Everybody should have his own world...

29.kapitola - Bradavické drbny

28. července 2011 v 10:00 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Po Potterových je zase na řadě Elita Bradavic. V minulý kapitole se James s Lily usmířili a Sam řekla holkám, že chodí se Siriusem. Přestanou se konečně skrývat i před zbytkem školy? Jak na novinky bude reagovat okolí? Ještě pořád si musej dávat pozor, aby neudělali nějakej průser, protože jinak by nemohli jet do Los Angeles. Zvládnou to? Toť otázka, protože oni měli odjakživa trochu problémy se školním řádem. No, to všechno a mnoho dalšího se dozvíte. Moc přeju, abyste si užili čtení, a prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥Bradavické drbny

Reakce holek mě moc nepřekvapily. Čuměly na mě a dlouho nikdo nic neříkal.
"No není to super? " usmála se Lily, aby zlehčila situaci a prolomila to trapný ticho. Ještě že jí mám. Sice mě donutila, ať to řeknu, ale aspoň mě podrží před ostatníma.
"No, je to rozhodně překvapení. " vykoktala Sarah. No konečně někdo něco řekl. Není to zas tak pozitivní odpověď, ale lepší než kdyby nadávala.
"Nemysli si, já si na to zvykám doteď. Je to dost divný. " ušklíbla sem se. "Jenže je to na druhou stranu super, odjakživa sme si skvěle rozuměli a posledních pár měsíců to mezi náma dost jiskřilo. Stalo se pár věcí a vzniklo z toho tohle. "
"Jak dlouho spolu ste? " ozvala se Emma.
"Oficiálně dva tejdny. "
"A neoficiálně? " zvedla obočí.
"Vlastně už pár měsíců. " sklopila sem oči. Bylo mi úplně jasný, že po tomhle na mě bude naštvaná, že sem jí nic neřekla. "Vlastně sme si spolu začali, ještě když sem chodila s Remusem. " dodala sem.
"Cože? " vyprskla Sarah. Všechno sem jim řekla. O vánocích u Potterových - za což sem nemohla, on mě políbil proti mojí vůli. O líbání na plese a tom, jak nás viděl Remus. I o tom, jak sem se druhej den vzbudila vedle něj. A nakonec o tom našem rande-nerande. Řekla sem jim, že to původně byla jen hra na ostatní, že sme měli jít jen ven, ale trochu se to vymklo. No a nakonec sem jim vykecala i to, jak sem za ním druhej den šla a dali sme se dohromady.
"No, tak to budem muset asi nějak vstřebat ne? " usmála se Leona na moji podporu.
"Jo, bude možná chvíli trvat, než si zvyknem, ale je to super. Vy dva ste si vždycky rozuměli a svým způsobem se k sobě hodíte. " připojila se k ní Sarah. Jediná Emma nic neřekla, protože byla naštvaná, že se o všem nedozvěděla už dávno.
"Takže se přestanete skrývat i před zbytkem školy? " začala rejpat zase Lily. To je hrůza, v jednu chvíli je milá a pomáhá mi a v druhý mě zas buzeruje. Ta holka se asi nikdy fakt nezmění.
"No, já nevim. Znáš přece ty husy. Hned si o tom bude povídat celá škola a já budu ta holka, která klofla Blacka. A to nechci bejt. Nechodim s nim jen proto, že po něm toužej všechny holky. Vždyť mě se nikdy nelíbil, vždycky sem ho viděla jen jako kámoše. " ošívala sem se. Nestačí, že to už věděj oni? Nemusí to vědět celá škola.
"No a? Ať si pomlouvaj nány pitomý. " utrhla se Leona.
"Jo, to je známka závisti. A taky že ti maj proč závidět. Tobě se povedlo něco, co ještě nikomu. Sirius se do tebe doopravdy zabouchnul. Nejseš jedna z těch, který má jen na jednu noc. " přidala se k ní Sarah.
"Záleží jen na tom, co si myslíte ty a Sirius. " dodala Lily.
"Jestli uslyšim nějaký blbý keci na vaši adresu, tak jim rozmlátim hubu. " ozvala se k mýmu velkýmu překvapení Emma. Chvíli sem na ní zírala, myslela sem si, že bude naštvaná aspoň tak tejden.
"Je super, že ste se dali dohromady. Hodíte se k sobě. Ale příště mi něco takovýho musíš říct. " dodala, když sem nic neříkala a usmála se.
"Slibuju, že ti budu říkat o všem, co kde s kym dělám. " ušklíbla sem se.
"No, byl to dlouhej večer, asi půjdem chrápat ne? " uzavřela to Lilka.
"Já ospalá nejsem, takže mizim. " zvedla sem se z postele. "Jdu si najít nějakou záživnější aktivitu než spaní. "
"Jo, v tomhle se k sobě taky hodíte. " ušklíbla se Sarah, protože všem bylo jasný, že tou záživnější aktivitou myslim Siriuse. Ještě že znám heslo do nebelvírský společenky a že se ke klukům do ložnice dá dostat. Vytáhnu ho a půjdem někam do hradu.
---------------------------
Během víkendu to věděla už polovina školy. Rozkřiklo se to dost rychle, nevim, kdo to vykecal, ale bylo mi to celkem fuk. Jedinej, u koho mě zajímala reakce byl Remy. Osobně sem za nim proto šla a zeptala se ho na názor. Nedá se říct, že by skákal nadšenim, ale má mě a Siriuse rád a už několikrát mi sám řikal, že se k sobě hodíme. Vzal to dost sportovně.
V pondělí, když sem šla před hodinou na záchod, sem vyslechla zajímavej rozhovor. Docela mě pobavil, bylo to ubohý. Byl tam nějakej houf hus z Mrzimoru a řešili mě a Siriuse. Já sem byla zrovna zalezlá v kabince, takže nevěděly, že tam sem.
"Teda ta novinka o Siriusovi a Stoneový je fakt hustá. " začala jedna holka. Okamžitě sem nastražila uši. Zajímalo by mě, co o nás říkaj.
"No, to teda. Beztak s nim začala chodit jen proto, že je to Black. A ona musí bejt za všech okolností výjimečná a hustá. " ozvala se druhá. Já jí dám!
"Nejdřiv klofla Remuse Lupina, teď Siriuse, kdo to bude příště? Teď už jen čeká, až se Lily Evansová rozejde s Jamesem Potterem, aby mohla sbalit i jeho. " rozesmála se ta první důra.
"Anebo přejde k Peterovi Pettigrewovi. " zasmála se další. Všechny okamžitě vyprskly smíchy. No fuj! S Peterem bych si nezačala ani totálně vožralá. To už by mi muselo nadobro přeskočit a to se zatím nestalo. Doufám, že na tom nikdy nebudu tak blbě, abych začala pást po Červovi.
"Jo, má novou přezdívku. Balička Pobertů. " zařehtala se jedna z nich. Bože, mám co dělat, abych se nepočůrala smíchy. Počkat, já sem na záchodě, takže dokonce i můžu. To sou keci, že by z toho jeden umřel, fakt.
Chvíli bylo ticho. Na tuhle dramatickou pauzu sem čekala. Otevřela sem dveře a vešela do umývárny. Ty husy se upravovaly v zrcadle, a když mě viděly, měly co dělat, aby jim pusinky nespadly do umyvadla.
"Ty vado, ta přezdívka je fakt hustá! " usmála sem se falešně a ještě mávla rukou. Čuměly ještě víc. Vmáčkla sem se mezi ně a umyla si ruce.
"Mimochodem. " otočila sem se na ně ještě ve dveřích, když sem odcházela. "S Peterem si fakt nikdy nezačnu. A s Jimmym taky ne, protože by mě Lily zabila. " ušklíbla sem se a odešla. Když sem vyšla ze záchoda, řechtala sem se jak blbá. Na chodbě na mě čekali Sirius, Lily, Emma a James, abysme šli na hodinu. Řekla sem jim každou větu, kterou sem vyslechla a barvitě sem jim vylíčila jejich výrazy, když sem vyšla z toho záchoda. Všichni se tlemili jak pominutý.
"Tak vidíš, sice se o nás mluví, ale není to tak strašný. Bereš to s humorem a ještě si z těch holek děláš srandu. " usmál se Sirius a dal mi pusu na tvář. James, Lily a Emma si na to pořád ještě nezvykli, takže pokaždý, když se stalo něco, co není normální mezi mnou a Siriusem jako kámošema, ale jako párem, byli z toho ještě drobátko vyplesklý. Však oni si zvyknou.
"No vždyť. Co jinýho s nima? To se mám rozbrečet. " ušklíbla sem se. Sirius mě chytil za ruku a šli sme na hodinu.
*
"Ty vole, to je taková nuda. " stěžovala si Emma. Byla středa, tři hodiny odpoledne a nás ještě čekala dvouhodinovka přeměňování.
"Co naděláš. " zabručela sem.
"Už ať sme v LA. " povzdychl si Jimmy.
"Hochu, to je za dlouho. " zklamala sem ho. "Mě úplně bohatě stačí, ať už sou velikonoční prázdniny, aspoň těch pár dní volna. "
"To je pravda, za chvíli sou velikonoce. " ušklíbl se James a hned měl lepší náladu. Jak pár dní volna od školy dokáže zvednout náladu.
"Jo, už příští tejden. " přikývla Lily.
"Budem asi tady, co? " ujišťovala sem se.
"No, je tady možnost, jet k nám. Rodiče mi psali a zvali vás. Jestli to ale na těch pár dní má cenu. " informoval nás James. To nám říká až teď? Já bych na pár dní odtud vypadla hned! Nebudu poslouchat žádný keci na mě a Siriuse. Už mě to unavuje.
"Děláš si srandu? Jedem! " vyslovila moje myšlenky dřív Emma. Měla podobnej názor. Bradavice sice všichni milujem, ale není na škodu odtud na pár dní vypadnout. Bude asi trochu divný jít do baráku, kde sem ještě byla s Remusem. Potterovi asi taky docela budou čumět, že chodim tentokrát se Siriusem, ale co. Z Lilky budou určitě unešenější, takže já sem naštěstí mimo hru.
Došli sme před učebnu přeměňování a čekali, než zazvoní a McGonagallka otevře. Bylo tady už dost lidí a mezi nima i partička těch největších bradavickejch drben. Pro upřesnění to byly Zmijozelačky. Už sem se zmiňovala, že mě celej Zmijozel nenávidí, protože se bavim hlavně s lidma z Nebelvíru. Teď sem tomu nasadila korunu, když sem začala chodit se Siriusem, kterej se podle rodokmenu měl dostat do Zmijozelu. No co, já taky měl bejt podle rodokmenu v Mrzimoru, občas se hold stane nějaká chybička.
"Podívejme se, kdo to přišel. " ozvala se ta největší kráva z nich, aneb Siriusova milovaná sestřenka Narcissa. Samozřejmě to bylo myšlený na mojí a Siriusovu adresu.
"Podívejme se, kdo to zase otevřel hubu. " oplatila sem jí to.
"Víš Stoneová, ta zpráva mě ani nepřekvapila. " pokračovala. Sirius mi stiskl varovně ruku, protože vycejtil, že se začínám naštvávat.
"Myslíš, že mě to zajímá? Nebo mě chceš přijmout do toho vašeho kroužku? Už ste si vymysleli název? Jeden bych pro vás měla. Zmijozelský pizdy. " pustila sem se do ní. Já se s nikym moc nepářu, když mě štve. Ta krůta se nafoukla a bylo mi úplně jasný, že jí to šrotuje v hlavě, jak přemejšlí, co vtipnýho by mi řekla.
"Dalo se čekat, že skočíš po Blackovi. Už od čtvrťáku si taháš kluky do přístěnků, takže za těch pár let se ti zvýšily nároky. Black taky vztah nehledá, takže se k sobě hodíte. Děvkař a štětka. " šklebila se ta čůza blonďatá.
"Drž hubu. " zavrčela Emma. Nebyla sama, kdo se vytočil. Už sem to nevydržela a skočila sem po Narcisse a vrazila jí pěstí přímo do oka. Zařvala a měla co dělat, aby se nesesunula na zem. Nikdo mi nikdy neřek, jak to bolí, když někomu dáte pěstí. Všichni kolem čuměli. Vybila sem si na ní ten nahromaděnej vztek, za několik dní, co furt slýchám za poznámky. Ona byla ten nejvhodnější adept.
"Slečno Stoneová! " ozvalo se hromově od dveří. Ajéje, McGonagallová. Má mi zatrhnout LA a vrazim Blackový rovnou ještě jednu, protože to bude jen její vina.
"Všichni do třídy. " zasyčela. "Kromě vás. " ukázala na mě, když sem se nenápadně pokoušela splynout s davem.
"Co to mělo znamenat? " vyprskla, když práskla dveřma za Siriusem, kterej šel poslední.
"Ona mě vyprovokovala, zasloužila si to. " bránila sem se. Nehodlám se před ní obhajovat. Vrazila sem jí a nelituju toho.
"To mě vůbec nezajímá. Pěsti ve škole nepoužíváme k urovnání sporů. U kluků mě to nepřekvapuje, ale u děvčat? " nešetřila mě.
"Promiňte. " řekla sem klidně. "Příště jí radši zakleju. " dodala sem s úšklebkem.
"Žádné příště nebude. Ve vašem vlastním zájmu. " varovala mě.
"Takže tu účast v soutěži mi nerušíte? Říkala ste, že když něco udělám, tak nejedu. " čučela sem na ní překvapeně.
"Věřte mi, že bych to nejradši udělala. " zasyčela. "Jenže si to nemůžu dovolit. Pan profesor Willis vás chválí, jste prý jeden z jeho nejlepších studentů. Mimo to, jste jediná ze Zmijozelu, kdo ovládá obranu proti černé magii. Co si budeme povídat, zmijozelští studenti tíhnou spíše na druhou stranu, než na obranu. " vysvětlovala. "A Zmijozel je ve světě kouzel i na jiných školách znám svým postojem, takže potřebujeme někoho, aby to vyvrátil. Vy jste šikovná v tomto předmětu a mimo to jste společenská. Nejste jako ostatní ze Zmijozelu. "
"Páni, vy mě tady chválíte! " rozesmála sem se.
"Tak dost. " utla mě přísně. "Nemyslete si, že si do soutěže můžete dělat, co chcete. Sice vás tam potřebujeme, ale nevhodné chování vám tolerovat nebudeme. Vím, jak se do Los Angeles těšíte, takže jestli chcete jet, musíte si to zasloužit. "
"Promiňte, už se to nestane. " omlouvala sem se rychle.
"To doufám. Vím, že jste dost temperamentní, ale zkuste se ovládat. " zírala na mě káravě. To je hezký, jak slovem temperamentní nahradila slova jako drzá nebo problémová.
"Já vim. Jenže ona mě vyprovokovala. Ty krávy mě už štvou. " začala sem se vytáčet. "Pořád by jen pomlouvaly a hledaj nový drby. Staraj se o věci, po kterejch jim nic není. Prostě už mě to štve. "
"Zaslechla jsem, že tento týden jste na programu vy a pan Black. " řekla a sotva znatelně se pousmála.
"No vidíte, i k vám se to doneslo. Je hrozný ze všech stran slyšet věci, který vim, ale nepotřebovala bych je slyšet pořád dokola. " zuřivě sem gestikulovala.
"Slečno Stoneová, taková děvčata, byly, jsou a budou. S tím už nic nenaděláte. " jako by mě utěšovala, já zírám.
"Měly bysme jít na hodinu. " pobídla mě. "Ať už se nic podobného neopakuje. Ani před mou učebnou, ani jinde. " dodala.
"Slibuju, že se pokusim ovládat. " dušovala sem se. Pokusit se můžu, ale nevim, jestli to dokážu.
"Mezi námi, podle mě se k sobě s panem Blackem hodíte. " mrkla na mě, když vcházela do učebny. Ona zas nebude tak velká ježibaba, za jakou sem jí léta považovala. Dokáže bejt občas i docela fajn.
"Dopadlo to dobře, do LA jedu. " informovala sem Emmu, když sem si k ní sedla do lavice.
"Co tě to napadlo? " sykla Emma. "Až vás příště někdo bude urážet, nech mlácení laskavě na mě. Já do Ameriky stejně nepojedu. " ušklíbla se šibalsky.
"Dík, seš fakt kámoška. " rozesmála sem se tiše, abych McGonagallovou zase nenaprdla, tentokrát už by mi to projít nemuselo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 28. července 2011 v 10:26 | Reagovat

Naprosto geniální. Přesně sem čekala že se něco zvrtne a ona bude mít problémy a bude si muset dávat bacha aby jela do LA. Ale ty výrazy těch slepic na záchodě bych fakt chtěla vidět. :-D  Ale ty kecy bych čekala spíš od Belatrix než od Narcisy.
Nejlepší je stejnak McGonnagallka. Bez tý by to prostě nešlo. :-P A nebo to Samino hledání záživnější aktivity. :D
Super kapitola. Se ti fakt moc povedla. :-D :-P  :D  8-)

2 Galathea Freya Galathea Freya | Web | 28. července 2011 v 11:58 | Reagovat

Opravdu zajímavá kapitolka, i když se nedělo nic zásadního, opravdu se mi líbí, že dokážeš popisovat "běžný život v Bradavicích" tak záživně, že je to i tak napínavé.

[1]: Opravdu bych čekala spíš Bellu, na druhou stranu o Narcise ve školních letech nic moc nevíme, takže proč ne. Přece jen...jsou to sestry, tak třeba maji přece jen nějakou tu šílenost společnou :D

A ten Emmin závěr: super, to mě opravdu pobavilo :D ;-)

3 maggdinka maggdinka | Web | 28. července 2011 v 12:10 | Reagovat

[1]:

[2]:
Popravdě, mě Bella taky napadla první. Nevím, jestli je na stejný věkový úrovni, jako Sirius a spol. ale vždycky sem si jí spíš představovala o pár let starší. Víme z knížky jen, že Narcisa je mladší než Bella, takže sem jí prostě dala v povídce stejně starou jako Siriuse :-)
Navíc je to taky Blacková, sice ne taková svině jako Bella :-D Ale krev se nezapře ;-)

4 hplovehp hplovehp | Web | 30. července 2011 v 12:58 | Reagovat

Jo, Bella mě u tohohle napadla taky. Jinak boží kapča, Sam boduje. A Emma je vážně dobrá kámoška. Jen tak dál! 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama