Everybody should have his own world...

29.kapitola - Samý problémy

30. července 2011 v 10:41 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Již tradičně po Elitě Bradavic jsou zase na řadě Potterovi s.r.o. Ještě dost kapitol bude, ale upozorňuju, že se chýlím ke konci. V Bradavicích je už taky začátek května a já budu v jejich červnu končit + potom ještě samozřejmě epilog. Už mám trochu dva další nápady na další povídku potom. Ty vám sem časem dám, abyste si to mohli odhlasovat a vybrat si, co po Potterových přijde. Nicméně, Potterovi jsou pořád v akci, takže mě nezbývá, než vám popřát hezký počtení v další kapitole. Nebudu prozrazovat, co se stane, takže čtěte. Jak už víte, za každý komentář sem vám moc vděčná ;-)…Vaše Maggdinka♥
Samý problémy

"Musim se učit na OVCE. " vstala Jessica a chystala se k odchodu. Regulus byl poslední dobou pořádně nabručenej. Nechápal, že se prostě musí učit, protože se rozhoduje o jejím příštím životě.
"To snad můžeš nechat na zejtra. " přemlouval jí Regulus, aby ještě chvíli počkala.
"Tos říkal i včera a dneska z toho nic nebylo. Za necelej měsíc mi začínaj zkoušky a nepřipadá mi, že bych toho tolik uměla. " nedala se Jess přemluvit.
"Jé, já taky skládám NKÚ a neřešim to. "
"Protože v NKÚ o nic nejde. OVCE jsou daleko těžší. " poučovala ho. Proč nemůže pochopit, že za měsíc vypadne z Bradavic a musí se snažit, aby její testy dopadly co nejlíp?
"Poslední dobou na mě prdíš. Neuděláš si vůbec čas, je to na hovno. " rozčiloval se mladý Black a začínal bejt pěkně naštvanej.
"No dovol? Chodim za tebou každej druhej den. Nemusíme spolu trávit deset hodin denně. " bránila se Jess.
"To taky netrávíme. Trávíme spolu tak dvě hodiny za dva dny. "
"Se nezblázni. To není žádný neštěstí. " zavrčela Jessica. Měla toho plný zuby už. Bylo deset večer a ona věděla, že se zase pořádně nevyspí. Nejmíň do půlnoci bude sedět nad učením a ráno musí vstávat do školy. Takhle to šlo poslední dobou pořád a ona už byla vážně unavená.
"Tak promiň, že chci se svojí holkou trávit co nejvíc času. " rozkřikl se.
"Super! Už si skončil? Dneska už mě nepřemluvíš. Vzdělání je důležitý. " otevřela dveře od starý učebny, kde seděli.
"Fajn! " štěkl. "Příště, až budeš chtít zas rande, se budu třeba učit já! " zařval za ní ještě, když už byla na chodbě. Poslední dobou to šlo s nima z kopce. Nebylo to vůbec jako dřív. Regulus hrozně žárlil a byl netolerantní. Jessica potřebovala svojí svobodu a on jí tu svobodu upíral.
"Co vy dvě hrdličky? " ušklíbla se Jess na Jamese a Lily, když přišla do společenky. Byly to skoro dva týdny, co jí oznámili, že spolu chodí a od tý doby bez sebe nedali ani ránu. Skvěle si rozuměli a Jess pořád nemohla pochopit, jak tolik let dokázali přežít bez sebe.
"Pokoušíme se učit, ale moc nám to nejde. " usmála se Lily, která seděla na Jamesovi.
"Možná by pomohlo, kdybyste od sebe odlepily pusy. " zasmála se Jessica a přisedla si k nim. Učení si tady nechala už odpoledne, takže ho jen vytáhla z tašky a pustila se do čtení knížky o přeměňování.
"Myslel sem, že seš na rande s Regulusem. " povídal se James podezřívavě na sestru. Vždycky když přišla dřív, myslel si, že se rozešli.
"Už skončilo. Zase sme se pohádali. Nemůže prostě pochopit, že se potřebuju učit. " pokrčila rameny a dál tohle téma nekomentovala. Poslední dobou se hádali docela často a většinou to bylo kvůli škole, takže se James a Lily už na nic dalšího nevyptávali.
"Sirius si ale očividně s učením hlavu neláme. " nadhodila Jessica, když si všimla že tam Sirius není.
"Znáš ho. " mávl James rukou.
"Ještě pořád nám neřekneš, co se stalo tenkrát o Velikonocích u Blacků doma? Když tam přišel Sirius? " zkusila to Lily znova. Na tohle téma už se bavili hodněkrát, ale ani Jess, ani Sirius jim nic neřekli.
"Dokud vám nic neřekne Sirius, já budu držet hubu. To je jeho věc a já se do toho motat nebudu. " zarazila jí Jessica rázně.
"No, je to i tvoje věc, když šel do toho domu k rodičům kvůli tobě, i když je nenávidí. " zírala na ní Lily přísně.
"Jo, ale co se stalo, vám stejně neřeknu. " nedala se Jess ukecat. Aby dala najevo svojí neúčast, začetla se do učebnice.
*
James už skoro spal, když zavrzaly dveře. To se vrátil Sirius. Potichu přešel k posteli, protože nechtěl nikoho vzbudit.
"Kdes byl tak dlouho, je jedna ráno? " zašeptal James z vedlejší postele.
"Ty nespíš? " podivil se Sirius překvapeně.
"Před chvílí sem přišel. Do půlnoci sme se učili, a když odešla Jess a ostatní, chvíli sme tam byli ještě s Lily. " vysvětloval Dvanácterák.
"Vy dva bez sebe teď nedáte ránu. " usmál se Sirius. Moc to kamarádovi přál. Od prváku slýchal, jak je Lily Evansová úžasná a jak jí James miluje, takže byl rád, když viděl, že je konečně šťastnej a s ní.
"To si piš. Musim si to pořádně užívat, když se mi to na konci sedmáku konečně povedlo. Takhle šťastnej sem ještě nikdy nebyl. " koukal James kamsi do dáli. Určitě právě čučel na Lilyin obličej.
"Co se s tebou děje? " pokračoval James, když viděl, že je Sirius nějakej divnej a zamlklej. To se stávalo málokdy, aby Sirius koukal a mlčel.
"Rozešel sem se se Stacy. " odpověděl po chvíli Sirius.
"Cože? " vykulil James oči. Vůbec netušil, že se schyluje k rozchodu a že se poslední dobou jenom hádaj.
"Ukončil sem to já, ale schylovalo se k tomu už dlouho. Bylo to mezi náma už takový napjatý. Ta velká láska, kterou sem k ní cejtil, už vyprchala. " vysvětloval Tichošlápek.
"To je mi líto. " soucítil s ním kamarád.
"Mě je nejvíc líto, že sem si myslel, že jí miluju a rozešel se kvůli ní s Jessicou. Nejen rozešel, ale ublížil sem jí. A nejvíc mě sere, že se dala dohromady s mým bratrem. Můžu za to všechno já. To já jí namočil do tohohle průseru. To můj rozchod jí seznámil s Regulusem a s mojí rodinou. Já jí ohrozil. " začal se Sirius rozčilovat sám na sebe. Nelitoval rozchodu se Stacy, kterej se stal před pár minutama, ale rozchodu s Jess, kterej se stal před několika měsícema.
" Nevim co ti na to říct. " odpověděl po chvíli James. "Máš jí furt rád. " dodal. Sirius věděl, že myslí Jessicu.
"Jo, nejspíš mám. " povzdychl si. "A štve mě, že sem na to přišel takhle pozdě a ještě vzhledem ke všem okolnostem. "
"Víš, co si myslim? " podepřel si James hlavu na polštáři, protože furt ležel. "Ona tě má taky ráda. Proč si myslíš, že začala chodit s Regulusem? Přece jí znáš, tohle by ona nikdy neudělala, víš, co si myslí o celým Zmijozelu a všech, kdo tam choděj. "
"Co tim chceš říct? " zeptal se Sirius. Asi věděl, kam tím James směřuje, ale místo domněnek si chtěl bejt fakt jistej.
"No, že tě má Jess taky furt ráda. Možná jen podvědomě. Myslim si, že si to doopravdy neuvědomuje, ale dala se s Regulusem dohromady jen proto, že je to tvůj brácha a ste si zatraceně podobný. Ona tě potřebovala mít vedle sebe, takže její mozek podvědomě vyhledal náhradu. Jenže si ještě doteď neuvědomila, že až na rodinu a vzhled ste úplně odlišný lidi. Nevidí, že ty seš dobrej a Regulus zlej. Neví, že ste každej na jiný straně. " udělal James psychoanalýzu Jessičina chování a přemejšlení. Konec konců, byli to dvojčata, takže uvažovali stejně. Věděl přesně, co si Jessica myslí a jak uvažuje.
"Jenže co s tim? Jak jí mám ukázat, že jí mám vážně rád. A hlavně, že Regulus nejsem já? " zíral na něj Sirius bezmocně.
"Hochu, to budeš mít těžký. Ona je z něj celá pryč. I když se poslední dobou hádaj a neklape jim to tak skvěle. Láska je slepá a ona nevidí, co by měla. Těžko jí budeš přesvědčovat, že jí máš rád. Ublížils jí, takže bude dost opatrná. Navíc nevim, jak bys mohl dokázat, aby se s Regulusem rozešla. Až na to přijde, tak mi dej vědět, rád ti pomůžu. Nejsem rád, když vidim svojí sestřičku s takovým blbcem. " hustil do Siriuse James.
"Hm, tohle bude ještě dost zajímavý. " povzdychl si Sirius zkroušeně. Převlíkl se do pyžama, lehnul si a ještě než usnul, přemejšlel nad Jessicou a Regulusem. Na dnešní rozchod se Stacy Lewisovou ani nepomyslel.
------------------------------
"Našim ses líbila, psali mi, že můžem někdy o víkendu přijít na večeři. " usmál se Regulus. Byli s Jess venku. Byl květen a už bylo hezky teplo, takže seděli na břehu jezera.
"Myslim, že to není moc dobrej nápad. " ošívala se Jess. Nechtěla mu vysvětlovat proč, věděla, že by se zase pohádali a to nechtěla.
"Jako proč? " nedal se Regulus.
"Už po miliontý ti řikám, že se musim učit. Navíc, nemůžem jen tak pryč z hradu. O Velikonocích to bylo něco jinýho. " vymlouvala se Jessica. Nebyl to hlavní důvod, ale ten hlavní mu říkat nechtěla.
"Já vim co v tom je. Nechceš tam kvůli bratrovi. Po tom, co se stalo naposledy. " měřil si jí Regulus. "Jenže tentokrát tam nebude. "
"On tam ale přijde. " nedala se Jess.
"Když o tom nebude vědět, tak ne. " pokrčil Regulus rameny. "Je to jednoduchý. Nikomu nemusíš řikat, kam jdeš. Prostě jdem jen na další rande. "
"Jo, takže bych mohla k vám nakráčet jen tak v tričku a džínách? Protože jinýho oblečení by si někdo všimnul. " ušklíbla se. "On mi řekl, že mě k vám už nikdy nepustí. Prostě by to nedovolil. "
"Co ti má zrovna on co dovolovat? " vyštěkl Regulus.
"Uklidni se, jo? " zavrčela Jessica. Už jí tohle vážně nebavilo. Pořád se jen hádali a ona zase k Blackům domů nechtěla.
"Já se nemůžu uklidnit. Ty, teď chodíš se mnou, takže budeš dělat, co ti řeknu já a ne můj bratr! " rozkřičel se.
"Jak to se mnou mluvíš? Já nejsem tvůj domácí skřítek! Co dělám a nedělám je jen moje volba a nebudu se řídit jen podle tebe. " nedala se Jessica. Občas se vážně choval jako idiot a připomínal jí tak, kdo je a odkud pochází.
"Promiň. " zmírnil Regulus hlas, protože věděl, že přestřelil. "Já prostě jen nechápu, proč se jeden večer nevypadneš na učení i na Siriuse a nepůjdeš k nám. "
"Tak hele, poslouchej. Neříká se mi to snadno, ale je to pravda. " začala Jess. Bylo to dost nepříjemný téma, ale prostě to musela říct Regulusovi na rovinu. "Tebe mám ráda, ale s tvojí rodinou nechci nic mít. Takovýhle lidi já prostě nemám ráda. Když nám Sirius dřív vyprávěl, jak se k němu rodiče chovali, dalo se tomu jen těžko uvěřit. Jenže na tom večírku sem to viděla na vlastní oči a nelíbilo se mi to. "
"Uznej, že si to svým chováním zaslouží. " vyjekl Regulus.
"Bože, posloucháš se vůbec? " zavrtěla Jess nechápavě hlavou. "Jak tohle můžeš říct? Žádný dítě si nezaslouží, aby ho rodiče mučili. Už vůbec ne tak, jak to dělali vaši. "
"S ním se ale nedalo dělat nic jinýho. V naší rodině se drzost a zrada netolerujou. " obhajoval sebe i svoji rodinu Regulus. Moc to nepomáhalo, s každým slovem vytáčel Jess víc.
"Když takhle mluvíš, dokážu si najednou docela dobře představit, žes rodičům pomáhal. " zavrčela Jessica. "Já k vám prostě nikdy nevkročim. "
"Abys toho nelitovala. "
"Čeho? " zasmála se Jessica ironicky. "Já si na čistou krev zas tak nepotrpím. Mimo to, moje rodina i kolej je na jiný straně barikády. "
"Ještě změníš názor, až Lord Voldemort opravdu přijde k moci. " pohrozil jí Regulus.
"Tak to ani náhodou. Budu proti němu bojovat a radši umřu, než abych mu někdy sloužila, jako otrok. " odfrkla si Jessica.
"Sirius jen dostával, co si zasloužil. A až bude Lord Voldemort u moci, všichni dostanou, co si zasloužej. Jeho služebníci budou odměněni a protivníci potrestáni. " Regulus úplně změnil tón hlasu. Z jeho pohledu Jessice naskakovala husí kůže.
"Tohle já nebudu poslouchaj, je mi z tebe špatně. " vstala Jess z kamene, na kterým seděli. Tohle vážně neměla zapotřebí. "Mluvíš teď jako ten největší kretén na světě. Právě tohle mi připomíná kdo seš. Je mi z tebe zle. Vaše rodina, s výjimkou Siriuse, ste pěkně prohnilí bastardi. "
To co řekla, byla chyba. Regulus vstal z kamene, rozpřáhl se a vrazil jí facku. Jess spadla na zem, protože to byla fakt síla.
"Takhle o mě a mojí rodině nemluv. " zasyčel výhružně. Jessica na něj polekaně koukala a mnula si zraněnou tvář. Zůstala sedět na zemi a strachy se neodvažovala ani pohnout. Bála se, že na ní ještě vytasí hůlku a předvede na ní pár rodinných triků.
"Tak vstávej. " řekl už klidně a natáhl k ní ruku, aby jí pomohl na nohy.
"Nech mě bejt. " zavrčela Jessica a odstrčila jeho nabízenou ruku. "Tohle si udělal poprvý a naposledy. " naštvaně vstala, oprášila si hlínu z kalhot a vyběhla do hradu.
"Počkej Jess, omlouvám se! Tohle sem nechtěl. " křičel za ní Regulus, ale marně, už byla na nádvoří a ani se neohlídla. Dneska to pěkně podělal.
Když Jessica doběhla do hradu, rozbrečela se. Prostě už to nevydržela. Šla pomalu temnými chodbami, potřebovala to ze sebe dostat ven dřív, než dojde do Nebelvíru. Tohle věčný hádání s Regulusem jí už nebavilo. Občas byl naprosto skvělej, ale někdy, když mluvil o rodině, nebo dokonce o Voldemortovi, šel z něj strach. A dneska to přehnal, nepromluví s nim ani slovo.
Sirius, Remus, James a Lily seděli v křeslech u krbu a dodělávali úkoly. V těhlech dnech tady pozdě večer sedávali jen páťáci a sedmáci, kteří se učili na zkoušky. Bylo tady naprostý ticho, takže když se otevřel portrét, všichni se ohlídli.
Byla to Jessica. James na ní zamával, ať jde k nim. Ona jen zavrtěla hlavou a vyběhla nahoru k dívčím ložnicím. Sirius se zakabonil. Než se ztratila, všimnul si, že je nějaká vykolejená. Možná dokonce i brečela. Ale třeba se mu to jen zdálo. Zejtra to bude muset zjistit. Jestli jí ten parchant něco udělal, pěkně si to s nim vyřídí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 30. července 2011 v 12:06 | Reagovat

Skvělá kapitola. Regulus je fakt pěknej bastard. Už vidim jak mu Sirius rozbije hubu. :-D

2 hplovehp hplovehp | Web | 30. července 2011 v 13:12 | Reagovat

Siriusi, mazej tomu svým idiotskýmu bratrovi pořádně zmalovat fasádu. A Jess, ty se s ním rozejdi. Nestojí ti za to, magor jeden. Když tak básní o Voldíkovi, ať si chodí s ním! Bude z nich žůžo páreček. Jinak Jess + Sirius forever, doufám, že budou spolu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama