Everybody should have his own world...

27.kapitola - Trest padlej na hlavu

16. července 2011 v 9:00 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Opět střídačka, protože minule byla kapitola k Potterovi s.r.o. teď je na řadě zase Elita Bradavic, abych jí neošulila. Tak víme, že minule se dali Sam a Sirius dohromady a naopak Lily se s Jamesem rozešla. Jak to bude pokračovat dál? Co všechno naše hrdiny čeká? Bude konečně nějaká sranda? Uvidíte :-) Zas a znova, prosím o komentáře, mám z nich vždycky radost, vy ste na mě tak hodný, pořád mě jen chválíte a kritika žádná :-) Tak přeju hezký čtení a s komentáři mě nezklamte, když sem vás teď pochválila…Vaše Maggdinka♥


Trest padlej na hlavu

"Tak dělej, jdem pozdě. " popoháněla sem Siriuse, když sme se řítili chodbou. Trochu sme se zapomněli a neuvědomili si, že před pár minutama už zvonilo na hodinu. No co, stává se.
"Dyk je to fuk, tenhle tejden sme přišli pozdě už hodněkrát. " krotil mě Sirius a šel skoro normální chůzí. Pako, ten si ze studia hlavu fakt nedělá.
"Jo, jenže to sme nikdy neměli McGonagallku. U kohokoliv jinýho by nám to prošlo, ale u ní ne. Určitě dostanem nějakej trest. " funěla sem, protože když běžim, tak nemůžu moc mluvit. Což je u mě katastrofa. Proto radši moc neběhám. Radši přijít někam pozdě, než nemoct mluvit.
Ani sme nezaklepali a vlítli do učebny. McGonagallová zrovna rozdávala ty svoje rozumy o přeměňování, ale když sme tam tak tiše přišli, zastavila se. Všichni se ohlídli, kdo to přišel.
"Ale to jsou k nám hosti, slečna Stoneová a pan Black. Kde jste se zapomněli tentokrát? " ušklíbla se naoko mile. To jí tak sežeru, já jí mám prokouknutou, je to obyčejná stará čarodějnice. "Mimochodem, slečno Stoneová, myslím, že jste se ráno zapomněla učesat, nebo jste si to snad udělala cestou? " celá třída propukla v hlasitý smích. Moc dobře všichni pochopili, kam tím míří. Ta je zas vtipná jak sáňky v létě.
"Víte, šla sem se Siriusem ze snídaně na hodinu a udělalo se mi blbě. " začala sem si rychle vymejšlet. Na tohle by mi mohl skočit tak leda idiot.
"A pan Black vám poskytl dýchání z úst do úst, že? " usmála se McGonagallka sladce. Všichni se opět začali blbě tlemit. Teda, ta dneska boduje, fakt. Nic dalšího už neřikala, tak sme se posadili.
"Mimochodem, po hodině za mnou oba přijďte, chci si promluvit. " dodala ještě, než začala mluvit o těch žvástech, který tady do ostatních cpala, než sme přišli. Do háje, snad nechce mluvit o neplánovaným rodičovství. Tady v Bradavicích je to horší jak v nějakym bordelu, klášteru se to rozhodně přibližuje nejmíň a ona teď chce řešit nás dva. Já nevim, proč mě furt nemá ráda. Kdybych chodila do Nebelvíru, to by něco viděla.
"Kde ste byli? " vyptávala se Emma, hned jak sem dosedla.
"Teď nebudu mluvit, beztak už máme průser, tak ti nic neřeknu. " odbyla sem jí. Nenapadlo mě nic, co bych jí řekla, takže sem to zakecala. Urazila se, vždycky sme spolu kecali, ať už sem měla průser nebo ne, mě to bylo volný. Až se mě budou potom vyptávat, mohla bych říct, že sme si byli zahulit. V životě sem hulila jen párkrát, ale mohla bych se na to nějak vymluvit. Zblblou a vytlemenou určitě zahraju dobře.
Konečně zazvonilo a my se poslušně dostavili k McGonagallce. Kdyby sme dělali problémy, nedopadlo by to dobře. Ta ježibaba se umí naštvat, když chce.
"Vážení, za posledních několik dní jsem slyšela několik stížností na vaše pozdní příchody do hodin. Pane Blacku, vy jste v mojí koleji, takže se mě to týká a vy slečno sice nejste, ale na moji hodinu jste přišla také pozdě. Je mi úplně jedno, co spolu děláte ve volném čase, ale nebude to odnášet škola, rozumíme si? " začala nás ta důra profesorská okamžitě peskovat.
"Ano, paní profesorko. " odpověděl slušně Sirius, sklopil hlavu a dost přesvědčivě hrál, že ho to všechno mrzí. Však já ho znám, parchanta. Mrzí ho tak velký kulový.
"Proto, abych vás poučila, protože vím, že hned jak odejdete, zapomenete všechno, co jsem vám řekla, vám dám školní trest. " dořekla. No, to je teda milá, zas nějakej ten večer v háji. I když to je vlastně fuk, budu tam se Siriusem, však my už se nějak zabavíme.
"Není to trest jako takový, ale vím, že kdybych vám to povinně neuložila, tak byste se sami dobrovolně nepřihlásili. " pokračovala. Ježiši, teď se fakt začínám bát. Myslela sem si, že budem zas trhat nějakej plevel, jako za ten podpálenej sovinec.
"Začátkem května pojede naše škola na takovou soutěžní akci. " začala nám vyprávět, v čem náš trest bude spočívat. "Účastní se skoro všechny kouzelnické školy z Evropy a Severní Ameriky, jde o to, ukázat, která škola má nejlepší dovednosti. Je tam několik disciplín, později se budou moci studenti přihlašovat dobrovolně, na co chtějí. Vy dva tam ale pojede povinně a to s oborem, který vám já zadám. "
"Děláte si srandu? " vyprskla sem smíchy. "Myslíte, že my dva sme ideální adepti na reprezentaci Bradavic? "
"No, chováním určitě ne. " předvedla Minerva jeden ze svejch kyselejch ksichtů. "Nicméně jste oba poměrně zdatní v praktikování kouzel a to především v Obraně proti černé magii. Co vím od profesora Willise, máte dobré výsledky a všechna kouzla umíte téměř ihned. Protože vím, že byste dobrovolně nechtěli, berte to jako školní trest. Opravdu vás tam ale potřebujeme. Chtěla bych ještě zverbovat z Nebelvíru minimálně pana Pottera a slečnu Evansovou. " mlela dál. No, když nad tim tak uvažuju, nebylo by to tak špatný, ještě kdyby jeli James a Lily. Navíc, obrana mě docela baví a kouzlit taky a aspoň bych se nějakej čas ulila ze školy.
"Na jak dlouho a kde to je? " ozval se Sirius. Krade mi myšlenky, teď mě napadlo to samý.
"Je to na dva týdny. " informovala nás. "A koná se to v Los Angeles ve Spojených státech. " v tu chvíli mi spadla čelist až na zem.
"Děláte si srandu? Takže my pojedeme za trest na dva tejdny v květnu do LA? " vykoktala sem. Tohle je asi jen nějakej krásnej sen.
"Ano. " přitakala.
"To bych se přihlásila, i kdybyste nám to nepřikázala. " vypískla sem. "Amerika to je něco a LA? Vždycky sem tam chtěla. "
"No, když tak vidím, jak se radujete, mám kompromis. " pozorovala mě profesorka, kterou budu mít ode dneška docela i ráda. "Do Ameriky pojedete, ale nesmíte do té doby udělat žádnou vylomeninu. Musíte chodit do hodin včas a pravidelně. A nebudu o vás ani vědět, rozumíte? "
"Jasně, nebudete ani vědět, že existujeme. " přikyvovala sem horlivě a Sirius nadšeně souhlasil.
"Mimochodem, řekněte o tom pánům Potterovi a Lupinovi a slečně Evansové. Ať se zatím rozmýšlí, s jakou disciplínou by tam chtěli jít, pokud tedy budou chtít jet. " dodala, když už sme se rozloučili a šli pryč.
"To si pište, že budou chtít jet. " ušklíbla sem se a už běžela pryč.
"To se mi snad jen zdá. My jedeme za trest do LA! " začala sem se smát a měla sem co dělat, abych nezačala tancovat oslavný tance.
"Jí už asi vážně přeskočilo. " ušklíbl se Sirius.
"Nerouhej se! Nebo to nevyjde. " vlepila sem mu pohlavek. Vzápětí sem na něj skočila a dala mu hudlana.
"Hele, jestli chceš někam jet, měli bysme sprintovat, za dvě minuty zvoní. " informoval mě, jakoby mimochodem.
"Do háje! " vyběhla sem jak namydlená veverka. Los Angeles si já teda rozhodně utýct nenechám. To byl vždycky můj sen.
-------------------------
Celej následující tejden sme pořád řešili tu mezinárodní soutěž. Všichni z toho byli totálně na větvi. Se ani nedivim, já pořád nemůžu štěstím spát. Oficiálně to Brumbál ještě nevyhlásil, takže to vědělo jen pár lidí.
Sarah i Leona doufali, že jim taky ředitelé jejich kolejí nabídnout, ať jedou. I když ono to má bejt vlastně dobrovolný, ale ještě to musej učitelé schválit, jestli se na to hoděj nebo ne. Dost mě překvapilo, že mě a Siriuse McGonagallka označila jako velice schopný v obraně proti černý magii.
V sobotu na večeři to konečně vypuklo, když se Brumla postavil k proslovu, nám zasvěceným bylo hned jasný, o co de.
"Milí studenti, mám pro vás velice příjemné zprávy. " začal Brumbál. Byla sem jak na trní, pokud neudělám nějakej průser - a já neudělám - za měsíc a půl budu na pláži v Los Angeles.
"Bradavicím byla nabídnuta účast v mezinárodní soutěži, kde se utkají školy z celé Evropy a Severní Ameriky v tom, jak jsou mladí kouzelníci šikovní a co je škola za těch pár let naučila. " pokračoval. V síni to začalo šumět, jako pokaždý, když se oznamovalo něco novýho a vzrušujícího.
"Jsou dvě kategorie, šesté a sedmé ročníky. Z každého ročníku bude vybráno dvacet šťastlivců, kteří budou školu reprezentovat. Každý student pouze v jednom předmětu. " většina síně nesouhlasně zabručela, když se dozvěděli, že ostatní ročníky kromě dvou nejstarších utřou.
"Celý následující týden se můžete zapisovat u profesorů toho předmětu, s kterým byste chtěli školu reprezentovat. Pevně věřím, že účast bude hojná a bohužel budeme muset dost lidí zklamat. Po přezkoumání úspěchů se vaši učitelé rozhodnou, kdo pojede a kdo ne. " objasňoval Brumbál všechno, když hučení přestalo. Ježiš já sem tak ráda, že nám to McGonagallová dala za trest, protože jinak bych se zbláznila, kdyby mě nevybrali.
"Á ano, málem bych zapomněl. Soutěž se samozřejmě nekoná zde. Bude trvat dva týdny a vše se bude odehrávat v Los Angeles ve Spojených státech amerických. " dodal ještě, než si sednu zpátky na zadek. Jestli si předtim lidi vzrušeně šeptali, teď byli úplně vedle. Vidim, že LA je atraktivní pro kdekoho.
"Jé, sem ráda, že to máme za trest. " ušklíbla sem se.
"Svině, chodíte si pozdě, jak se vám zachce a pak vám dá McGonagallová tak nesmyslnej trest, takže vy si můžete mnout ruce, zatímco my ostatní musíme soupeřit. " propalovala mě Lily pohledem. Abych nezapomněla, s Jamesem se pořád nedali dohromady. Chodili kolem sebe jak dvě zbloudilý duše. Lilka byla furt naštvaná, kvůli tý kravině s trávou. Ale bylo na ní vidět, že už mu odpouští, takže si určitě během pár dní skočej zas s chutí do náruče.
"Prosimtě, že zrovna ty se bojíš, že tě nevyberou. " ušklíbla sem se ironicky. "Sama McGonagallka nám řekla, ať to řeknem tobě, Jamesovi a Remusovi, ať už přemejšlíte, jakej obor byste tam chtěli zastupovat. "
"Tak já půjdu rovnou za Křiklanem. Brumbál teď říkal, že se máme hlásit u učitelů toho předmětu. " prohlásila ta zrzka sebevědomě. To její ego bych chtěla mít.
"Ty chceš jít na lektvary? " vykulil oči Sirius. Pako, co se tak diví, Lily je v lektvarech nejlepší z ročníku a Křikla jí přímo zbožňuje.
"No jasně, bude nejlepší, když bude mít škola zastoupení v co nejvíc předmětech a mě lektvary bavěj a dou. Jasně, klidně bych šla na obranu taky, jenže mi je jasný, že za šesťák jdete vy dva a James. " zvedla se z lavice a kráčela k učitelskýmu stolu rovnou za Křiklanem. Lily je jasná, ta jede.
"No a co vy dva, na co půjdete? " vyzvídala sem na Jamesovi a Remusovi.
"Já na obranu s váma, to je snad jasný ne? " usmál se Jimmy. "Žádnej jinej předmět mi pořádně nejde, natož abych ho reprezentoval. " no, je fakt, že James je na obranu jasnej. Osobně myslim, že on je v ní nejlepší z ročníku. Dokonce lepší než Sirius nebo Remus a to je co říct. Ale na druhou stranu se dost podceňuje. Není tak blbej, na jakýho si hraje, i v ostatních předmětech je dobrej, akorát to úspěšně skrejvá.
"A co ty? " otočila sem se na Remyho. To by mě zajímalo, co si vybere on, když mu de každej předmět.
"Ještě nevím, budu si to rozmejšlet. Jak řekla Lily, na obranu je vás už dost, takže myslim, že to vyhraje buď přeměňování, nebo kouzelný formule. Obojí je jednoduchý a baví mě to. " pokrčil rameny a nimral se v bramborách.
"Jednoduchý? " Sirius málem vyprskl dýňový džus co pil. S touhle jeho reakcí plně souhlasim. "Formule dejme tomu, ty sou na pohodu, ale přeměňování? Půlka třídy vůbec ani netuší, o co se tam jedná. "
"No vidíš, teď si mi to usnadnil, pravděpodobně půjdu na přeměňování, ať tam má zastoupení fakt každej předmět. " usmál se Remus vděčně. Mluvil se Siriusem úplně normálně, nebyl na něj nijak naštvanej. I když je fakt, že o našem novým vztahu nikdo zatím neví. Ono je to v začátcích a hlavně je dost tělesnej, tak nemáme zatím potřebu promenádovat se někde před lidma za ruce.
"Jedu! " přilítla Lily zpátky a byla radostí bez sebe. Podobně sem taky reagovala. Hold Amerika to je pro nás terno.
"To je super. " plácla sem si s ní triumfálně. "Bude to sranda, rozjedem to tam. "
"Počkej, ty taky nejdeš do hodnocení? " vykulil oči Remus. No jo, svět je nespravedlivej a přeje sviním, jako sme já, Sirius a Lily.
"Nejdu. Jasně mi řekl, že sem nejlepší ze třídy a nikoho vhodnějšího by na to nenašel. Že doufal, že se přihlásim. Kdybych se prej nepřihlásila, tak by mě překecával, protože já sem cituji: Jeho chlouba. " smála se Lilka jak měsíček na hnoji.
"Rozboříme LA! " zařvala sem, až se po nás půlka síně otáčela. "My jedem do Ameriky! " křikla sem na ty, co na mě tak čuměli. Ty udělali blbý ksichty, nebo se ušklíbli. Nevěřili mi. Ha, však oni uviděj, kdo si bude balit kufry a to se teprv budou divit!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 16. července 2011 v 9:42 | Reagovat

Naprosto perfektní kapitola. Jedna z nejlepších vůbec. Prej dýchání z úst do úst. To bych od McGonnagallky fakt nečekala. Ale ta soutěž je naprosto perfektní nápad. Ty vole LA tam bych taky hned jela. Už aby tu byla další kapitolka a Lily s Jimmym se usmířila. A né aby ho pak štvala s tim že v LA bude pomrkávat po jinejch. :-D  :-P  :D  8-)

2 Roxana von Zmijozel Roxana von Zmijozel | 16. července 2011 v 17:52 | Reagovat

No twl! :-D

3 hplovehp hplovehp | Web | 16. července 2011 v 19:15 | Reagovat

Ty brďo, teď jsem napjatá jak guma v gatích. L.A. , wow! Hned mě napadla jedna písničkaq od Jonas Brothers. L.A., L.A. shes a L.A. , L.A. baby.... Super kapča!

4 hplovehp hplovehp | Web | 21. července 2011 v 18:26 | Reagovat

A ještě k tomu, zeptám se mamky a učitelů, jestli mě zatrest nechtějí poslat do L.A. By bylo bájo!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama