Everybody should have his own world...

28.kapitola - Musí se to zkusit

26. července 2011 v 14:17 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Jak jsem v neděli slíbila, mám pro vás přichystanou kapitolu k Potterovým s.r.o. Trochu mi trvalo, než jsem se do toho děje zase dostala, poslední kapitolu sem psala asi tak před dvěma týdny. Takže doufám, že sem moc nevypadla ze cviku a že se vypitý alkohol neprojevil na mých mozkových buňkách :-D V předchozí kapitole se odehrávalo drama na večírku u Blacků, tak se konečně dozvíte, jak se to bude vyvíjet dál. Ještě je tady ale nezodpovězená otázka ohledně Jamese a Lily. Jak to probíhá mezi nima? Komentáře byly posledně dlouhé, tak doufám, že v tom budete pokračovat :-) Užijte si to…Vaše Maggdinka♥

PS: Kapitolu k Elitě Bradavic dodám snad do čtvrtka, ale nemůžu nic slibovat. Znáte to, když něco slíbim, tak to nemusim dodržet, protože nevim, kolik budu mít času. Ale jen abyste orientačně věděli, že do tří dnů to snad stihnu ;-)Musí se to zkusit

Byli asi tři hodiny v noci a kluci spokojeně pospávali. Až na Siriuse, ten jen ležel a čuměl na nebesa nad sebou. Nemohl vůbec usnout, trnul strachy, jestli se Jessice něco nestalo, ale zároveň byl na ní pořád dost naštvanej. Ať to ale bylo jakkoliv, on jí měl pořád rád a svoji rodinu znal moc dobře na to, aby věděl, že s nima rozhodně není v bezpečí. Překulil se na bok a potichu sykl. Když ho fotr prohodil oknem, našel potom v boku pár střepů. Nebylo to nic, co by nepřežil, ale takhle při ležení to docela bolelo. Od rodičů už měl ale jizev tolik, že by je nespočítal, takže o pár víc - to je jedno. Ne všechny jizvy byli vidět. Ty největší a nejhlubší nosil uvnitř.
Najednou vrzly dveře. Rychle zavřel oči a pak jedno malinko pootevřel, aby viděl, kdo se to k nim takhle k ránu vloupal. Byla to Jessica.
"Siriusi. " zašeptala a dřepla si u jeho hlavy. Už neměla šaty, teď měla jenom tenký pyžamo. Ani se nepohnul.
"Já vim, že nespíš, nejseš moc dobrej herec. " zašeptala znova Jess a skepticky si ho měřila pohledem. Sirius si povzdechl a otevřel oči.
"Co chceš? " zasyčel potichu, aby nevzbudil ostatní.
"Promluvit si. "
"Není o čem. " odsekl a překulil se na druhej bok. To ale neměl dělat. Tam rány byly o něco hlubší a chytla ho křeč. Trochu sebou škubnul a vydal bolestný sten.
"Není ti nic? " zašeptala Jess a bylo na ní jasně znát, že je vyděšená.
"Ne, sem v pohodě. Fotr mě jen vyhodil z okna na ulici, hosti už se dneska asi nevyprovázej dveřma. " ušklíbl se Sirius ironicky.
"Pojď dolů. " dorážela na něj Jessica.
"Nikam nejdu. "
"Vstávej a neser mě, Blacku! " zvýšila Jess nebezpečně hlas. V těhlech chvílích z ní šel vážně docela strach a Sirius to moc dobře věděl. Když si něco vzala do hlavy, tak to prostě dokázala. Popadla ho za ruku a táhla ho z postele ven.
"No jo, dyk už du. " zabručel Sirius, vysmekl se z jejího sevření a šel radši dobrovolně. Sešli dolů do společenky a tam se zastavili pod schodama.
"Nepůjdem si sednout? " ukázala Jess na křesla u vyhasínajícího krbu.
"Já nevim jak ty, ale šel bych spát, takže ať už mi chceš cokoliv, tak to zkrať. " utnul ji Sirius trochu hrubě a nehnul se z místa, takže zůstali stát pod schodama.
"Seš v pohodě? " začala Jessica starostlivě.
"Neměj péči, doma sem zažil desetkrát horší věci. " ušklíbl se Sirius nevesele.
"Co tě to napadlo, přijít tam? " změnila Jess tón ze starostlivýho na naštvanej a plácla ho káravě do paže.
"Já sem ti řikal, ať tam nechodíš. Jenže to bys nebyla ty, abys neudělala přesně pravej opak. Musel sem tam jít, abych tady nemusel trnout hrůzou, jestli se ti tam něco nestalo. " utrhl se na ní polohlasem.
"Proč by se mi mělo něco stát? Byl to jen velikonoční večírek a bylo tam nejmíň dvacet dalších lidí. " nechápala Jess.
"Ten barák je dost velkej a sklep taky. Odtáhli by tě a ostatní by si toho ani nevšimli, to mi věř. Jednou se mi to stalo na vánočním večírku. " zahučel Sirius.
"Vždyť ten dům a rodiče nesnášíš. Proč jsi tam přišel? " propalovala ho pohledem.
"Protože v tom prohnilým domě mezi těma parchantama byl někdo, na kom mi záleží. Když máš někoho ráda, překonáš odpor i k těm nejhorším věcem. " zahuhlal Sirius vyhýbavě. Jess na něj koukala, nevěděla, co si o tom má myslet.
"Regulus by ale nedovolil, aby se mi něco stalo. " špitla.
"O něm mi ani nemluv. " mávl rukou. "Dneska si poznala, že můj fotr nejde pro kouzla a hrubost daleko, tak třeba i brzo zjistíš, jakej Regulus doopravdy je. "
"Je to sice tvůj brácha, ale znám ho líp než ty. "
"To je pravda. Líp než svýho bráchu znám i McGonagallovou. " nadzdvihl Sirius trochu pobaveně obočí. "Neznám ho jako člověka, ale až moc dobře ho znám jako zrůdu. Doufám, že tak ho nikdy nepoznáš. " Jess mlčela. Nevěděla, co by na tohle mohla říct.
"Tím je to uzavřený. Asi se hold musim smířit, že chodíš s tim idiotem, ale jestli ti jedinkrát jakkoliv ublíží, nakopu ho do prdele. A jestli tě bude chtít zatáhnout do rodiny, udělám cokoliv, aby se mu to nepovedlo. " ukončil Sirius jejich rozhovor. Nebyl ospalej, ale už nevěděl, o čem by si spolu dál povídali. O jeho rodince se mu fakt kecat nechtělo.
Popřál jí dobrou noc a bez dalšího zdržování vyběhl po schodech nahoru. Po chvíli se ozvalo klapnutí dveří, jak za sebou zavřel dveře pokoje. Jessica ještě dvě minuty stála na místě, ani se nepohnula. O tom, co se stalo na večírku, bude přemejšlet ještě hodně dlouho.
-----------------------------
"Nazdárek, půjdeš s náma na cígo? " skočila Lily před Jess. Zrovna seděla dole a dělala úkoly. Byl už začátek května a zkoušky OVCE začínaly už za měsíc. Učitelé jim pořád nakládali opakovací úkoly a studenti doháněli všechno, za celých sedm let.
Jessica vzhlídla. Stáli před ní James a Lily. Za poslední měsíc se spolu bavili skoro pořád. Jess je začínala podezřívat, že spolu něco maj. Na druhou stranu, kdyby spolu začali chodit, ona by byla první, komu by to James samou radostí vyslepičil.
"Ne, běžte sami, já musim dodělat ještě tuhle kravinu na lektvary. " mávla Jess rukou. Měla učení dost a navíc se jí ani moc nechtělo. A nechtěla těm dvěma křenit, musí jim dávat příležitosti, aby se konečně dali dohromady, a kdyby s nima byla, tak by se to nestalo.
"Vyprdni se na to, já ti to dám pak opsat. " přemlouvala jí Lily.
"Vážně díky, ale ne. Potřebuju si to stejně kvůli zkouškám zopáknout. " usmála se Jess.
"Tak moment. Jí nabízíš opsání sama od sebe, ale já tě prosim už několik dní a nic. " vložil se do toho James a dotčeně na Lily zíral.
"Protože vidim, že ona se snaží a pachtí se tady s tim. Kdežto ty ses na to ani nepodíval. Kdyby ses snažil aspoň něco udělat, taky ti to klidně dám. Kdyby sis nad tim sednul a neremcal, taky bys to zpatlal. To je jen výmluva, že ti lektvary nejdou, kdyby ses snažil, uměl bys všechno. Seš chytrej a šikovnej. Jedinej tvůj problém je, že seš línej jako prase. " spustila Lily proslov. Jessica jen čuměla. Ještě nikdy neslyšela, že by Lily o jejím bráchovi řekla, že je chytrej a šikovnej. James čuměl taky, takovej kompliment od ní už dlouho neslyšel.
"No, tak si tady seď, když chceš. My jdem kouřit. " ukončila rozhovor Lily, když ani jeden ze sourozenců Potterových nic neříkal. James za ní hned běžel jako ocásek. Jess se musela usmát, doufala, že to ti dva daj už konečně dohromady. Bylo jí ale nad slunce jasný, že to bude do konce školního roku, než opustí Bradavice.
"Dáš mi jedno? " žadonila Lily, když byli s Jamesem na astronomce.
"Děláš si srandu? Ty mě vytáhneš na cígo a přitom ty sama nemáš? " zasmál se nevěřícně James, ale cigaretu jí dal.
"Už mi zmizely zásoby. Musíme co nejdřív jít do Prasinek, abych si obstarala nový. Je to bída, ale co bys čekal, je začátek května. " vysvětlovala Lily absenci cigaret.
"Tak tam půjdem hned zejtra po škole, platí? " domlouval James. "Moje zásoby se taky už tenčej, takže si stejně budu muset cíga koupit taky. "
"Beru tě za slovo, hned zejtra po škole, půjdem do Prasinek pro cíga. " přikývla Lily. Chvíli stáli a kouřili mlčky. Byl začátek května a venku už bylo teplo. Bylo sice asi devět hodin večer, ale oni byli zvyklí chodit ven celý rok, takže tohle období pro ně bylo dost teplý.
"Říkal ti Sirius něco o tom, co se stalo na tom velikonočním večírku u jeho rodičů? " ozvala se Lily po chvíli.
"Vůbec nic. Snažil sem se ho vyptávat, ale jediný co mi řekl, bylo, že tam šel kvůli Jessice. Muselo se tam ale něco stát. Moc se teď s Jess zas nebaví a mimo to měl druhej den na ruce modřinu. " zavrtěl James hlavou.
"Ani mě Jessica nic neřekla. Ale souhlasim s tebou, něco se tam muselo stát. Asi mezi Siriusem a Regulusem. Je z toho tak nějak rozhozená, takže to vypadá, jako by se rozmejšlela, jestli zahodit vztah s Regulusem nebo přátelství se Siriusem, protože obojí dohromady fungovat nemůže. " filozofovala Lily.
"Stejně to od něj bylo strašně hezký. " řekla Lily po chvíli ticha.
"Co jako? " nechápal James.
"No, svojí rodinu nesnáší. Vždycky když říkal, co mu dělali, běhal mi mráz po zádech už, jen když sem to slyšela. A on tam šel kvůli Jessice. To je jako oživit svojí noční můru proto, abys ochránil jinýho člověka. " upřesňovala to Lily. Tímhle si u ní Sirius udělal obrovský plus. Nevěděla, že je takovej charakter.
"Já si myslim, že jí pořád miluje. " řekl James, když zauvažoval nad Lilyinými slovy. "Ať si říká, že opustil Jess kvůli Stacy, protože Stacy je jediná kterou opravdu miloval. Je to kec. Jessicu pořád chrání a když se dozvěděl, že chodí s Regulusem, byl úplně nepříčetnej. Potom když se dozvěděl, že jde Jessica k Blackům domů, měsíc jí přemlouval, ať tam nechodí a nakonec tam šel, i když se mu tam zas něco stalo. On jí pořád miluje a určitě o ní bude s bratrem bojovat. "
"Jo, poznat jestli někoho miluješ je občas těžký. " přitakala Lily. James nevěděl, jestli si to jen nepředstavoval, ale zdálo se mu, že se Lily usmála a sotva znatelně mrkla. Stála tam v měsíčním světle, tak krásná a jemu připadalo, že jí miluje víc, než kdy jindy. Za posledních pár týdnů se fakt sblížili a bylo jim spolu dobře. Přesto ale nevěděl, co si o něm Lily myslí, nebo co k němu cejtí.
"Jo, občas je to těžký. Ale když někoho opravdu miluješ, tak to poznáš. Těžší je poznat, jestli ten druhej cejtí to samý k tobě, když nedává nic najevo. " odpověděl James a zíral jí do očí. Lily z toho byla trochu nesvá a všimla si, že se James nenápadně přiblížil.
"Co když ten druhej sám neví, co cejtí? " ztlumila Lily hlas.
"Tak na to musí přijít. Nejlíp na to přijde, když něco vyzkouší. " zašeptal James taky, teď už byl u Lily dost blízko.
"Vyzkouší? " nadzdvihla Lily obočí a než stačil James cokoliv říct, políbila ho. Začala váhavě. James byl celej vedle, ale po chvíli začal spolupracovat. Chytil Lily za záda a přitiskl si ji k sobě blíž. Jejich polibek se postupně začal zrychlovat a prohlubovat. Asi po minutě se od sebe odtrhli a zrychleně dýchali.
"Tak co zkouška? " zadíval se James na Lily. Bál se co řekne, ale zároveň se nemohl dočkat. To ona políbila jeho, takže to něco znamenat snad musí, ne?
"Já myslim, že docela dobrý. " usmála se Lily trochu šibalsky. "Na poprvý ale nic není úplně dokonalý. "
"Herci taky musej zkoušet a učit se, aby jejich výkony byly přesvědčivý a perfektní. " zasmál se James a tentokrát si k sobě Lily přitáhl on.
"Co to znamená? " zeptala se Lily, když se od sebe odtrhli.
"Jako tohle? " ukázal James na ně dva.
"Jo, ty polibky a tak vůbec všechno. Chodíme spolu ven. Vzal jsi mě na pár super schůzek. Uděláme s tim něco? " uváděla to Lily na pravou míru, aby nedošlo k nedorozumění.
"To bysme asi měli. " usmál se James. "Musíme na to přijít. Když to nezkusíme, tak nepřijdeme na to, jestli by nám to klapalo. Za dva měsíce už jdeme navždycky ze školy, a jestli se nedáme dohromady teď, tak už nikdy. "
"Jo, to je asi pravda. "
"Hele, ber to pozitivně. Jestli si nejseš jistá, můžem to zkusit. Třeba to klapne, a když ne, v červnu se naše životy rozejdou a už se nikdy nemusíme vidět. Nebudeme na sebe narážet na hradě. Chápeš, co tim chci říct? " utěšoval jí James. On jí nehodlal pustit ani za nic, ale potřeboval jí něčím uklidnit. Kdyby se rozešli, bylo by to dost nepříjemný, takže je dobře, že už letos končej.
"Jo, to by šlo. " ušklíbla se Lily. "Doufám ale, že se naše životy v červnu nerozejdou. Hodně let si mě pěkně vytáčel, ale po těch pár týdnech co se bavíme si nedovedu představit, že bysme se už nikdy neměli vidět. Záleží mi na tobě a mám tě asi ráda. "
"Já tě mám určitě rád. Už hodně dlouho. Nehodlám to nijak podělat a dokážu ti, že sem pro tebe ten pravej. " pohladil jí James po vlasech. Lily měla co dělat, aby se jí nenahrnuly slzy do očí, to bylo tak hezký. Znovu si ho přitáhla k sobě a políbila. Tentokrát už ne váhavě, ale vášnivě.
"Lily Evansová, já tě budu na rukou nosit. " zasmál se James a popadl Lily do náruče. Lily vykřikla, omotala mu ruce kolem krku a začala se řehtat.
"Beru tě za slovo, kovboji. " smála se. "Tak mě teď dones směr společenská místnost. " zavelela. Když s ní došel ke dveřím, otevřela, protože on měl plný ruce. Když šli dolů ze schodů málem spadli, ale oba se pořád smáli. Ještě před portrétem Buclatý dámy se políbili. Pak James Lily spustil na zem a oba vešli do společenský místnosti, která byla narvaná k prasknutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 26. července 2011 v 19:56 | Reagovat

Úúúúžasnýýýý. Konečně se ti dva dali dohromady. Už bylo na čase. Už jen aby skončili  Jess a Sirius spolu a všechno bude dokonalý. :-D  :-P  :D

2 hplovehp hplovehp | Web | 30. července 2011 v 12:50 | Reagovat

[1]: Další krádež písmenek z klávesnice! Jen odjedu na dovolenou, a už zase mi je někdo šlohne! :-D  :-D  :-D
Jinak naprosto super kapča. Beru tě za slovo kovboji! Boží, úžo, super.

3 Koki Koki | 30. července 2011 v 12:54 | Reagovat

[2]: Koukám že se nám někdo vrátil. A hned mě osočuje z krádeže. To je te pěkný. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama