Everybody should have his own world...

23.kapitola - Následky z plesu

20. června 2011 v 21:14 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Tak, moc se omlouvám, že sem nestihla dodat tuhle kapču v neděli, jak sem slíbila, ale vlezl mi do toho program. Měla sem volejbal a pak mě pozval kámoš, kterýho sem dlouho neviděla, na pivo. Každopádně pondělí není zas tak pozdě ;-) Co dalšího se za zdmi Bradavic i mimo ně bude dít dál? Přijdou nějaký nový události nebo si naši přátelé budou žít při starym? No uvidíte sami, až si to přečtete. Moc vás prosím o komentáře, opravdu moc mi pomáhaj. Já vim, že to píšu vždycky, ale je to pravda :-) Užijte si čtení…Vaše MaggdinkaNásledky z plesu

Zatím tady bylo všechno při starym. Postupně sem se se Siriusem začínala zase docela normálně bavit. Hlavně, aby to nikomu nepřišlo nápadný. O tom, co se mezi náma stalo věděla jen Lily a James - nevykecala mu to Lilka, ale Sirius. Každopádně ty dva se ukázali, jako fajn kámoši, protože to nikomu neřekli. Co mě zajímalo nejvíc, bylo, aby se o tý noci po plese nedozvěděl Remy. Stačí, že nás viděl, jak se líbáme.
Čim víc sem se se Siriusem bavila, tim víc sem zapomínala, že se mezi náma něco odehrálo. Všechno se postupně začalo vracet do starejch kolejí. Na druhou stranu - což mě dost mrzí - vim, že nebudem už nejlepší kámoši. Aspoň ne dokud mě bude chtít. I když to myslim nebude zas až takovej problém. Párkrát mě uvidí vožralou, jak dělám kraviny a chuť na mě ho hned přejde. Sirius stejně nikdy dlouho u žádný holky nevydržel, takže je to jen otázka pár dní, než si najde jinou a po mě ani nemrkne.
No, možná sem se trochu spletla. Bylo to už pár dní od plesu a on ještě na rande s žádnou holkou nebyl. Ostatní už začali mít podezření, že s nim není něco v pořádku.
"Hele, nezajdem dneska ke Košťatům? " navrhnul James, když sme seděli v pátek po večeři v Nebelvírský společence.
"Jasně, to je dobrej nápad. Chvíli si vorazíme a navíc slíbili sme Jazzovi, že se zastavíme, aby se tam tak nenudil. " souhlasila sem nadšeně. Uvítala sem nějakou změnu, fakt že jo. Pomalu to tady začalo bejt stereotypní a to já nesnášim.
Domluvili sme se, že půjdem tajnou chodbou přes Medovej ráj. Venku byla přece jen furt pořádná kosa, tohle bylo pohodlnější. Leonina klaustrofobie se naštěstí neprojevila. Možná, že funguje, jen když je nalitá. Takže ji musíme dneska pořádně hlídat. Nemám zájem zas vytahovat v chodby ječící hysterku v záchvatu fóbie.
Hrozně sem se těšila na Jazze. Po těch pár tejden bude příjemný zpestření se s nim bavit. Z Bradavic sem pomalu začínala mít ponorku. Jasně svý kámoše bych za nic nevyměnila a nenudim se s nima, ale přece jen je příjemná změna vidět se s někym zvenčí. Navíc Jazz byl fakt dobrej týpek.
"No konečně, že se taky ukážete! " přivítal nás Jazz hned ve dveřích hospody. Nebylo to ani tak přivítání, jako spíš výčitka. Zasedli sme k jednomu stolu vzadu, abysme svojí smysluplnou konverzací - kterou vždycky, když sme nalitý, vedeme - nikoho nerušili. Jazz za náma přišel a vyptával se na objednávku.
"Promiň Jazzi, že sme nedorazili dřív. Až teď sme se všichni domluvili na nějaký akci, myslim, že většině z nás je ještě špatně od žaludku z toho plesu. " omlouvala se Lily se zářivým úsměvem. Při poslední větě se až moc nápadně podívala na mě.
"Jo, jasně, já to chápu. Dělal sem si srandu. " zašklebil se Jazz. "Sem rád, že ste sem vůbec přišli, aspoň tady dneska bude nějaká sranda. " dodal a odešel pryč pro naši objednávku.
"Víte co? " ozvala se Emma. Proč mám vždycky tušení, že přijde s nějakou kravinou, pokaždý když otevře pusu? "Šla bych zejtra bobovat. Je sobota tak co. Za chvíli přijde jaro a roztaje sníh, tak si to musíme ještě trochu užít ne? " ušklíbla se. Musim přiznat, že tenhle nápad mě nadchnul. Kdo by to byl do tý holky řekl?
"To se super nápad. " souhlasila nahlas Sarah, která sdílela moje tichý nadšení. Obyčejně sem to já, kdo první řve, když se mu něco líbí.
"Jo, jenže kde vezmem boby vy chytráci? " ušklíbl se Sirius. Ten taky musí o všem pochybovat. Ať trochu popustí uzdu fantazii, pruďas jeden.
"Záleží na tom? Prostě něco vezmem. Ukradnem z kuchyně nějaký nádobí, nebo si něco provizorně vykouzlíme. " uzemnila sem ho a uklidnila jeho skleslou dušičku.
"No dobře, já nic nenamítám. Jak se jedná o bobování, sem pro. " pokrčil rezignovaně rameny. Přišel Jazz a donesl objednanou láhev medoviny. Rozlil jí do skleniček a každýmu jednu přišoupnul.
"Whisky nechci ještě nejmíň měsíc cejtit. " zakabonila sem se při vzpomínce na tu pachuť, kterou sem měla ještě nejmíň tejden po plese. Nebyla sem asi sama, protože sme se tentokrát shodli skoro všichni na medovině. To je co říct, protože my sme úchylný spíš na tu whisky.
"Copak, moc ses jí na plese přepila? " zašklebila se Lily provokativně. To měla bejt jako nějaká narážka na mě? Naštěstí to nikdo kromě mě jako narážku nebral. Jen Sirius se podíval na Lily a potom nenápadně na mě. Taky mu asi došlo, co tim mínila.
"No a co ty a Mike, Emm? " ujala se slova pro změnu Sarah.
"Co jako myslíš? " nechápala Emma. Já se na ní překvapeně podívala. Že by tady byl někdo další, kdo drží nějaký tajemství.
"No, k ránu ste se nějak moc bavili a lepila ses na něj. " vysvětlovala Sarah, co svojí poznámkou myslela.
"Prostě sme se jen bavili. " pokrčila Emma rameny. "Co sem měla dělat, když se všichni zdejchli. Sam, se na mě vyprdla, můj doprovod Sirius se taky někam vypařil a Lily s Jamesem taky. " vyčítavě se na nás všechny podívala. Neušlo mi, jak se na mě Remy podíval. Tak nějak podezřívavě. Nejdřív se podíval na mě a pak si dlouho měřil Siriuse. Oba dokážeme dobře předstírat, takže sme na sobě nedali nic znát. Oba sme si jeho pohledu všimli. V těhlech situacích dokážeme dobře spolupracovat. Po chvíli Remus naši psychoanalýzu vzdal a odtrhl pohledy. To poslední co si přeju je, aby Remy něco zjistil. Dost na tom, že sme se rozešli. Zatím sme se bavili docela dobře, ale mohlo by se to lehce pokazit a to já nechci.
Zbytek večera sme popíjeli. Nálada nevázla, ale pití docela jo. Ten ples se na našich játrech dost podepsal. Za dvě hodiny, co sme tady, sme vypili dohromady jen tři lahve medoviny, což dává tři skleničky na každýho. Nic moc teda.
"Jdu na chvíli na bar za Jazzem. Slibovali sme furt, že se tady ukážem a vůbec sme se s nim nebavili. " zvedla sem se.
"Tak ho pozvi, ať se posadí na chvíli k nám. " navrhnul James.
"Pochybuju, že půjde. Vypadá to, že má práci. Umejvá tam nádobí. Když si sednu k němu, budem si moct pokecat. " rozhodla sem, když sem zhodnotila Jazzovu situaci. Mimo to, chci si na chvíli od těch jantarů odpočinout a pokecat si s někym dospělým a sobě rovným. Docela joke, co? Sem malinko drzá, když přirovnávám jeho k sobě. No ale co, s nim je sranda.
"Zdar hostinskej! " bouchla sem pěstí do barovýho pultu, když sem přišla. Chudák, leknutím úplně nadskočil. Posadila sem se na vysokou barovou židli. Asi si jednu ukradnu domů, líbí se mi jak sou vysoký a mimochodem dost pohodlný.
"No to je dost, že ses taky zastavila. " sprdnul mě káravým pohledem.
"Tak promiň, přišla sem ti to vynahradit. " ušklíbla sem se omluvně. Nechtěla bych si to u něj rozházet.
"Budiž ti odpuštěno. " usmál se. "Tak, co je novýho? " on se tak hezky směje. A pozorovat chlapa, jak umejvá nádobí, to mě rajcuje. Ne, dělám si srandu. Jazz je super a dost sexy kluk, ale nic bych s nim mít asi nemohla. Na druhou stranu, starší chlapi maj něco do sebe. Nejsou, jak ty naši puberťáci ze školy. Tak mě napadá, že i Sirius vypadá starší, než je. Na svůj věk je dost mužnej, není to žádnej malej chlapeček, jako většina těch střev z našeho ústavu. Rychle sem potřásla hlavou, abych zapudila tyhle pitomý myšlenky. Bože, proč tady přemejšlim nad Siriusovou mužností? No, dost tomu nahrává ten fakt, že sem s nim skončila v posteli a zažila to, o čem sní většina holek ze školy. Ježiš, to sem ale zas odeběhla někam pryč.
"No, nic moc novýho není. Pořád normálka. " pokrčila sem rameny a konečně po svých dlouhých úvahách odpověděla na Jazzovu otázku.
"Takže ti není blbě? Člověk by řekl, že i měsíc po plese budeš mít žaludeční problémy. Podle toho, cos tam vypila. U mýho stolu, kde sem rozdával pití jsi byla v jednom kuse. Tak moc sem tam neviděl ani Jamese nebo Siriuse a to je co říct. " zachechtal se. Tak on chce provokovat?
"To mě teda ještě vůbec neznáš, chlapečku. Já můžu s Jimmym a Siriusem kliďánko soupeřit. " vyplázla sem jazyk.
"No, nevim, jestli se máš zrovna čim chlubit. " ušklíbl se. To je taky fakt. Teď sem se mu nepřímo přiznala, že sem pěkný alkoholový hovado.
"Mimochodem, omlouvám se ti za to, jak sem se na tebe na plese lepila. Já si to teda vůbec nepamatuju, ale řekla mi to Lily. Takže ať už sem dělala cokoliv, sory. " zamrkala sem. Nechci, aby si o mě myslel něco zlýho.
"To vůbec nestojí za řeč. " usmál se lišácky. "Nic zas tak hroznýho si nedělala, jen si mě furt nutila tančit a pořád ses mi věsila na ruku. "
"Tak to je v cajku, já už se bála, co strašnýho sem dělala. " oddychla sem si. Těch událostí na plese bylo dost a stačí, že jen s jednim klukem, by mi ještě scházelo, kdybych byla nějak zapletená i s Jazzem. Se Siriusem si to nějak vyřešit, toho znám léta, ale Jazz je starší a znám ho od vánoc.
"To se vůbec nemusíš bát. Navíc, by mi to zas tak nevadilo. " mrknul na mě jedním okem. Málem mě to dostalo do kolen a pitomě sem se zachichotala. Ohlídla sem se ke stolu a zachytila Siriusův pohled. Zíral na nás dva, jak se spolu bavíme, a vypadal, jako by Jazze chtěl každou chvíli zavraždit.
"No, já se vrátim k nim, aby zas neremcali. Vidim je každej den ve škole, ale když si na chvíli odeběhnu a bavim se s někym jinym, hned se můžou zbláznit. " rozloučila sem se s Jazzem rychle. Nevim proč, ale ten Siriusův pohled mě přinutil, abych zařadila zpátečku a stáhla se.
"No hurá, čeká tady na tebe poslední sklenička. " vítala mě Emma nadšeně a ještě než sem si stihla sednout, narvala mi skleničku s medovinou do ruky.
"Jak poslední sklenička? " nechápala sem a ucucla medoviny.
"No, dohodli sme se, že už asi půjdem. " odpověděla mi místo Emmy Sarah.
"Cože? " vyvalila sem oči a měla sem co dělat, abych nevyprskla obsah svojí pusy. "Dyk je teprve jedenáct. V životě sme nekončili dřív jak o půlnoci. Ani ve čtvrťáku! "
"Jo, ale je to teprve měsíc od plesu a zažívání a spánek sou trochu porouchaný. " doplnila holky pro změnu Lily.
"Kdyby sis to nerozdávala s Jimmym v učebně do osmi do rána, nebyla bys pak unavená. " ušklíbla sem se. Lily se nafoukla a podívala se na mě pohledem, ze kterýho sem jasně vyčetla výhružku: Taky bych tady mohla říct, cos s kym do rána dělala. Naštěstí neudělala nic. To, že chodila a spala s Jamesem sme všichni věděli, takže sem neprozradila nic tajnýho.
"No dobře, tak půjdem no. " zabručela sem podrážděně. S těma je zas sranda jak v márnici. Dopila sem medovinu a zvedli sme se k odchodu. Jazz za nám přiběhl, zaplatili sme mu, rozloučili se a šli do školy.
Chodbou přes Medovej ráj do Bradavic sme prolezli v pohodě. Lea záchvat klaustrofobie nedostala, takže sme měli o starost míň.
"Sam, můžeš na chvíli? " popadl mě Sirius za paži, jakmile sme vylezli na chodbě v Bradavicích.
"No, jasně. " zamrkala sem překvapeně. Ne, že by se mi chtělo s nim o něčem debatovat, ale měla sem na výběr? Táhl mě za ruku od ostatních pryč. Oni si nás nevšímali a šli prostě do pokojů. Jen Lily a James se tázavě otočili. Na Lilyin nechápavej pohled sem odpověděla ještě nechápavějším pohledem.
"To, že si se mnou nechceš nic začít, kvůli Remusovi, nebo kvůli tomu, že sme kámoši, bych pochopil. Ale že se vymlouváš na to, že chceš bejt nějakej čas sama a pak tam přede všema nabaluješ Jazze, to asi nepřekousnu. " pustil se do mě polohlasem, hned jak sme byli z doslechu.
"Co tim chceš jako říct? " vyjela sem na něj.
"Co? No to tvoje chichotání a mrkání. Moc dobře sem viděl, jak si po něm házela očima. Ty se mu očividně líbíš. Tohle mi fakt moc neusnadňuješ. " vyjel.
"No dovol? Já nejsem tvůj majetek! " píchla sem ho prstem do hrudi. "Za prvý spolu nechodíme a kdyby sme chodili, za tohle chování bych ti na místě dala kopačky. To že se s někym bavim a dobře si s nim rozumim hned neznamená, že po něm jedu. "
"Tak promiň, že pro mě ta jedna noc znamenala víc než pro tebe. " zabručel. Já sem na něj překvapeně zůstala zírat. "To prostě nebyl jen sex na jednu noc. "
"Siriusi, ty seš super kluk a v hodně ohledech bych byla ta nejšťastnější holka na světě, kdybych s tebou chodila. Na druhou stranu tě ale znám a vim, že máš i dost špatných stránek. Já nejsem nijak zásadovej člověk, ale mám určitý hranice. Nemohla bych bejt s někym u koho bych se bála, že mě za každym rohem podvádí. " podívala sem se na něj soucitně. Nechci si to s nim nějak rozházet, mám ho fakt ráda, ale musí prostě vědět na čem je a jak to já vidim.
"Ty prostě nemůžeš přijmout fakt, že i já se třeba můžu vážně zamilovat! " odseknul naštvaně. Asi sem ho trochu vytočila.
"Siriusi promiň, ale ty seš ten typ kluka, kterej by chtěl lásku, jen kdybych to slovo měla vytetovaný na zadku. " ne moc šetrně sem to uzavřela, pohladila sem ho po paži a dala se na odchod.
Ještě sem se otočila. On pořád stál na místě a trochu smutně a zklamaně na mě koukal. Bylo mi ho v tu chvíli vážně líto. Jenže kluk jako on, prostě neví co to je láska. To co cejtí ke mně určitě ale ne. Malý zalíbení není hned zamilovanost a on se bude muset naučit to rozeznávat. Určitě ho za pár dní potkám někde na chodbě s jinou. Vyhrabe se z toho určitě rychle.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 20. června 2011 v 21:45 | Reagovat

Tak to bylo vážně dobrý. Prej lásku vytetovanou na zadku. :D Ale už by se mohli dá dohromady. :-D  :-P  :D  8-)

2 Galatheia Freya Galatheia Freya | 20. června 2011 v 22:12 | Reagovat

Souhlasím s Koki, super kapča. Ale doufám, že se přece jen dají se Siriusem dohromady :))

3 hplovehp hplovehp | Web | 21. června 2011 v 21:15 | Reagovat

Sam+Sirius FOREVER. Sam byla teda drsnááá. Chudák Siriusek... ale minimálně z půlky měla pravdu.

[1]:

[2]:

nAPROSTO S VÁMI SOUHLASÍM, DOUFÁM, ŽE SE DAJ DOHROMADY, A TO BRZO.

4 Libidine Libidine | Web | 25. června 2011 v 17:54 | Reagovat

Krásny blog :) :)

5 Kostroun! Kostroun! | 27. června 2011 v 16:29 | Reagovat

Ahoj. Nechceš napsat novou povídku? Lily a James už mě moc nebaví a na tvém blogu není nic jiného. :-( Díky předem

6 hplovehp hplovehp | Web | 27. června 2011 v 18:53 | Reagovat

Kostroune, jdi se bodnout. Nás ostatní to baví, a navíc v Elitě nejsou Lilly a Jimmy hlavní postavy. Takže nazdar a sbohem . Maggdinko, nic nového nevymýšlej, ale hlavně piš dál co už máš rozepsané.

7 Vendy Vendy | 27. června 2011 v 19:27 | Reagovat

[6]: souhlas. maggdinko, rychle přidej další kapču k elitě

8 Roxana von Zmijozel Roxana von Zmijozel | E-mail | Web | 28. června 2011 v 15:39 | Reagovat

Hej? Seš živá maggdinko?

Mohla bys přidat, jestli to do toho něco nevlezlo, to samozdřejmě chápu, ale mohla bys alespoň napsat důvod...

Jinak hezká kapitola...

9 Koki Koki | 30. června 2011 v 9:17 | Reagovat

[6]: Přesně. Taky souhlasim. Tady jsou nejlepší povídky takový jaký jsou. Pokračuj v nich. Další kapitolky prosím. :-D  :-P  :D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama