Everybody should have his own world...

33.kapitola - Dlouhý večer

17. srpna 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další Potterovi s.r.o. jsou na scéně. Musím s politováním oznámit, že vy všichni, kteří ste tuhle povídku měli rádi, o ní brzo přijdete. Tohle je vlastně už předposlední kapitola. Pak bude už jen poslední a nakonec epilog (možná na dvě části). Ale nezoufejte, v nejbližších dnech zveřejním článek, kde se dočtete o dvou mých nápadech a budete si moct vybrat, kterej budete chtít. Jsem ráda, že sem se dostala až sem. Nemůžu uvěřit, že tohle je už moje čtvrtá dopsaná povídka :-) No, konec nostalgie. Užijte si kapitolu, tahle bude zlomová. Jsou Jessiny obavy oprávněné? Ublížil Regulus nějak Jamesovi? To všechno se dočtete, uvidíte ;-) Moc prosím o komentáře, když už jsme skoro u konce. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥Dlouhý večer

"Měli bysme jít hledat Jamese. " přilítla Jess ke stolu, kde seděli ostatní její kamarádi.
"Proč? " nechápal Sirius.
"Je pryč nějak dlouho. Pamatujete na Regulusovi výčitky? Teď je navíc vytočenej po zápasu, že ho James porazil. " vysvětlovala Jessica svoje pocity.
"Prosím tě, vždyť šel jenom na ošetřovnu. Je tam půl hodiny, to nic neznamená. " uklidňovala jí Lily.
"Tak hele, něco se stalo. Cejtim to v kostech. " zadívala se na ně Jessica vážně. Nechápala, proč sou tak natvrdlí. Copak jí všichni neodrazujou od Reguluse, protože je nebezpečnej? "Sem jeho dvojče, vycítím, když se něco děje. A to se právě stalo. " dodala s ještě vážnější tváří.
"Ale Jess, není důvod k panice. " připojil se do diskuze i Remus.
"Fajn! " vyštěkla. "Když nevěříte, dobře, půjdu se po něm podívat sama. Když nebude na ošetřovně, přijdu sem. " dořekla to a zmizela na chodbě. Lily se trochu nervózně ošila. Jess jí tím trochu nahnala strach, ale utěšovala se tím, že James je určitě jen v péči ošetřovatelky madame Pomfreyové.
Přibližně po deseti minutách přilítla Jessica celá udejchaná. Ostatní věděli, že James na ošetřovně nebyl a že je zle.
"Půjdem ho hledat. " zdvihl se Sirius, aniž Jess něco řekla.
"Zkus Pobertův plánek. " poradila mu Lily.
"To těžko. James ho často nosí s sebou a dneska ho měl u sebe. " zanadával Sirius. James je pěknej idiot, kdyby neměl plánek u sebe, teď už by věděli, kde je.
"To je fuk, jdeme. " křikla Jessica. Pár lidí se po ní ohlídlo. Nebelvírská společenka byla plná, slavilo se vítězství ve famfrpálu. Byl tady naštěstí frmol a hluk, takže nikdo nevěděl, co se děje. Vyběhli na chodbu, tam se zastavili.
"Musíme mít nějakej systém. " prohlásil Remus. Lily pomalu začínala vyšilovat, byla strachy bez sebe.
"Dobře. Ty a Lily běžte od tohohle patra nahoru a my se Siriusem zase dolů. " úkolovala všechny rychle Jessica.
"Jak se spolu spojíme, když se něco dozvíme? " vzlykla Lily se slzama na krajíčku.
"No, pošleme třeba patrona se zprávou. " vyhrkl Sirius. To byl skvělej nápad, všichni ho schválili. Pak už Lily a Remus uháněli nahoru a Sirius a Jess dolů.
"Hele, rozdělíme se. " navrhla Jessica.
"Cože? To ne. " protestoval Sirius. "Co když ho má fakt Regulus. Pochybuju, že je sám. Má s sebou určitě bandu Zmijozeláků. Není to bezpečný. "
"Tim spíš bysme sebou měli hnout. Když se rozdělíme, bude to rychlejší. "
"Co když je najdeš ty? Co když jich bude třeba pět? Ještě ti ublížej. " staral se Sirius.
"To mi je teď fuk, jasný? James je můj brácha, bojim se o něj jak blázen. Je mi úplně jedno, co se stane, jestli ho najdu. Nejdřiv ho musim najít. Slibuju, že až ho najdu, pošlu ti hned patrona a ten tě ke mně dovede. " mluvila Jess rychle, aby se nezdržovala ještě víc.
"Dobře, já půjdu do sklepení, ty hledej tady. " přikývl nakonec Sirius neochotně. Viděl, že je Jess vyděšená a neměla daleko ke zhroucení, proto jí pevně objal a dodal: "My ho najdeme, jasný? Bude v pořádku. Jestli ho najdeš, pošli pro mě patrona. Já si tě najdu! " zadíval se jí pevně do očí. Jess uslzeně přikývla a koukala, jak Sirius mizí za rohem.
Utřela slzy a vzchopila se. Teď musí najít brášku, na ničem jiným nezáleží. Bylo jí jedno, co se jí stane, jestli se mezi ně připlete, prostě ho jen musela ochránit. Vždycky chránil on jí a v týhle rejži by nebyl, kdyby nebyla s Regulusem. Všechno to byla její vina. Na výčitky teď ale taky nebyl čas, musí si pospíšit. Proto se rozeběhla prvním směrem, kterej jí napadnul.
*
"Remusi, co když ho nenajdeme? " strachovala se Lily. Proběhli už skoro všechny patra od Nebelvíru nahoru, zbývali jim poslední dvě a astronomická věž. Bylo jim už téměř jasný, že tady Jamese nenajdou.
"Neboj, Lily. Hrad není tak velkej, abysme ho nenašli vůbec. " uklidňoval jí Remus. "Když ho brzo nenajdeme, můžeme zajít za profesorkou McGonagallovou a říct jí, že se James ztratil a máme o něj strach. Ona pak najde rychlej způsob, jak ho najít. "
"Dobře, máš pravdu. " dýchala Lily zhluboka. Už byla na pokraji sil. Celou dobu běželi a do toho se jí chtělo strašně brečet, byla vyděšená k smrti. Věděla, čeho sou Zmijozeláci schopný.
"Tak pojď, už nám toho zbejvá málo. " pobídnul jí Lupin. "Myslím ale, že tady nikde nebude. Jess a Sirius mají větší šanci ho najít dole. " i když nevěřili, že ho tady najdou, znova se rozeběhli a nakukovali do všech dveří na chodbě.
*
Sirius zatím taky nebyl o moc úspěšnější. Ve sklepeních se vyznali jen Zmijozeláci, takže byl překvapenej, kolik tajných chodeb a místností tady bylo. Nebyly nakreslený ani na Pobertově plánku. Což je celkem logický, protože ten plánek kreslili oni a bylo tam nakreslený jen to, co znali.
I když běžel a koukal do všech dveří, strkal do všech stěn, jestli není nějaká odklápěcí, zkoumal každej obraz, gobelín a závěs, pořád nikde nic. Bylo by ale přece dost logický, kdyby ho Zmijozeláci unesli někam sem, na jejich půdu.
Už se vzdával naděje a myslel, že je všechno v háji, když v dálce u vstupní síně uviděl stříbrnou záři. Věděl, co to je a co to znamená. Ladným během se k němu blížil patron psa, o něco menší než jeho. Věděl, že tohle musí být Jess. Pes se na něj podíval, otočil se zpátky a vedl Siriuse ze sklepení.
*
Jessica běžela jako o život. Dveře učeben otevírala jen pomocí hůlky, ani se neobtěžovala zastavovat a nakukovat dovnitř. Kdyby tam někde James byl, hned by to poznala. Byla strachy bez sebe a byla na sebe strašně naštvaná. Všechno to byla jenom její vina. Kdyby si nikdy nezačala v Regulusem, tohle by se nestalo. Byla si téměř jistá, že Jamese má teď někde on a že si na něm vybíjí svůj vztek.
*
"Tak co, Pottere, jak se ti to líbí? Jak se ti líbí, když má nad tebou někdo navrch? " syčel Regulus a vyslal na Jamese další kouzlo.
"Seš srab. Netroufneš si na mě sám, proto sis s sebou musel přivíst tyhle čtyři gorily. " zahučel James. Byl už docela vyřízenej. Nevěděl, jak dlouho tady už je, ale byla to minimálně hodina. Odchytili ho dřív, než si stihl dojít na ošetřovnu s tím ramenem. Jenže bolest v rameni už přehlušila bolest v ostatních částech těla. Regulus a jeho kumpáni se s ním opravdu nemazlili.
"Crucio! " zahřměl jeden z nich. James se okamžitě začal zmítat v příšerných křečíš. Takhle to šlo už celou hodinu. Ležel na zemi mezi nima. Zmijozeláci tvořili kroužek a střídali se v mučení.
"To, aby sis zapamatoval, že se nemáš plíst do věcí, po kterejch ti nic není. " křičel na něj Regulus.
"Pleteš se, Jessica je moje sestra. Když jí mlátí nějakej ubožák, je mi do toho hodně. " sýpal James. Nenávistně zíral na Reguluse a pomalu se vyškrábal na nohy.
"Musim říct, Pottere, že máš vážně výdrž. To se ti bude hodit, až budeš bojovat proti Pánovi Zla a jeho pomocníkům. " zašklebil se Severus Snape. I on tady byl. Chodil do sedmáku, stejně jako Pobertové. S Regulusem se nijak zvlášť nebavil, ale když se dozvěděl, že jde po Jamesovi, ochotně se nabídl, že mu pomůže. Mimo to, měli další společný zájem - Voldemorta.
"Ty drž radši hubu, Srabusi. " probodl ho James pohledem. "Vždycky sem říkal Lily, co si zač. Ještě že to minulej rok sama poznala. Nevim, kde by byla, kdyby se s tebou pořád bavila. Byla by na tom asi stejně jako teď Jessica. "
"O Lily Evansové radši ani slovo! " zašeptal Snape výhružně. "To máš za ní. " namířil na Jamese hůlkou a vykřikl "Sectumsempra! " na Jamesově druhém rameni se otevřela hluboká rána, která dost krvácela. James na sobě nenechal nic znát. Propaloval Snapea pohledem a ani se při kouzlu nepohnul. Za celou tu dobu ani jednou nevykřiknul. Chtělo se mu sice křičet, ale nechtěl těm kreténům dopřát takovou radost. Věděl, že z tohohle se jen tak sám nedostane. Doufal, že už ho ostatní hledaj.
"Budeš litovat, žes na mě kdy sáhnul, Pottere. " vrčel Regulus výhružně. "Já jen tak nezapomínám. " vyslal proti němu další kletbu.
"Víš, je trochu škoda, že ste v Nebelvíru a ste ty hodný. " ušklíbl se Regulus ironicky, když sledoval Jamese, jak si v křečíš kleká na podlahu. "Ty i Jess byste dobře sloužili Pánovi Zla. Myslim, že i můj bratr. Ste silný, umíte dobře kouzlit. Žádná kletba vás hned tak nezlomí. Škoda, že ste si vybrali špatně. " vyslal na Jamese další Cruciatus.
"Radši proti němu a vám budu bojovat a zemřu, než se k vám přidat. Nehodlám ničit lidem životy jen pro prosazení čistý krve. Voldemort je jako Hitler, ten měl taky myšlenku nadřazenýho národa a jak to dopadlo? Zemřeli miliony lidí. " křičel James mezi křečemi, protože Regulus ho pořád ještě mučil. Byl dost odolnej, jeho fyzická síla mu teď přišla vhod.
Najednou všichni Zmijozeláci odlítli ke zdi, smetla je mohutná tlaková vlna. Regulus vzhlídl, když se vzpamatoval. Ve dveřích stála s napřaženou hůlkou Jessica.
"Páni, nemyslel sem si, že ho najdeš takhle brzo. " ušklíbl se Regulus.
"Ještě jednou se ho kdokoliv z vás dotkne nebo namíří hůlkou, uvidíte teprve, jak sem v kouzlení zručná. " zavrčela Jess nepříčetně. Byla rozpálená do běla. Pět na jednoho, to byla fakt ostuda.
"Ale no tak, vážně si myslíš, že na nás všechny stačíš? " rozchechtal se jeden z nich. To už byli všichni na nohou. James ležel na zemi a zíral na Jessicu. Bál se, co jí udělaj. Ale byl rád, že je tady, věděl, že ho sestřička najde.
"Však já taky nejsem sama. " usmála se Jessica. Švihla hůlkou a neverbálním kouzlem vystřelila Jamesovu hůlku z Regulusový kapsy. Ta letěla přímo za svým majitelem. James s postřehem chytače hůlku hravě chytil, mrštným kotoulem se postavil na nohy a oba s Jessicou naráz vypustili několik zaklínadel. Byli perfektně sehraní, přesně jako dvojčata.
Dva Zmijozeláky smetli, protože to nikdo nečekal. Semlelo se to tak rychle, že ostatní tři stihli jen vyčarovat štíty.
"Mimochodem, jestli ti to náhodou ještě nedošlo, my dva sme se právě rozešli! " křikla Jessica na Reguluse a vyslala na něj několik kouzel. James byl dost slabej, takže se dokázal soustředit jen na jednoho. Jessica zvládala Reguluse a Snapea, jenže oba byli docela dobrý. Najednou ode dveří přišlo kouzlo a odhodilo Snapea ke zdi. Náraz byl dost tvrdej, takže skončil v bezvědomí.
"Přišel sem o něco? " rozhlídl se Sirius a viděl, že z pěti zbejvaj už jen dva. James už byl vážně vyčerpanej a další kouzlo už prostě nedokázal odrazit, takže ho zasáhlo a odhodilo mezi lavice.
"Tak to ne, ty hajzle. " zavrčel Sirius na onoho útočníka a pár kouzly ho vyřídil, takže skončil taky v bezvědomí. Zbýval už jen Regulus.
"Siriusi, toho mi nech. Chci si ten rozchod vychutnat. " křikla na něj Jessica a zablýsklo se jí v očích. "Běž pomoct Jimmymu. "
To už do učebny doběhli i Remus a Lily. Sirius jim u dveří stihl ještě poslat patrona, aby je sem dovedl. Lily se okamžitě zděšeně rozeběhla k Jamesovi.
"Reme, běž pro McGonagallovou, ať to tyhle sráči pořádně schytaj. " pobídl Lupina Sirius. Ten na nic nečekal a zase zmizel na chodbě.
Jessica vysílala jedno kouzlo za druhým. Vztek jí dodával sílu a rychlost. Regulus jí pomalu přestával stačit, byla na něj až moc dobrá. Nejen, že byla o dva ročníky výš a uměla víc kouzel, byla nabuzená tím, co provedli Jamesovi.
"Táhni k čertu! " zasyčela nenávistně a posledním kouzlem Reguluse odzbrojila, pak ještě křikla: "Pouta na tebe. " a Regulus ležel bezmocně svázanej na podlaze.
Pak už to šlo rychle. Jessica a Sirius svázali i zbytek Zmijozeláků. Lily seděla u Jamese, kterej byl teď v bezvědomí. Za deset minut přiběhl Remus, který vedl profesorku McGonagallovou. Všechno už jí jakž takž vysvětlil cestou. Byla rozčílená k nepříčetnosti.
Remus a Lily pomocí kouzel dopravili Jamese na ošetřovnu. McGonagallová si ještě chvíli nechala Jessicu a Siriuse, aby jí všechno pověděli.
"Můžete jít, nebojte se, postarám se o ně. Trest je nemine. " propustila je a naštvaně koukala na ty výrostky.
"Jakej je to pocit, že ti holka při dávání kopaček nakopala prdel? " ušklíbla se Jess triumfálně na Reguluse a měla co dělat, aby z pusy nevypustila několik nadávek na jeho osobu.
"Teda, bylas fakt skvělá. " pokýval Sirius uznale hlavou, když odcházeli na ošetřovnu, aby se přesvědčili, že bude James v pořádku.
"Aspoň si bude do budoucna pamatovat, že se mnou si zahrávat není dobrej nápad. Tohle sem měla udělat už dávno. Vážně se mi ulevilo. " usmála se. Jako by jí spadl kámen ze srdce, kterej tam několik týdnů měla. Sice se pořád bála o Jamese, ale věděla, že se z toho brzo vylíže, byl silnej. Už zejtra bude protestovat, že chce pryč z ošetřovny. Věděla, že už je všechno zlý za ní a nemohla se dočkat, až odtud vypadne a začne žít normálně. Dneska byl opravdu dlouhý večer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | 17. srpna 2011 v 10:21 | Reagovat

aaah bože, zase naprosto skvělá kapitola, jess byla skvělá a regulus, ten šmejd... ty brďo nemám slov

2 Koki Koki | 17. srpna 2011 v 10:43 | Reagovat

Tak tohle byla vážně úžasná kapitola. Bych čekala že mu Siriu rozbije hubu ale nedivim se Jess že si ho chtěla vychutnat. Za to co udělali by si ty bastardi zasloužili vyloučení do jednoho.
Už jenom aby se Sirius s Jess dali dohromady a bude to dokonalý. Škoda je že bude konec. Přece jen jsem se dost dlouho vždycky těšila na nový kapitoly ale jsem zvědavá na tvý nový nápady.

3 hplovehp hplovehp | Web | 17. srpna 2011 v 11:31 | Reagovat

Hustě Jess! Holka, za tohle tě žeru. A tady je jasný případ, že se Zmije neodváží zaútočit v čestném souboji, potřebují převahu. Akorát se mi moc nelíbí to pojetí Snapea. Jo fajn, jasan, Jamese asi neměl rád, ale pochybuju , že by takhle ubližoval Lilly. No ale co už. Každopádně to bylo perfekt napsanýa ještě jednou, Jessica byla vážně hustá! To bylo to, co ten hajzlík Regulus potřeboval.Být poražený, a ještě k tomu svou, naštěstí už bývalou, holkou.
A ta Jessičina hláška: "Mimochodem, jestli ti to náhodou ještě nedošlo, my dva sme se právě rozešli! " Prostě za moc! V duchu jsem metala kletby s ní.
Jo a v tomhle případě bych Zmije docela ráda poslala k Filchovi a jeho starým osvědčeným metodám! A každej z Nebelvíru by k nim mohl přijít a jednu jim vrazit. To by byl ten správný trest. A myslím si, že ostatní lidi z Nebelvíru to nenechaj jen tak, že jim mučili jejich vítěznýho chytače. Zmijáci můžou očekávat útoky. Víte, takové ty útoky a schválnosti, o kterých nikdo nebude vědět, kdo je udělal a zároveň to budou vědět všichni.

4 Maeve Maeve | 17. srpna 2011 v 14:44 | Reagovat

No tak to bylo skvělý! :-) Probůh, tolik vzrůša. Jediný, co sem očekávala navíc, byla taková ta líbačka Jess a Siriuse v zápalu boje :-D Ale co, i bez toho, prostě skvělý!!

5 Maeve Maeve | 17. srpna 2011 v 14:48 | Reagovat

Jinak chtěla sem ti složit poklonu za povídku. ;)) Mrzí mě, že se chýlí ke konci, ale z oddychovky si udělala ještě skvělejší a akčnější čtení než to bylo. Navíc já jsem takovej menší úchyl na povídky zvýrazňující Siriho a Reguluse :-D   takže jsem nadšená! Hluboká poklona Maggdi!

6 maggdinka maggdinka | Web | 17. srpna 2011 v 16:52 | Reagovat

Moc všem děkuji za pochvaly a skvělý komentáře :-) Poslední kapitolu můžete očekávat v neděli :-) epilog pak během příštího týdne...ale nebojte, už v pátek přibyde nová kapitola k Elitě Bradavic a v sobotu pravděpodobně přidám svoje návrhy na nové povídky, kde si budete moct vybrat ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama