Everybody should have his own world...

24.kapitola - Náhradník

6. července 2011 v 9:30 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Prázdniny pomalu plynou a já zatím nemám žádnej program, spíš jen namátkový a náhodný akce. Takže mám teď dost času na psaní. Docela mám i múzu, což se na prázdniny akorát hodí. Přinášim novou kapitolu k Potterovi s.r.o. Jak se bude děj vyvíjet dál? To uvidíte sami. Za komentáře budu od kohokoliv moc šťastná….Vaše Maggdinka

PS: Nevim, jak to bude s kapitolama do víkendu. V sobotu má kámoš už několikrát zmiňovanou svatbu, takže to bude pořádná pařba až do rána (miluju svatby, proč se mý kámoši nebo příbuzný neberou častejc :-D) Každopádně uvidim, co se dá dělat a bude něco brzo, to se nebojte, neošulim vás.Náhradník

V následujících dnech se vztah mezi Jess a Regulusem začal rozvíjet. Jessica si myslela, že to bude divný, přece jen on neměl tu nejlepší pověst. Jenže, za těch pár tejdnů co ho znala se ani jednou nezachoval nějak povýšenecky a blbě. Prostě byl hodnej a sympatickej a byla s nim sranda. Jejich schůzky proto už nebyly jen kamarádský posezení, ale opravdický rande.
Lily a James měli na pátek domluvený další rande. Lily pořád říkala, že to je schůzka, kdy si dou prostě jen sednout, nebo se někam pobavit, jenže Jessica věděla svoje. O tom večeru, kdy jí James vzal na Sudičky, mluvila zrzka pořád. Byla úplně u vytržení a na Jamese se dívala zas o něco líp. Její bráška se prostě zase vytáhl. Když o nějakou holku opravdu stál, dokázal jí oslnit. Věděl, jak má Lily ráda rock a koncerty. Otázka byla, co dalšího si vymyslí dál.
"Jak to uděláme s velikonocemi? " vyzvídala Jess, když jednou večer seděla opět s Regulusem nahoře na Astronomické věži. Velikonoce už byli za tři týdny a studenti mohli jezdit domů. "Bylo by fajn na chvíli vypadnout z Bradavic, abysme se nemuseli furt schovávat. " dodala.
"Tak někam vypadneme. " souhlasil Regulus.
"Jo, jenže kam? K nám nemůžem. Takhle by se to dozvěděl brácha i Sirius, takže to nepřipadá v úvahu. " Jess byla s nápady naprosto v koncích. Neměla vůbec ponětí, kde by mohli těch pár dní strávit. Tak leda někde v hotelu.
"Co takhle k nám? " nadhodil Regulus. Jessica ztuhla a ani nemrkla. "Co, nějakej problém? " dodal, když viděl, jak se Jess tváří.
"No, neber si to špatně zlato, jenže se nedá říct, že bych chtěla trávit velikonoční prázdniny s tvojí rodinou. " začala opatrně.
"Ty snad proti nám něco máš? Jde o to, že sme zmijozelská rodina nebo co? " Regulus začal pomalu zvyšovat hlas.
"Ne, jde o tu černou magii a o to, jak se tvoji rodiče chovaj k Siriusovi. " odsekla Jess.
"On si to zaslouží, nevíš, jak se k nim chová! " rozkřiknul se. Jess nemohla uvěřit vlastním uším a chvíli nebyla schopná nic říct.
"Nikdo si nezaslouží, aby se k němu rodiče chovali, tak jak vaši k Siriusovi! " vydechla Jess rozhořčeně, když se trochu uklidnila. "Podle toho co říkal - a já vim že v tomhle by nelhal - tak to doma nemá jak v pětihvězdičkovým hotelu. A to že ho rodiče trestaj a nenáviděj jen proto, že chodí do Nebelvíru a vyznává trochu jiný hodnoty, než vaše rodina, to je pěkně hnusný. Kdo má právo ubližovat jinýmu člověku jen proto, že je jinej? Zvlášť když de o rodiče a děti. "
"Jo promiň, máš asi trochu pravdu. " uklidnil se Regulus. "Občas to naši vážně přeháněj, jenže Sirius je mega provokatér a dává jim pořád záminky. "
"Je to jejich syn, neměli by se nechat jen tak vytočit. " stála si Jessica pevně za svým názorem. Siriuse měla i přes to všechno ráda a nikdo si nezasloužil, aby s ním rodiče zacházeli jak se zvířetem.
"Dobře, promiň, tohle byl blbej nápad. Vymyslíme něco jinýho. " vzdal se Regulus a začala vymejšlet jinou alternativu.
"Nejde jen o to, třeba by se dokázali chovat hezky, jenže by se určitě zbláznili, kdyby se dozvěděli, že sem Potterová. Pamatuješ? Rivalita Nebelvír versus Zmijozel. "
"Kočko, řeknu ti to takhle. Nezní to moc hezky, ale jediný na čem našim opravdu záleží je čistá krev. V tomhle ohledu sem si nemoh vybrat líp. " snažil se jí Regulus uklidnit. Moc to nezabralo, Jess při slovech čistá krev zamrazilo v zátylku. Jakým stylem a s jakým výrazem v očích to řekl. Bylo v tom něco děsivýho.
"No, pro mě za mě, pokud jim to nebude vadit, tak já to překousnu taky. " pokrčila Jess nakonec rameny rezignovaně. Nechtěla se s nim o tomhle hádat. Bylo jim spolu krásně, když se bavili o čemkoliv, jenže jakmile přišla řeč na jejich rodinu, vzpomněla si na jeho pověst a na to, kdo doopravdy je. Měla z toho špatnej pocit.
"No dobře, já jim napíšu a uvidíme, jak na to budou reagovat, hm? " usmál se Regulus uvolněně a přitáhl si Jess k sobě. "Kdyžtak prostě zůstaneme tady v Bradavicích. Nebude tady tolik lidí a budem spolu moct bejt celej den, když se nebudem učit. " políbil jí na čelo.
"Dobře, domluveno. Napiš vašim, když to nevyjde, tak zůstanem tady a užijem si prázdniny v Bradavicích. " usmála se Jessica. Dokázal jí hold obměkčit. Regulus se k ní sklonil a začal jí vášnivě líbat. Najednou zavrzaly dveře. Jess se od Reguluse odtrhla, v kostech cítila malér. A taky že jo - na cimbuří vešel James.
Chvíli jen vykuleně zíral. Přišel naštěstí sám, to by ještě tak scházelo, kdyby s ním byla Lily nebo Sirius. Koukal z jednoho na druhýho, pak nasadil nasranej ksicht, otočil se, prásknul dveřma a odešel.
"Do prdele! " vydechla Jessica vyděšeně a rvala si vlasy. "Musim jít, sejdem se zas zejtra touhle dobou. " křikla k Regulusovi, když už se řítila za bráchou. Pod schodama na astronomku se zastavila. Co mu má vlastně říct? To je fuk, hlavně si s nim o tom musí promluvit. Ten bude ale pekelně naštvanej.
Neměla tušení, kam vůbec brácha šel. Mohl běžet kamkoliv a ona by ho po celým hradě hledala celou noc. Nejdřiv ale rozhodně zkusí společenku a pokoj, třeba bude tam.
K jejímu překvapení, James opravdu ve společence byl. Seděl v křesle vedle Remuse a mračil se na celej svět. Jakmile uviděl Jess nasadil svůj nejnasranější pohled.
"Jamesi, pojď na minutku. " založila si Jessica před bratrem ruce v bok. Potřebovala mu to nějak vysvětlit, i když ani nevěděla, jak by se měla obhájit. Jak se má člověk obhájit, když se zamiluje do jinýho člověka?
James se naštěstí zvedl. Sice ne moc ochotně, ale chtěl slyšet, co mu jeho sestra na svojí obranu řekne. Mimo to jí to hodlal pořádně vytmavit. Za život už přihlížel hodně blbostem, který udělala, ale tahle byla zdaleka největší.
Šli mlčky chvíli po chodbě, aby našli nějaký místo, kde je nikdo neuslyší. Jess uviděla zkratku za gobelínem, kterou znalo jen pár lidí, tak zalezla tam.
"Zajímalo by mě, co řekneš, abys vysvětlila to, co sem právě viděl. " spustil James naštvaně a založil si ruce na prsou.
"Co bych měla říkat? Vymlouvat se na nic nebudu, cos viděl, bylo skutečný. Chodíme spolu. " pokrčila Jess pokorně rameny.
"Jessico, ty ses vážně asi zbláznila. " vyjel na ní bratr. "Jak tě mohlo napadnout, začínat si něco s člověkem, jako je Black. Vždyť je to grázl a magor. Tíhne k černý magii a ty se s nim zahazuješ, jako by se nic nedělo. "
"Neřikej mi s kym mám chodit. Ty seš taky od prváku udělanej do Lily a nikdy sem nic nenamítala. Vždycky sem stála za tebou a podporovala tě. Přemlouvala sem jí, mluvila o tom jen v tom nejlepšim, abych jí zlomila. Uznávám, to že dete zas na rande je jen tvoje zásluha, já s tim nemám nic společnýho, ale nekecám ti do toho. " rozkřikla se Jessica naštvaně. Tohle rozhodně nehodlala poslouchat.
"Jak můžeš přirovnávat mojí dlouholetou lásku k Lily k tomuhle bláznovství, co sis začala s tim hajzlíkem? " začal křičet i James. "Ona je tvoje nejlepší kámoška a víš, jaká je. Ale Reguluse asi tak dobře neznáš, když s nim můžeš randit. Copak si nepamatuješ, co všechno o něm řikal Sirius? "
"To je pak těžký, když hledíš jen na to, co řikal Sirius. Oni se vzájemně nesnášej a pomlouvaj se, nemyslíš, že Sirius třeba občas přehání? "
"Přehání? To, že si Regulus vystřihuje z novin články o řádění Voldemorta, je podle tebe přehánění? " zíral James nevěřícně. Vůbec ségru nepoznával.
"Ale prosím tě. Ani polovina, co o něm kdy řekl Sirius, není pravda. " hájila Jessica svýho kluka. "Já ho za tu dobu poznala a vim, že vůbec není takovej, jakej si všichni myslej. On je normální a citlivej kluk a je mi s nim dobře. "
Tou dobou se Sirius vracel od Stacy. Byli v komnatě nejvyšší potřeby, ale protože už bylo docela dlouho po večerce, oba se vraceli do svých kolejí. Když procházel kolem gobelínové zkratky, zaslechl nějaký křik. Jako by se někdo hádal. Zastavil se a chvíli poslouchal.
"Tohle si nijak neobhájíš, holčičko. " zaslechl a ihned poznal Jamesův hlas. Přišel blíž ke gobelínu, aby věděl, o co jde. Ne, že by rád šmíroval, ale zajímalo ho, proč je James tak vytočenej.
"Hele, já vim, že máš nutkavou potřebu mě pořád chránit, jenže já už nejsem malá holka a dokážu se o sebe postarat sama. Tenkrát, když sem se dala dohromady se Siriusem jsi taky vyváděl pro nic za nic. " druhý hlas patřil Jessice, to by Sirius taky poznal kdykoliv. Zůstal a poslouchal.
"Pro nic za nic? Snažil sem se tě chránit, protože sem věděl, jak to dopadne. A taky že jo, chvíli ste byli šťastný, nakonec se s tebou vyspal a pak tě prostě podváděl. Cíleně a každej den. Byli snad moje obavy bezdůvodný? Ty prostě nevíš, jak to chodí a jaký sou kluci svině. "
"Nevim? Promiň, že sem pár rozchodů zažila. Ty seš sedm let zabouchlej do jedný holky, tak mi tady nekaž o tom, že víš, co rozchody obnášej. Pár holek jsi měl, ale taky jsi jim ubližoval, protožes měl furt rád jenom Lily. " rozkřičela se Jessica.
"Já jen nechápu, jak můžeš začít chodit s někym takovym. Proti němu byl i Sirius partie. Akorát si ničíš život a věř mi, tohle dobře nedopadne. Copak se chceš připlíst do jejich rodiny? Nebo chceš přejít na druhou stranu barikády a jít rovnou za Voldemortem? " po těhlech slovech Siriusovi zatrnulo. Byl úplně v šoku, do čeho se to Jess zase zapletla.
"To si o mě vážně myslíš? Děláš, jako bys mě vůbec neznal! Já bych v životě nešla jak stádo za nějakym černokněžníkem. Já takový lidi nesnášim. " Jess už skoro vřískala, nemohla uvěřit, že by si její brácha tohle o ní myslel.
"V tom případě si budeš muset vybrat, buď se s nim rozejdeš, nebo tě strhne s sebou. Jiná možnost neexistuje, tohle špatně skončí. " James už měl o poznání klidnější hlas, ale rozhodně klidnější nebyl. Svojí sestru nepoznával, jako by jí ten mladej Black uhranul nějakým zaklínadlem.
"Když o mě pochybuješ, tak je to těžký. Já mám morální cítění a nejsem nějaká kráva, která se nechá zverbovat Voldemortem, jasný? Vim, kde sou meze, jenže on je zatím v pohodě, chová se jako normální kluk, tak nevim, proč bych měla něco měnit jen proto, že se to tobě nelíbí. " Jess byla úplně nepříčetná. Sirius nevěřil vlastním uším, nepamatoval, že by kdy na Jamese takhle křičela. I když se dozvěděl, že spolu chodí a zastávala se ho, takhle hnusná na bráchu nebyla. Ještě pořád ale nevěděl, o co jde. Pochopil jen, že s někým chodí a Jamesovi se to nelíbí. Zajímalo by ho s kým. Jméno Voldemort v jejich rozhovoru ho dost vystrašilo, s kym si to jen ta holka nešťastná začala? V tom bude nějakej Zmijozelák.
"Copak ti nedochází, o co tady jde? " podíval se James na Jessicu trochu skepticky.
"Co to žvaníš? " nechápala jeho sestra. Jeho tón i pohled ji uplně rozhodil.
"Stejnej vzhled, podobný chování, stejná elegance. Ty sis prostě jen našla náhradníka za Siriuse v mladším vydání. " vysvětlil James.
"Blbost. " zachechtala se Jessica. Sirius málem přestal dýchat. Najednou mu to došlo. Po tom, co James právě řekl mu bylo úplně jasný, odkud vítr fouká. Nemohl uvěřit, že by se Jess zapletla s jeho bratrem. To by jí muselo už definitivně přeskočit.
"To není žádná blbost, jen se nad tim zamysli. Rozejde se s tebou Sirius a ty si najdeš jeho přesnou kopii. Seš do něj furt zabouchlá, a když nemůžeš mít jeho, aspoň chceš nějakou náhradu. Kdo je vhodnější, než jeho bratr? " ušklíbl se James.
"To není tim, prostě sme se s Regulusem začali bavit a sblížili se. Přerostlo to v něco víc a sme spolu šťastný. " bránila svůj vztah Jessica. Sirius poprvý zaslechl v rozhovoru jméno svého bratra, takže to bylo jistý. Nemohl tomu uvěřit, jak to mohla Jess udělat? Copak neví z jeho historek, jaká je to svině?
"Hele, je mi to fuk, opět ti řikám, až se něco stane, tak nechoď brečet za mnou. Nikomu nic neřeknu, jestli nechceš, ale nemysli si, že ho jen tak obejmu a přijmu do rodiny. " ukončil James rozhovor. "Uvědom si ale laskavě, že mezi Siriusem a Regulusem je sakra velkej rozdíl. Takže pokud chceš jen náhradu, Regulus není rozhodně ten pravej. Čekaj tě s nim akorát potíže. Rozhodně z toho nevzejde nic dobrýho. "
Sirius se chvíli nemohl ani pohnout, ale pak si uvědomil, že jejich rozhovor už skončil, takže by se měl pakovat. Rozhodně nestál o to, aby věděli, že všechno slyšel. Proto se potichu vypařil pryč. Nešel ale do pokoje, stáhl se o patro výš, kde si sedl na schody a nevěřícně o všem přemýšlel. Věděl, co musí hned zejtra udělat.
Když James domluvil, nechal tam ségru stát a šel zpátky. Zapadnul do ložnice a v duchu svojí sestru i Reguluse proklínal. Dokonce i trochu Siriuse. Kdyby nebylo jeho a nic si s Jess nezačal, neměla by nutkavou potřebu si ho nahrazovat Regulusem. Tohle rozhodně neskončí dobře. Buď Jessice ten parchant ublíží, nebo se Jess vydá na špatnou cestu. Jenže to nehodlal dopustit.
Jess ještě chvíli stála na schodech ve zkratce. Nebyla schopná se pohnout. Rozhodně nechtěla, aby se to takhle vyhrotilo. Jenže co měla dělat? James byl tvrdohlavej osel a nijak mu nemůže dokázat. Hlavně se to nesmí dozvědět Sirius. Nedokázala si ani představit, co by se stalo, kdyby na to přišel. Svýho mladšího bratra by určitě zabil a jí hned po něm. Když se trochu uklidnila, odebrala se do pokoje, aby si to srovnala v hlavě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 6. července 2011 v 10:43 | Reagovat

Naprosto perfektní kapitola. Jsem hrozně zvědavá co to Sirius hodlá udělat. Ale v tomhle souhlasim s Jamesem. I podle mě je Regulus jen náhrada za Siriuse v mladšim vydání. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat. Prosím honem další kapitolku. Využij múzu dokut to jde. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 6. července 2011 v 12:14 | Reagovat

[1]: Hele, beerš mi slova z úst.. no dobře, písmenka z klávesnice! :-D Taky si myslím, že je Jess zabouchnutá do Siria a Regulus dělá náhražku. Proto hájí Siriuse a nemá ráda, když Regulus mluví o své rodině, připomíná jí to, že není Sirius. A Jes by k Blackům zajet mohla, už to úplně vidím. Chytla by se s madame Blackovou ohledně Siriuse. Týjo, fakt dobré. Chválím maggdinko a jen tak dál.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama