Everybody should have his own world...

32.kapitola - Nejdůležitější zápas

13. srpna 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Tak dámy a pánové, pomalu ale jistě se Potterovi s.r.o. chýlí ke konci. Moc kapitol už nás nečeká a já sem na sebe pyšná, že je stihnu dopsat do konce prázdnin, jak sem si uložila. Co nevidět se tady objeví moje nápady na nový povídky, abyste mi pomohli vybrat, která by se vám zamlouvala víc. No nic, teď ke kapitole. Jak to bude pokračovat? Co vztah mezi Jessicou a Regulusem. Odváží se na něj konečně hodit bobek a rozejít se s nim? V týhle kapitole si užijete trochu toho famfrpálu, kde se utká James jako chytač s Regulusem jako chytačem za Zmijozel. Bude to těžkej boj. Prosím komentujte…Vaše Maggdinka♥Nejdůležitější zápas

"Jamesi, ne že bych ti to musel říkal, ale musíš dneska chytit tu zatracenou zlatonku! " povzbuzoval kapitána nebelvírskýho famfrpálovýho týmu Sirius. Seděli zrovna u snídaně. James měl na sobě famfrpálovej dres a kapitánskou pásku, kterou nosil právem. Za celou dobu co chytal, Nebelvír ani jednou neprohrál. Za hodinu zápas začínal, takže měli ještě čas, aby se na zápas posilnili. James byl v dobrý kondici, i když měl ještě trochu omlácený klouby od Regulusova obličeje.
"Protože musíme vyhrát, když je to můj poslední zápas v Bradavicích, nebo proto, že za Zmijozel chytá Regulus? " ušklíbl se James.
"Tak trochu obojí. Ale hlavně kvůli tomu druhýmu důvodu. Dal si mu přes hubu a ještě ho porazíš v zápase, to bude další ráno do jeho ksichtu. " chechtal se Sirius štěkavě.
"Nechte toho. " praštila Jessica s vidličkou o talíř. "Za prvý, je trapný, jak furt pomlouváte a za druhý, Regulus se už chová pěkně, ani jednou na mě špatně nesáhl. "
"A čí je to zásluha? " nadzdvihl James obočí.
"Samozřejmě, že tvoje. Děkovat ti ale nebudu, protože to bylo ubohý a svinský. Dokážu se o sebe postarat sama, nepotřebuju, aby mi za zadkem pořád hlídkovali dva nabušený bodyguardi. " odsekla Jess.
"Nevypadalo, že se o sebe dokážeš postarat sama, když sem viděl ty modřiny. " zabručel James naštvaně. "Normálně se o sebe postarat dokážeš, ale když tě mlátí kluk, tak se moc neubráníš. Promiň, že seš moje sestra, mám tě rád a bojim se o tebe. "
"No nic. " uklidnil se James. "Jdu do šatny za ostatníma, ať se na zápas pořádně připravíme. "
"Chceš doprovodit? " vstávala už Lily z lavice.
"Ne, to je dobrý. Běž s nima a sežeňte si nějaký dobrý místa. " mávl James rukou.
"Tak ještě pusu pro štěstí. " usmála se Lily, naklonila se k Jamesovi a dala mu pořádnej polibek, aby se mu líp hrálo. Když mu toho štěstí Lily popřála dost, odešel James z Velké síně do šaten.
Zápas začínal v deset a Jess, Sirius a Lily šli na tribunu už o půl, aby chytili dobrý místa, odkud na zápas dobře uvidí. Nebylo pochyb, že James chytne zlatonku a Nebelvír vyhraje. Byl jako vždycky ve skvělý formě.
Přesně v deset hodin nastoupili na hřiště oba týmy. V čele Nebelvíru si to vykračoval James, s koštětem na rameni a zastavil se až už rozhodčí madame Hoochové. Na straně Zmijozelu zástup uzavíral Regulus.
Jen kvůli pravidlům si kapitáni obou týmů potřásli rukama, madame Hoochová pískla a zápas začal.
"Camrálu se okamžitě ujal Stinson z Nebelvíru a letí na zmijozelskou část hřiště. V cestě mu nestojí skoro nikdo. Dvě kličky, otočka… " zápas komentovala do megafonu jedna havraspárská šesťačka. "A je to první gól! " vykřikla. Téměř všechny tribuny, kromě zmijozelské začali okamžitě jásat a pískat. Havraspár i Mrzimor vždycky fandili nebelvíru, pokud se hrálo proti Zmijozelu.
Za první hodinu padlo hned několik gólů, v jednu chvíli dokonce Nebelvír prohrával o dvacet bodů, ale zase to dotáhli. Navíc, je to jedno, protože stejně rozhodne, kdo chytí zlatonku a všichni věděli, že to bude James Potter. Ne, že by Regulus byl špatnej, ale proti Jamesovi prostě neměl šanci.
"Tak, co ty a Regulus? " navázala Lily opatrně téma. Mluvila samozřejmě na Jessicu. Sirius nastražil uši. Nechtěl bejt pořád ten, kdo se vyptává, takže byl rád, že s tím tentokrát začala Lily.
"Co by mělo bejt. " odbyla jí Jess. Všichni tři pořád po očku sledovali zápas, ale Jessice bylo jasný, že s touhle odpovědí se zrzka nespokojí.
"No, za deset dní odjíždíme. Ještě před pár dněma ses ho bála a chtělas ho odkopnout. Teď ti pár dní nenamlátil, tak ho zas miluješ? " pustila se do ní Lily nelítostně. Ona dokázala mít dost prořízlou pusu a nikdy se s ničím moc nemazala.
"Tak hele, nevim, co se o to furt všichni zajímáte. Je to můj milostnej život a můj vztah, tak mi dejte už konečně pokoj. " zavrčela Jessica naštvaně. Už jí lezlo krkem, jak se furt všichni vyptávali, co hodlá udělat. Sama to totiž nevěděla.
"Jo? A co bude, až odejdeš z Bradavic? Budeš za ním o prázdninách chodit a obědvat s jeho rodičema? " ušklíbl se Sirius ironicky. Musel se do toho vložit, už to nemohl vydržet. "A až nastoupí do Bradavic a ty půjdeš někam pracovat, budeš se za ním přemisťovat sem do Prasinek? " Jess mlčela.
"Sirius má pravdu, Jess. Z tebe se doopravdy už stane dospělá ženská, která bude pracovat, nebo aspoň studovat to, co chceš v budoucnu dělat. Kdežto Regulus bude v šestým ročníku v Bradavicích, pořád to bude jen student, kterej má do OVCE daleko. " připojila se k Siriusovi Lily.
"Já vim, vim, že to vypadá blbě. Taky, že to bude blbý. Jenže já ho mám fakt ráda a jestli už bude v pohodě a nebude mi nic dělat, tak mi přijde škoda rozcházet se s nim je proto, že on bude ještě v Bradavicích a já ne. " stála si Jess za svým.
"Tak hele, když mě poprvý rodiče zavřeli ve sklepě a mučili, taky sem si myslel, že sem si to možná zasloužil a že se to už nebude opakovat. Jenže, jak se říká, udělali to jednou, udělaj to znovu. Myslim, že by sis z toho měla vzít ponaučení. " ztlumil Sirius hlas, aby ho nikdo jinej neslyšel. Ostatní sice bedlivě sledovali průběh zápasu, ale stejně nehodlal riskovat, že se někdo dozví, co mu rodiče dělali.
"Jess, oni maj pravdu. " ozval se dokonce i Remus. To bylo vážně už co říct. Ten se nikdy tohohle tématu neúčastnil, nerad se motal do věcí, do kterých mu nic není. Jenže teď už to nemohl vydržet.
"Remusi, ty už taky? " povzdychla si Jessica.
"Promiň Jess, ale všichni víme, že ty máš na daleko lepší, než je Regulus. Už jen proto, jak pořád mluví o Voldemortovi. Když o něm furt básní, nemůže to bejt dobrej člověk. " vysvětloval Remus svůj postoj.
"Asi máš pravdu. " připustila Jess.
"Cože? " vyjekla Lily. "Na jeho radu dáš, ale když do tebe hučíme my, je to jak kdyby sme mluvili do dubu. "
"Protože Remus se do toho, na rozdíl od vás, nikdy nemíchal. " usmála se Jessica sladce. "A teď, jestli dovolíte, bych se ráda v klidu dívala na zápas. " otočila se ke hřišti.
"Komu vůbec fandíš? " ušklíbl se Sirius ironicky.
"Ha,ha, moc vtipný. " zakabonila se Jessica. "Sice chodím se Zmijozelákem, ale duší sem pořád v Nebelvíru. Je jasný, že chci, abysme vyhráli my. "
Po víc jak dvou hodinách hry byl stav skoro nerozhodný Nebelvír vedl jen o deset bodů. Záleželo jen, kdo chytí zlatonku. James ani Regulus zatím moc štěstí neměli. Regulus jí jednou zahlídl, jenže nebyl dost rychlej a než doletěl na to místo, zlatonka už byla zase pryč. Kdyby jí viděl James, měl by jí hned. Jenže dneska to štěstí ještě neměl.
"Dnešní zápas je velice napínavý. " nesl se tribunami hlas komentátorky. "Záleží jen na tom, kdo chytí zlatonku. Bude to nebelvírský kapitán James Potter nebo zmijozelský chytač Regulus Black? "
Bylo úplně cítit, že si většina studentů přeje, aby to byla ta první varianta. Jess i ostatní bedlivě sledovali Jamese, jak krouží vysoko nad zemí. Čekali, až uvidí náznak, že James něco vidí. Ale pořád se nic nedělo.
Najednou se všichni lekli. James si kroužil po hřišti a s očima na šťopkách hledal zlatonku. Odkudsi se na něj vyřítil potlouk a trefil ho přímo do ramene. Nebelvírský kapitán se zakymácel, byla to vážně šlupka. Lily vykřikla strach. James se chytil bolestivě za rameno. Vykloubený ho snad neměl, ale byl pěkně otřesenej.
"Zmijozelský odražeč právě vyslal přímou střelu na Jamese Pottera. Asi se bojí, že Zmijozel prohraje. Potter to ale statečně ustál a dál hledá zlatonku. Řeknu vám, nechtěla bych bejt na jeho místě, musí to fakt bolet. " komentovala situaci komentátorka.
"No tak, Jamesi. " mumlal Sirius. Chtěl, aby Nebelvír vyhrál a věděl, že James chce to samý. Byl to jeho poslední zápas, takže nemohl dopadnout jinak než dobře. Mimo jiný by asi nikdo z přátel nerozdejchal, kdyby zlatonku chytil Regulus.
Najednou se styl Jamesova letu změnil. Z pomalýho kroužení přešel k bleskovýmu letu.
"Zdá se, že James Potter konečně zahlédl zlatonku. Sice nevím kde, ale on s jistotou míří dolů k zemi. Těsně v patách mu je Regulus Black. Možná zlatonku nevidí, ale dělá to, co Potter. " hlásila komentátorka vzrušeně. Všichni na tribunách byli najednou na nohou. Koukali se na Jamesův střemhlavý let, hned pár stop nad ním byl Regulus.
"Pottere, ty dneska nevyhraješ! " křičel za Jamesem Regulus, aby ho vyvedl z míry. Moc platný mu to nebylo, protože James měl oči přilepený jen na malým zlatým míčku kousek nad zemí. Teď neexistovalo nic, co by ho mohlo rozhodit.
"Leť Jimmy, leť. " křičela Jessica, že jí málem praskly plíce. Všichni se po ní začali ohlížet, ale po jejím vzoru pár lidí taky povzbudivě křiklo na červenou šmouhu, kterou teď James byl.
"Bože, ať si neublíží. " vyšilovala Lily. James i Regulus letěli střemhlav dolů a nezpomalovali. Regulus začal pomalu Jamese dohánět, nikdy sice nebyl tak rychlej jako on, jenže Jamesovo zraněné rameno mu nedovolovalo už víc zrychlit.
Zbývalo už jen pár stop, James natáhl ruku s bolavým ramenem před sebe a zdravou se pevně držel koštěte. Už měl zlatonku nadosah, když do něj najednou Regulus vší silou nalítl. Pár studentů vyděšeně vykřiklo a ostatní nesouhlasně bučeli. Tohle byl jasnej faul.
James neudržel rovnováhu a spadl na zem. Byl naštěstí nad zemí necelý dva metry, takže si nijak neublížil. Jenže k jeho smůle spadl přímo na to bolavý rameno. Zkroutil se v návalu bolesti. Všichni koukali se zatajeným dechem.
Pak se nebelvírský chytač překulil na záda a vyzdvihl do vzduchu ruku, ve který třímal malý zlatý míček. Celé tribuny - kromě zmijozelský - propukly v jásot.
Jamesovi kamarádi se rychle sebrali a běželi za ním dolů. James se mezitím vyškrábal na nohy a vychutnával si nejspíš poslední aplaus v jeho životě.
"Není ti nic? " skočila na něj Lily a pevně ho objala.
"To bude dobrý. Jedno kouzlo na ošetřovně a budu v pohodě. " usmál se James na svojí holku a vášnivě jí políbil.
"Teda, řeknu ti, to bylo něco. Když tě dostal ten potlouk, bál sem se, že nedohraješ. Pěkně si mu nakopal prdel. Jen ten faul na konci byl od něj pěkně hnusnej. " poplácával Jamese Sirius po zádech.
"Už byl nasranej, věděl, že to nechytne, tak si to musel nějak vybít. " ušklíbl se James. Viděl, že jeho sestra stojí opodál.
"Doufám, žes fandila mě. " usmál se, když za ní přišel.
"Jasně, že jo. Byl si úžasnej. " ušklíbla se a krátce ho objala. Všimla si Reguluse stojícího kousek od nich. Držel koště a zíral na ně. Všichni se pak sešli dole na trávníku, aby se odehrál předávací ceremoniál. James dostal pohár, kterej si zasloužil.
"Pane Pottere, máme pro vás ještě něco. " usmála se madame Hoochová, která měla předávání a gratulace za učitelský sbor na starosti. "Vzhledem k vašim skvělým výkonům za všechny ty roky, a protože z Bradavic odcházíte, učitelský sbor se rozhodl darovat vám ocenění. " všichni začali nadšeně tleskat. Potřásla Jamesovi rukou a s úsměvem mu podala malý zlatý pohár s nápisem: James Potter, nejlepší chytač.
"Děkuju moc, moc to pro mě znamená. " usmál se James. Byl trochu dojatej. Nemohl uvěřit, že jeho kariéra chytače dneska pravděpodobně končí.
"Jsem na vás pyšná. Musím přiznat, že jste moje největší chlouba. Lepšího hráče jsem tady ještě asi nikdy neměla. " dodala profesorka létání šeptem jenom k Jamesovi.
"Tak, jde se slavit ne? " vykřikl Sirius a celý Nebelvír propukl v hlasitý jásot. Sirius uměl zařizovat skvělý oslavy k vítězství. Bylo jim líto, že odcházejí. Nebelvírské famfpálové družstvo přijde o nejlepšího hráče za posledních několik desítek let a celej Nebelvír přijde o Siriuse Blacka - vyhlášenýho pořadatele večírků.
Potom se vydali do hradu. James si nesl trofej, kterou si zasloužil a druhou rukou se držel s Lily. Koště mu nesl Sirius. Teď už je čekala jen skvělá oslava. Bude bouřlivější, než kdy jindy.
"Dojdu si na ošetřovnu s tím ramenem. " informoval ostatní James, když došli do hradu. "Za chvíli sem na oslavě. " odpojil se od nich.
Bylo to už skoro půl hodiny, co byl James na ošetřovně. Jess přepadl divný pocit. Těch zranění bylo dneska trochu víc, takže je možný, že se na něj ještě nedostala řada. Jenže se cejtila tak nějak divně. Jako by se něco stalo. Byli s Jamesem dvojčata a říká se, že dvojčata poznají, když se tomu druhýmu něco stalo.
Pak si vzpomněla, jak jim James říkal, že mu Regulus vyhrožoval, potom co ho James zmlátil. Vylítla z křesla jak namydlenej blesk a běžela za ostatníma.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 13. srpna 2011 v 16:42 | Reagovat

Tak to bylo supr! Už moc se těším na pokráčko

2 hplovehp hplovehp | Web | 13. srpna 2011 v 21:06 | Reagovat

P-O-K-R-A-Č-O-V-A-T! Jestli Regulus udělal něco Jimmymu, tak si ho vyhledám (vím, že je to vymyšlená postava, ale to mi v tom nezabrání!) a nakopnu ho do jeho nechutný celulitidou pokrytý zmijácký zadnice! Tak mě napadá... mají vlastně zmije, myslím jako hadi, nějakou zadnici... no... nechme to být. Jinak atmosféra zápasu mě do sebe vtáhla, pwerfektně napsané. A být Jess a zjistit, že ten hnusnej hajzl (čtěte Regulus) něco udělal mýmu bráškovi, pošlu ho doprdele i s rodičema a tím červenookým, plešatým, albinistickým kreténem (čti Voldemortem)!

3 Koki Koki | 14. srpna 2011 v 12:05 | Reagovat

[2]: Hele kdo pak se to vrátil. Tak s tim snad nejde než jen souhlasit. My jeden den nejde internet a ty už si tu píšeš takovýhle supr komentáře. :-D

4 hplovehp hplovehp | Web | 14. srpna 2011 v 14:17 | Reagovat

:-D Já vím, kdy se objevit! :-D

5 Maeve Maeve | 16. srpna 2011 v 14:21 | Reagovat

[2]: Taky se připojuju! Nejde než souhlasit;) Regulusi, těš se! Protože na tebe já si někde počkám a jednu ti vrazim!

6 Vendy Vendy | 16. srpna 2011 v 20:26 | Reagovat

tak jsem konečně dohnala i potterovi, ty jo zhltla jsem to všechno za včerejší večer a teď čekat na další kapitolu?? no to je trest boží. urychleně další kapitolu, nejlíp tak 3 naráz ať vim jak to všechno dopadne:D

7 hplovehp hplovehp | Web | 17. srpna 2011 v 9:48 | Reagovat

Hele, to by byla prča, kdyby se všichni, myslím jako Jessica, Sirius, Lilly a Remus vydali na trestnou výpravu proti Regulusovi. By chlapec asi nepřežil! :-D
A jestli něco udělal Jamesovi a Jessica mu odpustí, tak už se na ni fakt natvu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama