Everybody should have his own world...

23.kapitola - Randící Bradavice

2. července 2011 v 15:21 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Konečně sem se dokopala a napsala kapitolu k Potterovým. Moc se omlouvám, že to tak trvalo, ale malovala sem svůj pokoj a počítač sem měla několik dní vypojenej. Navíc si začínám užívat prázdnin. No nicméně nová kapitola je konečně tady. Nemám k ní co dodat, prostě čtěte a užijte si to. Jako vždy prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥Randící Bradavice

Čas plynul jako voda, začal březen a zima pomalu ustupovala. V Bradavicích byl sice pořád ještě sníh, ale už to nebylo tak hrozný.
Jessica se pořád scházela s Regulusem a to docela často. Nikomu o tom nic neřekla, i když do ní furt James s Lily hučeli, ať jim řekne, s kym to pořád chodí ven. Věděla moc dobře, jaká by byla jejich reakce.
Nejvíc se ale bála, co by na to řekl Sirius. Od tý doby, co si všechno vyříkali a udobřili se, se začali zase docela bavit. Sice to nebylo úplně jako dřív, ale aspoň něco. Věděla, že kdyby se to Sirius dozvěděl, tak vyletí z kůže. Svýho bráchu nesnášel, stejně jako Regulus neměl rád jeho.
"Tak dneska máte to rande jo? " ušklíbla se Jess. Seděla v pokoji na posteli a sledovala Lily, jak si vybírá oblečení, který si vezme na schůzku s Jamesem. Prohrála sázku, takže musela jít. Jessice neřekli, o co se vsadili, prostě jen, že Lily prohrála. Nebylo by asi moc příjemný říkat jí, že se vsázeli o ní.
"No jo, vůbec nevim, jakej to má jako účel. " zabručela Lily a odhodila na postel už asi pátý tričko, který se jí nezdálo.
"Hm, tak proč ti tak záleží, co budeš mít na sobě? " zasmála se Jess pobaveně. Bavilo jí Lily v týhle situaci pozorovat. "Půl hodiny sis vybírala kalhoty a teď zas hrotíš trička. Kdyby o nic nešlo, navlíkneš na sebe první věc, která se ti dostane pod ruku a jdeš. "
"Ježiš, co je špatnýho na tom, že se chci aspoň normálně oblíknout? " vyjela Lilka podrážděně.
"No tak promiň, já sem ráda, že jdeš s Jamesem na rande. Ale myslim, že je úplně fuk, co budeš mít na sobě, on už se tý schůzky nemůže dočkat tejden. " pokrčila Jessica rameny. Nechtěla Lily zbytečně vytočit. Pak by byla akorát na Jamese nepříjemná a to by jí brácha nikdy neodpustil.
"No, máš pravdu. Nebudu to řešit. " rozhodla Lily nakonec a k úzkým černým kalhotám si vzala zelený tričko. Moc jí to seklo. Přes to přehodila ještě koženou bundu a byla hotová.
"No vidiš, půl hodiny tady vymejšlíš model a potom si navlíkneš úplně obyčejný hadry a jak ti to sluší! " zaradovala se Jessica nadšeně. "A co máte v plánu? Nějakou romantickou večeři při svíčkách, nebo vyjížďku po jezeře? " chtěla vědět a rýpala do zrzky.
"To teda nevim. Řekla sem mu, že sem prohrála sázku a jdu s nim, ale program ať si vymyslí on sám. Ještě abych se něčim zabejvala. Včera sem se ho ptala, ale nechce mi nic říct, prej že je to překvápko. "
"Tak to můžeš bejt klidná. " mávla Jess rukou. "James má hodně bujnou fantazii a originální nápady, takže se nudit určitě nebudete. Dokáže se vcítit do druhýho a rozpoznat, co by rád dělal. Uvidíš, že až se vrátíš, budeš mi o tom nadšeně povídat. " zamrkala na kámošku.
"No, to se ještě uvidí. " usmála se Lily, ale byla vidět, že je docela zvědavá a možná i že se těší. Tomu Jess nemohla ani uvěřit.
"A co budeš dělat ty? " otočila se Evansová se zájmem na kámošku. Chtěla z ní vytáhnout něco o onom neznámým, kterej jí prohrál sázku, a proto jde dneska na rande s Jamesem Potterem.
"No, co bych dělala. Půjdu se někam projít. " odbyla jí Jess. Bylo jí naprosto jasný, o co její vychcaný kamarádce jde.
"To mi je jasný. Kdy nám konečně odhalíš jeho totožnost. Pomalu mi přijde, jako by to byl nějakej Zoro. " dorážela Lily dál.
"Hele, já vám nic vykládat nebudu, je to moje věc. " stála si Jessica za svým.
"Jo, a kam se podělo to naše svěřování? Myslíš, že bych ti ho neschválila, nebo co? "
"O svěřování tady nejde, jenže my spolu ani nic nemáme, tak nevim o, co ti jde. " vysvětlovala Jessica, zatímco se soukala do kalhot.
"No vidíš, nechodíte spolu, tak mi snad můžeš říct, kdo je ten tvůj tajemnej novej kámoš, se kterym seš poslední dobou skoro častějc, než se mnou nebo Jamesem. " Lily vážně občas nechápala logiku svojí nejlepší kámošky.
"Protože to není podstatný. " odbyla jí Jess. "No, já jdu a ty bys pomalu měla jít taky. " navlíkla na sebe mikinu, aby nezmrzla. V hradě byla furt hrozná kosa.
"Vždyť už pádim. " zahučela Lily, ne moc šťastně. Jenže Jessica věděla, že se uvnitř tiše klepe vzrušením, jde na rande s Jamesem Potterem.
"Mimochodem… " zastavila se Jess ještě ve dveřích. "Vy byste ho neschválili ani za zlatý prase. " a odešla. Lily za ní chvíli zírala. S kym to jenom chodí furt ven, když si myslí, že by ho ona a James nepřijali?
*
"Promiň, že du pozdě. Zdržela mě Lilka, dneska má to rande s bráchou. " omlouvala se Jessica Regulusovi, jakmile dorazila na astronomku, kde na ní asi deset minut čekal.
"To už maj dneska? Páni, to mi pak musíš vyprávět, jak to dopadlo. Jejich dřívější hádky byli pověstný dokonce i ve Zmijozelu. " zasmál se. Jess mu řekla o tý sázce i o tom, že Lily prohrála a musí jít na schůzku s Jamesem. Vlastně mu poslední dobou řikala uplně všechno. A on jí poslouchal. Pamatoval si všechno, co mu kdy řekla, takže bylo vidět, že ho to fakt zajímá a že jí neposlouchá jen proto, aby si získal důvěru, jako to dělá většina kluků.
"Tomu věřim. Ty jejich hádky byly slyšet na celej hrad. " ušklíbla se Jess. "Pak ti všechno povim, taky sem dost zvědavá, jak to dopadne. Doufám, že si James dá záležet a pořádně ji oslní. "
"Možná bych za nim měl jít a zeptat se ho na tajemství oslňování. " nadhodil Regulus.
"Cože? Za mym bráchou? " rozesmála se Jessica. "Ten by ti napálil, hned jak bys za nim přišel. A proč vlastně? "
"No, už několik tejdnů přemejšlim, jak oslnit jednu holku a pořád na to nějak nemůžu přijít. Je to dost těžký, jenže ona je tak skvělá a krásná. " změnil Regulus tón hlasu a nebezpečně se přisunul blíž k Jess. Vyvalila oči a seskočila z cimbuří na zem, když si uvědomila, o co tady jde.
"Počkej, brzdi! " vypískla Jessica překvapeně. Byla dost zaskočená a v šoku.
"Ale no tak, Jess. Přece jsi musela něco tušit ne? Chodíme spolu ven už takovou dobu a bavíme se skvěle. "
"Jo, jenže to neznamená, že bysme spolu měli něco mít. " bránila se Jessica. Ne že by jí nikdy nenapadlo, jakej je Regulus skvělej kluk, jenže když to řekl takhle natvrdo, došlo jí, že je to vlastně úplná blbost.
"A proč? Jde o to, že sem ze Zmijozelu? " nechápal Regulus a pohledem se dožadoval vysvětlení.
"Jde o to, že sem ještě nedávno chodila s tvým bráchou! "
"No a? Vždyť se na tebe vysral, podváděl tě a nebyl schopnej se s tebou ani rozejít. Je to prostě debil a ty to taky víš. I když se už zas bavíte, stejně si mu to ještě neodpustila. " začal Regulus zvyšovat hlas.
"Sirius byl ale vždycky můj kamarád. To chození byla chyba a už je mi to fuk. Jde o to, že by mě brácha i Sirius asi zabili, kdyby se dozvěděli, že spolu něco máme. Oba by se z toho asi zcvokli. " gestikulovala Jessica zapáleně. Nevěděla, proč tak jednoduchou věc nemůže Regulus pochopit.
"No a? " nechápal Regulus.
"No a? Když opomenu Siriuse, tak je tady ještě James. On je můj brácha a nikdy by mi to neodpustil. Sme dvojčata, on je můj nejlepší kamarád a říkáme si všechno, nemůžu se s nim jen tak přestat bavit. " zvýšila Jess pořádně hlas. "To že ty a Sirius se k sobě chováte hnusně, neznamená, že takovej vztah maj všichni sourozenci. Já a Jimmy sme pravej opak vás dvou. "
"Jo, promiň. " ztišil Regulus hlas a už měl klidný tón. "Já jen prostě nechápu, co je komu po tom. To se furt budeš jen ohlížet, co na tvoje rozhodnutí v životě řeknou ostatní? Vždyť ty mě znáš a nejsem zas takovej kretén, za kterýho mě všichni maj. Navíc, nikdo o nás nemusí vědět, pokud to tak chceš. Bavíme se několik tejdnů a zatím na nás nikdo nepřišel, tak to tak může bejt i dál. "
"Já vim, že bych měla trochu zvolnit. Ale jak to jako bude? Můžem to tajit až do června, ale já pak skončim školu. Ty ještě chodit budeš a já půjdu někam do práce. Je to celý tak divně složitý. " Jess už se taky uklidnila a posadila se zpátky na cimbuří vedle Reguluse. Složila ruce do klína a čučela před sebe.
Regulus se k ní najednou naklonil. Vzal její obličej do dlaní a políbil ji. Nejdřív začal něžně a potom přitvrdil. Jess se nemohla odtrhnout, ale ani nechtěla. Líbal tak neuvěřitelně. V životě to zažila jen s jedním člověkem - se Siriusem. Byli si tak neuvěřitelně podobní, jak vzhledem, trochu i chováním a jak zjistila teď, i líbáním. Bylo to tak skvělý, připomnělo jí to časy, kdy chodila se Siriusem. Jak jí dokázal rozpálit, během pár sekund při jediném polibku.
Asi po minutě se od sebe odtrhli. Oba oddychovali zrychleně a museli dýchat zhluboka, aby se jejich zrychlený tep uklidnil.
"Neboj, nějak to uděláme. Já už něco vymyslim. " pohladil jí po vlasech a chvíli si hrál s jejím černým vlnitým pramínkem.
"Máš pravdu. " usmála se Jessica a tentokrát políbila ona jeho.
*
Jess dorazila do pokoje kolem půlnoci. Lilyina postel byla ještě prázdná. To bylo dobrý znamení. Částečně si totiž myslela, že jí James něčim naprdne, ona mu jednu vrazí a uteče. Ale očividně to její brácha nijak nepodělal.
Vysprchovala se a dlouho seděla na posteli a přemejšlela o nastalý situaci. Bude to hodně složitý a taky dost nepříjemný. Nerada lhala Jamesovu a nikdy mu nic nezatajovala, dokonce mu vždycky řikala, s kym chodí. Jenže teď to prostě nešlo. To samý bylo s Lily. Ta by se asi taky zbláznila, kdyby se o Regulusovi dozvěděla. Zmijozeláci měli v ostatní kolejích blbou pověst a Regulus o to víc, protože o něm občas mluvil Sirius.
Asi v jednu ráno se otevřely dveře a dovnitř vešla nenápadně Lily. Počítala s tim, že budou všichni spát, takže ji Jess, která seděla na posteli, překvapila.
"Ahoj, jakto, že ještě nespíš? " vydechla Lily překvapeně. Docela se Jessici i lekla, jak tam tak ve stínu seděla. Došla k její posteli a posadila se vedle ní.
"No, přišla sem asi před hodinou a před chvílí sem vylezla ze sprchy. Ještě sem tady nad nečim přemejšlela. " mávla Jess rukou. To bylo naprosto nepodstatný, jí zajímalo, jak probíhalo Lilyino a Jamesovo rande.
"A nečekalas náhodou na mě? " ušklíbla se Lily a skepticky kámošku pozorovala.
"Jo, to byl ten hlavní důvod, proč sem ještě nezalehla. Povídej, přeháněj! " burcovala Jess zrzku a naklonila se blíž k ní na znamení, že poslouchá každý její slovo.
"No bylo to neuvěřitelný! " hlásila Lily šeptem nadšeně, aby nevzbudila ostatní spolubydlící. Bylo na ní vidět, že je vážně potěšená.
"Co si vymyslel? " zajímalo Jessicu. Jak znala svýho bráchu, tak to nebyla jen žádná obyčejná procházka při měsíčku.
"To bys neuvěřila, já čuměla jak z jara. Normálně sme šli do Prasinek, odtud sme se přemístili do Londýna a šli sme na koncert Sudiček! On normálně sehnal VIP lístky do první řady. Tak sme tam pařili a zpívali. Když si mi řikala, že on určitě vymyslí něco hustýho, tak mě vůbec nenapadlo, že by to mohlo bejt takhle skvělý. " líčila Lily zapáleně.
"No podle toho jak nadšeně to řikáš, asi sis to užila. " ušklíbla se Jess.
"Užila? To je slabý slovo, bylo to moje zatím nejlepší rande, na jakym sem kdy byla. "
"Tak vidíš, já ti to řikala. James je hrozně vnímavej a ani na chvíli se s nim nenudíš. No a to ste byli doteď jen na koncertě? "
"To ne. " ujišťovala ji zrzka. "Ten koncert skončil asi v jedenáct. Pak když sme se vrátili do Prasinek, skočili sme ještě na pár skleniček ke Košťatům. Povídali sme si a musim přiznat, že sme se fakt nasmáli. Ani na minutu mezi náma nebylo trapný ticho, máme dost společenejch témat. "
"No, a bylo něco? " zahýbala Jessica šibalsky obočím.
"Ne, prostě takový obyčejný první rande. Ve společence sme se pak rozloučili, popřáli si dobrou noc a šli do pokoje. " zklamala Lily svou odpovědí Jess. Už si myslela, že James něco podniknul, ale on nic. Na druhou stranu chápala, že na to chtěl jít pomalu, aby si náhodou Lily nemyslela, že na ní nějak spěchá a tlačí.
"No, tak hlavně, že se to vyvedlo ne? " pokrčila Jessica rameny a měla radost i za bráchu. Konečně se mu podařilo Lily přesvědčit, že je normální a vtipnej. Lily slezla z postele a začala se převlíkat do pyžama. Koupat se jí už nechtělo, udělá to až ráno.
"Sme domluvený znova příští pátek. " dodala Lily k Jess, když lezla do postele.
"Cože? Druhý rande? " vyprskla Jessica tak nahlas, že málem vzbudila ostatní. Dennis vedle ní se nebezpečně zavrtěla.
"No, neřikala bych tomu úplně rande. Prostě si zas vyrazíme ve dvou. Slíbil, že zas něco vymyslí, tak už se nemůžu dočkat, jakej supr nápad bude zas mít. " bránila se Lily.
"Řikej si, co chceš, ale obě víme, stejně jako James, že je to druhý rande. " usmála se Jessica a všechno v ní řvalo nadšením, kvůli bráškovi.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 2. července 2011 v 16:01 | Reagovat

Naprostá bomba! Přesně takhle jsem s ito představovala. Perfektní, úžasné, skvělé. :-D

2 Koki Koki | 2. července 2011 v 17:38 | Reagovat

[1]: Přesně. Souhlasím.               Ale koncert Sudiček byl vážně skvělej nápad. A u Jess mi přijde, že jí to nakonec s Regulusem nemůže pořádně vyjít, když při líbání s ním myslela na Siriuse.
Fakticky suprový. Honem další kapitolku prosím. :-D  :-P  :D  8-)

3 hplovehp hplovehp | Web | 3. července 2011 v 11:01 | Reagovat

[2]: Ohledně Jess bych měla možná podobný názor. Když ty dva pořád srovnává a Reguluse si připodobňuje k Siriovi... Tak je to takové zvláštní... jakoby Regulus byl náhražka za Siriuse

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama