Everybody should have his own world...

28.kapitola - Je to venku

23. července 2011 v 9:00 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak, jak už sem tady informovala, nakonec sem stihla napsat ještě jednu Elitu Bradavic, takže za mojí nepřítomnosti budou čtyři články, což je ještě lepší. Budete mít aspoň co číst. Nebudu se rozkecávat, co se v týhle kapitole dozvíte. Otázka je, jak to dopadne mezi Lily a Jamesem? No a co Sirius a Sam? Bude se jim dařit pořád jejich chození utajit? Uvidíte, čtěte. Jako vždycky moc prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥Je to venku

V následujícím tejdnu se v Bradavicích neřešilo nic jinýho, než ta skvělá soutěž v Los Angeles. Řeknu vám, že už se nemůžu dočkat května. To bude taková pohodička. Už teď kvůli tomu nemůžu spát.
Dobrá zpráva je, že Lily, James a Remus maj účast jasnou. Lily zastupuje lektvary, James obranu proti černý magii a Remy přeměňování. V těhlech předmětech sou elity, takže je učitelé napsali bez toho, aby museli přezkoumávat jejich výsledky.
V pátek sme se domluvili, že zajdem ke Třem Košťatům, pořádně to oslavit. Emma je naštvaná, protože ví, že v žádnym předmětu nemá šanci. Leona se přihlásila na kouzelný formule a Sarah na bylinkářství. Jestli pojedou, nebo ne, to by se měly dozvědět přibližně za tejden. Ale jak řikám, nás pět už sme jasný, takže to bude pořádná pařba.
V pátek večer sme vyrazili chodbou do naší oblíbený hospůdky. Jak sme předpokládali, Jazz tam byl. Trochu se bojim, abysme se se Siriusem moc neopili. To by sme potom dělali kraviny a naše ukrejvání vy šlo na kytek.
"Nazdar lidi. " zdravil nás Jazz zvesela. "Konečně ste se tady zas ukázali. Dneska whisky nebo medovinu? "
"Přines rovnou láhev whisky, Jazzi. " poručil James. "Dneska oslavujeme. "
"Copak, nějaká sláva, nebo narozky? " vyzvídal Jazz se zájmem, když viděl, v jaký dobrý náladě všichni sme. Tak sme mu vyklopili všechno o soutěži. Já sem se pořád rozplývala, byla sem z toho pořád na větvi.
"Ty vado, tak to je něco. " hvízdl Jazz obdivně. "Proč nic takovýho nebylo, když sem byl ve škole já? " trucoval.
"Je to prej úplně první ročník. " informoval ho Remus. "Něco podobnýho se konalo prej už před dvaceti lety, ale to soutěžili jen školy z Evropy. Teď to rozšířili i na Ameriku. "
"Což je dobře, protože jinak bysme nejeli do LA, ale trčeli bysme někde v Rumunsku v Kruvalu. " vložila sem se do toho já.
"Jo, LA bych si taky nechal líbit. I když radši bych jel spíš do Las Vegas, to by teprve byli pařby. Pěkně v kasinu. " ušklíbl se Jazz.
"To bude asi tim, že LA je braný u kouzelníků jako hlavní město USA. " poučil nás Remus.
"Cože? " nechápala Lily.
"Jo. Mudlové mají hlavní město Washington a sídlí tam mudlovský prezident, ale ministerstvo kouzel sídlí v Los Angeles, takže asi proto se tam ta soutěž koná. " vysvětloval Remy.
"To sem nevěděl. Vždyť Londýn je branej jako hlavní město u mudlů i u kouzelníků. " vložil se do rozhovoru James.
"Jo, ale v Americe to maj takhle. Nevim proč. " pokrčil rameny Remus.
"Dobře, že to víme. Jinak bysme tam byli za blbečky. " ušklíbla se Lily.
"Jé, já zapomněl na tu whisky. " zvedl se Jazz. Sednul si tady k nám na židli, a jak sme mu povídali o tý novince, úplně zapomněl na naši objednávku. To já bych zapomněla taky, bejt na jeho místě. Po chvíli byl zpátky s krásně vychlazenou lahví whisky. Nalil nám do skleniček a sám si nalil taky. Na to, že byl pátek, měl tady dost málo lidí. Navíc tady byla i Rosmerta, takže neměl tolik práce.
"Tak si na to připijem. " pozvedl Jimmy skleničku. "Pořádně si to tam užijem. A vy dva, neudělejte do tý doby žádnej průser, abyste mohli jet. " dodal ještě ke mně a Siriusovi. To ať počítá chlapeček, že v následujícím měsíci budu nejhodnější tvor, jakej kdy do Bradavic chodil. LA bych si rozhodně kvůli nějaký kravině utýct nenechala.
"Mluvte za sebe. " zabručela Emma nerudně a odmítala si s náma připít. Na jednu stranu jí chápu, kdyby ostatní jeli a já ne, tak bych byla totálně naprdnutá. Na druhou stranu by nám to ale aspoň trochu mohla přát.
"Tak na LA! " vypískla sem a všichni sme si ťukli, dokonce i ta mrcha nepřející. Sirius seděl vedle mě a najednou mi položil ruku na nohu. Já sem na něj hodila pohled, kterym sem jasně říkala, ať si to odpustí. Za prvý by si toho moh někdo všimnout a za druhý, vždycky když na mě jenom šáhne, je dost těžký se udržet. On mě prostě dokáže rozpálit doběla během minuty.
Mimochodem, Lily s Jamesem se pořád ještě dohromady nedali. Nevim, co s tim Lilka furt čeká, stejně mi je jasný, že to bez něj už ani den nevydrží, je celá nesvá. Oni dva k sobě prostě patřej a bez sebe sou úplně mimo.
Užívali sme si příjemnýho pátečního večera a pořád sme mleli jen a jen o Americe. Pro někoho, kdo vytáhl paty jen do Itálie nebo do Český republiky - jako já - je to prostě něco neuvěřitelnýho. Kolem půlnoci sme se zvedli, rozloučili se s Jazzem a šli zpátky.
*
Když sme se motali chodbama, Sirius na mě furt dorážel. Byl už dost opilej, takže se pokoušel o nějakej tělesnej kontakt. Já ho furt odstrkovala, takže to chvílema vypadalo, jako když se pereme. Což u nás dvou nebylo vůbec nápadný, protože my sme se pošťuchovali a rvali vždycky.
"Pojď se mnou. " popadl najednou James Lily a zastrčil jí někam do chodby. Aha, už se naštval a de jí to pořádně vytmavit. Všimli sme si toho jen já a Sirius, protože ostatní šli několik metrů před náma. Využili sme toho a plížili se za nima. Zajímalo by mě, jak to dopadne, chci u toho bejt a vidět všechno v přímym přenosu.
Zašli do nějaký starý učebny. Do těhlech místností chodili v celých Bradavicích všichni, kdo chtěli mít soukromí. Ať už na rozhovory, nebo na něco jinýho. Snad kromě nás totiž nikdo nevěděl o komnatě nejvyšší potřeby, takže učebny byli jasná volba. Kdyby komnatu všichni znali, bylo by tam furt narváno a na nás by se už nedostalo. Ještě že je tajná a my sme takový šťouralové a známe celej hrad.
"Co chceš? " slyšeli sme zřetelně Lilku. Stáli sme hned za dveřma, ani se je neobtěžovali úplně zavřít, takže sme slyšeli každý slovo.
"No, konečně si o nás promluvit. " teď promluvil James.
"Už není žádný my a není o čem mluvit. " řekla Lily trochu naštvaně. "Já sem se s tebou rozešla, vzpomínáš? A měla sem k tomu docela dobrý důvody. "
"Ale prosimtě, jak se někdo může rozejít kvůli trávě. " zvýšil James trochu hlas. Lily už ho asi štve, což chápu, protože je to důra tvrdohlavá.
"Tady vůbec nejde o trávu. Nemám to ráda, a když se mnou chodíš, tak bys to měl respektovat. Jasně sme si domluvili podmínky a tys mi slíbil, že na naše rande nebudeš chodit zhulenej. Tys slib porušil a to už je vážnější. Tady nejde o trávu ale o vzájemnou důvěru. Tys tu mojí zklamal, chápeš? " začala Lily s proslovem. Páni, z ní de docela strach. Já bejt Jamesem tak už se před ní krčim někde v koutě. Sirius s na mě díval, jako by se bál, abych nechytila Lilyiny manýry. To se vážně bát nemusí, já nejsem taková sucharka, jako je ona. Ne, že by musel na naše schůzky chodit fest zhulenej, ale když je sranda a je naspeedovanej tak mi to nevadí. To je ještě šikovnější než normálně, takže to má taky svoje klady. Ale on moc nehulí, ani James. Ono to jen tak vypadá, ale oni to nejsou žádný vyhulenci, který by dali tři brka denně.
"Lily, já moc dobře vim, že sem udělal blbost. A to že sem si svojí chybu uvědomil, je už dost ne? " žadonil James. Bylo mi ho líto.
"Nebuď takovej suchar a nefňukej. " bručel Sirius na Jimmyho adresu. Samozřejmě jen šeptem, aby ho neslyšel. Ať de do háje, náhodou je to hezký, že se James dokáže sám omluvit a uznat chybu. To by tenhle vocas nikdy nedokázal.
"Jo, to je hezký, že sis to uvědomil. " Lily trochu změkla. "Ale doufám, že sis taky uvědomil, že mi to ublížilo, protože ti nemůžu důvěřovat. "
"Já vim a slibuju ti, že jestli mě vezmeš zpátky, už se nic podobnýho nebude opakovat. " reagoval rychle James, jako by se bál, že si to Lily ještě rozmyslí.
"No, možná by to ještě mohla klapnout. " usmála se Lily, teď už skoro vůbec nenaštvaná.
"Já tě mám strašně rád, Lily. Víš moc dobře, jak mi na tobě záleží. A bez tebe to není ono. Vždyť si tak skvěle rozumíme. Nesmíme dovolit, aby pár prohřešků zničilo to, co se mezi náma zrodilo. " mluvil James. Úplně mě tim dojal, to je takovej boban. Trochu sem nakoukla škvírou dovnitř a viděla, že jí drží za ruce a zírá jí do očí. Lilka byla úplně na větvi, podobně jako já. Jak by mohl někdo takovýhleho kluka odmítnout?
Taky, že nemohla. Vrhla se mu kolem krku a začala ho líbat. Byli zase spolu. Já se dám asi na věštění, jako bych neřikala, že se k sobě vrátěj.
"Miluju tě, Lily. " řekl James, když se od sebe odtrhli. Lily úplně ztuhla a já se Siriusem sme měli co dělat, abychom nevykřikli.
"Cože si to řekl? " vykoktala Lily. "Tos mi ještě nikdy neřekl. "
"Všechno je jednou poprvý, ne? Miluju tě a stojím si za tim. Udělám pro tebe první, poslední a slibuju, že už tě nikdy nezklamu. " zíral jí hypnoticky do očí.
"Já tě taky miluju. " špitla. Měla co dělat, aby se nerozbrečela. Kdybych měla kapesník, teď bych se hlasitě vysmrkala. Bylo to tak dojemně sladký. Já nejsem romantik, ale oni dva by rozbrečeli i kámen. Dokonce i Sirius zjihnul. Lily mu skočila kolem krku a začala ho zase líbat, tentokrát trochu vášnivějc. James jí vyzdvihl do vzduchu a začal se s ní točit. To je jak scéna vystřižená z filmu typu Titanic.
"Měli bysme asi jít, ne? " pošeptal mi Sirius.
"Jo, to bysme měli. Nebo vylezou a uviděj, jak je tady šmírujem. " ušklíbla sem se a šli sme pryč. Po pár metrech mě chytil za ruku a propletl svoje prsty mezi mejma.
"No, co říkáš? Neinspirovala tě tahle dojemná chvíle k tomu, abysme konečně přestali náš vztah skrývat? " začal Sirius. Ježiš, už je to zas tady. Nekonečný téma, který pořád řešíme. Nevim, o co se furt snaží. Moc dobře ví, že já názor jen tak nezměnim.
"Proč to furt řešíme? Já sem ti jasně řekla, že se s tebou nebudu na chodbě za bílýho dne promenádovat za ruku. " řekla sem mu to, co už snad milionkrát předtim.
"S Remusem ses klidně promenádovala. "
"S Remusem to bylo něco jinýho. " vyjela sem.
"Jo, co na tom bylo jinýho? " zavrčel. "To, že ses s nim nevyspala dřív, než si s nim začala chodit? Nebo to, žes ho milovala několik let? "
"Já prostě nechci, aby to vypadalo, že s tebou chodim jen proto, aby mi ostatní holky záviděli, že chodim se Siriusem Blackem. " zvyýšila sem hlas. V tom tichym hradě se to docela rozlejhalo. "Kdyby měli Bradavice svůj bulvár, byli bysme okamžitě na první stránce! Chápeš už, proč se nechci předvádět? "
"Ježiš, tak o tohle de? " vydechl Sirius. Možná i trochu úlevou, bral si celkem osobně, že se s nim nechci předvádět, nevěděl, co v tom doopravdy je a teď sem mu to konečně řekla.
"Poslyš. " zastavil se a chytil mě za ruce. "Ostatní nám můžou bejt ukradený. Ať si políběj prdel, mě vůbec nezajímá, co by si o nás říkali. Náš vztah je jen naše věc a my víme, co k sobě cítíme, takže nějaký závistivci se můžou jít bodnout. Záleží tady jen na nás dvou a ne na tom, co si myslej ostatní. A našim kámošům to vadit nebude. Budou z toho sice asi vykulený, ale přejdou to. " on byl tak hezky přesvědčivej.
"Víš, neber si to špatně. Ale já zatím nechci zveřejňovat vztah, o kterym není jistý, jestli vydrží. Zejtra můžem roztroubit do světa, že spolu chodíme a za tejden už můžem bejt rozejitý. " opatrně sem mu to nastínila. Když už sme u tý upřímnosti a říkání pravdy, ať to ví všechno.
"O tohle snad nejde ne? Lidi se můžou rozejít kdykoliv. " nechápal. "Ale když chceš, už se o tom nebudem bavit, můžem to pořešit zas jindy. Až budeš chtít ty, začnem to vytrubovat do světa, já s tim problém nemám. "
"Díky, dobrej vílo. " políbila sem ho. Už sme stáli před obrazem ryby, přišel mě sem doprovodit. Chvíli sme tady ještě postávali, loučili se a dávali si pusy na dobrou noc.
"No to už si snad děláte srandu ne? " ozvalo se za náma. Odskočili sme od sebe, jak kdyby do nás uhodil blesk.
"Vy si zas užíváte? " spustila Lilka. Zrovna se vraceli s Jamesem ze svojí usmiřovačky a Jimmy jí šel vyprovodit.
"Hele, je to úplně jinak. " krotila sem jí, ale ona pusu nezavřela.
"Jinak? Já vim jen to, že už ste měli nějaký úlety a teď vás tady najdem, jak se spolu líbáte. To už fakt není možný, měli byste se nad sebou zamyslet. " hučela do nás a nenechala mě ani Siriuse něco říct.
"My spolu chodíme! " křikla sem, abych jí přehlušila.
"Cože? " vykulil James oči. Lilka už taky zmlkla a koukala na nás jak na debily.
"Jo, hned den po tom našem rande. Jak si mě seřvala. " otočila sem se na zrzku. "Ráno sem našla Siriuse a všechno sme si vyříkali. No a dohodli sme se, že bysme to spolu mohli zkusit. Takže sme spolu už dva tejdny a zatím to klape. Akorát, že o tom nikdo neví, nechtěli sme budit rozruch. "
"To je skvělý! " jásal James. No prosim, to je můj člověk. Dokáže se radovat ze štěstí druhých, aniž by se na něco vyptával a skepticky všechno kontroloval.
"Aha. " vydechla Lily. "No a nemyslíte, že byste to třeba mohli říct ostatním? "
"Já jí to řikám furt. Jenže ona nechce. " vložil se do toho Sirius.
"Fajn! " vyštěkla sem. "Máte to mít. Dokud sme to řešili jen já a Sirius, dokázala sem odolávat těm stížnostem, ale když už to víš i ty, tak to říct musim, protože to tvoje přemlouvání se nedá vydržet. " kárala sem Lilku. Rozloučili sme se s klukama pusou na rozloučenou a šli do pokoje. Holky zrovna ulehli do postele, ale ještě nespali.
"Jsem zase s Jamesem. " vypískla Lily a s holkama se hlasitě radovala. Nechyběly keci typu, že sme všichni věděli, že se k sobě vrátěj. Já taky musela hrát překvapenou, jinak by mě sprdla, že je sledujeme. Propalovala mě pohledem, jako by chtěla něčeho docílit, tlačila na mě, ať to řeknu.
"Já chodim se Siriusem! " napodobila sem ironicky její šťastný pištění, já bych se imitací mohla živit. Po tomhle ale nenásledoval výbuch radosti. Všechny holky zmlkly a čuměli, jak kdybych právě spadla z Marsu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 23. července 2011 v 9:35 | Reagovat

Tak tohle byla zase naprosto perfektní kapitola. Je fajn že si Lily s Jamesem vyznali lásku. Aspoň už se snad nerozejdou. Ale to jak všichni zírali když se dozvídali že Sam a Sirius spolu choděj. To bylo k nezaplacení. :-D  :-P  :D

2 Galathea Freya Galathea Freya | Web | 24. července 2011 v 13:15 | Reagovat

[1]: Úplně souhlasim, super kapča a Sirius se Sam- no skvěly. Líbilo se mi, že Sam to nechtěla vykecat, taky bych nechtěla aby to všichni věděli, kvuli jistotě jestli ma Sirius rád ji, nebo jestli se chce jen ukazat, že ji taky dokazal sbalit. :D

3 hplovehp hplovehp | Web | 30. července 2011 v 12:37 | Reagovat

Boží kapča. James a LIlly- fantazie. Už úplně slyším, jak Lilly radostně piští, že chodí s Jamesem! Takže jdu číst další kapči, které tu za mé nepřítomnosti přibyly. Už se na ně moc těším.

4 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | 21. dubna 2012 v 16:52 | Reagovat

[3]: Jo já Lily taky úplně slyším!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama