Everybody should have his own world...

27.kapitola - Dávné křivdy

21. července 2011 v 9:00 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Další Potterovi jsou tady. Je to vlastně pokračování předchozí kapitoly, protože to nebyl zdaleka konec vánočního večírku :-) Uvidíte, co všechno se stane, bude to akce. Dál už nemá cenu říkat nic, nechci nic prozradit, musíte si to přečíst sami.

V době přidání týhle kapitoly sem pryč, nastavila jsem to na blog.cz automaticky, ale to neznamená, že mě ošulíte o komentáře ;-) až přijedu a všechny si je přečtu, tim víc budu nadšená. Takže komentujte, ať mi děláte jen radost…Vaše Maggdinka♥Dávné křivdy

Večírek u Blacků se vyvíjel líp, než na začátku. Stejně ale měla Jessica ze všech těch lidí a rodinných příbuzných divný pocit. Bavili se o zvláštních věcech a všichni se tvářili, jako by jim patřil celý svět. Rozhodně se nedalo říct, že by byla ve svojí kůži.
Jenže pro Reguluse by udělala první poslední a věděla, jak je pro něj dnešní večer důležitej. Nesměla udělat nic, co by přátelé Blackovic rodiny pobouřilo.
"Zlato, jdem na drink? " chytil jí Regulus kolem pasu a vedl ji dozadu ke stolu, na kterém bylo pití.
"Vedeš si skvěle, všem se moc líbíš. " políbil ji na tvář, když každýmu nalejval Ohnivou whisky.
"Vážně? Mně se moc nezdá. Neber si to špatně, je to tady fajn, ale některý ty lidi sou dost zvláštní. " ušklíbla se Jess a snažila se, aby to nevyznělo jako kritika.
"To máš pravdu, sou to nudný blbci. " zasmál se Regulus. "Sou to přátelé rodičů, ale víš jak to mezi takovejma lidma chodí. Nejsou opravdický přátelé, kamaráděj se jen proto, že maj jméno. "
"To se mi ulevilo, že to vidíš takhle. Myslela sem, že budeš naštvanej, že se mi nelíběj. " oddychla si Jessica.
"To se vážně neboj, taky je nemám rád. " pošeptal jí do ucha a několikrát ji políbil na krk.
"Regulusi, chovej se slušně. Máme tu vážené hosty a takovéhle předvádění se nehodí. " ozval se vedle nich hlas paní Blackové. Nelíbil se jí způsob, jakým Regulus projevoval svojí přítelkyni náklonnost před zraky všech.
"Promiň, matko, nechal sem se unýst. " odstoupil Regulus od Jess dál, ale pořád ji pevně držel kolem pasu.
"Mimochodem Jessico, máte pěkné šaty. Ty barvy Zmijozelu vám vážně sluší. " usmála se na ní paní domu ledově. V jejím úsměvu nebylo ani trochu milosti. Jess přišlo, jako by si jí už představovala v rodině. Byla hezká, vysoká, měla dlouhý, černý, vlnitý vlasy až po pás. Taková snacha by se určitě rodině Blacků líbila. Ale Jessica si byla jistá, že takoví tcháni by se nelíbili jí.
"No, barvy Nebelvíru taky nejsou tak špatný, jdou mi k vlasům. " usmála se Jessica sladce na paní Blackovou. Ta na ní chladně zírala.
"To jistě. " řekla ostře. "Zapomněla jsem, že chodíš do Nebelvíru. " dodala. Při slovu Nebelvír se sotva znatelně zakabonila. Bylo jasný, že lidi z jiných kolejí než ze Zmijozelu považuje za póvl.
"Ale no tak, matko, koleje už nejsou to, co bývaly dřív. Teď už nejde o přerozdělování, prostě jde jen o to, aby bylo jasno, kdo kam patří, kvůli ubytování, vyučování a tak. " vložil se do toho rychle Regulus, aby se nerozpoutala dívčí válka.
"Můžeš na okamžik, synku? " usmála se předstíraně na Reguluse matka. Nečekala na odpověď a odtáhla ho o kus dál, aby je neslyšela Jessica.
"Já nevím, na co si před tou holkou hraješ. Nevím ani, čím tě tak okouzlila a proč říkáš takovýhle věci. Oba moc dobře víme, že na koleji a na krvi záleží. Já se budu chovat jako hodná maminka a nebudu to dál rozvádět, protože tě mám ráda. Jenom mi přijde, že ta holka se zrovna na naše tradice netváří. Upozorňuji tě, že někoho takového bych v naší rodině netrpěla. Pamatuješ si snad na svého bratra ne? " udělala paní Blacková synovi šeptem proslov.
"Rozumím. " přitakal poslušně. "Jenže mi na ní záleží a čistou krev má víc, než polovina lidí v tomhle sále. Nemůžu za to, že její rodina už po generace chodí do Nebelvíru, takže se tam přirozeně taky musela zařadit, stejně tak jako já. Svoje rodiny si nevybíráme, ale máme svoje názory a volby a uvidíš, že ona je dokáže změnit. " ušklíbl se na ní.
"Budu ti věřit. Tys vždycky věděl, co si vybrat a co je pro tebe nejlepší. " pohladila ho matka po tváři. Poprvé na ní byl vidět nějaký mateřský cit. Jessica je z povzdálí pozorovala a bylo jí úplně jasný, že se baví o ní. Ale když viděla, jak hezky se paní Blacková k Regulusovi chová, bylo jí hned líp.
"Drahoušku, omlouvám se za můj předchozí nevhodný tón. " usmála se už o něco vlídněji paní Blacková na Jess, když se s Regulusem vrátili k ní. Bylo to příjemnější, než si s ní vjíždět do vlasů, ale Jess stejně vycítila ten chlad a přetvářku.
"To nic, vůbec nic se nestalo. " oplatila jí stejnou mincí Jessica. Najednou nastalo v salonku hrobové ticho. Hudba přestala hrát a všichni si přestali povídat. Všichni hosté koukali ke dveřím, jako by do nich udeřil blesk. Jessica, Regulus i paní Blacková šli víc dopředu, aby viděli, co se stalo.
"Omlouvám se, sova s mojí pozvánkou se asi zatoulala. Ještě že jsem se to dozvěděl včas. " na všechny přítomné se ode dveří zubil Sirius. "A chci se omluvit, že nemám nic slušnějšího, jenže ve škole nic pro takovýhle příležitosti nemám. " dodal. Všichni ho sjeli pohledem. Měl na sobě roztrhaný džíny, špinavý tenisky a nějaké triko s potiskem. Jessica na něj koukala s otevřenou pusou jako na zjevení.
"Proč nic nehraje? " rozkřikl se pan Black. Muzikanti začali hrát a hosté se začali zase bavit, aby zakryli rozpaky.
"Co tady děláš? " vyjel na Siriuse otec polohlasně, aby ho nebylo tolik slyšet.
"No, doslech sem se, že tady pořádáte pařbu, tak sem se přišel podívat. To už nemůžu přijít ani domů? " postavil se Sirius útočně proti otci. Byl o něco vyšší a taky o poznání svalnatější.
"Není to tvůj domov od loňskýho léta, kdy jsi utekl, jako malej parchant. " zavrčel Black nejstarší. To už u nich byla i paní Blacková, Regulus i Jessica.
"Říká ti něco pojem sociálka? Tu bych na vás zavolal, kdybych byl mudla, za týrání dítěte. " zadíval se na otce Sirius. Jess takovou nenávist v jeho očích nikdy neviděla.
"Jak se opovažuješ takhle mluvit? Jsi obyčejný krvezrádce. Takhle se rouhat, co kdybys byl mudla! " vyštěkl otec.
"Howarde. " položila panu Blackovi jeho manželka ruku na rameno, aby ho uklidnila. Nějaký hosti se po nich začali ohlížet, když zvýšil hlas. "Máme tu hosty, takže nebudeme dělat zbytečná dramata. Náš drahý syn je už na odchodu. " propálila Siriuse ledovým pohledem, ze kterýho mrazilo po zádech. Jenže Sirius byl na takovýhle pohledy zvyklej, takže ho ani v nejmenším nerozladila.
"Ani náhodou. Já zůstávám tady! " zavrtěl Sirius hlavou a zamířil si to ke stolu s pitím a občerstvením. Pan Black někam odešel a paní Blacková šla za ním.
"Tohle nedopadně dobře. " zahučel Regulus a popadl Jess zase kolem pasu.
"Před těma hostama vaši snad scénu neudělaj ne? "
"Oni ne, ale Sirius je toho schopnej. A to by se potom naši už jen těžko drželi. Takže jestli sem přišel, jen aby něco udělal, tak je to už teď v háji. " ujistil jí Regulus.
"On sem přišel kvůli mně. " řekla Jess nahlas to, co si myslela hned od prvního okamžiku, kdy ho uviděla ve dveřích. Zkoumavě na něj koukala, když si nalejval whisky. Proč to všechno proboha dělá? On po roce přijde do domu, kterej nenávidí, mezi lidi, který nemůže ani vystát.
"Jako aby tě hlídal, nebo co? " ušklíbl se Regulus ironicky.
"Já nevim, ale víš, jak na tebe vyjel, ať ode mě dáš ruce pryč a jak mi vyprávěl všechny ty věci o tobě a tvý rodině. Asi se bojí, nic víc. " hájila Jessica Siriuse. I když jí trochu naštval, že sem přišel, jen aby jí hlídal, na druhou stranu to od něj bylo strašně milý. Překonal svůj odpor k rodině a přišel, i když se zapřísahal, že sem už nikdy nevkročí. A teď přišel, kvůli ní. "Jdu s ním promluvit a řeknu mu, ať radši odejde. "
"Co tady děláš, ty blázne? " zasyčela Jessica, když došla k němu. Sirius se překvapeně otočil.
"Ty seš tady? Ani sem si nevšiml. " ušklíbl se ironicky.
"Blbečku. " bouchla ho Jess do ruky. "Koukej padat. Já si cenim toho, že máš potřebu mě hlídat, ale já tě tady nepotřebuju. Sem tady dvě hodiny a pořád žiju. Večer se vrátim zas do Bradavic. Ty se vrať teď hned, nebo tady uděláš ještě nějakej průser. "
"Jak už sem řek, nikam nepůjdu. Vrátim se do Bradavic s tebou a Regulusem, samotnýmu se mi nechce. Je tam tma a nikdy nevíš, co se může stát. " hrál Sirius bezmocnýho.
"Neřikej takový kraviny, jako že se bojíš jít sám zpátky. Každej měsíc pobíháš po lese s vlkodlakem, tak mi neřikej, že teď se nemůžeš přemístit do Prasinek. " zahučela Jessica. Ten kluk jí začínal vytáčet a to dost.
"Máš to marný, já nikam nejdu. " usmál se Tichošlápek nevinně a nalil si další skleničku whisky.
"Fajn! " vyštěkla Jess. "Ale až tady zas vyvoláš nějakou hádku nebo dokonce bitku, já se do toho motat nebudu. "
"O to se tě nikdo neprosí. Myslíš, že se tady nedokážu ubránit sám? " křikl za ní ještě, když odcházela zpátky za jeho bratrem.
Večírek ubíhal a Sirius pořád neodešel. Sledoval zakaboněně Jess, jak se baví s těma všema šaškama, který rodiče pozvali. Jak byl rád, že z tohohle světa utekl, dokud byl čas! Proto se mu vůbec nelíbilo, že Jess do něj dobrovolně leze.
"Regulusi, myslím, že bys měl jít vyprovodit svého bratra na ulici. " pošeptal pan Black synovi. Už nemohl vystát Siriusovu přítomnost. Kdyby se pokoušel o jeho vyvedení on nebo manželka, dopadlo by to hrozně. Regulus je diskrétní a Sirius ho z celé rodiny nenávidí nejmíň.
"Party skončila, měl bys jít. " poplácal Regulus staršího bratra po rameni.
"Nezdá se mi, že by to končilo. " rozhlídl se Sirius po místnosti.
"Ale pro tebe jo. "
"Poslal tě fotr co? " zachechtal se Sirius. "No jo, mazánek Regulusek zas musí udělat všechno, co tatínkovi na očích vidí. "
"Tak hele, bude to takhle pro tebe lepší. " zašeptal Regulus. "Víš stejně jako já, jak to dopadne, až začnou hosti odcházet. Táta tě někam odvleče a pak už si to dokážeš představit. "
"Nedělej, že se o mě bojíš, nikdy ses ani náznakem nezajímal, co se mnou dělaj, tak se nestarej ani teď. " vyštěkl Sirius. "Mimo to, sem už starší a ty dva staroušové mi můžou akorát políbit. Dneska bych se jim ubránil jedna, dvě. "
"Jasně, tak proč ses nebránil dřív? " ušklíbl se Regulus.
"Protože když mě začali mučit, bylo mi dvanáct. Byl sem malej kluk. Neřikám, že sem byl svatoušek, provokoval sem, ale to jim nedávalo právo se mnou tak zacházet. Nemohl sem navíc používat mimo Bradavice kouzla a byl sem moc malej, abych se ubránil fyzicky. " začal Sirius zvyšovat hlas. Zachytil pohled rodičů, nevšímal si toho. "Teď sem plnoletej a hůlku mám po ruce a fyzicky bych si to s nima rozdal ještě radši. "
"Nedělej tady scény. " zahučel Regulus a snažil se Sirius za paži dotáhnout ven na chodbu.
"Máš pravdu, půjdu. Ale ne kvůli tobě, ani kvůli rodičům. " vytrhnul se mu Sirius ze sevření a šel pryč. Regulus šel s ním, aby se na vlastní oči přesvědčil, že opravdu odejde.
"Jen tě upozorňuju, že Jessica byla v tomhle domě a s těmahle lidma naposledy. Příště ji sem nenechám jít, i kdybych jí měl někde zamknout. " otočil se na Reguluse výhružně Sirius, když scházeli dolů ze schodů.
"Tak s tim nepočítej. Ona si sem bude moct jít, kdy bude chtít. " oponoval Regulus.
"Tak hele, já fakt nevim o co ti de. Chceš mě jako nasrat? Dokázat, že porazíš svýho staršího bratra? Je mi fuk, co proti mně máš, ale jestli seš s Jess jen proto, abys mě naštval, tak toho honem rychle nech, protože ona za to nemůže. " zastavil se Sirius uprostřed schodiště.
"Já jí mám fakt rád. " bránil se jeho bratr. "Mimo to, Jess si vybere sama na jakou stranu půjde. Já a rodiče jí v tom můžem jen pomoct. " ušklíbl se.
"Ty kreténe. " zařval Sirius. Tohle byla poslední kapka. Rozpřáhl se a udělal to, po čem toužil od doby, co se o Regulusovi a Jessice dozvěděl - pořádně mu vrazil pěstí. Regulus se zakymácel a spadl na záda na schody.
"Ona není žádnej tvůj pokusnej králík a s rodičema jí nebudete přeučovat. Ona je taková, jaká je jen proto, že je hodná a je na dobrý straně! " funěl mu Sirius do obličeje. Regulus se zamračil a z lehu ho kopl do břicha. Sirius ztratil rovnováhu a letěl ze schodů dolů. Naštěstí do prvního patra zbývalo pár metrů, takže se mu nic nestalo.
Ze salonku začali vykukovat lidi. Regulus se sebral ze země a běžel na Siriuse. Ten už byl taky na nohou a čekal na bratrův útok. Dole se do sebe pustili, mlátili do sebe, kopali, byli úplně nepříčetný.
"Okamžitě přestaňte. " zakřičela Jess, když viděla co se děje. Letěla za nima dolů a snažila se je odtrhnout. Jenže oni byli až moc rozjetý na to, aby s nima něco zmohla. Najednou od sebe odlítli. Nahoře stál pan Black a mířil na ně hůlkou. Každej odlítl na jinou stranu vstupní haly, ve který se rvali.
"Perete se tady jako mudlové! " zahřměl Black nejstarší. "Máme tu večírek a hosty a vy se chováte jako malí děti. Siriusi, čekal bych aspoň, že se budeš prát jako chlap a budeš mít hůlku! "
"Já nejsem taková svině jako ty, abych vytahoval hůlku na někoho, kdo jí mimo Bradavice používat nemůže! " zařval Sirius. Jess ho snad nikdy neviděla tak naštvanýho. Kdyby pohled mohl zabíjet, jeho otec by už ležel na zemi. V Siriových očích nebyl nic, než čirá nenávist a opovržení.
"Ale tebe se tohle netýká, takže teď můžu udělat tohle. " dodal a nepostřehnutelně vytáhl hůlku. Neverbálně vyslal na otce nějaký kouzlo, který ho odmrštilo. Někteří hosté vykřikli, jiný zas koukali na Siriuse, jako by se zbláznil. Nikdo se nestihl vzpamatovat a Howard Black už byl na nohou. Vyslal na Siria tak mocné kouzlo, že tlaková vlna málem odhodila všechny. Paní Blacková naháněla hosty do salonku a zabouchla za nimi dveře. Teď už byli na chodbě jen Sirius, pan Black a Regulus s Jessicou.
"Tohle máš za ty všechny roky posranýho dětství. " křičel Sirius jako smyslů zbavený a vysílal na otce jednou kouzlo za druhým.
"Tebe už v životě nechci vidět, teď vypadneš, a jestli se mi ještě někdy opovážíš přijít na oči, zabiju tě! " zafuněl pan Black, vyslal na syna poslední kouzlo, které ho prohodilo oknem na ulici, naštěstí byli v přízemí, takže okno bylo jen asi dva metry nad zemí.
Ozval se tříštivý zvuk a Sirius proletěl dolů. Jessica vyděšeně zírala, a když se po chvíli vzpamatovala, doběhla k oknu, aby zjistila, jestli se Siriusovi něco nestalo. Ten už byl na nohou, otřepával ze sebe hlínu a střepy. Vypadalo to, že nemá žádný vážný zranění. Otočil se a zamířil do parku. Když byl skoro ve stínu stromů, otočil se k domu. Jess měla sto chutí za ním vyběhnout a vrátit se s ním, ale místo toho tam zůstala stát a koukala do Siriusový naštvaný tváře.
Věděla, že tahle naštvanost není na rodinu, ale patří jí. Stála tam a dívala se jak odchází člověk, kterej přišel do domy, kde prožíval noční můry a to všechno jen kvůli ní.
Sirius tam nechtěl Jessicu nechávat samotnou, ale sama si vybrala, jak to chce. Když se naposledy otočil k domu, kterej už nikdy nehodlal vidět, spatřil jí stát v okně. Najednou se v něm vzedmula vlna nenávisti. Díval se do tváře jediný holky, kterou kdy opravdu miloval a ona stojí v okně domu jeho nejhorších vzpomínek. Když se otočil, aby se na ní podíval naposledy, než se přemístí do Bradavic, stál tam vedle ní Regulus a objímal jí. Sama si vybrala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 21. července 2011 v 10:24 | Reagovat

Skvělá kapitola. Ale štve mě že Jess neodešla se Siriusem. A hlavně že Regulus se pokusí dostat Jess na dráhu Smrtijeda. Ale od Siriuse to bylo vážně milý překonat takovej odpor a jít do toho domu jen kvůli ní. Už aby jsi byla doma a byla tu další kapitola. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 21. července 2011 v 17:11 | Reagovat

Zbožňuju Siriuska. On šel za svou hnusnou rodinou, překonal odpor a taky všechny ty hnusný vzpomínky a šel tam za ní. Být jess, jdu okamžitě s ním. A Regulus tu byl vážně nechutnej. Já a rodiče jí můžeme jen pomoct. Bych chtěla vidět tu jejich pomoc! Bych nemohla, kdyby oni něco udělali Jess a třeba ji drželi v tom svým sídle a přišli by tam Sirius a spol. a dali zbylým Blackům pořádně na frak. Jinak doufám, že nechceš udělat s Jess Smrtijeda! :-!
Kapča výborně napsaná, ale po té větě, já a rodiče jí můžeme jen pomoct, se vůbec nedivím Siriovi, že mu ejdnu vlepil. A být Jess tak se naštvu, a řeknu, že s ničím podobným pomoct nepotřebuju! Jinak jsem jasný fanoušek Siriuska, choval se sice tupě jako troll s otřesem mozku, ale tohle to všechno skoro úplně smazalo. Takže Jess, doufám, že si vybereš správnou stranu!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama