Everybody should have his own world...

31.kapitola - Oko za oko...

8. srpna 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Jak jsem slíbila, dodávám kapitolu k Potterovým s.r.o. Blížíme se ke konci dámy a pánové, takže by se to konečně mělo nějak rozmotat. No sama ještě nevim, jak to všechno dopadne a jak to ukončím :-D Ale snad na to co nejdřív přijdu, to by jinak bylo docela blbý. Nezbejvá mi nic jinýho, než vám popřát hezký počtení a připomenout, že příště je na řadě zase Elita Bradavic. Předem děkuju za komentáře…Vaše Maggdinka♥
PS: V nejbližší době se pokusím dodat informace o povídce, která nastoupí po Potterových. Mám dva nápady, takže je oba předložím a vy si můžete vybrat, co by vám vyhovovalo víc. Zatím jsou ale Potterovi pořád na scéně, takže o nic nejde :-)Oko za oko…

"Ježiši, já sem tak nervózní. " vyšilovala Lily. Stáli před Velkou síní a čekali, až otevřou dveře, aby mohli studenti sedmých ročníků začít skládat první zkoušku z OVCE - dneska z lektvarů.
"Neboj, ty to zvládneš. " objal jí James konejšivě. "Všichni to zvládnem. " dodal, aby uklidnil i ostatní a sám sebe. Dopoledne obývali velkou síň páťáci při zkouškách NKÚ a odpoledne zase sedmáci s OVCE.
"Hele, zvládli sme NKÚ před dvěma rokama. Na ty sme se skoro neučili, pořád sme chodili jen někam chlastat, tak proč bysme neměli dát OVCE, na který sme se měsíc šrotili jak blázni? " mávl Sirius rukou, ten jedinej byl snad pořád nad věcí.
Za čtvrt hodiny je konečně pustili dovnitř. Všichni se usadili k odděleným stolkům, které od sebe byly dostatečně daleko, aby se nedalo opisovat.
Jess si sedla a zírala na čistý pergamen před sebou. Nemohla se vůbec soustředit a přišlo jí, že má v hlavě úplně vymetýno. Poslední dobou se nedokázala vůbec soustředit na učení. S Regulusem a s ní to šlo z kopce. Choval se k ní hrozně. Už s ním ani nechtěla bejt, jenže se bála dát mu kopačky. Bála se, že jí něco udělá, když se s ním rozejde. Vůbec si nevěděla rady. Nechtěla do toho zatahovat nikoho, hlavně ne Siriuse a bráchu.
Profesor Křiklan zahájil začátek zkoušky a otočil obrovské přesýpací hodiny, které měřili čas.
-------------------------
"Konečně je po zkouškách! " radoval se James. Dnes odpoledne složili poslední praktickou zkoušku z Obrany proti černé magii a teď šli k jezeru. Chtěli si užít poslední dva týdny v Bradavicích, dokud nadobro neodjedou. Dneska bylo tropický vedro, takže koupání v jezeře vyhrálo na plný čáře.
"Jo, teď už se jen válet a užívat poslední dny tady. " usmála se Lily. Došli na břeh jezera, roztáhli deky a svlékli se do plavek.
"Je to divný, že odjíždíme. " rozesmutněla se Jessica.
"To mi povídej. Vůbec si nedokážu představit, že už se sem nikdy nevrátíme. " přidala se k jejímu truchlení Lily chápavě.
"Ale no tak, vy mluvíte, jako kdyby sme umírali. Teprve teď se nám otevíraj dveře do toho pravýho života. " povzbuzoval je optimisticky Sirius.
"Tobě není ani trochu líto, že už se sem nevrátíš? " zírala Lily nevěřícně. "Nevíme, co nás v tom pravým životě čeká. Co budeme dělat? Jak budeme pokračovat? "
"Vim, kdo tam na nás čeká. " vložila se do toho Jess. "Lord Voldemort a jeho Smrtijedi. " podívala se po všech dramaticky.
"Vy to zveličujete. Teď se o něm furt píše, za rok o něm neuslyšíme. " mávl rukou Jimmy.
"Možná, ale kolika lidem za ten rok zničí život? " odsekla jeho sestra. "Tohle je teprve začátek. Bude hůř, věř mi. " dodala. Všichni chvíli mlčky seděli a koukali do prázdna. Přemýšleli o tom, co je čeká za Bradavickými pozemky.
"Ale no tak, máme po zkouškám, musíme si poslední dva tejdny tady užít. Takže žádný blbý témata jako Voldemort a podobně. " utnul po chvíli Sirius ticho.
"Pojďte holky, jdem do vody. " popíchl je James.
"Běžte napřed, my tam přijdem za chvíli. " poslala je Lily pryč, aby mohla zůstat s Jessicou chvíli o samotě.
"Tak, jak to plánuješ s Regulusem? " otočila se Lily na Jess, když byli kluci z doslechu a plavali k pravýmu břehu. "Teď o prázdninách to nebude tak složitý, můžeš se za ním kdykoliv přemístit, ale co potom? Až od září nastoupí do školy? "
"Já myslim, že tohle řešit nemusim. " odpověděla Jess prostě a dál to nerozváděla.
"Jak to myslíš? Vy ste se rozešli? " vykulila Lily oči.
"Ne. Aspoň ne zatím. " uváděla to Jessica na pravou míru. "Poslední dobou z něj jde vážně strach. Bojim se, že ho jeho rodina a kolej nadobro strhly na špatnou stranu. Mluví o Voldemortovi, jako by to byl bůh. Děsí mě. "
"Zlato, to mě mrzí. " soucítila s ní zrzka. "Tak se s ním rozejdi. Teď je na to ideální doba. "
"Nevím, jestli to půjde. Myslim, že ta láska, která tam možná chvíli byla, už nadobro vyprchala. Jenže se bojim, jen tak za ním přijít a říct mu sbohem. "
"Tak něco řekni Siriusovi, nebo Jamesovi. Oni ti pomůžou. Jestli z něj máš třeba strach, vezmi si je na pomoc. " radila Lily.
"Ne, je dva do toho zatahovat nebudu. Vyřešim si to sama. " zamítla to Jess razantně. "Když to neudělám teď, tak o prázdninách. Přestanu se s ním vídat. Neví, kde bydlim, takže si mě nenajde. Postupně to vyšumí, on na mě zapomene a bude dobře. Vim, že takovejhle rozchod je ubohej, jenže mě nic jinýho nenapadá. "
"Neměla bys bejt s někym, koho se bojíš. " vrtěla Lily hlavou. "Já pořád řikala, že je divnej a zlej. Jestli chceš, počíhám si na něj a dám mu přes hubu tak, že tolik nedostal nikdy ani od Siriuse. " nabídla se s úšklebkem.
"Díky, to zvládnu. Ale tvoji nabídku beru na vědomí, když budu potřebovat, řeknu ti. " zasmála se Jessica. Lily byla fakt skvělá kámoška. Naráz se obě rozběhly do vody a plavaly za klukama.
Snad hodinu blbli ve vodě. Ani na chvíli nevylezli na břeh. Sirius Jessicu málem utopil, když jí skočil na hlavu a Lily si zase málem zlomila nohu, když hráli kohoutí zápasy a ona seděla Jamesovi na ramenou. Když jí Jessica, která seděla na Siriovi, shodila, měla nohu zaklíněnou v Jamesovým podpaží, takže byl jen zázrak, že si nic neudělala. Po dlouhý době spolu zase všichni čtyři strávili super příjemnej den. Bez hádek a dramat. A Jessica byla ráda, že taky bez Reguluse.
Po hodině konečně vylezli ven. Byli už úplně vymáchaný a kůže se jim začínala scvrkávat. Holky se chtěly trochu nahřát a chytit bronz.
Leželi jen tak vyvalený na sluníčku a užívali si paprsky. Celou dobu, co se učili na OVCE, byli zavřený na hradě, takže tepla si letos ještě vůbec neužili.
"Co to máš na noze? " píchl James Jessicu do velký modřiny na stehni.
"Au! " vyjekla bolestí. "To nic, jen sem spadla. " zamlouvala to.
"Jak si mohla spadnout na stehno? " díval se na ní skepticky.
"On to udělal zase? " vyjel na Jess Sirius. Věděl, odkud vítr fouká.
"Kdo, udělal co? " vložila se do toho Lily. O tom, jak se Regulus zachoval k Jess věděl jenom Sirius.
"Říkala jsi, že ti dal jednu facku! A že jestli ti ublíží znovu, opustíš ho! " ignoroval Sirius Jamese i Lily a soustředil se jen na Jessicu a její modřinu.
"A tys mi říkal, že se do toho nebudeš plíst a že nic neřekneš a teď to tady hulákáš na celý pozemky! " nedala si to Jess líbit.
"Promiň, že se starám. " urazil se Sirius a odvrátil se.
"Moment. " ozval se James po chvíli. "Vy tady mluvíte o Regulusovi? "
"Jo, před pár tejdnama vrazil Jessice facku. Chvíli na něj byla naštvaná, ale pak se k sobě vrátili. Prej se dušoval, že už nikdy nic podobnýho neudělá a teď vidim to jelito na noze. " odsekl Sirius, když viděl, že Jessica se rozhodně k odpovědi nemá.
"On tě mlátí? " vyzvídal James, a když se od něj Jess odvrátila, popadl jí za obličej a obrátil jí k sobě.
"Bylo to jen párkrát. Naštvala sem ho a zasloužila sem si to. " přiznala Jess neochotně.
"Cože? " vyletěl James málem z kůže. "Zasloužila? Žádná holka si nezaslouží, aby jí kluk mlátil. "
"Rozejdi se s nim. " štěkl Sirius. Věděl, že po dobrým to s Jessicou prostě nepůjde.
"Chápeš, že nemůžu? On mi něco udělá, když ho opustim. Takovým jako je on se neřiká prostě jen sbohem. " vykřikla Jessica hystericky a rozbrečela se. Bylo toho na ní poslední dobou moc, prostě už to v sobě nedokázala dusit a zvedla stavidla.
"Já ho zabiju. " zvedl se James, natáhl přes sebe triko a kráčel rázně k hradu. "Já toho hajzla mizernýho vážně zabiju! " vrčel, když jim mizel z očí.
"Jimmy, neblbni! " zvedla se Jess a křičela za bratrem. Chtěla se za ním rozeběhnout, ale věděla, že ať už má v úmyslu cokoliv, nezastavila by ho. Zůstala stát bezmocně na místě a nechala Lily, aby jí konejšivě objala. Sirius se pro jistotu rozeběhl za Jamesem, věděl, že když se naštve, nezná se.
*
"Jak dlouho tady ještě hodláš stát a čekat na něj? " informoval se Sirius. Stáli už půl hodiny s Jamesem u vchodu do sklepení. James tady čekal na Reguluse, aby si ho mohl pořádně podat za to, co dělá jeho sestřičce.
"Už začíná večeře, takže každou chvíli musí jít. " odpověděl James s kamenným výrazem a ani se nehnul.
"Co když půjde s tlupou těch jeho kamarádíčků? " koukal na něj Sirius skepticky. Věděl, že James není žádnej posera. Kouzlit uměl víc než skvěle a fyzicky se taky poprat uměl, jenže kdyby s Regulusem šlo dalších pět Zmijozeláků, nebylo by to moc příjemný. I když oni dva by se jim dokázali hravě ubránit a ještě jim nakopat zadky.
"To mě nezajímá. Pokud to bude potřeba, vyřídim je všechny a Reguluse si nechám na konec a pořádně si ho vychutnám. " zavrčel James.
"Hele, nejradši bych taky Regulusovi jednu napálil. Jenže sem slíbil Jess, že se do toho nebudu míchat, dokud mě ona sama nepoprosí. Navíc, nechce se mi tady čekat další hodinu, jestli náhodou půjde sám na večeři. Takže já du do Velký síně. Uvidíme se tam. " utnul to Sirius. Už ho to tady vážně nebavilo. Je na čase, aby dal Regulusovi i někdo jinej, než pořád jen on. James se na to hodí skvěle. Má ještě víc síly než Sirius, takže si to ten hajzl pěkně vyžere. Odkráčel a nechal tam Jamese samotnýho.
James nemusel čekat dlouho. Hned pět minut po tom, co odešel Sirius se Regulus konečně vynořil v temný chodbě. James hned podle obrysu poznal, že je to on, protože přesně takhle vypadal v přítmí i Sirius. Šel sám.
"Tak tady seš. " zavrčel James, vystartoval po něm, chytil ho pod krkem a přimáčkl ho ke zdi. Rozzuřeně mu funěl do obličeje.
"Co si to dovoluješ? " zasýpal Regulus, kterýmu pomalu docházel kyslík.
"Já? Co si dovoluješ ty k mojí sestře! " zabručel James. Pustil jeho krk, chytil ho za rameno a vrazil mu pěstí přímo do tváře. Regulus se zakymácel, ale nespadl. James měl tvrdší pěsti, než Sirius.
"Ona ti něco řekla? " zíral Regulus a vyplivl na zem cákanec krve, kterej měl v puse.
"Nemusí nic řikat, je to moje sestra. Nejsem blbej, abych si nevšiml tý velký modřiny co má na stehni. " rozkřikl se Potter a ubalil mu další.
"Když ti nic neřekla, tak s tim evidentně nemá problém. " funěl Regulus.
"Děláš si prdel? " zařval James na celou chodbu. "Ona je vyděšená! Bojí se. Z fleku by se na tebe vysrala, jenže se bojí, že jí něco uděláš. Nejseš nic jinýho než obyčejnej parchant. Shniješ v pekle, i s těma svejma kamarádíčkama, co lezete do zadku Voldemortovi. "
"Neurážej tady Pána Zla, ani moje kamarády. Nebude to dlouho trvat a Lord Voldemort ovládne celou Británii. Vy, kdo se mu postavíte na odpor, dopadnete špatně, Pottere. Ty, Evansová, můj bratr, i Jessica. Je čas, abyste si zachránili kůži. " Regulusovi se úplně blýskalo v očích, když takhle mluvit. James tam zahlídl dokonce i náznak fanatismu.
"Takhle přede mnou vůbec nemluv. My nejsme takový srabi jako vy zmije. Radši se mu postavim a budu trpět, než abych se k němu přidal a pomáhal mu ničit rodiny a zabíjet lidi. " šťouchl ho James do ramene.
"Tak to je dobře, že seš připravenej trpět. " ušklíbl se Regulus. Bylo v tom cosi démonickýho.
"Zajímavý, zrovna sem ti chtěl říct úplně to samý. " zavrčel James, rozmáchl se a tentokrát se trefil přímo do oko. K týhle ráně přidal ještě další dvě.
"Nebudeš si zahrávat s mojí sestřičkou. Protože to znamená, že si zahráváš i se mnou a věř mi, že pokud jí nenecháš na pokoji, nebudu tak milej jako teď. " funěl mezi ránama, který Regulusovi uštědřoval.
"Mám se s ní podle tebe rozejít? " zasýpal Regulus, když se vzpamatoval z těch ran.
"To bych prosil! " zasyčel James.
"Dokud mi to neřekne sama, tak s ní zůstanu. " ušklíbl se Regulus. "Žádný posly neberu. Ty i Sirius ste mi u prdele, ať mi řekne ona sama narovinu, že se mnou bejt nechce. "
"Fajn. " pokrčil James rameny. "Ale pokud jí ještě něco uděláš, tvrdě za to zaplatíš. "
"Tebe já se nebojim. " vztyčil mladý Black bradu.
"To bys ale měl. " odsekl James úsečně, a aby se mu pořádně ulevilo, uštědřil pár dalších ran Regulusovi navíc. Ten se po chvíli sesunul podél zdi na zem. Byl už docela vyřízenej. James měl vážně páru, přece jen to byl skvělej sportovec.
"Tohle bylo jen varování. " ukončil James rozhovor a dal se k odchodu na večeři.
"Budeš toho litovat. " křikl za ním Regulus. "Bejt tebou bych po setmění nevycházel z koleje sám, protože by se ti mohlo něco stát. "
"Už se třesu strachy. " odfrkl si opovrližlivě James, když se ještě naposledy otočila na Reguluse, kterej pořád ještě seděl na zemi. Pak se otočil a bez dalšího slova vyrazil na večeři s dobrým pocitem, že ochránil svojí sestřičku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 8. srpna 2011 v 10:37 | Reagovat

Ty vole. Fakt skvělá kapitola. Nechápu jak někdo může bejt takovej bastard jako Regulus. Dobře mu tak že mu Jaems rozbil hubu. Na to jsem se tak těšila i když jsem to čekala od Siriuse. Jess se fakt musela bát když řekla že si to zasloužila. Už aby bylo pokračování. Doufám že to ukončíš dobře a Jess se Siriusem dáš zase dohromady. :-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 13. srpna 2011 v 20:21 | Reagovat

Být Jamesem, z Reguluse je mastnej flek. Když nědo ubližuje lidem co mám ráda, tak se neznám!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama