Everybody should have his own world...

22.kapitola - Zamlžené vzpomínky

6. června 2011 v 18:32 | Maggdinka |  *Elita Bradavic*
Přináším slibovanou kapču k Elitě Bradavic. Ples dopadl dost divoce a došlo k hodně různým věcem. Jak se to bude vyvíjet dál? Sam je v dost prekérní situaci, tak se dozvíme, jak se s tím vším popere. Dozvíte se taky, co přibližně se v noci po plese odehrávalo, podle toho, co Sam prozradí Lily. (Sama si toho moc nepamatuje, tak si nemyslete, že se dozvíte všechno :-D) Nevím, co víc bych dodala. Moc prosím o komentáře. Přeju pěkný čtení…Vaše Maggdinka♥Zamlžené vzpomínky

Uběhlo už pár dní od plesu. Zatím se mi všechno dařilo držet pod pokličkou, takže to nikdo nevěděl. Nejsem si jistá, jestli to ví Sirius. Hned jak sem se ráno po plese vzbudila vedle něj, potichu a nenápadně sem se vypakovala pryč, takže když se vzbudil, už sem tam nebyla. Jestli měl podobný okno jako já, snad si na nic nevzpomíná. Až moc dobře se mi poslední dobou daří se mu vyhejbat. Zatím to funguje, tak doufám, že mi to půjde ještě rok a půl.
Postupně za těch pár dní sem si útržkovitě vybavovala podrobnosti z tý noci. Upřímně řečeno, byla sem docela zděšená z toho, co všechno se dělo. Já se neleknu jen tak něčeho, ale tohle byla síla. Na druhou stranu musim uznat, že podle toho, co si pamatuju, se mi to vážně líbilo. Sirius je třída.
"Řekneš nám už, kam ses ztratila po tom plese? " dorážela na mě Lily, když sme šli na hodinu lektvarů. Ta se naotravuje, to není možný. Člověk by na celou tu záležitost nejradši zapomněl, ale každou chvíli se najde někdo, kdo se vyptává a tim mi to připomíná.
"Dyk už sem vám to snad milionkrát řikala. " odsekla sem. Vymyslela sem si pohádku, že sem byla vožralá, bylo mi blbě a usnula sem v jedný učebně.
"To vykládej někomu jinýmu. Proč si přišla v sedm ráno najednou do pokoje? " přidala se k Lily i Sarah. Není nad zvědavý kámošky. I když na ně by spíš líp pasovalo slovo vlezlý.
"Já nevim, co timhle chcete dosáhnout, řekla sem vám všechno, co si pamatuju. Vážně mám strašný okno. " odbyla sem je nevrle. Je zvláštní, že i po tolika dnech od plesu sem furt unavená, takže se každý ráno cejtim jak přejetá válcem. Lily mě najednou popadla a narvala do nějakýho výklenku ve zdi. Holky překvapeně čuměly, ale když viděly Lilyin výhružnej výraz, radši pokračovaly dál.
"Tak hele, já nevim, co se ten večer stalo. Vim jen to, žes mě a Jamesovi brečela na rameno z tvýho rozchodu s Remusem, potom cos nám řekla, že vás přistihl se Siriusem jak se líbáte. Když ses nad ránem vypařila, všimla sem si, že tam není taky Sirius. Nepřijde ti to jako moc velká náhoda? " spustila ta příšera rezavá nakvašeně. Takhle na mě křičet po ránu, to se nedělá.
"No co? Znáš Siriuse, určitě se vypařil někam s nějakou holkou, kterou sbalil někde u whisky. " začala sem se vymlouvat a věrohodně sem se ušklíbla.
"Rose Stoneová! " zahřměla Lily. Ona vypadá jak květinka, ale divili byste se, jak zvučnej má hlas, když je naštvaná.
"Neřikej mi tak! " zavrčela sem podrážděně. Moje jméno používá jen ona, když mě chce vytočit, anebo je sama vytočená. Myslim, že v tomhle případě to bude obojí.
"Tak mi řekni, jak to je. Já vim, žes v žádný učebně nespala. A jestli jo, tak ne sama. " trochu se uklidnila a propalovala mě pohledem. Proč mám takovej pocit, jako by mi četla myšlenky? Ona má takovej pohled, že by to zmátlo i Brumbála.
"No dobře, řeknu ti všechno, hlavně na mě tak nezírej. " zlomila mě. Ta holka by mohla vyslýchat vězně. "Ale až odpoledne, teď máme školu, vzpomínáš? "
"To nespěchá. Ulejem se z lektvarů. Máme dvouhodinovku, takže máme dost času. Mě má Křiklan rád, vysvětlim mu to. " zarazila mě s vychcanym úsměvem. Nesnášim jí a Křiklana taky, proč musí mít Lilku tak rád?
"No jo, tak dem do pokoje. " zabručela sem nevrle. Vydaly sme se zpátky do pokoje. "Co ale řeknem holkám? Budou se vyptávat, kde sme byly a nemůžu jim říct, že sme se ulily, abych ti řekla o tom plese. Chtěly by všechno vědět taky a ujišťuju tě, že nepotřebuju, aby to věděl ještě někdo jinej. Stačí, žes mě přesvědčila ty. "
"Neboj, za to, že mi to řekneš už něco věrohodnýho vymyslim. " ušklíbla se šibalsky. Já jí nesnášim, opravdu jí nenávidim! Ne dělám si srandu. Ale nevim, proč mám pocit, že jí musim řikat všechno. Já nejsem typ člověka, kterej se musí za každou cenu někomu vypovídat. Dost dobře umim dusit nepříjemný věci v sobě.
Doplazily sme se do pokoje. Já sem si sedla na postel a ona na Emminu, která byla hned vedle mojí a nedočkavě na mě čuměla.
"No tak povídej. Když už sme tady. Já vim, že k něčemu došlo, když si mě a Jamesovi řekla, že ste se se Siriusem předtim líbali. Navíc si mi přece řikala už dřív, že ste se líbali i u Potterů na Silvestra. " začala na mě dorážet, když sem se neměla k mluvení. Já vlastně ani nevim, jak mám začít, když si sama pamatuju jen útržky.
"No já si toho moc vlastně ani nepamatuju. Možná je to i dobře. " začala sem.
"To je fuk, řekni, co víš. " ušklíbla se Lily. Sem nevěděla, že to je taková drbnička.
"No, vybavuju si celkem ostře to, jak ste byli se mnou s Jamesem na chodbě. Pak sem řekla, že se dem bavit a šli sme zpátky do Velký síně. " začala sem.
"To vim i bez tebe, byla sem tam. " zarazila mě Lily, protože sem jí podle všeho říkala samý nepodstatný věci. "Ulehčim ti to. Šli sme zpátky a dali se do paření. Tancovali sme a dost sme pili. Ty ses tam pořád lepila na Jazze. Všichni sme dělali pěkný kraviny. Kolem čtvrtý ráno ses někam vypařila a nikdo už tě nezahlídl. Nejdřív sem myslela, žes šla třeba za Remusem do ložnice, ale pak sem si všimla, že tam není ani Sirius, tak sem si to poskládala dohromady. Nejseš jediná, kdo skončil v choulostivý situaci. Já s Jamesem sme skončili v učebně přeměňování. Na tom ale nic není, vzhledem k tomu, že spolu chodíme. Tak povídej, co si pamatuješ dál? "
"Nevim, co po mě tady chceš. Víš toho víc, než já sama. " nechápala sem, co se chce ještě dozvědět. Například to, že sem se lepila na Jazze si vůbec nepamatuju. Chudák, ten musel bejt ale pořádně vyděšenej.
"No, víc toho už nevim. Mě zajímá hlavně ten zbytek. Bylas se Siriusem, že jo? " vyptávala se dál.
"První co si pamatuju je, že sem se ráno po plese probudila. V komnatě nejvyšší potřeby. Nahá. A vedle mě spal Sirius. " popsala sem jí moje ráno.
"Tak to je gól! " zachechtala se. To je svině, tohle se přece nedělá lidem, co trpěj opileckou amnézií.
"To teda není. Víš, jakej to byl šok? Myslela sem, že mě fakt trefí. " okřikla sem jí.
"Cos udělala pak? " zajímala se. "Probudila ho sladkým polibkem na dobrý ráno? " začala se smát. Ta má dneska až moc podezřele dobrou náladu. Vůbec si neuvědomuje vážnost celý situace a jak mi z toho všeho je na nic.
"Potichu sem zdrhla. Co sem asi měla dělat? "
"Takže on o ničem neví? " vykulila oči.
"Pokud má větší okno než já, tak možná ne. Vzhledem k tomu, že se ale probudil nahej si něco myslet musí. Při velkym štěstí si nepamatuje s kym odešel a bude si myslet, že někde sbalil nějakou páťačku jako vždycky. " vysvětlovala sem. Tohle bylo moje velký přání. Nechci, aby naše přátelství utrpělo nějakou újmu kvůli jedný opilecký noci.
"Počkej, takže vy ste o tom nemluvili? "
"Chraň bůh! A taky se to nesmí dozvědět. Zkusíš mu něco říct a uvidíš. " varovala sem jí.
"Neboj, co já bych mu vykládala, nejsme žádný velký kámoši, abych za nim kvůli takovýhle věci běžela. " uklidňovala mě. "No, na co sis ještě vzpomněla. Nějaký podrobnosti z tý divoký noci? " ušklíbla se provokativně.
"Pamatuju si jen to, že sme se spolu vypařili ze síně. Chodili sme po chodbách sem a tam, zavěšený do sebe. Každou chvíli sme se líbali a lepili se na sebe. " začala sem vzpomínat. Musela sem vynaložit fakt velký úsilí, abych si to začala vybavovat. Lily se usmívala od ucha k uchu. Je fakt hrozná.
"Dál? " popostrkovala mě.
"Dál už nic. Pak už si jen pamatuju, jak sme v posteli a občas se mi vybaví takovej útržek z ne zrovna slušný noci. " kdyby ste věděli na co sem si vzpomněla, docela by ste koukali.
"Nic víc? " trochu zklamaně zabručela Lily.
"Cos čekala? Já ti řikala, že si toho moc nepamatuju, nekecala sem. "
"No, ale určitě si aspoň trochu vybavuješ, jakej byl ne? Tak povídej. " zamrkala. To je ale chlípnice, vyptávat se takhle na detaily. Nevěděla sem, že jí zajímá, jak na tom Sirius je.
"Znova opakuju, že si nic nepamatuju. Vim jen, že je dobrej. A pravděpodobně je i lepší, když přihlídnu k množství vypitýho alkoholu a v jakym stavu sme se oba nacházeli. Takže za střízliva to musí bejt bůh. " uchechtla sem se. Jo, to je pravda. O Siriusovi se vypráví ledacos, ale tohle sem nečekala. I když mám všechny vzpomínky dost zamlžený na tohle si docela pamatuju.
"Wau, takže pověst slavného Siriuse Blacka nelže. Teď to máme potvrzený. " zahýbala laškovně obočím. Propukla sem v záchvat smíchu. Ta Lily se nezdá, ale je to vážně pako. Do ní by tohle člověk fakt neřek.
"Hele, hlavně nikde ani muk. Neříkej to ani Jamesovi. On by se neudržel a vykecal by mu to. A zakaž mu i vyptávání. Kdyby do toho někdo moc rejpal, Sirius by si moh vzpomenout na všechno a to je poslední co právě potřebuju. " pohrozila sem jí vážně. Jimmy je taky pořádná drbna, hned by Siriovi všechno vyžvanil.
"Dobře, slibuju. Nic nepovim. " ujistila mě Lily upřímně. Hned sem klidnější. "Tak jak to hodláš řešit dál? "
"Řešit co? " nechápala sem.
"Co? Vás dva přece. Skvěle se k sobě hodíte, ví to každej. Víte to i vy dva. Tak nechápu, o co tady de. Tys do mě taky pořád hučela, jak by bylo super, kdybych s Jamesem začala chodit. Jak se k sobě skvěle hodíme a jak mě má rád. Mělas pravdu, dali sme se dohromady a je to skvělý. Já myslim, že ty a Sirius ste stejnej případ. " hučela do mě.
"To si fakt nemyslim. Ty s Jamesem ste pro sebe jak stvořený, my se Siriusem sme byli odjakživa kámoši. Navíc sem se právě rozešla s Remym, tak nechci vyvolávat nějaký vlny. Chci bejt teď chvíli sama a užívat si. " bránila sem se.
"No, to ti neberu. Když to bereš takhle, tak máš asi pravdu. Dokud mi neukážeš kluka se kterym si budeš rozumět víc, budu si o vás dvou myslet svý. " uzavřela to a dál už to neřešila. To mám na Lily ráda. Sice má občas otravný názory a je dost upřímná. Jenže se na druhou stranu v ničem nevrtá.
-------------------------
Byl pátek večer a já jen tak seděla nahoře na astronomce. Poslední dobou si vůbec nevim rady. S Remusem sem se ještě od našeho rozchodu pořádně nebavila. Určitě je naštvanej, za to co sme se Siriusem provedli. Ne že by věděl všechno, myslim jen to, jak nás přistihnul při líbání před tim, než se se mnou rozešel. Každopádně mě to fakt štve. Ujišťoval mě, že to je v pohodě, že se budem bavit dál, ale místo toho kolem sebe chodíme jak dvě zbloudilý duše.
"Tady seš. " ozvalo se za mnou. Málem sem spadla z cimbuří. Ani sem neslyšela, že někdo přišel. "Všude tě hledám. "
Sednul si vedle mě a zapálil si cígo. Do háje, skoro tejden se mi dařilo vyhejbat se mu a on mě pak najde tady.
"Proč se mi vyhejbáš, Sam? " snažil se Sirius o oční kontakt. Ach jo, asi se tomu už nevyhnu.
"Mám k tomu svoje důvody. " zabručela sem.
"Myslíš kvůli tomu, co se stalo na plese? " zdvihl obočí. Počkat, on si to pamatuje?
"Co máš přesně na mysli? " ujišťovala sem se.
"Sam, já kocoviny ani okna nemám. Jasně, byl sem totálně nametenej, ale pamatuju si úplně všechno. " propaloval mě pohledem. To je horší, než sem si myslela.
"Tak to máš štěstí. " ušklíbla sem se trochu ironicky.
"To mám, protože bych na to zapomenout nechtěl. Jenže si mi pořád neřekla, proč se mi vyhejbáš. "
"Proč? Třeba proto, že ta noc zbytečně všechno komplikuje. Rozešla sem se s Remusem a my dva sme kámoši. To, že sme se spolu v opilosti vyspali, vůbec nic neznamená. Nemělo se to vůbec stát. " vysvětlovala sem zvýšeným hlasem.
"Nesouhlasim s tebou. " zavrtěl pevně hlavou. "Všechno se to mělo stát. Byli sme kámoši, teď už nejsme. Nejsme kámoši už od tý naší pusy na Potterovic balkóně. " popadl mě za ramena.
"Ježiši, Siriusi, nekomplikuj to. Právě sem se rozešla s Remym a myslet si, že je na něco takovýho vhodná příležitost je blbost. " vyjekla sem.
"To není pravda. Kdy na to bude příležitost? Sam, poprvý k někomu něco cejtim. Nikdy sem nic takovýho nezažil, teď konečně vim, jaký to je. " začal nalíhat.
"Prosimtě, já nechci nic slyšet. Není o čem mluvit, jasný? Nepopírám, že je mezi náma něco, co nás k sobě táhne, jenže to je čistě tělesná záležitost a věř tomu nebo ne, já nehledám jen sexuální pobavení. " zarazila sem ho. Fakt nemám náladu s nim něco řešit. V životě nikoho neměl rád, tak neví, co to je a jak to pozná.
Zvedla sem se a chystala se odejít. Už sem otevřela dveře a chystala se je za sebou zabouchnout, když na mě Sirius ještě křikl: "Já si počkám, Sam. Je mi jedno, jak dlouho budu muset, ale počkám si na tebe. "
Naposledy sem se na něj podívala a zabouchla za sebou. Bože, to mi scházelo ze všeho nejvíc - aby se do mě ještě tak zabouchnul Sirius Black!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 6. června 2011 v 20:04 | Reagovat

Wow. To je hustý!
Ta Siriova věta, že počká, zněla jednak romanticky ale já v ní slyšela i jakýsi jakoby výhružný podton. Takže honem piš dál, Potterovi i Elitu. Ty teda umíš člověku pocuchat nervy! Takže koukej psát!
S pozdravem a přáním velké múzy

tvoje oddaná otravná čtenářka hplovehp :-D  :-D  :-D

2 Koki Koki | 6. června 2011 v 20:55 | Reagovat

Naprosto skvělý. Já jsem ráda napnutá ale těď se cejtim jak kšandy co každou chvíli křupnou. Takže honem další kapitolku k Elitě i Potterovum. :-D  :-P  :D  8-)

3 Koki Koki | 6. června 2011 v 20:58 | Reagovat

[2]: A ještě člověka napínat tim že si má sám představit jaký útrýky myslela. To fakt není fér.

4 Vendy Vendy | 7. června 2011 v 17:54 | Reagovat

äaah tak teda to jsem nečekala :D ale taky mi mohlo být jasný, že týpci jako sirius by z toho všeho chlastu, co už vypili, už okna mít neměli:DD

5 hogwartsworlds hogwartsworlds | Web | 12. června 2011 v 21:03 | Reagovat

Nádherné, ale proč furt píšeš o Lily a Jamesovi?

6 Maggdinka Maggdinka | Web | 13. června 2011 v 17:12 | Reagovat

[5]: Protože se mi na tohle téma píše nejlíp :-) HP o Harrym, Ronovi, Hermioně atd. nedává moc prostoru pro fantazii, protože o nich psala J.K.R. O Pobertech se v knížkách zmínila jen málo, takže se o tom dá vymyslet neomezeně témat :-)

7 lilyevans-and-marauders lilyevans-and-marauders | 19. dubna 2012 v 14:31 | Reagovat

[6]: To máš svatou pravdu! Já taky píšu jenom o Pobertech a Lily a Jamesovi! A navíc vývoje jejich vztahu můžou bejt táááák romantický!!!! :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama