala, pak se podívala oknem do obýváku, kde její přátelé seděli a něčemu se hlasitě řehtali. Usmála se a šla dovnitř.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 21. srpna 2011 v 11:01 | Reagovat

Skvělá kapitola. Ale proč by se k sobě nemohli vrátit? Já čekala že v týhle kapitole se daj znovu dohromady. :-(
Celá povídka byla skvělá. Byla vtipná, byly i nějaký zvraty, lásky atd. Škoda že končí. Jen doufám že epilog nebude smutnej.

2 hplovehp hplovehp | Web | 21. srpna 2011 v 11:05 | Reagovat

Bů, škyt, Ach jo, Sirius + Jess se nekoná..? Je mi z toho smutno. Ale na druhou stranu to bylo perfektně napsané. A taky bych se tě chtěla zeptat, jak se křičí potichu? Jsem to zkoušela a nějak to nejde. :-D Jinak celá tahle povídka byla zajímavá, měla spoustu zvratů. Ale jsem naštvaná na Siriuse a Jess. Protože jsou to oba takový pošuci, kdyby si odpustili hrdost a nedělali voloviny, mohli bejt spolu. A k zhodnocení celý povídky... Hooodně dobrý. Podle prvních pár kapitol to vypadalojako úplně něco jiného, než co se z toho nakonec stalo. Oceňuju nápad se Siriusem a Regulusem, a taky onu působivou záchranu Jamese. Takže, s koncem staré a začátkem některé nové povídky, ti chci popřát hodně štěstí, otravnou múzu, hodně úspěchů při psaní a v životě.
P.S.: Na mým blogu je u kapitolovky věnované tobě už 26. kapitola, takže až budeš mít čas, pročti si to a napiš zhodnocení, jestli jsem se ti trefila do gusta.

3 Katie Katie | Web | 21. srpna 2011 v 14:30 | Reagovat

Tato kapitolka byla super. Ohledně celé povídky - nemohu vynachválit. Je vidět, že se snažíš. *kéžby mohla psát jako ty*. Strašně se mi líbí Tvůj styl psaní povídek a nebýt tebe bych asi se psním povídek ani nezačala. Ovšem já píšu příšerně takže.. :D. Je mi líto, že tahle povídka skončila, avšak jsem ráda, že jdeš do nové!
   S přáním pevného zdraví Kate Brownová

4 Vendy Vendy | 23. srpna 2011 v 15:08 | Reagovat

no doufám, že to v prologu spravíš a jess nakonec bude se siriusem:D jinak nás naštveš:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama