Everybody should have his own world...

22.kapitola - Dvě cigarety

12. června 2011 v 20:20 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
No, trochu překvápko, že přidávám kapitolu k Potterovým. Původně sem myslela, že napíšu kapitolu k Elitě, jenže se mi do toho nějak nechtělo. Hlavně sem nevěděla, jak pokračovat - ale nebojte, to přijde. Takže tady máme místo toho Potterovi :-) Tak Jess se chystá na rande, jak to bude pokračovat dál? Posledně ste mě s komentářema zase potěšili, ste na mě moc hodný :-) Takže si pokračování užijte a pokračujte s těma skvělejma komentářema, tím mě skvěle povzbuzujete…Vaše Maggdinka♥Dvě cigarety

"Já bych zašla ještě k Taškářovi. " vyjekla Lily nadšeně, když šli přes Prasinky. Procházeli se tady s Jess a Jamesem už od rána.
"Ty že chceš k Taškářovi? " ušklíbl se James. "Já myslel, že podle tebe je to jen obchod pro huberťáky. "
"To sem řikala jen když ste mě s Blackem štvali. Ráda tam chodim a občas si i něco koupim. Maj tam fakt ostrý vychytávky. " uchechtla se Lily lišácky.
"Ty seš teda svině. " zařehtal se James a dloubl do ní přátelsky. Ti dva se bavili den ode dne víc. Od tý doby, co se Lily rozešla s Jayem, trávila všechen čas a Jessicou a Jamesem. Vypadalo to, že si fakt rozuměj. Těžko uvěřit, že ještě před pár měsícema Lily nemohla Jamese ani vystát.
"Co furt hlídáš? " otočila se Lily na Jessicu. Pořád totiž kontrolovala čas na hodinkách. Ve dvě měla bejt u Chroptící chýše, tak nechtěla přijít pozdě. Je zajímavý, jak se těšila a zároveň byla trochu nervózní.
"Ale ve dvě vás budu muset opustit. Takže zůstanete sami, ale vy to spolu určitě zvládnete, aniž byste se zabili. Poslední dobou spolu vycházíte v pohodě. " uklidňovala jí Jess. Nehodlala jim rozhodně říct, s kym se má sejít.
"Kam jdeš? " vyzvídal James.
"To vás dva vůbec nemusí zajímat. " utřela je Jessica a vlezla do krámku U Taškáře.
"Ty máš rande! " vyjekla Lily vzrušeně.
"Ne, nemám. Prostě se jen sejdu s jednim kámošem na cígo a zas přijdu. " krotila jí Jessica. Bylo jí v podstatě jedno, co si ty dva myslej, šlo jí jen o to, aby nezjistili s kym jde. Lily by tutově vyletěla z kůže a o Jamesovi radši nemluvě.
"Takže rande. " ušklíbl se James, ale dál se nevyptával.
"No nic, já jdu, ať nepřijdu pozdě. " rozloučila se s nima Jessica ve třičtvrtě na dvě. "Sejdem se kolem třetí u Tří Košťat, pokud tam budete dřív, objednejte mi whisky. " mrkla na ty dva a odešla. Aspoň je taky nechá chvilku samotný.
Když došla ke Chroptící chýši, nikdo tam nebyl. Bylo tady dost sněhu, ale chodilo tady dneska dost studentů, takže byl ušlapanej.
Jess napadlo, že nepřijde. Vlastně by jí to ani nepřekvapilo. Byl šok, když jí pozval do Prasinek na cígo, třeba si to rozmyslel a prostě jí tady nechá trčet. Dá mu pár minut a když nedorazí, prostě odejde. Nebude tady na něj čekat, jak nějakej zoufalec.
"Páni, tys vážně dorazila. " ozval se za ní známý hlas.
"Jo, ty taky. Už sem myslela, že sis ze mě udělal jen srandu a necháš mě tady trčet. " ušklíbla se Jess, když se otočila a uviděla Reguluse před sebou.
"Nebudu řikat, že mě to nenapadlo. " uculil se uličnicky. Jessica nevěřila vlastním očím. Vůbec nikdy si neuvědomila, že Regulus je v podstatě úplně normální kluk. A taky si nikdy nevšimla, jak moc je podobnej Siriusovi. Měl v sobě stejný aristokratický kouzlo jako jeho starší bratr.
"Ale nakonec si dorazil. " usmála se Jessica rozpustila. Mlčky se posadili na jeden kámen, ze kterýho někdo předtím odhrnul sníh. Regulus nabídl Jess cigaretu ze svojí krabičky. Ona jí vděčně přijala.
"Mimochodem, kolik že ti vůbec je? " navázala Jess řeč jako první. Nikdy se nezamyslela nad jeho věkem.
"Záleží na tom? " pozdvihl obočí. "Ale když tě to tak zajímá, tak sem mladší než ty. Což sis asi domyslela, když chodíš s bratrem do ročníku a já sem mladší než on. "
"Počkej, takže tobě je patnáct? " vydechla Jessica překvapeně. Nevěděla, proč jí to tak zaskočilo, vždyť ví, že Regulus chodí do páťáku.
"No vlastně už za měsíc šestnáct. " pokrčil rameny. "Copak, mění to něco na týhle schůzce na cígo? "
"Jasně, že ne. Jen sem si to prostě neuvědomila. " odpověděla Jess rychle. Nechtěla ho naštvat. Poprvý po dlouhý době si s někym novym rozuměla.
"Víš Jessico. " ozval se Regulus. Bylo divný slyšet její jméno z jeho pusy. "Hodně sem se divil, že se se mnou jen tak bavíš. Copak ti o mě bratr nic nenavykládal? "
"No, to asi jo. " zamrkala Jess překvapeně, tohle opravdu nečekala. "Nemluví o tobě zrovna hezky, ale podle toho co sem slyšela, ty ho taky asi nemáš rád, takže ste si kvit. A co o tobě Sirius řikal nebo ne je mi jedno. Prostě sme se několikrát potkali a zakecali se, tak proč bych se s tebou neměla bavit? "
"Jo, to máš asi pravdu. Já jen, že ty seš Jessica Potterová, holka ze starodávnýho kouzelnickýho rodu, kterej po staletí chodí do Nebelvíru. A já sem Black, z rodiny, která zas chodí do Zmijozelu. Takže je dost nepřirozený se bavit. " vysvětloval Regulus.
"Aha, tak když posuzuješ, s kym se budeš bavit podle toho, jakej má kdo rodokmen tak to tady nemáš co dělat. " vypěnila Jessica nakvašeně.
"Ale já sem to takhle vůbec nemyslel, jen sem tim chtěl říct, že sem ještě pořád překvapenej, že se se mnou vůbec bavíš. Nejen kvůli soupeření Zmijozelu a Nebelvíru, ale taky kvůli bratrovi. Dyk ste spolu chodili ne? " začal jí Black mladší rychle uklidňovat. Očividně jí dost vytočil a to nechtěl.
"Jo, to chodili. Jenže sme se rozešli a teď už se zase v rámci mezí docela bavíme. Nevim, jak by ale můj dřívější vztah se Siriusem nějak ovlivnil to, že se s tebou bavim. " Jess se znatelně uklidnila. Svým občasným chováním ji trochu vyváděl z míry. Od Siriuse věděla, že Regulus je chloubou svých rodičů a jejich rodu. To Sirius byl vždycky černá ovce rodiny. Otázka je, jestli je to dobře nebo ne. Je Regulus takový, co se povídá o rodinách typu Blackovi, Malfoyovi a dalších? Jess cítila, že ne. Možná není nejmorálnější, ale ona taky není kdovíjakej anděl.
"Myslim, že seš docela fajn. S nikym z Nebelvíru sem si ještě takhle nerozuměl, vždycky ste mi přišli jako banda blbců. " zazubil se sarkasticky. "Ty ale nejseš blbá. " dodal. Jessica měla co dělat, aby se nezačala červenat.
"Až bratr zjistí, že se se mnou bavíš, myslim, že tě zabije. " zachechtal se Regulus.
"No co, ať si políbí. On mě pováděl a sám se se mnou nerozešel, tak nemá co řikat. " pokrčila Jess rameny.
"Já ho nikdy nechápal. Co mu na tobě nestačilo? Seš jedna z nejhezčích holek na škole a jemu to bylo málo. Je z těch všech holek, se kterejma spal už úplně mimo. " zavrtěl nechápavě hlavou. Jess byla opravdu krásná holka. Havraní, vlnitý vlasy až po pás, vysoká, štíhlá. Dokonce i povídat se s ní dalo celkem normálně.
"Páni, začínáš skládat komplimenty? Nech toho, nebo se začnu červenat. " zasmála se Jessica roztržitě.
"Proč? Ty musíš bejt na skládání komplimentů snad zvyklá ne? Musíš to slyšet ze všech stran. " nechápal Regulus.
"No, zas tolik mi nefandi, hele. "
"Blbost. " zasmál se. Vytáhl krabičku a nabídl jí další cígo. Sám si jedno taky vzal.
"Páni, už sme pokročili na schůzku na dvě cíga. " hvízdla Jessica uznale a rozesmála se. Reguluse napadlo, jak krásně se umí smát. Zavrtěl hlavou a rychle tu myšlenku zahnal.
"Ty už vlastně letos končíš co? Páni, to je hustý. " uvědomil si Regulus s překvapením, že Jessica už za pár měsíců skládá zkoušky OVCE.
"Jo, to teda je. Vůbec tomu nemůžu uvěřit. Ani se mi odtud nechce. V Bradavicích je prostě pohoda. Můžeš si tady dělat, co chceš, bavíš se. Vůbec nemám tucha, co budu dělat, až odtud vylezu. " přikývla Jessica. Najednou si oba doopravdy uvědomili ten věkovej rozdíl mezi sebou. Jenže to ani jednomu nijak zvlášť nevadilo. Kámošit a chodit s někym na cígo můžete, ať je jakkoliv starej. A nic jinýho spolu taky nezamejšleli.
"No, když už sme tady, pověz mi něco o sobě. " usmála se na něj povzbudivě Jess. Regulus se trochu nervózně usmál, ale dal si říct a trochu se rozpovídal.
*********************
Mezitím James a Lily
*********************
"Hele, tenhle prdící polštářek je skvělej! " vypískla Lily nadšeně a začala se šíleně smát, když rukou zkoušela funkčnost polštářku. Jessica před chvílí odešla na to svoje tajný rande a oni byli pořád u Taškáře.
"To se ti líbí? " chechtal se James překvapeně, Lily pořád něčim šokovala.
"No jasně, to je super. Ten chci! S tim se dá dělat kravin. " smála se pořád Lily, úplně fascinovaná prdicim polštářkem.
"Máš ho mít. " usmál se James a polštářek si od Lily vzal. Vytáhl peněženku a mířil k pokladně.
"Co to jako děláš? " nechápala Lily a šla za Jamesem.
"No, koupim ti ho. Ber to jako dárek ode mě. " ušklíbl se a zaplatil. Když vycházeli od Taškáře, Lily si zastrčila dárek od Jamese do kapsy od bundy.
"Páni, v životě by mě nenapadlo, že první věc, kterou Lily Evansový koupim, bude prdící polštářek. Nevěděl sem, že seš na tyhle kraviny. Myslel sem, že sme tě s tim se Siriusem vždycky štvali. " nemohl tuhle situaci James překousnout.
"Vy ste dělali hnusný kraviny. Ale nějaký ty vaše vtípky byli fakt povedený. " pokrčila rameny. "A nevim, proč ti to přijde tak divný. Já nejsem zas taková sucharka, jak ty si myslíš. "
"Já vim, že je s tebou sranda a seš v pohodě. " omlouval se jí rychle James, protože to tak nemyslel. Věděl, že Lily je pěkná dračice, když chce.
"No, kam půjdem teď? Když seš v tý rozdávačný náladě, mohli bysme jít do Medovýho ráje a moh bys mi koupit třeba Bertíkovi lentilky. " ušklíbla se Lily.
"Tak jo, jdem. " rozešel se James k Medovýmu ráji.
"Cože? " zarazila ho Lily a popadla ho za paži.
"No co, řeklas, že chceš lentilky, tak jdem pro ně. "
"Já sem si dělala srandu. Ten super polštářek mi stačí. " brzdila ho Lily udiveně. Nemohla uvěřit, že by jí fakt vzal i do Medovýho ráje.
"Ježiši, dyk sou to jen lentilky, o nic přece nejde. Nezvu tě na rande, ne? " ušklíbl se James a postrčil Lily dovnitř.
Po asi čtvrt hodině vyšli ven s kapsama narvanejma k prasknutí. Nezůstali jen u lentilek, ale nakoupili kde co. Cukru rozhodně nebudou mít nedostatek.
"Tak co teď? " otočila se Lily celá vytlemená na Jamese. Nikdy si neuvědomili, jak si spolu skvěle rozuměj i bez Jess. Bohužel ani teď ne. Přišlo jim to natolik normální, že si ani jeden z nich neuvědomil, že na sebe ještě před pár měsícema řvali.
"No, asi už půjdem ke Třem Košťatům ne? Stejně se tam za dvacet minut máme sejít s Jess, tak tam rovnou počkáme. Mezitim si můžem dát pár whisky nebo ležáků. " navrhnul James. Lily to odsouhlasila a šli tam.
James křiknul na Rosmertu, aby jim donesla dva ležáky. Nechtěli začínat takhle brzo s whisky, to by nebylo moc dobrý.
"Musíme z Jess vytáhnout s kym to šla. " nadhodila Lily. Nemohla se dočkat, až Jessica přijde. Ne kvůli Jamesovi, ale protože prostě byla zvědavá.
"No, zkusit to můžeš, ale pochybuju, že ti něco řekne. Dost kolem toho mlží. Zajímalo by mě, proč. A bůh ví, jestli to vůbec je rande, třeba si s někym šla jen tak pokecat. " pokrčil James rameny. Ségru znal dobře.
"Určitě to bylo rande. To je tutovka. Kdyby nebylo, řekla by nám, s kym de. Navíc, neviděl si, jak byla natěšená? Proč by měla bejt tak vodvařená z toho, kdyby šla jen s někym na pokec. " poučovala ho Lily zapáleně, až vyšplíchla trochu ležáku na stůl. Potom vytáhla z kapsy pendreky a začala se jimi cpát.
"No, uvidíme. Každopádně se s tebou klidně vsadim, že z ní nic nevytáhnem. "
"Platí. " souhlasila Lily s plnou pusou.
"Co platí? " nechápal James.
"No ta sázka. O co? " chtěla vědět.
"Když prohraju, můžeš si vymyslet, co chceš. Ale když vyhraju, půjdem spolu na rande. " ušklíbl se a napřáhl ruku.
"To seš si tím tak jistej? Mohla bych si vymyslet cokoliv. " pozdvihla Lily udiveně obočí.
"Je to moje dvojče, věř mi, znám jí dobře. " usmál se James nevinně. Věděl, že tuhle sázku má v kapse a Lily s ním bude muset dobrovolně jít na opravdický rande.
"Tak jo, beru. Když já, vymyslim si cokoliv, když ty, máme rande. " stiskla mu ruku na stvrzení sázky. James už se nemohl dočkat, až sestra dorazí.
Asi ve čtvrt na čtyři Jessica dorazila, zjevně v hodně dobrý náladě. Přisedla si k nim a James rovnou objednal tři Ohnivý whisky. Doufal, že zná sestřičku dobře a že nic neřekne. Sice by ho zajímalo, s kym byla, jenže teď si přál daleko víc, vyhrát sázku. Bůh ví, co za úkol by si pro něj nakonec Lily vymyslela.
"Hm, tak povídej, co ta tvoje schůzka. " začala Lily opatrně, aby se Jess zbytečně nevyplašila hned na začátku.
"Jo, super. Pokecali sme si a dali si dvě cíga. Prostě pohoda. " usmála se Jessica. Vypadala spokojeně, ale nedala na sobě znát nic víc.
"No a prozradíš nám konečně, s kym si šla? Je to snad takový tajemství? Snad můžeme vědět, s kým jsi byla na rande? " vybalila na ní Lily rovnou.
"Tak za prvý, nebylo to rande. Prostě sem šla jen s někym na cígo. A za druhý, s kym sem byla, po tom vám nic není. Akorát byste pindali, proč chodim ven zrovna s timhle a ne s tamtim. Tohle je prostě moje věc, takže mě nechte. Nic vám neřeknu. " řekla s klidem a kamennou tváří Jess.
U Tří Košťat seděli ještě skoro dvě hodiny. Popíjeli střídavě whisky a ležáky. Vydali se do hradu až těsně před večeří. Lily se pořád vyptávala na toho pana tajemného, ale Jess byla neoblomná.
Když procházeli hlavní bránou do hradu James přišel k Lily a pošeptal jí do ucha tak, aby to neslyšela Jess: "Vyhrál sem. Kdy máš čas? " ušklíbl se James lišácky a vešel do Velký síně.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 hplovehp hplovehp | Web | 13. června 2011 v 13:08 | Reagovat

Tak to je naprosto bezva. Kdy máš čas?.. :-D  :-D  :-D Boží. Konečně mi něco zvedlo náladu. Mám totiž useknutou špičku prstu a další dva naražený. Bolí to, ikdyž ne tak aby se to nedalo vydržet. Takže honem piš dál, má to léčebné účinky. :-D  :-D  :-D

2 Koki Koki | 13. června 2011 v 16:59 | Reagovat

[1]: Souhlas. Fakt skvělý. Už  se hrozně těšim na to jejich rande. To bude zábava. :-D  :-P  :D  8-)

3 Nicole Nicole | E-mail | Web | 13. června 2011 v 21:06 | Reagovat

"Vyhrál jsem. Kdy máš čas?" - Tak to mě dostalo :) Těším se na další kapitolu ( i k Elitě). Je to super!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama