Everybody should have his own world...

30.kapitola - Blázni zamilovaný

4. srpna 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další kapitola Potterových s.r.o. je tu. Minule jste poznali Reguluse z té stinné stránky, jak uctívá Voldemorta, miluje rodiče a je v nějakých situacích trochu hrubý. Co se stane dalšího? Dostojí Sirius svému slibu, že rozbije Regulusovi hubu, pokud nějak ublíží Jessice? To všechno se dočtete. Komentáře od vás si přečtu, až přijedu, takže mě nezklamte a pořádně se snažte. Budu o to víc potěšená a budu mít větší chuť do psaní, až přijedu z chaty. Užijte si to…Vaše Maggdinka♥Blázni zamilovaný

Jess seděla dole ve společence a četla si v učebnici lektvarů. Opakovala si, co všechno ještě umí a co ne, to se doučovala. OVCE začínaly už za měsíc. James a Lily byli zase někde na rande. Remus a Peter byli nahoře v pokoji a Sirius byl kdesi pryč. Myslela, že je zase se Stacy. Ještě nevěděla, že se rozešli.
"Co ty tady tak sama? " ozvalo se nad ní.
"Já se lekla. " vydechla. "Co tady děláš? Myslela sem, že seš na rande. " skepticky si Siriuse prohlížela.
"No, vlastně v dohledný době asi moc rande nebude. " ošil se a přisedl si k ní.
"Stalo se něco? "
"Rozešel sem se se Stacy. "
"Cože? " vykulila Jess oči.
"Už nám to delší dobu neklapalo. Asi to nebyla tak velká láska, jak sem si myslel. Pořád sme se hádali. " vysvětloval. "Asi by nebylo špatný si dát na nějakou dobu pauzu. Tady v Bradavicích už si nic začínat nechci. Za dva měsíce odtud vypadneme, takže o nic nejde. "
"Tomu se mi ani nechce věřit, že bys konečně dospěl? " zasmála se Jessica.
"Věř tomu nebo ne, ale i já se můžu změnit. Ty holky tady v Bradavicích už mě nezajímaj. Teď sou OVCE tak budu jednou dělat, že se učim a pak prostě odjedem na dobro a budu moct začít s čistym štítem. " Jess nevěřila vlastním uším. Když Siriuse pozorovala, vážně se jí zdálo, že za tu dobu dospěl.
"Mimochodem, co se včera stalo? " zkoumal Sirius Jess. Bylo to včera, jak se vrátila z toho nepovedenýho rande s Regulusem a proběhla kolem nich do pokoje.
"Nic. " odpověděla Jessica úsečně a dala tim jasně najevo, že o tom nechce mluvit.
"On ti nějak ublížil. " nebyla to otázka ale konstatování. Sirius znal očividně Jess i svýho bratra dobře.
"Nechci o tom mluvit, jasný? " snažila se Jess převíst řeč jinam. Sirius si jí prohlížel. Tvář měla trochu zarudlou, bála se, že pozná, co jí Regulus udělal. Rozhodně nestála o to, aby Sirius běžel za Regulusem a zmlátil ho za jednu blbou facku.
"Hele, já sem tomu bastardovi řekl, že pokud ti nějak ublíží, tak ho zabiju. Je mi jedno, jestli fyzicky nebo psychicky, ale s tebou si nikdo zahrávat nebude. Stačí slovo a jdu si ho podat. " dušoval se Sirius.
"Najednou si hraješ na hrdinu co? Když si mě podváděl se Stacy, tak ti bylo jedno, že mi ubližuješ. Teď, když chodim s tvým bráchou, kterýho nesnášíš, tak seš hroznej ochránce. " rozkřikla se Jessica naštvaně. Štvalo jí, že na ní Sirius dává furt pozor jak na malou holku.
"Protože sem byl debil. Lituju toho, jasný? " vykřikl Sirius. "Je mi líto, že sem ublížil jediný holce, kterou sem měl kdy opravdu rád! " Jessica na něj zaraženě koukala, tohle ještě nikdy neřekl a jí to zaskočilo. "Já vim, jaká je moje rodina a jakej je můj bratr. Vim, že ty mi nevěříš, ale nerad bych, abys někdy poznala, jakej umí bejt hajzl. To si nezasloužíš. Mrzí mě to všechno. Strašně se sžírám tim pocitem viny, že kdybych se s tebou nikdy nerozešel, neběžela bys za Regulusem! Kdybych s tebou zůstal, sme spolu a ty by ses nikdy nedostala do tohohle průseru. " křičel a přerývaně dejchal. Lidi ve společence se po nich začali ohlížet.
"Tak hele, Regulus mi nikdy neudělal nic zlýho. " bránila svýho kluka Jessica, když se vzpamatovala z toho, co jí právě Sirius řekl.
"Říkej mi, co chceš, ale já nejsem kretén! " utrhl se na ní. "Vidim tu tvojí tvář a věř mi, že nenajdeš většího experta na modřiny a monokly. Takže poznám, že ti ten debil ublížil. Jenže ty očividně nestojíš o to, abych tě chránil. Takže nepůjdu a nerozmlátim mu hubu. Udělám to, až mě o to poprosíš, nebo uvidim, že to chceš. Teď se ho pořád jen zastáváš. Asi ti musí udělat něco strašnýho, abys pochopila, co je zač. A moc mě mrzí, že si tim akorát sama ublížíš. " dokončil svůj proslov.
"Nic se neděje. " opakovala Jessica. Ani pořádně nevěděla, proč se Reguluse zastává. Byla na něj pořád naštvaná, ale zároveň nechtěla, aby to mezi nima Sirius pokazil.
"Tak přemejšlej nad tim, jakej je Regulus kretén a přeju dobrou noc. " dodal Sirius už potichu. Zvedl se z křesla a vyběhl nahoru do pokoje. Jess tam zase zůstala sedět sama se svejma myšlenkama o bratrech Blackových.
----------------------------------
Regulus poslal Jess po někom několik omluvných dopisů. Byla na něj naštvaná a nehodlala se k němu jen tak vrátit. Nerozešli se, ale chtěla, aby si uvědomil, že udělal blbost a chtěla, aby toho pořádně litoval. Musí si jí začít vážit.
V posledním dopise jí Regulus prosil, ať mu odpustí a ať se s ním sejde v pátek na břehu jezera. Chtěl se jí omluvit. Jessicu to konečně obměkčilo. Přece jen už tejden se neviděli, dala mu to pořádně sežrat a on si snad uvědomil, co udělal.
"Díky, žes přišla. " vyskočil nadšeně ze země, když se konečně objevila u jezera, jak jí prosil. Nebylo to poprvý, ale ona nikdy nepřišla. Seděl tady vždycky a čekal, přišla až teď.
"Hodně sem se rozmejšlela, než sem to udělala. " řekla s kamennou tváří Jess.
"Moc se ti omlouvám, zlato. Přehnal sem to. Nikdy sem ti nechtěl ublížit, věř mi. Prostě sem se v tu chvíli vytočil a neudržel sem se. " začal rychle mluvit, bál se, že se otočí a zase odejde.
"To má bejt omluva? " nadzvedla skepticky obočí. "Máš svůj vztek ovládat. V životě není vždycky všechno podle tebe. Rodiče tě možná naučili, že můžeš mít všechno, co chceš, jenže takhle to nechodí. Lidi se prostě občas nepohodnou, ale to hned není důvod, abys zmlátil holku! "
"Já vim, promiň. Vážně toho lituju. Já jen nemám rád, když někdo o mojí rodině mluví hnusně. " omlouval se.
"S tim by ses měl smířit. Sám mluvíš hnusně o Siriusovi a to je taky tvoje rodina. " odsekla.
"To je něco jinýho. On už není moje rodina! " rozkřikl se. Jess se trochu lekla, už se zase vytáčel a začal z něj jít strach, jako tenkrát večer.
"Smiř se s tim. Mě tvoji rodiče, ani jejich známí nejsou sympatický. Tebe mám ráda, ale to neznamená, že musim k vašim chodit každej víkend na oběd. Náš vztah je jen mezi náma, takže o nic nejde. Moje rodiče by ti zas připadali asi moc mudlovský a mírumilovný, taky by to nebylo podle tvýho gusta. Jenže já tě netahám domů a nezvu na oběd. " nedala se Jessica. Ať jí klidně znova vrazí, ale chtěla mu říct všechno, co měla na srdci. Jestli na ní ještě jednou násilně sáhne, rozejde se s nim.
"Tak promiň, že sem chtěl, aby tě rodiče poznali, protože tě mám rád. " urazil se.
"Prosimtě, nevykládej mi takový pohádky. Já nejsem malá a blbá holka. " povzdychla si. "Řekněme si na rovinu, žes mě tam vzal jen, aby ses chlubil, protože přesně takový typy holek se vašim líběj. Navíc pocházim z jedný z nejstarších rodin, takže si je chtěl oblbnout mojí modrou krví. " pustila se do něj nemilosrdně.
"Tak to vůbec nebylo. " bránil se Regulus.
"Jo, máš pravdu. " přitakala. Na chvíli Regulus myslel, že je po všem. "Hlavní důvod, proč si to udělal, byl, žes věděl, že naštveš Siriuse. Věděl si, že se nikdy nesmíří s tim, že mě vezmeš k vám domů. Po tom všem co mu vaši prováděli a ty mě tam na truc dotáhneš. Asi si nepočítal s tim, že překoná svůj odpor a přijde tam kvůli mně. "
"Přiznávám, že to možná trochu kvůli bratrovi bylo. " prskl Regulus naštvaně. "Prostě sem ho chtěl naštvat jasný? "
"To je tak ubohý. " Jessica byla znechucená.
"Chtěl sem, aby si uvědomil, že už nepatříš jemu, ale mě. A aby sis to uvědomila i ty sama, protože mi občas přijde, že místo mě vidíš Siriuse. Nevim, jestli tě tak oblbnul a já teď pikám a sem jen náhrada, protože si vybral jinou. " nehodlal ani Regulus šetřit jí. To zabolelo, když ty slova Jess slyšela od něj, uvědomila si, že má vlastně z části asi pravdu. Hodněkrát, když byla s ním si vzpomněla na Siriuse. Jak moc si jsou podobní, jak stejně líbá a hladí. A to nebylo dobře.
"Já nepatřim jemu ani tobě. Nejsem ničí majetek, jasný? Tak o mě nemluv, jako o kusu nábytku. " řekla, teď už potichu. Štvalo jí, že si jí někdo furt přivlastňuje a že někomu pořád jenom "patří".
"To bych si nikdy nemyslel. Ty seš chytrá a krásná holka. Nikdy tě nikdo neoblafne. To se mi líbí. Jak bych si mohl myslet, že seš můj majetek? " přizpůsobil Regulus tón jejímu hlasu, aby viděla, že už je taky klidnej a hlavně že se ho nemusí bát. Cítil, jak je odtažitá a chladnější, než dřív. Věděl, že za to může ta facka a sám by si za to nejradši dal přes hubu.
"Nevim, občas mi přijde, že se mnou zacházíš, jako se svým majetkem. " podívala se na něj Jess chladně.
"Moc se ti omlouvám, sem blbec. Nikdy mi na nikom tak nezáleželo, jako teď na tobě a nevim, jak se v takovejch situacích chovat. " zkoušel to dál. Omluvy nebyly zrovna jeho silná stránka.
"No, mlácením se láska neprojevuje, to ví každý malý dítě. "
"Nikdy se to opakovat nebude, slibuju. Když mi dáš další šanci, tak slibuju, že tě budu na rukou nosit. Nebudu se s tebou bavit o rodičích ani o dalších věcech, který nemáš ráda. " dušoval se Regulus.
"Hlavně přede mnou nemluv o Voldemortovi. " zabručela nepříjemně. Tohle téma nesnášela ze všeho nejvíc, to se radši bude bavit o jeho rodičích než o černokněžníkovi, kterej způsobuje jinejm lidem akorát bolest a trápení.
"Dobře. " přitakal. Cítil, že už Jess obměkčuje, nebyla tak nepříjemná, jako na začátku, když přišla.
"Facku si mi ale dal poprvý a naposled. Ještě jednou mi nějak ublížíš a opustím tě. Nejsem žádnej fackovací panák. " určovala si Jessica podmínky.
"To ti slibuju. " usmál se Regulus.
"Mimochodem, Sirius to poznal. " změnila Jess trochu téma, aby se už nehádali.
"Tys mu něco řekla? " vyklulil Regulus oči. Ze svýho bratra měl občas strach a nepotřeboval, aby si na něj zas ve tmě někde počíhal.
"Říkám, že to poznal. On není blbej. " opravila ho Jessica. "Ale neboj, zmlátit tě nehodlá. Řekl, že dokud ho o to nepoprosim, nebo neuvidí, že chci, aby tě zmlátil, tak se do toho míchat nebude. "
"To se mu moc nepodobá. "
"Poslední dobou se mu nepodobá hodně věcí. Je jinej než dřív. " pokrčila Jess rameny.
"Nepůjdem se projít? " nadhodil Regulus, aby odlehčil situaci. Chtěl si Jessicu co nejdřív usmířit, nechtěl, aby se hádali a byli na sebe jak psi. Záleželo mu na ní.
"Jo, jasně, proč ne. " pokrčila Jess rameny a rozešla se podél břehu jezera. Regulus kráčel vedle ní a po pár metrech jí chytil za ruku.
"Bude chvíli trvat, než ti začnu zase věřit, to snad chápeš ne? " podívala se na něj.
"Myslim, že víc než dost. " usmál se. Bylo mu jedno, že je Jessica odtažitější. Bude dělat všechno pro to, aby mu zase začala věřit a aby to mezi nima bylo ještě lepší než dřív.
*
Když se Jess vrátila toho večera do společenky, bylo tady plno sedmáků, kteří se každej den učili na OVCE. Přisedla si ke stolu, kde seděli její kamarádi a brácha. Sirius si jí zkoumavě prohlížel. Byla na tom podstatně líp, než v předchozích dnech, zajímalo ho, jak to mezi ní a jeho bratrem dopadlo.
"Tak co, jak to jde? " nadhodil Sirius, aby to vypadalo nenápadně. Nechtěl o tom hlavně mluvit před Jamesem a Lily, protože by se vyptávali a James by se rozzuřil, kdyby zjistil, že Regulus ublížil Jess.
"Jo, všechno je v pohodě. " usmála se Jessica.
"Cože? " řekl pomalu a nevěřícně. Tak ten parchant jí zmlátí a ona si z toho nic nedělá a klidně se k němu vrátí.
"Jo, vyříkali sme si to a je to dobrý. " ujišťovala ho Jessica, ne že by mu do toho něco bylo.
"Já nevěřim svým uším. " zavrtěl hlavou. Naklonil se k ní a šeptal, aby ho nikdo neslyšel. "Tak on se k tobě chová hrubě, zmlátí tě a ty si po tejdnu přijdeš a všechno je zase fajn?
"Tak hele, omluvil se a jasně sem mu řekla, že jestli se to ještě někdy stane, hodim na něj bobek a opustim ho. " zastávala se Jessica Reguluse.
"Nerad ti kazim iluze, Jess, ale věř mi, že tohle rozhodně nebylo naposledy. " pošeptal jí varovně.
"Dokážu se o sebe postarat sama, tak neměj pořád péči. " odsekla naštvaně. Zvedla se a šla trucovat nahoru. Nechápala, co se pořád Sirius tak zajímá. Je to přece jenom mezi ní a Regulusem. Ona mu věří, ví, že už se to opakovat nebude.
Sirius zůstal a nechápal vůbec nic. Přemejšlel, co se to děje. Napadlo ho dokonce, že Regulus Jess nějak uhranul. Znal jí už od prváku a ona byla vždycky od rány. Byla poslední z holek který znal, která by si nechala líbit násilí. Změnila se k nepoznání a to se mu ani trochu nelíbilo. Pomalu ztrácela sebeúctu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 4. srpna 2011 v 10:10 | Reagovat

Skvělá kapitola. I když jsem doufala že Regulus dostane od Siriuse pořádně přes hubu a Jess se s nim rozejde. Ale to asi až příště. Stejně se divim že mu to Jess odpustila. Navíc zněj kouká budoucí smrtijed. To mě někdo jednu vrazit tak se neznám. Už se těšim na pokračování. Je to fakt zajímavý a napínavý.

2 hplovehp hplovehp | Web | 4. srpna 2011 v 11:24 | Reagovat

Kdyby mi můj kluk něco takovýho udělal, okamžitě by u mě skončil. Regulus je pěknej idiot, a já si myslím, že by Jess měla být se Siriusem. A se Siriusem souhlasím, Jess působila jako silná, sebevědomá holka, a teď si tohleto klidně nechá líbit. Takže Regulus fůůůj a Sirius+Jess=FOREVER TOGETHER,<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama