Everybody should have his own world...

25.kapitola - Moc pravdy najednou

10. července 2011 v 11:07 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Kapitola k Potterovým je na světě. Zajímalo vás, co se Sirius chystá udělat, potom co zjistila, že Jessica chodí s jeho bratrem Regulusem. Tak tady dostanete odpověď na svoje otázky. Mimo to se dozvíte nějaký podrobnosti z života rodiny Blacků. Upozorňuju - není to zrovna spořádaná rodinka. Ale to už všichni dávno víme. Dala sem si záležet, tak doufám, že budete spokojený a bude se vám to líbit. Přeju hezký čtení a prosím, komentujte…Vaše Maggdinka♥Moc pravdy najednou

Jednou večer se Regulus vracel od Jess. Byli se zase projít a byl jí ukázat dopis od rodičů. Nebyli moc nadšení z toho, s kým chodí. Na velikonoce nakonec zůstanou tady v Bradavicích, ale pozvali jí na velikonoční večírek, což byl podle Reguluse úspěch. Rodiče si tam vždycky zvou ty nejváženější rodiny a přátele, takže to, že dovolili, aby tam přivedl Jess, byl hodně velký kompliment.
Už byl dole ve sklepení a pár chodeb od Zmijozelské společenky, když vtom se někdy vyřítil zpoza rohu, chytil ho pod krkem a přimáčkl ho na zeď. Když se trochu vzpamatoval, uvědomil si, že se dívá do dost naštvaný tváře svýho staršího bráchy. Zmítal se a snažil se kopat, ale Sirius byl přece jen o dva roky starší a taky o dost svalů bohatší. Nebylo mu to nic platný, a tak tam visel v sevření Siriusovi pevný ruky.
"Hele blbečku, já sice nevim o co ti de, ale dej od Jess ty hnusný pracky pryč. " zafuněl Sirius zuřivě a musel se dost ovládat, aby bratrovi nedal pěstí.
"Pusť mě, ty vole. " zasýpal Regulus, protože se mu už nedostával kyslík. Sirius ho uposlechl a praštil s ním o zem. Regulus se zvedl a útočně se před staršího sourozence postavil. Stáli pár centimetrů od sebe, a proto, že byli skoro stejně velký, zírali si přímo do očí.
"Nevim, co tě to tak zajímá. Tys jí přece odkop, podváděls jí a ublížil a mě tady teď budeš přikazovat, ať jí nechám bejt? " spustil Regulus naštvaně.
"Je jedno, co bylo mezi mnou a Jess, ale furt jí mám rád a furt je to moje kámoška a nezaslouží si zahazovat se s takovým ubožákem, jako seš ty. Nenechám tě, abyste jí ty i tvoje rodina zkazili život. " šťouchal mu Sirius naštvaně prstem do hrudi.
"Je to i tvoje rodina! " rozkřikl se Regulus.
"Ne, to není. Přestali ste bejt moje rodina, když mě táta den co den tři hodiny mučil ve sklepě. Máti se k němu přidala a tys tam jen koukal jako srab a neřekls jediný slovo na mou obranu. Ty bejt můj bratr, zastal by ses mě a něco udělal, bratři si totiž pomáhaj! " Sirius byl vytočenej na nejvyšší obrátky.
"Teď se snad bavíme o Jess, tak tady ze sebe nedělej chudáčka. " uhnul Regulus od tématu. Sirius se nevesele rozesmál.
"Ty grázle jeden, to tys začal o tvý povedený rodince. Já si nepřeju, abys mezi ty lidi Jessicu zatáhl. Ona nemá nic společnýho s tím stylem života, kterej vyznáváte. Dopadne to špatně a ublížíš jí víc, než já. " Sirius si pomalu začal křupat klouby na ruce.
"Mě na ní záleží, ať tomu věříš, nebo ne. A mám jí rád. " bránil se Regulus.
"Kdybys v sobě měl aspoň špetku svědomí a měl jí vážně rád pustil bys jí hned k vodě. Už kvůli tomu, mezi který lidi by se s tebou dostala. Ona si zaslouží jiný věci. Myslíš si, že jí jen tak přivedeš do Zmijozelu, do toho vašeho fanklubu Voldemorta a že se stane jeho členkou? "
"Nebudeš mi řikat, co mám dělat, nebo s kym se mám vídat. Je to jen moje věc, hleď si tý svojí blondýny. " zasyčel Regulus nenávistně.
"Hele, Stacy z toho vynech. Možná to není bůh ví jak zásadová holka, ale není to žádná podrazácká svině prolezlá černou magií. " vyštěkl Sirius naštvaně. To byl celej jeho bratr. Odváděl pozornost jinam a mluvil o jiných lidech, jen aby se vyhnul vlastnímu maléru. Nedokázal prostě nýst zodpovědnost za svoje činy.
"Nezajímal sem se o to, s kym se bavíš, dokud tady nešlo o člověka, na kterym mi záleží. Jestli se s ní nerozejdeš, mohlo by se ti něco přihodit. Nedělám si prdel. " pokračoval Sirius, popadl bratra za rameno a znovu ho připlácl ke zdi. Výhružně mu dal hůlku pod krk, aby viděl, na čem je.
"Řikáš jak sme já a rodiče zkažený, ale sám saháš po násilí, kdykoliv to jde. Máš v sobě taky geny Blacků, to nepopřeš. Občas se dost dostávaj do popředí, nemyslíš? " zašklebil se Regulus posměšně.
"Nepřirovnávej mě k takovejm bestiím typu naší rodiny. Možná sme s Jamesem šikanovali Srabuse a občas něco udělali vám zmijím, ale není v tom nic zlýho. Nikdy bych proti nikomu nepoužil kletbu, která ubližuje. Tobě to asi problémy nedělá, když jsi mě tenkrát ve sklepě mučil, jak jsi vystřídal fotra. " tohle dokázalo Siriuse vytočit ze všeho nejvíc. Když ho někdo přirovnával k lidem, jako jsou jeho rodiče a bratr.
"Přikázal mi to! " bránil se Regulus. Vypadalo to, že dokonce lituje, že Siriuse mučil. Jenže na to mu bratr nehodlal skočit.
"A ty vždycky musíš dělat, co po tobě chtěj. Kdybys měl nějakou morálku, odmítneš dělat ty zhovadilosti, do kterejch tě nutěj. Možná by tě potrestali a nemilovali by tě, ale aspoň by se z tebe nestávala taková zrůda! Jenže ono je pohodlnější bejt rodičům po vůli, místo, abys schytal nějakej trest, co? Na tos ty nikdy neměl koule. Seš obyčejnej srab. Takový jako ty se přidávaj k Voldemortovi. Buď fanatici, nebo srabi, který se bojej jen o svůj vlastní zadek a vůbec nemyslej na druhý lidi. " rozkřičel se Sirius naštvaně. Svýho bratra z hloubi duše nenáviděl. Byl to takovej parchant, nikdy nemyslel na nikoho jinýho, než na sebe a na rodiče. Regulus na to nic neříkal, nechtěl se se Siriusem bavit o rodině, ani o sobě.
"Já se den co den stydim, do jaký rodiny sem se to narodil. Člověk by řek, že když seš většinu roku ve škole, tak na tebe rodiče nebudou mít takovej vliv. Každou chvíli děkuju bohu, že sem se dostal do Nebelvíru, protože jinak bych ve Zmijozelu shnil. Takhle můžu žít normální život, bez výčitek svědomí, že sem zas někoho zaklel, nebo ještě něco horšího. Nevim, co se s tebou stalo, když sme byli mladší, docela sme spolu i vycházeli, tos takovej kretén nebyl. " pokračoval Sirius, když Regulus mlčel. Najednou začaly na povrch vyplouvat starý křivdy a šrámy. Původně se bavili jen o Jess, jenže když zase mluvil s bratrem, vzpomínal si na všechno, co mu kdy jeho rodina provedla a jeho vztek se čím dál víc stupňoval.
"Jenom se ti zdá, že sem se změnil, ale já sem furt stejnej, vždycky sem byl takovej, jakej sem teď. " zabručel Regulus.
"Nebudu tady s tebou ztrácet čas. Nemůžu ti poručit, aby ses s Jess nevídal, ale jestli jí jakkoliv ublížíš, věř mi, že si ani nedokážeš představit, co ti udělám. To se teprve projevěj geny Blacků, který v sobě mám. " zavrčel Sirius výhružně, odtrhl hůlkou od Regulusova krku a zmizel ve tmě chodby. Regulus za ním ještě chvíli koukal, až když věděl, že se Sirius nevrátí, otočil se a odešel do Zmijozelský koleje.
---------------------------
Jess šla zrovna od Reguluse a byla pěkně naštvaná. Musela si jít dát cígo, aby se uklidnila, Regulus jí totiž všechno řekl. Protože šla ze sklepení, bylo praktičtější jít ven na nádvoří, než šlapat až na astronomickou věž.
Hned jak vkročila ven, všimla si Siriuse s Jamesem. Seděli na lavičce a něčemu se strašně smáli. Ty dva jí šli akorát do rány. Naštvaně k nim zamířila.
"Ty! Co si o sobě myslíš? " vyštěkla vytočeně a mířila na Siriuse prstem. "Co ti dává právo číhat na mýho kluka a vyhrožovat mu, aby se se mnou rozešel?! " skoro vřískala.
"Není to jen tvůj kluk, ale taky můj debilní mladší brácha. Číhat na něj a vyhrožovat mu můžu, kdy se mi zachce. " opravil ji Sirius.
"To sis umanul, že když sis sám zničil život se Stacy, musíš ho ničit i ostatním? " vykřikla Jessica. Sirius strnul a nevěřícně se na ní díval.
"Budu hádat, vážený pán Regulusek, miláček rodičů ti napovídal samý keci. Zmínil se taky o části, jak sem se tě zastával a že sem šel za nim jen proto, že mi na tobě záleží a nechci, aby sis s nim zničila život? Zmínil se ti i o tom, jak sme se bavili o rodičích a o tom, jak jim pomáhal mě mučit? Hm, povídej? " pustil se do ní nemilosrdně Sirius. Jess na chvíli úplně strnula.
"Říkal si nám o rodině a bráchovi hodně věcí, ale nikdy ses nezmínil, že by Regulus vašim pomáhal. To sis na to náhodou najednou vzpomněl? " vykoktala se sebe znovu útočně Jessica, když se trochu vzpamatovala.
"Ne, ale existujou některý věci o kterejch se nemluví snadno! " zařval Sirius. "Například to, že mě vlastní bratr dvě hodiny mučí ve sklepě. Vůbec nemáš ponětí, jaký to je. Ty a James máte perfektní vztah. Jasně, znám hodně lidí, který se se svejma sourozencema hádaj, ale ukaž mi někoho, koho vlastní brácha nebo ségra mučí tak, že má nesnesitelný bolesti a modřiny po celym těle. To už není jen sourozenecký škádlení, víš? "
Jessica zmlkla. Nevěděla, co by na tohle řekla, vůbec netušila, co Sirius ke svýmu bratrovi cejtí. Věděla, že ho nenávidí, ale po tom co slyšela, najednou všechno dostávalo úplně jinej rozměr. James seděl a koukal ze sestry na kamaráda.
"No nic, to by stačilo. " odkašlal si Sirius po chvíli mlčení. "Jessico, řeknu ti to takhle. Klidně se s nim dál slejzej, je to tvoje věc, ale jasně sem toho prevíta upozornil, že jestli ti jakkoliv ublíží, tak se neznám. Takže mu to klidně zopakuj. Mysli si o mě klidně, že sem debil, kterej ti kecá do života a do vztahů, ale ty nevíš o naší rodině ani polovinu hrůzností, takže mi nemůžeš mít za zlý, že se tak starám. "
"Díky za péči, ale já už sem velká holka a poradim si s nim. " řekla Jess, teď už klidná.
"S nim možná jo, je to zelenáč. Ale bůh tě ochraňuj, jestli se nějak připleteš do rodiny. Jednou uděláš něco proti našim, nebudeš souhlasit nebo se ti něco nebude líbit a teprve pak moji rodinu doopravdy poznáš. Nedovedeš si ani představit, čeho všeho sou oni schopný. " dodal Sirius ještě. Kvůli něčemu v jeho pohledu Jessicu nepříjemně zamrazilo v zátylku. Jako nějaký poplašný signál, aby vzala nohy na ramena a od Blacků utekla co nejdál.
"Mimochodem, Jamesi… " otočila se Jess pro změnu na bratra. "Tenkrát si mi slíbil, že nikomu neřekneš ani slovo! Tak jak je možný, že hned den potom běžel Sirius za Regulusem a málem ho zmlátil? "
"Cože? " vyvalil James oči. Nechápal nic.
"Nedělej svatouška, víš moc dobře, o čem mluvim. "
"Jak ses sem přiřítila, slyšel se prvně, že o tom Sirius ví a že byl za Regulusem. " koukal na ségru James zmateně.
"Prosimtě, ty mu říkáš úplně všechno, mělo mi bejt jasný hned, že mu to vykecáš. Vždyť je to přece strašná bomba, že já chodim s Regulusem! " vyštěkla na bratra Jessica. James pořád nic nechápal a dotklo se ho, že na něj ségra řve pro nic za nic.
"Neřvi na něj, on za nic nemůže. " vložil se do toho Sirius. James i Jess se na něj překvapeně otočili.
"Jak jinak by ses to dozvěděl? " nechápala Jessica.
"Jednoduše proto, že sem vás slyšel. Tenkrát večer, hádali ste se v tajný chodbě. Šel sem zrovna kolem, když sem zaslechl křik, tak sem byl zvědavej. Nechtěl sem šmírovat, jenže to co sem tam slyšel, to mi prostě nedalo jen tak odejít. " vysvětloval Sirius, jak to bylo.
"Na mě se nedívej, to tys vybrala tu zkratku jako místo našeho rozhovoru. Mohlo tě napadnout, že kolem někdo půjde. Kdyby to nebyl Sirius, mohlo to bejt deset jinejch lidí. " bránil se James, když viděl, jak ho sestra propaluje pohledem. Jess už došly slova, tak si konečně zapálila to cígo, kvůli kterýmu sem přišla. Seděla mlčky, kluci jí pořád pozorovali, takže když dokouřila, prostě odešla.
*
Toho večera nemohla Jessica vůbec usnout. Pořád si v hlavě promítala všechno, co se dozvěděla. Jak od Reguluse, tak od Siriuse. Hlavou jí ale víc vrtala Siriova slova.
Nemohla jen tak uvěřit všemu, co jí řekl o Regulusovi. Věděla, že ho nenávidí, ale proč by si něco takovýho vymejšlel, jen aby pošpinil Reguluse? Když mluvil o rodině a o bratrovi, vždycky měl v očích takový zvláštní výraz, který se dá jen těžko popsat.
Na druhou stranu jí ale s Regulusem bylo dobře a měla ho vážně ráda. Copak má dát jen na to, co o něm někdo povídá? Kdo ho ale zná líp, než bratr se kterým od malička žije.
Zmátlo jí i proč jí Sirius tak bránil a zastával se jí. Copak mezi nima už všechno neskončilo? Jasně, byli přátelé, jenže on se tak moc nechoval, když jejímu klukovi vyhrožoval, že mu provede něco moc ošklivýho, pokud jí ublíží.
Měla v hlavě pořádnej zmatek a plno otázek na který se rozhodla najít odpovědi. Byla moc zvědavá na ten velikonoční ples u Blacků. Nevěděla ale, jestli se bude vůbec moct podívat do tváře lidem, který od malička týrali svého syna.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 10. července 2011 v 11:27 | Reagovat

Skvělá kapitola. Nečekala jsem jí tak brzy když jsi byla na svatbě. To chválim.
Na ten ples k Blackum bych rozhodně nešla. A je pravda že když s nečim nesouhlasim tak se tomu mám postavit i za cenu vlastní bolesti a né jen přihlížet. Už se moc těšim na další kapitolky a jak se to bude vyvíjet. Ale stejně mi přijde že by spolu nakonec mohli skončit Jess se Siriusem. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 10. července 2011 v 12:24 | Reagovat

Tak tentokrát jsi se překonala maggdinko.Bombastická kapitola. Asi zajedu s Jess na ten ples k Blackům a nakopu je do ... však víte kam, za to co dělali Siriusovi. myslím, že by tam jess měla jet.  A taky by mohla být nějaká scéna, žeby Jess bránila Siriuse a Blackovi by na ni použili třeba Cruciatus a řekli by regulusovi, ať jim pomůže a objevil by se tam Sirius a zachránil by ji. A Regulus by se samozřejmě nepřidal a postavil by se Siriem proti rodičům a na závěr by si bráškové padli do náruče. :-D No dobře, padnutí do náruče by se asi nekonalo, ale nějak by se mezi nimi spravil vztah.
Takže rychle pokráčko, k Elitě i k Potterovým. Jak vidíš maggdinko, komentujeme seč nám síly stačí. :-D

3 Katie Katie | 11. července 2011 v 12:28 | Reagovat

Super kapča moc se mi líbí píšeš opravdu hezky, nevím jak to děláš :D

4 Passion Passion | Web | 11. července 2011 v 12:29 | Reagovat

Ahoj! Aj ty máš dnes jedinečnú možnosť sa stať súčasťou najnovšej poviedky! Stačí len vyplniť dotazník na našom blogu a môžeš byť medzi 4 vybranými! Viac info:
http://ourunwrittenworld.blog.cz/1107/nabor-do-poviedky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama