Everybody should have his own world...

21.kapitola - Navždy kamarádi

8. června 2011 v 18:18 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Konečně se mi podařilo dokopat se k napsání nový kapitoly k Potterovým s.r.o. Nevím ani, co bych k tomu dodala. Prostě uvidíte, jak se to bude vyvíjet dál. Jess už se smířila s tím, že jí Sirius odkopl a jde dál. Je mladá a krásná, tak si musí užívat a ne se pořád trápit. No a co Lily s Jayem? Dá konečně na radu kámošky a rozejde se s ním? Uvidíte, až si to přečtete. Jako vždycky prosím o komentáře…Vaše Maggdinka♥Navždy kamarádi

Čas pomalu plynul a v Bradavicích bylo všechno při starým.
"Podívej se na ně. " zafuněl James a s přimhouřenýma očima pozoroval svýho kamaráda - se kterým se pořád nebavil - a Stacy Lewisovou. Seděli spolu při snídani u Mrzimorského stolu a zamilovaně se k sobě tulili. Stacy právě Siriuse krmila. Lily se znechuceně ušklíbla a předváděla, že každou chvíli vyzvrací topinku, kterou právě jedla. James se smál na celý kolo. Ti dva se na tom páru moc dobře bavili.
Jessica pobaveně svýho bráchu a Lily pozorovala. Jak si spolu rozuměj, když si společně dělaj srandu z někoho jinýho. Od tý doby, co se rozešla se Siriusem si ti dva až moc nápadně rozuměli a bavili se spolu, jako by se nikdy předtím nehádali.
"Nedělejte si z nich furt srandu. No tak sou zamilovaný, na tom snad není nic špatnýho. Sice sme se nerozešli moc hezkym způsobem, ale už je to dávno za mnou, jasný? " sprdla ty dva Jess a tím ukončila jejich zábavu. Vždycky když je kvůli Siriusovi okřikla, radši toho nechali.
"Promiň, já vim, že nemáš ráda, když tohle děláme. " omlouval se rychle James. "Jenže musíš uznat, že pozorovat je, je občas dost komický. " ušklíbl se.
"Jo, to je pravda. Jenže tohle lidi prostě dělaj. Nemusíte se jim posmívat jen proto, abyste mi pomohli. Já sem vážně v pohodě. Za chvíli jsou OVCE a pak už vypadnem ze školy. Sem mladá a volná, tak si budu užívat. Nehodlám se zabejvat blbostma. " ujišťovala je Jessica.
"Já myslela, žes na randění tady už rezignovala. " dodala Lily překvapeně.
"To zas ne. Jen sem si řekla, že se do ničeho nebudu nutit a nebudu chodit na pět rande tejdně jen proto, že nikoho nemám. Bejt chvíli sama není žádný neštěstí. Až přijde čas, najde si mě to štěstí samo." usmála se Jess pozitivně. Rozhodla se totiž pro novej přístup k životu. Nebude nic brát tak tragicky, prostě bude brát věci, takový jaký sou.
"To je správnej přístup, sestřičko. " ušklíbl se James a podrbal Jessicu na hlavě, až jí všechny vlasy rozcuchal. Chvíli všichni seděli mlčky a snídali.
"Mimochodem, rozešla sem se s Jayem. " prolomila ticho Lily a řekla tu novinu, jakoby nic. James vyprskl džus, kterej zrovna pil a nahodil Jess, která seděla naproti němu.
"Co blbneš? " vyjekla Jess naštvaně a utírala si obličej a tričko.
"Cožes, udělala? " vykoktal James na Lily a svojí poprskaný sestry si nevšímal.
"No, rozešla sem se s nim. To je snad nějaký překvapení? Byl mladší a prostě sme si neseděli. Tak sem to ukončila. " pokrčila zrzka rameny.
"Kdy? " chtěla vědět Jessica.
"Před třema dněma. " informovala jí Lily.
"A tos nemohla kváknout dřív? Vidíme se každej den, sme spolu na pokoji a ty nám to řekneš jen tak mezi řečí při snídani, protože tě nenapadá jiný konverzační téma? " sprdla jí Jess.
"Sory, ale prostě nebylo kdy. To je snad jedno ne? Prostě sem zase volná a můžu si užívat. Takže můžem vybírat spolu. " omlouvala se Lily rychle.
"Já sem ti řikala, že nikoho vybírat teď nehodlám. " zarazila jí Jess. Pak se k ní naklonila a pošeptala do ucha. "A ty bys taky nemusela dlouho vybírat, stačí se podívat před sebe. " Lily vzhlédla. Před ní seděl James. Zašklebila se ironicky na Jess, jako by tím říkala: To určitě, ty krávo.
Zazvonilo. Zvedli se a šli na hodinu Kouzelných formulí.
----------------------------
Jess seděla jednou pozdě večer ve společence. Už vůbec nikdo tady nebyl, bylo taky po půlnoci a zejtra byla škola. Ona ještě dodělávala pojednání na lektvary a pak se jí nechtělo nahoru, tak tady jen tak seděla u krbu.
Najednou se otevřel portrét a dovnitř se vkradl Sirius. Překvapeně se zastavil, když jí uviděl. Nevěděl co má dělat. Má dělat, že jí nevidí a jít nahoru, nebo zůstat a konečně si s ní po měsíci promluvit? Nakonec se rozhodl pro tu druhou možnost.
"Můžu si přisednout, Jess? " zeptal se opatrně. Bál se, že se rozkřičí, vytasí hůlku a zakleje ho, ale to se naštěstí nestalo.
"Jasně. " pokynula mu Jessica překvapeně na křeslo naproti sobě. "Stejně sem plánovala už dlouho, že by sme si měli promluvit. "
"To máš pravdu. Rozhodně je o čem. " přitakal Sirius trochu provinile a posadil se.
"Víš dlouho sem o tom přemejšlela. " začala Jess.
"Počkej, než cokoliv řekneš. " zarazil jí Sirius uprostřed věty. "V první řadě se ti chci omluvit. Choval sem se jak idiot a ublížil sem ti. To sem nikdy v životě nechtěl, Jess. Záleželo mi na tobě a pořád záleží a ty seš ta poslední osoba, kterou bych chtěl zklamat. Ale stalo se. Nevim, co sem vyváděl za kraviny, neměl sem se se Stacy scházet za tvejma zádama. " podle jeho pohledu Jess viděla, že svojí omluvu myslí fakt upřímně.
"Jo, mohls bejt trošku jemnější. " propíjela ho Jessica kamenným pohledem. "Ale co se stalo, stalo se. "
"Počkej, ty mi odpouštíš? " vykulil Sirius nevěřícně oči. V tohle ani v nejmenším nedoufal.
"To sem neřekla, sem pořád naštvaná a dlouho budu. Zklamal si mojí důvěru. Jenže nemůžu zapomenout těch šest let našeho kamarádství. " uvedla to Jess na pravou míru, aby si Sirius náhodou nemyslel něco jinýho.
"Ty seš prostě skvělá. Obdivuju tě. " usmál se Sirius vděčně. Oběma vlastně spadl kámen ze srdce. I přes to, jak se Sirius k Jess zachoval, bylo dost divný a nepřirozený, že se spolu nebavili.
"No nesmíš mě přeceňovat. " ušklíbla se Jessica. "Mimochodem, jak ti to klape se Stacy? " zeptala se nezištně.
"Jo super. " odpověděl Sirius nejistě, protože ho zaskočilo, že se Jess chce bavil o něm a jeho nový holce, se kterou jí podváděl. "Vážně. Sem strašně šťastnej. Fakt jí mám rád. "
"Sem ráda, že seš šťastnej. " hlesla Jessica.
"Ale to sem byl s tebou taky, Jess nemysli si. " usmál se povzbudivě. Něco v jejím výrazu mu řikalo, že je možná trochu zklamaná. "Fakt, je to pravda. Tys byla první holka se kterou sem si fakt rozuměl a u který mi nešlo jen o to jedno. Ukázalas mi jaký to je, bejt s někym, koho máš vážně rád. "
"Jestli máš pocit, že potřebuju utěšit, nemusíš to řikat. " zarazila ho Jess. "Ale jinak děkuju, je hezký tohle od někoho slyšet. "
"Neřikám to, protože musim. Řikám to, protože si myslim, že je důležitý, abys tohle věděla. " ujistil jí rychle. "Vážně mě mrzí, jak to mezi náma dopadlo. " dodal trochu smutně.
"Ale zlato. " usmála se Jessica pozitivně. "Prostě sme to spolu zkusili, bylo nám fajn, ale nevyšlo to. Vždycky sme si moc rozuměli, ale chození nám asi nebylo prostě souzený. Řikáš, že seš se Stacy šťastnej a tak to má v životě bejt. "
"Jo, asi máš pravdu. " přikývl Sirius. "Jen chci, abys věděla, že sem si vážně přál, aby mi to vyšlo zrovna s tebou. Ty seš totiž úžasná holka a vždycky si mě brala takovýho, jakej opravdu sem. Byl sem si téměř jistej, že bych s jinou holkou nemoh bejt šťastnější. "
"To je od tebe tak hezký. " podívala se na něj Jess vděčně. Bylo jí trochu smutno, že jim to nevyšlo. "Byli sme kámoši a chci, aby to tak zůstalo i dál. Já už sem ti odpustila a je divný se s tebou nebavit. "
"Nechtěl sem to řikat první, ale já si nepřeju nic jinýho. " zazubil se Sirius. "Bez tebe by to totiž nešlo. "
"Jo, máš recht. Zkusili sme to, nevyšlo to, jdem dál. Pořád kámoši. " přikývla Jess šťastně.
"Mám tě fakt rád, Jess. " pohladil jí Sirius po ruce. Jessicu trochu zamrazilo, tak jako vždycky, když na ní sáhl ještě v době, kdy spolu chodili. Bylo to divný, ale bude si na to muset zvyknout. "Ještě kdyby dostal rozum James."
"To bude těžký hochu, ublížil si jeho milovaný sestřičce. " ušklíbla se Jess, ale zároveň s ním soucítila. Věděla, že ti dva byli nerozlučný kámoši už od prváku a mrzelo jí, že je rozeštvala. Jenže znala ze všech lidí Jamese nejlíp a věděla, že je zatraceně tvrdohlavej.
"Jenže já ho chápu. Na začátku byl proti nám, protože se bál, že ti nějak ublížil. A stalo se. I když sem mu sliboval, že nikdy neudělám nic, co by tě mohlo zklamat, nedodržel sem to. Porušil se kamarádskej slib bráchovi svojí holky. Tak za to teď pikám. " pokrčil rameny smířeně.
"To nebude tak zlí. " usmála se Jess soucitně. "Hele, zvyknul si na to, že sme spolu chodili, tak když nás uvidí, že se spolu zas kamarádíme, přejde ho to taky. Znám ho. "
"Snad máš pravdu. " zvedl se k odchodu. "No nic, půjdu spát, sem utahanej. " Jess se zvedla taky.
"Sem rád, že sme si to vyříkali. " kamarádsky jí objal. Bylo to zvláštní, když tam takhle spolu stáli v situaci, v jaký byli mockrát jako pár. Jenže teď už pár nebyli.
"Tak dobrou noc, kámo. " vysmekla se Jess z jeho objetí a šla nahoru. Zapadla do pokoje a sedla si na postel. Bylo to zvláštní. Byla ráda, že si to vyříkali a už to snad bude v pohodě. Už nebyla naštvaná. Teď na ní dolehl smutek. Měla Siriuse fakt ráda. Po tom, jak jí ublížil si nechtěla přiznat, že k němu pořád ještě něco cejtí, ale teď poznala, že tomu jen tak neunikne. Jenže se přes to bude muset přenýst. Chodí přece s Lewisovou a je šťastnej. Budou zase jen kámoši a tak to má asi na vždycky bejt.
---------------------------
Druhej den Jess seděla s Lily na astronomce a pokuřovali. Jessica jí vylíčila celej včerejší rozhovor se Siriusem.
"Myslíš, že to byl dobrej nápad? Udobřovat se s nim? Chtěla sem ještě nějakou dobu dělat, že sem naštvaná, ale prostě to nešlo. Vždycky sme byli kámoši a mě už vážně docela přešlo to, že chodí se Stacy i to, jak mě odkopnul. " ptala se Jess na Lilyin názor.
"No já nevim, pokud si ty myslíš, že to je dobře, tak asi je. " pokrčila Lily rameny. Tohle Jessica teda nečekala. Myslela si, že do ní bude kámoška hučet, jak je blbá, že nechala Siriuse jen tak přiběhnout zpátky, ale to se nestalo.
"Vážně? " podívala se Jess skepticky.
"No jasně, tak o co de. Prostě ste vždycky byli kámoši, no. Chození vám asi nebylo souzený, tak se můžete aspoň bavit jako dřív. " přitakala Lily.
"Jo, máš pravdu. "
"Akorát dost vytočíš Jamese. " ušklíbla se Lily, když si vzpomněla na Jessina bráchu.
"Takže debil Potter už je pro tebe James? " zasmála se Jessica provokativně.
"Nevim, co se tak divíš. Furt ti přijde divný, kdykoliv o něm řeknu jedno pěkný slovo. Za tu krátkou dobu sme se prostě docela skamarádili. "
"Jo, promiň. Už neřeknu ani slovo. " omlouvala se Jessica. "Ale s tím Jamesem máš pravdu. Bude naštvanej jak sviň, že sem Siriovi jen tak odpustila. To on si bude hrát pořád na pana tvrdohlavýho a nebude se s nim bavit. "
"Nenaděláš nic. " pokrčila Lily rameny. "Hold bude muset ještě chvíli trucovat. To víš, kluci. "
Típla cígo a zvedla se k odchodu. "Jdu si dodělat úkol, pujdeš taky? " otočila se na Jess.
"Ne, já ještě dokouřim a chvíli tady posedim. Za chvíli sem ve společence. " mrkla na ní Jessica a nechala jí odejít.
"Tomu řikám vážně štěstí. " ozvalo se asi o pět minut dýl ode dveří.
"To si děláš srandu? " vyjekla Jess. "Zase ty? Nějako na sebe poslední dobou narážíme. " ušklíbla se, když si sedal vedle ní na římsu. Byl to zase on.
"Jo, to už něco znamená. " přitakal a zapálil si cígo.
"Nejseš na kouření nějak moc mladej? " pokárala ho se smíchem Jessica. Nechápala, jak se s nim může jen tak vybavovat a smát se s nim. V životě s nim nepromluvila jediný slovo a teď tohle.
"A nejseš ty na svojí vejšku nějak drzá? " oplatil jí stejnou mincí.
"No dovol? Sem vysoká jako ty, tak si moc nevyskakuj chlapečku. " odsekla naoko naštvaně. Tahle hra jí bavila. Kouřili mlčky, občas někdo prohodil pár slov. Pak se zvedl k odchodu a u dveří se zastavil.
"Tak mě napadlo, když už sme se tady dvakrát potkali na cígu, jestli by ses nesešla na jedno v Prasinkách. " promluvil sebevědomě, ale Jess v jeho hlase zaslechla i podtón nervozity.
"To má bejt pozvání na rande? " zamrkala překvapeně.
"To sem neřekl, ber to, jak chceš. " řekl rychle. Za tři dny se totiž konal výlet do Prasinek.
"No, klidně se sejít na cígo můžem. " pokrčila Jess rameny. No co, už byla na rande s tolika klukama a žádnej jí nesednul, tak proč by nemohla zajít na cígo s nim, když si docela dobře rozuměli.
"Tak se sejdem ve dvě u Chroptící chýše, přijď sama. " řekl a rychle otevřel dveře, jako by se bál, že když rychle nevypadne, Jessica změní názor.
"Ne asi, vezmu bráchu. " ušklíbla se Jess. Naposledy se na ní podíval a jak rychle se objevil, tak i zmizel. Jessica tam zůstala sama omráčeně sedět. Nemohla uvěřit, že mu na to kejvla. Ať už to brali jakkoliv, bylo divný, že se s nim vůbec dobrovolně chtěla sejít. S takovejma jako on, nikdy nic mít nechtěla.
Jenže něco jí na druhou stranu nedalo, aby ho odmítla. V životě se má vyzkoušet ledacos, tak proč nejít do tohohle. Když odcházela, pomyslela si jediný: Já jdu na rande s Regulusem Blackem!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Katie Katie | 8. června 2011 v 19:05 | Reagovat

No wow!Hezkej díl! Jsem ráda, že se Sirius a Jess usmířili :)

2 hplovehp hplovehp | Web | 8. června 2011 v 19:29 | Reagovat

Hustý. Jess je machr, že se takhle zvládá vídat se Siriusem.
P.s.: My říkaly, že je to Regulus. :-)  :-)  :-) A musím ti dát obrovskou pochvalu. Strašně krásně popisuješ scény Regulus/Jessica. Jen tak dál, moc se mi líbí.

3 Koki Koki | 8. června 2011 v 19:32 | Reagovat

Ty jo! Páni! Fakt skvělý! A já věděla že je to Regulus. Tohle bude ještě hodně zajímavý to se klidně vsadim. :-D  :-P  :D  8-)

4 Katie Katie | 10. června 2011 v 20:24 | Reagovat

Hele Maggdinko strašně ráda si čtu tvoje povídky a moc ráda bych byla kdyby ses podívala na můj blogís - píšu novou povídku, takže ji chcu mít ohodnocenou od profesionála ;). Pokud možno nasaď tam svou kritiku a choď se mi tam dívat, protože bych nerada, abych psala hnusný HP povídky...
we-love-this-world-pokemon.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama