Everybody should have his own world...

20.kapitola - Nové začátky

3. června 2011 v 15:02 | Maggdinka |  *Potterovi s.r.o.*
Jak jsem slíbila, je tady nová kapitola k Potterovým. Jak se to bude vyvíjet dál? Minule dala Jess Stacy pěkně zabrat, teď už to bude volnější. Všichni se tak nějak uklidnili. Ale začne se to zamotávat víc a víc ;-) To uvidíte s dalšíma kapitolama. Vymyslela sem to vlastně docela nedávno a bude to pěkně prekérní situace, takže se snad nudit nebudete. Jako vždy moc všechny prosím o komentáře, děláte mi radost. Příjemné čtení…Vaše Maggdinka

PS: Menší info pro vás. Tenhle víkend mám nabitej a ani nechci myslet na to, jak málo se vyspim. Ale bude to sranda :-) Každopádně nevim, jak to bude s povídkama. V tom vzácnym čase volna, kterej budu mít, se pokusim něco zpatlat. Nevim k čemu, ale nejspíš k Elitě. Jen vás upozorňuju, že je dost možný, že se tady o víkendu nic neobjeví. Ale snad jo - v neděli. To je všechno ode mě, užijte si víkend, stejně jako já :-)


Nové začátky

Únor skončil a přišel studený březen. Zkoušky OVCE se rychle blížily a většina sedmáků poslední dobou jen ležela v knihách. Jess ale měla jiné starosti. Sice už se docela vypořádala s tím, že jí Sirius podváděl a že už s ním není. Pořád si ale kladla otázku, proč chce zrovna Stacy. Takovou káču.
"Pořád se ještě se Siriusem nebavíš? " vyzvídala Jessica jednoho večera na bratrovi, když byli na astronomické věži a kouřili.
"Ne a ani s tim nehodlám začít. " odsekl James.
"Prosím tě, už s tim skonči. Nemůžeš na něj bejt naštvanej věčně. Já už sem to přešla, sem v pohodě. Měl bys bejt taky. "
"Tady nejde jen o tebe. " vysvětloval James. "Z velký části jo, jenže jde o princip. Já sem Siriusovi jasně řekl, že jestli ti nějak ublíží, rozbiju mu hubu a skončí u mě. To sem myslel vážně, neřek sem to jen tak. Jako kamarádovi a tvýmu bratrovi mi něco slíbil a nedodržel to. Tečka. "
"Jo, jenže on tenkrát nevěděl, že se znova zabouchne do tý krávy a bude se k ní chtít vrátit. " Jess si překvapeně uvědomila, že se Siriuse zastává.
"To chápu, stát se to může každýmu. Jenže to ho prostě neomlouvá. Měl ti to na rovinu říct a rozejít se s tebou. Kdyby to udělal takhle, neřekl bych ani slovo. Ale když se za tvejma zádama tahal s jinou, je to prostě sviňárna. " nedal se James.
"Jo, máš pravdu. " uznala Jessica, hlavně, aby ho uklidnila. "Stejně ale nechci, abys na něj byl naštvanej věčně. Ste nejlepší kámoši už od prváku, tohle se nějak vyřeší. Nechci bejt ta, která se mezi vás postavila a všechno zničila. "
"Ty seš moje sestra. Vždycky sme byli my dva spolu proti ostatním a proti světu. A tak to zůstane na vždycky, jasný? " chytil James Jessicu kolem ramen. "Já tě ochránim přede vším. "
"Mám tě ráda, Jimmy. " usmála se Jess vděčně. Bráchu opravdu milovala, byl to jedinej člověk, kterým si bude navždycky jistá.
"No, nevim jak ty, ale já si ještě musim jít dodělat ten úkol na lektvary. " zvedl se James otráveně. "Půjdem? " otočil se na Jess.
"Běž sám, já tady ještě chvíli budu, chci bejt teď sama. " usmála se Jessica na bráchu a provázela ho pohledem až ke dveřím, dokud neodešel a nezmizel jí z očí.
Po chvíli si zapálila další cígo a přemýšlela. Ne tolik už o Siriusovi, to už brala jako uzavřenou kapitolu, nebo se aspoň snažila. Přemýšlela o budoucnosti. O životě. Co bude, až v červu odejde ze školy. Těšila se a zároveň jí to děsilo.
Najednou vrzli dveře. Myslela si, že to je James, že se vrátil zpátky. Ale nebyl to on. Nejdřív ve tmě podle siluety nepoznala, o koho jde. V první chvíli, podle postavy a držení těla, si myslela, že to je Sirius. Ale ani on to nebyl.
"Co tady děláš? " zastavil se ve dveřích, když jí uviděl.
"Nevidíš? Kouřim. " odsekla odměřeně. To je ten poslední člověk, kterýho chtěla vidět. "Ale nenech se rušit, klidně sem pojď, já jen dokouřim a pujdu. Nebudu tě obtěžovat. "
"Pro mě, za mě, si tady klidně buď, Potterová. Tohle je veřejný místo, tak je mi to jedno. " pokrčil lhostejně rameny a posadil se na okraj cimbuří, asi dva metry od Jessici. Zapálil si taky cígo, což jí ani moc nepřekvapovalo.
"Co ty a drahý Sirius? Dost často sem vás spolu vídal, domyslel sem si, že spolu asi chodíte. " ušklíbl se ironicky. Jess věděla, že se se Siriusem nesnášej. Možná proto jí tolik nevadila jeho přítomnost. Možná potřebovala bejt chvíli s někym, kdo ho skutečně nesnášel, ne jako třeba James.
"Jo, to sis domyslel správně. " přitakala Jessica. Byla dost mimo, že se s nim baví. "Jenže to už skončilo. Vybod se na mě a vrátil se ke svojí pošahaný bejvalce. " vůbec nechápala, proč tohle vykládá zrovna jemu. Co mu je po tom?
"Já sem vždycky řikal, že je to blbec. " zavrtěl nechápavě hlavou. Jess tázavě pozdvihla obočí, nevěděla, jak to myslel. "No, ty seš slavná Potterová. Nejhezčí čarodějka ze starodávný kouzelnický rodiny. Věř mi, nejseš známá jen v Nebelvíru. "
"Tomu se mi ani nechce věřit. " ušklíbla se Jessica ironicky. "Jaká pocta pro mě. "
"To by měla bejt. " zadíval se na ní trochu ledovým pohledem, který dobře znala. "Každá nemá tak dobrou pověst jako ty. "
"Teď nevim, jestli to měl bejt kompliment, nebo něco jinýho. " vykoktala Jess zmateně. Vůbec ho nechápala.
"Přeber si to, jak chceš. " seskočil na zem z cimbuří, když dokouřil. Neřekl ani slovo, dokonce se ani neotočil a odešel. Jessica zmateně koukala na dveře. Co mělo tohle pro všechno na světě znamenat?
----------------------------
"Mimochodem, kdy skončíš s tim svým celibátem a začneš zase randit? " ušklíbla se Lily. Byl pátek večer a holky si povídaly na pokoji. Bylo docela brzo, takže tady byly sami. Seděly u Jess na posteli a vedly různý rozhovory.
"Co tim chceš jako říct? " podívala se Jess skepticky.
"No, potom cos prohodila Lewisovou skleníkem se po škole rozkřiklo, že ste se s Blackem rozešli a že seš zase sama. Začali se tvořit zástupy tvejch ctitelů. Kolik žes jich už odmítla. Osm? Deset? " upřesňovala to Lily.
"Když už sme u toho, kdy se hodláš rozejít s Cromwellem? Už dva měsíce řikáš, že se na něj vyprdneš a furt nic. " zavedla Jessica řeč jinam.
"Mě a Jaye nech bejt. Teď se bavíme o tobě, tak neodbíhej od tématu. Z toho se jen tak lehce nevykroutíš, holčičko. " založila si Lily přísně ruce na prsou.
"No, mě to jen zajímá. Kdy se s nim rozejdeš? "
"Nevim. " pokrčila Lily rameny. "Ale zpátky k tobě. "
"Co ti na to mám říct? To mám kejvnout na pozvání každýmu blbečkovi? " rozhodila Jessica ruce. Věděla, že to kamarádka myslí dobře, ale trochu jí to dohazování štvalo.
"Hele, já chápu, žes chodila s nejhezčim a nejžádanějšim klukem na škole, takže ti oproti němu všichni přijdou jako ubožáci. Nasadil u tebe laťku vysoko. Ale pravda taky je, že Black je hovado a debil a ty si zasloužíš někoho lepšího. Takže až tě zas pozve nějakej milej a průměrnej kluk, riskni to a kejvni mu na to. Třeba si budete rozumět a bude to dobrý. " začala Lily s proslovem.
"Já nevim, je na to asi moc brzo. " ošívala se Jess.
"Ale prd brzo. Je to akorát. S Blackem nejseš už skoro měsíc. Neřikám, že najdeš životní lásku, ale můžeš se aspoň pobavit. " pošťuchovala jí Lily pořád.
"No dobře. Jenže kdo mě pozve? Nevim, jestli se najde tak moc uchazečů, abych mohla experimentovat. " Jessica už trochu povolila. Přece jen se přes všechno bude muset přenýst a začít randit. Lily má naprostou pravdu.
"Děláš si srandu? " rozchechtala se zrzka a nemohla přestat.
"Co sem zase řekla? " nechápala Jess. "Co se stalo, řekni mi to ty příšero! " začala se smát taky, i když nevěděla čemu. Lilyin smích jí vždycky dostal.
"No, já jen, že je docela vtipný, když si řekla, že o tebe nikdo nestojí. " vykoktala Lily v záchvatu smíchu. "O Jessice Potterový se povídá po celý škole. Všichni kluci by s tebou šli na rande hned, tak neřikej takovýhle hlouposti. "
"Myslim, že mě docela přeceňuješ. " Jess se málem začala červenat. Nesnášela, když o ní lidi řikali, jak strašně je úžasná a krásná. Nechápala, co je na ní tak výjimečnýho, byla to prostě úplně normální holka.
"To neřeš. Tak co ty na to? Zkusíš nějaký rande? Za to přece nic nedáš a aspoň se pobavíš a poznáš nový kluky. " uzavřela Lily tuhle debatu, protože věděla, jak Jessica diskuze o její kráse nesnáší.
"Jo, asi to udělám. Máš pravdu, za zkoušku nic nedám. A mohla by to bejt sranda. Dřív sem randila docela často, to až poslední rok sem nějak změkla. " usmála se Jess.
"Tak se mi líbíš. " ušklíbla se Lily a poplácala kámošku hrdě po zádech.
"Hlavně žádný dohazování, jasný? " podívala se na ní Jess výhružně. "Víš, jak to nesnášim. Prostě si počkám, dokud mě někdo nepozve, nebo dokud někoho nepozvu sama. Nechci, aby za mnou přišel nějakej kluk, žes ho poslala ty. "
"Jasně, čestný skautský. Slibuju, žádný dohazování. V tvym případě to ani nebude potřeba. Bude těch adeptů tolik, že je ani nestihneš odmítat. " slíbila Lily a tohle téma konverzace bylo uzavřený.
---------------------------
Jess poslechla Lily a poslední dva týdny chodila na rande. Zrzka měla pravdu, nápadníků bylo dost, takže si Jessica mohla vybírat. Za dva týdny byla asi na šesti schůzkách. Jenže všichni to byli blbečci.
"Už to vzdávám. " vydechla Jess, když přišla z jedný ze schůzek. Padla do křesla u krbu, kde její brácha, Lily, Remus a Peter dělali úkoly.
"Zase na prd? " podíval se na ní James soucitně.
"Na prd? To je slabý slovo. " povzdechla si. "Já k sobě přitahuju snad jen samý kretény nebo asociály. Tenhle skoro nemluvil. Když sem se ho na něco zeptala, začal koktat a potit se. Byl strašně nervózní. Začínám mít pocit, že Bradavice nejsou škola čar a kouzel, ale ústav pro mentály. " Lily se rozchechtala, jakmile to Jessica dořekla. Celá společenka se po ní začala ohlížet.
"Moc se netlem. To tys mě na tohle navedla. Fakt radši budu sama, než tohle znova absolvovat. Už mě prosím nechte vydechnout a normálně žít. " sjela Lily naštvaně a podívala se na ně všechny prosebně. Byla z těch blbejch schůzek už unavená. Tohle Siriusovi záviděla - prostě se scházel s Lewisovou a nemusel řešit žádný husy.
"Promiň, já sem to myslel dobře. " omlouvala se Lily rychle.
"Já vim. To není tvoje vina, že normální kluci už vymřeli. " usmála se Jess na kámošku. "Proč musíš bejt můj brácha, Jimmy? " otočila se pak na bráchu. "Ty seš jedinej normální kluk, kterýho znám. Nebejt příbuzný, hned bych po tobě šla. " zasmála se. Myslela to ale vážně. Její brácha byl jedinej normální kluk. Byl hodnej, milej, vtipnej a ještě k tomu fakt kus. Nejradši by Lilku zabila za to, že tohle nedokáže ocenit. Viděla ale, že to co právě řekla, Lily trochu trklo. Určitě přemejšlí nad tim, že má možná pravdu.
"No nic, já si du lehnout. Sem vážně hotová. " zvedla se Jess k odchodu, protože byla vážně vyřízená. Člověk by neřekl, jak dokáže takový rande unavit. Zvlášť, když je to pořádná nuda.
*
Jess seděla v knihovně. Hledala tady knížky na přeměňování a teď psala pojednání. Chtěla být někde v klidu. Ve společence bylo moc hlučno. Mladší ročníky asi nechápaly, že se sedmáci musej učit.
"Ale, kohopak to tady máme. Pořád na tebe narážim. " ozvalo se nad Jess. Překvapeně vzhlídla. Byl to zase on.
"Hm. " zabručela. Jeho společnost zrovna dneska nemusela mít. "Co ty tady? V knihovně? "
"Copak nemůžu zajít do knihovny? " pokrčil rameny.
"No, typy jako ty sem obvykle moc nechoděj. " vysvětlovala Jess.
"To je pravda, tak co tady děláš ty? " ušklíbl se ironicky.
"To měla bejt jako nějaká narážka? " přimhouřila Jess oči. "U tebe mě to vlastně ani nepřekvapuje. " dodala.
"Budu dělat, že sem to neslyšel. "
"Mysli si co chceš. " pokrčila rameny. Nebyl jí prostě sympatickej. "Hledáš tady něco o černý magii, nebo co? "
"No dovol? " dělal uraženýho.
"Povídá se o tobě hodně věcí. Většina z nich je asi i pravda. " uvedla to na pravou míru.
"Co si o mně myslíš ty, mě nezajímá. " zarazil si ruce do kapes a nasadil nonšalantní tón. Tohle gesto a tenhle výraz moc dobře znala. Vůbec jí nepřekvapil.
"Nechci bejt hnusná, ale potřebovala bych se kvůli OVCE učit a tvoje přítomnost mi to moc neusnadňuje. " začala ho taktně vyhánět. Mohla ho sice normálně poslat do háje, ale když už se celkem normálně bavili, nechtěla ho hned urážet. I když dřív by to v klidu udělala.
"Co, uvádí tě moje přítomnost snad do rozpaků. To tě rozptyluju tak moc, že se ani nedokážeš soustředit na učení? " ušklíbl se.
"Sebevědomí ti nechybí. " zahučela Jess. "Ty mi seš úplně fuk, myslíš, že sem z tebe nějak odvařená? Prostě sem zdrhla ze společenky, abych měla klid, a pak přijdeš ty a hučíš do mě. "
"Když to vidíš takhle. " pokrčil rameny a otočil se k odchodu. "Ale stejně seš ze mě nervózní. " dodal, než zmizel za regálama. Tyhle typy, jako je on si o sobě až moc myslej, pomyslela si Jess, když odešel. Musela ale uznat, že tohle pošťuchování ji bavilo. Slyšela o něm hodně věcí, ale něco ji na něm ukrutně přitahovalo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Koki Koki | 3. června 2011 v 17:47 | Reagovat

Skvělý skvělý skvělý. Něco mi řiká že jde určitě o Reguluse. Myslim že to by Siriuse asi kleplo kdyby Jess začala chodit s jeho bráchou. Už jsem strašně zvědavá na pokračování. Jsem si jistá že to bude ještě dost hustý a skvělý. Tak si ten víkend užij. :-D  :-P  :D  8-)

2 hplovehp hplovehp | Web | 3. června 2011 v 20:30 | Reagovat

Zní to dobře. Typuju taky Reguluse. Sirius se ještě bude plazit aby se mohl vrátit. :-)

3 R.L.M. R.L.M. | 3. června 2011 v 20:46 | Reagovat

Ty já už vidim ty další kapčy...
Ten neznámej je Regulus, pak se proflákne po celejch Bradavicích, a Sirius se bude plazit, aby k Jess mohl vrátit.Cha :-D

4 Vulpi Vulpi | Web | 5. června 2011 v 17:19 | Reagovat

Hmmm.Dvě možnosti - buď Sevík nebo Regí.No Severus to docela jistě(možná) nebude, ale mohla bys  ho tam zapojit.Sev tam má opravdovou roli.A já ho prostě miluju takže.. prosím :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama